Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>Moc náročná trať D12C  (PHK0777)
=>Stavitel se snažil využít zajímavé části terénu. Některé kontroly(v polomu) bych ale vynechala, byly trochu na náhodu.  (VRL7452)
=>Velmi různorodá kvalita. Některé tratě pěkné, některé otřesné. Kvalita trati pro H55D je odstrašující svou jednoduchostí (kdyby aspoň v lomu bylo o kontrolu více). Naopak D12C byla na holčičky velmi a velmi náročná. Takových příkladů by se dalo najít více. Na jednu kontrolu byl podán oprávněný protest (jury to vyřídila šalamounsky - neseděla mapa: to tam ale ta kontrola neměla být).  (LPU5401)
=>plus: využití nejzajímavější části prostoru (starý lom)
delší směrné časy než by odpovídalo krátké trati (myslím, že to nikomu nevadilo)  (LPU6901)
=>Na to jaký byl terén "nemiddlový", byla stavba docela rozumná (v H21C, až na postup 6-7), ikdyž to teda taky moc middle nebyl. Hnát nás ale stavitel do té nejspodnější části lomu nemusel, tam to bylo dost o ústa, jinak byl lom samozřejmě třešničkou.
Tratě ovšem byly u většiny kategorií přestřelené délkou a u H21C nebylo ani správně spočítané převýšení. U D14-18 jsem ani nepochopil, proč to měli délkově D16>D14>D18 - tomu taky odpovídají vítězné časy.
Naopak desítkové kategorie spíš kratší.  (PHK8900)
=>Tratě se moc nepovedli, smyčky velmi na krátko a ostré obraty směru v přehledném terénu. Řada kontrol o ničem. Lépe využít prostor.  (NPA5001)
=>Díky vystavenému náhledu mapy poměrně předvídatelný průběh stavby trati. (1. silně vrstevnicová část - 2. rovinatý přeběh - 3. detaily v lomu)  (ZAM8552)
=>Moc pěkné fáborkové tratě. Některé veteránské dost lehké, žákovské (např. D12C) zase těžké.  (LPU5851)
=>Stavba tratí odpovídala menší náročnosti terénu, kontroly spíše lehčí, příjemným zpestřením byl závěr v lomu.  (SHK5801)
=>Velmi hezká trať, kombinace náročného profilu v první části, běžecké rychlosti v druhé a mapařské přesnosti ve třetí části.  (ZAM7401)
=>Tratě poněkud nevyrovnané. Hlavně starší veteráni dost brblali na žákovské kontroly a i u dorostenek bylo dost jasných cestovek. Ale některé tratě se zase povedly moc pěkně.
Vzhledem ke vzdálenosti na start jsem dost litoval rodiče HDR, kteří si chtěli odběhnout i svoji kategorii. Dva starty by to řešily, ale chápu organizační komplikace.  (LPU7310)
=>Když závod H21C nebudeme označovat jako middle (nebyl ani délkou ani charakterem), ale jako 50timinutový kros s mapou, tak se vyhneme všem problémům...  (SHK7911)
=>H65C celkem jednoduchá. Dalo se vytěžit z terénu více zejména v závěrečné pasáži starého lomu naší kategorie. Zvládli bychom to... Před 14 lety zde by výsek mapy a běhalo se i v lomu. Kontroly zdaleka viditelné na průsecích po projití úvodní pasáže s hustníky. Trošku běžák.  (SRK5002)
=>Bez připomínek.  (LPU7515)

2) MAPA

Poznámky:
=>Mapa OK  (PHK0777)
=>Trochu mi neseděli porosty v první části závodu.  (VRL7452)
=>Viz stavba tratí. Minimálně u jedné kontroly mapa neseděla (viz rozhodnutí jury).  (LPU5401)
=>v některých místech ne úplně detailně promapované porosty  (LPU6901)
=>Mapa solidní, ovšem u kontroly č.54 nebylo v hustníku promapované výrazné rozhraní porostů a spousta závodníků po něm lítala a hledala vývrat, který byl až kousek dál na rozhraní hustníku a zarostlé paseky. V podstatě na toto byl také podán zamítnutý protest - kontrola byla správně, ale neseděla mapa. Co mám informace, tak v tomto místě byly kvůli mapě zmatky i při ČP štafet loni, tak to stavitel mohl tušit a kontrolu sem nedávat.  (PHK8900)
=>Části nedomapované asi velmi odfláknutou revizí.  (NPA5001)
=>Mapa seděla.  (ZAM8552)
=>Mapa seděla, byla jsem spokojená.  (LPU5851)
=>Kvalita mapy bez připomínek.  (SHK5801)
=>Nenamapované vývraty (sic v propozicích varování) a zároveň mnoho kontrol na vývratech, trochu nešťastná kombinace  (ZAM7401)
=>Mapa velmi dobrá, žádný problém.  (LPU7310)
=>Mapa seděla. No problém. Nezakreslené vývraty avizovány.  (SRK5002)
=>(SHK7911)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>Les byl dobrý  (PHK0777)
=>Terén nádherný, vhodný.  (VRL7452)
=>Pro oblastní žebříček OK.  (LPU5401)
=>pro oblasťák vhodný prostor  (LPU6901)
=>Pro middle nic moc, kratší klasika by se tu stavěla lépe.  (PHK8900)
=>Na VČ stačí.  (NPA5001)
=>OK  (ZAM8552)
=>Vhodný pro závod.  (LPU5851)
=>Prostor závodu vhodný pro VČP. Pokud si dobře vzpomínám, naposledy na této mapě VČP proběhlo v r.2005, takže prostor v rámci VČP rozhodně neoběhán.  (SHK5801)
=>Prostor vhodný i pro náročnější soutěž než je VČO. Pasáž v zarostlém terasovitém lomu velmi atraktivní  (ZAM7401)
=>Pro oblastní závod velmi pěkný terén, závěrečná partie v lomu parádní.  (LPU7310)
=>Prostor závodu vhodný pro pořádání Včp.  (SRK5002)
=>(SHK7911)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>Shromaždiště pěkné. Dobré muffiny.  (PHK0777)
=>ok  (VRL7452)
=>Velmi pěkné shromaždiště bylo vykoupeno "turistikou" - zvláště pro malé děti byla cesta na start a z cíle dlouhá (a "vysoká". Jinak OK.  (LPU5401)
=>velmi pěkné shromaždiště, bohužel s tím byla spojená poměrně velká vzdálenost na start  (LPU6901)
=>Shromaždiště ideální, parkování nebylo moc jak vyřešit jinak.  (PHK8900)
=>V pohodě  (NPA5001)
=>WC - klidně mohlo být o 2-3 toitoi více. Pěkně umístěné centrum závodu (celo-oplocené, pěkná školka pro děti, dobré stravování, mytí). Jedinou vadou na kráse byl občasný závan od koní, ale za směr větru pořadatel nemůže a neovlivní ho :-)  (ZAM8552)
=>Vše potřebné, dostatek místa, občerstvení dostačující, výborné buchty.  (LPU5851)
=>Krásné shromaždiště se vším potřebným. Organizace bez připomínek.  (SHK5801)
=>bez poznámek. Shromažiště v pořádku  (ZAM7401)
=>Shromaždiště se vším potřebným zázemím, nádherné.  (LPU7310)
=>Shromaždiště bezvadné. Občerstvení celkem stíhalo. Několik stánků a bez výrazných front. OK. Sortiment bezva. Ceny přijatelné.  (SRK5002)
=>Bez připomínek. Bylo tam vše potřebné.  (LPU7515)
=>(SHK7911)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>Start hodně daleko.  (PHK0777)
=>Zbytečně pozdní vyhlášení výsledků (vyhlašované kategorie byly v cíli brzy jasné), řada lidí nevydržela a odjela.  (LPU5401)
=>plus: dětská školka na shromaždišti  (LPU6901)
=>Bez problému.  (PHK8900)
=>V pohodě.  (NPA5001)
=>Pohotové a dobře organizované parkování i přes velké vlny aut při příjezdu, kluci se snažili.
Jen trochu delší vzdálenost na start, ale nevadilo, protože vyšlo počasí.  (ZAM8552)
=>OK.  (LPU5851)
=>Bez připomínek.  (SHK5801)
=>Startovky zveřejněny včas, stejně jako pokynu, poněkud chaotické parkování.  (ZAM7401)
=>Sem tam něco lehce drhlo (nerazící kontroly, dlouhé čekání na vyhlášení, pomalé fronty na párky), ale celkově pěkný závod.  (LPU7310)
=>No problém. Jen mohlo být pití na startu s ohledem na očekávané dobré počasí. Výsledky včas jak na shromaždišti, tak na webu. Postupy do 48 hodin. Super.  (SRK5002)
=>Pro Vč pohár příliš daleko na start.  (LPU7515)