Mapa: Heřmanův Městec, 1:5000, ISSOM 2007

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>pěkné využití celého prostoru mapy, náročnost i délka odpovídala  (ZAM8552)
=>Stavba tratí se mi líbila, i když některým závodníkům připadala úvodní část po městě mapově příliš jednoduchá.  (SNA7105)
=>Trať D12C ok  (PHK0777)
=>Moc pěkné tratě.  (SRK7373)
=>V pohodě, soukromě ale kombinaci sprintu s klasickým lesem nemám rád. Škoda že u vetšiny kategorií nebyl výlet do zástavby. Chválím kontroly umístěné za jezerem (volby postupu)  (ZAM7401)
=>Škoda, že závodníci v koridoru viděli kam odbíhají soupeři. Jinak pěkné.  (NPA5001)
=>jednodušší, jak to u parkového sprintu většinou bývá, ale i tak se muselo myslet a drobné chybičky se nevyplácely; kladně hodnotím fakt, že většina kategorií nemusela vůbec opustit park (je zajímavější než obec)  (SRK7251)
=>Toto byl opravdu nejhnusnější "sprint", co jsem kdy běžel (tarť H21C). Sprint v uvozovkách, protože to žádný sprint nebyl. Děti, koukám do výsledků, to měli o něco kratší, dorost a vetoši o dost delší a nejhůř na tom byly hlavní kategorie, které byly nuceny jít do ničím nezajímavé zástavby. Pětka na dráze je zajímavější, protože je kontaktní s hromadným startem. Škoda, že stavitel, který je napsaný v rozpise nedostal volnou ruku, protože tratě stavět umí. Takhle byl vnějším vlivem nucen závod totálně zprasit.  (PHK8900)
=>Trať D21 se mi bohužel nelíbila. Málo kontrol, dlouhé postupy, ve městě naprosto nezábavný úsek.
U většiny tratí bych přidala víc kontrol. Nejhezčí trať asi D40.  (VRL7452)
=>příliš jednoduché, přespolní běh z jedné strany parku na druhý a stále dokola, ale asi se v daném terénu toho nedalo moc jiného vymyslet
příliš dlouhé, nedodržení směrných časů  (CHC7251)
=>Trate dobre postavene, plne bylo vyuzito to, co teren nabizel, sprint v parku se beha jen obcas. Volby postupu byly dany moznosti prebihani potoka pouze po mostech. Moc pekne!  (SHK5801)

2) MAPA

Poznámky:
=>seděla  (ZAM8552)
=>Kvalitní mapa bez nedostatků.  (SNA7105)
=>Bez připomínek  (PHK0777)
=>Bez připomínek.  (SRK7373)
=>Nezaregistroval sem nesoulad  (ZAM7401)
=>Dobrá, jen jsem nepochopil dva druhy čar na potoce, když se to pak řešilo kalouny. V městské části jsem nebyl, ale na mapě to je pro orientaci vypadá o ničem.  (NPA5001)
=>bez problému  (SRK7251)
=>Bez problémů, dobře čitelná.  (PHK8900)
=>Ok.  (VRL7452)
=>přesná, bez připomínek  (CHC7251)
=>Bez připomínek.  (SHK5801)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>pěkný parkový závod vhodný na sprint, škoda jen, že ty chudinky srnky byly z běžců vystresovaný  (ZAM8552)
=>Velmi pěkný sprintový terén, kombinace dvou odlišných terénů (zámecký park a město).  (SNA7105)
=>Pěkný  (PHK0777)
=>Na daný závod naprosto ideální.  (SRK7373)
=>Hezký lesopark, prudké výběhy, romantické jezero  (ZAM7401)
=>Park to je pěkný, škoda, že to správce nechtěl osekat.  (NPA5001)
=>moc pěkný park i na následnou procházku (posekaná tráva by byla lepší, ale to není problém organizátorů)  (SRK7251)
=>Na sprint naprosto nevhodný, nezajímavý. V parku všechno rovně, ve městě nuda. Vysoká tráva znevýhodňovala startující na začátku. Aspoň, že tam tekl potok a dal možnost udělat pár voleb.  (PHK8900)
=>Prostor parku krásný, město nenabízelo moc variant.  (VRL7452)
=>na sprint se tento terén moc nehodil  (CHC7251)
=>Teren krasny, netradicni, vhodny pro takovy typ zavodu.  (SHK5801)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>pěkný prostor shromaždiště, počet toi toi dostačující, ale spousta nesoudných závodníků trávících čas v nich, po zřejmě vydatných obědech  (ZAM8552)
=>Velmi pěkné shromaždiště. Parkování tentokrát bylo bez problémů.  (SNA7105)
=>Hezké  (PHK0777)
=>Pěkné zázemí.  (SRK7373)
=>občerstvení lepší než na dopolední KT  (ZAM7401)
=>Velmi pěkné.  (NPA5001)
=>moc pěkné, velké, spousta prostoru pro děti, dostatečné občerstvení na odpolední půlku dvojzávodu  (SRK7251)
=>Pěkný, občerstvení bez front.  (PHK8900)
=>Ok.Vše v pořádku.  (VRL7452)
=>krásné, nic nechybělo  (CHC7251)
=>Moc pekne.  (SHK5801)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>občerstvení dobře zajištěno, parkování v bezprostřední blízkosti, prostor startu mohl být posunut více do parku vzhledem k provozu na komunikaci, špatně umístěné hodiny na startu (na plotě nebyly přes závodníky vidět), plus za vodu v cíli v pet lahvi a nápaditý dárek, který využije každý orienťák. Dobrá organizace vzhledem ke dvěma závodům v jednom dni.  (ZAM8552)
=>Organizace závodu byla velmi dobrá.  (SNA7105)
=>Výsledky brzo, hezké ceny  (PHK0777)
=>standardní servis, bez problémů  (ZAM7401)
=>OK, jen umístění mapového startu chtělo řešit aby nebylo vidět na soupeře.  (NPA5001)
=>WC byly trochu maskované a zpočátku ani organizátoři nevěděli, kam TOI schovali, ale vše se ochotným přístupem vyřešilo, není na co si stěžovat, rychlé vyhlášení, chválíme  (SRK7251)
=>Bez problémů, rychlé výsledky.  (PHK8900)
=>Vše v pořádku. Možná bych posunula start sprintu minimálně o půl hodiny dříve.  (VRL7452)