10. kolo Východočeského poháru (OM na klasické trati)

Centrum: U Kapliček, na konci obce Lánov
Stránka v ORISu: ---
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: klasická trať.
Mapa: U Kapliček, stav 08-2012, měřítko 1:10 000, ekvidistance 5m.
Terén: horský kopcovitý terén 600-850m n.m., les smíšený, místy podrost, ve vyšších partiiíchmísty hustníky, bažinky, těžká běžecká podložka.

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 20 lidí

Celková vážená známka: 1.98

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Průměrná známka: 2.22
Poznámky:
=>Hodily by se malinko kratší,náročné  (1 - LPU5201)
=>Pro dost kategorií příliš dlouhé, jinak hezké  (3 - SRK7373)
=>Přiliš dlouhý postup na 1. kontrolu  (3 - SHK9802)
=>už dlouho jsem se tak netěšil na první kontrolu  (2 - DOB7002)
=>Některé bažiny byly zvláště pro menší kategorie až moc drsné. Jistě šlo lampionky dát na kraj bažiny a ne až doprostřed...  (4 - LPU7421)
=>Trať H21A spíš ultra long, ten poslední pytel už byl možná zbytečný, ale nakonec pěkný zážitek. Jediný problém, který bohužel hrubě ovlivnil výsledky, byla kontrola 82, která asi vůbec němela být (kdo ji
hledal na správném místě v sytě zeleném, měl několikaminutovou smůlu).  (1 - PHK8101)
=>Pro dospělé velmi zajímavé umístění 1. kontroly, pro vetoše už méně, mě se líbila spodní volba. Hodně kontrol umístěno ve špatně promapovatelném prostoru. U H35C volby u dlouhých postupů.  (2 - SHK7704)
=>Nedodržení směrných časů u řady tratí, např.H45/50C směrný čas 60, čas vítěze 80 a většina závodníků 100 a více. Jinak ale náročná trať H45/H50C, pěkná s dlouhými postupy. Umístění a dohledatelnost některých kontrol problematická.  (4 - PHK5701)
=>Závod na houževnatost. Volby i těžší kontroly, celkově hezký dojem.  (1 - CHC8601)
=>v severní hustníkové části, jsem si občas připadal jako v Boubínském pralesu, 2 dlouhé přeběhy byly zajímavé  (2 - SHK8003)
=>Náročné, ale pěkné. Závod, který si určitě budu pamatovat. Hodně potrápila kontrola 48: mátly mě natažené zátarasy ("mlíka") a bylo mi žinantní lézt někomu skoro až na zápraží srubu.  (2 - PHK7603)
=>H35D hezká trať, obzvlášť severní hustníková část byla výživná :-)  (2 - SHK6902)
=>Většina tratí byla zbytečně dlouhá (D21C, H21C, H21A, H35C, H40C, H45, H50, H55, H60). Třeba trať D12C příliš lehká (po fáborkách). Na řadě tratí bylo zbytečné převýšení kvůli jedné kontrole (H55D), ostré úhly, nevhodná kontrola 82. Řada tratí moc hezkých, celá řada skutečně královských postupů s řadou voleb.  (3 - LPU5401)
=>Klasická horská klasika se vším, co k tomu patří. V podstatě ideálně postavená trať = dlouhé postupy na morál + kratší v zajímavějších částech. Ve spojení s mojí kondicí jsem si závod opravdu užil. Zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný!  (1 - STH7801)
=>D45C nezajímavá trať bez voleb postupů  (4 - SRK6752)
=>pěkné dlouhé postupy  (1 - SNA7105)
=>Zbytečně dlouhý přeběh ze startu na jedničku přes celou mapu. Pul hodiny běžet po cestě která měla snad tři kilometry a já stále neměla první kontrolu, uplně mi to zkazilo dojem z celého závodu.  (5 - ZAM9151)
=>Extrémně dlouhé postupy v H60 (na 1. kontrolu cca 30 min). Fyzicky náročné (převýšení 260m). Některé kontroly na náhodu.  (3 - SRK5002)
=>H21A povedená stavba, ideální využití terénu  (1 - LPU9410)
=>H45C - na OM velmi důstojná klasika, dlouhé postupy střídaly krátké,velmi fyzicky naročný závod!Jen menší škoda,že dlouhé postupy šly obíhat.  (1 - LTU6801)

2) MAPA

Průměrná známka: 2.33
Poznámky:
=>Špatně zmapované hustníky, kolem kontroly 95 jich bylo o dost více než je v mapě. Místy mi neseděli hustníky.  (4 - SHK9802)
=>mapovat takový prostor je jistě řehole, ale např. hřbítek s kontrolami 41, 82 by zasloužil zpřesnění  (3 - DOB7002)
=>Kromě oblasti kolem kontroly 82 se dalo vše najít.  (2 - PHK8101)
=>Mapa dobře použitelná v jižní části, v severních hustníkách to asi lépe nešlo, neseděly vrstevnice.  (2 - SHK7704)
=>Chápu, že zmapovat tento terén je těžké ale místy jsem se trochu divil.  (3 - PHK5701)
=>Víc potoků v terénu než v mapě (asi kvůli dešti..?). Kolem kontroly 94 mnohem více světlinek, než v mapě. U kontroly 48 mě zmátly skály stejnou značkou jako cesty. Jinak ok, tohle mapovat muselo být náročné, všechna čest.  (3 - PHK7603)
=>V těžkém terénu je obtížné porosty mapovat, ale jejich hodnocení na různých místech bylo velmi odlišné.  (3 - LPU5401)
=>V pohodě. Mapa byla generalizovaná, ale vše bylo fér a dalo se najít. Kontrola 82 byla těžká, protože byla moc v hustníku a většina lidí začne panikařit dřív než ji najde.  (2 - STH7801)
=>nejednotná klasifikace porostů,  (3 - SNA7105)
=>místy neseděly hustníky  (3 - ZAM9151)
=>Asi s ohledem na podmáčenost terénu potoků více než v mapě. Těžké dohledávky.  (2 - SRK5002)
=>Plně dostačující.  (1 - LTU6801)
=>(2 - LPU5201) | (2 - SRK7373) | (2 - LPU7421) | (2 - CHC8601) | (2 - SHK8003) | (2 - SHK6902) | (2 - SRK6752) | (2 - LPU9410)

3) PROSTOR ZÁVODU

Průměrná známka: 1.33
Poznámky:
=>Hodily by se sem Ačka i Béčka  (1 - LPU5201)
=>Neoběhaný atraktivní horský terén  (1 - SRK7373)
=>Těžší terén  (2 - SHK9802)
=>důstojný terén, víc takových  (1 - DOB7002)
=>krkonoše jak je neznám....  (1 - LPU7421)
=>Prostor parádní, díky!  (1 - PHK8101)
=>V severní části humus, který jsem čekal v celém lese, ale opak byl pravdou, cesty od zvířat se daly použít, les relativně pěkně průběžný, na mistrovství na klasice vhodný  (1 - SHK7704)
=>Náročný terén vhodný pro oblastní mistrovství.  (1 - PHK5701)
=>atraktivní  (1 - CHC8601)
=>Zajímavé. Těžké - ale pro všechny stejně.  (1 - PHK7603)
=>Klasicky horský.  (1 - STH7801)
=>velmi pěkný terén  (1 - SNA7105)
=>Tento prostor si myslím že je vhodný pro béčkové a áčkové závody nebo pro zkrácenou trať, ale ne pro tak dlouhou klasiku a tak velký převýšení  (4 - ZAM9151)
=>hodnotný horský terén  (1 - LPU9410)
=>Pro mě úplně nový zajímavý terén,během závodu jsem si párkrát uvědomil slova: horský terén...  (1 - LTU6801)
=>(2 - SHK8003) | (2 - SHK6902) | (2 - LPU5401) | (2 - SRK6752) | (2 - SRK5002)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Průměrná známka: 1.65
Poznámky:
=>Vysoce hodnotím pomoc záplavám vblízkosti závodu  (1 - LPU5201)
=>pěkná louka s kapličkami....  (1 - LPU7421)
=>Shromaždiště pěkné, přesun od aut nevadil.  (1 - PHK8101)
=>Odpoledne se tvořila fronta v bufetu, shromaždiště pěkné, z parkoviště příjemná cesta podél lomu, výborné buchty.  (1 - SHK7704)
=>Hezké shromaždiště v atraktivním místě. Trochu vázlo občerstvení - fronty.  (2 - PHK5701)
=>bez problému, možná chtělo rozdělit fronty  (2 - CHC8601)
=>bez připomínek  (1 - SHK8003)
=>Děkujeme za možnost přispět rodinám postiženým povodní - výborný nápad! Byli jsme rádi za Start i Cíl blízko shromaždišti.  (2 - PHK7603)
=>Fronta na pivo byla dlouhá. Pepa na grilu byl výborný.  (2 - STH7801)
=>dlouhé fronty  (2 - ZAM9151)
=>vše při sobě, vzorně připraveno  (1 - LPU9410)
=>Vzdálenost P-shromko nevadila,start i cíl poblíž  (1 - LTU6801)
=>(2 - SRK7373) | (0 - SHK9802) | (2 - DOB7002) | (2 - SHK6902) | (2 - LPU5401) | (2 - SRK6752) | (2 - SNA7105) | (2 - SRK5002)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>Až na delší tratě proti pravidlům vše velmi pěkně uspořádáno díky  (1 - LPU5201)
=>vše rychle a přesně a nebylo to daleko na start...  (1 - LPU7421)
=>Vše ok, rychlé výsledky na webu.  (1 - PHK8101)
=>Vše celkem včas,  (1 - SHK7704)
=>Vyvěšování výsledků v závěru závodu už nebylo. Kladně hodnotím reakci a sbírku na povodně.  (3 - PHK5701)
=>Na webu mohla být poznámka o neprůjezdnosti trasy ze Svobody do Jánek.  (3 - PHK7603)
=>- milý startovní bonus posledního vysmrkání :-)
- rychlé výsledky na webu  (2 - SHK6902)