Mapa: Zámecký les, stav jaro 2014, 1 : 15000, E=5m.
Terén: mírně zvlněný, v jižní části svah, dobře průběžný, rozmanitá vegetace.

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

1) STAVBA TRATÍ

Průměrná známka: 2.40
Poznámky:
=>H55D možná mohlo být míň kontrol a delší postupy.  (2 - SHK5703)
=>mapařsky náročné dětské kategorie 10,12 o čemž vypovídají i výsledné časy, na bednu se dostali i ti s časy okolo 60min  (3 - KUO7101)
=>H21A: solidní trať, voleb postupů bylo několik, místy middlové pasáže nejsou na škodu, pokud je to v místě, kde se dá i za běhu přečíst mapa (což zde bylo)  (2 - LPU9001)
=>H21C: Z klasiky docela málo  (3 - SHK7911)
=>Příliš těžké některé tratě, např. H12D, H16D nebo P, až moc kontrol na klasiku, sporné umístění např. kontroly 35 už podle popisu( jáma v zarostlém) ..  (3 - LTU6501)
=>Ono se z toho terénu nedá až tak moc vytáhnout; některé tratě pěkné, bohužel to, co předvedl stavitel pro nejmenší nebylo z nejlepších (třeba postup na 9. kontrolu v H10C), velmi náročné (hlavně fyzicky byly i tratě HDR).  (3 - LPU5401)
=>žákovské 10/12 těžké, naopak h40 3 postupy ok, jinak běžák/choďák
zpočátku hezký middle  (3 - PHK7003)
=>Trať H55C byla pěkná s volbou postupů  (1 - PHK5701)
=>P byla spíš těžší, a vzhledem k tomu, kolik jsem v lese potkala ztracenců z dalších kategorií, tak i ostatní měli co dělat - ale to nehodnotím jako minus, proč by to mělo být jednoduché, že jo?  (2 - SRK7251)
=>(2 - LTU9900) | (0 - LPU7421) | (2 - SHK5801) | (2 - HOR7300)

2) MAPA

Průměrná známka: 2.44
Poznámky:
=>Všechno mi sedělo.  (2 - SHK5703)
=>občas nejasné nízké porosty a hustníky  (2 - KUO7101)
=>zastaralá, revize zdaleka nezachytila všechny změny

průběžnost hustníků byla mnohem větší než by měla - viz. výše  (3 - LPU9001)
=>Revize porostů asi moc neproběhla, ve střední části mapy zcela bílý svah, ale v terenu výrazné stromy, porosty i potok ( ze západu na kontroly 67,43)  (3 - LTU6501)
=>vše sedělo  (1 - LTU9900)
=>Občas problémy s klasifikací hustníků  (3 - LPU5401)
=>15ka mapa pro 40ky je sice v souladu s pravidly, ale vidět na to není  (0 - PHK7003)
=>občas problémy s klasifikací hustníků  (3 - PHK5701)
=>Porosty neodpovídaly skutečnosti.  (4 - SHK5801)
=>všechno sedělo  (2 - SRK7251)
=>(2 - SHK7911) | (0 - LPU7421) | (2 - HOR7300)

3) PROSTOR ZÁVODU

Průměrná známka: 1.82
Poznámky:
=>členitý a náročný terén, ale proč né  (2 - KUO7101)
=>oběhaný, ale na VČP dostatečný  (2 - LPU9001)
=>prostor oběhaný, ale s tím nic nenaděláme, pořád dobrý  (2 - LTU6501)
=>pěkný terén  (1 - LTU9900)
=>moc pěkný les a velmi rozdílné typy terénů  (1 - LPU7421)
=>Musíme běhat tam, kam nás majitelé (a myslivci pustí). Ale třetí závod - potřetí napotosto stejná koncepce tratí.  (2 - LPU5401)
=>middle by byl hezký, ale chápu že s těmi zakázanými pasekami bylocokoliv složité  (3 - PHK7003)
=>náročný terén  (2 - PHK5701)
=>pěkné místo, zase trochu jiný les  (1 - SRK7251)
=>(2 - SHK5703) | (2 - SHK7911) | (2 - SHK5801) | (2 - HOR7300)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Průměrná známka: 1.64
Poznámky:
=>nádherné prostředí s dobrým zázemím kempu, vše pohromadě  (1 - KUO7101)
=>Vše v dosahu - výhoda shromaždiště v kempu  (1 - LPU9001)
=>V cíli by se kromě přeslazené štávy hodila i čistá voda  (2 - LTU6501)
=>super pivo, super voda v rybníce, jenom trošku hlasitější muzika na shromaždišti  (1 - LPU7421)
=>pěkné shromaždiště - výhoda zázemí kempu  (1 - PHK5701)
=>moc pěkné shromaždiště, vše bylo v dosahu  (1 - SRK7251)
=>(2 - SHK5703) | (2 - SHK7911) | (2 - LTU9900) | (2 - LPU5401) | (2 - PHK7003) | (2 - SHK5801) | (2 - HOR7300)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Průměrná známka: 2.30
Poznámky:
=>Vše jak má být. Jen web trochu strohý, ale vše potřebné tam bylo.
Děkuji za zapůjčení čipu na startu (že nemám čip jsem zjistil kousek před startem).  (2 - SHK5703)
=>pozdní vyvěšení výsledků na webu  (1 - KUO7101)
=>+ dva starty

- nepřehledný web závodů
- dvě kategorie startující ve stejný čas na stejnou trať
- bylo špatně slyšet rozhlas při vyhlášení vítězů

ve výsledku: +1-3= -2 od průměru -> 4  (4 - LPU9001)
=>Výsledky byly sice na ORISu ,ale na stránce SJC jsem je dlouho hledal marně  (2 - LTU6501)
=>Stejné tratě D35D a D55C startující ve stejný čas. V H55D zbytečně dvouminutový interval - SŘ do 15 lidí říká, že má být 3 minuty.  (3 - LPU5401)
=>nedodržení pravidel OB u kat. D35D a D55C - po 6min startovali 2 závodnice spolu na stejnou trať, ostatní včetně několika občerstvovaček na trati ale OK  (4 - PHK5701)
=>Vhodně oddělený start dětských kategorií.  (2 - SHK5801)