Novinky

18. května
Mapa je hotova
Trio kartografů Petr Mareček, Matěj Píro a Zdeněk Rajnošek dokončilo mapu, na které se poběží oba závody. Hlavního kartografa Petra Marečka jsme se zeptali na jeho dojmy z terénu:
Prostor se mapoval naposledy před 27 (část Pelišek) resp. před 38 lety (část V zádušním). Převážnou částí prostoru je rovinatý smíšený les, kde převažuje porost borovice. Průběžnost lesa je velice rozdílná. Najdou se rozsáhlejší "hustníkové" partie, ale i velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Některé části lesa jsou zpestřeny zajímavými terénními tvary, z nichž některé vznikly po povrchové těžbě chvaletické žuly, vápence a minerálů. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažuje a tvoří typický svah Železných hor (Starohory). Na hraně tohoto svahu vystupují na povrch nevysoké skalky. Na pár místech se svah zařezává do plošiny hlubšími údolími. Nad obcí Semtěš najdeme i poměrně rozsáhlé terénní pozůstatky malého hradu založeného ve 13. století. Nejvyšším bodem prostoru je vrcholek nepojmenovaného kopce u samoty Vápenka s výškou 357 m n. m. Nejnižší místo je v obci Brambory s výškou 225 m n. m.
Na ukázky mapy se můžete podívat v příslušné sekci.
18. května
Počet přihlášek roste
Počet přihlášek v IS ORIS se stále zvyšuje. Termín na přihlášení na závody je 4. června 2017!
25. dubna
Poděkování majitelům lesa
Konání obou závodů umožnili majitelé lesů, především Enlino a. s., Lesy České republiky, s. p. a Městské lesy a rybníky Kutná Hora, spol. s r. o. a další soukromí majitelé a obce.
16. února
Zveřejněn rozpis
Byl vydán rozpis obou závodů.
10. února
Základní údaje o závodech
V odkaze v levém menu jsou zveřejněny základní údaje o obou závodech - v sobotu se běží klasická trať, v neděli krátká trať.
10. února
Ubytování
Pořadatel zajišťuje pouze v tělocvičně s vlastními spacími pytli (80 Kč/os/noc), nutno objednat spolu s přihláškou. Další možnosti ubytování v okolí najdete v sekci "Ubytování".
9. února
Založeny stránky žebříčku B - Čechy
Založili jsme stránky závodů žebříčku B - Čechy, které bude OK Lokomotiva Pardubice pořádat 17. a 18. června v Litošicích. Přečtěte si základní informace o závodu.