Dodatek k pozávodním informaci
Od hygieny jsme bohužel výsledky rozboru vody nedostali. Telefonicky jsme se dozvěděli, že se rozborem vody potvrdilo malé množství střevních bakterií. Zřejmě vinou bouřky v sobotu večer došlo ke kontaminaci studny, která nebyla závažná, ale měla u řady lidí za následek akutní střevní a žaludeční potíže. Při posouzení nevyplynuly z celého případu žádná karanténní opatření. Pořadatelé se ještě jednou omlouvají za způsobené problémy.
23. června
Pozávodní informace
* Při projednávání závodu se domluvili pořadatelé s vedením obce Litošice, že pitnou vodu na občerstvení na trati a v cíli budou brát ze studny, která ústí na hřišti (a druhý vývod je ve výčepu v hospodě). Studna (hloubka 30 m) byla uvedena do trvalého užívání závazným stanoviskem Krajské hygienické stanice v prosinci 2014 s tím, že voda je v ní nezávadná. Bez problémů byly i pravidelné odběry vody, které se prováděly v termínech určených tímto závazným stanoviskem.
* Sobotní závody proběhly bez problémů (podle řady ověření závodníci, kteří běželi jen v sobotu, žádné problémy neměli).
* V pondělí večer a v úterý ráno docházely informace o střevních a žaludečních problémech řady účastníků závodu.
* Pořadatelé ihned (v úterý dopoledne) o vzniklé situaci informovali Krajskou hygienickou stanici a poskytli ji požadovanou součinnost (seznamy účastníků, adresář zúčastněných klubů, kontakty na prodejce občerstvení, apod.).
* Pracovníci KHS provedli neprodleně místní šetření včetně odběru vody ze studny na všech výstupech a sledovali epidemiologickou situaci.
* Podle předběžných rozborů, které byly provedeny, byla voda ve studni bakteriologicky závadná (jak se znečištění do vody dostalo, není jasné).
* Okamžitě, jak pořadatelé obdrží podrobné výsledky bakteriologických i virových zkoušek od KHS, budou zveřejněny na webu závodu.
* Pořadatele (byť celou situaci nezavinil) to vše velmi mrzí, omlouvají se všem, které potkaly nepříjemnosti z této situace.
20. června
Omluva
Po návratu z našich závodů se objevily u více lidí střevní problémy, které pravděpodobně byly způsobeny v neděli občerstvením v cíli. Při projednávání závodu jsme byli ubezpečeni, že voda je pitná. V sobotu žádné problémy nebyly, objevily se až po nedělním závodě. Celou situaci řešíme s hygienou. Vše nás hodně mrzí, moc se všem omlouváme za nepříjemnosti takto vzniklé.
18. června
Kreslení postupů
Na webu postupy OB si můžete zakreslit své postupy z víkendu v Litošicích.
18. června
Fotky
Dvě sady fotek - ruzné a LPU.
18. června
Nálezy
Máme pár nálezů, pokud někdo něco pořádá (např. koženou peněženku, fialovou bundu s klíči od auta, atd.), může se přihlásit na e-mail lpu@vco-ob.cz.
18. června
Závody proběhly
Děkujeme všem závodníkům za účast, věříme, že se jim závody líbily. Stránku ještě sledujte, budou zde ještě nějaké fotky.
18. června
Mapy s tratěmi
Mapy D21A a H21A ze sobotního i nedělního závodu najdete v příslušném odkazu.
18. června
Nedělní krátká trať
Na nedělní krátké trati běželo za příjemného polojasného počasí 1067 závodníků. V ženách byla nejlepší Petra Aschermannová (KAM), která o 24 sekund porazila druhou Kamilu Gregorovou (CTB), třetí skončila Marta Fenclová (LPU). V mužích zopakoval sobotní vítězství František Kolovský (LPM), jen dvě sekundy za ním zaostal další plzeňský závodník Jiří Valeš, třetí místo obsadil Martin Luštický (TUR). Výsledky jsou v příslušném odkaze.
17. června
Aktualizace nedělních startovek
Byla provedena aktualizace nedělních startovních listin (doplněny dohlášky).
17. června
Sobotní klasika je za námi
Pořadatelé uvítali na startu sobotního závodu 1155 závodníků. V ženách si pro vítězství doběhla Daniela Čepová (PHK), která vedla po celou trať a nakonec za sebou nechala o 1:15 min. Karolínu Šikovou (LPM), dalších 50 sekund zpět zůstala třetí Martina Matějů (PGP). V mužích byla nejlepší dvojice závodníků LPM František Kolovský a Jiří Valeš, rozdíl v cíli mezi nimi byl 66 sekund, na třetím místě doběhl Jakub Makovský (TAP), který měl ztrátu už přes 4 minuty. Výsledky najdete v příslušném odkaze.
16. června
On-line výsledky
Pokud nám to bude fungovat, tak online výsledky budou na těchto odkazech - sobota a neděle.
15. června
Nabídka ubytování
Pokud ještě nemáte ubytování, dovolíme si vám nabídnout ubytování v úplně novém Penzionu Rozhovice (20 postelí) - více zde.
14. června
Aktualizace startovních listin
Do startovních listin byly zahrnuty dohlášky, odhlášky a požadavky na změny startovních časů. Žádné odhlášky už nebudou realizovány.