Orientační běh - Jak to vidí Béďa

   ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
ne 24. 09. 14:33

NOVINKY ČSOS
19.09.2023
08:00 - Dokument z MČR na krátké trati 2023 bude odvysílán 21. září od 14:00 na ČT sport
18.09.2023
14:05 - Metodické listy ČSOS 9/2023
15.09.2023
10:10 - Zápis z jednání P ČSOS a VV ČSOS 2023/7
09.09.2023
09:16 - Sdělení sekce OB 15/2023.
04.09.2023
11:21 - Newsletter ČSOS září 2023: HTMLPDF
03.09.2023
20:26 - Sdělení sekce OB 14/2023.
20:24 - Sdělení sekce OB 13/2023.
01.09.2023
11:37 - Sdělení sekce OB 12/2023.
31.08.2023
11:51 - Dokument z MS v MTBO 2023 bude odvysílán 5. 9. od 9:30 na ČT sport
30.08.2023
23:13 - Sdělení sekce OB 11/2023.

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- postupy OB
- kalendář 2024
- komise rozvoje OB
- mapy
- historie M ČR
- metodický portál
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- PZP
- fotogalerie LPU
- SCD
- Facebook LPU
XPU

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
WorldofO
SZOŠ

Další informace
Začít orienťák
o-news.cz
Svět běhu
Sosnoviny

M ČR v OB 2023
15.4. NOB (SLA)
10.-11.6. KL (BBM)
16.-17. 9. KT (PBM)
28.9. KO S (OPI)
30.9. S (AOP)
1.10. SŠ (AOP)
14.10. Š (LPU)
15.10. KLUB (LPU)

Žebříčky, ligy 2023
Český pohár
ŽA
Český pohár štafet
Česká liga klubů
ŽB Č
ŽB M
Vč.pohár (Ž,D) - j
Vč.pohár (Ž,D) - p
Vč.pohár (D,V)
Vč. družstva

Budou závody
28.9. Vč.pohár (OAV)
28.9. MČR KOS (OPI)
30.9. Vč.pohár (LTU)
30.9. M ČR S (AOP)
1.10. M ČR SŠ (AOP)

Závody za námi
23.-24.9. ČPŠ(TBM)
23.9. ČP,ŽA(TBM)
16.-17.9. MČR KT (PBM)
16.9. Vč.pohár (ZAM)
9.-10.9. ČP,ŽA(SHK)
9.-10.9. ŽB-Č (SNA)
9.-10.9. ŽB-M (AOV)

Vícedenní 2023
Czech O-Tour
Velikonoce (DKP)
Rumcaj. míle (SJC)
Trojúhel (MLA)
Cena stř. Mor. (KON)
GP Silesia (AOP)
Vysočina cup (CHT)
O-Adventure (OAV)
Bohemia (BOR)
(Š)krpál (TZL)
Rumpál (LCE)
Prázdniny (TUR)
CVČ (PHK)
Interkompas (SJH)
West cup (NEK)

Mez. akce 2023
OB:
26.-30.4. SP (NOR)
22.-25.6. MED (BUL)
2.-9.7. MSJ (ROM)
11.-16.7. MS (SUI)
2.-6.8. SP (CZE)
12.-18.8. MSV (SVK)
3.-7.10. ME (ITA)
LOB:
7.-11.1. SP (AUT)
30.1.-5.2. ME,MSJ,MED (LAT)
9.-12.2. SP (NOR)
Trail-O:
3.-7.7. MS (CZE)

Kluby a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
Středočeská***
DCE*
HCE*
KAM**
LBE*
LME
RIC*
ROZ*
ZVO*
DKL***
DOR***
JES*
KPY
ODV
PDY**
ROU**
SLA*
Západočeská***
BSO**
LPM**
MLA***
MAS*
NEK
KPM
KRL***
ONO
SKV**
VPM*
Jihočeská*
KTA**
VCB***
VTA**
KRE
OPI*
CST*
Ještědská***
BOR**
DOK***
LDC***
LLI*
JEN***
TUR*
TJN***
VLI***
JJN*
CHA***
KUL*
LIT
LTP***
PEN
STB

Východočeská***
CHC*
HOR***
JIL*
PHK**
SHK***
SRK*
VAM*
VRL***
ZAM*
DOB
LPU***
LTU***
KUO
SJC**
STH***
SNA
NPA***
OAV*
TYN*
XPU
Vysočina**
CTB***
OSN*
SJI***
STA**
TTR**
Moravskoslez.**
BFM***
HAV*
SOP
TRI**
VRB
AOP***
KRN
MOV**
OOP***
SIT
SFM**
Hanácká**
JPV***
KSU***
UOL***
SBR
STE***
Valašská***
EZL
HLV***
KVS
SKM**
LCE**
TZL***
VIC**
Jihomoravská***
ABM*
BBM*
LBM***
PBM***
TBM**
ADA*
RBK
UBM*
VBM
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlistČR: Tři závody Českého poháru v Brně. Nominačky na ME.
Východní Čechy: Výběr žactva na štafetách v Brně. PHK vede družstva žactva. Výběrové řízení na pořadatele 2024.
Pardubice: Tři celostátní závody v Brně.
Svět:
Jak to vidí Béďa na FBČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Česká liga klubů má za sebou čtyři kola. Jasně vede PHK, za ním je to vyrovnané - 2. TBM, 3. ZBM, 4. LPU, 5. KAM, atd. V dorostu vede PBM. Výsledky jsou tady.
 • NEW! Průběžné výsledky Českého poháru štafet po čtyřech kolech jsou zde. Pořadí je podkladem pro určení práva startu na M ČR štafet, které se uskuteční v půlce října v Krouně.
 • NEW! Tradiční podzimní "trojkombinaci" uspořádal o víkendu KOS TJ Tesla Brno. Závod Českého poháru a žebříčku A ve sprintu (byl to i závod WRE) a dva závody Českého poháru štafet - to byl víkendový program pro nejlepší české orientační běžce.
  V sobotu dopoledne proběhl sprint přímo v Brně. Centrem závodu byl areál Augustiánského opatství na Mendelově náměstí. V okolí byl velmi rozmanitý terén zahrnující otevřené parky, úzké ulice a průchody, areál nemocnice, běžnou městskou zástavbu, ale i zarostlé a křovinaté svahy, vše zachycené na mapě Žlutý kopec, kterou mapoval Jakub Zimmermann, ten postavil i tratě pro více jak šest stovek závodníků. Na startu byli v kategoriích dospělých všichni naši nejlepší (chyběla jen zraněná Vendula Horčičková), protože to byl nominační závod na říjnové Mistrovství Evropy v Itálii. Proto měli stejnou trať jako elitní závodníci i závodníci juniorských kategorií. Stejně tak běželi i všichni nejlepší v dorosteneckých kategoriích. Tratě byly docela pěkné (byť někde volbu postupu komplikovaly zarostlé svahy). Dost se rozhodovalo na volbách na delších postupech. V mužích podle očekávání vyhrál Tomáš Křivda (CHC), který o 11 sekund porazil druhého Daniela Vandase (PHK), třetí Vojtěch Král (SSU) měl ztrátu už 36 sekund, o čtvrté místo se se stejným časem podělili Jonáš Hubáček (LCE) a Jakub Glonek (KAM), kteří na vítěze ztratili 40 sekund, šestý skončil Maďar Zoltan Bujdosó. V dámské elitě pokořila celou českou špičku Maďarka Viktoria Mag, která po velmi dobrém výkonu porazila druhou Janu Peterovou (LPU) o 14 sekund, třetí Tereza Janošíková (SSU) byla ještě o 11 sekund pomalejší. Čtvrtou příčku obsadila Jana Pekařová (TUR) se ztrátou 33 sekund, pátá byla Denisa Kosová (PHK, +0:38) překvapivě šestá skončila Tereza Korpasová (TBM). V juniorech vyhrál podle očekávání Jakub Chaloupský (PHK), jeho čas by v elitě stačil na 11. místo. Druhý byl se ztrátou 20 sekund Tomáš Dohnálek (SHK), o dalších osm sekund pomalejší byl třetí Vojtěch Orany (SJI). Jasnou vítězkou závodu v D20 se stala Anna Karlová (JIL), její čas byl v ženách stačil na 4. místo, druhá Lucie Krejčová (PGP) a třetí Barbora Smolková (TAP) měly ztrátu hodně přes minutu. V H18 dominovali závodníci z jižní Moravy, kteří obsadili prvních osm míst, vítězství vybojoval Ondřej Brosch (RBK) se náskokem 7 sekund před Adamem Zřídkaveselým (PBM), třetí Tomáš Urbánek (ZBM) měl ztrátu 15 sekund. V D18 bylo pořadí první tří stejné jako na M ČR na krátké trati - vyhrála Lucie Dittrichová (SKM) o 12 sekund před Michaelou Novotnou (TUR) a o 16 sekund před Michaelou Srbovou (LPU). V H16 vybojoval první místo Prokop Tomášek (TUR), který byl o 4 sekundy rychlejší než druhý Tomáš Metelka (PHK), se ztrátou 10 sekund se o třetí místo podělili se stejným časem Vladimír Srb (LPU) a překvapivě Tomáš Vlček (VIZ). V mladších dorostenkách vyhrála jasně hlavní favoritka Hana Vítková (SJI), druhá Viktorie Vyziblová (SJC) byla o 40 a třetí Tereza Paulíčková (UOL) o 50 sekund pomalejší.
  V sobotu odpoledne se konaly štafetové závody ve Vranově. Centrum bylo v Motokrosovém areálu Zbrojovky Brno – Vranovský žleb. Běželo se za solidního počasí v lesní komplexu SV od obce Vranov (vymezený obcemi Vranov, Šebrov, Svatá Kateřina a řekou Svitavou) ve fyzicky náročném kopcovitém terénu, který byl porostově rozmanitý od dobře průběžného až po rozsáhlé pasáže se sníženou viditelností i průběžností, kde byla středně hustá síť komunikací, místy jsou i svahové skály. Hlavním kartografem byl Petr Matula. Fyzicky náročné tratě (v některých kategoriích zbytečně dlouhé) postavili Radovan Čech a Zdeněk Liščinský. Na startu se sešlo 400 štafet, vedle hlavních kategorií byly bohatě obsazeny i kategorie žactva, řada oblastí využila tyto závody jako přípravu na říjnové Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva. V centru to bylo zajímavé, závěrečný pytlík byl v kopcovitém otevřeném motokrosovém areálu, kdy byli závodníci dlouho vidět. V ženách doběhly z prvního úseku spolu štafety TUR (Matějková) a JIL (Karlová), další štafety (PGP, ZBM, SSU, PHK) měly ztrátu čtyři minuty. Na druhém úseku předvedla výborný výkon Tereza Jánošíková, která vytáhla štafetu SSU do vedení s minutovým náskokem před TUR, štafeta ZBM měla ztrátu čtyři minuty, LPU sedm, PHK a TBM osm. Na posledním úseku se seběhly finišmanky TUR a skvěle běžící PHK a rozhodovalo se až v závěru, kde byla rychlejší turnovská Jana Pekařová (první dva úseky běžely Barbora Matějková a Šárka Sokolářová), štafeta PHK (Tereza Kosová, Jana Šímová a Barnora Chaloupská) měla ztrátu 12 sekund. Třetí se ztrátou minuty na vítězný tým skončila štafeta ZBM (Natalia Hiklová, Tereza Odehnalová a Barbora Zháňalová), následovaly štafety TBM, PGP a LPU. V mužích doběhly z prvního úseku v minutě štafety dvě štafety ZBM, dvě štafety Maďarska, TBM, LPU a PHK. Na druhém úseku se do vedení dostala štafeta LPU, těsně následována ZBM, štafeta ZTC ztrácela dvě minuty, TBM a Maďarsko čtyři minuty, LCE a PHK přes šest minut. Na posledním úseku nedal finišman ZBM Miloš Nykodým hodně chybujícímu poslednímu běžci štafety LPU Tomáši Kubelkovi šanci a doběhl do cíle jasně první, ve štafetě ZBM běželi první dva úseky Jáchym Coufal a Marek Minář, s pětiminutovou ztrátou skončil druhý tým LPU, kde první dva úseky běželi Matěj Kamenický a Tomáš Kubelka. Další minutu zpět bylo třetí Maďarsko (Mihaly Ormay, Zoltan Bujdosó a Jonas Ferenc), další místa obsadily štafety TBM, PHK a ZTC. V dorostenkách vyhrála štafeta TUR (Lea Martanová, Kristýna Matyášová a Michaela Novotná), která se do vedení dostala v úvodu druhého úseku a vyhrála s dostatečným náskokem před LPU a DKP. V H18 dominovaly brněnské týmy, vyhrála ačko PBM (Adam Zřídkaveselý, Vilém Bednařík, Jan Strýček), byť po prvním úseku bylo až desáté se ztrátou tří minut, druhé místo obsadila štafeta TBM a třetí béčko PBM.
  Nedělní závod štafet se opět běžel pod taktovkou KOS TJ Tesla Brno ve Vranově. Centrum, terén, mapař, to bylo stejné jako v sobotu, tratě tentokrát postavili Zdenka Kozáková a Zdeněk Liščinský. Tratě byly opět fyzicky dost náročné. Běželo se znovu za velmi solidního počasí. V mužích přiběhl z prvního úseku na čele Jan Petržela (PHK), minutu zpět byla štafeta LPU, následovaly týmy TBM a dvě štafety Maďarska. Na druhém úseku Ondřej Metelka udržel pro štafetu PHK na čele minutový náskok, na druhém místě předávala štafeta TBM, další minutu a zpět byly týmy LCE a ZTC, následovala štafeta Maďarska. Na třetím úseku se toho moc nezměnilo. Jakub Chaloupský udržel na čele náskok více jak minuty a přivedl štafetu OK 00 Hradec Králové ke třetímu vítězství v letošních závodech Českého poháru štafet. Na druhém místě skončila štafeta Maďarska (Aron Bako, Peter Nagy, Jonas Ferenc), třetí místo se ztrátou dvou minut na vítěze obsadila štafeta TBM po velmi dobrém výkonu Miloše Nykodýma na posledním úseku (první dva úseky běželi Stanislav Mokrý a Jáchym Coufal), na dalších třech místech skončily štafety TBM, ZTC a LCE. V ženách stejně jako v sobotu obsadila čelo na prvním úseku dvojice JIL (Anna Karlová) a TUR (Barbora Matějková), rozdíl mezi nimi byla necelá minuta. Se ztrátou tří minut doběhly štafety SSU, céčko LPU, ZTC, céčko TUR, áčko LPU a PGP. Na druhém úseku získala minutu a půl náskok štafeta LPU A, na druhém místě předávaly ženy PHK těsně před ZBM, následovaly týmy TUR, TBM a TAP. Na posledním úseku pardubická štafeta svůj náskok ještě zvýšila, trojice LPU Tereza Nováková, Jana Stehlíková a Jana Peterová vyhrála s náskokem přes čtyři minuty před TBM (Tereza Korpasová, Hana Hlavová a Markéta Mulíčková), která v závěru předstihla štafetu PHK (Jana Šímová, Tereza Kosová a Barbora Chaloupská), čtvrtá skončila štafeta ZBM, páté bylo Maďarsko a šestý tým PGP. V dorostencích i po čtvrté vyhrála štafeta PBM (Adam Zřídkaveselý, Vilém Bednařík, Jan Strýček), která vedla po celou trať, druhé po velmi dobrém výkonu Daniela Bolehovského skončila štafeta VSP, třetí byl tým TAP. V dorostenkách si po boji vybojovala vítězství štafeta LPU (Tereza Ester Kamenická, Kateřina Švíglerová, Michaela Srbová) před TUR a DKP.
  Web všech tří závodů najdete tady.
 • NEW! V Českém poháru po devíti kolech je v ženách v čele Denisa Kosová před Vendulou Horčičkovou a Terezou Čechovou. V mužích vede Tomáš Křivda, před Milošem Nykodýmem a Danielem Vandasem. Průběžné výsledky jsou tady.
 • NEW! Žebříček A 2023 má za sebou devět kol. Průběžné výsledky najdete zde.
 • NEW! Nominačky na Mistrovství Evropy v Itálii proběhly v pátek a v sobotu v Brně.
  Páteční podvečerní atletický test na 3000 m se konal na dráze Moravská Slavia Brno. Na start testu mužů se postavilo 10 závodníků, nejrychlejší byl Vojtěch Král, který zaběhl čas 8:37 min. (Jakub Glonek 8:39, Martin Roudný 9:45, Tomáš Křivda 9:46, Jonáš Hubáček 8:53, Daniel Vandas 8:55, Jakub Chaloupský 8:55, Miloš Nykodým 9:04, Tomáš Janovský 9:04, Vít Čech 9:06). V ženách také běželo 10 závodnic, stejného času 10:14 min. dosáhly Tereza Janošíková a Barbora Matějková (Ema Černá 10:24, Jana Pekařová 10:25, Jana Peterová 10:27, Denisa Kosová 10:28, Tereza Čechová 10:52, Nikola Zlámalová 10:56, Johanka Šimková 11:01 a Barbora Smolková 11:O9).
  Druhým nominačním závodem byl sprint Českého poháru, který pořádala v sobotu Tesla Brno.
  Nominační kritéria najdete na webu reprezentace OB.
 • NEW! V Brně proběhnou o víkendu celostátní závody, ve dvou oblastech jsou na sobotu připraveny oblastní závody, další dva jsou pak v neděli.
  Společný závod na klasické trati pro Valašskou oblast, Hanáckou oblast a Moravskoslezský kraj uspořádal v sobotu pro pět stovek závodníků Klub orientačního běhu – Směr Kroměříž. Centrem byla Sokolská zahrada Zdislavice. Tratě postavil Pavel Dittrich ve svažitém terén se smíšeným lesem a se střední hustotou lesních cest, členěný výraznými údolími a erozními rýhami; část prostoru byla s podrostem a se sníženou průchodností. Běželo se na mapě Skavsko 2023 (hlavní kartograf Vítězslav Pěček). V ženách vyhrála Blanka Honnerová (TZL) před Hanou Mašláňovou (TZL) a Pavlínou Rychlou (KRN), v mužích byl jasně nejlepší Michal Smola před Tomášem Slováčkem (TZL) a Davidem Kopeckým (UOL).
  Sportovní klub Orientační sporty Prachatice pořádá tři závody oblastních soutěží jižních Čech. V sobotu se běžela krátká trať Jihočeského žebříčku. Centrum našly dvě stovky závodníků v Chrobolech (sportovní areál). Závodníky čekala mapa Jelení hora 2023 (autor Mirka Vejvodová, revize Lukáš Šmahel). Běželo se v šumavském horském terénu, kde bylo velké množství kamenů, skalek a terénních detailů včetně lokální těžby, hustá síť (většinou špatně patrných či zarostlých) cest, v části byl průběžný les s vysokým borůvčím. Tratě postavila Kateřina Karbusová. V ženách byla nejlepší Lucie Šafaříková (OPI) před Lenkou Míkovou (VCB) a Denisou Náměstkovou (EKP), v mužích vyhrál Jiří Martan z VLI (2. Radim Sobotka, 3. Tomáš Tichý, SJH). V neděli se závodníci sejdou v Prachaticích. Dopoledne se tam běží závod Jihočeského žebříčku ve sprintu na mapě Prachatický Čtyrák 2023, autor Lukáš Šmahel postavil i tratě, které vedou v sídlišti, parcích, sportovním a školním areálu, částečně též i ve volné příměstské krajině, je tam dost převýšení. Odpoledne proběhne Mistrovství jihočeské oblasti ve sprintových štafetách. Lukáš Šmahel připravil mapu Zlatá stezka, na které sám postavil tratě v historickém centru města a blízkém okolí, kde jeou parky, sportovní a školní areály.
  Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.
 • NEW! Pěkný dokument z Mistrovství ČR na krátké trati byl vysílán na ČT sport. Nyní je dostupný v iVysílání.
 • Vyšly zářijové Metodické listy - čtěte zde.
 • Mistrovství ČR na krátké trati se uskutečnilo o víkendu v srdci Žďárských vrchů. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu TJ Spartak první brněnská odvedli výbornou práci, závody se vydařily jak po organizační, tak i po technické stránce. Bylo to hezké v lese i na louce, k čemuž dost přispělo i krásné a teplé slunečné počasí. Závody proběhly v pěkném a zajímavém terénu s centrem v katastru obce Samotín, na rozlehlé louce u hájenky Blatka.
  V sobotu se za krásného slunečného počasí běžela kvalifikace na mapě Blatky, kterou mapoval Petr Mareček. Prostorem kvalifikace bylo ploché údolí potoka Rybníček s množstvím melioračních rýh, potoků, bažinek a porostových detailů se středně hustou sítí cest. Tratě postavili Jiří Zelinka a Libor Zřídkaveselý. Boje o postup do finále A byly zajímavé, ale až na malé výjimky se v nedělním hlavním finále všichni nejlepší objeví. Těmi výjimkami, které měly podle přechozích výsledků být mezi nejepšími jsou třena Anna Kynčlová a Sheila Havrdová (D16), Michaela Metelková (D18), Ema Černá a Ema Bulířová (D20), Šárka Sokolářová (D21, Tomáš Metelka (H16), Jan Štěpánek (H18), Jiří Donda (H20) či Ondřej Metelka (H21. V ženách jednotlivé kvalifikační skupiny vyhrály Denisa Kosová, Barbora Chaloupská, Jana Peterová a Adéla Vandasová, v mužích si pro vítězství doběhli Tomáš Křivda, Miloš Nykodým, Vojtěch Král a Jonáš Hubáček.
  Nedělní finálový závod se běžel v trochu jiném terénu. Tratě postavil opět Libor Zřídkaveselý tentokrát v terénu, kde se v severní části nacházel svah s porostovými detaily, kameny a srázky; jižní část bylo ploché údolí potoka Břímovka s množstvím melioračních rýh, potoků, bažinek a porostových detailů. V tomto terénu zatím nebyla žádná mapa pro OB, novou mapu Lisovská skála mapovali Zdeněk Rajnošek a Petr Mareček. Boje ve všech kategooriích byly velmi zajímavé, někde to bylo dost těsné, někde vyhráli favorité s větším náskokem. V mužích obhájil titul z předchozích dvou let největší favorit Tomáš Křivda (CHC) a získal tak zlaty hattrick. Vedl od první kontroly až do cíle, vyhrál polovinu mezičasů, v cíli ale říkal, že tak minutu tam na menších chybičkách nechal. Na 12. kontrole doběhl o dvě minuty před ním startujícího Martina Roudného z LPU (ten nechal více jak minutu na pětce, další chybu přidal na 12. kontrole) a spolu doběhli do cíle, Křivda s přehledem získal zlato a Roudný skončil druhý. O třetí místo se odehrál na dálku velký souboj mezi triem Jonáš Hubáček (LCE), Vojtěch Král (SSU) a Miloš Nykodým (ZBM), na trati se žádný z nich nevyvaroval nějaké chyby, v cíli byly mezi nimi rozdíly dost těsné. Bronz nakonec vybojoval Hubáček, který na vítězného Křivdu ztratil 2:26 min., čtvrtý Král byl o 16 a pátý Nykodým o 33 sekund pomalejší. Pro šesté místo si doběhl Petr Horvát (TBM). V ženách obhájkyně vítězství Vendula Horčičková začala velmi dobře, na osmé kontrole těsně vedla, pak si ale při pádu zranila nohu, pokusila se pokračovat, ale pro bolest musela vzdát (snad to bude brzy dobré). Ve vedení ji pak vystřídala Barbora Chaloupská (PHK), která ale udělala na 15. kontrole velkou chybu, v čele ji vystřídala Lucie Semíková (KAM), ta pro změnu ztratila šance na lepší umístění po chybě na 19. kontrole. Tak se do vedení dostala bez velkých chyb vyrovnaně běžící Jana Stehlíková (LPU), která dokázala, že se po druhé mateřské přestávce vrátila mezi červenobílé lampiony v dobré formě, do cíle doběhla první. Čekalo se, jak si povede v úvodu trochu chybující, ale v závěru dost stahující Denisa Kosová (PHK), na předsběrce měla ztrátu jen jedné sekundy, ale závěr měla Stehlíková lepší a vyhrála o 9 sekund. Třetí skončila Chaloupská, čtvrtá Semíková, na pátém místě byla Jana Peterová LPU, která hodně chybovala hned na jedničce, a šesté místo obsadila Tereza Čechová (KAM). V juniorech skvěle běžící Jakub Chaloupský (PHK) jasně vyhrál, když vedl od první kontroly (nevyhrál jen čtyři mezičasy), v polovině trati doběhl o dvě minuty Dominika Průšu (VSP) a spolu si doběhli pro dvě nejcennější medaile; bronz se ztrátou 2:29 min. vybojoval Martin Gajda (KAM). V juniorkách deklasovala své soupeřky Anna Karlová (JIL). Největší favoritka závodu se ujala vedení hned na první kontrole, svůj náskok stále navyšovala (nevyhrála jen tři postupy mezi kontrolami) a v cíli byla o 2:42 min. dříve než druhá Markéta Mulíčková (TBM), třetí Barbora Smolková (TAP) ztratila na vítězku více jak pět minut. V H18 už do kvalifikace pro nemoc nenastoupil favorit Daniel Bolehovský, druhý favorit Jan Strýček nechal na osmé kontrole více jak čtyři minuty. Pro zlato si doběhl Vilém Bednařík (PBM), který za sebou nechal o 9 sekund druhého Tomáše Kučeru (ZBM), když se o konečném pořadí rozhodlo na posledních třech kontrolách, kde byl vítěz rychlejší; se ztrátou 46 sekund na vítěze získal bronz Ondřej Brosch (RBK). V D18 zvládla roli největší favoritky Lucie Dittrichová (SKM) naprosto bez problémů, vedla od začátku, vyhrála většinu mezičasů a když v polovině trati doběhla o dvě minuty svou největší soupeřku Michaelu Novotnou (TUR), bylo rozhodnuto. Novotná razila cíl spolu s vítězkou, rozdíl byl mezi nimi přesně dvě minuty. Bronz získala v úvodu trochu chybující Michaela Srbová (LPU), její ztráta na vítězku byla 2:42 min. V H16 dost ztratil Vladimír Srb (LPU) hned na první kontrole, pak ale podal vyrovnaný výkon, na 10. kontrole se dostal na první místo před do té doby vedoucího Jáchyma Šubrta (DKP) a už před sebe nikoho nepustil, v cíli byl mezi nimi rozdíl 13 sekund, třetí Jakub Stehlík (ZTC) měl ztrátu více jak minutu. Velmi vyrovnaný závod mladších dorostenek pro sebe rozhodla v druhé polovině dobře běžící Viktorie Vyziblová (SJC), druhá se ztrátou 16 sekund byla Hana Vítková (SJI), která skvělým výkonem na fáborcích o sekundu předběhla Terezu Ester Kamenickou (OSN).
  Web závodu najdete zde.
 • Další víkendové závody: v některých oblastech se nebáli konkurence M ČR na krátké trati a pořádali o víkendu oblastní závody.
  Ve východních Čechách startovalo na sobotním 12. kole Východočeského poháru (klasická trať) téměř šest stovek závodníků. Oddíl OB TJ Sokol Žamberk zvolil za centrum sportovní areál ve Studeném. Běželo se na mapě Studené III v podhorském členitém lese, kde byla hustší síť cest. Tratě postavil Jiří Mrázek. V ženách vyhrála Marta Fenclová (LPU), která o tři minuty porazila druhou Lucií Vítkovou (PHK) a o necelých sedm minut třetí Terezu Chrástovou (TUR). V mužích s velkým náskokem vyhrál Tomáš Novotný (PHK), druhý skončil Daniel Hrdinka (VRL) a třetí Jaroslav Kupka (ALB).
  V Hanácké oblasti připravil v sobotu Magnus Orienteering pro více jak 200 závodníků dva závody Hanáckého žebříčku. Dopolední krátká trať měla centrum v Olšanech. Běželo se na mapě Zlaté jámy (hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek) v kopcovitém terénu, kde byl smíšený les, převážně dobře průběžný, bylo v něm množství skalek a kamenů, střední až nižší hustota komunikací. Tratě postavil Tomáš Navrátil. V ženách s velkým náskokem vyhrála Veronika Ondráčková (EKP) před Hanou Turczerovou (KSU) a Lenkou Janošíkovou (UOL). V mužích byl první Petr Turczer (KSU), tři minuty za ním skončil druhý Vojtěch Peňáz (VRB), další tři minuty zpět byl Radek Dvořáček (VAM). Odpolední sprint měl centrum v Bludově, běželo se na stejnojmenné mapě, kterou připravil Martin Štoudek, který postavil i tratě ve vesnické zástavbě s nepravidelnou sítí ulic a uliček a v údolí Bludovského potoka. V D21 si pro vítězství doběhla Krstýna Skyvová (STE) před Veronikou Ondráčkovou (EKP) a Barborou Muchovou (KVS). Závod mužů byl dost vyrovnaný, vyhrál Ondřej Vystavěl (JPV) o 20 sekund před Vojtěchem Peňázem (VRB), dalších 20 sekund zpět byl třetí Radek Dvořáček (VAM).
  V neděli byl společný oblastní závod pro Jihomoravskou oblast a Vysočinu. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu TJ Spartak první brněnská měli centrum stejné jako bylo pro M ČR na krátké trati - velká louka u hájenky Blatka. Osm stovek závodníků poběželo v terénu, kde den předem proběhla kvalifikace M ČR na krátké trati (ploché údolí potoka Rybníček s množstvím melioračních rýh, potoků, bažinek a porostových detailů se středně hustou sítí cest). Tratě na mapě Oblastňák (mapoval Petr Mareček) postavili Libor Zřídkaveselý a Jiří Zelinka. V ženách byla nejlepší Alena Picková (CTB), která o necelou minutu porazila Lucii Zdobinskou (JHB), třetí Martina Tichovská (TBM) měla ztrátu dvě minuty. V mužích si pro vítězství doběhl Radovan Čech (TBM), jen 16 sekund zpět zůstal druhý Václav Komanec (SHK), třetí Michal Bolehovský (VSP) měl ztrátu na vítěze 24 sekund.
  Výsledky závodů najdete v IS ORIS.
 • Ve středu odpoledne v Praze na Strahově sešel výkonný výbor ČSOS na svém dalším jednání. Program byl dost bohatý. Na úvod se členové VV poděkovali osobně Jiřímu Šubrtovi za dlouholetou práci ve funkci generálního sekretáře svazu. Po tradičním úvodu (aktuální informace a kontrola úkolů, potvrzení schválení hlasování per rollam a informace sekcí OB, LOB, MTBO a Trail-O) podaly informace Rady ČSOS. To podstatné z informací rad:: Školení začínajících kartografů proběhne 10. - 12. 11 ve Zderazi; součástí podzimní části T2 bude i OCAD workshop otevřený i pro ostatní zájemce; do výběrového řízení na pořádání Republikového festivalu žactva ani Celostátního finále přeboru škol 2024 se nepřihlásil žádný zájemce; jednání o dalším využívání Liveloxu pokračují (k Liveloxu bude metodická středa); projednán návrh Memorandum o vzájemné spolupráci Lesů ČR a ČSOS (jednání o něm pokračují). V dalším bylo vyhodnoceno pořádání MS v Trail-o 2023, VV ČSOS poděkoval Liboru Forstovi za odvedenou práci při přípravě a průběhu tohoto šampionátu. Následovala informace o mezinárodní činnosti svazu, v které byl schválen návrh pro IOF na rozšíření počtu závodů na MS v orientačním běhu na pět. V dalších bodech byla probrána příprava O-víkendu, který je naplánován na 24. - 26. 11. do Brna, a byl schválen návrh na svolání Valné hromady ČSOS (9. 12. 2023 v Praze). V posledním řádném bodě se členové VV ČSOS zabývali strategií pořádání mezinárodních závodů v dalším období, kterou připravili Petr Klimpl a Jan Picek - VV schválil návrh na pořádání jedné ze sérií Světového poháru jednou za 2-3 roky počínaje rokem 2026 a vzal na vědomí informaci SJC o záměru kandidovat na pořádání MS veteránů v roce 2027 resp. 2028 v Jičíně a okolí a doporučil tento materiál rozpracovat do odpovídající kandidatury včetně předběžných souhlasů majitelů lesů a arén a dodržení zásady, že pořadatelem akce je ČSOS, a předložit ji na listopadové zasedání VV ČSOS. Velmi bohatý byl bod různé - bylo schváleno zveřejnění informace o zpracování osobních údajů pro osoby registrované v IS ORIS, byla projednána příprava O-knihy 2023 (cena bude stanovena na příštím jednání), byly projednány výsledky analýzy provozu e-shopu v roce 2022, bylo hovořeno o návrh úpravy prováděcích předpisů k registraci a IS ORIS týkající se požadavků NSA (opět bude projednáno na dalším jednání), byla podána informace o přípravě ME dorostu v roce 2025.
 • Srovnávací testy mládeže mají za sebou dvě dějství - 29. 8. Praha a 4. 9. Opava. Přehled dosažených časů na 3000 m najdete zde. Další termíny STM jsou v Pardubicích v sobotu 7. a v neděli 8. října.

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! O víkendu startoval výběr žactva Vč. oblasti v rámci přípravy na říjnové M ČR oblastních výběrů žactva na dvou štafetových závodech ve Vranově u Brna.
  V sobotním závodě obsadily štafety Vč. oblasti v D12 první dvě místa, o což se zasloužily Lucie Macháčková, Elsa Šolcová, Tereza Hepnerová, resp. Tereza Korbelová, Eliška Horáková a Nela Chotěnovská, v D14 vyhrálo trio Pavlína Salabová, Hana Fenclová a Selina Havrdová, v H12 skončila trojice Jakub Šafář, Matěj Čihák a Dan Macek třetí a v H14 vyhrála štafeta ve složení Matěj Čečka, Jakub Sochor a František Jelínek.
  V neděli opět ve Vranově znovu byly na prvních dvou místech naše štafety v D12 (Elsa Šolcová, Tereza Hepnerová, Lucie Macháčková, resp. Eliška Horáková, Nela Chotěnovská, Tereza Korbelová). Stejně tak skončily na prvních dvou místech štafety v D14 (Selina Havrdová, Pavlína Salabová, Hana Fenclová, resp. Lucie Hrušová, Monika Munzarová, Lucie Jedličková). v H14 skončila trojice František Jelínek, Matěj Čečka a Jakub Sochor druhá.
 • V průběžných výsledcích Mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva je to po 12 kolech na čele velmi vyrovnané. Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva 2023. V čele je PHK s náskokem tří bodů před LPU, další dva body zpět je SHK, čtvrtý SJC má už ztrátu přes 300 bodů (5. VRL, 6. HOR, 7. SRK, 8. CHC, 9. LTU, 10. HJL, atd.). Kompletní výsledky najdete zde.
 • Průběžné výsledky Východočeského poháru dospělých a veteránů po 12. kole jsou tady.
 • Východočeská oblast vypsala výběrové řízení na pořadatelé závodů Vč. soutěží v roce 2024. V termínu 15. 9. 2023 nedošlo dost přihlášek, řada tradičních pořadatelů se na pořádání nepřihlásila. Předpokládaný kalendář najdete zde.
 • Pokračoval Východočeský pohár prvním podzimním závodem. Na sobotním 12. kole Východočeského poháru (klasická trať) startovalo téměř šest stovek závodníků. Závod proběhl za nádherného slunečného počasí. Oddíl OB TJ Sokol Žamberk zvolil za centrum sportovní areál ve Studeném. Běželo se na mapě Studené III v podhorském členitém lese, kde byla hustší síť cest. Tratě postavil Jiří Mrázek. V ženách vyhrála Marta Fenclová (LPU), která o tři minuty porazila druhou Lucií Vítkovou (PHK) a o necelých sedm minut třetí Terezu Chrástovou (TUR). V mužích s velkým náskokem vyhrál Tomáš Novotný (PHK), druhý skončil Daniel Hrdinka (VRL) a třetí Jaroslav Kupka (ALB).
  Web závodu je tady.

PARDUBICE
 • NEW! V České lize klubů jsou dospělí po čtyřech kolech čtvrtí, dorost je pátý.
 • NEW! Český pohár štafet po čtyřech kolech - D21: 2. LPU A, 11. LPU B, 23. LPU C; H21: 4. LPU A, 12. LPU B, 18. LPU C, 35. LPU D; D18: 2. LPU A, 31. LPU B; H18: 9. LPU A, 20. LPU B, 25. LPU C, 38. LPU D.
 • NEW! O víkendu startovalo necelých 50 pardubických závodníků na závodě Českého poháru a žebříčku A ve sprintu v Brně a na dvou závodech Českého poháru štafet ve Vranově.
  V sobotním sprintu si výborně vedla v ženách Janča Peterová, která byla nejlepší z českých závodnic, skončila druhá za Maďarkou Mag. Výborně zaběhla i Klára Kosová, která za 14. místo nasbírala spoustu bodů do Českého poháru, Jana Stehlíková skončila na 16. místě. V mužské elitě skončil Martin Roudný po několika chybách na 11. místě, za 23. místo ještě bodoval Tomáš Udržal, ostatním se moc nedařilo. V H16A obsadil Vládík Srb třetí příčku, pěkné je 15. místo Vítka Frosche a Marka Kadaně, kteří se se stejným časem podělili o 15. místo. Moc se nedařilo klukům v H18A ani v H20A, v H21A skončil Ondra Macek pátý a Lukáš Hovorka sedmý. V D16A opět potvrdila Kačka Švíglerová dobrou formu, když skončila osmá, Míša Srbová v D18A zaběhla velmi dobře a to znamenalo třetí místo. V juniorkách skončila Katka Hanušová sedmá, Katka Koberová 10. a Terka Fejfarová 12.
  V sobotu odpoledne se běželo 3. kolo Českého poháru štafet ve Vranově. Naše týmy si vedly se střídavými úspěchy. V mužích naše trio Matěj Kamenický, Martin Roudný a Tomáš Kubelka obsadilo výborné druhé místo, další naše štafety skončily na 20., 34., 48. a 63. místě (jedna štafeta byla bohužel disk). V ženách se naše áčko ve složení Iveta Šístková, Tereza Nováková a Jana Stehlíková umístilo na solidném šestém místě, béčko (Marta Fenclová, Klára Kosová a Katka Hanušová) skončilo desáté, céčko bylo 21. V dorostencích se našemu áčku moc nedařilo, navíc si na druhém úseku vzali mapu 3. úseku, takže byli disk, další naše týmy doběhly na 18., 24. a 49. místě. Dorostenky mile překvapily, trio Míša Srbová, Tereza Ester Kamenická a Kačka Švíglerová doběhlo na druhém místě, další štafety obsadily 24. a 39. místo. Někteří žáci běželi ve výběru Vč. oblasti. V D14 běžela Háňa Fenclová ve vítězné štafetě, v H12 finišovali Dan Macek a Ondra Lučan štafetám na 3. a 6. místě a v H14 přispěli Maty Kroupa a Matěj Kadaně solidními výkony ke 4. místu své štafety.
  V nedělním závodě štafet opět ve Vranově si naše týmy vedly ještě lépe než v sobotu. Ženy ve složení Terka Nováková, Jana Stehlíková a Jana Peterová jasně vyhrály, béčko (Fejfarová, Hanušová, Šístková) bylo desáté, céčko obsadilo 12. příčku. V mužích se trojice Matěj Kamenický, Radek Nožka a Tomáš Kubelka umístila na sedmém místě, pořadí dalších našich štafet - 16., 30., 33., 56. a 63. Dorostenky (Tereza Ester Kamenická, Kateřina Švíglerová a Michaela Srbová) po velmi pěkném výkonu vyhrály, další dvě štafety nebyly bohužel klasifikovány. Áčko dorostenců skončilo na 8. místě, bžěeli ve Složení Filip Hanuš, Tomáš Pekárek a Vladimír Srb, další tří týmy skončily na 20., 27. a 43. místě. Žactvo ve štafetách Vč. oblasti opět běželo dobře. V D14 běžela Háňa Fenclová ve vítězné štafetě, Monča Munzarová byla ve štafetě, která obsadila v této kategorii druhé místo (Majda Froschová finišovala jako sedmá). V H14 běželi Maty Kroupa a Matěj Kadaně ve štafetě, která byla sedmá. V D12 byla Nina Zvěřinová v týmu, který byl celkově čtvrtý. V H12 běželi Ondra Lučan a Dan Macek, které obsadily 4. a 5. místo.
 • NEW! V Českém poháru po devíti kolech je v ženách Jana Peterová čtvrtá (10. Jana Stehlíková, 33. Iveta Šístková, 46. Klára Kosová); v mužích jsou Martin Roudný a Tomáš Kubelka na pátém a šestém místě (21. David Procházka, 22. Matěj Kamenický, 23. Jan Grundmann, 26. Tomáš Udržal, 73. Šimon Mareček).
 • NEW! V průběžném pořadí žebříčku A po 8 kolech se nejlépe vedou Kačka Švíglerová (devátá v D16), Míša Srbová (10. v D18), Katka Hanušová (12. v D20), Terka Fejfarová (19. v D20), Vládík Srb (druhý v H16) a Filip Haas (14. v H20).
 • NEW! Jana Peterová a Martin Roudný usilovali v závěru týdne ve dvou nominačních závodech v Brně o nominaci na říjnové Mistrovství Evropy v Itálii. V pátečním testu na 3000 m oba zaběhli velmi solidní časy - Martin 8:45 min., Janča 10:27 min. V sobotním sprintu Českého poháru se výborně dařilo Janče, která byla z českých závodnic nejlepší, Martin se svým výsledkem spokojen nebyl.
 • NEW! Rodinné štafety i letos budou!!! Kulatý 30. ročník se uskuteční v neděli 22. října 2023 s centrem v Rekreačním zařízení Tramtáryje mezi Horním Jelením a Ostřetínem. Čeká vás další nové mapové překvapení, z loňska osvědčené skvělé zázemí shromaždiště, příjemně proměnlivý les a hlavně nezaměnitelná atmosféra. Těší se na vás oba hlavní pořadatelé Kipli a Karlos. Web je zde.
 • NEW! Ve středu odpoledne začala prvním kolem další ročník Ligy pardubických škol v orientačním běhu. Za krásného slunečného počasí běželo v lese na Dubině celkem 190 závodníků ze 13 škol. Ve školách to bylo velmi těsné - vyhrála ZŠ Závodu míru před ZŠ Pardubičky a ZŠ Benešovo nám. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší - H10: Vilém Odvody (ZŠ Pardubičky), D10: Zuzana Fenclová (ZŠ Pardubičky), H12: Jakub Nachtigall (ZŠ Polabiny 3), D12: Anna Marie Horáková (ZŠ Studánka), H14: František Goláň (ZŠ Resslova) a G14: Monika Munzarová (Gymnázium Dašická). Výsledky jsou tady.
 • NEW! Na titulní stránce záříjového čísla Jantaru je fotka Jany Stehlíkové na nejvyšším stupni vítězů na Mistrovství ČR na krátké trati v Samotíně, které překvapivě vyhrála. Šampionátu je pochopitelně věnován i článek uvnitř čísla. Vedle toho jsou tam reportáže ze soustředění dorostu v Norsku, z posledních prázdninových vícedenních (Pěkné prázdniny, Cena východních Čech, West cup), ze zářijových áček a béček i z prvního podzimního závodu Východočeského poháru. Nechybí ani tradiční rubriky. To vše na 20 stranách. Obsah čísla najdete zde.
 • O víkendu startovalo přes 50 závodníků LPU na Mistrovství ČR na krátké tratě, které se konalo v pěkných terénech u Samotína (hájenka Blatka).
  V sobotní kvalifikaci jsme si vedli s velmi střídavými výsledky. Řada našich závodníků běžela skvěle, další ale byli ve výsledcích dost vzadu. Do finále A se probojovalo celkem 11 závodníků - v D16 Katka Švíglerová (vyhrála rozběh), v D18 Míša Srbová (vyhrála rozběh), v D20 Katka Hanušová a Terka Fejfarová, v D21 Janča Peterová (vyhrála rozběh), Janďa Stehlíková a Iveta Šístková, v H16 Vládík Srb, v H21 Martin Roudný, Tomáš Kubelka, Matěj Kamenický a Honza Grundmann. Někteří to měli k postupu velmi blízko (Vladimír Lučan, Tomáš Udržal či Terka Nožková), ale těsně to nevyšlo.
  Nedělní finále se našim závodníkům hodně vydařilo! V ženách Janďa Stehlíková dokázala, že má po druhé mateřské přestávce dobrou formu a po vyrovnaném výkonu zaskočila všechny favoritky a doběhla si hodně překvapivě pro mistrovský titul! Je to její druhé domácí zlato z krátké tratě, poprvé vyhrála v roce 2018. Velmi dobře po chybě na první kontrole zaběhla i Janča Peterová, která obsadila pátou příčku (23. Iveta Šístková). V mužích v úvodu Martin Roudný chyboval, pak si však spolu s Křivdou doběhl pro druhé místo (je to jeho první individuální medaile v lesních disciplínách v kategorii dospělých). Spolehlivý výkon podal Tomáš Kubelka, kterému patří 8. místo (15. Honza Grundmann, 17. Matěj Kamenický). Dobře běželi i naši dospělí v B-finále. Terka Nožková vyhrála, Šimon Mareček byl třetí (6. Vladimír Lučan, 8. Onda Macek). V H16 si pro titul doběhl Vládík Srb. V D16 si vedla velmi dobře Kačka Švíglerová, která skončila pátá. V D18 se po jarním zranění vrátila do formy Míša Srbová a bylo z toho třetí místo a bronzová medaile. V H20 skončil Míša Krpata ve finále B druhý (celkově 20. a vyběhl si áčko). V D20 se Terfa Fejfarová a Katka Hanušová probojovaly do první desítky (8. a 10. místo), v B finále obsadily Nela Kubáková a Kačka Koberová 2. a 3. místo. Celková bilance je skvělá - dvě zlata, stříbro a bronz a dalších pět umístění v TOP10.
 • V Mistrovství Vč. oblastu družstev žactva je naše žactvo po 12 kolech těsně za PHK a těsně před SHK.
 • V sobotu pokračoval Vč. pohár prvním podzimním závodem ve Studeném. Na startu bylo přes 130 pardubických závodníků, kteří si vedli velmi dobře. V ženách (v D21C) vyhrála Marta Fenclová, v D21D byla první Zuzka Klimplová. V žákyních v D10N byla Pavla Šabatková třetí, třetí byla i Bětka Kárníková v D10C (6. Zuzka Fenclová, 8. Niki Hovorková), velmi dobře zaběhla v D12C Nina Zvěřinová, která byla druhá, druhá byla v i D12D Aneta Lukášová, v D14C dominovaly Monča Munzarová a Háňa Fenclová, které obsadily první dvě místa. V žácích v H10N skončil Prokop Kříž druhý, v H10C se v druhé polovině TOP 10 umístili Radim Zvěřina, Kuba Lučan, Vilda Odvody a Vašík Fukátko, v H12C skončil Dan Macek druhý, v H12D vyhrál Filip Kokaisl, velmi dobře běžěli kluci v H14C - Maty Kroupa, Matěj Lučan a Matěj Kadaně se seřadili na 3.-5. místě (10. Vilda Jirout). V dorostenkách skončila Kačaba Dvořáková třetí v D18. V D35C vyhrála Petra Škodová, v D35D byla první Šárka Odvodyová, v D45C vyhrála Pavla Švíglerová (5. Jindra Horáková), v D45D byla první Zuzka Krpatová, v D55C obsadila Iva Lehárová čtvrtou příčku a v D65C byla Stáňa Kellnerová pátá. Ve veteránech v H35C obsadili Honza Hovorka a Petr Šabatka 2. a 3. místo (5. Olda Vodička, 7. Honza Fukátko), v H35D vyhrál Pavel Hovorka (4. Jirka Kuhn, 5. Adam Zitka, 6. Tomáš Kokaisl), v H45C se Petr Fencl, Jirka Belej, Marek Filičko a Honza Kárník seřadili na 3. - 6. místě (8. Honza Czagan), v H45D byl Honza Vališ šestý, v H55C vyhrál Láďa Jánek (5. Jirka Fencl, 6. Mirek Novotný), v H55D byl Zdeněk Cinkan pátý, pátý byl v H65 i Pavel Štěrba.
 • Skončil žebříček B-Čechy. Měl šest závodů, každému závodníkovi se hodnotily čtyři nejlepší výsledky. V početně hodně obsazené kategorii D16 si výborně vedly Monča Munzarová a Háňa Fenclová, které obsadily 10. a 14. místo a obě získaly licenci A. V D16 dvěma výbornými výsledky na podzim se Anička Kaláčová posunula na 4. místo a získala licenci A. V D18 skončila Terka Šmídová na 13. místo, o áčko ji připravila špatná kontrola v pátém závodě (18. Bětka Kuhnová). V D20 obsadily Terka Brožková, Nela Kubáková a Anna Tučková 4. až 6. místo. Kategorie H14 byla velmi početná, našim klukům se moc nedařilo, nejlépe si vedli Matěj Kadaně a Matyáš Kroupa (30. a 31. místo). V H16 obsadili Honza Hlavatý a Matěj Kadaně 10. a 11. místo a o jednu příčku jim unikla licence A. V H18 vyhrál celkové pořadí Filip Jelínek, Mára Fajfr byl třetí a a Tomáš Pekárek pátý (všichni získali áčko). V H20 obsadil Lukáš Fejfar 4. příčku. Ve veteránkách skončila v D45 Pavla Švíglerová čtvrtá, v D50 byla Jitka Demlová šestá, v D60 obsadila Iva Lehárová čtvrtou příčku stejně jako Laďka Víchová v D65 (6. Jiřka Novotná), v D75 vyhrála Květa Kubíková. Ve veteránech obsadil Petr Šabatka druhou příčku (8. Honza Fukátko), v H45 obsadili Štěpán Držka a Honza Kárník 4. a 7. místo, v H50 byl Petr Fencl šestý (8. Marek Filičko), v H60 skončili Vašek Roudný a Mirek Novotný na 7. a 8. místě a v H65 obsadil Vláďa Vícha 10. místo.

SVĚT
 • V Tampere se konal premiérový finský šampionát v KO sprintu. Skvěle si vedla Tereza Janošíková, který závod vyhrála před Venlou Harju a Maijou Sianoja. V mužích byl nejlepší Eero Heinonen (2. Mathieu Perrin, 3. Teemu Oksanen).