Střípky

• Významná životní jubilea:
    10. 11. Terezie Šmídová 18 let
    Jantar přeje Terce vše nejlepší!
  • Areál orientačního běhu na Vinici přestál se štěstím rozvodněnou Chrudimku bohatě napájenou Novohradkou. Do vylití až do areálu zbývalo cca 25 cm. Voda je nyní už zpět ve svém korytu. Uff!
  • V Českém poháru je po deseti kolech Jana Peterová druhá v ženách. V mužích je Martin Roudný třetí a Tomáš Kubelka sedmý (14. David Procházka, 24. Matěj Kamenický).
  • V žebříčku A se našim závodníkům moc nedaří. V D18 je Kačka Švíglerová desátá, v D20 Kačka Hanušová 11. a Nela Kubáková 20., v H16 Vítek Frosch 16. a Fanda Goláň 18., v H18 je Vládík Srb šestý a v H20 Fíla Haas 15. a Míša Krpata 19.
  • Závodníci LPU v jiných oblastech poslední víkend v září. V závodě Ligy Vysočiny v Evženově Údolí obsadily Míša Srbová a Nela Kubáková 4. a 5. místo. V Pražském oblastním žebříčku v Krňanech vyhrála Iva Lehárová v D60, Honza Zelinka byl druhý (H21K). Matěk Kamenický vyhrál Chrášťovicích klasiku i krátkou trať Západočeského žebříčku. V dalším závodě Ligy Vysočiny v Dolních Hořicích obsadili Ondra Macek (H21) a Nela Kubáková (D21) druhá místa.
  • Ondra Lučan (žák) si ve Svitavách udělal osobák na 1500 m 4:36.24.
  • V konečném pořadí letošního Světového poháru je Jana Peterová na 70. místě a Martin Roudný na 78. místě.
  • Ranking na konci září: V ženách je Janča Peterová stále druhá, v páté desítce jsou Pavla Udržalová a Iveta Šístková, Marta Fenclová je 52., v osmé desítce jsou Šárka Kulhavá a Martina Zvěřinová, v deváté desítce je Katka Hanušová (sedm žen v první stovce je velký ústup). V mužích jsou v první desítce Martin Roudný (4.) a Tomáš Kubelka (8.), David Procházka je 20., ve čtvrté desítce je Matěj Kamenický, pátou desítku uzavírá Tomáš Udržal. V TOP 100 je ještě dalších šest našich závodníků - Jan Grundmann, Ondřej Macek, Vladimír Srb, Lukáš Hovorka, Jonáš Fencl a Petr Zvěřina.
  • V Mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva je po 15 kolech naše žactvo jasně první.
  • 19 pardubických dorostenců se zúčastnilo srovnávacích testů mládeže, které proběhly na Městském atletickém stadiónu na Dukle a na ZŠ Staňkova.
  • Druhý říjnový víkend v jiných oblastech. Na krátké trati Ligy Vysočiny v Hamrech nad Sázavou skončil Jarda Vávra druhý v H45. V Krchlebech na krátké trati Zč. oblasti byl v H21 druhý Matěj Kamenický, na klasice pak vyhrál. Ve Vodňanském kaprovi v Pražáku obsadila Nela Kubáková v ženách 6. místo. V Nedamově (Pražská oblast) vyhrála Iva Lehárová D60 a Láďa Jánek byl v H60 pátý. V krátké trati Ještědské oblasti na Bramberku skončila Štěpánka Procházková v D21K druhá.
  • Janča Peterová se v Číně účastní čtyř závodů Park Word Asia Tour 2024. V prvním závodě skončila těsně druhá, ten druhý (ten byl zařazen do WRE) jasně vyhrála.
  • Český svaz orientačních sportů vydá letos O-knihu 2024 (ročenka orientačních sportů pro rok 2024). Letos by měla vyjít 21. listopadu. Opět to bude plnobarevná kniha formátu A4+ v tuhých deskách a pevné vazbě. Tentokrát bude mít větší rozsah než v minulosti, protože je připravováno více než 200 stran. Objednávky jsou do konce října na webu ČSOS.