Novinky

16. října
Přihlásilo se 94 štafet
Na závod se v termínu přihlásilo krásných 94 štafet. Váš zájem nás těší a věříme, že Vás nezklameme. Pokud byste se ještě chtěli dohlásit, tak před vyplněním soupisky pošlete svou dohlášku na e-mail rodinne.stafety@volny.cz a počkejte na potvrzení přijetí dohlášky (abychom měli přehled o počtu).
Nedočkavci už si určitě mapu prostoru, ve kterém se poběží, našli. Ostatním ušetříme hledání – mapu si můžete prohlédnout v archivu map ČSOS - http://mapy.orientacnisporty.cz/mapa/skala-2017.
15. října
Soupisky
Prosíme vás, vyplňte na těchto stránkách do čtvrtka do 22:00 soupisku vaší štafety. Rodinné štafety pořádá jen malý počet pořadatelů (protože každý je chce samozřejmě běžet!), usnadněte jim přípravu na závody. Děkujeme.
13. října
Mapová překvapení
Letos překvapíme speciálním úkolem jen třetí úseky (vysvětlíme později), ale i na první úseky čeká překonávání říčky Žejbro a železnice a ani druhé úseky to nebudou mít letos zadarmo. ;-)
Hromadný start prvních úseků zřejmě přizpůsobíme jízdnímu řádu a posuneme ho na 10.10. Více se ale dozvíte příští týden v pokynech k závodu.
12. října
Přihlášky a soupisky
Počet přihlášených štafet každý den utěšeně roste. Uzávěrka přihlášek je v neděli, podle stavu v neděli večer budeme připravovat startovní čísla a mapy (samozřejmě s nějakou rezervou pro dohlášky – pokud by ale dohlášek bylo moc, může se stát, že už pozdější dohlášky nebudeme brát).
Od pondělí do čtvrtka se tady objeví formulář pro zadávání soupisek štafet, ve kterém zadáte běžce a čipy na jednotlivých úsecích Vaší štafety.
11. října
Občerstvení
Tým pod vedením Katky Strykové pro Vás zajišťuje občerstvení vlastními silami. Tak se v lese snažte, ať Vám pořádně vyhládne a zvládnete to všechno sníst!
Z nabídky:
hovězí guláš s chlebem - 65Kč, tenké párky (telecí, jogurtové, spišské od Francouze) 2 nožičky - 30Kč, 3 nožičky - 40Kč
chleba s domácím sádlem, škvarky a cibulí - 10Kč, buchty, koláče - 10Kč,
čaj (různé druhy) - 10Kč malý - 20Kč velký, káva (preso, turek, rozpustná) - 15Kč
točené pivo 11 Vilém - 25Kč, malé - 20Kč, točená malinovka - 15 Kč, malá - 10Kč
Kdo nebude chtít pití z plastu, nechť si vezme vlastní, stejně tak lžíce.
10. října
Čipy pro 3. úsek
Na 3. úseku je povoleno použít čipy řady 6, 9, 10, 11. Číslo řady zjistíte podle čísla čipu např. zde: http://www.sportident.dk/Manualer/SPORTident-Cards-overview_en.pdf.
9. října
Parametry tratí
Abyste mohli optimalizovat závěrečnou přípravu, tak zveřejňujeme parametry tratí jednotlivých úseků:
1. úsek 4.9km, převýšení 170m, 26 kontrol
2. úsek 1.6km, převýšení 80m, 10 kontrol
3. úsek 6.6km, převýšení 230m, 34 kontrol
Pokud by se Vám to zdálo málo, tak vězte, že na mapový start poběžíte 480 metrů, což není započítáno v délce trati!
Délka tratí je včetně mapového překvapení.
Z parametrů vyplývá, že každá štafeta bude na 3. úseku potřebovat čip s kapacitou paměti, která pojme více než 30 kontrol (SI řada 6, 9, 10, 11)!
1. října
Probíhání kontrol
Dnes dopoledne jsme s Kiplim ve Vrbaťáku proběhali tratě a "oštítkovali" všechny kontroly. Po návratu z lesa jsme se s Kiplim shodli, že tratě letošních Rodinných štafet nejlépe charakterizuje jedno slovo - rozmanitost. Těšit se můžete na úplně čistý "letecký" les s výbornou viditelností i na kontroly "zašité" (ale snad spravedlivě) v zelených hustnících; na trati Vás čekají pasáže s pohodovou, rovnou běžeckou podložkou pod nohama i kamenná pole, v nichž je obtížná i chůze, natož pak běh; v průběhu závodu se proběhnete jak po rovině, tak Vás čeká několik "výšlapů" do hodně prudkých kopců. Prostě správná orienťácká "všehochuť"...:-)))
1. října
Fotky z terénu
V sekci "Fotky z terénu" se můžete podívat na několik fotek ze shromaždiště a z lesa.
20. září
Kde a kdy budou letošní Rodinky?
Na kulaťoučký 25. ročník Rodinných štafet Vás pořadatelé Karlos a Kipli zvou do areálu hřiště „Na Písníku“ ve Vrbatově Kostelci v neděli 22. října 2017. Můžete si přečíst rozpis. Přihlášky posílejte na adresu rodinne.stafety@volny.cz do 15. října 2017. Těšíme se na Vás!