Novinky

10. června
V sobotu bude doprovodný sprint v Čáslavi
Na sobotní podvečer (start v 16 hod.) jsme pro Vás připravili veřejný závod ve sprintu v Čáslavi (z centra to je 20 km). Rozpis závodu najdete zde.
9. února
Letošní CVČ podporuje Pardubický kraj
Letošní Cena východních Čech je pořádána s podporou Pardubického kraje. Záštitu nad akcí převzal pan René Živný - radní zodpovědný za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku.
9. února
Cena východních Čech 2019
V pořádání nejstarších pravidelně pořádáných vícedenních závodů v ČR se pravidelně střídají pořadatelé z OK 99 Hradec Králové a OK Lokomotiva Pardubice. Letos zvou pardubičtí pořadatelé závodníky na poslední prázdninový víkend do terénů nedaleko Přelouče. Centrum bude v Krasnici (louka u Rekreačního střediska). Pořad je klasický, v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasická trať, v neděli pak závěrečná krátká trať s intervalovým startem. Tratě budou postaveny v prostoru, kde je převážnou částí prostoru rovinatý smíšený les, kde převažuje porost borovice, průběžnost lesa je velice rozdílná. Najdou se rozsáhlejší "hustníkové" partie, ale i velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Některé části lesa jsou zpestřeny zajímavými terénními tvary, z nichž některé vznikly po povrchové těžbě chvaletické žuly, vápence a minerálů. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažuje a tvoří typický svah Železných hor (Starohory). Na hraně tohoto svahu vystupují na povrch nevysoké skalky. Na pár místech se svah zařezává do plošiny hlubšími údolími. V odkaze z menu se můžete podívat na předchozí mapy v tomto prostoru.
9. února
Založeny stránky, zveřejněn rozpis
Založili jsme stránky Ceny východních Čech 2019, na kterou vás OK Lokomotiva Pardubice zve poslední prázdninový víkend do Krasnice. Zveřejněn rozpis.