Novinky

29. července
Skončil první termín přihlášek
V prvním termínu přihlášek jsme zaregistrovali 500 závodníků. Další mají možnost se přihlásit, druhý termín přihlášek končí 11. sprna 2019.
15. července
První termín přihlášek prodloužen
První termín přihlášek na Cenu východních Čech 2019 byl prodloužen do 29. 7. 2019.
4. července
Večer orientačních písní
V sobotu večer v 19:30 hod. se bude v centru závodu (tělocvičně) konat "Večer orientačních písní" v podání členů a přátel pořadatelského klubu LPU. Malá ochutnávka písničky ze závěru muzikálu prezentovaného na předloňské CVČ v Pusté Kamenici je na https://youtu.be/pku6IspXiz8.
1. července
Předběžné délky tratí
V příslušném odkazu najdete předběžné délky tratí v jednotlivých etapách.
10. června
V sobotu bude doprovodný sprint v Čáslavi
Na sobotní podvečer (start v 16 hod.) jsme pro Vás připravili veřejný závod ve sprintu v Čáslavi (z centra to je 20 km). Rozpis závodu najdete zde.
9. února
Letošní CVČ podporuje Pardubický kraj
Letošní Cena východních Čech je pořádána s podporou Pardubického kraje. Záštitu nad akcí převzal pan René Živný - radní zodpovědný za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku.
9. února
Cena východních Čech 2019
V pořádání nejstarších pravidelně pořádáných vícedenních závodů v ČR se pravidelně střídají pořadatelé z OK 99 Hradec Králové a OK Lokomotiva Pardubice. Letos zvou pardubičtí pořadatelé závodníky na poslední prázdninový víkend do terénů nedaleko Přelouče. Centrum bude v Krasnici (louka u Rekreačního střediska). Pořad je klasický, v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasická trať, v neděli pak závěrečná krátká trať s intervalovým startem. Tratě budou postaveny v prostoru, kde je převážnou částí prostoru rovinatý smíšený les, kde převažuje porost borovice, průběžnost lesa je velice rozdílná. Najdou se rozsáhlejší "hustníkové" partie, ale i velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Některé části lesa jsou zpestřeny zajímavými terénními tvary, z nichž některé vznikly po povrchové těžbě chvaletické žuly, vápence a minerálů. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažuje a tvoří typický svah Železných hor (Starohory). Na hraně tohoto svahu vystupují na povrch nevysoké skalky. Na pár místech se svah zařezává do plošiny hlubšími údolími. V odkaze z menu se můžete podívat na předchozí mapy v tomto prostoru.
9. února
Založeny stránky, zveřejněn rozpis
Založili jsme stránky Ceny východních Čech 2019, na kterou vás OK Lokomotiva Pardubice zve poslední prázdninový víkend do Krasnice. Zveřejněn rozpis.