Novinky

21. ledna
Upozornění
Oba závody štafet se uskuteční v lesním komplexu Ochoza (Nové Město na Moravě, Vlachovice, Rokytno, Maršovice).
Hlavní rozhodčí závodů povolili výjimka z čl. 3.3 Pravidel OB: lyžování na standardních tratích v okolí Vysočina arény (bez mapy) je dovoleno.
21. ledna
Zveřejněn rozpis
Byl zveřejněn rozpis dvou závodů Českého poháru štafet (a České ligy klubů), které se uskuteční 23. a 24. dubna 2022 v Novém Městě na Moravě.
15. ledna
Závody jsou jinde
Dva závody Českého poháru štafet byly naplánovány na květen roku 2021 do prostoru severně od Svratouchu, do lesa, který ještě nikdy nebyl použit pro orientační běh. Závody se kvůli covidu neuskutečnily a byly přeloženy na duben 2022. Předběžný souhlas CHKO pro rok 2021 nebyl pro rok 2022 prodloužen (mj. na louce modrásek, v lese čáp černý). Správa CHKO nedala souhlas ani ke konání v dalších náhradních terénech (Pustá Kamenice, Pustá Rybná). Byly zvažovány prostory nových map na Přeloučsku a Holicku, ale vzhledem k velkým vzdálenostem od sobotního závodu Českého poháru ve sprintu, který pořádá OSN, nebyla tato varianta přijata. Závody se tak uskuteční díky vstřícnosti OSN v lese Ochoza severně od Nového Města na Moravě.