main  

Město Pardubice

Pardubický kraj
odkazy  

e-mail  NOVINKY
Silva
www.vavrys.cz

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2024

11. července - Byl zveřejněn jídelníček na letošní tábor.
7. července - Táborová trička jsou vyrobena.
4. července - Vedoucí a praktikanti si rozdělili družstva:
1. Víchová - Vícha
2. Stryková - Tučková - Mrskoč
3. Klimplová - Kološová - Fejfarová
4. Žák - Vojtíšková
5. Jansová - Fencl
6. Pipek - Novák - Hanuš
7. D. Štichhauer - Krpata
8. Hovorka - Štichhauer A.
A kdo bude v jednotlivých družstvech? To se nechte překvapit, po loňské smršti připomínek k rozdělení do družstev a do chatek to necháme jako tajemství až do příjezdu na tábor.
19. června - Pár informací:
- Byly uhrazeny všechny poplatky ze strany účastníků - chválíme.
- Město Pardubice dalo na náš tábor dotaci - děkujeme.
- Celotáborová hra je připravena (vedoucí a praktikanti měli tři pracovní schůzky) - těšte se.
- Na e-mailové adresy odešly tři formuláře, které je nutno odevzdat při příjezdu (bezinfekčnost, posudek, zmocnění), formuláře jsou i na tomto webu - nezapomeňte.
- Došlo k rozdělení vedoucí a praktikanti do jednotlivých družstev - nechte se překvapit.
10. dubna - Byly ukončeny závazné přihlášky na tábor, kapacita je naplněna - 96 dětí.
7. dubna - Poprvé se sešli vedoucí a praktikanti letošního tábora. Řešili vedle organizačních záležitostí i celotáborou hru. Už je znám její název - Cesta hlavně na sever. Sledujte tyto stránky (od počátku května), budou tady i další věci ke hře.
27. března - Předběžně přihlášeným účastníkům letošního tábora byly rozeslány pokyny a formulář závazné přihlášky, termín odevzdání je 10. 4. 2024.
14. prosince - Počet přihlášek dosáhl moaximálního počtu, teď bereme přihlášky jen mezi náhradníky (obvykle šance na účast bývá dost vysoká).
11. prosince - Po smršti přihlášek je v tuto chvíli přihlášeno přes 80 dětí.
4. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2024:
* Termín: 28. 7. - 10. 8. 2024 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdnií kola
* Předběžná cena: Cca 6200 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 94 dětí, maximální 96
* Účastníci: Od 8 do 16 let (roč. nar. 08 – 16, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten dřív mele a bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, kontaktní e-mail, rok narození)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
17. září - Na letní tábor Silva o-camp Budislav 2024 je zamluven termín od 28. 7. – 10. 8. 2024.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2023

11. srpna - Sledujte tuto stránku i nadále, budou se tady objevovat ještě nějaké věci. A taky se občas podívejte na fotogalerii, budou tam přibývat další fotky (dívejte se na jednotlivé dny, i tam se fotky a videa postupně doplňují).
11. srpna - A ještě jedno poděkování. Tábor stejně jako v minulosti podpořilo finanční částkou Statutární město Pardubice.
11. srpna - 36. ročník tábora Silva o-camp Budislav skončil! Dva týdny v Budislavi se vydařily, byť počasí druhý týden moc nepřálo, některé připravené akce se neuskutečnily. Určitě se líbila celotáborová hra "Poslední galská vesnice". Na táboře bylo 95 dětí. Tradičně velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám a kuchařům, zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům!
11. srpna - Poslední den: Tábor skončil. Balilo se slunečného počasí. Vše proběhlo hladce. Poslední děti odjely těsně po desáté, už před tím byl předán tábor panu správci.
10. srpna - Předposlední den: Ve čtvrtek bylo polojasno, ideální počasí na táborové aktivity venku. Dopoledne všechna družstva sportovala - tréninky ve skalách Toulovcových Maštalí, ale jel se i MTBO. Odpoledne skončila celotáborová hra, na pořadu byly Olympijské hry (foto. Večer při nástupu byly vyhlášeny výsledky celé hry - těsné vítězství vybojovala vesnice Angolanum vedená Tondou Goláněm (fotky zde - bylo vyhlašováno v opačném pořadí, ti nejlepší jsou na fotkách až na konci). Letos vítězové nedostali tradiční dort, ale šunkové selátko (Obelix sladké nerad).
9. srpna - 12. den - středa. Dopoledne opět vytrvalý déšť donutil vedoucí družstev zase vymyslet nějaké aktivity pod střechou. Déšť po obědě ustal a tak byly na odpoledne připraveny "Béďovy" štafety (neplést s Béďovými špagetami, ty byly až k večeři), které tentokrát připravila ZuKli. Běželo 27 čtyřčlenných štafet, startovalo se ve čtvrt na čtyři a v okamžiku startu přišla průtrž mračen a párkrát i zahřmělo. První úseky to měly v lese těžké. Pak ale déšť ustal a občas se objevilo i sluníčko. Z 27 štafet ustály tento těžký závod závod pouze dva týmy, ostatní byly disk (některé jednou, jiné i vícekrát). Pro vítězství si doběhla štafeta ve složení Vilda Jirout, Kamča Stryková, Nikča Odvodyová a Karda Pipková, tím druhým úspěšným týmem byli Štěpán Kárník, Markéta Škorpíková, Johana Stryková a Vítek Frosch. Zajímavostí bylo, že běžela i kuchyňská štafeta (Béďa Sáňka, Natálie Taskina, Marcela Cibulková a Adam Novák), běželi tak, že stihli večeři uvařit (a dobrou). Fotky ze štafet najdete zde.
8. srpna - 11. den: Chladná noc a ráno, bez deště, v průběhu dne přišly dvě malé přeháňky. První čtyři družstva vyrážejí na celodenní výlet (druhé družstvo pěšky, ostatní na kolech) do okolní tábora (Toulovcovy Maštale, Luže, Borová, rozhledny v okolí, atd.). Pro páté až osmé družstvo byl připraven Caesar race (adventure) s mnoha úkoly. Na kratší trati vyhrála dvojice Monča Munzarová s Vildou Jiroutem, na delší trati pak Maky Hanušová a Fanda Goláň; vše absolvovaly jen dvě dvojice, ostatním se to zdálo moc dlouhé a náročné a tak vzdali:(. Fotky najdete na (Rajčeti. Celý den proběhl ve zdraví (nepočítaje pár odřenin). A večer byla diskotéka.
7. srpna - Chladné a deštivé pondělí (desátý den). Dopoledne pršelo (občas dost), takže byly opět připraveny aktivity pod střechou (promítání filmů, mapové testy, atd.). Chvilku bez deště před obědem využila družstva ke krátkému mapovému tréninku v táboře a jeho okolí. Po obědě opět pršelo, ale po třetí hodině za slábnoucího deště vyrazila všechna družstva na mapové tréninky. Po večeři měla čtyři nejstarší družstva schůzku k zítřejšímu Caesar race, po deváté večer pak byl noční prolog této hry (scorelauf na třičtvrtě hodiny). A ještě: ráno nás navštívila kontrola z hygieny, prošli jsme bez ztráty kytičky.
6. srpna - Neděle (den devátý) propršela... Dopoledne byla narychlo připravena hra "12 úkolů pro Asterixe" (pár fotek - i z jiných činností během dne). Odpoledne trochu pršet přestalo, pod střechou se už moc nechtělo být, tak za mírného pršení proběhly sportovní aktivity v táboře a okolí (štafety, atd.). Večerní nástup proběhl venku, ale to byla v dešti jen malá přestávka... Po nástupu se v jídelně promítaly fotky a videa z dosavadního dění na táboře.
5. srpna - Sobota, osmý den. Předpověď se naplnila... Přišel déšť, který byl s různou intenzitou po celý den (naštěstí ani na chvíli nebyla avizovaná průtrž mračen). Dopoledne se v jídelně promítaly filmy, byly mapové testy i další indoorové sportovně společenské akce po družstvech. Odpoledne bylo o-gala. Členové jednotlivých vesnic nastoupili v připravených převlecích. Nejdříve vesnice představili připravené scénky, pak byla soutěže. Po večeři a nástupu pokračovalo o-gala soutěží o nejlepšího barda Trubadikse. A následně o-gala přešlo do diskotéky. Fotky.
4. srpna - Sedmý den, pátek. Noc proběhla ve všech vesnicích bez problémů, ráno se členové vesnic vrátili do tábora. Dopolední počasí bylo krásně slunečné, ale většina týmů měla po noci strávené venku odpočinkový program. Naopak odpoledne (to už bylo dost pod mrakem) v táboře nebylo žádné družstvo, všechna měla aktivity v terénu. Večer byl táborák (opékání buřtů, kytara), ti nejmladší měli noční hru. Chystáme se na tři dny velkého deště... A na Rajčeti najdete i další fotky ze života některých družstev.
3. srpna - Šestý den. Po nočním dešti bylo pěkné táborové počasí. Občas vykouklo i sluníčko, teplota nad 20 stupňů. Dopoledne byly sportovní aktivity po družstvech, po obědě také. Po silnější svačině vyrazili obyvatelé jednotlivých vesnic do svých nových příbytků pod převisy skal Toulovcových Maštalí. Tam dostali i trochu jídla (chléb, paštiku, sýr, tatranku). A nejen že v příbytku měli spát a jíst, ale čekala je i řada překvapení ze strany vedoucích a praktikantů.
2. srpna - Pátý den začal chladnou nocí s jasnou oblohou plnou hvězd (krásně byl vidět i úplněk). Ráno bylo dost chladno, sluníčko svítilo. To ale vydrželo jen chvíli, obloha se zatáhla, ale pršet začalo až večer. Dopoledne všechna družstva měla mapové tréninky v lese. Po obědě bylo tradiční focení v táborových tričkách (album). Odpoledne pokračovala celotáborová hra částí Asterix v Britanii (foto).
1. srpna - Čtvrtý den. Hodně se ochladilo. Dopoledne mrholilo (občas dost), to ale nezabránilo různým sportovním aktivitám venku - v táboře i v lese. Jen první družstvo mělo program v jídelně. Odpoledne už déšť ustal, takže se po družstvech sportovalo. A večer pokračovala celotáborová hra částí Dlouho jsem nepraštil žádného Římana (nějaké fotky).
31. července - Den třetí. Už je na táboře plný počet dětí - 95. Po celý den ideální táborové počasí, pod mrakem, kolem 20 stupňů, bez deště. Dopoledne byly sportovní aktivity po družstvech, odpoledne pak v lese 2. část celotáborové hry Asterix a Gótové (fotky a video). Večer byl opět sportovní program - hry.
30. července - Den druhý. Dojely další tři děti (nyní 93). Oblačné počasí přineslo i celkem silný déšť, naštěstí v době oběda a v době poledního klidu. Takže program jednotlivých družstev nebyl narušen, dopoledne i odpoledne proběhly sportovní aktivity v areálu tábora, ale i na mapách v okolí. Večer po nástupu byla úvodní scénkou zahájena celotáborová hra "Poslední galská vesnice". Děti byly rozděleny do vesnic a jejich prvním úkolem bylo najít v lese pro svou vesnici nová táborová trička. Pár fotek je tady.
29. července - Tábor začal. Převzetí dětí do tábora se zvládlo, dorazilo 90 dětí (pět by mělo přijet později). Po večeři byl za pěkného počasí (před příjezdem dětí byla pěkná bouřka) nástup - základní poučení, co se na táboře bude dít, rozdělení do družstev, atd. A pak už následoval program po družstvech - hlavně hry a další sportovní aktivity.
25. července - Pár připomenutí před táborem:
* příjezd je v sobotu 29. července mezi 16:30 a 17:30 hod. (nejezděte dříve!);
* nevjíždějte do tábora, parkujte před bránou;
* žádáme rodiče, aby minimalizovali pobyt v táboře při příjezdu - vzhledem k omezeným místům na parkování, bude umožněn pobyt rodičům max 15 minut!!!;
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny (stačí kopie) – odevzdat při příjezdu;
* připravte si k odevzdání hned po příjezdu 3 vyplněné tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách);
* při příjezdu se dozvíte číslo chatky a družstvo (těch mladších se ujmou praktikanti);
* každý bude mít s sebou prostěradlo, polštář s povlečením a spacák (k dispozici nebudou deky a polštáře);
* je třeba karimatka (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety - ty budou na táboře zakázané, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody a další aktivity;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* tábor končí až v pátek dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v čtvrtek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Poslední galská vesnice", soutěžit bude 8 družin;
* nezapomeňte příslušný dress code na galské O-Gala (do párty-oppida budu vpuštěni jen řádně oblečené Galky a Galové);
* nejsou povoleny návštěvy na táboře v průběhu tábora;
* vedoucí se už na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
13. července - Připravili jsme jídelníček (ale může se měnit = změna vyhrazena).
10. července - E-mailem jsme dostali několik připomínek a žádostí o změnu družstva a chatky. Všechny e-maily jsme pečlivě prošli a zvážili. Ne všem jsme mohli vyhovět (vyrovnanost počtu v družstevech, sudý počet členů v družstvech, snaha o ubytování členů družstev na stejné chatce, atd.). Co jsme změnili se dizvíte až po příjezdu v sobotu 29. 7. 2023 (nechte se překvapit).
19. června - Bylo zveřejněno rozdělení do družstev a chatek. Najdete to v levém sloupci.
19. června - Během tábora proběhne galské O-Gala o nejlepšího Gala. Do párty-oppida budu vpuštěni jen ŘÁDNĚ oblečené Galky a Galové. Přivezte si prosím příslušný dress code.
19. června - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byly 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Platnost Posudku o zdravotní způsobilosti je 2 roky (stačí tedy posudek z loňska).
14. května - Dopočítali jsme náklady na letošní letní tábor Silva o-camp Budislav (ceny potravin, ale i energií letí nahoru hrozným způsobem, zvedla se i cena za nájem tábora). Celková cena pro jednoho účastníka je stanovena na 6000 Kč. Poplatek bude třeba uhradit do 15. 6. 2023 na účet 1069724001/5500 u Raiffeisenbank (majitel účtu OK Lokomotiva Pardubice), VS 22DDMMRR (DD – den narození, MM – měsíc narození, RR – poslední dvojčíslí roku narození; vše údaje účastníka tábora; v případě platby za sourozence lze poslat společně, VS se uvede toho nejstaršího). Na tábor je možno přispět z prostředků zaměstnavatele rodičů – o případné potvrzení nebo vystavení faktury se obraťte na Petra Klimpla, je nutno sdělit přesnou adresu, kdo bude platit, včetně IČ (je třeba poslat žádost, i když si už o fakturu někteří psali).
10. května - Bylo odtajněno téma celotáborové hry. Hra má název „Poslední galská vesnice“. Je volně inspirována motivy známého francouzského komiksu Asterix. S dětmi se vypravíme do Starověkého Říma, do dob, kdy Julius Caesar ovládá celou Galii, jen osm malých vesnic odbojných Galů mu stále odolává. Zvládnou jednotlivé herní družiny svoje vesnice uchránit před nájezdy Římanů?
1. května - Seznam přihlášených byl aktualizován - 95 dětí.
15. dubna - Byly zkompletovány závazné přihlášky, na tábor je přihlášeno 94 dětí (viz seznam přihlášených).
15. prosince - Kapacita tábora je naplněna (viz seznam přihlášených), případné další přihlášky zařadíme mezi náhradníky.
14. prosince - Po smršti přihlášek je v tuto chvíli přihlášeno přes 80 dětí.
8. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2023:
* Termín: 29. 7. - 11. 8. 2023 (začátek v sobotu odpoledne, konec v pátek dopoledne), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 5600 - 5800 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 92 dětí, maximální 94
* Účastníci: Od 8 do 16 let (roč. nar. 07 – 14, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten dřív mele a bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, kontaktní e-mail, rok narození)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
8. září - Na další ročník letního tábora Silva o-camp Budislav jsme zamluvili termín 29. 7. - 11. 8. 2023 (výjimečně předpokládáme, že by z provozních důvodů probíhal od soboty do pátka). Bližší informace budou na počátku prosince.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2022

19. srpna - Článek Honzy Žáka o celotáborové hře Zlatá horečka.
18. srpna - Do fotogalerie byly doplněny další fotky a videa.
13. srpna - Sledujte tuto stránku i nadále, budou se tady objevovat ještě nějaké věci. A taky se občas podívejte na fotogalerii, budou tam přibývat další fotky (dívejte se na jednotlivé dny, i tam se fotky a videa postupně doplňují).
13. srpna - A ještě jedno poděkování. Tábor stejně jako v minulosti podpořilo finanční částkou Statutární město Pardubice.
13. srpna - 35. ročník tábora Silva o-campskončil! Dva týdny v Budislavi se vydařily, s výjimkou jednoho dopoledne bylo stále sluníčko (někdy až moc teplo). Vše naplánované proběhlo. Celotáborová hra "Zlatá horečka" se líbila. Na táboře bylo 96 dětí. Tradičně velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám a kuchařům, zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům!
13. srpna - Tábor je za námi. Balilo se za slunečného počasí. Vše proběhlo hladce. Poslední děti odjely těsně po desáté, už před tím byl předán tábor majiteli.
12. srpen - Předposlední den tábora, opět ideální počasí. Dopoledne spíše odpočinková činnost (Humus kros, výlet, apod.). Odpoledne tradiční závěrečné štafety, které připravila Zuzka Klimplová. Tentokráte byla mírná, z 27 štafet dokončilo šest, tedy nebývalý počet. A další zajímavostí byly různě deformované mapy na čtvrtém úseku, které některé dost potrápily. Vítězství vybojoval čtveřice Monča Munzarová, Zuzka Fenclová, Vilda Jirout a Lukáš Hovorka (výsledky). Na závěrečném nástupu se vyhodnotil celý tábor a následoval táborák.
11. srpen - Ve čtvrtek opět svítilo sluníčko a bylo teplo tak akorát. Dopolední tréninky na mapě přinesly vedle několik odřenin bohužel i jeden výron kotníku, který byl odborně ošetřen v nemocnici v Pardubicích (dlaha a berle). Odpoledne pokračovala poslední soutěží celotáborová hra. Týmy rýžovaly zlato. Večer po nástupu za získané dolary si zlatokopové mohli nakoupit ve store a salonu v Dawson city vše potřebné. Po uzavírací hodině (resp. po vykoupení všeho) byly vyhlášeny výsledky celotáborové hry. Největší dort za první místo získal tým rodiny Lee vedený Leou Nožičkovou.
10. srpen - Druhá středa na táboře patřila celodennímu výletu. Šest družstev jelo na kole, druhé a třetí družstvo vyrazilo pěšky (a kus autobusem). Navštívená místa byla rozmanitá - skály, hrad Rychmburg, Šilinkův důl, Pasíčka, Proseč, Renospond Zderaz, koupaliště v Boru u Skutče a mnoho dalších. Nikdo se nezranil, všichni se v pořádku vrátili. Pár fotek se objeví tady. Večer proběhla bujná diskotéka. A ti nejmenší (první družstvo) běželi noční.
9. srpen - Desátý den pobytu. Opět ideální počasí. Dopoledne sportovní příprava po družstvech. A odpoledne další pokračování celotáborové hry - pečení a vaření. Cílem hry bylo uvařit co nejlepší zlatokopeckou bramboračku (hrstková polévka z 5 surovin) a upéct indiánský chléb. Malí sháněli potraviny, velcí postavili ohniště a sehnali dříví, poté všichni vařili a pekli... Po nástupu sportovní hry v táboře. Večer noční OB pro dvě družstva.
8. srpen - Ideální počasí pro náš tábor - slunečno, teplota kolen 24 stupňů. Dopoledne i odpoledne sportovní příprava pro družstvech - jak v táboře. Po nástupu následoval pistolnický souboj. Z každého týmu (rodiny) soupeřil vždy jeden větší a jeden menší. Všichni se skvěle bavili. Vítězem se stal David Maloch. Družstvo č. 5 mělo noční trénink. A pro osmé družstvo bylo připraveno překvapení - výsadek. Členové družstva byli posazeni po večerce do aut a byli odvezeni pro ně na neznámé místo, cca 4 km přes les od tábora. Orientační smysl se ukázal u některých jako výborný, dorazili do tábora velmi brzy, děvčata trochu zabloudila, vzala to přes Poličku a přišla až na snídani.
7. srpen - Velmi chladnou noc ze soboty na neděli vystřídal nedělení slunečný den s velmi příjemnými teplotami. Dopoledne byla sportovní příprava po družstvech. Odpoledne pokračovala celotáborová hra Plavbou po Yukonu. Týmy (rodiny) se měly přeplavit na raftu (a pneumatice) na na vytyčené trase v rybníku, přitom musely čelit i peřejům a dalším nástrahám. A v okolí rybníka byla připravena další stanoviště, kde týmy plnily úkoly - např. poslechové pexeso, test chuti, hod podkovou, střelba z luku, karty, točení lasem, tomahawk, bič. Večer vedle sportovních her byl promítnut motivační film na pondělní večerní hru.
6. srpen - Přes noc pršelo, déšť trval do desáté hodiny. Dost se ochladilo. K dobru tak přišly pláštěnky, nepromokavé bundy, teplé mikiny. Družstva měla náhradní program v táboře (promítání, mapové testy, trail=O, apod.), některá družstva využila zvýšené hladiny potoka a zaběhla si Humus kros. Odpoledne se vyčasilo, program týmů byl podle plánu. Na večer byl připraven táborák, po opečení buřtů (a chlebů a dalších pochutin) se rozjel koncert čtyř kytar (a dost se zpívalo).
5. srpen - Ráno se všechny týmy v pořádku vrátily (jedno drobné poranění bylo v noci ošetřeno). V táboře je čekalo čerstvé vydání Western Times. Venku bylo celé dopoledne velké vedro, což spolu s únavou po částečně probdělé noci znamenalo pro jednotlivá družstva odpočinkový program (většinou hry v táboře resp. orienťácké aktivity v těsné blízkosti). Odpoledne vedro pokračovalo, ale to nezabránilo družstvům ve sportovních aktivitách (některé spojené i osvěžením ve vodě). Večer proběhla beseda s českým reprezentantem Martinem Roudným o jeho cestě mezi nejlepší. Po únavném dnu byla vyhlášena večerka dřív než bylo v minulých dnech.
4. srpen - Velmi teplé počasí. Dopoledne sportovní aktivity po družstvech. Odpoledne byl nástup, kde se děti dozvěděly, že si mají sbalit všechny potřebné věci na přenocování v lese. Jednotlivé týmy dostaly mapy s vymezeným prostorem, kde si mají postavit své sruby (většinou šlo i využít skalních převisů), měly na to celé odpoledne. V podvečer byla týmům dopravena večeře. Všechny děti v lese přenocovaly (i ty nejmenší, co bylo dost překvapení, v minulosti se vždy pár našlo, kteří se spát v lese bálo). A nocování bylo pro všechny zpestřeno řadou úkolů v celotáborové hře.
3. srpen - Středa, den čtvrtý. Teplé počasí, dopoledne i odpoledne sportovní aktivity po družstvech (OB, kolo, hry, koupání a mnoho dalšího). Do tábora dorazil 95 účastník (na posledního stále čekáme). Večer po nástupu další část celotáborové hry s názvem Divoká příroda. Po vyčerpávající cestě přes Chilcootský průsmyk musely týmy založit tábor v okolí Benettova jezera. V okolí jezera je krutá zima a týmy pomalu přichází o veškeré zásoby, další proto musí získat lovem. Vedoucí jsou zvířaty a děti je mají za úkol ulovit - nahnat do pasti. Při tom musí dávat pozor na medvědy.
2. srpen - V úterý opět bylo ideálně na sportovní aktivity (svítilo sluníčko, ale teplota tropických hodnot nedosáhla). Dopoledne měla všechna družstva mapovou přípravu, v průběhu oběda proběhlo tradiční focení všech účastníků v nových táborových tričkách (podívat se můžete tady). Odpoledne pokračovala na kopci Štimberk celotáborová hra - zdolání Chilkootského průsmyku). Úkolem bylo přenést náklad přes jedno z obávaných sedel - Whitepass nebo Chilkoot (na Chilkootpass se muselo v nejstrmější části neustále dotýkat mlíka; Whitepass byl schůdný bez obtíží, je ale o dost delší). Volba byla jen na dětech, kterou cestu si vyberou. Celkově musí každý tým projít úsek právě 50x. Vždy může nést člověk jen jednu věc. Fyzicky to bylo hodně namáhavé. Jako po každé části celotáborové hry dostaly týmy za odměnu peníze - Budislavské dolary. Po nástupu byly večerní sportovní aktivity.
1. srpen - Den druhý: Ideální počasí po celý den (polojasno, ne příliš teplo) znamenalo dobré podmínky pro sportovní činnost ve družstvech dopoledne i odpoledne. V průběhu dne se zvýšil počet dětí na 94 (stále ještě dvě čekáme). V průběhu večerního nástupu se ozvala lodní siréna a přiběhl kamelot s novinami, kde byly články o zlaté horečce a neskutečném bohatství lidí, kteří se právě vrátili z Klondiku. Lodní společnost nabídla lodní lístky na Aljašku zdarma, že si stačí jen tyto lístky vyzvednout v kanceláři paroplavební společnosti, sbalit si povinnou výbavu (spacák, ponožky, mikina, pokrývka hlavy, zubní kartáček, ručník a plavky) a dostavit se k lodi dle lodního lístku. Na parník s patřičným názvem byli vpuštěni Ti, kteří měli vše z povinné výbavy. Jakmile byla posádka a vybavení kompletní, parník vyplut. Na konci plavby každého pasažéra čekalo jednotné oblečení.
31. července - Tábor začal. Převzetí dětí do tábora se zvládlo, dorazilo 92 dětí (čtyři by měli přijet později). Po večeři byl nástup - základní poučení, co se na táboře bude dít, rozdělení do družstev, atd. A pak už následoval program po družstvech.
29. července - Byly udělány drobné úpravy ve družstvech a v ubytování.
25. července - Dovolíme si před táborem připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli 2. srpna mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* žádáme rodiče, aby minimalizovali pobyt v táboře při příjezdu (nevstupovali do chatek) - vzhledem k omezeným místům na parkování, bude umožněn pobyt rodičům max 15 minut!!!;
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny (stačí kopie);
* přivezte 3 vyplněné tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách); je doporučeno;
* každý bude mít s sebou prostěradlo, polštář s povlečením a spacák (k dispozici nebudou deky a polštáře);
* je třeba karimatka (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety - ty budou na táboře zakázané, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody a další aktivity;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* tábor končí až v sobotu dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Zlatá horečka", soutěžit bude 8 týmů;
* nejsou povoleny návštěvy na táboře v průběhu tábora;
* vedoucí se už na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
17. července - Byl připraven jídelníček. Protože se setkal v minulosti s úspěchem, tak se ani pro letošní rok moc nezměnil. Byly objednány potraviny.
9. července - Tábor začne za 3 týdny. Je tedy čas zveřejnit rozdělení do družstev a takém kdo bude na které chatce. Podívejte se se do levého sloupce, kde najdete příslušný odkaz.
15. června - Vedoucí již finišují s přípravou celotáborové hry, která děti zavede do drsné přírody kanadského Youkonu. Pro účastníky je připraveno několik táborových her, během kterých se nejprve po moři dostaneme do přímořského městečka Skagway, odkud přes hory dojdeme až k řece Youkon. Naší cestu zakončíme v Dawsonu, kde nás čeká ta pravá zlatá horečka.
15. června - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byly 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Platnost Posudku o zdravotní způsobilosti je 2 roky (stačí tedy posudek z loňska).
2. května - Dopočítali jsme náklady na letošní letní tábor (ceny potravin, ale i energií letí nahoru hrozným způsobem). Celková cena pro jednoho účastníka je stanovena na 5400 Kč. Poplatek bude třeba uhradit do 15. 6. 2022 na účet 1069724001/5500 u Raiffeisenbank (majitel účtu OK Lokomotiva Pardubice), VS 22DDMMRR (DD – den narození, MM – měsíc narození, RR – poslední dvojčíslí roku narození; vše údaje účastníka tábora; v případě platby za sourozence lze poslat společně, VS se uvede toho nejstaršího). Na tábor je možno přispět z prostředků zaměstnavatele rodičů – o případné potvrzení nebo vystavení faktury se obraťte na Petra Klimpla, je nutno sdělit přesnou adresu, kdo bude platit, včetně IČ.
1. května - Sešli se vedoucí a praktikanti a začali plánovat celotáborou hru. Její název letos bude "Zlatá horečka". Sledujte stránky tábora, budou tady další podrobnosti.
1. května - Doplněn seznam závazně přihlášených.
11. dubna - Byl zveřejněn seznam závazně přihlášených.
8. dubna - Uvolnila se nám na táboře 3 místa. Zajemci mohou napsat Petru Klimplovi.
30. března - Předběžně přihlášeným účastníkům letošního tábora byly rozeslány pokyny a formulář závazné přihlášky, termín odevzdání je 10. 4. 2022.
6. prosince - V seznam předběžně přihlášených (v menu v levém sloupci) je v této chvíli opatimální počet 94 přihlášených. Další zájemce zařadíme do náhradníků (podle zkušeností z předchozích lete se tak na 6-8 náhradníků dostane).
4. prosince - Po smršti přihlášek je v tuto chvíli přihlášeno přes 80 dětí.
1. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2022:
* Termín: 31. 7. - 13. 8. 2022 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdnií kola
* Předběžná cena: Cca 5200 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 92 dětí, maximální 94
* Účastníci: Od 8 do 16 let (roč. nar. 06 – 14, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten dřív mele a bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, kontaktní e-mail, rok narození)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
29. září - Na další ročník letního tábora Silva o-camp Budislav jsme zamluvili termín 31. 7. - 13. 8. 2022.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2021

21. srpna - Vojta Vojta Šimek postrádá čelenku švýcarské reprezentace, kterou v průběhu druhého týdne campu nechal sušit u chatky (nálezci předem děkuje).
21. srpna - Honza Žák sepsal krátký článek pro Jantar o hře Páni z Perštejna.
15. srpna - Nálezy: boty 1 (u chatky 10), boty 2 (u chatek 23-24), ručník, kalhoty 1, kalhoty 2 2 a kalhoty 3 - vše je u Klimplů. Tomáš Flos píše: Při vybalování svého kufru jsem zjistil, že má dvě táborové trička, konkrétně mám navíc tričko Argonauti velikosti M.
14. srpna - Sledujte tuto stránku i nadále, budou se tady objevovat ještě nějaké věci. A taky se občas podívejte na fotogalerii, budou tam přibývat další fotky (dívejte se na jednotlivé dny, i tam se fotky a videa postupně doplňují).
14. srpna - A ještě jedno poděkování. Tábor stejně jako v minulosti podpořily finanční částkou Pardubický kraj a Statutární město Pardubice.
14. srpna - 34. ročník tábora Silva o-camp je za námi! Dva týdny v Budislavi se vydařily, byť počasí první týden moc nepřálo, některé připravené akce se neuskutečnily (noční hra ve skalách). Líbila se celotáborová hra "Páni z Pernštejna". Na táboře bylo 90 dětí. Tradičně velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám a kuchařům, zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům!
14. srpna - Poslední den: Tábor skončil. Balilo se krásného slunečného počasí. Vše proběhlo hladce. Poslední děti odjely těsně po desáté, už před tím byl předán tábor panu správci.
13. srpna - Den č. 13: V pátek přišlo velmi teplé letní počasí. Dopoledne byly poslední tréninky v družstvech, odpoledne pak celotáborové štafety. Byly lehké, proti minulým zvyklostem bylo dost málo disků - ze 25 štafet jich bylo disk jen 15... Vyhrála štafeta ve složení Fanda Goláň, Bětka Kárníková, Vojta Šimek a Honza Čihák. V šest hodin byl závěrečný nástup. Poté odjelo 12 dětí domů, protože v sobotu ráno odjíždí do Švédska na další soustředění. A večer byla více než dvouhodinová diskotéka. Fotky ze štafet.
12. srpna - Den č. 12: Ve čtvrtek bylo krásné letní slunečné počasí. Dopoledne byly sportovní aktivity po jednotlivých družstvech (řada družstev běhala ve skalách Toulovcových maštalí). Odpoledne byla závěrečná část celotáborové hry s názvem Pernštejnské ženy. Při nástupu byly vyhodnocena celotáborová hra, celkovým vítězem se stala družina z Louky v čele se svobodným pánem Honzou Čivrným. První tři družiny dostaly krásné dorty z dílny Marcely Žákové. Pár fotek jak z celého dne, tak z vyhlášení hry. Večer byl táborák (opékání buřtů, kytary, zpěv).
11. srpna - Den č. 11: Druhá středa pobytu byla dnem celodenního výletu. Jednotlivá družstva projela okolí tábora, všechna měla na programu i další aktivity (koupání, návštěvy rozhleden, nákupy, výlet po okolních zajímavostech). Počasí bylo akorát, polojasno, teplota kolem 25 stupňů. Vše se obešlo bez vážnějších poranění, za celý den tři malé odřeniny. Pár fotek od jednotlivých družstev.
10. srpna - Den č. 10: Po nočních aktivitách byl dopoledne odpočinkový program sportovní aktivity (míčové hry, sprinty v táboře, humus kros...), odpoledne pokračovala celotáborová hra - pečení perníku a vaření piva (vše na vlastnoručně založeném ohni), večer pak byly další sportovní aktivity - foto z celého dne.
9. srpna - Den č. 9: Klasický táborový den na táboře za solidního počasí (polojasno, ne příliš teplo). Dopoledne, odpoledne i před večerkou řada sportovních aktivit po družstvech (pár fotek). V noci bylo připraveno překvapení - původně plánovaná noční hra do skal proběhla v okolí tábora. Nejdříve mladší děti absolvovaly stezku odvahy, kde na ně čekaly bílé a černé paní. Motto hry pro starší: "Družiny se vydaly na hrad Pernštejn, jelikož se dozvěděly, že právě onu noc se chystá Vilém jednat o koupi receptu na výrobu perníku a vaření piva pro Pardubice. Musejí se přes hrad doplížit až k sálu, kde se jednání koná. Cestu hradem jim zpestřují již zmíněné Bílé paní, které jim buď radí cestu k sálu nebo škodí."
8. srpna - Den č. 8: Po nočním dešti a bouřce byla hezky, odpoledne trošku zapršelo, ale avizovaný večerní déšť nepřišel. Dopoledne byl program po družstvech, odpoledne pokračovala celotáborová hra další částí s názvem Stavba Opatovického kanálu. Noční hra s přespáním ve skalách musela být kvůli nejistému počasí zrušena a tak večer proběhly individuální sportovní aktivity, některá družstva si zaběhla i noční závod.
7. srpna - Den č. 7: Počasí ideální pro sportovní činnost na táboře. Po noci plné hvězdiček se udělalo jasno, avizovaná bouřka nepřišla ani v podvečer. Všechna družstva využila pěkného počasí k řadě sportovních aktivit, třeba členové 3. a 6. družstva běželi např. Humus kros. Večer byl táborák, opékání buřtů, písničky za doprovodu řady kytar, bohužel pozorování hvězd velkým dalekohledem nevyšlo, protože v průběhu táboráku se nebe zatáhlo.
6. srpna - Den č. 6: Ráno byla krásně modrá obloha, sluníčko svítilo. Pak se zatáhlo, ale nepršelo. Dopoledne byl program po družstvech, po obědě se dokončilo táborové fotografování a odpoledne byla další část celotáborové hry s názvem Loupežníci. Přišlo opět jedno zranění, tentokráte to zachránil jeden steh na hlavě v chrudimské nemocnici. Po nástupu přišel půlhodinový déšť, který ale nezabránil některým družstvům aby si jejich členové zaběhli noční závod.
5. srpna - Den č. 5: Celonoční déšť pokračoval i po celý den. Dopoledne měla většina družstev program v jídelně a v chatkách, někteří ale měli hry v táboře i v dešti. Zdravotníci měli první větší práci práci, jedno roztržené koleno (pád na asfaltu při běžné chůzi...), spravilo to pět stehů v nemocnici v Pardubicích. Odpoledne měla být venku další část celotáborové hry, počasí ale donutilo k rychlé změně programu - v jídelně proběhla Přehlídka bílých a černých paní, kterou provázelo moderátorské duo Fukejs a ZuKli. Z každé družiny se představila jedna bílá a jedna černá paní, nejdříve při módní přehlídce, následně pak při plnění různých dalších úkolů (pár fotek najdete zde). Večerní nástup musel být v jídelně (venku to nešlo), muselo být zrušeno i plánované přespání v přírodě.... Počasí letos táboru moc nepřeje.
4. srpna - Den č. 4: Celonoční déšť pokračoval až do půl jedenácté. Menší družstva hrála hry (došlo i na pohádky), starší pak měli mapovou teorii. Zlepšení počasí před polednem bylo využito na závodivé hry v táboře. Odpoledne měla družstva už obvyklý program. Po nástupu večer pokračovala celotáborová hra další částí (Dusot na valech).
3. srpna - Den č. 3: Dopoledne za solidního počasí měla jednotlivá družstva svůj program, před tím bylo focení v červených táborových tričkách. Odpoledne těsně před zahájením další části celotáborové hry začalo trošku pršet, ale nakonec Legenda o zubrovi proběhla v plném rozsahu (foto). Večerní nástup musel být v jídelně, protože se rozpršelo a skoro dvě hodiny létaly na obloze blesky a znělo hromobití, déšť různé intenzity trval celou noc.
2. srpna - Den č.2: Po chladné noci bylo po celý den příjemně na běhání (přes poledne sice zapršelo, ale jinak pěkné táborové počasí). Jednotlivá družstva měla seznamovací tréninky. Večer začala celotáborová Páni z Pernštejna. Vše začalo požárem Pardubic z 16. století (vedoucí připravili papírové atrapy domů v Pardubicích, které lehly popelem). Následovala scénka, kde došlo k popisu nastalé situace, vše vyústilo v sestavení družin, které budou Pardubice nově budovat (viz fotogalerie). Pro jednotlivé družiny byla připravena nová táborová trička.
21. července Sešli se kuchaři a připravili jídelníček na letošní tábor.
11. července Byly aktualizovány pokyny k Covidu (je tam změna jen v kapitole očkování).
4. července Bylo zveřejněno předběžné rozdělení do družstev a do chatek (vše v odkazu v levém sloupci).
22. června - Vláda vydala rozhodnutí o letních táborech (snad definitivní). Bude nutný PCR test (ne starší 7 dnů) nebo očkování nebo prodělaná nemoc. Přečtěte si pořádně Covid pokyny (tam se dozvíte, jak seženete papírové potvrzení o testu či o prodělané nemoci). Současně bylo zveřejněno Potvrzení o bezinfekčnosti pro děti a také Zmocnění pro zdravotníka – oba tyto tiskopisy nutno vyplnit před příjezdem a odevzdat na místě (odkaz je v levém sloupci).
7. června - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byl tiskopis Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem, který je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Posudek musí být od praktického (dětského, dorostového) lékaře a nesmí být starší dvou let. Tiskopis je v menu v levém sloupci.
18. května Skončil termín pro závazné přihlášky na tábor. Seznam přihlášených najdete v levém sloupci. Bohužel řada předběžně přihlášených nakonec nejede (koronavirová únava?). Takže máme volná místa. Stále je možné se tedy o možnosti účasti na táboře informovat u Petra Klimpla.
2. května Předběžně přihlášeným účastníkům letošního tábora byly rozeslány pokyny a formulář závazné přihlášky, termín odevzdání je 17. 5. 2021. Stále máme 4 volná místa, takže možnost přihlášení mají i další.
16. dubna - Sešli se vedoucí a praktikanti a začali připravovat letošní letní tábor. Už je známo téma celotáborové hry - Páni z Pernštejna. Studujte podklady, budou se Vám hodit (heslo Perštejnů bylo: "Kdo vytrvá, vítězí.")
10. dubna - TÁBOR BUDE! Závazné přihlášky budeme chtít v průběhu května (formuláře přihlášek spolu s pokyny budou rozeslány na počátku května). Stále máme ještě pár volných míst, takže kdyby někdo chtěl jet...
30. ledna - Další aktualizace seznamu přihlášených. Máme 5 volných míst, ještě je možno se hlásit.
11. ledna - Další aktualizace seznamu přihlášených.
6. ledna - Zveřejněn seznam předběžně přihlášených, přihlášeno je 77 dětí.
31. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2020:
* Termín: 1. - 14. 8. 2021 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4800 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 90 dětí, maximální 92
* Účastníci: Od 8 do 15 let (roč. nar. 05 – 13, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, kontaktní e-mail, rok narození)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
4. září - Tábor v Budislavi jsme zamluvili na další ročník letního tábora Silva o-camp na termín 1. – 14. 8. 2021. Bližší podrobnosti k přihláškám budou cca v prosinci.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2020

18. srpna - O Silva o-campu (historie i letošní tábor v Budislavi) píše i O-news.
18. srpna - Letos zbylo na táboře spousta oblečení - trička, dresy, ponožky, kalhoty, atd. Něco se už rozebralo, ale hodně je toho stále ještě u Klimplů (vyprané). Kdo něco postrádá, tak napište Aleně Klimplové (klimplovaa@seznam.cz). Fotky nalezených věcí: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14.
18. srpna - Hlavní editor celotáborové hry Argonauti Honza Žák sepsal pro klubový časopis LPU Jantar článek o hře - čtěte zde.
15. srpna - Sledujte tuto stránku i nadále, budou se tady objevovat ještě nějaké věci. A taky se občas podívejte na fotogalerii, budou tam přibývat další fotky.
15. srpna - A ještě jedno poděkování. Tábor stejně jako v minulosti podpořily finanční částkou Pardubický kraj a Statutární město Pardubice.
15. srpna - Další, již 33. ročník tábora Silva o-camp skončil! 14 dnů v Budislavi bylo pěkných, tábor se vydařil. Líbila se i celotáborová hra "Argonauti". Na táboře bylo 94 dětí. Velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám (a letos i kuchařům), zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům! Nyní nabírají ztracené síly a přemýšlejí, zda do toho příští rok zase půjdou.
15. srpna - Den č. 14: Tábor skončil. Ráno trochu zapršelo, ale při balení a odjezdu už déšť přestal. Poslední děti odjely po desáté, předání tábora skončilo o půl jedenácté.
14. srpna - Den č. 13: Páteční dopoledne bylo polojasné, k posledním svým aktivitám je využila jednotlivá družstva. Odpoledne se zatáhlo a ve dvě přišel liják. Start plánovaných čtyřčlenných štafet se stále odkládal, nakonec ve čtvrt na pět za mírného deště odstartovaly všechny úseky najednou. Časy všech členů štafety se sečetly a bylo určeno pořadí. Tradičně bylo hodně disků (nebyly kódy), z 24 týmů měly nakonec správně všechny kontroly jen čtyři. Vítězství si odnesla čtveřice Kačka Dvořáková, Julča Dominová, Filip Hanuš a Bára Hostinská. Večer byl závěrečný nástup v jídelně, tábor byl vyhodnocen, byly určeny úkoly k sobotnímu úklidu před odjezdem. Pak následovalo hodnocení v jednotlivých družstvech a ocenění těch nejlepších. Místo večerního táboráku (připravené buřty na opékání se udělaly k večeři na pivu) se kytaristé a zpěváci sešli v jídelně a dobře se bavili.
13. srpna - Den č. 12: Ve čtvrtek dopoledne proběhly za krásného slunečného počasí aktivity po družstvech, většina byla v okolí tábora, ale některá družstva zamířila opět do skal. Odpoledne proběhla závěrečná část celotáborové hry s názvem Zlaté rouno. Večer po nástupu došlo k vyhlášení konečného pořadí celotáborové hry - vyhrála posádka Delta vedená Iasonem Filipem Dvořáčkem. Družstvo dostalo tradičně krásný dort. Fotky z vyhlášení jsou tady (družstva jsou seřazena od osmého místa k prvnímu). Po vyhlášení sehráli vedoucí a praktikanti závěrečnou scénku s kartonovými kulisami o plavbě domů (z celé scénky je video - stojí za shlédnutí). A na závěr večera proběhla v jídelně dost bujná diskotéka.
12. srpna - Den č. 11: Druhá středa na táboře patří tradičně celodennímu výletu resp. Adventure race. Ti nejmladší (1. - 4. družstvo) mají celodenní výlet na kolech. Třetí družstvo zamířilo směr Borová u Poličky a Karlštejn, zbývající tři družstva projela celé Toulovcovy Maštale a navštívila tam ty nejzajímavější místa. Páté až osmé družstvo jelo Adventure B-race. Na úvod čekalo dvojice plavání (start byl handicapově podle výsledků pondělního prologu), následoval "píchač", střelba a šachová sudá-lichá na mapě v táboře. A pak na kolo a plnit úkoly - Pišqorky, Bouldering, O-směrka, Zvěřinec, Sklaní bludišťák a Želvaželva, Půlčíkové štafety, Kaňoning v Pivnické rokli, vrcholová prémie na rozhledně Borůvka, kontrola na hřbitově, Pump track - Freestyle BMX v Proseči a hodně náročný MTBO s cílem v táboře, kde na závěr byla překážková dráha po táboře. Byla to velmi náročné a dlouhé, vítězná dvojice byla na trati přes 9 hodin (na kole najela skoro 50 km). Závěr: "zážitek nemusí být pěkný, hlavně když je silný". Pár defektů a odřenin bylo, ale nic vážného se nestalo. A kdo byl nejrychlejší? V kategorie elite Honza Čivrný a Filip Hanuš, v kategorii elite-mix Martina Košková a Matěj Třešňák a v kategorii junior Míša Janáčková a Mára Kadaně. Fotky vítězů (ale řadu dalších fotek z celého dne) najdete ve fotogalerii.
11. srpna - Den č. 10: Po celý den byly sportovní a další aktivity po družstvech = klasický táborový program. Dopoledne bylo jasno, odpoledne polojasno. Večer po nástupu proběhla další část celotáborové hry, tentokráte s názvem "Čekání na příznivý vítr". A poté byla pro 5. - 8. družstvo informativní schůzka ke středeční Adventure B-race. Sledujte na Rajčeti fotky a videa, každý den jich tam dost přibývá.
10. srpna - Den č. 9: Dopoledne na sportovní aktivity jednotlivých družstev pálilo sluníčko. Po obědě se zatáhlo, to však neovlivnilo další pokračování celotáborové hry, kterým byla odpolední běhací hra s názvem "Krize při plavbě". Těsně po jejím skončení trošku sprchlo. Dopoledne bohužel bylo zase jedno zranění, opět loket, člen 7. družstva byl ošetřen ve FN Hradec Králové (nic není zlomeno, loket je hodně pohmožděn a tak skončil v dlaze). Večer za mírného mrholení měly děti z 1. a 3. družstva noční fáborkovanou trať (všechny to krásně zvládly). Těsně před desátou večer byly vzbuzeni členové 5. - 8. družstva a jako překvapení pro ně byl připraven noční prolog Adventure race (těsně po jedenácté byly všechny dvojice v cíli).
9. srpna - Den č. 8: Opět sluníčko a teplo, odpoledne v táboře sprchlo (ale ti, kteří byli ve skalách, déšť nezažili). Po celý den bohatý program po družstvech - sport, hry, nákupy v Budislavi. Před večeří přijela na návštěvu Jana Knapová. Česká reprezentantka besedoval s dětmi o svých o-začátcích (mj. byla 8x na našem Silva o-campu), o tom, jak se postupně propracovávala do špičky, i o tom, co znamená být mezi nejlepšími. Beseda se moc podařila (Jano díky!).
8. srpna - Den č. 7: Slunečný a teplý den. Dopoledne plno sportu po družstvech. Odpoledne celotáborová hra - posádky předvedly své lodě, které vyrobily v průběhu tábora, na rybníce (posádky měly za úkol postavit loď Argó a proplout kolem skal, ze kterých házeli obři balvany, aby loď zničili). Pár fotek z průběhu dne je zde. Večer táborák s opékáním buřtů, čtyři kytary a řada písniček.
7. srpna - Den č. 6: Dopoledne bylo volnější, někteří dospávali noční hru, jiní se bavili hrami v táboře. Odpoledne byl různorodý program po družstvech (orienťák, koupání, kolo), na některé aktivity se můžete podívat ve fotogalerii. Večer byla brzy večerka, aby si děti odpočinuly po poslední náročné noci. A ještě jedna dobrá zpráva: zraněná dívka z 8. družstva se po úterní operaci lokte ve FN Hradec Králové vrátila dnes zpět do tábora.
6. srpna - Den č. 5: Skoro po celý den modrá obloha. Dopoledne sportovní aktivity po družstvech. Odpoledne se vydaly jednotlivé posádky do Maštalí, kde si na určených místech postavily příbytky na noční pobyt. Po večeři a nástupu se všech osm posádek odebralo s příslušným vybavením do skal. Tam je čekalo nejen nocování, ale i řada překvapení, které jim připravili vedoucí a praktikanti. Pár obrázků "domečků" najdete zde, ve stejném adresáři určitě stojí za to shlédnout videa, jak si vedli ti nejmenší na ostrově Kréta v Labyrintu Minotaura.
4. srpna - Den č. 3: Když je v Budislavi déšť, tak neví, kdy má přestat. Pršelo celou noc, déšť byl po celý den (různé intenzity od mrholení přes pěkné slejváky). Přesto všechna družstva byla alespoň jednou běhat v lese. Počasí vytvořilo ideální prostředí třeba na "humus kros" (tady je v podání těch menších - 2. a 3. družstvo). Některé aktivity byly i pod střechou - třeba zde. Po večerním nástupu bylo připraveno promítání filmů v jídelně.
3. srpna - Den č. 2: Celonoční déšť se změnil v liják, který nepřestal po celé dopoledne. Mladší družstva měla program pod střechou v táboře, těm starším nic nezabránilo v tom, aby se vydali posbírat pár kontrol v lese. Bohužel jedna členka 8. družstva nešťastně upadla, vážně si poranila loket a v úterý by měla být operováno ve FN v Hradci Králové (ale koncem týdne by se měla na tábor zase vrátit). Odpoledne začala celotáborová hra. Bylo třeba dát dohromady posádky. Soutěžilo se ve skupinách - Théseus, Asklepios, Ikarus, Héráklés, Orfeus, Íáson, Ankaios, Tífys, Mopsos, Peirithoos, Lynkeus a Eufémos. Podle výsledků bylo vytvořeno osm posádek Kappa, Lambda, Omikron, Fí, Omega, Sigma, Delta, Epsilon. Fotky z úvodní hry najdete zde. Po skončení hry dostali všichni účastníci táborové tričko. Večer po nástupu (byl v jídelně, stále prší) bylo promítnuto motivační video k celotáborové hře.
2. srpna - Den č. 1: Tábor začal. Celé nedělní odpoledne byly dešťové přeháňky, které trochu komplikovaly převzetí dětí do tábora. Ale vše se nakonec zvládlo, všech 94 dětí dorazilo (od všech byly vybrány příslušné dokumenty a byla jim změřena teplota - vše bylo OK). Po večeři byl nástup - základní poučení, co se na táboře bude dít, rozdělení do družstev, atd. - další přeháňka společný nástup zkrátila. A pak už následoval program po družstvech.
28. července - Drobně upraveno složení družstev a rozdělení na ubytování.
20. července - Dovolíme si před táborem připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli 2. srpna mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* žádáme rodiče, aby minimalizovali pobyt v táboře při příjezdu (nevstupovali do chatek)!;
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny (stačí kopie);
* přivezte 3 vyplněné tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti - JE NOVÉ, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách); je doporučeno, aby posudek o zdravotní způsobilosti byl z letošního roku a musí být od praktického (dětského, dorostového) lékaře; všechny tiskopisy jsou na webu tábora;
* každý bude mít s sebou s sebou dvě bavlněné roušky;
* každý bude mít s sebou prostěradlo, polštář s povlečením a spacák (letos k dispozici nebudou deky a polštáře);
* je třeba karimatka (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety - ty budou na táboře zakázané, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody a další aktivity;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* tábor končí až v sobotu dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Argonauti", soutěžit bude 8 týmů;
* z důvodu omezení ze strany MZd nejsou povoleny návštěvy na táboře v průběhu tábora;
* vedoucí se už na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
8. července - Připravili jsme na tábor jídelníček. Najdete ho v odkazu v levém sloupci.
25. června - UPOZORNĚNÍ: Kvůli koronaviru je nutné, aby každý účastník měl s sebou dvě bavlněné roušky. A k dispozici nebudou deky a polštáře = každý bude mít s sebou prostěradlo, polštář s povlečením a spacák!
25. června - Byla zpracována první varianta rozdělení do družstev a na ubytování - viz odkazy v menu.
10. června - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byly 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Posudek o zdravotní způsobilosti musí být z letošního roku a musí být od praktického (dětského, dorostového) lékaře. Tiskopisy jsou v menu v levém sloupci.
18. května Seznam účastníků si můžete prohlédnout v příslušném odkazu, závazně se přihlásilo 96 dětí.
18. května Dopočítali jsme náklady na letošní tábor Silva o-camp Budislav. Poplatek za tábor vychází na 4700,- Kč. Poplatek nutno zaplatit na účet 1069724001/5500 u Raiffeisenbank (majitel účtu OK Lokomotiva Pardubice), VS 22DDMMRR (DD – den narození, MM – měsíc narození, RR – poslední dvojčíslí roku narození; vše údaje účastníka tábora; v případě platby za sourozence lze poslat společně, VS se uvede toho nejstaršího) do 30. 6. 2020. Na tábor je možno přispět z prostředků zaměstnavatele rodičů – o případné potvrzení nebo vystavení faktury se obraťte na Petra Klimpla, je nutno sdělit přesnou adresu, kdo bude platit, včetně IČ.
18. května Sledujte tuto stránku - budou zde pokyny k lékařským prohlídkám a hygienickým potvrzením, které je nutno míti s sebou (předběžně bude nutno míti potvrzení od lékaře z letošního roku a musí to být potvrzení od praktického lékaře).
18. května TÁBOR BUDE! Po dvou měsících nejistoty rozhodl stát, že se tábory mohou konat! Sice budeme svázáni řadou hygienických předpisů, ale s tím si poradíme (bude to sice stát pár korun navíc, ale ať...). Během týdne se tábor naplnil závaznými přihláškami. Vedoucí a praktikanti se sešli a začali připravovat celotáborovou hru - její název je "Argonauti" (tedy něco ze starého Řecka).
19. ledna - Další drobná úprava seznamu předběžně přihlášených, přidáni i vedoucí.
6. ledna - Drobná úprava seznamu předběžně přihlášených.
4. prosince - Zveřejněn seznam předběžně přihlášených, tábor je skoro plný.
4. prosince - Tábor je plný, další zájemce píšeme mezi náhradníky.
1. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2020:
* Termín: 2. - 15. 8. 2020 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4600 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 90 dětí, maximální 92
* Účastníci: Od 8 do 15 let (roč. nar. 04 – 12, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, kontaktní e-mail, rok narození)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
23. září - Ještě vzpomínka na Silva o-camp Budislav 2019 - fotky z celotáborové hry od Vládi najdete zde.
21. srpna - Tábor v Budislavi jsme zamluvili na další ročník letního tábora Silva o-camp na termín 2. – 15. 8. 2020. Bližší podrobnosti k přihláškám budou cca v prosinci.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2019

21. srpna - A ještě jedno poděkování. Tábor stejně jako v minulosti podpořily finanční částkou Pardubický kraj a Statutární město Pardubice.
21. srpna - Vláďa Vícha sepsat článek pro Jantar o celotáborové hře. Můžete si ho přečíst tady.
14. srpna - Vídeo z tábora je hotovo (díky Jurdo!) - podívejte se zde.
11. srpna - Další, již 32. ročník tábora Silva o-camp skončil! 14 dnů v Budislavi bylo pěkných, tábor se vydařil. Líbila se i celotáborová hra "Vynález zkázy aneb zkáza vynálezu". Na táboře bylo 98 dětí. Velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám, ochotným zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům! Nyní nabírají ztracené síly a přemýšlejí, zda do toho příští rok zase půjdou.
10. srpna - Tábor skončil. Po nočním dešti proběhlo balení, úklid a odjezd za pěkného počasí, pršet začalo až vše skončilo. Poslední děti odjely po desáté, tábor jsme předali o před jedenáctou.
9. srpna - Krásné počasí provázelo celý páteční program. Dopoledne poslední činnost v družstvech (mapové tréninky, sportovní hry), odpoledne pak tradiční závěrečné čtyřúsekové štafety, které připravila ZuKli. Běželo 26 štafet, s nástrahami kontrol se bez chyby vyrovnaly jen dva týmy, vyhrála štafeta ve složení Tomáš Typlt, Tomáš Flos, Markéta Zitková a Tomáš Deml, druhá byla štafeta Hana Petrásová, Vojta Ježek, David Maloch a Matěj Choutka. Pár fotek z celého dne je tady. V sedm pak byl poslední nástup s vyhodnocením celého tábora (a s velkým poděkováním kuchařce Janě Forroóvé, která byla na táboře po sedmnácté a příští rok už nechce jet). A večer čekal táborák (opékání buřtů, zpěv s kytarou). A táborová hra byla dokončena ohňostrojem.
8. srpna - Ve čtvrtek dopoledne pokračovala za pěkného počasí činnost v družstvech, odpoledne pak sedmým dílem skončila celotáborová hra. Týmy měly odebrat Pythagorovi dvouúhelník. Bohužel zaúřadovala lidská všetečnost, dvě stanoviště (kontroly) nezůstaly na svých místech, a tak hra nemohla být hodnocena do celkového pořadí. Na večerním nástupu tak byl vyhlášen celkovým vítězem tým Argentum vedený Dandou Štichhauerem, vítěz dostal tradičně pěkný dort. Všichni účastníci dostali přívěsek s pravidelným dvacetistěnem. Večer byla v táborové jídelně diskotéka. Pozdě večer byl pak pro 8. družstvo a část sedmého družstva připraven výsadek, zatímco děvčata našla cestu do tábora docela rychle, devítka kluků si dost pobloudila. Ve fotogalerii je pár fotek z přípravy 4. družstva na dopolední trénink a také z vyhlášení celotáborové hry.
7. srpna - Druhá středa patří na letním táboře Silva o-camp Budislav tradičně celodennímu výletu na kolech (1.- 4. družstvo) a celodenní Adventure race (5. - 8. družstvo). V AR po necelých šesti hodinách jízdy na kole, běhání, plavání, střelbě, lezení po skalách, plnění mnoha dalších úkolů vyhráli mezi většími Kačka Koberová a Danda Štichhauer, mezi mladšími Bětka Bártová a Honza Čivrný. Počasí bylo skvělé - po nočním dešti bylo po celý den polojasno (a večer opět začalo pršet). Nikomu se nic nestalo, největším problémem byla ztráta klíčku od zámku na kole dost daleko od tábora. Ještě pár fotek.
6. srpna - V úterý dopoledne bylo opět věnováno sportovním aktivitám. A protože nejen programem pro děti žije tábor, můžete se podívat na pár fotek ze zázemí tábora (chatky, kuchyň jídelna, hřiště, WC, umyvárky a mnoho dalšího). Odpoledne pokračovala celotáborová hra v době Marie Curie. Týmy musely projít trať plnou fyzikálních úkolů a experimentů, aby se dostali k vynálezu, který se týkal levitace předmětů, a zachránit ho před Budikazem. Pár ukázek úkolů - buzolami hledat trubičku s magnetem zahrabanou v zemi; kolik korunových mincí unese trubička; otevřít lahev, která se přitahuje k magnetu, vyndat sifonovou bombičku a vypustit ji do sáčku; zavěsit trubičku na nit a jít ve směru namalované šipky; zmagnetovat jehlu a dát na vodu tak, aby plaval; měření radiace, atd. Večer měly 5. - 8. družstvo noční prolog ke středeční adventure.
5. srpna - V pondělí bylo po celý den příjemné počasí na běhání a ostatní sportovní aktivity, což všechny družstva intenzivně využila. Po obědě bylo společné focení. Večer měly 2. a 4. družstvo noční trénink.
4. srpna - Nedělní dopoledne bylo věnováno programu v družstvech (foto).Odpoledne pokračovala táborová hra přemístěním do roku 1905, kde se v té době nacházel v Liptákově Jára Cimrman, který v té době vynalezl při hraní šipek s místními ochlasty strefátor (zařízení, které pomůže strefit to, co potřebujete). Pro Budikaze tedy velmi cenný vynález. Cimrman však před krádeží stihl vyzkoušet jen prototyp a nákresy nemá, jelikož vynalézal podnapilý v hospodě U Sirotků. Týmy musely přes několik stanovišť, kde plnily úkoly pramenící z Cimrmanova pobytu v Liptákově, dorazit do hospody U Sirotků a tam se pokusit získat strefátor. Večer mělo 3. družstvo noční trénink.
3. srpna - V sobotu dopoledne proběhl naplno tréninkový program po družstvech. Odpoledne po třetí se najednou zatáhlo a přišel velký liják doprovázený hromy a blesky. Všechna družstva hodně zmokla. Ale po dešti se udělaly dobré podmínky pro "humus kros" dvou nejstarších družstev. Pár fotek z dopoledního programu (sprint v táboře) a z "humus krosu" najdete zde. Večer byl táborák s opékáním buřtů a zpíváním s kytarou.
2. srpna - V pátek ráno se odborné týmy vrátily zpět do tábora z bezproblémového nočního přespání pod skalními převisy v Toulovcových maštalích. V průběhu noci týmy řešily úkoly z různých historických období. Počasí bylo opět fajn, takže v průběhu dne měla družstva různé aktivity - mapové tréninky, MTBO, o-biatlon, promítání videa o Albertu Einsteinovi a řadu dalších. Pár fotek je tady. A ještě dvě věci. Tou první je, že dojeli oba marodi, takže máme plný počet dětí - 98. A tou druhou, že díky nočním výletům do historie zmizely z tábora všechny lžíce (návštěva u neadrtálců), lampióny (dávná Čína), háčky ve slovech (Jan Hus) a elektrika (Alessandr Volta). Přes den tedy v táboře nebyly k dispozici lžíce, běhalo se na fáborky, nešla s výjimkou kuchyně elektrika a vedoucí mluvili bez háčků. Týmy však splněním úkolu večer všechny čtyři věci do tábora vrátily.
1. srpna - Ve čtvrtek bylo opět ideální táborové počasí, ani zima, ani teplo, po dešti ani památky. Dopoledne se trénovalo v družstvech. Odpoledne se týmy díky stroji času přemístily do roku 1911, kde měly za úkol zabránit složení nákresu Alberta Einsteina a zmocnit se útržků dříve než se jich zmocní Kadibud (běhací hra na styl SMIKu a Scorelaufu s upravenou mapou, jako Praha). Při návratu se porouchal stroj času a týmy se dostaly do rozličných časů, kde se pohybovaly lidé rozličně ustrojeni. Po večeři (žabí stehýnka, jako jídelní náčiní připraveny hůlky) se týmy na nástupu dozvěděly, že s poškozeným navigačním majákem zůstaly v minulosti. Odešly se spacáky a karimatkami přespávat pod převisy do doby neandertálců, přitom v průběhu noci plní další úkoly. Pár fotek zde.
31. července - Středa proběhla opět bez deště. Po celý den byl program v jednotlivých družstvech, vše naplánované bylo splněno, protože se déšť táboru opět vyhnul. Proběhly sportovní hry, mapové tréninky, MTBO, humus kros, výlet do Budislavi i další věci. Po večeři se týmy strojem času přemístily do roku 1896, kdy získaly splněním úkolu od Nikoly Tesly plány megaoscilátoru tak, aby se nedostal do rukou Budikazovi. Pár fotek z různých činností v průběhu dne najdete tady.
30. července - Předpověď počasí nevyšla, nepršelo. Dopoledne byly sportovní aktivity po družstvech, v poledne pak focení do tradiční fotogalerie družstev. Odpoledne se týmy přemístily díky stroji času do roku 1492, kde je čekal Leonardo do Vinci s 10 úkoly, které měli členi týmů vyřešit dříve než Kadibud Budikaz, aby nedošlo k zneužití vynálezu perpetu mobile.
29. července - Den proběhl v poklidu. Dopoledne bylo zataženo, odpoledne svítilo sluníčko a bylo dost teplo. Akivity proběhly po družstvech - OB, sportovní hry, kolo. Večer byla zahájena celotáborová hra "Vynález zkázy aneb zkáza vynálezu". Na úvod byli účastníci hry seznámeni s tím, že vynálezce Kadibud Budikaz chce za pomoci stroje času sestavit vynález zkázy a tím tak ovládnout Všehomíra (zeměkouli). Byly vytvořeny specilizované týmy, které mají Budikazotvi tento záměr zhatit. Týmy mají jednotná trička v zelené barvě.
21. července - Tábor začíná již v neděli, stejně jako každý rok si před táborem dovolíme připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* nezapomeňte si prostěradlo a spacák (budeme v něm spát po celou dobu), popř. polštářek;
* vezměte si karimatku (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety - ty budou na táboře zakázané, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny (stačí kopie), vyplněné Prohlášení o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě!!!!;
* tábor končí až v sobotu dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Vynález zkázy, aneb zkáza vynálezu", soutěžit bude 8 týmů;
* vedoucí se už na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
21. července - Udělali jsme drobné úpravy v rozdělení do družstev a v ubytování v chatkách.
10. července - V menu v odkazech najdete rozdělení do družstev, ubytování v chatkách a jídelníček.
1. července - Zpracovali jsme první verzi rozdělení do družstev i do chatek. Ještě k tomu probíhá diskuze mezi vedoucími. Ven (na web) to půjde v polovině července.
1. července - Byl dodělán jídelníček a objednány potraviny. Jídelníček se objeví na webu tak týden před táborem.
26. června - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byly 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Platnost Posudku o zdravotní způsobilosti je 2 roky (stačí tedy posudek z loňska).
7. dubna - Proběhla schůzka vedoucích a praktikantů. Celotáborová hra už má téma, název je "Vynález zkázy aneb zkáza vynálezů". A sledujte tyto stránky, budou se zde objevovat i další informace.
7. dubna - Byly ukončeny závazné přihlášky. V seznamu je nyní 97 jmen (kapacita tábora je plná), mírně se změnil i seznam vedoucích, praktikantů a zdravotníků.
19. března - Předběžně přihlášeným účastníkům letošního tábora byly rozeslány pokyny a závazné přihlášky, termín odevzdání je 6. 4. 2019. Poté budeme řešit případné náhradníky.
12. prosince - Kapacita tábora je naplněna, máme přihlášeno 94 lidí. Vezmeme ještě cca 5 náhradníků (podle zkušeností se nakonec mohou vejít).
10. prosince - Seznam předběžně přihlášených (viz odkaz v levém menu) čítá již přes 80 dětí (kapacita je 90 účastníků tábora).
5. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2019:
* Termín: 28. 7. - 10. 8. 2019 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4500 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Kapacita: optimální 90 dětí, maximální 94
* Účastníci: Od 8 do 16 let (roč. nar. 02 – 10, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, datum narození, klub)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
27. srpna - Tábor v Budislavi jsme zamluvili na další ročník letního tábora Silva o-camp na termín 28. 7. – 10. 8. 2019. Bližší podrobnosti k přihláškám budou cca v prosinci.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2018

19. srpna - Vláďa Vícha sepsat reportáž pro Jantar o celotáborové hře. Můžete si ho přečíst tady.
12. srpna - Ještě fotky ze závěrečných štafet. Ještě sledujte tyto stránky, něco se tady bude objevovat.
11. srpna - 31. ročník tábora Silva o-camp skončil! Dva týdny v Budislavi byly pěkné (byť velmi teplé), tábor se vydařil. Sportovní program byl doplněn celotáborovou hrou "Tři mušketýři". Na táboře bylo 94 dětí, snad se jim dění líbilo. Velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám, skvělým zdravotníkům i všem ochotným a tvořivým vedoucím a praktikantům!
11. srpna - Tábor skončil. Od rána se balilo, uklízelo... Poslední dítě jsme předali rodičům v deset hodin, tábor jsme panu správci předali o půl jedenácté.
10. srpna - Počasí se konečně změnilo. Poprvé na táboře nepřelezla teplota přes den 30 stupňů, sluníčko po celý den nevylezlo. Dopoledne byly poslední hry v družstvech, odpoledne následovaly tradiční závěrečné štafety, které připravila ZuKli. Běželo 25 čtyřčlenných štafet, pouze šest zdolalo nástrahy kontrol bez disku. Vítězství si odnesla čtveřice Johanka Vodičková, Míša Petrásová, Míša Krpata a Adriana Trlidová. Závěrečný večerní nástup narušil déšť, který znemožnil i táborák, připravené buřty rychle udělaly kuchařky na pivě (dětem chutnaly).
9. srpna - Opět parný den, byť dopoledne bylo chvíli sluníčko za mraky. Dopoledne byly tréninky a hry ve družstvech, odpoledne pak proběhl závěr celotáborové hry "Bitva u La Rochelle". Večer po nástupu proběhlo vyhodnocení celé hry (vyhrála setnina de la presse vedená Bárou Pušovou), všichni účastníci hry byli králem Ludvíkem XIII. pasováni na mušketýry a odměněni přívěskem z rukou královny (foto).
8. srpna - Ve středu bylo opět horko, do tří hodin pralo sluníčko, pak se zatáhlo, v táboře byla sprška, ale ti, kteří byli v terénu, nezmokli. A v terénu byli téměř všichni. První až páté družstvo bylo na celodenním výletě, děti z 6. - 8. družstva jely Adventure race (po nočním skorelaufu bylo plavání, běh, střelba, MTBO a mnoho dalších úkolů). Po necelých pěti hodinách byla v cíli první dvojice Vojta Rusin, Kačka Koberová, do 18 hodin bylo všech 20 dvojic zpátky v táboře. Pár fotek je tady. Celý náročný den jsme zvládli s jedním drobnějším zraněním (podřené po pádu z kola).
7. srpna - Opět horký den. Hned ráno dorazila na kontrolu hygiena, vše bylo naprosto bez závad. Dopoledne byly tréninky v družstvech. Odpoledne další část celotáborové hry "Výstroj do války". Úkolem setnin bylo, aby si sehnaly výstroj - koně, sedlo, klobouk, boty, mušketu, meč, sluhu. Vrcholem bylo, když jedna setnina přivedla z vesnice živého koně... Setniny vše předvedly na závěrečné přehlídce před králem Ludvíkem XIII. a přísnou porotou. Zatímco setniny sháněly výstroj, tak vedoucí a praktikanti fandili u televize Janě Knapové k nádhernému výsledku na krátké trati na MS v Lotyšsku - 5. místo, jen 8 sekund za medailí. Večer proběhla schůzka 20 týmů (6. - 8. družstvo) k zítřejší Adventure race, večer to začalo nočním OB. A noční OB běželo i 4. družstvo.
6. srpna - Horké pondělí bylo věnováno tréninkům a hrám po družstvech (3. družstvo ve skalách). V podvečer vyzval vedlejší tábor (policie ČR) naše praktikanty a vedoucí k fotbalovému utkání, naši je rozsekali 11:3. Večer čekal tři nejmenší družstva (1. - 3.) ještě noční trénink, z kterého se všichni vrátili v pořádku.
5. srpna - V neděli dopoledne poprvé za celý týden nepražilo slunce. Od rána bylo zataženo, v průběhu dopoledne spadlo pár kapek (ale deštěm se to nazvat nedalo). Všechna družstva trénovala, na fotky z tréninku 2. družstva v Městských maštalích se můžete podívat zde. Odpoledne už zase sluníčko pražilo, při tom pokračovala celotáborová hra částí "Diamantové přívěsky". Ti, kteří zvládli nástrahy hry rychle, pak ještě fandili u televize české štafetě na MS v Lotyšsku.
4. srpna - V sobotu opět horko, začíná to být nesnesitelné. Dopoledne tréninky po družstvech, v brzké odpoledne měla menší družstva hry v táboře (bludiště, sprint, razící kolečko), ti starší sledovali TV přenos z MS v Lotyšsku a fandili našim reprezentantům. Ve čtyři hodiny začalo skoro hodinové vystoupení skupiny historického šermu z Kolína, která dětem představila nejen šerm kordem, ale třeba i muškety (střelba z nich je dost hlasitá) - pár fotek. Večer proběhl táborák (opékaní buřtů, zpěv s kytarou).
3. srpna - Všechny setniny bez úhony přenocovaly ve svých příbytcích ve skalách v Toulovcových Maštalích. Tři setniny splnily i hlavní úkol, posnídaly vybojované jídlo (chléb, sýr, pečené kuře a "víno") na baště sv. Gervaisa, zbývající pak toto jídlo pojedly v táboře. Na večerním nástupu byla vyhodnocena jako nejlepší "kradačka" jídla Terka, kat ji přede všemi vypálil na rameno cejch (lilie). Dopoledne se odpočívalo, odpoledne byly tréninky v táboře (sprinty) nebo v těsném okolí tábora, opět vše probíhalo za velkého tepla. Fotky z tréninku si můžete prohlídnout zde. Večer se promítala další část filmu Tři mušketýři jako motivace na další část celotáborové hry, večerka byla díky únavě posunuta o půl hodiny dopředu.
2. srpna - Ve čtvrtek se dopoledne trénovalo, opět za tepla (jen děti z prvního a druhého družstva měly volnější program, protože v noci hlídaly tábor). Odpoledne vyrazily setniny do skal Toulovcových Maštalí, aby si připravily příbytek na noční obléhání La Rochelle. Po večeři se setniny vydaly do svých příbytků. V noci si musejí vybojovat v soubojích s kardinálovými gardisty potraviny (čeká je chléb, sýr, pečené kuře a "víno") na páteční ranní snídani na baště sv. Gervaisa. Dívku s dýchacími potížemi si rodiče odvezli domů, naopak přijel poslední účastník tábora, kterému předtím zranění nohy nedovolovalo účast, počet dětí se tedy ustálil na 93.
1. srpna - Středeční program na táboře byl velmi bohatý. Dopoledne tréninky po družstvech (velké horko), odpoledne opět v družstvech už volnější program, zatáhlo se, vypadalo to na bouřku, ale nic... Při návratu měla z výletu na kolech a koupání měla jedna dívka vážné dýchací problémy, přivolaná Záchranná služba Pardubického kraje dojela velmi rychle a pracovala výborně, po ošetření (infuze, uklidňující injekce) se letos poprvé zaplnila marodka na táboře. Večer pokračovala celotáborová hra šermířskými souboji (setniny bojovaly s vedoucími a praktikanty), před večerkou se ještě stihl kus filmu Tři mušketýři (snídaně na baště sv. Gervaisa) jako motivace k další části hry. Fotogalerii z úterního s tředečního dění na táboře je - tady.
31. července - Velké horko nezabránilo dopoledním tréninkům všech družstev v okolí tábora. Odpoledne proběhla první část celotáborové hry, název této části byl "Rychlý posel". Došlo také na nezbytné fotografování - mušketýři jednotlivě, družstva. Před půlnocí zavítala do tábora krotká kuna skalní, která vystrašila hlídkující děti z 3. družstva. Kunu viděly některé děti už v lese dopoledne při tréninku. Velmi rychle přijel telefonem povolaný pán ze Záchranné stanice zvířat Pasíčka v Proseči, kunu chytil a odvezl do Proseče.
30. července - Druhý den na táboře bylo velké teplo. Dopoledne měla většina družstev tréninky, odpoledne pak hry, výlety, koupání. A večer úvodní scénkou vedoucích a praktikantů začala celotáborová hra "Tři mušketýři". Pár obrázků najdete zde. Došlo i na rozdělení dětí do setnin na celotáborovou hru a na rozdání táborových triček s mušketýrským námětem.
29. července - Tábor začal. Do Budislavi se sjelo zatím 93 dětí, které po večeři čekalo rozdělení do družstev a seznámení s tím, co je na táboře čeká.
23. července - Tábor začíná již v neděli, stejně jako každý rok si před táborem dovolíme připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* POZOR: v Proseči je z důvodů rekonstrukce vozovky skoro vše zavřeno, z Pardubic doporučujeme příjezd přes Luži a Nové Hrady;
* nezapomeňte si prostěradlo a spacák (budeme v něm spát po celou dobu), popř. polštářek;
* vezměte si i karimatku (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny, vyplněné Prohlášení o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě!!!!;
* tábor končí až v sobotu dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Tři mušketýři", soutěžit bude 8 setnin;
* vedoucí se na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
23. července - Došlo k malým úpravám ve složení družstev i v ubytování (pár žádostem o změnu jsme vyhověli, některé ale nešly realizovat).
10. července - Připravili jsme jídelníček (a objednali na něj potraviny). Co pro Vás bude v době tábora připraveno k papání, se můžete podívat z odkazu v levém sloupci.
2. července - Zpracovali jsme rozdělení do družstev i do chatek. Na vše se můžete podívat v odkazu v levém menu. Sledujte tyto stránky, ještě se zde objeví před zahájením tábora nějaké další informace, třeba jídelníček, případně pokyny k celotáborové hře a připomenutí toho nejdůležitějšího k táboru.
30. června - Celotáborová hra "Tři mušketýři" je kompletně připravena.
22. května - Účastníkům tábora byl rozeslán e-mail, v kterém byly 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora. Upozorňujeme, že se změnila platnost posudků o zdravotní způsobilosti, ty letos vydané platí 2 roky - pozor, skutečně až ty vydané letos - po změně vyhlášky (listopad 2017), tedy nestačí posudek z loňska.
21. dubna - Proběhla schůzka vedoucích a praktikantů. Celotáborová hra už má téma, název je "Tři mušketýři" (přečtěte si knížku od Alexandra Dumase). A sledujte tyto stránky, budou se zde objevovat i další informace.
21. dubna - Byly ukončeny závazné přihlášky. V seznamu je nyní 93 jmen, trochu se změnil i seznam vedoucích, praktikantů a zdravotníků.
26. ledna - Seznam účastníků doplněn i o vedoucí/praktikanty i technické zabezpečení tábora.
4. dubna - Předběžně přihlášeným účastníkům byla rozeslána přihláška na letošní tábor a také pokyny na tábor (oba dokumenty jsou ke stažení z menu). Termín odevzdání přihlášky je 16. 4. 2018.
26. ledna - Seznam účastníků doplněn i o vedoucí/praktikanty i technické zabezpečení tábora.
7. prosince - Kapacita tábora je naplněna. Vezmeme ještě cca 5 náhradníků (podle zkušeností se nakonec vejdou).
5. prosince - Seznam předběžně přihlášených (viz odkaz v levém menu) čítá již přes 80 dětí (kapacita je 90 účastníků tábora).
1. prosince - Základní informace o Silva o-campu Budislav 2018:
* Termín: 29. 7. - 11. 8. 2018 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4300 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, potraviny a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Maximální kapacita: 90 dětí
* Účastníci: Od 9 do 16 let (roč. nar. 02 – 09, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, datum narození, klub)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
30. srpna - Letní tábor Silva o-camp Budislav 2018 proběhne v termínu 29. 7. – 11. 8. 2018. Bližší podrobnosti k přihláškám budou cca v prosinci.

SILVA O-CAMP BUDISLAV 2017

23. srpna - Asi poslední zajímavost z letošního tábora: slíbili jsme prozradit, jak to zařídila Fast Hell, aby porazila všechna družstva v běhu (opět je to článek z Jantaru) - čtěte zde.
20. srpna - Vláďa Vícha napsal do Jantaru článek o celotáborové hře. Můžete si ho přečíst tady.
18. srpna - Členové 7. a 8. družstva běželi poslední den populární Humus kros.
16. srpna - Letos se na táboře nekonala Adventure race, ale Budislav Trophy (pro 7. a 8. družstvo). Tady se můžete podívat na Budislav Trophy 2017 aftermovie.
16. srpna - Video z maškarního plesu Lorda Holdhursta najdete zde.
12. srpna - 30. ročník letního tábora Silva o-camp je za námi. Tábor se vydařil, v Budislavi bylo zase pěkně. Sportovní program (OB, cyklistika, hry) byl doplněn celotáborovou hrou "Případ pro Sherlocka". Snad se většině z 91 dětí letošní tábor líbil. Velký dík patří jako každoročně tradičně výborným kuchařkám, zdravotníkům i všem vedoucím a praktikantům!
12. srpna - Sobota - poslední den na táboře. Den dost náročný - balení, úklid. Poslední děti předány rodičům před desátou, tábor úspěšně po dost trápení předán před půl dvanáctou. 30. ročník tábora Silva o-camp Budislav 2017 skončil!
11. srpna - Celonoční běsnění hromů a blesků doprovázené občas silnými lijáky přežil tábor bez úhony. Dopoledne pršelo, družstva svůj program musela trochu improvizovat (nejmladším se promítal film, velcí třeba běželi humus kros). Odpoledne se konaly závěrečné štafety, nástrahami trati prošly bez disku jen čtyři štafety z 26 (foto je na rajčeti, výsledky pak (tady). Večerní táborák musel být kvůli dešti zrušen, náhradou bylo promítání videa a fotek z tábora.
10. srpna - Po nočních hromech a blescích se udělalo opět krásně. Dopoledne byl program po družstvech (foto z činnosti 1. - 4. družstva). Odpoledne skončila celotáborová hra "Případ pro Sherlocka". Nejrychleji vypátral lupiče, který ukradl diamantový náhrdelník, detektivní tým Pitaval pod vedením Ondry Pipka. Všichni účastníci tábora dostali minidiplom a k tomu lupu, vítězné družstvo navíc i dort. Fotky ze závěrečné části hry jsou (zde).
9. srpna - Krásný sluneční den byl využit na celodenní výlet (na kolech či pěšky). Všechna družstva si výlet užila, nikdo se nezranil, řešil se jen jeden defekt kola. A ještě info: zraněný Matěj opustil nemocnici a je o úterka večera zpět na táboře.
8. srpna - V úterý po celý den svítilo sluníčko (ale odpoledne trochu foukalo. Dopoledne byl program ve družstvech, odpoledne pak pokračovala celotáborová hra částí Identikit.
7. srpna - Pondělí (bylo slunečno a teplo tak akorát) byl obyčejný tréninkový den (na pár fotek se můžete podívat zde). Večer do tábora přijel kriminalista Jirka Chvátil, který s dětmi besedoval, co vše je třeba udělat při ohledání místa činu.
6. srpna - V neděli se ochladilo, celý den bylo pod mrakem, ale slibovaný déšť naštěstí nepřišel. Dopoledne byl program ve družstvech, odpoledne pátraly detektivní týmy po únosci Alexandry Innocenc (foto) - všechny týmy únosce vypátraly. A ještě zpráva o Matějovi: otřes mozku, v pondělí by měl být propuštěn z nemocnice, snad se ještě na tábor vrátí.
5. srpna - Krásná slunečná sobota (vedro naštěstí nebylo). Dopoledne po nocování v lese byl program volnější (v poledne běželo 6. - 8. družstvo po táboře sprintové štafety, foto tady). Odpoledne program v družstvech. V podvečer se zranil Matěj, spadl břichem na zídku chatky, záchranka ho odvezla na pozorování do nemocnice, snad to vypadá dobře. A večer byl táborák s opékáním buřtů a s písničkami s kytarou.
4. srpna - Dopoledne při sportovním programu družstev dost zapršelo, ale děti to zvládly dobře. Odpoledne pokračovala celotáborová hra. Detektivové si v přiděleném prostoru našli místo, kde mohou týmy přespat, a postavili si tam nenápadný přístřešek. Ten bude sloužit pro noční sledování, neboť podle pověsti se v prostoru toulá strašlivý pes, který je prokletím rodu Baskervillů. Psa nakonec většina viděla. A jak vypadal? Foto 1, foto 2, foto 3. Detektivní týmy nakonec (až na pár dětí) přenocovaly ve svých zbudovaných obydlích ve skalách, ty větší ještě po půlnoci hledaly doupě Baskervillského psa (jen jeden tým doupě nenašel).
3. srpna - Ve čtvrtek bylo dopoledne teplo a slunečno, odpoledne dost sprchlo a příjemně se ochladilo. To ale nenarušilo připravený program jednotlivých družstev, který byl velmi pestrý a zajímavý.
2. srpna - Středa - to byl takový obyčejný táborový den, plný sportovních aktivit (tréninky s mapou, míčové hry, triatlon, výsledky a další). Na pár fotek z dění se můžete podívat opět na Rajčeti LPU. Večer pak pokračovala celotáborová hra další dějstvím s názvem Atentát.
1. srpna - Horko po celé úterý. Dopoledne proběhla mapová příprava po družstvech, odpoledne detektivní týmy plnily úkoly z kriminalistických technik. Na Rajčeti LPU najdete fotky v nových táborových tričkách.
31. července - Po celý den bylo slunečno a hodně teplo. Dopoledne i odpoledne byl sportovní program po družstvech. Večer na XIV. výročním maškarním plese lorda Holdhursta byla zahájena celotáborová hra "Případ pro Sherlocka", děti byly rozděleny do 8 detektivních týmů. Fotky z úvodního plesu u lorda Holdhursta najdete tady.
30. července - 30. ročník letního o-tábora začal. Při příjezdu dostaly děti výtisk The Budislav Times (můžete se podívat na 1., 2., 5. a 6. stranu a na 3. a 4. stranu. Současně děti dostaly pozvánku na pondělní XIV. výroční maškarní ples lorda Holdhursta. Při večerním nástupu byl tábor slavnostně zahájen, děti byly rozděleny do 8 družstev (zatím je přítomno 90 dětí).
25. července - Tábor začíná již v neděli, stejně jako každý rok si před táborem dovolíme připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli po mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* nezapomeňte si prostěradlo a spacák (budeme v něm spát po celou dobu), popř. polštářek;
* vezměte si i karimatku (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* nezapomeňte průkaz zdravotní pojišťovny, vyplněné Prohlášení o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě!!!!;
* tábor končí až v sobotu dopoledne mezi 9 a 10 hodinou, neplánujte si odjezd dříve! (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák);
* téma hry je "Případ pro Sherlocka", soutěžit bude 8 detektivních týmů;
* vedoucí se na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
25. července - Došlo k malým úpravám ve složení družstev i v ubytování (pár žádostem o změnu jsme vyhověli, některé ale nešly realizovat).
16. července - Konečně jsme zpracovali rozdělení do družstev i do chatek. Na vše se můžete podívat v odkazu v levém menu.
Sledujte tyto stránky, možná se ještě zde objeví před zahájením tábora nějaké další informace.
12. července - Přípravy na tábor jsou v plném proudu. Celotáborová hra je kompletně připravena (nechte se překvapit). Praktikanti udělali revizi prostoru mapy Toulovcových Maštalí. Byl připraven jídelníček a denní řád a rozdělení služeb pro jednotlivá družstva (oboje najdete v odkazu v levém menu). A rozdělení do družstev a chatek? to se připravuje, bude zveřejněno kolem 20. července.
26. května - K táborové hře: Letošní táborová hra je motivována příběhy Sherlocka Holmese. Znáte jeho přítele doktora Watsona, inspektora Lestrada, profesora Moriartyho, psa Beskervillského? Kdo si něco předem přečte, může své znalosti na táboře využít. Určitě budete potřebovat libovolnou masku na maškarní ples. Ta je velmi důležitá!. Jestli si opatříte nějaké pomůcky pro detektivní pátrání, to už necháme na vás.
26. května - V levém sloupci najdete odkazy na 3 tiskopisy (Prohlášení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti vydaný ošetřujícím lékařem a Zmocnění, zproštění mlčenlivosti a určení osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách), které je nutno odevzdat při příjezdu do tábora.
28. dubna - Byly ukončeny závazné přihlášky. V seznamu je nyní 93 jmen, trochu se změnil i seznam vedoucích, praktikantů a zdravotníků. Další věci se objeví na webu po velké schůzce vedoucích, která je naplánována na 5. května.
2. dubna - Přihlášeným dětem byly rozeslány pokyny a přihláška na letošní tábor. Pokud je někdo nedostal, může si je stáhnout v odkazu v levém sloupci.
31. března - Celotáborová hra už má téma, název je "Případ pro Sherlocka".
31. března - Ještě jsou na táboře 2 volná místa. Zájemci se mohou hlásit Béďovi.
5. března - Uvolnilo se 5-6 míst na táboře. Zájemci se mohou hlásit Béďovi.
18. února - Seznam účastníků aktualizován. Kapacita tábora je nižší, jednáme, kolik budeme moci vzít dětí.
29. prosince - Další místa obsazena, zájemci hlaste se rychle!
23. prosince - V seznamu přihlášených (viz odkaz v levém menu) je přes 70 dětí, volná místa rychle ubývají.
20. prosince - Informace o Silva o-campu Budislav 2017:
* Termín: 30. 7. - 12. 8. 2017 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4400 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, DPH a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Maximální kapacita: 90 dětí
* Účastníci: Od 9 do 16 let (roč. nar. 02 – 08, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: Kdo dřív přijde, ten bude napsán na seznam (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, datum narození, klub)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
9. září - Zamluvený termín na letní tábor Silva o-camp Budislav 2017: 30. 7. – 12. 8. 2017. Bližší informace a předběžné přihlášky budou v prosinci 2016.SILVA O-CAMP BUDISLAV 2016

4. srpna - Kompletní fotodokumentaci z letošního tábora najdete lokomotivním rajčeti.
1. srpna - Adventure race: motivační video před, fotky po (aftermovie).
31. července - Další fotky, tentokráte z Adventure race a celodenního výletu.
30. července - První fotky: děti, družstva a vedoucí, zahájení celotáborové hry, velké indiánské klání a závěrečné "Béďovy" štafety.
30. července - Další ročník letního tábora Silva o-camp je za námi. V Budislavi to bylo opět pěkné. Vedle sportovního programu (OB, cyklistika, hry) byl program doplněn celotáborovou hrou "GRAND COUP". Věříme, že se většině z 93 dětí letošní tábor líbil. Velký dík patří jako každoročně všem vedoucím a praktikantům, ale oběma zdravotnicím a tradičně výborným kuchařkám!.
30. července - Poslední den na táboře - sobota. Den nepříliš pěkný - balení, úklid. Poslední děti předány rodičům kolem desáté, tábor úspěšně předán před půl jedenáctou. 29. ročník tábora Silva o-camp Budislav 2016 skončil!
29. července - V pátek bylo hodně proměnlivé počasí, chvíli vedro, chvíli méně teplo, chvíli svítilo sluníčko, za chvíli pršelo (největší liják postihl třetí úsek závěrečných štafet). Dopoledne byly poslední tréninky a hry ve družstvech, odpoledne závěrečné "Béďovy" štafety, které připravila ZuKli. Z 31 startujících štafet měly ražení v pořádku jen dva týmy, vyhrála štafeta ve složení Markéta Růžková, Vítek Vaňura a LuHo (výsledky). A závěr dne - závěrečný nástup, vyhodnocení (celý tábor i po družstvech) a táborák (opékání buřtů, zpívání s kytarou).
28. července - Ve čtvrtek dopoledne většina družstev měla za chladného počasí odpočinkový program. Odpoledne se na závěrečnou část celotáborové hry udělalo pěkně teplo, kmeny soutěžily ve "Velkém indiánském klání", kde bylo 12 disciplín. Na večerním nástupu byly vyhlášeny konečné výsledky celotáborové hry, cenu (tradiční dort) za vítězství si odnesl kmen Cree (náčelník Martin). Po večerním nástupu se v jídelně promítaly fotky a videa z Adventure race a následovala diskotéka.
27. července - Druhá středa na táboře patří pravidelně celodennímu cyklo výletu (pro menší) a Adventure race (pro větší). Bylo tomu tak i letos. Menší družstva bylo možné vidět na řadě turisticky atraktivních míst v Toulovcových maštalích - Pivnická rokle, Staré Hrady, hotel Renospond, Vranice, Toulovcova rozhledna, atd. Adventure race byl kratší než loni, v cíli delší tratě se za šest a půl hodiny nejdříve objevila dvojice Janča s praktikantkou Doubou (ta nahradila zdravotně indisponovaného Honzu), o druhé místo s velkým odstupem finišovaly tři dvojice, podle cílové fotografie obsadila druhé místo dvojice Berenika a Míša Š., třetí skončili Viky a Ondra. Mezi menšími vyhrála dvojice Jirka Juška, Fejfy. Přálo počasí, spadlo sice pár kapek, ale jinak bylo příznivě (ne moc velké teplo, většinou pod mrakem). Celý den jsme přežili bez zranění, ale pár kol nevydrželo (hlavně přehazovačky). Večer mrholilo a tak večerní nástup byl v jídelně. V týpí nocuje jako poslední kmen Huronů.
26. července - V úterý dopoledne 1. - 4. družstvo pilně trénovalo, páté až osmé družstvo mělo prolog Adventure race, vše za velkého tepla. Odpoledne byly hlášeny bouřky, ale obě se nám těsně vyhnuly, takže v klidu mohly všechny kmeny soutěžit na 9 stanovištích "Stezky indiánské zručnosti" (střelba lukem, hod tomahavkem, jízda na indiánských saních, přepalování provázku, zkouška zraku, Setonova hra, poslechové pexeso, hmatové pexeso a stavba malého týpí). Večer se opět blížila bouřka, ale opět nás nezasáhla. V týpí spí kmen Siuxů.
25. července - Další den s ideálním táborovým počasím - teplo tak akorát, polojasno, bez deště. Dopoledne i odpoledne tréninky, bohužel dva odpolední pády (jeden na kole, jeden při běhání) donutily jet zdravotnici Renatu do nemocnice (ale spíše preventivně, není to nic vážného). Po večeři pokračovala celotáborová hra "lovem bizonů". A v týpý bude spát kmen Apache.
24. července - Neděle překvapila počasím, proti předpovědi bylo chladno, odpoledne trochu mrholilo. To však nenarušilo program jednotlivých družstev - dopoledne i odpoledne mapová příprava a hry. Přespání v týpý si vylosoval kmen Mohycan.
23. července - Sobotou se tábor překlopil do druhé poloviny. Dopoledne většina družstev měla mapovou přípravu, odpoledne hry, vše za teplého polojasného počasí. Večer před táborákem představily kmeny své totemy a válečné tance (tanec předvedli i vedoucí a praktikanti). Při táboráku se opékaly buřty a děti dlouho zpívaly za doprovodu několika kytar a bubnů.
22. července - Šestý den tábora (počasí bylo pro tábor velmi příznivé, odpolední bouřka se táboru vyhnula) byla dopoledne mapová příprava po družstvech. Odpoledne měly jednotlivé kmeny za úkol získat v stopovací soutěži suroviny, kotlík, sirky a poté vybudovat ohniště a na něm uvařit polévku a upéci hada z chlebového těsta. Večer se trochu improvizovalo, nebyly špagety (Masokombinát Polička dopravil objednané uzeniny a maso do tábora až v podvečer), místo toho se narychlo dělala krupicová kaše (byla dobrá, nezbyla vůbec žádná). Noc v týpý patřila kmenu Shoshone.
21. července - Čtvrtek byl dalším poklidným dnem na táboře. Dopoledne i odpoledne byl program po družstvech (dopoledne bylo dost teplo, odpoledne se zatáhlo a v podvečer trochu sprchlo). Večer měla celotáborová hra další pokračování - v "Saloonu" se členové kmene museli co nejpřirozeněji vmísit do davu a snažit se z místních ožralů a pistolníků vydobýt informaci o uneseném rudochovi. A noc stráví v týpý členové kmene Cree.
20. července - Opět pro táborovou činnost pěkné počasí - většinu dne sluníčko, ale žádné velké teplo. Odpočinkový den - ráno tréninky, odpoledne výlet do Budislavi, relaxace či hry. Noc v týpý (doplněný plněním řady úkolů) stráví kmen Comanche.
19. července - Ideální počasí pro tábor. Polojasno, teplota něco nad 20 stupňů. Dopoledne tréninky po družstvech (mapa, kolo, hry), odpoledne další část celotáborové hry - "Cesta na horu" (sedm kmenů z osmi našlo všechny vzácné kameny). A první nocování - premiérovou noc v týpý si vylosoval kmen Cherokee. Mezitím připravili vedoucí krásné tablo s fotkami všech členů kmenů (a s jejich indiánskými jmény), do kterého se zanášejí jejich zíkaná orlí péra - COUP resp. GRAND COUP.
18. července - Den proběhl v klidu, byť zdravotnice Renata některé zdravotnické zásahy měla. Venku bylo oblačno, teplo moc nebylo. Přes den byl progrem v družstvech, večer začala celotáborová hra úvodní scénkou vedoucích a praktikantů, pak následovalo rozdělení do osmi "kmenů".
17. července - Tábor začal, přijelo 92 dětí. Úvodní nástup proběhl v jídelně, prtože venku lilo.
13. července - Tábor začíná již v neděli, stejně jako každý rok si před táborem dovolíme připomenout pár věcí:
* příjezd je v neděli po mezi 16:30 a 17:30 hod.;
* nezapomeňte si prostěradlo a spacák (budeme v něm spát po celou dobu);
* vezměte si i karimatku (v chatce ji nebudete potřebovat, ale využijte ji při celotáborové hře);
* dejte si kolo do dobrého technického stavu, nezapomeňte na přilbu!!!!;
* v táboře není dobrý signál (ani jeden ze tří operátorů, mobil radši nechte doma);
* neberte si se sebou drahé věci (už vůbec ne elektronické hry, tablety, apod.);
* v areálu jsou stoly na stolní tenis a asfaltový kurt na tenis (pálky/rakety, míček s sebou);
* vezměte si světlo na noční závody;
* na táboře je zajištěn pitný režim (čaj), ale vezměte si s sebou také nějaké pití (a nezapomeňte lahev na pití na tréninky);
* nezapomeňte zdravotní průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, vyplněnou druhou část přihlášky včetně přílohy!!!!;
* tábor končí až v sobotu dopoledne (v pátek večer je vyhodnocení hry a závěrečný táborák), neplánujte si odjezd dříve!;
* téma hry je "GRAND COUP", soutěžit bude 8 kmenů;
* vedoucí se na Vás těší, přejeme vám, aby se vám tábor líbil!
2. července - Připravili jsme jídelníček (viz odkaz v menu). A také se můžete podívat na denní řád a kdy budete mít službu v táboře.
27. června - Došlo k malým úpravám ve složení družstev i v ubytování.
17. června - Konečně jsme zpracovali rozdělení do družstev i do chatek. Na vše se můžete podívat v odkazu v levém menu.
Sledujte tyto stránky, ještě se zde objeví před zahájením tábora nějaké další informace.
7. června - Táborová hra se letos jmenuje GRAND COUP a je již prakticky připravena.
Zavede nás mezi severoamerické indiány do doby, kdy jim ještě patřily širé prérie a jediným vládcem nad nimi byl velký Manitou. Budeme s nimi sdílet život v indiánském týpí, lovit bizony a konat řadu hrdinských činů.
Indiáni žili v divočině v souladu s jejími zákony, ale museli se vypořádat s nejednou těžkou zkouškou, kterou jim život přinesl. Indiáni uznávali řadu lidských ctností a snad nejvýše si cenili odvahu. Když indián vykonal odvážný nebo jinak záslužný čin, předstoupil před radu náčelníků, a o svém činu vyprávěl. Když náčelníci uznali, že jde o čin - COUP, získal bojovník jako uznání do své slavnostní čelenky orlí pero. Když se jednalo o velký čin - GRAND COUP, získal velké orlí pero. Proč orlí pero? Orel, nejsilnější pták má podle indiánské tradice nejbystřejší zrak a je nejbojovnější ze všech ptáků. V hnízdě mezi skalními útesy, na něž pražily sluneční paprsky, jež proléval déšť a bouře rvala, je vychován k síle a vytrvalosti. Proto je symbolem síly, odvahy a moci. Jeho per užívali indiáni, aby uctili vynikající výkon.
Kdo se chce ještě před táborem poučit, doporučujeme knihy Ernesta Thompsona Setona Dva divoši a Kniha lesní moudrosti. Dále všem táborníkům doporučujeme přivézt si indiánské oblečení, nutná je karimatka a zavírací nůž (jen starší děti, od DH14 výše).
26. května - Pomalu se se blíží začátek letošního tábora. V levém menu jsou zveřejněny dva tiskopisy (prohlášení a určení), které prosím odevzdejte vyplněné (a potvrzené) při nástupu do tábora.
24. dubna - Od účastníků tábora padají otázky na téma celotáborové hry. Vedoucí a praktikanti se už sešli na první schůzce a vymysleli téma hry "Grand coup".
24. dubna - Tábor je definitivně plný - 91 dětí.
29. března - Tábor se blíží. Děti, které jsou na seznamu předběžně přihlášených, dostaly k vyplnění tiskopis závazné přihlášky. Vyplněnou přihlášku budeme chtít vrátit do 15. dubna, tak abychom mohli případně neobsazená místa nabídnout náhradníkům. Platbu za tábor budeme chtít uhradit do konce 5. června 2016.
27. února - Tábor je už delší dobu plně obsazen, podařilo se vyřešit i zdravotníky (původní obsazení nedopadlo), stejně tak už máme i plné obsazení kuchyně. Tábor asi bude:-). Závazné přihlášky budou distribuovány kolem velikonoc. A příští měsíc se poprvé sejde skupina vedoucích praktikantů, aby vymyslela téma celotáborové hry.
27. prosince - Další aktualizace přihlášených. Jsou nyní 2 volná místa.
12. prosince - Tábor je už téměř plný.
29. listopadu - Seznam přihlášených je v odkazu v levém menu.
29. listopadu - První informace o Silva o-campu Budislav 2016:
* Termín: 17. – 30. 7. 2016 (začátek v neděli odpoledne, konec v sobotu ráno), účast jen na části tábora není možná
* Místo: Budislav, rekreační středisko TOS Svitavy
* Program: O-příprava (OB, MTBO), hry, turistika (kolo, pěší), celotáborová hra
* Ubytování: Chatky – postele (vlastní spacáky)
* Stravování: Celodenní
* Doprava: Do tábora každý sám, na táboře nutná jízdní kola
* Předběžná cena: Cca 4400 Kč (budeme se snažit zlevnit, ale nevíme, co udělají energie, DPH a další), popř. zda seženeme sponzory či dotace
* Maximální kapacita: 90 dětí
* Účastníci: Od 9 do 16 let (roč. nar. 00 – 07, výjimky jsou možné po domluvě s Béďou)
* Předběžné přihlášky dětí: V 1. kole do 28. 11. se přijímají přihlášky dětí z LPU a pardubického SCD a SCM (TSM), poté budou přihlášky i dalších do maximální možné kapacity (pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout děti i z jiných důvodů). Přihlášky e-mailem na adresu klimpl.petr@seznam.cz (stačí jméno, datum narození, klub)
* Další informace: http://lpu.cz/budislav
27. listopadu - Připravujeme další ročník letního tábora dětí Silva o-camp Budislav, v roce 2016 bude v termínu 17. - 30. července.

Archiv novinek z roků 2003 - 2015