Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

O prázdninách jsem se hodně těšil na PéPéčka. Terény slibovaly pravý orienťácký zážitek ve skalách. Abychom si víkend užili co nejvíc, vyrazili jsme už v pátek - v Turnově se běžel doprovodný městský sprint. Na trať se vydala Radka, já jsem byl rád, že jsem děti dotáhl aspoň do cíle, když cestou nás chytil i déšť. Tratě byly celkem pěkné - kolem zámku Hrubý Rohozec, v zámeckém parku, ke konci trochu atletiky v ulicích.
- mapa D21

Kenny na sběrce sprintu:

Večer jsme se přesunuli do Malé Skály. Pro stany byla připravena velmi rozlehlá louka, dostatek místa pro všechny. První etapa (krátká trať) se běžela na mapě Zbirohy (vrch se skalami). Opravdové hledání kontrol ve skalách si užila Radka, na P4 měla slušnou trať i s pěkným převýšením. Ze skalnatého kopce se tratě dostaly až do centra, což znamenalo jeden hodně příkrý svah dolů, kterému se žádné tratě nemohly vyhnout, takže v cíli bylo o čem si povídat.

- mapa E1 (hlavní část)

Já jsem s dětmi navštívil Boučkův statek:

a minizávod ve školce:

Sobotní odpoledne patří tradičně sprintu. Na PéPéčkách většinou skalnímu, ale tentokrát bylo předem avizováno, že to bude jinak - 30% trati v lese, zbytek v obci. Od Radky jsem konečně převzal pomyslnou štafetu a postavil se na start. Naše trať v tréninkové kategorii byla ale spíš taková "dietní". Skalnatý hřbet na začátku jsme šli jen jedním dlouhým traverzem, cestou sbírat kontroly nebyl problém, byly vidět z dálky. V ulicích Malé Skály možná zajímavější volba z lesa do areálu školy, pak už spíš jen sbírání kontrol cestou do cíle a přemlouvání k vyššímu tempu, když je to ten sprint.

- mapa E2

Na poslední třetí etapu všichni čekali - klasika na mapě Drábovna (1:10000). Stavbou tratě opravdu klasice odpovídaly - bylo to o volbách postupů, byť samozřejmě v náročných skalnatých městech se dělaly i chyby v dohledávkách a to pořádné. Já jsem si několikaminutovou chybu odbyl hned na první kontrolu a pak už to šlo. Řada lidí v lese strávila opravdu hodně času, ale i tak se většinou vracela nadšená pravým orienťákem.