Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Do roku 2010 měli orientační běžci z KOB Choceň dlouhou pořadatelskou pauzu, ale nyní už najeli na model, kdy každý rok uspořádají jeden závod Východočeského poháru, kterému dokážou věnovat velkou prozornost. 20. října 2012 pořádali 15. kolo Východočeského poháru na osvědčeném shromaždišti na louce v Újezdu u Chocně na nové mapě Formanka (1:10000) v prostoru, který byl zčásti shodný s loni zmapovaným prostorem a zčásti nově přidaný.
Les je to převážně čistý, dobře průběžný, na severu rovinatý, v jižní části mírně členitý, bohatý na cesty a průseky, takže tratě byly poměrně rychlé, ale na oblastní závody se takový terén hodí výborně. Pořadatelé sklidili velmi pěkné hodnocení za přípravu shromaždiště (prodej občerstvení, dostatek stolů a lavic, cíl na shromaždišti atd.) i za samotnou organizaci (web s dostatkem informací, braní přihlášek až do středy, startovní hodiny na monitoru, video ze závodu atd.). Vyšlo i počasí - kdo vyrazil z mlhy a inverze města do Újezdu u Chocně, byl až zaskočen tím, jaké slunečné a teplé počasí ho přivítalo. Závodu se zúčastnilo 590 závodníků, hlavní kategorie vyhráli Jana Knapová a Jan Šedivý. Oficiální závody v OB na území Pardubického kraje tím letos úspěšně skončily.