Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Na jaře se v našem kraji odehrála série čtyř závodních mítinků. Pojďme se krátce ohlédnout za tím, co nového v našem kraji vzniklo.
1) 1. a 2. Český pohár MTBO - Chacholice
V Chacholicích klub SK Chrast 27. a 28. 4. 2013 úspěšně uspořádal 2 závody v MTBO - 1. a 2. Český pohár - ultralong a middle. Závodů se zúčastnilo po oba dny přes 300 závodníků, kteří za dobrého počasí byli spokojeni jak s připraveným zázemím, tak především s mapami a tratěmi. Při sobotním ultralongu v mužské elitě zvítězil suverénně s 9-minutovým náskokem Martin Ševčík (TBM) před Jirkou Hradilem (TZL) a Honzou Svobodou (SMR). V ženách byla první Martina Tichovská (VSP), která porazila o pouhých 5 vteřin Renatu Paulíčkovou (SJI), třetí skončila Anna Kaminska z Polska. Nedělní delší middle sednul nejlépe Vojtovi Stránskému (KPY), který vyhrál o více než 2 minuty před Frantou Bogarem (BOR) a Jirkou Hradilem (TZL). V ženách bylo stejné pořadí jako v sobotu - vyhrála opět Martina Tichovská (VSP) před Renatu Paulíčkovou (SJI), tentokráte o více než minutu, třetí byla Anna Kaminska (POL).

Ukázka mapy z middlu:

- web závodů

2) Mistrovství ČR ve sprintu - Chrudim
V Chrudimi pořádal za krásného počasí klub OK Lokomotiva Pardubice 8. 5. 2013 Mistrovství ČR v orientačním běhu ve sprintu. Na start závodu se postavilo téměř 900 závodníků. Závod hlavních kategorií natáčela Česká televize. V uličkách starého města, parcích a sídlištích toho města si pro titul v ženách doběhla Dana Šafka Brožková (Sportcentrum Jičín), další medaile získaly závodnice OK Lokomotiva Pardubice Martina Zvěřinová a Iveta Duchová. V mužích byl nejrychlejší Vojtěch Král (SK Severka Šumperk) před Janem Procházkou (SK Praga) a Janem Petrželou (OK 99 Hradec Králové).

Ukázka mapy:

- TV záznam

3) Východočeský pohár a Liga Vysočiny - Slatiňany
U výletní restaurace Monako ve Slatiňanech pořádal klub OK Lokomotiva Pardubice 25. 5. 2013 9. kolo Východočeského poháru a 9. kolo Ligy Vysočiny v orientačním běhu. Startovalo skoro 750 závodníků.

4) Liga Vysočiny - Budislav
V neděli 9. 6. 2013 uspořádal SK Chrast závod oblasti Vysočina - oblastní mistrovství na klasické trati. Centrum závodu bylo v Budislavi v táboře PČR. Dřívější rozsáhlá hustníková část od dob minulé mapy odrostla a stala se pro orientační běh ještě zajímavějším terénem, stejně tak krásná je čistější část lesa bohatá na bažinky, vodoteče, světlinky a drobné vrstevnicové útvary. Krásného závodu se za výborného počasí zúčastnilo necelých 300 závodníků.

Adam Zitka - 24.6. 2013 16:10