Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Trenér Jiří Švadlena s Martinem Roudným. Foto: Ivan Hudeček
Svou druhou bronzovou medaili na Hrách VI. letní olympiády dětí a mládeže vybojoval pro Pardubický kraj v kategorii mladších kluků Martin Roudný. Ve čtvrtek 27. 6. 2013 se v Mladcové běžel závod na krátké trati. Zajímavé tratě v kopcovitém terénu svědčily především závodníkům Královéhradeckého kraje, kteří ovládli závod ziskem 3 zlatých a 1 stříbrné medaile.
V DM byla nejrychlejší Anna Kochová (Královéhradecký kraj), o 81 sekund za ní zaostala Eliška Hojná (Jihočeský kraj), bronz vybojovala Alžběta Nešporová (Zlínský kraj), která měla vítězku ztrátu necelé dvě minuty. Závodnice Pardubického kraje Viktorka Vojtíšková skončila po větších chybách na 14. místě. V HM byl nejrychlejší Ondřej Metelka (Královéhradecký kraj), druhé místo se ztrátou 28 sekund obsadil Mikuláš Jirka (Olomoucký kraj) a o dalších 43 sekund zpět byl k naší velké radosti Martin Roudný (Pardubický kraj)! V DS si pro vítězství doběhla Barbora Chaloupská (Královéhradecký kraj), která za sebou téměř o 2 minuty nechala druhou Kateřinu Janovskou (Praha), jen 3 sekundy za ní skončila třetí Tereza Čechová (kraj Vysočina). Anička Kopecká doběhla na 9. místě. V HM byl první Lukáš Matějka (Ústecký kraj), o více než minutu zpět byl Daniel Vandas (Královéhradecký kraj), třetí místo obsadil Otakar Hirš (Jihomoravský kraj). Veronika Chaloupková obsadila 10. místo.

Čtvrtečním sportovním programem a závěrečným ceremoniálem letošní Hry končí. Orientační běžci pro výpravu Pardubického kraje vybojovali celkem 3 bronzové medaile.

Informace najdete na webu olympiády, webu zlínských pořadatelů OB a školském portálu Pardubického kraje.