Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Adéla Zrníková během rozhovoru pro ČT
Ve středu 22. 1. 2014 se na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR jel druhý závod lyžařského orientačního běhu - tentokrát na trati "medium". V kategorii D14 se opět dařilo závodnici Pardubického kraje Adéle Zrníkové, která po zlatém úspěchu ve sprintu dnes vybojovala medaili stříbrnou. Dařilo se i Nikole Thýnové, která obsadila 5. příčku, závod vyhrála Veronika Gallová (Liberecký kraj).
Výborného výsledku dosáhl v kategorii H14 Martin Roudný - 6. místo znamená nejen velkou bednu, ale i příslib do závěrečných smíšených štafet, kde spolu s Adélou Zrníkovou mohou vytvořit opravdu silnou dvojici. Michal Švadlena dojel 23., závod vyhrál Jan Hašek (Plzeňský kraj). V kategorii starších jsme na úspěch nedosáhli - v D16 skončila Veronika Chaloupková 17. a Anna Kopecká 18., závod vyhrála Anna Brandlová (Ústecký kraj). V kategorii H16 obsadil Václav Roudný 22. a Jonáš Fencl 23. místo, první byl Lukáš Matějka (Ústecký kraj).

Oficiální výsledky závodu medium

Fotogalerie Martina Křivdy:
medium

Mapy a další informace najdete na stránce pořadatelů z Nového Města na Moravě.

Čtvrtek je poslední den soutěží a LOB má na programu 2-členné smíšené štafety. Každý kraj má 2 štafety v kategorii mladších a 2 štafety ve starších. Každý závodník jede 2 úseky. Budeme držet palce!

Olympiády mládeže nejsou jen o vlastním závodění. Důležité je využít i nabídky nevšedních zážitků a podělit se o zkušenosti se špičkovými závodníky jiných sportů. Naši závodníci například během volného úterý navštívili výrobu lyží Sporten, obdivovali umění svých vrstevníků v krasobruslení a ve středu fandili na hokejovém zápase olympiády.
Adam Zitka - 22.1. 2014 23:35