Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR mají za sebou první závod v orientačním běhu. V pondělí 15. 6. 2015 dopoledne se běžela krátká trať v Plzni - Košutce. Závodníky čekal zvlněný až kopcovitý terén, který byl dobře průběžný, z malé části tam byly pozůstatky po těžbě a bombardování, lomy, prohlubně, erozní rýhy a velké množství cest. Pardubickému kraji přinesla medailovou radost Nikola Thýnová, která v kategorii starších žákyň obsadila druhé místo za Šárkou Plhalovou z Olomouckého kraje. Závod byl velmi těsný - třetí Šárka Rűckerová (Královéhradecký kraj) ztrácela na Nikolu pouhou sekundu. I v dalších kategoriích se našim závodníkům podařilo dosáhnout krásných výsledků.
V kategorii mladších žákyň vyhrála Kateřina Blažková (Jihočeský kraj) před Emou Markovou (Olomoucký kraj) a Terezou Chrástovou (Liberecký kraj), Kateřina Koberová obsadila 7. místo. V kategorii mladších žáků zvítězil Šimon Mareček (Vysočina), druhý byl Jakub Milán (Jihomoravský kraj), třetí Lukáš Richtr (Plzeňský kraj), náš Ondřej Pipek obsadil 5. místo. V kategorii starších žáků byl nejrychlejší Mikuláš Jirka (Olomoucký kraj), pro stříbro doběhl Petr Buk (Ústecký kraj), bronz bral Ondřej Hasman (Plzeňský kraj), Martin Roudný obsadil 6. místo. Do každé kategorie každý kraj posílá do boje jednoho závodníka.

Ve středu jsou na programu sprintové štafety, ve čtvrtek sprint. Informace můžete sledovat na webu olympiády, webu plzeňských pořadatelů OB a informace z výpravy Pardubického kraje (i o ostatních sportech) najdete na školském portálu.