Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Martin Roudný na stupních (foto: Aleš Hejna)
Ve čtvrtek 18. 6. 2015 dopoledne se běžel poslední závod v orientačním běhu Her VII. olympiády dětí a mládeže ČR - sprint v Plzni - Skvrňanech s centrem na atletickém stadionu.
Na zajímavých tratích na plzeňském sídlišti se dařilo našemu Martinu Roudnému, který v kategorii starších vybojoval bronzovou medaili za prvním Sebastianem Filípkem z Moravskoslezského kraje a druhým Danem Pavlovcem z Libereckého kraje. Hodně se dařilo i Nikole Thýnové, která obsadila 4. místo (jen 2 sekundy ji dělily od bronzové medaile), když v její kategorii první tři místa obsadily Šárka Rűckerová z Královéhradeckého kraje, Kateřina Grycová z Jihomoravského kraje a Šárka Plhalová z Olomouckého kraje.

V kategorii mladších žákyň zvítězila Petra Holečková (Královéhradecký kraj) před Karolínou Bejvlovou (Středočeský kraj) a Terezou Chrástovou (Liberecký kraj). Katka Koberová obsadila 12. místo. V kategorii mladších žáků vyhrál Lukáš Richtr (Plzeňský kraj), druhý byl Jiří Kostka (Moravskoslezský kraj) a třetí Martin Šimša (Praha). Ondra Pipek obsadil 10. místo.

Hry VII. olympiády dětí a mládeže ČR byly pro orientační běžce Pardubického kraje úspěšné - získali 3 medaile a řadu dalších krásných umístění v první šestce. Výrazných úspěchů dosáhli především Nikola Thýnová a Martin Roudný. Dobře se také osvědčily letos nově pořízené reprezentační dresy.

Další informace najdete na webu olympiády, webu plzeňských pořadatelů OB a informace z výpravy Pardubického kraje (i o ostatních sportech) najdete na školském portálu.

Fotky trenéra naší výpravy Jirky Švadleny najdete tady.