RODINNÉ ŠTAFETY 2011

Novinky

23. října Všem zúčastněným závodníkům moc děkujeme za účast v 19. ročníku Rodinných štafet. Pevně věříme, že se Vám ten letošní ročník líbil, že jste si užili každoroční jedinečnou možnost vytvořit orienťáckou štafetu s Vám nejbližšími lidmi a že nám zachováte přízeň i do roku 2012, do jubilejního 20. ročníku Rodinných štafet.

A co je důležité - i letos jste Vaší účastí na Rodinných štafetách pomohli dobré věci. Z celkového startovného ve výši 11.060,- Kč putuje na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně částka 5.610,- Kč.
23. října Vydáváme výsledky 19. ročníku Rodinných štafet a děkujeme všem za účast!
21. října Zveřejňujeme závodní pokyny (pdf), čtěte pozorně.
21. října Popis příjezdu a rozdělení shromaždiště najdete v pokynech.
18. října Možná s napětím čekáte na detailní pokyny k "Mapovému překvapení", které tradičně na Rodinných štafetách zveřejňujeme v posledním týdnu před závodem. V některých letech zabraly pokyny k "Mapovému překvapení" samostatný několikastránkový soubor. Letos to ani zdaleka nebude potřeba...:-))) Letošní pokyny k "Mapovému překvapení" lze shrnout do následujících dvou vět:

- Milí borci na 3. úseku, běžte podle toho, co Vám mapa a Vaše vlastní mapové schopnosti dovolí.

- I při závodě v orientačním běhu platí co, co v obyčejném lidském životě. Ke každému cíli vedou vždy dvě cesty - jedna přímá a riskantní, druhá jistá, ale o to delší.

Ať si to letošní "Mapové překvapení" parádně užijete!!!
18. října Mapy na nedělní závod jsou kompletně vytištěny. Mapy máme připravené pro 99 štafet, takže případní další zájemci o start v 19. ročníku Rodinných štafet mají stále bezproblémovou možnost dohlášky. Nezapomeňte nám vyplnit soupisku!
17. října Aktualizujeme seznam přihlášených, hlásit se můžete i dál (nejlépe do čtvrtka), map bude dostatek.
12. října Děkujeme za přihlášky (můžete se dál hlásit) a prosíme štafety, které v přihlášce neuvedly sestavu (nebo které ji ještě chtějí změnit), aby nám ji do čtvrtka 20. 10. vyplnily ve formuláři.
10. října V neděli odpoledne jsme proběhali všechny kontroly a tratě, roznesli lístečky a tratě jsou tedy definitivní. Můžeme Vám proto představit jejich parametry:
  • 1. úsek – 5.280 m, 23 kontrol, 225 m převýšení
  • 2. úsek – 2.160 m, 11 k, 100 m převýšení
  • 3. úsek – 8.290 m, 28 kontrol, 280 m převýšení
A jaké jsou naše dojmy z lesa. Mapa z dílny Petra Marečka je velmi dobré kvality; v kamenitém svahu pod Karlštejnem musíte počítat (nic jiného terén neumožňuje) s velmi rozumnou a objektivní generalizací kamenných mapových objektů. I po tom deštivém víkendu není běžecký podklad v lese ani zdaleka tak měkký a podmáčený jako např. při loňském ročníku Rodinných štafet na Milovech. Pro borce na prvním a druhém úseku máme dobrou zprávu – v této části lesa jsme prakticky nenarazili na podrost, takže za mlada bych si tyhle dva úseky klidně „střihnul“ v trenýrkách...:))) Borci na třetím úseku se ale musí ve východní části prostoru připravit i na pravé vysočinské hustníky – ale ani v nich nějaký nepříjemný podrost není; spíše jen hustý smrkový porost a tráva.

Letošní mapové překvapení již máme také kompletně vymyšlené (jenom ho během pár dní ještě musíme úplně „doladit“). Již teď Vám tedy můžeme prozradit několik „indicií“:
  • letošní mapové překvapení „dostihne“...:))) jenom borce na třetím úseku;
  • v té vymyšlené podobě ještě nebylo v uplynulých 18-ti ročnících Rodinných štafet použito;
  • používáme pro něj s Kiplim pracovní název „Osudové volby“...:))).
10. října Mapové podklady pro závody poskytl zdarma Petr Mareček - OMAPY (http://profil.omapy.cz/).
7. října Stavitel tratí Karlos už staví tratě a připravuje překvapení pro 3. úseky. Přišly první přihlášky.
7. října Zázemí pro letošní ročník nám poskytl hotel Svratka (bývalý název ŽĎAS) - http://www.hotel-svratka.cz/cs/2-rodinna_dovolena.aspx. Shromaždiště, start, cíl a divácká kontrola budou na sjezdovce v blízkosti hotelu. Takže i letos můžete po doběhu regenerovat při dobrém jídle v hotelové restauraci a pak ještě třeba vyrazit na vycházku ke Karlštejnu http://foto.mapy.cz/197738-Zamecek-Karlstejn-u-Svratky. Pokud si budete chtět ušetřit ranní cestování, můžete se na hotelu domluvit i na ubytování.
29. září Zveřejnili jsme rozpis závodu. Budeme se těšit na vaše přihlášky!
28. září 19. ročník Rodinných štafet v orientačním běhu bude! Zakládáme stránky, připravujeme rozpis. Rodinné štafety se běží v neděli 23. října 2011 ve Svratce.

 
Správce stránek
OK Lokomotiva Pardubice 2004-2011
homepage