RODINNÉ ŠTAFETY 2013

Novinky

25. říjen Nadaci pro transplantaci kostní dřeně poslali díky Rodinným štafetám orientační běžci ČR částku 5 014 Kč (viz poukázka).
20. říjen Fotky ze závodu najdete např. v galeriích CTB a LPU.
20. říjen Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání na případném dalším ročníku! ;-)
Mockrát děkujeme za pomoc všem spolupořadatelům, bez nichž bychom to nezvládli!
20. říjen Vlastník zapomenutých bot Inov8 Xtalon ať se ozve na mail rodinných štafet.
20. říjen Výsledky jsme ještě mírně opravili podle kontroly absolvování vloženého skalního sprintu na 3. úseku.
20. říjen V levém menu najdete výsledky 21. ročníku Rodinných štafet, které v kategorii OPEN vyhráli s velkou převahou Šediví (Ondřej, Jiří a Jan) z EKP. Druzí byli Mokří (ABM) a třetí Křivdovi (CHC). V kategorii LPU vyhráli Procházkovi (Klára, Saša a David) před Roudnými a týmem ŠtěLuč.
19. říjen Prohlédněte si soupisky vč. startovních čísel, zkontrolujte čísla čipů.
18. říjen Uzdravte marody a dorazte všichni v plné síle! Počasí snad bude přát: předpověď. Těšíme se na Vás!
15. říjen Na web jsme přidali pokyny, pokyny pro mapové překvapení a plánek.
14. říjen V řádném termínu se přihlásilo 82 štafet – děkujeme za přihlášky a na všechny se těšíme. Prosíme o vyplnění soupisek včetně případných požadavků na zapůjčení čipu za 30 Kč do čtvrtka.
13. říjen Prosíme vás, do čtvrtka do 22:00 nám vyplňte soupisku, usnadníte tím prezentaci.
11. říjen V pátek v 8.00 je přihlášeno celkem 48 štafet. Doufáme, že se číslo ještě do nedělní uzávěrky přihlášek o dost zvýší. V pondělí budeme tisknout závodní mapy a připravovat startovní čísla podle počtu přihlášených. Nějakou rezervu uděláme, ale přihlášení po termínu se vystavují riziku, že na ně nezbydou mapy.
Od pondělí do čtvrtka budou na této stránce k dispozici soupisky štafet. Prosíme všechny přihlášené štafety, aby soupisky vyplnili a ušetřili nám práci na prezentaci. Uveďte i požadavky na případné zapůjčení SI čipu.
10. říjen Mapy: pro letošní ročník poskytl oddíl SK Chotěboř mapové podklady prostoru, ve kterém se v minulosti běžela řada závodů Ligy Vysočiny i vícedenních závodů Botas. Mapy byly různého rozsahu i měřítka a jmenovaly se např. Kamenný potok, Rosnatka, Mikšova jáma,... V roce 2007 se Rodinné štafety běžely z areálu Geofondu na protější straně údolí Doubravky a do prostoru letošního závodu se tenkrát podívaly jen 3.úseky.
Pro letošní ročník jsme připravili pro 1. a 2. úsek mapu s pracovním názvem Doubravka v měřítku 1:10000 a ekvidistancí 5m. Stav mapy je cca z roku 2010 s dokreslenými novými pasekami. Závodníci na 3. úseku poběží větší část trati také na této mapě (na některých místech nám tradičně při tisku nefungovala dokonale tiskárna ;-)) a pro mapové překvapení je čeká mapa Bludný kořen XXI, jejíž parametry jsou tím překvapením...
9. říjen Pro nedočkavé tu máme informace od stavitele tratí Karlose:

Parametry tratí:
1. úsek – 5.910 m / 22 k / 100 m převýšení
2. úsek – 2.520 m / 11 k / 25 m převýšení
3. úsek – 7.660 m / 28 k / 160 m převýšení

Borci na třetím úseku si navíc musí schovat síly i na tradiční mapové překvapení, jehož úplně detailní parametry samozřejmě prozradit nemůžeme, neboť by přestalo být překvapením... Nicméně alespoň přibližně – mapové překvapení přidá borcům na třetím úseku intenzivní práci s mapou o délce do 1 km. Jinak základní rysy mapového překvapení Vám na webu Rodinných štafet představíme během několika málo dnů.

A co se bližšího popisu terénu týče, tak se můžete všichni těšit na převážně rovinatý či jen velmi mírně zvlněný, převážně jehličnatý les. Z větší části je prostor závodu velmi dobře průběžný, pouze s několika málo pasážemi pasek a hustníků (které ale postavené tratě nijak úmyslně „nevymetají“ :), pouze je nutným způsobem kříží). V prostoru závodu je několik plochých vršků s výskytem pěkných terénních detailů (kupky, údolíčka apod.) a bodových kamenných objektů. Na trati třetího úseku čekají v malé části prostoru na závodníky i masivnější skalní objekty. Závod probíhá na území CHKO Železné hory, kde je i několik prvních zón ochrany vyznačených na mapě mapovou značkou zakázaného prostoru – prokažte, že orienťáci mají přírodu rádi a respektujte tyto zakázané prostory.

8. říjen Centrem závodu je chata Doubravka http://www.chatadoubravka.cz/ a její areál. Na shromaždišti bude prostor pro postavení oddílového stanu, po vyzutí je možno se převléknout i v sále. K dispozici jsou záchody a jídelna v přízemí. Nevstupujte do patra, kde jsou ubytovaní z jiné akce. V jídelně je možné si koupit občerstvení, i dát si po závodě gulášovou polévku a sekanou s bramborem. Nevynášejte z jídelny sklo a nevstupujte do objektu chaty v botech s hřeby. Parkování bude na louce ve vzdálenosti do 100m od shromaždiště.
7. říjen V neděli byly olístečkovány všechny kontroly. Jak krásné to je v lese můžete zjistit z fotek ze shromaždiště a terénu. Další informace o tratích a záludnostech pro 3. úseky budou postupně přibývat.
2. říjen Zveřejněn první seznam přihlášených štafet.
25. září Přidán odkaz na náhled starší mapy závodního prostoru (Rosnatka).
7. září 21. ročník Rodinných štafet v orientačním běhu bude! Neoficiální mistrovství ČR rodinných klanů proběhne v neděli 20. října na chatě Doubravka v Horním Sokolovci (2 km od Chotěboře). Další informace najdete v právě vydaném rozpisu. Těšíme se na vaše přihlášky!

 
Správce stránek
OK Lokomotiva Pardubice 2004-2013
homepage