MISTROVSTVÍ A VETERANIÁDA ČESKÉ REPUBLIKY ŠTAFET, KLUBŮ A OBLASTNÍCH VÝBĚRŮ ŽACTVA

24. září 2023

V souladu s regulemi přinášíme týden před uzávěrkou přihlášek parametry tratí.

22. září 2023

Stavitelé a hlavní rozhodčí pro Vás připravili bohatou fotogalerii s ukázkami terénu.

5. září 2023

Aktualizujeme možnosti ubytování.
Podrobnosti čtěte níže....

28. srpna 2023

Mapa na oba závody je hotova. O prostoru závodu říká hlavní kartograf Petr Mareček:
Prostor letošního MČR štafet a družstev nebyl v minulosti pro OB použitý. Tato severní část Českomoravské vrchoviny se nachází v CHKO Žďárské vrchy. Nejvyšším místem je 712 m n. m. vysoký kopeček u silnice mezi Svratouchem a Čachnovem, nejnižším je jižní okraj centra závodů (590 m n. m.). Převýšení v celém prostoru je tedy střední. Severním okrajem oblasti prochází Evropské rozvodí a pramení zde řeka Chrudimka a říčka Krounka. Nachází se zde tak množství vodotečí i bažinatých území. Na okrajích lesa se najdou i vlhké rašelinné louky s chráněnými druhy rostlin a živočichů. Zajímavostí jsou například i "bezedné jámy", které zde zůstaly po historické těžbě železné rudy. V lese lze objevit i dvě zrekonstruované, volně přístupné dřevěné chaloupky, které v minulosti sloužily lesním dělníkům k přenocování.
Prostor nebyl výrazně zasažen kůrovcovou kalamitou i vzhledem k tomu, že v něm roste pestrá skladba dřevin. V západní část se nachází rozsáhlá přírodní památka Bučina - Spálený kopec, kde jsou zbytky květnatých acidofilních bučin a najdou se zde buky staré i 150 let. Většinu prostoru pokrývá vzrostlý smrkový les s dobrou běžeckou podložkou a množstvím komunikací. Místy jsou bučinové a smrkové hustníky, které ztěžují orientaci.

Několik ukázek mapy zde.

20. června 2023

Rozpis obou závodů zveřejněn zde.

14. května 2023

Připravili jsme přehled historie medailistů na M ČR štafet (i předchozích M ČSSR štafet), na M ČR klubů i M ČR oblastních výběrů žactva. Podívejte se zde.

14. května 2023

Představujeme hostitelskou obec Krouna: Obec Krouna se nachází v okrese Chrudim v Pardubickém kraji, asi 10 km východně od Hlinska. Žije zde přibližně 1 400 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1349. Unikátní je dochovaná barevná mapa vsi Krouna z roku 1731-1732 jejíž autorem je Ing. František Xaver Preitsch, v letech 1737-1765 zemský měřič. Více na Wikipedii.

28. března 2023

Osobní záštitu nad Mistrovstvím a Veteraniádou ČR štafet a klubů převzal hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický. Pardubický kraj se stal významným partnerem tohoto šampionátu. Čtěte zde.

28. února 2023

Založeny stránky, zveřejněny základní informace o závodech.

PARTNEŘI ČSOS

Česká ergonomická společnost

ToiToi

T-Mapy Sporticus

Grant Thornton

Žaket

ČSOB Pojišťovna

Trimtex

PARTNEŘI LPU

Pardubický kraj

Město Pardubice

Credit Check

Proxim

AZ GARDEN

Sinpol

Národní sportovní agentura

ČSOB Pojišťovna

HTK