Novinky

7. listopadu
Příspěvek Nadaci pro transplantaci kostní dřeně
Také 27. ročník Rodinných štafet pomohl dobré věci - Nadaci pro transplantaci kostní dřeně poslali orientační běžci hned v pondělí po závodě 5.640,- Kč - viz ústřižek poštovní poukázky. Díky moc všem účastníkům!!!
6. listopadu
Historie a fotky
Aktualizovali jsme historii Rodinných štafet. Prohlídněte si fotky od Jirky Čecha.
20. října
Výsledky
Nahráli jsme výsledky 27. ročníku Rodinných štafet. V kategorii OPEN obhájili vítězství Křivdovi, druzí byli Vandasovi a třetí Klusáčkovi. V kategorii LPU došlo k také obhajobě loňského vítězství - vyhráli Roudní před Štěrbovými-Lučanovými a Kosáky. V MIXech byli první Jelínkovi. Závod absolvovalo 107 štafet. Můžete se podívat na fotky z hromadného startu a vyhlášení vítězů.
19. října
Plánek
Na web letošního ročníku Rodinných štafet jsme přidali poslední novinku před závodem - plánek centra závodu (start, předávka, cíl, povinné úseky, umístění bludiště apod.).
18. října
Soupisky
Prohlédněte si soupisky včetně startovních čísel, zkontrolujte čísla čipů. Případné změny posílejte na e-mail: mlulay@seznam.cz, díky.
17. října
Pokyny k mapovému překvapení
Pročtěte si důkladně pokyny k mapovému překvapení, letos se týká všech úseků!
16. října
Pokyny
Přidali jsme na stránky pokyny závodu.
16. října
Občerstvení
Hasiči pro Vás připravili základní sortiment občerstvení. Teplé (kafe, čaj) a studené (Primátor 11, nealko) nápoje a sladkosti se budou prodávat v hlavní budově u baru. Teplé občerstvení (párky, klobásy a polévka) je možné zakoupit v menší budově za mostkem.
14. října
Přihlášky a soupisky
Děkujeme za projevený zájem o účast na rodinkách – v tuto chvíli evidujeme 96 přihlášených štafet! (viz seznam) V menu soupisky mohou včas přihlášené štafety do čtvrtečního večera vyplňovat soupisky. Dohlášky prosím posílejte stále na mail rodinne_stafety@volny.cz a až po potvrzení (kvůli počtu map) zadejte soupisku.
14. října
Parametry tratí
Po víkendovém "lístečkování" Vám můžeme také prozradit definitivní parametry tratí letošního ročníku Rodinných štafet:
  • 1. úsek - 5,3 km / 17 k / 80 m převýšení
  • 2. úsek - 1,7 km / 6 k / 25 m převýšení
  • 3. úsek - 7,9 km / 23 k / 130 m převýšení
Nutno zdůraznit (to víte, na Rodinných štafetách člověk nikdy přesně neví, co na něj pořadatelé přichystají :-), že se jedná takříkajíc o parametry "standardní lesní" části závodu bez letošního mapového překvapení :-). Pokyny k němu Vám odhalíme v průběhu tohoto předzávodního týdne; na to je ještě pár dnů času. Snad nic zásadního neprozradím, když řeknu, že délkově Vám letošní mapové překvapení k výše uvedeným parametrům nijak hrůzostrašné další metry či kilometry nepřidá, ale mapově se máte na co těšit :-).
14. října
Olístečkováno - tratě mají definitivní podobu
O víkendu jsme s Kiplim olístečkovali všechny kontroly a závodní tratě pro letošní 27. ročník Rodinných štafet mají definitivní podobu. A jaké je to v lese??? Stručná odpověď o třech slovech by mohla znít následovně - pěkné a proměnlivé. Detailní popis terénu by pak mohl znít následovně. Kdo si naivně myslí, že v pásu lesů mezi Kostelcem nad Orlicí a Chocní ho čekají jen lehké terény, ten se ošklivě plete :-). Závodní prostor letošního ročníku Rodinných štafet má několik typických prvků. Za prvé proměnlivost - v lese Vás čekají jak "letecké pasáže" vysokého lesa s borůvčím jako dělané pro tempo kolem 5 min./km, tak i velmi rozhledově zavřené, mapově rozhodně ne snadné, světlezelené pasáže (v nichž nás s Kiplim při lístečkování doprovázelo přátelské pochrochtávání divokých čuníků :-), a konečně i několik hodně podmáčených údolí s kratšími prudkými svahy s relativním převýšením cca 20 - 25 m s řadou vodotečí, bažinek, vývratů apod.. Za druhé - na to, že se závodem jsme pořád ještě "jen" na Pardubicku, tak běžecká podložka v terénu rozhodně není úplně zadarmo (ve vysokém lese je pod nohama hodně borůvčí; ve světlezelených pasážích a u pasek pak hodně trávy, klacků, rygolů apod..). Za třetí - v lese se nemusíte bát žádného nepříjemného podrostu; ostružiny jsme při lístečkování nepotkali ani jedny jediné :-). Za čtvrté - po deštivém minulém týdnu bylo při probíhání tratí v lese poměrně dost mokro a odhadujeme, že bažinky (kterých je v lese poměrně hodně a dobře posloužily jako objekt pro cca pět kontrol) do startu Rodinných štafet příští víkend rozhodně nevyschnou :-).
10. října
Přihlášky
Připomínáme termín přihlášek do neděle, podle počtu přihlášených budeme připravovat startovní čísla a závodní mapy. Po víkendu se na stránkách objeví možnost zadávání soupisek a začneme Vás zásobovat informacemi k závodu.
1. října
Mapa
Podklady pro rodinné taktické porady najdete na OB postupech - http://www.obpostupy.cz/scripts/reitti.cgi?act=map&id=1487&kieli=cs.
23. září
Kde a kdy budou letošní Rodinky?
Na 27. ročník Rodinných štafet Vás pořadatelé Karlos a Kipli zvou do areálu sboru dobrovolných hasičů v Brumbárově u Kostelce nad Orlicí v neděli 20. října 2019. Můžete si přečíst rozpis. Přihlášky posílejte na adresu rodinne_stafety@volny.cz do 13. října 2019. Těšíme se na Vás!