TOUR DE DEDERONY 2009

Novinky

18. října Týden orientačního běhu v Pardubicích úderem půlnoci skončí. Děkuju moc všem, co se zapojili a pomíhali nám s organizací jednotlivých etap - Jirkovi Hostinskému a jeho ánsámblu, pudinkové Bašti a všem kuchařkám, Majorovi, Lence Štěrbové, Ivě Kaplanové, Béďovi, Laďce a Vláďovi, ZuKli, Dáje, Žemlovi, Danušce, LeKli a všem dále nejmenovaným.
Pokračovat ve slavení 50 let OB v Pardubicích můžete třeba na zakončení sezóny na Šajtavě a nejpozději na předvánočním Společenském večeru všichni nashledanou!
18. října TOUR DE DEDERONY ZNÁ VŠECHNY MEDAILISTY. Rodinné štafety s celkovým pořadím proti očekávání hlavního pořadatele ještě zamávaly. Vítěz byl znám již od pátku - Honjan Čermák byl v celé Tour naprosto suverénní, zúčastnil se všech etap, posbíral 3 vítězství a může po zásluze očekávat pocty, jež lid vzdává triumfátorům. (Honjan si mohl dokonce jedno vítězství odpustit a díky skvělému výkonu Čermákovic štafety v E7 by stejně celkově vyhrál.)
O jednu příčku na druhé místo díky parádnímu výkonu štafety Víchovi-Zitkovi v poslední etapě poskočila Laďka Víchová a stala se tak zároveň nejlepší ženou a nejlepším veteránským závodníkem.
Šokem pro nezasvěcené diváky sportovního zpravodajství může být konečné třetí místo devítiletého Martina Roudného, na něž dosáhl s minimálním počtem 4 odběhnutých závodů. Velká gratulace!
Na čtvrté místo byl po Rodinných štafetách odsunut Mistr Pudinku Jarýn Vávra a spolu s ním se na pódiové pozice dostali ještě pátý Péťa Fencl a šestá Dana Hermanová.
Slavnostní dekorování vítěze Tour de Dederony se uskuteční na jubilejním společenském večeru LPU v pátek 18.12.2009 v Hronovické. Vítěz i jeho partnerka mají jako atrakce vstup zdarma!
18. října Rodinné štafety započítávané jako sedmá etapa Tour de Dederony jsou za námi. Kipli & Karlos & jejich pomocníci se vyznamenali a uspořádali na Monaku nádherný a pestrý závod, moc děkujeme. Rodinné klany si navzájem jako vždy nedarovaly ani kontrolu zadarmo, 100 bodů do Tour za vítězství nakonec nasbírali členové vítězné štafety: Pavel Štěrba a rodiče Lučanovi. Druzí skončili Procházkovi z Tejnice (a možná to ještě nevědí :-), na třetí místo spadli díky Klápově mikro-o chybě Klapalovi. Výsledky Rodinných štafet naleznete na stránkách závodu.
17. října VÍTĚZ TOUR DE DEDERONY JE ZNÁM JIŽ PO PÁTÉ ETAPĚ! V průběžném pořadí před sedmou etapou, jíž jsou Rodinné štafety, vede jasně Honjan Čermák a jeho prvenství už nemůže nikdo ohrozit. O dalších pozicích na stupních vítězů zatím rozhodnuto není. Největší šanci na medaili mají doposud druhý Jarýn a třetí Laďka. Ze zadních pozic mohou teoreticky zaútočit na druhé či třetí místo ještě Martin Roudný, Miloš Lulay a Péťa Fencl. Jak tohle dopadne?
17. října Výsledky Přeboru LPU v halovém OB jsou již na internetu. V kategorii V (velcí) vyhrál Honjan Čermák, v kategorii M (malí) Martin Roudný.
16. října E6 ZRUŠENA! Sníh v podkrkonoší už v říjnu! To jsem ještě neviděl! Trutnovský Východočeský pohár je odvolán a bude se konat v náhradním termínu, který se už pro naši soutěž nehodí. Díky zásahu shůry má tedy Tour de Dederony pouze šest etap. Přizpůsobujeme i počítání výsledků: započítávat se budou 4 nejlepší bodové hodnoty z 6. Tím spíš neváhejte a přijďte dnes večer ohřát se do tělocvičny Gymnázia Dašická na halový OB.
16. října Ve včera zveřejněném průběžnám pořadí Tour byla chyba. Zjistilo se, že některým závodníkům nebyly přiznány body za čtvrtou etapu. Pořadí na stupních vítězů zůstalo nezměněno, na čtvrtém místě ale nově trůní Adam Zitka. Úředníkovi zodpovědnému za chybu byly sebrány prémie - dnes po obědě si nedám viržínko.
Večer přijďte hojně na Mistrovství klubu v halovém OB. Loňský ročník byl velmi vydařený, letošní bude určitě zrovnatak!
15. října Po čtvrté etapě se do vedení Tour de Dederony vrátil Honjan Čermák. O 2.04 bodu vede před druhým Fialkou. nejlepší žena je na 5. místě Laďka. Kompletní žebříček je k vidění zde.
15. října Ve středu jsme za naprosto nepříznivého počasí pořádali na 3 místech Dny orientace v přírodě. V okolí ZŠ Sezemice připravila tuto akci Iva za pomoci Renaty, na startu přivítali 52 dětí. V okolí ZŠ Závodu míru byla hlavní šéfkou pořádání Lenka (pomáhaly Marta, Laďka, Radka a ZuKli), s mapou se proběhlo 82 dětí. V Polabinách na mapě Houmeless (s centrem pod mostem Pavla Wonky) vše zajišťovali Major s Bašti, na startu uvítali 58 účastníků. 28 z nich oběhlo sprint na nové mapě Homeless 1:4000 a v hustnících okolo Labe to bylo opravdu strašidelné... Hůůů. Sprint byl zařazený jako E4 do Tour de dederony. V mužích vyhrál Hoňan Čermák, v ženách byla nejrychlejší Dája Petrová. Výsledky sprintu najdete zde.
13. října V klubové fotogalerii najdete fotky ze sobotního recitálu a pondělního pudinku.
13. října Průběžné výsledky Tour de Dederony doznaly změn. Jelikož se zatím počítají všechny dosažené bodové hodnoty, na prvních pěti místech se usadili účastníci třetí etapy - Pudinku. Tour nyní vede Jarýn před Vaškem a Fialkou. Celý žebříček je zde.
13. října Pudink 2009 má nového a překvapivého vítěze! V rekordním čase 1:43,45 spořádal připravené 3 litry pudinku Jarýn Vávra a může se až do příštího ročníku pyšnit titulem Velmistra pudinku. Průběh soutěže byl strhující. Jarýn předvedl zdrcující a podle mnohých nezkušený vstup, kdy během prvních 20 minut spořádal 2 litry! Potom se ovšem povážlivě zadrhl, ujídal pouze po lžičkách a matador pudinkových klání Vašek Farář strojovým tempem dotahoval. Půl hodiny před koncem byli oba borci zhruba vyrovnaní na 2,8 litrech a na obou byly patrné známky přežrání. V čase 1h 40 minut, kdy porota obcházela účastníky a zapisovala průběžné výsledky, Jarýn nečekaně zasedl ke své poslední nedojezené mističce s útrpným výrazem do sebe počal ládovat, co mu zbývalo. Vašek Jardův náhlý nástup zachytil, usedl tedy neprodleně ke své mističce a pustil se do stíhací jízdy. Pudink tou dobou neubýval po lžících, nýbrž po lžičkách. Diváci v sále tajili dech, nanejvýš nesměle povzbuzovali. Jára svůj boj nakonec vyhrál a čekalo se už pouze na to, zda v něm pudink vydrží až do konce časového limitu. Vašek skončil na vynikajícím druhém místě, do tří litrů už ani nedojídal. V posledních sekundách dvouhodinového časového limitu se konal také velký souboj o třetí místo, v němž nakonec doslova o lžíci předčil odpočatější Hermelín svého věčného druha a soka Peťana. Celkové výsledky naleznete zde.
12. října Vážení diváci a jedlíci PUDINKU. Abychom Vás ještě více naladili na večerní přejídání, dáváme Vám ke stažení (doc, pdf) pro Jantar psané online reportáže z posledních dvou ročníků. Ani se nechce věřit, že od posledního ročníku pořádaného v roce 1995 uplynulo již 14 let! A 14 je i závodníků, kteří se přihlásili do letošního ročníku.
V reportážích se mimo jiné dočtete, že rekordní čas, v němž byly spořádány 3 litry pudinku, je 1:44,30. Drží ho samozřejmě Vašek Farář a jsme nadmíru zvědavi, zda dnes dokáže napodobit Pepíka Váňu a také v 57 letech opanuje hlavní dostih.
12. října Po druhé etapě, Výcodočeském poháru v Běluni (výsledky na stránkách závodu), se do čela Tour de Dederony dostal Klápa těsně před Honjana a Laďku. Průběžné pořadí a body za jednotlivé etapy najdete zde.
O další body se bojuje dnes od 17h v Restauraci U Capoušků lžícemi - u toho nemůžete chybět!
10. října První kulturní a společenská fáze Týdne OB v Pardubicích je za námi. A vydařila se nad očekávání! Přes sychravé počasí dorazilo na lampiónový průvod okolo 50 účastníků, kteří svírajíce vesměs ručně vyrobené svítící lampióny slavnostním chumlem pochodovali od divadla Exil přes třídu Míru na Parnštýnské náměstí. Tam se k nim přidalo dalších bratru 500 účastníků, mezi nimiž se orienťáci rozptýlili a poztráceli.
Sešli se však opět ve 20:15 v divadle, kde byli svědky nevídané podívané. Recitál Jirky Hostinského a jeho kolektivu byl jedním slovem úžasný. Účinkující hráli ve složení autor orienťáckých textů na známé melodie Jirka, sólistka Květa Kubíková, veselé subrety Zuzka Valentová a Helenka Šediváková, kytarový virtuoz Honza Kroupa a neodolatelný kytarista a duetista Olda Chalupa-Dvorský. Společně nacvičili a předvedli parádní šou, na níž se bude dlouho vzpomínat. Opravdu luxusní zážitek!
10. října První etapa Tour de Dederony je za námi. Z východočeském poháru na Biřičce, který pořádalo SHK (výsledky na stránkách závodu) si 100 bodů odneslo a vedení v soutěži se ujalo trio Laďka Víchová, Péťa Fencl a Hoňan Čermák. Gratulujeme. Pořadí Tour de dederony po první etapě najdete zde.
8. října POZOR ZMĚNA! Na Pudink 2009 se přihlásilo již 13 závodníků a kapacita Lokády nestačí. Toto přes svou tradici netradiční sportovní klání se proto uskuteční v sále restaurace U Capoušků v Pardubičkách v nezměněném termínu, tedy v pondělí 12.10. od 17:00.
8. října V neděli sázejte na koníky, v pondělí sázejte na jedlíky! Zveřejňujeme seznam přihlášených pojídačů pudinku. Už víte na kterého vsadíte? Už jste si prohlédli jejich zuby? Sázková kancelář bude otevřena od 16:30 na místě.
8. října Účastníkům sobotního lampiónového průvodu doporučujeme modré oblečení - overal, dres či cokoliv oddílového. Ať se mezi těmi dětmi na Pernštýňáku neztratíme! Sraz v Exilu od 17:30, v 18:00 vyrážíme směr Pernštýnské náměstí.
5. října Pro ty z vás, kteří by rádi zúčastnili našeho orienťáckého lampiónového průvodu, ale nevědí si rady s výrobou lampiónu, jsme připravili návod. Je to jednoduché! Bylo by fajné, kdyby vás v sobotu před 18h přišlo do divadla Exil co nejvíce!
5. října Přihlášky na Pudink (etapa 3) prodlouženy do čtvrtka 8. října - u Bašti (marti.basti@seznam.cz).
1. října Program Týdne orientačního běhu trochu nakynul. Pro orienťáky netradiční zážitek se chystá 13. října od 19:00 v pardubickém Divadle 29. Bude zde k vidění vernisáž výstavy "Za bukem" mladé výtvarnice a orientační běžkyně Jany Pilgrové (CET). Jana spojila své dvě dlouholeté vášně a vytvořila cyklus obrazů vztahujících se k orientačnímu běhu. Přijďte si projít tuto neobvyklou, mapově nenáročnou, leč emočně osvěžující trať. Vernisáž doprovodí autorským čtením (nejen) na orienťácké téma další orienťák Tomáš Klášterecký. Plakátek zde.
24. září Založeny stránky devítidenní sedmietapové soutěže Tour de Dederony (akce pořádané u příležitosti Týdne orientačního běhu - oslav klubu OK Lokomotivy Pardubice uplynutí 40 let od vzniku LPU a 50 let od počátků OB v Pardubicích). V levém menu najdete rozpis a program.

 
Správce stránek
OK Lokomotiva Pardubice 2004-2009
homepage