Hodnocení kvality závodů - logo
Nepřihlášen | pomoc
Login:
Heslo:

Diskuze

Všeobecná diskuze - zde můžete psát jakékoli komentáře týkající se závodů Západočeské oblasti.

napsat komentář

05.11.2014 18:01:45 - Jindra Brabcová
Tratě pro D55 a D65 - Vzledem k tomu, že ve vyšším věku běhat ve vysokém tempu není doktory doporučováno stálo by za uvážení, zda tyto kategorie májí běhat sprint. Myslím, že bychom uvítaly při těchto závodech krátkou trať. Pro naší kategori je určitě kratší než sprint pro D21.
A někteří stavitelé tratí si myslí, že při klasické trati musíme mít alespoň 10 kontrol, což při délce naší tratě někdy znamená vidět z kontorly na kontrolu. A já vidím do dálky dobře. Přitom v dobách, kdy jsem běhávala D21 jsme měli na 7km třeba jen 6 kontol, záleželo na terénu. Ale proto postupy mezi kontrolami měly více variant. Na druhé straně v pískovcových terénech byly kontroly blíže a mapovat se muselo o to pečlivěji, detaily.

22.10.2014 14:44:31 - Raška
kriteria hodnocení a výsledky v roce2014 - Přátelé orientačního sportu.
Nahlédl jsem do výsledků hodnocení letošního roku a myslím si, že bychom se měli zamyslet.

Nejprve ke kritériím hodnocení závodů.
Hodnocené oblasti se u nás v podstatě stále motají kolem stavby tratí a nic jiného neřeší. Myslím si, že bychom měli zvážit, jestli není lepší přejít ke kritériím tak, jak je mají nastaveny východočeši a jihočeši.

Jak potom v reálu hodnotíme?
Při pohledu na celkové letošní výsledky se pak zamýšlím nad tím, jak je možné, že závody bez chyby, u kterých jsou připomínky ke stavbám tratí, mohly dopadnout při hodnocení hůře, než závody, kde byly hrubé nedostatky - špatně umístěné kontroly, chybějící kontroly v lese..... V podstatě měly být takové závody v příslušných kategoriích buď zrušeny nebo nepočítány do žádných žebříčků a to i přesto, že nebyl podán protest a jury rozhodla tak, jak rozhodla.

A co dál?
Bude tedy stačit (ad absurdum), že budu mít v lese vše v pořádku, ale na závod se půjde 5 km pěšky, pít se v cíli bude z potoka, spát pod krmelcem a vyčítat tak, že závodník v cíli odhodí čip do krabice a pořadatel jej v noci doma vyčte a druhý den ráno vrátí ? T oby ale mělo stačit na výborné hodnocení závodu podel současných kritérií.
A nebo, že budu mít v cíli teplé sprchy, krytý sál, zdarma guláš pro všechny, akorát hold v tom lese někteří z nás poběží 3 postupy po asfaltce a nebo jeden postup do moc prudkého kopce a tím nás výše uvedený závod v hodnocení porazí ?
Co vy na to, byfuňáři, závodníci, hodnotitelé a členové soutěžní komise naší oblasti ?

Závěrem ještě pár slov - ano, jsem šťoural, občas provokuji, ale na druhou stranu samozřejmě děkuji všem, kteří se i přes negativní občasné ohlasy stále pouštějí do nevděčné práce související s pořádáním závodů pro ostatní, protože bez jejich volného času a nadšení by náš sport asi neexistoval.

Jestli jste to dočetli až sem, tak díky a na viděnou na OB.

JRM

Napsat komentář:

Jméno:
Téma:
Text:
Napiš dvoupísmennou zkratku našeho sportu: ... Slouží jako ochrana proti spamu.

Fatal error: Call to undefined function session_unregister() in /web/htdocs1/lpucz/home/www/zavody/chat.php on line 179