Rok 2009

Sezóna 2009 patří minulosti. Jaká byla? O tom se dočtete v ročence, kterou právě otvíráte. Sezónu, která byla padesátou v Pardubicích a čtyřicátou v Lokomotivě Pardubice, lze určitě opět hodnotit jako úspěšnou, navazující na předchozí velmi dobré sezóny. Co se hlavně podařilo:
- skvělé výsledky našich žen a juniorek
- vítězství našeho týmu dospělých v M ČR klubů (po čtvrté v historii)
- uspořádání dvou českých šampionátů (ve sprintu a na krátké trati) na výborné úrovni
- organizační i finanční stabilizace klubu
Některé věci se ale ne zcela podařily, ale to už je sport.

Organizační činnost: Klub vedl výbor ve složení Petr Klimpl (předseda), Karel Haas (místopředseda), Jan Kaplan, Ladislava Víchová, Adam Zitka, Jan Fukátko a Aleš Jirásek. Řadu úkolů pomáhali řešit i trenéři jednotlivých skupin. K informovanosti členů přispívá pravidelné vydávání měsíčníku Jantar a aktuální klubová www stránka včetně informačního systému klubu. V průběhu roku se zlepšila i informovanost o naší činnosti v regionálních sdělovacích prostředcích.

Počet členů: OK Lokomotiva Pardubice je stále nejpočetnějším o-klubem v ČR, máme více než 250 členů, více jak 200 z nich je aktivních. Po několika letech se nám podařil i nábor nových žáků, přesto se však věkový průměr našeho klubu stále zvyšuje.

Finance: Činnost klubu v roce 2009 stála 1,8 mil. Kč, hospodaření klubu je mírně přebytkové. Hlavními našimi zdroji jsou stále příspěvky členů, příjmy z pořádání závodů, dotace samosprávy (především města Pardubice, ale i Pardubického kraje), dotace na činnost SCM, dotace ČSOB na talentovanou mládež, hodně se pohoršily dotace od ČSTV, neopominutelné jsou samozřejmě i příjmy z reklam a dary od sponzorů. Všem, kteří se podíleli na zajištění zdrojů financování, je třeba velmi poděkovat. Hlavními výdaji pak jsou tradičně vklady na závodech, doprava na závody, pořádání závodů, příspěvky na soustředění, vydávání map i tréninky (tělocvičny, mapové tréninky).

Pořádání závodů: V roce 2009 jsme připravili hodně závodů. Těmi hlavními byly dvě M ČR – ve sprintu v Kutné Hoře a na krátké trati ve Zdechovicích. A oba šampionáty nám vyšly skvěle, krátká trať byla hodnocena jako letos nejlepší závody v ČR. Poděkování určitě patří všem, kteří se na pořádání podíleli (v Kutné Hoře jich bylo 128), ale především oběma šéfům závodů Karlovi Haasovi a Dušanu Stránskému, stavitelům tratí Zbyňkovi Štěrbovi, Petrovi Fenclovi a Honzovi Kaplanovi, a pochopitelně „šedé eminenci pořádání“ (to je formulace ze Zpravodaje obce Zdechovice) Petru Klimplovi. Pěkný byl i závod Východočeského poháru, který proběhl pod taktovkou Adama Zitky ve Vysokém Chvojně. Opět moc hezké byly i Rodinné štafety, které se tentokrát běžely na Monacu. Stejně jako v předchozích letech jsme opět úspěšně uspořádali i další akce – 4 závody Ligy pardubických škol, krajské finále Olympiády škol, 3 závody Zimní hradubické ligy, 7 závodů Pardubického zimního poháru. Všem, kteří se na pořádání těchto závodů podíleli, patří dík.

Mapy: V roce 2009 jsme vydali 4 mapy. Pro závod ve sprintu to byla mapa Kutná Hora (1:4000), kterou připravil Petr Hranička, pro krátkou trať mapy Katovna-východ a Katovna-západ (obě 1:10000), autoři Zdeněk Sokolář a Jan Drbal. V rámci projektu výukových map jsme vydali mapu Houmeless (1:5000, autoři Jan Herman ml. a Mirek Nožička).

Tréninky: Opět tradiční schéma – tělocvičny, atletický tunel, tartanová dráha, mapové výjezdy, běžecké tréninky podle jednotlivých tréninkových skupin, víkendové tréninkové srazy v Pardubicích a okolí. Na soustředění jsme byli v zimě ve Skleném a v Krkonoších, na jaře v Doksech, o velikonocích v Bělči, v květnu v Rynolticích a na Lázku, na konci prázdnin v Koutech a v říjnu pak v Prkenném dole. Ve spolupráci se švédským klubem OK Kare byl realizován projekt „We are one team!“, v rámci kterého byli naši mladí závodníci na desetidenním pobytu ve Švédsku. Dvoutýdenní letní tábor Silva o-camp byl ve Skleném. Poděkování patří trenérům – o nejmladší žactvo se starali Laďka Víchová, Alena a Petr Klimplovi, o starší žactvo Renata Čermáková, Iva Kaplanová a Petr Fiala, dorost vedl Karlos Haas, o ženy po atletické stránce pečovala Iva Kaplanová, ostatní se připravovali individuálně, společné tréninky vedl Honza Kaplan. Opět se dobře dařila práce SCM pro oblast Pardubicka, které vedli trenérsky Karel Haas a organizačně Petr Klimpl.

Sportovní výsledky OB: Na MS v Maďarsku dobře reprezentovala ČR Martina Dočkalová, která skončila na 25. (klasika) resp. 35. místě (sprint), ještě lepším výsledkům zabránila její zdravotní indispozice. V extrémních podmínkách na Taiwanu běžela 3 závody v dresu ČR na World Games Iveta Duchová, ta přispěla i k 2. místu české štafety žen na Euromeetingu ve Švýcarsku. Na ME dorostu a na MS juniorů se nikdo z našich mladých závodníků nenominoval, na podzimním Evropském poháru juniorů v Německu byli na startu tři naši závodníci – David Procházka, Matěj Kamenický a Jana Knapová, zvláště Jana si vedla výborně, v silné konkurenci přispěla k 3. místu naší štafety a v obou individuálních závodech skončila v první desítce.
Na domácích šampionátech vybojovali závodníci LPU 10 medailí, o tři individuální zlata se zasloužily ženy – Iveta Duchová vyhrála M ČR na dlouhé trati a ve sprintu, Martina Dočkalová pak na krátké trati. Velmi cenný je kolektivní úspěch našeho týmu dospělých (Udržal, Dočkalová, J. Hovorka, J. Knapová, Lučan, Duchová, Štěrba), který po čtvrté dokázal vyhrál M ČR klubů (naplnila se tak série našich vítězství v lichých letech 2003 – 2005 – 2007 a 2009). Další medaile získaly opět naše nejlepší ženy a potom jen sestry Knapovy. Na medaili letos bohužel nedosáhl nikdo z výkonnostně silné skupiny dorostenců a juniorů, na mistrovství se nedařilo ani dorosteneckým štafetám ani družstvu. Naše nejlepší ženy se podělily i první dvě místa ve všech celostátních dlouhodobých soutěžích v OB – najdeme je na prvních dvou místech v Gigasport Českém poháru, v hummel sprint cupu i v Rankingu. Ženy vyhrály i Český pohár štafet, v něm byli dorostenci třetí.
Přes problémy se složením družstva (chyběly nám žákyně) skončilo naše družstvo žactva v oblastním mistrovství družstev na 3. místě. Ve Východočeském poháru jsme se v DH12 a 14 moc mezi nejlepšími neobjevovali, výjimkou byli Terka Fenclová a Vojta Novotný. V H10 jsme naopak byli díky Martinu Roudnému a Jonáši Fenclovi mezi nejlepšími skoro vždy, v D10 velmi dobře zahájila svou kariéru Ilona Šrenkelová.
Řadu skvělých úspěchů získali veteráni – Iva Knapová opět vyhrála celkové hodnocení Českého poháru veteránů a třikrát byla nejlepší i ve Veteraniádě ČR. Zlato z Veteraniády vybojovali i Honza Kaplan a Květa Kubíková, vyhrála štafeta veteránek, na nejvyšším stupni stály i obě družstva v nejstarších veteránských kategoriích. V žebříčku B vyhrály Iva Knapová a Laďka Víchová, řady velmi dobrých výsledků dosáhli i další – Jana Juračková, Renata Čermáková, Iva Kaplanová či Petr Fencl.

Nežijeme jen sportem, poměrně bohatý je život klubu i na různé společenské akce. V roce 2009 to byly především oslavy 50 let orientačního běhu v Pardubicích a 40 let samostatného oddílu v Lokomotivě Pardubice.

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY 2009

ORIENTAČNÍ BĚH

SVĚTOVÉ SOUTĚŽE
Mistrovství světa 35. místo Martina Dočkalová ve sprintu
25. místo Martina Dočkalová na klasické trati
World Games 9. místo Iveta Duchová ve štafetách
15. místo Iveta Duchová na krátké trati
17. místo Iveta Duchová ve sprintu
Světový pohár 66. místo Martina Dočkalová
Euromeeting 2. místo Iveta Duchová ve štafetách
12. místo Iveta Duchová na klasické trati
21. místo Iveta Duchová na krátké trati
Evropský juniorský pohár 3. místo Jana Knapová ve štafetách
5. místo Jana Knapová ve sprintu
9. místo Jana Knapová na klasické trati
11. místo Matěj Kamenický ve štafetách
11. místo David Procházka ve štafetách
17. místo Matěj Kamenický na klasické trati
20. místo David Procházka ve sprintu
26. místo David Procházka na klasické trati
30. místo Matěj Kamenický ve sprintu
DRUŽSTVA
Mistrovství ČR klubů 1. místo dospělí A
9. místo dorost
9. místo dospělí B
Veteraniáda ČR 1. místo DH275
1. místo DH300
Česká liga klubů 1. místo dospělí
5. místo dorost
Mistrovství Vč. oblasti 3. místo žactvo
1. místo dorost
2. místo dospělí
1. místo veteráni
JEDNOTLIVCI
Mistrovství ČR 1. místo Iveta Duchová na dlouhé trati (D21)
Iveta Duchová ve sprintu (D21)
Martina Dočkalová na krátké trati (D21)
2. místo Martina Dočkalová ve sprintu (D21)
Martina Dočkalová na klasické trati (D21)
štafeta žen (Duchová, Knapová, Dočkalová)
3. místo Jana Knapová na krátké trati (D20)
Iveta Duchová na krátké trati (D21)
Lenka Knapová na klasické trati (D16)
4. místo Jana Knapová ve sprintu (D20)
Jana Knapová na klasické trati (D20)
Iveta Duchová na klasické trati (D21)
Matěj Kamenický na klasické trati (H20)
5. místo Jana Knapová na dlouhé trati (D20)
Jan Čermák v nočním OB (H16)
Jan Čermák ve sprintu (H16)
Jan Čermák na klasické trati (H16)
6. místo Martina Dočkalová na dlouhé trati (D21)
David Procházka na dlouhé trati (H18)
Tomáš Udržal na dlouhé trati (H21)
Lenka Knapová na krátké trati (D16)
Matěj Kamenický na krátké trati (H20)
David Procházka na klasické trati (H18)
Gigasport Český pohár 1. místo Iveta Duchová
2. místo Martina Dočkalová
HI-TEC sprint cup 1. místo Martina Dočkalová
2. místo Iveta Duchová
6. místo Vladimír Lučan
Ranking 1. místo Iveta Duchová
2. místo Martina Dočkalová
Žebříček A 4. místo Jana Knapová (D20)
6. místo Lenka Knapová (D16)
David Procházka (H18)
Matěj Kamenický (H20)
7. místo Jan Čermák (H16)
9. místo Petr Bořil (H18)
Lukáš Hovorka (H20)
Český pohár veteránů 1. místo Iva Knapová
Český pohár štafet 1. místo ženy A
3. místo dorostenci
6. místo ženy B
7. místo muži
10. místo dorostenky
Žebříček B 1. místo Iva Knapová (D40)
Ladislava Víchová (D50)
Veteraniáda ČR 1. místo Iva Knapová na dlouhé trati (D45)
Květa Kubíková na dlouhé trati (D60)
Jan Kaplan na dlouhé trati (H45)
Iva Knapová na krátké trati (D45)
Iva Knapová na klasické trati (D45)
štafeta D165 (Dočkalová, Kubíková, Víchová)
2. místo Jana Juračková na dlouhé trati (D45)
Jan Knap na dlouhé trati (H55)
3. místo Jana Juračková ve sprintu (D45)
štafeta H180 (J. Farář, Třasák, Fridrich)
Mistrovství Vč. oblasti 1. místo Martina Dočkalová na klasické trati (D21)
Oldřich Kos na klasické trati (H16)
Jan Klapal na klasické trati (H20)
štafeta dorostenců (D.Procházka, Bořil, T.Procházka)
Jan Klapal na krátké trati (H20)
Jan Hovorka na krátké trati (H21)
Jan Klapal ve sprintu (H20)
Veteraniáda Vč. oblasti 1. místo Karel Koudelka na klasické trati (H65)
štafeta D135 (Čermáková, Demlová, Víchová)
Petr Valach na krátké trati (H40)
Miroslav Nožička na krátké trati (H55)
Jana Juračková ve sprintu (D35)
Ladislava Víchová ve sprintu (D50)
Květa Kubíková ve sprintu (D55)
Východočeský pohár 1. místo Ladislava Víchová (D45)

JAK PROBÍHALA SEZÓNA 2009

Listopad 2008:
 • Klubové zakončení sezóny 2008 s tématem „James Bond“ se konalo v Čenkovicích, kde proběhla i výroční členská schůze s volbou výboru.
 • Závod na Vysočinské veteraniádě připravil Petr Klimpl.
 • Klokan krosem byl zahájen 13. ročník Hradubické zimní ligy. V dámské elitě zvítězila Marta Fenclová.
 • Mikulášského krosu na Dukle se zúčastnilo asi 10 žáků a pár veteránů.
 • První minisoustředění LPU připravili Kaplanovi.
 • Do reprezentace na rok 2009 byli zařazeni: dospělí – Martina Dočkalová, Iveta Duchová, Vladimír Lučan; junioři – Jana Knapová, Radek Nožka; dorost: Lenka Knapová (mezi sledovanými byli Jan Čermák, David Procházka, Petr Bořil).
Prosinec 2008:
 • První závod PZP (krátká trať) uspořádali Víchovi ve Svítkově.
 • Na Malé ceně Velké Verandy (2. závod ZHL) jasně vyhrála Marta Fenclová, když překonala svůj osobní rekord.
 • Program dalšího minisoustředění připravili Tomáš Udržal a Zbyněk Štěrba.
 • Společenský večer orientačních běžců se konal v sále U Kosteleckých v Černé za Bory, pořádání se opět ujali Nožičkovi.
 • 3. závodem ZHL bylo Hradecké kufrování v centru Hradce Králové, v elitní kategorii žen obsadila Marta Fenclová 3. místo.
 • Večerní krátkou tratí u Bajkalu pokračoval Pardubický zimní pohár (2. kolo).
 • Vánoční sprint v Roudničce (4. kolo ZHL) byl poznamenán řadou diskvalifikací (zkrácení tratě přes zakázané území). V dámské elitě vyhrála Marta Fenclová.
 • Štědrodenní překvapení SMIK (3. kolo PZP) plné překvapení připravily Lenka a Zuzka Klimplovy.
 • Maratón 2008 v tělocvičně Gymnázia Dašická vyhráli mladí a srovnali skóre na 8:8.
Leden 2009:
 • Zkrácená trať ve Spojile byla dalším závodem PZP (4.), který uspořádali Knapovi.
 • Třetí víkendové minisoustředění vedly Martina Dočkalová a Zuzana Hermanová.
 • Petr Klimpl a Karel Haas uspořádali za velkého mrazu 5. kolo ZHL – „middle“ na nové mapě Studánka. V DE vyhrála Petra Škodová, v HE obsadil Lukáš Hovorka druhé místo.
 • 5. kolo PZP (kros a middle na Kuňce) připravil Aleš Jirásek s Danielou Petrovou.
 • Trať Vinice krosu (6. závod ZHL) vytyčili Mrštíkovi v parku na Vinici.
 • Víkendové minisoustředění připravili Jaroslav Vávra a Štěpán Držka.
 • Lyžařské soustředění na přelomu ledna a února se vydařilo ve Skleném.
Únor 2009:
 • 6. kolo PZP (sprint) připravili Kaplanovi v Sezemicích, řada zkušených borců se nechala nachytat na falešné kontroly.
 • ZHL pokračovala 7. kolem (krátká trať) na Biřičce, pořádali závodníci ze Slávie Hradec Králové. V DE skončily na 2. a 3. místě Marta Fenclová a Petra Škodová, Zbyněk Štěrba obsadil v HE 2. místo.
 • Víkendové minisoustředění připravila Iveta Duchová.
 • Na vyhlášení nejlepších sportovců Pardubicka za rok 2008 byli oceněni: Iveta Duchová mezi dospělými, Radek Nožka v mládežnických kategoriích a družstvo dorostu.
 • V přestupním termínu přestoupili do LPU Tomáš Udržal, Matěj Kamenický a Klára Petráčková.
 • 7. kolo PZP, klasiku s překvapením, uspořádali Škodová, Hovorka a Kárník v Chocni.
 • Za LPU bylo zaregistrováno 201 závodníků.
Březen 2009:
 • 8. kolo ZHL (Kuňka kros) připravili Mrštíkovi a Klimplovi. V DE skončila Marta Fenclová na 2. místě, Martina Dočkalová na 3. místě, v HE překvapil Miloš Kafka 3. místem.
 • Finálový závod PZP (8. kolo) uspořádali Jan Fukátko a Zdeněk Odvody v Drozdicích.
 • Letošní ročník Pardubického zimního poháru (již 15.) vyhráli Aleš Jirásek a Marta Fenclová.
 • První letošní soustředění LPU a SCM Pardubicko proběhlo v Doksech.
 • Mistrovství LPU v halovém OB na mapě Maratónské pole (1:200) vyhrál Aleš Jirásek, běželo se v tělocvičnách Gymnázia Dašická.
 • Jarní pohár (dlouhá trať) se běžel v Dachovech u Hořic. V D21A skončila Iveta Duchová na 2. místě. V nedělních štafetách (počítaly se do Českého poháru štafet a do České ligy klubů) skončily na druhých místech štafety žen, dorostenců a mužů.
 • V celkovém hodnocení ZHL obhájila Marta Fenclová své loňské vítězství (4. Martina Dočkalová, 10. Petra Škodová).
 • Na vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2008 dostali pozvánku Veronika Krčálová (za výsledky v ROB) a Iveta Duchová mezi dospělými, Míša Marešová (za výsledky v MTBO) a Radek Nožka v mládeži a družstvo dorostu.
 • Třetí kolo Ligy škol se běželo na Studánce.
 • První kolo Východočeského poháru se běželo ve Voděradech, připravil nový oddíl KOS Voděrady.
 • Postupy ze závodů v OB si můžeme nově zakreslovat na www.obpostupy.cz.
 • Město Pardubice přidělilo granty na sport na rok 2009. Dostalo se i na náš klub.
 • Začaly pravidelné mapové tréninky v okolí Pardubic.
Duben 2009:
 • Oblastního soustředění žactva v Hradci Králové se zúčastnila Tereza Fenclová.
 • Iveta Duchová se zúčastnila soustředění repre OB na Slovensku a Maďarsku.
 • Druhé kolo Vč. poháru jsme bezproblémově uspořádali ve Vysokém Chvojně na mapě Hluboký pod taktovkou Adama Zitky.
 • Na Velikonoční prázdniny bylo připraveno mapové soustředění v Bělči nad Orlicí.
 • Pětice našich dorostenců a juniorů byla na tréninkovém pobytu ve Švédsku.
 • 4. kolo Ligy škol proběhlo ve Svítkově. Celkově vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
 • Štafeta žen LPU (Zuzka Hermanová, Jana Knapová, Martina Valachová, Martina Dočkalová a Iveta Duchová) obsadila na Tiomile ve Švédsku 24. místo – to je nejlepší výsledek českého klubového družstva v tomto závodě v jeho dlouhé historii.
 • Další závod Vč. poháru připravil SK Studenec s centrem na louce u zámku ve Studenci.
 • Na Mistrovství ČR na dlouhé trati ve Svratce získala Iveta Duchová zlatou medaili. Další umístění v první desítce: D21 – 6. Dočkalová, 10. Fenclová, H21 – 6. Udržal, D20 - 5. Knapová, H20 – 9. Klapal, 10. Kamenický, H18 – 6. D. Procházka, 10. Bořil. Ve veteraniádě vyhrála Iva Knapová D45, Květa Kubíková D60, Jan Kaplan H45, druhá místa přidali Jana Juračková v D45 a Jan Knap v H55.
 • Těžký oblastní závod ve Zdobnici připravili pořadatelé z Rychnova nad Kněžnou.
 • Olympiáda škol okresu a kraje proběhla na Dubině, hlavní pořadatelkou byla Lenka Koberová.
 • Na Městském atletickém stadionu proběhlo letošní první kontrolní měření na dráze pro členy LPU a SCM.
Květen 2009:
 • Oblastní mistrovství na klasické trati připravili KSU a CET na rozmezí Pardubického a Olomouckého kraje s centrem v Mezilesí. Tituly oblastních mistrů získali Martina Dočkalová v D21, Oldřich Kos v H16 a Jan Klapal v H20.
 • Na M ČR v nočním OB v okolí Mariánských Lázní jsme skončili bez medaile. V první desítce se umístili: D16 – 10. Procházková, H16 – 5. Čermák, H18 – 7. D. Procházka.
 • Na srazu výběru dorostu v Bečově byli Klára Procházková, Lenka Knapová, Jan Čermák, David Procházka a Petr Bořil.
 • Květnové soustředění proběhlo ve Strážné v ubytovně DDM Lanškroun.
 • Jana Knapová se připravovala s juniorskou reprezentací v Itálii.
 • Soustředění pro výkonnostní závodníky LPU a SCM bylo připraveno v Rynolticích pod vedením Karla Haase.
 • V 1. závodě žebříčku B (klasika), který pořádala SHK v Brzicích, obsadila Petra Škodová 2. místo v D21B, ve veteránských kategoriích vyhrála Iva Knapová D40, Laďka Víchová D50, v H55 skončili Jan Knap a Vojtěch Juračka na prvních dvou místech.
 • Nedělní krátká trať se běžela také v Brzicích. V H21B překvapil vítězstvím Ondřej Kopecký, pak už byli na stupních vítězů vidět jen veteránky: D35B: 3. Kaplanová, D40B: 2. Knapová, D50B: 2. Víchová, D60B: 1. Kubíková.
 • Hlavní o-sezóna začala v Krtech, kde KOB Jesenice připravil první dva závody žebříčku A a další dvě kola žebříčku B. V sobotní klasice v kategorii D21E vyhrála s přehledem Iveta Duchová (3. Martina Dočkalová), v D21A vyhrála Marta Fenclová, v první desítce se objevili v D16A Lenka Knapová (9.), v D18A Klára Petráčková (8.), v D20A Jana Knapová (4.) a Míša Procházková (9.), v H18A Petr Bořil (5.) a David Procházka (8.), v H20A Matěj Kamenický (5.). V béčkových kategoriích získala Dáša Weisbauerová 2. místo v D20B, Iva Knapová vyhrála D40B a Laďka Víchová D50B.
 • V neděli se ve stejném lese běžela krátká trať. Iveta Duchová skončila v D21E na 4. místě, v D21A vyhrála Petra Škodová, v H21B vyhrál Aleš Jirásek. V D16A skončila Klára Procházková na 6. místě, v H16A Jan Čermák a Oldřich Kos na 9. a 10. místě. David Procházka v H18A skončil desátý, stejně jako v H14B Martin Kaplan. Iva Knapová vyhrála D40B, Laďka Víchová byla 2. v D50B a Václav Farář 3. v H55B.
 • Kontrolní měření na dráze proběhlo na Městském atletickém stadionu.
 • První kolo hummel sprint cupu (a žebříčku A) se běželo v Moravské Třebové (pořadatel Magnus Orienteering). V D21E skončila Martina Dočkalová na 3. místě (7. Veronika Krčálová, 10. Marta Fenclová), v D16A doběhla Lenka Knapová na 4. místě, stejně jako její sestra Jana v D20A (tady byla Martina Valachová 9.), v D21A vyhrála Daniela Petrová. V H16A obsadil Jan Čermák 6. místo (10. Oldřich Kos), v H18A byl David Procházka také šestý.
 • Štafety se běžely v okolí rekreačního střediska Srnčí u Moravské Třebové. Vyhrály naše ženy (Fenclová, Knapová, Dočkalová) a veteránky v D135 (Čermáková, Víchová, Dočkalová). Dorostenky skončily na 6. místě, dorostenci obsadili 4. místo, nejlepší muži skončili na 20. příčce.
 • Druhý závod štafet se běžel ve stejném terénu a byl hodnocen jako oblastní mistrovství štafet. Umístění našich štafet: D18: 7. místo, D21: 4., 7. a 25. místo, H18: 3. a 12. místo, H21: 11. a 37. místo. V oblastním mistrovství štafet získali zlato dorostenci, dorostenky a žákyně byly druhé, ženy a žáci obsadili 3. místo, ve veteraniádě skončily ženy v D135 první a druhé.
 • Mistrovství Vč. oblasti na krátké trati na Vyhlídce vyhráli Jan Hovorka v H21 a Jan Klapal v H20. Veteraniádu vyhráli Petr Valach v H40 a Miroslav Nožička v H55.
 • Mistrovství Vč. oblasti ve sprintu na Vyhlídce vyhrála Jana Juračková v D35, Laďka Víchová v D50 a Květa Kubíková v D55.
 • Získali jsme dotaci od Pardubického kraje pro SCM a letní tábor.
 • We are one team! To je projekt našeho klubu na prázdninovou spolupráci dorostenců se švédským OK Kare, dotací podporovaný z prostředků Evropské unie.
 • Máme novou klubovou vlajku.
Červen 2009:
 • V celostátním finále Přeboru škol v OB vybojovalo družstvo Gymnázia Dašická druhé místo mezi středními školami. V jednotlivcích obsadily Klára Procházková a Jana Knapová druhá místa.
 • Další dva celostátní závody Gigasport Českého poháru se konaly na Šumavě v osadě Drážov – Zálesí. Na krátké trati vyhrála Iveta Duchová v D21E, Tomáš Udržal obsadil v H21E 14. místo. V béčkových kategoriích vyhrál Aleš Jirásek H21B a Lenka Klimplová D21B. Vítězství si odnesla Květa Kubíková v D60 a Iva Knapová skončila v D40 druhá.
 • V nedělní klasice skončila v elitě Iveta Duchová druhá (4. Martina Dočkalová). Umístění našich v první desítce: D16A: 7. Knapová, D18A: 9. Petráčková, D20A: 8. Knapová, H16A: 5. O. Kos, H18A: 6. Bořil, 10. D. Procházka, H20A: 4. Kamenický. V D20B skončila Dáša Weisbauerová na 2. místě, v D21A byla Veronika Krčálová také druhá. Druhá místa vybojovaly v D40B Iva Knapová, v D45B Jana Juračková a v D50B Laďka Víchová. V H21B vyhrál Aleš Jirásek, druhým místem v H55B překvapil Jarda Farář (3. Pavel Štěrba).
 • Na MS 2009 je v nominaci Martina Dočkalová. Martina je nominována i na závody Světového poháru do Norska, Iveta Duchová bude reprezentovat ČR na World Games na Taiwanu a na Euromeetingu ve Švýcarsku.
 • V Martinicích pokračoval dalším závodem seriál závodů Východočeského poháru, krátkou trať připravili jilemničtí pořadatelé.
 • Na Akademickém mistrovství ČR doběhla na klasice Helena Šediváková osmá, na krátké trati skončila Jana Juračková šestá.
 • Pořádali jsem Mistrovství ČR ve sprintu v Kutné Hoře a Mistrovství na krátké trati ve Zdechovicích. Obě mistrovství jsme připravili na vysoké úrovni. Hodnocení (celková vážená známka sprintu: 1,58; krátké trati: 1,32) je přijatelné (i když s řadou připomínek se dá polemizovat), ohlasy na internetu byly většinou velmi příznivé.
 • Dařilo se nám i výsledkově: ve sprintu Iveta Duchová a Martina Dočkalová obsadily první dvě místa v kategorii žen s minimálním rozdílem jedné desetiny sekundy, Tomáš Udržal obsadil v hlavní kategorii mužů 14. místo. V D20 skončila Jana Knapová na 4. místě (9. Martina Valachová), v H16 byl Jan Čermák pátý (9. O. Kos), v H18 obsadil David Procházka 7. místo, v H20 na 8. místě skončil Matěj Kamenický a na 10. místě Lukáš Hovorka. Ve veteraniádě získala Jana Juračková 3. místo v D45.
 • V sobotu se běžela kvalifikace na krátké trati, do finále A postoupilo 17 závodníků v mistrovských kategoriích a 3 veteránky. Ve finále vybojovala vítězství v D21 Martina Dočkalová, Iveta Duchová skončila na 3. místě. Bronzovou medaili přidala v kategorii juniorek Jana Knapová. Umístění v první desítce – D16: 6. Lenka Knapová, D18: 9. Klára Petráčková, H16: 8. Jan Čermák, H18: 7. David Procházka, H20: 6. Matěj Kamenický, 7. Lukáš Hovorka, 9. Jan Klapal. V hlavní kategorii mužů obsadil 13. příčku Tomáš Udržal. Ve Veteraniádě Iva Knapová vyhrála D45 (6. Jana Juračková), Laďka Víchová obsadila v D50 4. příčku.
 • Oddílovou přebornicí v triatlonu se stala Helena Šediváková, v mužích zvítězil Štěpán Držka.
 • Jarní část Východočeského poháru byla ukončena závodem s centrem u přehrady Pastviny (pořadatel Sokol Kunvald).
 • Martina Dočkalová startovala na závodech Světového poháru. Na krátké trati obsadila 41. místo, v druhém závodě (klasická trať) byla v cíli 26. Běžela i ve vítězné štafetě ČR.
 • Východočeský pohár žactva – jaro 2009: Největší úspěchy: D10C: 4. Ilona Šrenkelová, D12C: 3. Tereza Fenclová, H10C: 2. Martin Roudný, 3. Jonáš Fencl, H12C: 4. Vojtěch Novotný, H12D: 1. Lukáš Hanzlík.
 • Iveta Duchová byla na týdenním soustředění s českou reprezentací v okolí Trondheimu.
 • Tomáš Udržal se stal mistrem ČR v rogainingu (ve dvojici se Štěpánem Skripnikem).
Červenec 2009:
 • Mistrovství světa juniorů se konalo bez pardubické účasti v Itálii.
 • První prázdninové vícedenní závody Cena střední Moravy se konaly v Pohoře.
 • Třídenní závody Advanta 2009 proběhly ve Zdoňově a na Ostaši. V D45A skončila Jana Juračková na 2. místě. Ve vloženém sprintu v Adršpašském skalním městě vyhrála Jana Juračková D45 (3. Laďka Víchová), 3. místo obsadila Eva Vilnerová v nočním OB.
 • Třídenní závody Croatia open v Chorvatsku vyhrála Klára Procházková v kategorii W16, dobře běhali v silně obsazené elitě mužů i David Procházka a Jan Klapal.
 • Grand Prix Silesia 2009 měla centrum na fotbalovém hřišti pod zámkem v Hradci nad Moravicí. Laďka Víchová vyhrála všechny 4 etapy v D50 (celkové 3. místo obsadila Alena Klimplová), v D20 obsadila Tereza Nádvorníková druhé místo.
 • H.S.H. Vysočina cup 2009 – třídenní závody s centrem v Zubří u Nového Města na Moravě. Na stupně vítězů vystoupili: D10N: Šárka Nacu (2. místo), D16: Lenka Knapová (1.) a Klára Procházková (3.), D20: Dáša Weisbauerová (2.), D50: Laďka Víchová (2.), H10: Martin Roudný (3.), H16: Jan Čermák (3.), H18: Tomáš Procházka (1.), H70: Josef Málek (3.).
 • Tomáš Udržal vyhrál hlavní kategorii mužů na třídenních závodech v Ludvíkově.
 • Na World Games na Taiwanu reprezentovala Iveta Duchová. Ve sprintu skončila na 17. místě, v závodě na krátké trati skončila 15. a se štafetou vybojovala 9. místo.
 • Jana Knapová vyhrála v kategorii D20L O-Ringen.
 • Letní tábor Silva o-camp se letos konal ve Skleném, zúčastnilo se ho 56 dětí (17 z LPU). Táborová hra „Záhada hlavolamu“ byla věnována výročí Rychlých šípů.
 • Trio našich závodníků startovalo na mezinárodních závodech Swiss o-week 2009 ve Švýcarsku. Jan Hovorka skončil v hlavní mužské kategorii na 4. místě.
 • Iveta Duchová reprezentovala ČR na Euromeetingu ve Švýcarsku. Na krátké trati obsadila 21. místo, na klasice se zlepšila na místo 12. Se štafetou skončila na druhém místě.
Srpen 2009:
 • Pětidenní závody pod názvem Bohemia 2009 měly centrum v Novém Boru. Na stupních vítězů jsme měli zastoupení Janou Knapovou, která v D21E obsadila 3. místo.
 • Na ME v rogainingu ve Finsku skončil Tomáš Udržal na 4. místě.
 • Třídenní závody Magnus cup měly centrum v Koutech. V H10 vyhrál Martin Roudný, v H14 obsadil Martin Kaplan 2. a Tomáš Deml 3. místo, v D60 skončila Květa Kubíková druhá.
 • Mistrovství světa 2009 se konalo v Maďarsku. Martina Dočkalová běžela sprint (35. místo) a klasiku (25. místo).
 • Pěkné prázdniny měly centrum v Rovensku pod Troskami. V D21A vyhrála Zuzka Hermanová, v H21C Zbyněk Štěrba, Viktorka Vojtíšková byla druhá v D10N a Mirek Nožička třetí v H55.
 • Na klubovém soustředění v Koutech se na podzimní vrchol sezóny připravovali naši dorostenci a junioři pod vedením Karla Haase.
 • Poslední vícedenní závody Cena východních Čech se konaly ve Vyhnánově. Naši žáci měli závody spojené s minisoustředěním. Vladimír Lučan vyhrál H21E, Alena Klimplová vyhrála D50C. V O-show vyhrál Martin Kaplan kategorii žactva.
Září 2009:
 • Začaly pravidelné tréninky jednotlivých skupin.
 • Kontrolní měření na dráze proběhlo na tartanu ZŠ Benešovo náměstí.
 • Další závod Východočeského poháru se běžel v Křivicích (pořadatel Týniště nad Orlicí).
 • V liberecké části Ruprechtice se konal další závod Českého poháru štafet. Naše ženy vyhrály (6. LPU B), dorostenci obsadili 2. místo a muži skončili na 4. místě.
 • V Ruprechticích bylo centrum hummel sprint cupu. V D21E vyhrála Martina Dočkalová (2. Iveta Duchová), v H21E zvítězil Vladimír Lučan.
 • Další štafety se běžely v Novém Městě pod Smrkem. Ženy opět vyhrály (béčko skončilo 6.), dorostenci obsadili 2. místo, muži čtvrté místo.
 • Soustředění výběru žactva Východočeské oblasti se zúčastnili Tereza Fenclová, Denisa Schvachová, Martin Kaplan a Tomáš Deml.
 • V konečném pořadí hummel sprint cupu vyhrála v ženách Martina Dočkalová před Ivetou Duchovou. Vladimír Lučan obsadil 6. místo.
 • Poslední dva závody Českého poháru a žebříčku A zavítaly na severní Moravu k Vrbnu pod Pradědem. V sobotu se běžela klasika. Dvojice Martina Dočkalová a Iveta Duchová obsadila v D21E 1. a 2. místo, Marta Fenclová doběhla devátá, v mužské elitě Tomáš Udržal skončil třináctý. V D16 byla Lenka Knapová pátá, v D20 skončila Jana Knapová třetí (9. Míša Procházková), v D21A se o první dvě místa podělily Petra Škodová a Pavla Fukátková. V H16 skončili Jan Čermák a Tomáš Kos na 9. a 10. místě. David Procházka vybojoval 2. místo v H18 (7. Petr Bořil), v H20 skončil Lukáš Hovorka na 3. místě, Matěj Kamenický čtvrtý.
 • Na krátké trati skončila Martina Dočkalová v D21E na 2. místě (7. Marta Fenclová, 8. Iveta Duchová), v D16 obsadila Lenka Knapová 4. příčku, v D20 Jana Knapová skončila na 3. místě (7. Míša Procházková), v D21A vyhrála Petra Škodová. V H16 zaběhl Jan Čermák na 5. místo, David Procházka v H18 skončil třetí (8. Petr Bořil). V H20 byl Matěj Kamenický druhý a Lukáš Hovorka čtvrtý.
 • Poslední závody žebříčku B-Čechy se konaly v Lomničce za pořadatelství LOKO Plzeň. V sobotní klasice v D50 vyhrála Laďka Víchová (3. Jiřina Dočkalová), v D60 obsadila Květa Kubíková 2. příčku. V nedělní krátké trati skončila Laďka Víchová třetí v D50, Květa Kubíková vyhrála D60, Vašek Farář obsadil 3. místo v H55.
 • Na Mistrovství ČR na klasické trati v Blansku vybojovala Martina Dočkalová stříbrnou medaili v kategorii žen a Lenka Knapová bronz v D16. Další umístění v první desítce – D21: 4. Duchová, D20: 4. J. Knapová, 8. Procházková, 10. Valachová, H16: 5. Čermák, H18: 6. D. Procházka, H20: 4. Kamenický, 9. Klapal. Ve Veteraniádě ČR vyhrála Iva Knapová kategorii D45.
 • První kolo Ligy pardubických škol na Studánce vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
 • Podzimní část závodů Východočeského poháru začala závodem v Borovničce, pořádala Nová Paka.
 • V Gigasport Českém poháru 2009 obsadily Iveta Duchová a Martina Dočkalová první dvě místa, Tomáš Udržal skončil na 18. místě.
 • Nejlepší umístění našich závodníků v žebříčku A 2009: D16: 6. místo Lenka Knapová, D20: 4. místo Jana Knapová, H16: 7. Jan Čermák, H18: 6. David Procházka, 9. Petr Bořil, H20: 6. Matěj Kamenický, 9. Lukáš Hovorka.
 • V konečném pořadí ŽB-Čechy 2009 vyhrála v D40B Iva Knapová, druhé vítězství přidala Laďka Víchová v D50B.
Říjen 2009:
 • Na M ČR štafet v Ostružně získala štafeta žen (Iveta Duchová, Jana Knapová, Martina Dočkalová) stříbrné medaile. Muži skončili na 7. místě, béčko žen obsadilo 8. místo, štafeta dorostenců 7. místo a štafeta dorostenek 9. místo. Veteránky v D165 vyhrály, veteráni v H180 obsadili 3. místo.
 • V Českém poháru štafet vyhrály ženy (6. LPU B). Muži skončili na 7. místě, dorostenky desáté a dorostenci na 3. místě.
 • Na Mistrovství ČR klubů v Ostružně se potvrdila série lichých roků – náš tým dospělých (Tomáš Udržal, Martina Dočkalová, Jan Hovorka, Jana Knapová, Vladimír Lučan, Iveta Duchová, Zbyněk Štěrba) slavil vítězství a zlatou medaili, na 9. místě skončilo naše „béčko“. Dorost doběhl na 9. místě. Ve veteránských kategoriích zvítězila družstva HD275 (Nožička, Klimplová, V. Farář, Víchová, Knap) a HD300 (Fridrich, Kubíková, Málek, Vilnerová, Štěrba).
 • V České lize klubů byli nejlepší naši dospělí. Dorost skončil na pátém místě.
 • Iva Knapová vyhrála Český pohár veteránů, Laďka Víchová obsadila 11. místo, v mužích byl nejlepší Jan Knap na 44. místě.
 • Udělali jsme velký nábor dětí do našeho klubu, dost nových dětí začalo chodit na tréninky, objevily se i na závodech.
 • Druhé kolo Ligy škol na Studánce vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
 • Další kolo Východočeského poháru se běželo na Biřičce.
 • V neobvyklém nedělním termínu pořádal SNA závod Východočeského poháru v Běluni.
 • Vydali jsme novou mapu – Jan Herman a Mirek Nožička zpracovali v rámci projektu MŠMT „Výukové mapy“ mapu s názvem Houmeless.
 • V Pardubicích probíhal Týden OB. 6 etap bylo zahrnuto do Tour de dederony. V tomto etapovém závodě zvítězil Jan Čermák (2. Laďka Víchová, 3. Martin Roudný).
 • Východočeský pohár v Radvanicích byl odložen kvůli množství sněhu na shromaždišti i v lese.
 • Tradiční pořadatelské duo Karel Haas a Jan Kaplan uspořádalo další ročník Rodinných štafet, tentokrát s centrem na Monacu. Vyhráli Štěrbovi-Lučanovi, 2. Procházkovi, 3. Klapalovi.
 • Začaly tréninky v tělocvičnách.
 • Závod Vč. poháru, který byl naplánován do Plasnice, musel být kvůli sněhu přemístěn do Dobrušky.
 • Jana Knapová, David Procházka a Matěj Kamenický reprezentovali ČR na Evropském juniorském poháru. Jana přispěla k bronzové medaili štafety juniorek.
 • Podzimní prázdniny patřily opět pěknému soustředění v Prkenném dole, část účastníků vystoupila ve sněhu na Sněžku.
 • Odložený závod uspořádali pořadatelé z Loko Trutnov v Radvanicích.
 • Ve Světovém poháru skončila Martina Dočkalová na 66. místě.
Listopad 2009:
 • Poslední závod Vč. poháru se běžel v Ostružně, pořádal Sportcentrum Jičín.
 • Závodníci LPU získali letos 10 medailí (4-3-3) na M ČR.
 • Licence rozhodčích 1. třídy na rok 2011 dostali Petr Klimpl a Václav Farář.
 • V Rankingu 2009 skončila naše dvojice Iveta Duchová a Martina Dočkalová na 1. a 2. místě. V TOP 100 máme 13 závodnic. V mužích je nejlepší Tomáš Udržal na 15. místě.
 • V oblastním mistrovství družstev jsme obsadili v žactvu 3. místo, dospělí skončili druzí, dorost a veteráni vyhráli.
 • Východočeský pohár vyhrála v D45C Laďka Víchová.
 • Někteří naši závodníci startovali v horském OB. V HD obsadila Iveta Duchová se Zdeňkem Sokolářem 3. místo, stejně dobře si vedly v DD40 Renata Čermáková s Janou Klapalovou.
 • Závěr sezóny proběhl na chatě Šajtava nad Zdobnicí. Rampušákův poklad se podařilo najít všem týmům.
 • Probíhají oslavy 50 let OB v Pardubicích a 40 let samostatného oddílu Lokomotiva Pardubice.
 • Do reprezentace na rok 2010 byli zařazeni: dospělí – Martina Dočkalová, Iveta Duchová; junioři – Jana Knapová, Matěj Kamenický, David Procházka.
 • Klokan krosem byl zahájen nový ročník Zimní hradubické ligy.

NAŠI NEJLEPŠÍ 2009

Nejlepší závodník klubu a nejlepší ženaMARTINA DOČKALOVÁ
 • 25. místo na mistrovství světa na klasické trati
 • 35. místo na mistrovství světa ve sprintu
 • 1. místo na M ČR na krátké trati
 • 2. místo na M ČR ve sprintu
 • 2. místo na M ČR na klasické trati
 • 2. místo na M ČR ve štafetách žen
 • 1. místo v Českém poháru štafet
 • 2. místo v Gigasport Českém poháru
 • 1. místo v hummel sprint cupu
 • členka družstva, které vyhrálo M ČR klubů i Českou ligu klubů
Nejlepší mužTOMÁŠ UDRŽAL
 • 6. místo na M ČR na dlouhé trati
 • člen družstva, které vyhrálo M ČR klubů i Českou ligu klubů
Nejlepší juniorkaJANA KNAPOVÁ
 • 2. místo na Evropském juniorském poháru ve štafetách
 • 5. místo na Evropském juniorském poháru ve sprintu
 • 9. místo na Evropském juniorském poháru na klasické trati
 • 2. místo na M ČR ve štafetách žen
 • 3. místo na M ČR na krátké trati
 • 4. místo na M ČR na klasické trati
 • 4. místo na M ČR ve sprintu
 • 5. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 4. místo žebříčku A 2009
 • členka družstva, které vyhrálo M ČR klubů i Českou ligu klubů
Nejlepší starší dorostenecDAVID PROCHÁZKA
 • 11. místo na Evropském juniorském poháru ve štafetách
 • 20. místo na Evropském juniorském poháru ve sprintu
 • 6. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 6. místo na M ČR na klasické trati
 • 3. místo v Českém poháru štafet
 • 6. místo v žebříčku A 2009
Nejlepší dorostenkaLENKA KNAPOVÁ
 • 3. místo na M ČR na klasické trati
 • 6. místo na M ČR na krátké trati
 • 6. místo v žebříčku A 2009
Nejlepší mladší dorostenecJAN ČERMÁK
 • 5. místo na M ČR na klasické trati
 • 5. místo na M ČR ve sprintu
 • 5. místo na M ČR v nočním OB
 • 7. místo v žebříčku A 2009
Nejlepší žákyněTEREZA FENCLOVÁ
 • 2. místo na oblastním mistrovství na klasické trati
 • 2. místo na oblastním mistrovství ve štafetách
 • 3. místo ve Východočeském poháru – jaro
Nejlepší žákVOJTĚCH NOVOTNÝ
 • 4. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 4. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší nejmladší žákyněILONA ŠRENKELOVÁ
 • 4. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 3. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší nejmladší žákMARTIN ROUDNÝ
 • 2. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 2. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší veteránJAN KAPLAN
 • 1. místo na Veteraniádě ČR na dlouhé trati
Nejlepší veteránkaIVA KNAPOVÁ
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR na dlouhé trati
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR ve sprintu
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR na klasické trati
 • 1. místo v žebříčku B-Čechy
 • 1. místo v Českém poháru veteránů
Nejlepší trenéřiIVA KAPLANOVÁ
 • trenérka úspěšných žen
KAREL HAAS
 • trenér úspěšné skupiny dorostu
LADISLAVA VÍCHOVÁ
 • trenérka skupiny nejmladšího žactva

Vývoj umístění našich závodníků v rankingu 2009

PÁNI 01 03 04 05 06 07 08 09 10 11
Udržal Tomáš 16 16 16 18 12 14 13 16 15 15
Hovorka Jan 56 52 52 61 55 57 40 29 29 29
Kamenický Matěj 314 311 307 137 100 80 60 52 51 51
Hovorka Lukáš 633 742 902 894 363 366 374 85 92 93
Klapal Jan 415 418 427 239 152 129 105 96 92 93
Jirásek Aleš 162 161 147 144 142 138 140 133 137 137
Lenner Miroslav 263 260 248 214 202 170 171 155 139 139
Procházka David 674 669 510 516 305 203 155 164 148 148
Kárník Jan 214 209 243 193 212 179 183 189 186 188
Kaplan Jan 151 149 150 154 170 186 219 197 209 208
Fiala Petr 414 387 339 284 269 263 266 277 249 242
Herman Jan 203 199 199 192 201 168 304 257 258 258
Kafka Miloš 557 548 614 402 432 324 253 258 261 261
Držka Štěpán 291 280 260 260 259 261 256 256 268 268
Kříž Libor 0 890 920 525 526 475 275 286 285 285
Fencl Petr 209 206 201 219 244 252 255 280 287 287
Kopecký Ondřej 398 403 399 278 279 282 282 298 300 305
Fukátko Jan 323 320 313 310 388 311 322 327 315 315
Vávra Jaroslav 121 119 121 172 203 195 285 374 311 319
Šabatka Petr 286 287 302 336 340 334 385 443 374 366
Čermák Jan 901 0 0 0 875 890 608 555 411 409
Zitka Adam 384 390 442 449 425 404 407 419 420 419
Fridrich Petr 454 449 461 460 437 412 491 494 474 473
Kokaisl Tomáš 480 486 487 492 486 493 524 518 495 495
Lučan Vladimír 6 6 35 249 585 598 358 514 504 504
Filičko Marek 381 376 409 461 602 614 604 615 559 518
Štěrba Zbyněk 41 43 42 43 317 606 539 539 527 525
Bořil Petr 766 751 553 555 553 567 566 575 557 557
Nožka Radek 866 951 926 914 765 781 763 579 562 563
Procházka Radek 696 699 615 617 587 661 663 588 567 573
Duch Zdeněk 534 530 562 604 600 603 601 613 578 578
Turský Juraj 785 632 578 640 545 561 559 597 622 620
Bolech Filip 799 795 806 807 679 690 685 648 642 643
Krčál Jaroslav 0 0 0 770 771 787 768 781 670 670
Fukátko Petr 328 326 315 496 627 817 791 803 786 782
Frosch Petr 907 892 848 815 821 836 814 826 870 836
Haas Karel 496 497 499 563 495 679 678 889 880 875
Knížek Jiří 905 907 925 913 901 915 883 893 886 881
Kos Oldřich 0 896 911 904 912 927 893 903 895 891
Procházka Tomáš ml. 819 1021 0 0 917 932 896 906 899 898
Kos Tomáš 0 929 949 938 941 957 918 926 916 915
Knap Jan 985 962 988 969 975 989 951 957 944 946
Farář Václav 965 1022 1052 1049 1042 1051 1023 1026 1015 1014
Farář Jaroslav 1011 1024 1054 1052 1045 1053 1026 1029 1018 1017
Mrštík Václav 1025 1087 1108 1102 1096 1105 1082 1086 1073 1069
Čivrný Pavel 1118 1107 1133 1130 1122 1133 1109 1112 1098 1093
Juračka Petr 0 0 0 0 0 0 0 1130 1115 1110
Vícha Vladimír 1039 1104 1128 1161 1151 1162 1139 1140 1127 1124
Novotný Zdeněk 756 753 752 758 759 776 0 0 0 0
Kober Michal 864 865 1075 1067 0 0 0 0 0 0
Klimpl Petr 1029 1146 0 0 0 0 0 0 0 0
Juračka Vojtěch 949 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Novotný Miroslav 1070 0 0 0 0 0 0 0 0 0

DÁMY 01 03 04 05 06 07 08 09 10 11
Duchová Iveta 4 4 4 4 1 1 1 1 1 1
Dočkalová Martina 5 5 5 5 2 2 2 2 2 2
Knapová Jana 266 161 62 55 37 38 32 22 22 22
Fenclová Marta 20 21 20 18 23 24 24 23 23 23
Škodová Petra 42 41 38 36 35 36 38 34 35 35
Krčálová Veronika 24 24 23 25 24 25 26 36 37 37
Hermanová Zuzana 9 9 9 17 46 33 33 44 45 44
Procházková Michaela 54 58 61 59 68 68 65 48 49 49
Juračková Jana ml. 22 22 21 29 39 37 45 60 57 57
Valachová Martina 346 289 200 121 78 71 73 61 61 61
Petrová Daniela 87 86 83 69 61 63 69 62 63 63
Fukátková Pavla 49 49 46 52 50 51 68 132 80 80
Šediváková Helena 94 92 94 86 92 85 93 96 95 95
Knapová Iva 430 394 390 359 357 215 104 104 131 132
Procházková Klára 607 603 447 415 411 410 258 255 185 184
Petráčková Klára 415 351 300 253 210 212 209 206 193 193
Klimplová Lenka 518 515 524 575 460 290 250 247 206 206
Kokaislová Eva 204 207 198 201 197 201 234 232 231 238
Čivrná Karolína 0 561 432 412 375 266 259 257 250 249
Mrštíková Květa 119 124 140 138 216 217 222 219 254 253
Weisbauerová Dagmar 417 421 409 314 296 264 263 274 269 269
Zitková Radka 308 309 308 307 299 303 307 307 298 300
Kašparová Eva 508 474 437 419 400 337 328 328 333 329
Knapová Lenka 0 0 0 631 474 464 455 402 345 344
Šolcová Hana 419 404 423 466 427 396 386 387 376 369
Bolechová Anežka 434 426 438 429 391 388 379 343 382 377
Nádvorníková Tereza 325 323 321 308 370 312 311 370 393 389
Sůvová Barbora 222 237 252 243 302 291 347 379 418 416
Lulayová Zuzana 500 529 542 513 458 436 426 416 424 428
Baštová Martina 518 515 588 0 0 534 531 520 469 430
Procházková Alexandra 0 0 0 0 0 0 453 450 444 443
Čermáková Renata 711 725 0 0 0 0 473 475 462 461
Víchová Ladislava 520 496 465 515 516 506 458 457 500 498
Klimplová Zuzana 0 0 0 0 0 0 0 662 534 530
Vojtíšková Erika 0 0 0 0 0 0 0 676 555 551
Švíglerová Pavla 245 248 286 348 346 345 460 462 493 561
Rousková Tereza 459 460 463 0 510 488 496 590 574 571
Lučanová Marta 45 45 42 303 0 0 632 624 608 601
Mrštíková Hana 823 657 666 659 665 666 661 652 639 627
Víchová Šárka 312 312 306 398 363 366 472 474 542 697
Vaníčková Ivana 0 0 0 0 0 0 0 0 713 704
Vaníčková Jaroslava 608 601 612 605 699 700 694 691 592 706
Koberová Lenka 316 361 418 422 473 462 452 448 0 0
Lennerová Hana 690 695 701 692 694 0 0 0 0 0
Rybičková Kateřina 525 523 535 613 622 0 0 0 0 0
Marešová Michaela 153 168 245 241 323 0 0 0 0 0
Hermanová Dana 722 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Dočkalová Jiřina 738 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Demlová Jitka 770 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Kisková Klára 780 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Klubový žebříček OB 2009

Poř. Jméno         Kat. Body   2008
1.  Duchová Iveta     D21 2055.79 1
2.  Dočkalová Martina   D21 2045.55 4
3.  Procházka David    H18 1866.04 5
4.  Knapová Jana      D20 1842.80 12
5.  Udržal Tomáš      H21 1827.56 x
6.  Kamenický Matěj    H20 1763.44 x
7.  Knapová Iva      D45 1742.00 6
8.  Čermák Jan       H16 1724.74 22
9.  Knapová Lenka     D16 1691.87 8
10.  Bořil Petr       D18 1659.95 23
11.  Fenclová Marta     D21 1646.26 11
12.  Klapal Jan       H20 1643.05 13
13.  Víchová Ladislava   D50 1620.84 15
14.  Hovorka Jan      H21 1604.85 29
15.  Procházková Michaela  D20 1577.42 10
16.  Škodová Petra     D21 1558.03 20
17.  Juračková Jana     D45 1547.80 18
18.  Valachová Martina   D20 1539.26 14
19.  Petráčková Klára    D18 1532.07 x
20.  Hovorka Lukáš     H20 1504.38 19
21.  Procházková Klára   D16 1457.16 26
22.  Petrová Daniela    D21 1454.18 35
23.  Kos Oldřich      H16 1450.96 30
24.  Procházka Tomáš    H18 1410.73 41
25.  Kaplan Jan       H45 1387.54 9
26.  Farář Václav      H55 1387.19 27
27.  Kos Tomáš       H16 1382.17 38
28.  Hermanová Zuzana    D21 1382.01 3
29.  Knap Jan        H55 1377.85 16
30.  Juračka Vojtěch    H55 1346.05 39
31.  Jirásek Aleš      H21 1344.95 37
32.  Kubíková Květa     D60 1335.11 40
33.  Fencl Petr       H40 1322.93 21
34.  Krčálová Veronika   D21 1294.81 17
35.  Štěrba Pavel      H55 1263.64 44
36.  Lenner Miroslav    H21 1217.81 52
37.  Dočkalová Jiřina    D50 1201.11 46
38.  Juračková Jana     D21 1191.38 7
39.  Roudný Martin     H10 1173.37 69
40.  Fiala Petr       H21 1160.50 103
41.  Kárník Jan       H21 1157.47 78
42.  Čermáková Renata    D40 1129.91 34
43.  Šediváková Helena   D21 1119.71 31
44.  Kaplanová Iva     D40 1114.99 48
45.  Fencl Jonáš      H10 1110.96 109
46.  Fenclová Tereza    D12 1110.61 54
47.  Fridrich Jaroslav   H60 1103.38 123
48.  Nožička Miroslav    H55 1091.04 121
49.  Novotný Vojtěch    H12 1080.03 63
50.  Kafka Miloš      H21 1073.38 159
51.  Fukátková Pavla    D21 1057.72 28
52.  Vilnerová Eva     D45 1054.03 36
53.  Kaplan Martin     H14 1053.07 42
54.  Koudelka Karel     H65 1045.11 59
55.  Držka Štěpán      H21 1041.46 55
56.  Roudný Václav     H45 1028.56 57
57.  Farář Jaroslav     H55 1020.02 43
58.  Málek Josef      H70 1014.53 97
59.  Šrenkelová Ilona    D10 1014.11 x
60.  Klimpl Petr      H55 999.46  71
61.  Valach Petr      H40 989.23  47
62.  Kříž Libor       H21 981.99  x
63.  Mrštík Václav     H55 969.61  85
64.  Vojtíšková Viktorie  D10 964.30  x
65.  Stránský Dušan     H35 959.90  x
66.  Novotný Miroslav    H50 954.21  70
67.  Deml Tomáš       H14 945.71  61
68.  Schvachová Denisa   D14 934.56  146
69.  Kokaislová Eva     D21 934.04  82
70.  Čivrná Karolína    D35 932.59  x
71.  Weisbauerová Dagmar  D20 930.59  107
72.  Procházková Alexandra D35 930.12  51
73.  Demlová Jitka     D40 920.94  84
74.  Procházka Tomáš    H40 914.70  45
75.  Cinkan Zdeněk     H45 902.79  68
76.  Lulay Miloš      H50 893.56  73
77.  Klimplová Alena    D50 880.07  66
78.  Fukátko Jan      H21 878.56  60
79.  Sáňka Bedřich     H55 876.63  125
80.  Držková Berenika    D10 871.53  128
81.  Kopecký Ondřej     H21 850.61  89
82.  Nacu Šárka       D10 839.64  x
83.  Roudná Eva       D40 836.31  122
84.  Hermanová Dana     D45 819.77  53
85.  Kisková Klára     D16 818.55  93
86.  Fridrich Petr     H35 815.14  130
87.  Čivrný Pavel      H45 812.22  99
88.  Novotný Jan      H18 789.97  98
89.  Klimplová Lenka    D21 786.20  156
90.  Vícha Vladimír     H50 785.50  77
91.  Roudný Václav     H10 781.53  132
92.  Vávra Jaroslav     H21 771.28  33
93.  Šabatka Petr      H21 764.61  74
94.  Kokaisl Tomáš     H21 756.20  102
95.  Zitka Adam       H21 745.95  86
96.  Třasák Milan      H55 741.66  76
97.  Schvach Hynek     H10 738.72  165
98.  Novotný Václav     H16 732.79  110
99.  Šrenkelová Soňa    D14 719.81  x
100. Kološ Oldřich     H45 711.95  87
101. Nožičková Libuše    D50 709.98  136
102. Schvachová Lucie    D10 692.00  x
103. Mrštíková Květa    D21 669.94  50
104. Procházka Radek    H40 661.22  58
105. Zitková Radka     D21 655.03  92
106. Weisbauer Vojtěch   H18 645.52  81
107. Zelinka Jan      H16 630.42  119
108. Herman Jan       H21 622.34  62
109. Tužilová Štěpánka   D35 605.63  169
110. Šrenkelová Kateřina  D14 596.90  x
111. Kašparová Eva     D21 577.39  152
112. Konvalinka Jindřich  H10 573.52  131
113. Čepelka Petr      H60 573.50  88
114. Weisbauerová Blanka  D45 552.41  105
115. Valachová Jana     D40 547.89  114
116. Štěrba Zbyněk     H21 546.90  25
117. Koška Matěj      H12 544.30  158
118. Bezdíček Kryštof    H12 542.28  95
119. Lučan Vladimír     H21 524.90  24
120. Macl Jan        H18 522.00  83
121. Filičko Marek     H35 512.72  91
122. Skálová Eliška     D18 484.37  75
123. Kanta Martin      H12 483.24  147
124. Malá Marie       D60 469.86  108
125. Tomek Jan       H14 463.58  124
126. Mrštíková Hana     D50 462.25  126
127. Vávra Jaroslav     H60 453.99  113
128. Nádvorník Pavel    H50 451.23  144
129. Lennerová Eva     D50 440.00  117
130. Žák Jan        H12 437.67  79
131. Šolcová Hana      D21 424.20  134
132. Nožka Radek      H20 417.76  2
133. Udatný Martin     H10 401.61  x
134. Hostinský Jiří     H50 393.24  163
135. Valach Ondřej     H18 392.07  115
136. Julínková Dana     D40 389.21  x
137. Bolech Filip      H21 384.21  164
138. Habětínek Adam     H12 382.76  137
139. Schvachová Stanislava D35 382.62  x
140. Hanzlík Lukáš     H12 362.73  166
141. Chlad Václav      H12 361.72  x
142. Duch Zdeněk      H21 352.81  118
143. Kološová Jana     D40 352.13  149
144. Vojtíšková Erika    D21 329.73  x
145. Seidl Jakub      H18 313.99  96
146. Bolechová Anežka    D20 310.71  94
147. Baštová Martina    D21 308.54  167
148. Žák Michal       H10 300.00  100
149. Chalupa Oldřich    H55 297.69  151
150. Kolínová Natálie    D14 291.42  x
151. Turský Juraj      H21 287.08  161
152. Tužil Ondřej      H14 280.36  104
153. Francová Lucie     D10 273.31  175
154. Lulayová Zuzana    D21 262.55  155
155. Nádvorníková Tereza  D20 261.16  72
156. Habětínková Jitka   D45 260.19  145
157. Nádvorník Petr     H10 248.75  178
158. Lemberk Jakub     H14 236.96  153
159. Krčál Jaroslav     H21 235.09  x
160. Bolech Jiří      H50 232.79  140
161. Horák Vojtěch     H12 232.47  138
162. Herman Jan       H55 225.59  143
163. Lulayová Věra     D50 225.54  157
164. Valentová Zuzana    D21 224.51  x
165. Chmelík Jiří      H60 220.92  139
166. Štěrbová Lenka     D55 218.15  129
167. Baštová Alena     D50 209.35  112
168. Rousková Tereza    D20 193.71  120
169. Borský Matěj      H12 186.88  x
170. Hrubeš Jan       H14 186.28  142
171. Oulehlová Alžběta   D12 182.94  168
172. Mareš Adam       H10 167.65  x
173. Valenta Miloslav    H21 165.24  x
174. Lučanová Marta     D21 164.57  32
175. Frosch Petr      H21 163.99  179
176. Provazníková Darja   D14 162.41  160
177. Stránský Marek     H10 160.93  x
178. Fukátko Petr      H21 156.84  80
179. Sůvová Barbora     D21 152.90  67
180. Tichý Ondřej      H18 137.38  133
181. Švíglerová Pavla    D21 131.25  65
182. Čermák Petr      H40 128.89  135
183. Juračka Petr      H21 124.60  x
184. Klimplová Zuzana    D21 118.90  49
185. Haas Karel       H35 115.36  101
186. Knížek Jiří      H21 91.83  176
187. Marešová Michaela   D20 90,8   56
188. Tuček Martin      H10 89.68  x
189. Hloupá Monika     D12 60.39  x
190. Sůva Petr       H55 55.17  106
191. Marešová Kristýna   D18 51.32  184
192. Víchová Šárka     D21 46.91  111
193. Trávníček Tomáš    H12 39.50  x
194. Vaníčková Ivana    D21 34.99  x
195. Vaníčková Jaroslava  D21 33.58  174
196. Takáčová Daniela    D10 28.96  185
197. Kosová Leona      D35 24.VI  180
198. Burda Jan       H10 23.45  x
Historická tabulka umístění v oddílovém žebříčku - soubor xls