Rok 2010

Skončila o-sezóna 2010. V celkovém hodnocení ji určitě zařadíme mezi úspěšné. Hlavními pozitivity byly skvělé výsledky tria našich žen Martina Zvěřinová-Dočkalová, Iveta Duchová a Jana Knapová, zastoupení našeho klubu v české reprezentaci na všech letošních vrcholných světových a evropských o-akcích, dobrá práce s mládeží i bezproblémové uspořádání všech námi připravených akcí. Ne vše se nám ale vydařilo, jak jsme čekali. Ale takový už je život. Potěšitelné je, že náš klub žije nejen sportem, ale daří se nám i další klubové aktivity.

Organizační činnost: Druhý rok vedl klub výbor ve složení Petr Klimpl (předseda), Karel Haas (místopředseda), Jan Kaplan, Ladislava Víchová, Adam Zitka, Jan Fukátko a Aleš Jirásek. Řadu úkolů tradičně pomáhali řešit trenéři jednotlivých skupin. K informovanosti členů přispívá pravidelné vydávání měsíčníku Jantar a aktuální klubová www stránka včetně informačního systému klubu. Nepodařilo se navázat na loňskou dobrou informovanost v lokálních sdělovacích prostředcích – tam se nyní moc neobjevujeme.

Počet členů: OK Lokomotiva Pardubice je stále nejpočetnějším o-klubem v ČR, máme již skoro 300 členů, závodní registraci v OB letos mělo 255 závodníků. Přes rozšíření počtu těch nejmladších začínají v klubu převažovat ti dříve narození.

Finance: Činnost klubu v roce 2010 stála něco přes dva miliony Kč. Hospodaření klubu je vyrovnané. Hlavními zdroji jsou vedle příspěvků členů příjmy z pořádání závodů, dotace samosprávy (především města Pardubice, ale i Pardubického kraje), dotace na činnost SCM, dotace na projekt od Evropské unie, dotace ČSOS na talentovanou mládež, neopominutelné jsou samozřejmě i příjmy z reklam a dary od sponzorů. Naopak se hodně pohoršily dotace od ČSTV, nyní jsou již skoro zanedbatelné. Všem, kteří se podíleli na zajištění zdrojů financování, je třeba velmi a velmi poděkovat. Hlavními výdaji pak jsou tradičně vklady na závodech, doprava na závody, pořádání závodů, příspěvky na soustředění, vydávání map i tréninky (tělocvičny, mapové tréninky) a náklady na realizaci činnosti SCM a projektu „362 Years After“.

Pořádání závodů: Stejně jako v letech minulých jsme i v roce 2010 připravili hodně závodů. V červnu jsme v Horním Bradle uspořádali závod žebříčku B-Čechy (klasika), na konci prázdnin 3-denní Cenu východních Čech s centrem na Seči (etapy byly ve Vápenném Podole, ve Vršově a na Seči), v dubnu jsme během jednoho dne připravili ve Zdechovicích dvě oblastní mistrovství – dopoledne na krátké trati a odpoledne ve sprintu. V říjnu byly na Milovech tradiční Rodinné štafety. Stejně jako v předchozích letech jsme opět úspěšně uspořádali i další akce – 4 závody Ligy pardubických škol a krajské finále Olympiády škol. Přívaly sněhu a mrazy nás trochu zaskočily, takže jsme uspořádali jen jeden závod Zimní hradubické ligy (2 závody musely být odvolány), byl minimalizován i program Pardubického zimního poháru. Všechny akce jsme dokázali zvládnout na velmi dobré úrovni, a tak všem, kteří se na pořádání těchto závodů podíleli, patří velký dík. Celkem na našich akcích startovalo téměř 6 000 závodníků.

Mapy: Vydali jsme 5 map. Pro závod ve sprintu ve Zdechovicích to byla mapa Katovna–sever (1:5000, autor Zdeněk Sokolář), pro závod žebříčku B mapa Roudný (autor Miroslav Nožička), která vyšla jak v měřítku 1:15000, tak i 1:10000, pro Cenu východních Čech to pak byla mapa U letadla (1:10000, autor Miroslav Nožička) a revidovaná mapa Podol (1:10000, revizi provedl David Procházka). V rámci projektu výukových map jsme na počátku roku vydali mapu Veská (1:10000, autor Miroslav Nožička).

Tréninky: Příprava probíhala v tradičních pardubických podmínkách – tělocvičny, atletický tunel, tartanová dráha, mapové výjezdy, běžecké tréninky podle jednotlivých tréninkových skupin, víkendové tréninkové srazy v Pardubicích a okolí. Na soustředění jsme byli v zimě v Křižánkách a v Krkonoších, na jaře v Blansku-Obůrce, o velikonocích v Novém Boru, v květnu v Bělči a ve Zderazi, na konci prázdnin v Jablonci nad Nisou a v říjnu tradičně v Prkenném dole. Ve spolupráci se švédským klubem OK Kare byl realizován projekt „362 Years After“, v rámci kterého hostili naši mladí závodníci na desetidenním pobytu Švédy v České republice (především na Třech studních). Desetidenní letní tábor Silva o-camp byl v Ostružně. Velké poděkování patří trenérům – o nejmladší žactvo se starali Laďka Víchová, Alena a Petr Klimplovi a Bedřich Sáňka, o starší žactvo Renata Čermáková, Iva Kaplanová a Petr Fiala, dorostenecké SCM vedla organizačně Zuzana Klimplová, trenérsky pak Karel Haas a další, většina se však (stejně jako junioři a dospělí) připravovali individuálně za podpory některého z trenérů (Iva Kaplanová, Vladimír Lučan, Jan Kaplan, Martina Zvěřinová).

Sportovní výsledky: Závodníci našeho klubu měli zastoupení na všech významných světových i evropských o-akcích. Na MS v Norsku běžela Iveta Duchová krátkou trať a skončila na pěkném 26. místě, na ME v Bulharsku běžela Martina Dočkalová, kde s B-štafetou doběhla na 6. místě, skvělé je její 15. místo v závodě na klasické trati. Na Akademickém mistrovství světa ve Švédsku přispěla Iveta Duchová k bronzové medaili štafety žen, v individuálních závodech skončila na přelomu první a druhé desítky. Na MS juniorů reprezentovali Jana Knapová a David Procházka, v individuálních závodech se mezi nejlepší neprobojovali, v závodě štafet Jana přispěla skvělým výkonem na 2. úseku ke stříbrné medaili pro ČR. Na ME dorostu ve Španělsku běžela Lenka Knapová, po nevydařeném závodě na klasické trati obsadila 14. příčku ve sprintu a přispěla tak k vítězství České republiky v Poháru národů (šéftrenérkou výběru byla Zuzana Klimplová). Iveta Duchová, Jana Knapová a David Procházka reprezentovali ČR i na Euromeetingu v Turnově, kde Iveta finišovala vítěznou štafetu žen ČR.
Na mistrovstvích ČR vybojovali závodníci našeho klubu 9 medailí. Výborně běhala Martina Zvěřinová-Dočkalová, která vyhrála šampionáty v kategorii žen na klasické a dlouhé trati (na krátké trati byla třetí) a spolu s Janou Knapovou a Ivetou Duchovou získala i štafetové zlato. Další titul pro LPU přidala na dlouhé trati juniorka Jana Knapová, ta byla navíc na krátké a klasické trati vždy druhá. Další dvě medaile přidali Iveta Duchová (stříbro na krátké trati) a junior Matěj Kamenický (bronz na klasice). V mistrovských závodech velmi dobře běhal i Vladimír Lučan, který na všech třech šampionátech, které běžel, zůstal jen těsně za medailí. V desítce nejlepších na M ČR najdeme i řadu dalších jmen závodníků LPU. V dlouhodobých soutěžích si výborně vedla Martina Zvěřinová-Dočkalová, která vyhrála Český pohár a vyhrála i Ranking, ve Sprint cupu byla čtvrtá (tam se do první desítky dostali i Zbyněk Štěrba a Iveta Duchová). Velmi cenné je vítězství Jany Knapové v juniorské kategorii žebříčku A, tam v první desítce skončili i Eliška Kulhavá, David Procházka, Matěj Kamenický a Jan Klapal. V žebříčku B je pěkná 6. příčka Martina Kaplana. Ve Východočeském poháru se na jaře zaskvěli naši žáci, kteří vyhráli tři z šesti kategorií – nejlepší byli Zuzana Brožová (ta přidala vítězství i v podzimní části), Martin Roudný a Eliška Kulhavá, velmi dobře si vedl i dorostenec Jan Novotný, který získal vítězství v celoročním Východočeském poháru v H18.
Trochu nám v roce 2010 nevyšly soutěže družstev. Na M ČR vyhrávají naši dospělí jen v lichých letech (a to rok 2010 nebyl), jejich 5. místo je pěkné, ale… Velmi dobře běželo i béčko, které skončilo hned za první desítkou. Dorostenci po pěti úsecích vedli, jejich cestu za medailí zhatila diskvalifikace na 6. úseku… V oblastních žákovských výběrech si Eliška Kulhavá doběhla v družstvu Východočeské oblasti pro titul, v dalších týmech pak běželi Martin Kaplan, Martin Kanta a Ilona Šrenkelová. V České lize klubů skončili dospělí na skvělém 3. místě, dorost měl na víc než jen na 6. příčku. Ani v mistrovství oblasti to nevyšlo nejlépe – pěkné je druhé místo žactva, dorost skončil až druhý a dospělí až čtvrtí, jen veteráni jako tradičně s velkým náskokem vyhráli.
Opět velmi dobře si vedli veteráni. Iva Knapová obhájila celkové hodnocení Českého poháru veteránů (tam Ladislava Víchová vybojovala 7. místo) a vyhrála i Veteraniádu ČR na klasice. I další veteráni dokázali vyhrát Veteraniádu ČR – Jana Juračková na dlouhé trati, Jan Kaplan a Ladislava Víchová na krátké trati a štafeta veteránek D135 (Kaplanová, Knapová, Čermáková). Na stupních vítězů na veteránských šampionátech se ještě objevili Jaroslav Fridrich, štafeta D165, Jan Knap a Renata Čermáková. V žebříčku B vyhrála Iva Knapová, Ladislava Víchová a Jaroslav Fridrich obsadili druhá místa a Květa Kubíková a Jan Knap byli třetí. V družstvech si výborně vedli naši veteráni v DH300 (Sáňka, Kubíková, Mrštík, Dočkalová, J. Fridrich), kteří vyhráli Veteraniádu ČR, tým v kategorii DH275 byl druhý.

Řada našich členů úspěšně startuje i v dalších, příbuzných o-sportech – MTBO, radiový OB, rogaining, horský OB i další. Nežijeme jen sportem, poměrně bohatý je život klubu – závěr sezóny, společenské večery, různá posezení, oslavy (třeba rok 2010 byl v našem klubu rokem svateb – bylo jich skutečně požehnaně), apod. Život v klubu je pestrý, a tak to má být.

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY 2010

ORIENTAČNÍ BĚH

SVĚTOVÉ SOUTĚŽE
Mistrovství světa 26. místo Iveta Duchová na krátké trati
Mistrovství Evropy (6.) místo Martina Dočkalová ve štafetách
15. místo Martina Dočkalová na klasické trati
33. místo Martina Dočkalová na krátké trati
Světový pohár 59. místo Iveta Duchová
68. místo Martina Zvěřinová
Akademické mistrovství světa 3. místo Iveta Duchová ve štafetách
10. místo Iveta Duchová ve sprintu
14. místo Iveta Duchová na krátké trati
Euromeeting 1. místo Iveta Duchová ve štafetách
4. místo Iveta Duchová na krátké trati
7. místo David Procházka ve štafetách
7. místo Jana Knapová ve štafetách
12. místo Iveta Duchová na klasické trati
27. místo Jana Knapová na krátké trati
29. místo Jana Knapová na klasické trati
33. místo David Procházka na krátké trati
Mistrovství světa juniorů 2. místo Jana Knapová ve štafetách
(16.) místo David Procházka ve štafetách
28. místo Jana Knapová na krátké trati
31. místo Jana Knapová na klasické trati
34. místo Jana Knapová ve sprintu
46. místo David Procházka ve sprintu
48. místo David Procházka na krátké trati
57. místo David Procházka na klasické trati
Mistrovství Evropy dorostu 14. místo Lenka Knapová ve sprintu
53. místo Lenka Knapová na klasické trati
DRUŽSTVA
Mistrovství ČR klubů 5. místo dospělí A
11. místo dospělí B
15. místo dorost
Veteraniáda ČR 1. místo DH300
2. místo DH275
Česká liga klubů 3. místo dospělí
6. místo dorost
Mistrovství Vč. oblasti 2. místo žactvo
2. místo dorost
4. místo dospělí
1. místo veteráni
JEDNOTLIVCI
Mistrovství ČR 1. místo Jana Knapová na dlouhé trati (D20)
Martina Dočkalová na dlouhé trati (D21)
Martina Zvěřinová na klasické trati (D21)
štafeta žen (Knapová, Duchová, Zvěřinová)
2. místo Jana Knapová na krátké trati (D20)
Iveta Duchová na krátké trati (D21)
Jana Knapová na klasické trati (D20)
3. místo Martina Dočkalová na krátké trati (D21)
Matěj Kamenický na klasické trati (H20)
4. místo Lenka Knapová ve sprintu (D18)
Jana Knapová ve sprintu (D20)
Martina Dočkalová ve sprintu (D21)
Lukáš Hovorka na klasické trati (H20)
Vladimír Lučan na klasické trati (H21)
5. místo David Procházka na dlouhé trati (H20)
Vladimír Lučan na dlouhé trati (H21)
Klára Procházková ve sprintu (D16)
6. místo Petr Bořil v nočním OB (H20)
Vladimír Lučan v nočním OB (H21)
Eliška Kulhavá ve sprintu (D16)
Marta Lučanová ve sprintu (D21)
Lenka Knapová na krátké trati (D18)
David Procházka na krátké trati (H20)
Iveta Duchová na klasické trati (D21)
Gigasport Český pohár 1. místo Martina Zvěřinová
hummel sprint cup 4. místo Martina Zvěřinová
5. místo Zbyněk Štěrba
6. místo Iveta Duchová
Ranking 1. místo Martina Zvěřinová
7. místo Vladimír Lučan
Žebříček A 1. místo Jana Knapová (D20)
5. místo David Procházka (H20)
7. místo Matěj Kamenický (H20)
8. místo Lenka Knapová (D18)
9. místo Eliška Kulhavá (D16)
10. místo Jan Klapal (H20)
Český pohár veteránů 1. místo Iva Knapová
7. místo Ladislava Víchová
Český pohár štafet 2. místo ženy A
4. místo dorostenci
7. místo muži
7. místo dorostenky
8. místo ženy B
Žebříček B 1. místo Iva Knapová (D40)
2. místo Ladislava Víchová (D50)
Jaroslav Fridrich (H65)
3. místo Květa Kubíková (D60)
Jan Knap (H55)
Veteraniáda ČR 1. místo Jana Juračková na dlouhé trati (D50)
Ladislava Víchová na krátké trati (D50)
Jan Kaplan na krátké trati (H45)
Iva Knapová na klasické trati (D45)
štafeta D135 (Kaplanová, Knapová, Čermáková)
2. místo Iva Knapová na dlouhé trati (D40)
Iva Knapová ve sprintu (D50)
Jaroslav Fridrich na krátké trati (H65)
Jana Juračková na klasické trati (D50)
štafeta D165 (Nožičková, Víchová, Kubíková)
3. místo Jan Knap na dlouhé trati (H55)
Renata Čermáková v nočním OB (D40)
Ladislava Víchová v nočním OB (D50)
Mistrovství Vč. oblasti 1. místo Martin Kaplan na krátké trati (H14)
Tomáš Kubelka ve sprintu (H18)
Eliška Kulhavá na klasické trati (D14)
štafeta žen (Knapová, Zvěřinová, Duchová)
Veteraniáda Vč. oblasti 1. místo Alexandra Procházková na klasické trati (D40)
Ladislava Víchová na klasické trati (D50)
Květa Kubíková na klasické trati (D55)
štafeta H165 (Farář, Lulay, Nožička)
Východočeský pohár 1. místo Zuzana Brožová (jaro D10)
Zuzana Brožová (podzim D10)
Eliška Kulhavá (jaro D14)
Martin Roudný (jaro H10)
Ladislava Víchová (D45)
Jan Novotný (H18)

JAK PROBÍHALA SEZÓNA 2010

Prosinec 2009:
 • Do reprezentace na rok 2010 byli zařazeni: dospělí – Martina Dočkalová, Iveta Duchová, junioři – Jana Knapová, Matěj Kamenický a David Procházka; dorost – Lenka Knapová a Jan Čermák.
 • SCM pro oblast Pardubice dostalo dotaci od Nadace OB.
 • Zuzana Klimplová byla pověřena vedením výběru dorostu ČR na roky 2010 a 2011.
 • 1. závod PZP uspořádali Nádvorníkovi pod Kunětickou horou.
 • Na Malé ceně Velké Verandy (2. závod ZHL) skončila Marta Fenclová druhá a Martina Dočkalová třetí.
 • Ve Spojile uspořádali Knapovi 2. kolo PZP (zkrácená klasika).
 • Společenský večer orientačních běžců k oslavám 50 a 40 let OB v Pardubicích byl nezapomenutelný. Konal se v sále Kulturního domu v Hronovické pod dirigentskou taktovkou Honzy Fukátka.
 • Třetím závodem ZHL byl Vánoční sprint v Hradci Králové, v elitní kategorii žen obsadila Marta Fenclová 4. místo.
 • Štědrodenní překvapení (3. kolo PZP) plné překvapení připravily Lenka a Zuzka Klimplovy.
 • Maratón 2009 v tělocvičně Gymnázia Dašická vyhráli mladí a ujali se vedení 9:8.
Leden 2010:
 • Velká nadílka sněhu způsobila odvolání řady závodů. Neběžel se Vinice kros, zrušen byl i PZP na mapě Houmeless i přeložený noční OB na Studánce.
 • Program minisoustředění připravili David Procházka a Jan Klapal.
 • Na lyžařském soustředění žáků v Křižánkách jsme si užili dostatek sněhu.
Únor 2010:
 • 4. kolo PZP připravil Zdeněk Cinkan jako dlouhou trať na Višňovce.
 • Víkendové minisoustředění připravili Lučanovi.
 • Další závod ZHL, který se měl běžet v Hradci Králové, byl zrušen.
 • Zimní hradubická liga skončila poslední únorovou neděli Kuňka krosem. V dámské elitě skončila Marta Fenclová na druhém místě a to znamenalo sedmé celkové vítězství v řadě v této soutěži.
 • Na Krkonošské padesátce dojelo družstvo žen pod hlavičkou Štika a drak na 4. místě.
Březen 2010:
 • Páté kolo PZP – horský sprint na Vinici – připravili Lulayovi.
 • 6. kolo PZP – noční OB se vydařil, pořádali Mrštíkovi na Studánce.
 • Letošní ročník Pardubického zimního poháru (již 16.) vyhráli Aleš Jirásek a Laďka Víchová.
 • Na soustředění výběru dorostu OB ve Vracově byli Jan Čermák a Lenka Knapová.
 • První letošní soustředění LPU a SCM Pardubicko proběhlo na sněhu v Obůrce u Blanska.
 • Jarní pohár (dlouhá trať) byl zrušen.
 • O-sezóna zahájila štafetami v Chlumci nad Cidlinou. V pátek se běžely noční 4členné štafety, A štafeta LPU skončila na 2. místě. V sobotu proběhlo 1. kolo Českého poháru štafet. Na druhých místech skončily štafety žen a dorostenců.
 • Třetí kolo Ligy pardubických škol se běželo ve Svítkově.
 • Úvodní závod Východočeského poháru se běžel ve Vyhnanicích, připravil oddíl OB z Týniště.
 • Město Pardubice přidělilo granty na sport na rok 2010. Dostalo se i na náš klub.
 • Začaly pravidelné mapové tréninky v okolí Pardubic.
 • Na Městském atletickém stadionu proběhlo letošní první kontrolní měření na dráze pro členy LPU a SCM.
Duben 2010:
 • Na Velikonoční prázdniny bylo připraveno mapové soustředění v Novém Boru, 70 účastníků absolvovalo 7 tréninků v náročných terénech.
 • 4. kolo Ligy škol proběhlo na Studánce. Celkově vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
 • Druhé a třetí kolo Vč. poháru jsme uspořádali ve Zdechovicích na mapě Katovna – dopoledne oblastní mistrovství na krátké trati, odpoledne oblastní mistrovství ve sprintu. Oba závody se povedly.
 • Na Mistrovství ČR na dlouhé trati v Mníšku pod Brdy získala Martina Dočkalová zlatou medaili. Další titul přidala v juniorkách Jana Knapová. Umístění v první desítce: D21 – 8. Škodová, H21 – 5. Lučan. 8. Udržal, H20 – 5. D. Procházka, 10. T. Procházka, H18 – 9. Kubelka, D18 – 9. L. Knapová. Ve veteraniádě vyhrála Jana Juračková D50, Iva Knapová byla druhá v D45, třetí místa přidal Jan Knap v H55.
 • Čtvrtý závod VčP připravila hradecká Slávie v Brzicích.
 • Oblastního soustředění žactva v Hradci Králové se pod vedením Renaty Čermákové zúčastnili Tereza Fenclová, Ilona Šrenkelová, Eliška Kulhavá, Jonáš Fencl, Martin Kaplan a Martin Kanta.
 • Těžký oblastní závod na Šajtavě připravili pořadatelé z Rychnova nad Kněžnou.
 • Na M ČR v nočním OB u Orlovské hájenky u Humpolce jsme skončili bez medaile. V první desítce se umístili: H20 – 6. Bořil, 8. Nožka, H21 – 6. Lučan, 9. Udržal, v české veteraniádě vybojovaly 3. místa Renata Čermáková v D40 a Laďka Víchová v D50.
 • Olympiáda škol okresu a kraje proběhla ve Spojile, hlavní pořadatelkou byla Lenka Koberová.
 • Kontrolní měření na dráze proběhlo na Městském atletickém stadionu.
 • Na srazu výběru dorostu na Čeřínku byli pod vedení Zuzany Klimplové Lenka Knapová a Jan Čermák.
 • Martina Dočkalová byla nominována na Mistrovství Evropy v OB (přelom května a června v Bulharsku).
 • Řada našich závodníků běžela za své švédské kluby Tiomilu.
 • Na Mistrovství ČR železničářů vybojoval Jan Knap vítězství, Marie Malá přidala 2. místo ve veteránkách.
Květen 2010:
 • Květnová soustředění proběhla v Bělči (žactvo) a ve Zderazi (dorost a dospělí).
 • Iveta Duchová byla na soustředění reprezentace v Norsku.
 • Na soustředění juniorské reprezentace v Černé Vodě byli Matěj Kamenický a Jana Knapová.
 • Na dva závody Vč. Poháru jsme jeli do Moravské Třebové. Běžel se sprint a krátká trať.
 • Na Mistrovství ČR ve sprintu jsme nezískali žádnou medaili. V D21 skončila Martina Dočkalová na 4. místě (6. Marta Lučanová), stejně jako Jana Knapová v D20 (10. Martina Valachová) a Lenka Knapová v D18. V H21 obsadil Tomáš Udržal 9. místo, v D16 byla Klára Procházková 5. a Eliška Kulhavá 6. V H20 skončil David Procházka 9. a Matěj Kamenický 10. Iva Knapová vybojovala 2. místo v D50.
 • První dva závody žebříčku A se běžely u Zlína u obce Držková. V sobotní klasice v kategorii D21E obsadila Martina Dočkalová 2. místo, v D21A vyhrála Jana Juračková, v první desítce se objevili v D18A Lenka Knapová (4.), v D18A Klára Petráčková (8.), v D20A Jana Knapová (4.) a Martina Valachová (8.), v H20A Matěj Kamenický (4.), Lukáš Hovorka (5.) a David Procházka (8.). Naši dospělí vyhráli Pohár města Zlína.
 • V neděli se ve stejném lese běžela krátká trať. Martina Dočkalová skončila v D21E na 6. místě, v D20A vyhrála Jana Knapová, v D21A opět vyhrála Jana Juračková. V H18A vybojoval Jan Čermák 2. místo, v H20A skončili 6. Petr Bořil a 8. Jan Klapal.
 • V prvním závodě žebříčku B (klasika), který pořádal OK 99 Hradec Králové v Hrachovišti, obsadila Petra Škodová 2. místo v D21B, Martin Kaplan vyhrál H14B a Jan Hovorka H21B. Ve veteránských kategoriích vyhráli Iva Knapová D40, Laďka Víchová D50 a Jarda Fridrich H65, v H35 skončil Jan Kaplan na 3. Místě a H55 Jan Knap na místě druhém.
 • Nedělní krátká trať se běžela také v Hrachovišti. V H16B skončil Ondra Šimáček druhý, pak už byli na stupních vítězů vidět jen veteráni: Iva Knapová (D40), Laďka Víchová (D50), Jarda Fridrich (H65) a Jan Kaplan (H35) vyhráli, Jana Juračková (D45) byla druhá, Petr Fridrich (H35) a Petr Valach (H45) byli třetí.
 • Další kontrolní měření na dráze proběhlo na Městském atletickém stadionu.
 • Již 8. kolo Vč. poháru se běželo ve Studeném na mapě Studené.
 • Závod hummel sprint cupu a žebříčku A ve sprintu se běžel v Brně – Kohoutovicích. V D21E skončila Martina Dočkalová na 3. místě (8. Jana Juračková), v D18A doběhla Lenka Knapová na 9. místě, v D20A skončila Jana Knapová třetí. V H21E obsadil Tomáš Udržal 8. místo, Jan Čermák obsadil v H18A třetí místo, v H20A byl David Procházka pátý.
 • Sobotní štafety se běžely také v Brně – Kohoutovicích. Dorostenky skončily sedmé, ženy druhé (Lučanová, Knapová, Dočkalová), dorostenci sedmí, skvěle zaběhli muži – čtvrté a páté místo.
 • Druhý závod štafet se běžel v Babicích u Brna. Umístění našich štafet: D18: 3. místo (E. Kulhavá, Knapová, Voborníková) a 5. místo, D21: 4. a 15. místo, H18: 7. a 12. místo, H21: 11., 20. a 21. místo.
 • Oblastní mistrovství na klasické trati se běželo v kempu Sv. Kateřiny. Mistry Vč. oblasti se stali Jan Novotný (H18) a Eliška Kulhavá (D14). Oblastní veteraniádu vyhrály Alexandra Procházková (D40), Laďka Víchová (D50) a Květa Kubíková (D55).
Červen 2010:
 • Na Mistrovství Evropy v Bulharskou startovala Martina Dočkalová. V B-štafetě obsadila 6. místo, na krátké trati skončila 33. a na klasice na výborné 15. příčce.
 • Další dva celostátní závody Gigasport Českého poháru se konaly ve Velenicích. Na krátké trati zářili naši eliťáci – Tomáš Udržal vyhrál a Vladimír Lučan byl jen vteřinu za ním, Jan Hovorka skončil šestý. Marta Lučanová obsadila v D21E 6. místo. D20A vyhrála Jana Knapová, v D18A Lenka Knapová skončila 5., v D16A byla Klára Procházková 5. a Eliška Kulhavá 8. V D21A obsadily Petra Škodová a Veronika Krčálová 2. a 3. místo, v H20A skočili 4. Radek Nožka, 5. Jan Klapal, 8. Petr Bořil, 10. Matěj Kamenický. V nedělní klasice skončila v elitě Marta Lučanová devátá, Vladimír Lučan v H21E obsadil 8. místo. V D21A patřila první tři místa Petře Škodové, Veronice Krčálové a Janě Juračkové. D16A – 7. Kulhavá, D18A – 6. Lenka Knapová, 9. Klára Petráčková, D20A – 3. Jana Knapová, H20A – 2. Lukáš Hovorka. Druhá místa vybojovaly v D40B Iva Knapová a v D50B Laďka Víchová. V H21B obsadil Aleš Jirásek 2. místo.
 • Celostátní přebor škol se konal v Praze o oboře Hvězda. Gymnázium Dašická obsadilo skvělé 2. místo mezi základními školami a 4. místo mezi středními školami. V kategorii D7 vyhrála Denisa Schvachová a v H7 Vojtěch Novotný.
 • Jana Juračková se stala akademickou mistryní ČR na klasické trati.
 • Naši muži se vydali na největší o-štafety na světě na finskou Jukolu.
 • Na Mistrovství ČR na krátké trati v Lučanech nad Nisu jsme vybojovali 3 medaile. V D21 se na druhém místě umístila Iveta Duchová, hned za ní skončila Martina Dočkalová. Stříbrnou medaili v D20 získala Jana Knapová. Další umístění v první desítce: H21: 9. Jan Hovorka, D16: 7. Eliška Kulhavá, D18: 6. Lenka Knapová, 8. Šárka Kulhavá, 9. Klára Petráčková, H20: 6. David Procházka, 9. Radek Nožka. Ve veteraniádě vyhráli Laďka Víchová v D50 a Jan Kaplan v H45.
 • V Horním Bradle jsme úspěšně uspořádali závod žebříčku B.
 • Další závod žebříčku B se běžel ve Vyhnánově (okres Chrudim). V D18B vyhrála Klára Petráčková, v D21B Martina Dočkalová (3. Petra Škodová), v D40B Iva Knapová, v D50B Laďka Víchová. V H55 obsadil Jan Knap 3. místo.
 • Klubový triatlon se uskutečnil opět v Mělicích. Mistry LPU se stali Zbyněk Štěrba a Daniela Petrová.
 • Jarní část Východočeského poháru byla ukončena závodem v Rybné nad Zdobnicí.
 • Východočeský pohár žactva – jaro 2010: Naši žáci vyhráli tři z 6 hlavních kategorií – Zuzana Brožová (D10C), Martin Roudný (H10C) a Eliška Kulhavá (D14C). Vojtěch Novotný byl třetí v H14C, Ilona Šrenkelová čtvrtá v D12C.
Červenec 2010:
 • Mistrovství Evropy dorostenců ve Španělsku se zúčastnila Lenka Knapová, ve sprintu obsadila 14. místo, jako tým naši dorostenci pod vedením Zuzany Klimplové vyhráli Pohár národů.
 • První prázdninové vícedenní závody Cena střední Moravy se konaly v Horním Štěpánově. Hlavní kategorii mužů vyhrál Jan Klapal.
 • Na Silesii 2010 v Černé Vodě bojovalo 5 závodníků LPU, nejlépe si vedl Zbyněk Štěrba, který vyhrál hlavní kategorii mužů.
 • Juniorského mistrovství světa v Dánsku se zúčastnili David Procházka a Jana Knapová. Největší úspěch dosáhla Jana Knapová, když ve štafetách získala stříbrnou medaili.
 • Letního tábora Silva O-camp v Ostružně u Jičína se zúčastnila stovka dětí a vedoucích. Celotáborová hra byla tentokrát věnovaná Rumcajsovi.
 • 17 Švédů z Falunu a 18 českých o-běžců strávili společně 10 dnů na Třech Studních při realizaci projektu „362 Years After“.
 • H.S.H. Vysočina cup 2010 – třídenní závody s centrem ve Svratce. Na stupně vítězů vystoupili: D10: Zuzana Brožová (1. místo), D14: Denisa Schvachová (1.), D35C: Karolína Čivrná (2.), D45B: Iva Knapová (1.), D45C: Dana Julínková (3.), D60: Květa Kubíková (2.), H10: Martin Roudný (1.), Venda Roudný (2.), H14: Martin Kaplan (2.), H21C: Petr Fridrich (2.), H55: Jan Knap (3.).
 • Na Akademickém mistrovství světa ve Švédsku reprezentovala Iveta Duchová. Ve sprintu skončila na 10. místě, na krátké trati na 14. místě, se štafetou vybojovala bronzovou medaili!
 • Třídenní závody Kůstrý 2010 se konaly za minimální účasti závodníků LPU ve Vacově.
Srpen 2010:
 • 5-denních závodů Oocup ve Slovinsku se zúčastnilo i dost závodníci LPU. Nejlepšího výsledku dosáhl Martin Roudný, který celkově skončil na druhém místě v H12.
 • Pětidenní závody pod názvem Czech 5 days O 2010 měly centrum na letišti v Hradčanech. Na propršených závodech dosáhli nejlepších výsledků Martin Kaplan v H14 (1.) a Eliška Kulhavá v D14 (2.).
 • Světového šampionátu veteránu ve Švýcarsku se z LPU zúčastnili Květa Kubíková a Václav Farář.
 • Mistrovství světa 2010 se konalo v Norsku. Iveta Duchová běžela krátkou trať, kde obsadila 26. místo. V doprovodných závodech v okolí Trondheimu tam běželo i několik pardubických závodníků.
 • Ve Valečově se běžely další prázdninové závody. V D10 obsadila Viktorka Vojtíšková 3. místo, v D21B Terka Nádvorníková byla 2. a Květa Mrštíková třetí, v D50 vyhrála Laďka Víchová.
 • Euromeetingu v Turnově se zúčastnili Iveta Duchová, Jana Knapová a David Procházka. Iveta přispěla výborným výkonem k vítězství českých žen a byla čtvrtá na krátké trati, Jana a David obsadili se svými štafetami 7. místo, v jednotlivcích se mezi nejlepší nedostali.
 • Současně s Euromeetingem probíhaly 3-denní závody Pěkné Prázdniny 2010. Umístění na stupních vítězů: 2. Šárka Kulhavá v D18, 2. Pavla Švíglerová a 3. Květa Mrštíková v D21B, 2. Květa Kubíková v D60. V elitních kategoriích byli úspěšní Lučanovi – Vladimír vyhrál muže a Marta skončila v ženách šestá.
 • Na klubovém soustředění v okolí Jablonce nad Nisou se na podzimní vrchol sezóny připravovali naši dorostenci a junioři pod vedením Karla Haase.
 • Poslední vícedenní závody Cenu východních Čech jsme pořádali s centrem na Seči. E1 se běžela v Podole, E2 ve Vršově a E3 v centru v kempu U letadla. V sobotu odpoledne byly americké štafety na Seči. Celá řada našich závodníků běžela. V hlavní kategorii žen obsadila Martina Zvěřinová-Dočkalová 2. místo. Dařilo se i žactvu.
Září 2010:
 • Začaly pravidelné tréninky jednotlivých skupin.
 • Žebříček A ve sprintu se běžel v Jánských Lázních. V D21E vyhrála Iveta Duchová (5. Martina Zvěřinová). Další výsledky – D16A: 6. Pavla Horová, 8. Eliška Kulhavá, D18A: 4. Šárka Kulhavá, D20A: 4. Jana Knapová, D21A: 3. Veronika Krčálová, H18A: 6. Jan Čermák, 10. Tomáš Kubelka, H20A: 6. Radek Nožka, 8. David Procházka, H21A: 9. Jan Herman, D55C: 3. Květa Kubíková, H45C: 1. Tomáš Procházka.
 • V Pecce se konal další závod Českého poháru štafet (bylo to současně i oblastní mistrovství východních Čech). Naše ženy (Knapová, Zvěřinová, Duchová) vyhrály (8. LPU B), dorostenky skončily na 7. místě, dorostenci obsadili 4. místo a muži skončili na sedmém. místě. V H165 veteráni vyhráli. V oblastním šampionátu žactva byly žákyně druhé a žáci třetí.
 • Další štafety se běžely opět na Pecce. Ženy skončily na 3. místě (béčko 7.), dorostenky na 9. a 10. místě, dorostenci obsadili 2. místo, muži šesté místo. V H165 naši veteráni opět vyhráli.
 • Soustředění výběru žactva Východočeské oblasti se zúčastnili Tereza a Jonáš Fenclovi, Denisa Schvachová, Ilona Šrenkelová, Eliška Kulhavá, Martin Kaplan a Martin Kanta.
 • Konečné pořadí hummel sprint cupu 2010: 4. Martina Zvěřinová, 6. Iveta Duchová, 5. Zbyněk Štěrba.
 • Poslední dva závody Českého poháru a žebříčku A zavítaly na severní Moravu do Jeseníků. V sobotu se běžela krátká trať. Martina Zvěřinová obsadila v D21E 2. místo, v mužské elitě Zbyněk Štěrba skončil desátý. V D16A byla Eliška Kulhavá osmá, devátá Klára Procházková, v D20A skončila Jana Knapová druhá, v D21A obsadila Petra Škodová 7. místo. V H20A skončil Matěj Kamenický 3., Jan Klapal 6., David Procházka 8., v H21A vyhrál Aleš Jirásek. Na klasice vyhrála Martina Zvěřinová kategorii D21E, v D16A obsadila Eliška Kulhavá 8. příčku, Klára Procházková 10. místo. V D18A obsadila Šárka Kulhavá 8. místo, v D20A vyhrála Jana Knapová, v D21A Petra Škodová skončila druhá. V H20A byl Jan Klapal třetí, 5. Matěj Kamenický, 7. David Procházka.
 • Poslední závody žebříčku B-Čechy se konaly v Čachnově. V sobotní klasice vyhrál Vladimír Lučan kategorii H21A, v D21A obsadila Iveta Duchová 2. místo (5. Jana Juračková, 6. Marta Lučanová), v D21B byla Marta Fenclová třetí. V D40 vyhrála Iva Knapová, v D60 Květa Kubíková, v D50 byla Laďka Víchová druhá. V H21B skončil Jan Kaplan na druhém místě, H55B vyhrál Jan Knap. V nedělní krátké trati vyhrála Iva Knapová D40, Laďka Víchová byla třetí v D50, Vladimír Lučan opět vyhrál H21A.
 • Na Mistrovství ČR na klasické trati v Kostelci u Jihlavy vybojovala Martina Zvěřinová zlatou medaili v kategorii žen – na fotografii v cíli (6. Iveta Duchová), stříbrnou medaili získala v D20 Jana Knapová, v H20 bronz Matěj Kamenický (4. Lukáš Hovorka, 7. Petr Bořil, 10. David Procházka). V H21 skončil Vladimír Lučan těsně čtvrtý. Ve Veteraniádě ČR vyhrála Iva Knapová kategorii D45, Jana Juračková obsadila 2. místo v D50.
 • 41. ročník kolo Ligy pardubických škol začal na Studánce, vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
 • Poslední sobotu v září začala podzimní část Východočeského poháru pěkným prvním závodem v Chocni.
 • Na M ČR štafet v Buku u Příbrami získala štafeta žen (Jana Knapová, Martina Zvěřinová a Iveta Duchová) zlaté medaile, na čtvrtém místě skončila štafeta B. Muži byli osmí, štafeta dorostenek obsadila 7. místo, dorostenci skončili také sedmí. Veteránky v D135 vyhrály (Kaplanová, Knapová, Čermáková), v D165 obsadily 2. místo.
 • Na Mistrovství ČR klubů v Buku u Příbrami obsadil náš tým dospělých (Matěj Kamenický, Iveta Duchová, Jan Hovorka, Jana Knapová, Vladimír Lučan, Martina Zvěřinová, Zbyněk Štěrba) 5. místo, na 11. místě skončilo naše „béčko“. V dorostu bylo áčko z vedoucí příčky diskvalifikováno pro vynechání kontroly, béčko skončilo na 15. místě. Ve veteránských kategoriích zvítězilo družstvo HD300 (Sáňka, Kubíková, Mrštík, Dočkalová, Fridrich), HD275 (Nožička, Víchová, V. Farář, Knapová, Knap) obsadilo 2. místo. Ve vítězném družstvu žactva Východočeské oblasti běžela Eliška Kulhavá.
 • V Českém poháru štafet obsadily naše ženy 2. místo, muži skončili na 7. místě, dorostenky byly sedmé a dorostenci na 4. místě. V České lize klubů skončili naši dospělí na pěkném 3. místě. Dorost skončil na šestý.
 • V celkovém pořadí Gigasport Českého poháru 2010 vyhrála Martina Zvěřinová (18. Iveta Duchová), Vladimír Lučan skončil na 16. místě.
 • Umístění našich závodníků v žebříčku A 2010: D16: 9. Eliška Kulhavá, 13. Klára Procházková, D18: 8. Lenka Knapová, D20: 1. místo Jana Knapová, H18: 13. Jan Čermák, H20: 5. David Procházka, 7. Matěj Kamenický, 10. Jan Klapal.
 • V konečném pořadí ŽB-Čechy 2010 vyhrála v D40B Iva Knapová, druhé místo obsadili Laďka Víchová v D50B a Jaroslav Fridrich v H60, třetí skončili Květa Kubíková v D60 a Jan Knap v H55.
 • Další závod Vč. poháru v extrémních podmínkách se běžel v Plasnici za pořadatelství DOB.
 • Iva Knapová vyhrála Český pohár veteránů, Laďka Víchová obsadila 7. místo, v mužích byl nejlepší Jan Knap na 20. místě.
Říjen 2010:
 • Udělali jsme velký nábor dětí do našeho klubu, dost nových dětí začalo chodit na tréninky, objevily se i na závodech.
 • Další kolo Východočeského poháru se běželo v kempu Peklo u Trutnova.
 • Druhé kolo Ligy škol na Studánce vyhrála opět ZŠ Benešovo náměstí.
 • Amerických štafet v Třebíči se zúčastnili i závodníci LPU.
 • Další závod Vč. poháru měl centrum na louce u Borovničky.
 • Iveta Duchová se úspěšně zúčastnila závodu Světového poháru v Annecy (Francie).
 • Závod Vč. poháru uspořádal Spartak Vrchlabí v Dolní Olešnici.
 • Další závod Vč. poháru měl centrum v Kohoutově.
 • Tradiční pořadatelské duo Karel Haas a Jan Kaplan uspořádalo další ročník Rodinných štafet, tentokrát s centrem na Milovech. Vyhráli Štěrbovi-Lučanovi, 2. Zvěřinovi-Dočkalovi, 3. Klapalovi.
 • Podzimní klubové soustředění se konalo opět v Prkenném dole. Sněžka byla opět zdolána.
 • Východočeský pohár skončil posledním závodem v Dřevěnici.
 • Na soustředění juniorské reprezentace v Polsku byli David Procházka a Jana Knapová.
 • Iveta Duchová běžela závody PWT v Číně. Ve sprintu obsadila 3. místo, na krátké trati byla stejně úspěšná a ve třetím závodě (sprint) obsadila 7. místo.
 • V Rankingu 2010 vyhrála Martina Zvěřinová. V TOP 100 máme 6 závodnic. V mužích je nejlepší Vladimír Lučan na 7. místě (v TOP 100 máme 9 závodníků).
 • V oblastním mistrovství družstev jsme obsadili v žactvu 2. místo, v dorostu také 2. místo, dospělí skončili čtvrtí, veteráni vyhráli.
 • Východočeský pohár vyhráli v D10C Zuzana Brožová, D45C Laďka Víchová, v H18C Jan Novotný.
Listopad 2010:
 • Někteří naši závodníci startovali v horském OB s centrem v Králíkách. V HD obsadili Martina a Petr Zvěřinovi 3. místo, v DD40 Renata Čermáková s Hankou Teplou vyhrály.
 • Pěkný závěr sezóny LPU proběhl v penzionu Pegas na Třech studních.
 • Licence rozhodčích 1. třídy na rok 2012 dostali Petr Klimpl, Václav Farář a Adam Zitka.
 • Do reprezentace na rok 2011 byli zařazeni: dospělí – Martina Zvěřinová, Iveta Duchová, Jana Knapová; junioři – David Procházka; dorost – Eliška Kulhavá.
 • Školení trenérů 3. třídy v Rychnově n. Kn. se zúčastnila pětice pardubických o-běžců – Jan Klapal, Iva Kaplanová, Stanislava Schvachová, Petr Fiala a Tomáš Procházka. Přednášky tam měli Petr Klimpl a Karel Haas.
 • Prvním závodem Klokan kros začal 16. ročník Zimní hradubické ligy, Martina Zvěřinová vyhrála kategorii dámské elity.

NAŠI NEJLEPŠÍ 2010

Nejlepší závodník klubu a nejlepší ženaMARTINA ZVĚŘINOVÁ
 • 6. místo ve štafetách na Mistrovství Evropy
 • 15. místo na Mistrovství Evropy na klasické trati
 • 33. místo na Mistrovství Evropy na krátké trati
 • 1. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 1. místo na M ČR na klasické trati
 • 1. místo na M ČR ve štafetách
 • 3. místo na M ČR na krátké trati
 • 1. místo v Gigasport Českém poháru
 • 1. místo v Rankingu
 • 2. místo v Českém poháru štafet
Nejlepší mužVLADIMÍR LUČAN
 • 4. místo na M ČR na klasické trati
 • 5. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 6. místo na M ČR v nočním OB
 • 8. místo na M ČR ve štafetách
 • 7. místo v Rankingu
Nejlepší juniorkaJANA KNAPOVÁ
 • 2. místo na juniorském mistrovství světa ve štafetách
 • 28. místo na juniorském mistrovství světa na krátké trati
 • 31. místo na juniorském mistrovství světa na klasické trati
 • 34. místo na juniorském mistrovství světa ve sprintu
 • 1. místo na M ČR ve štafetách žen
 • 1. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 2. místo na M ČR na krátké trati
 • 2. místo na M ČR na klasické trati
 • 4. místo na M ČR ve sprintu
 • 1. místo žebříčku A
Nejlepší juniorDAVID PROCHÁZKA
 • 16. místo na juniorském mistrovství světa ve štafetách
 • 46. místo na juniorském mistrovství světa ve sprintu
 • 48. místo na juniorském mistrovství světa na krátké trati
 • 57. místo na juniorském mistrovství světa na klasické trati
 • 5. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 6. místo na M ČR na krátké trati
 • 9. místo na M ČR ve sprintu
 • 10. místo na M ČR na klasické trati
 • 5. místo v žebříčku A
Nejlepší dorostenkaLENKA KNAPOVÁ
 • 14. místo na Mistrovství Evropy dorostu ve sprintu
 • 53. místo na Mistrovství Evropy dorostu na klasické trati
 • 4. místo na M ČR ve sprintu
 • 6. místo na M ČR na krátké trati
 • 8. místo na M ČR na dlouhé trati
 • 8. místo v žebříčku A
Nejlepší dorostenecJAN ČERMÁK
 • 13. místo v žebříčku A
Nejlepší starší žákyněELIŠKA KULHAVÁ
 • 6. místo na M ČR ve sprintu (D16)
 • 7. místo na M ČR na krátké trati (D16)
 • 7. místo na M ČR štafet (D18)
 • 8. místo na M ČR na klasické trati (D16)
 • 9. místo v žebříčku A (D16)
 • 1. místo na oblastním mistrovství na klasické trati
 • 1. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 2. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • členka družstva Vč. oblasti, které vyhrálo M ČR družstev
Nejlepší starší žákMARTIN KAPLAN
 • 1. místo na oblastním mistrovství na krátké trati
 • 6. místo v žebříčku B
 • 6. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 7. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • člen družstva Vč. oblasti, které na M ČR družstev obsadilo 6. místo
Nejlepší mladší žákyněILONA ŠRENKELOVÁ
 • 4. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • členka družstva Vč. oblasti, které na M ČR družstev obsadilo 6. místo
Nejlepší mladší žákJONÁŠ FENCL
 • 8. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 7. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší nejmladší žákyněZUZANA BROŽOVÁ
 • 1. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 1. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší nejmladší žákMARTIN ROUDNÝ
 • 1. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 8. místo ve Východočeském poháru – podzim (H12)
Nejlepší veteránJAN KAPLAN
 • 1. místo na Veteraniádě ČR na krátké trati
Nejlepší veteránkaIVA KNAPOVÁ
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR na klasické trati
 • 1. místo v žebříčku B-Čechy
 • 1. místo v Českém poháru veteránů
Nejlepší trenéřiIVA KAPLANOVÁ
 • trenérka úspěšných žen
LADISLAVA VÍCHOVÁ
 • trenérka skupiny nejmladšího žactva

Vývoj umístění našich závodníků v rankingu 2010

PÁNI 01 03 04 05 06 07 08 09 10
Lučan Vladimír 504 496 357 279 15 15 12 7 7
Hovorka Jan 29 28 35 34 23 22 22 20 21
Udržal Tomáš 15 15 15 14 17 16 15 28 31
Štěrba Zbyněk 525 515 521 530 231 24 24 29 32
Procházka David 148 162 208 123 90 91 82 58 61
Hovorka Lukáš 93 90 96 70 74 76 77 77 79
Klapal Jan 93 90 96 93 81 84 87 80 85
Kamenický Matěj 51 51 57 54 63 74 84 83 87
Lenner Miroslav 139 133 132 103 104 92 91 90 89
Nožka Radek 563 614 580 425 180 125 125 109 104
Bořil Petr 557 629 666 507 263 154 159 107 110
Vávra Jaroslav 319 333 276 206 179 167 160 130 125
Fiala Petr 242 222 205 136 118 120 122 127 128
Kárník Jan 188 192 209 187 169 195 169 159 157
Jirásek Aleš 137 132 135 146 147 188 192 158 162
Herman Jan 258 325 271 272 237 355 205 165 172
Procházka Tomáš ml. 898 892 690 505 464 310 311 206 204
Držka Štěpán 268 256 282 264 264 259 232 237 227
Kafka Miloš 261 276 277 284 291 232 245 244 233
Kaplan Jan 208 228 236 315 239 227 218 232 236
Fukátko Jan 315 312 318 326 323 340 328 349 364
Knížek Jiří 881 714 633 464 441 445 437 422 378
Čermák Jan 409 405 415 358 426 196 290 350 392
Kokaisl Tomáš 495 490 493 499 492 468 463 451 451
Fridrich Petr 473 463 459 467 469 465 459 443 454
Záveský Filip 0 0 0 0 887 893 560 545 501
Filičko Marek 518 511 487 426 428 429 488 413 524
Fukátko Petr 782 774 698 699 695 928 556 542 558
Kubelka Tomáš 0 0 0 0 869 876 872 858 615
Duch Zdeněk 578 557 571 566 554 548 540 524 623
Bolech Filip 643 638 683 672 782 785 776 767 660
Macl Jan 0 1044 941 868 804 809 799 737 661
Žemlička Jan 0 0 1015 873 868 875 774 697 711
Zitka Adam 419 414 424 427 433 577 780 696 804
Valenta Miloslav ml. 0 0 0 0 0 812 801 786 809
Weisbauer Vojtěch 0 0 0 876 872 878 875 861 843
Frosch Petr 836 885 868 953 845 850 845 832 874
Hovorka Pavel 0 976 880 895 889 894 891 871 883
Kříž Libor 285 309 320 534 520 578 0 875 890
Kroupa Jan 0 0 1072 1078 942 941 934 910 934
Juračka Petr 1110 1073 1087 1096 1100 1100 994 1048 953
Bolech Jiří 0 0 0 0 0 0 0 0 979
Cinkan Zdeněk 0 0 0 0 981 980 983 951 983
Kos Tomáš 915 0 0 0 0 0 0 0 1019
Turský Juraj 620 694 778 797 1041 1044 1048 1016 1054
Vícha Vladimír 1124 0 0 0 1072 1073 1075 1044 1089
Tichý Ondřej 0 0 0 1075 1079 1081 1081 1049 1097
Klimpl Petr 0 0 0 0 1091 1091 1091 1064 1109
Šabatka Petr 366 363 379 385 417 535 694 683 0
Procházka Radek 573 579 649 722 792 796 788 1062 0
Krčál Jaroslav 670 662 670 920 907 907 903 887 0
Fencl Petr 287 283 289 314 321 440 772 0 0
Kopecký Ondřej 305 303 404 935 0 0 0 0 0
Haas Karel 875 875 867 880 0 0 0 0 0
Kos Oldřich 891 0 0 0 0 0 0 0 0
Knap Jan 946 0 0 0 0 0 0 0 0
Farář Václav 1014 0 0 0 0 0 0 0 0
Mrštík Václav 1069 0 0 0 0 0 0 0 0
Čivrný Pavel 1093 0 0 0 0 0 0 0 0

DÁMY 01 03 04 05 06 07 08 09 10
Zvěřinová Martina 2 2 1 1 1 1 1 1 1
Knapová Jana 22 22 23 28 23 22 22 21 20
Lučanová Marta 601 588 478 294 67 61 28 24 22
Juračková Jana ml. 57 61 59 35 32 30 31 28 27
Škodová Petra 35 35 36 36 34 32 32 37 37
Petrová Daniela 63 60 63 72 81 82 78 82 79
Knapová Iva 132 125 99 94 91 105 132 125 103
Valachová Martina 61 63 65 65 70 74 92 136 141
Mrštíková Květa 253 252 251 298 332 332 241 169 157
Švíglerová Pavla 561 469 389 394 299 238 192 184 178
Krčálová Veronika 37 37 37 132 142 138 130 126 185
Duchová Iveta 1 1 2 3 119 117 110 186 186
Klimplová Zuzana 530 524 421 335 273 272 216 200 201
Udržalová Pavla 80 81 66 49 61 51 50 159 206
Kokaislová Eva 238 229 223 223 227 223 219 208 215
Sůvová Barbora 416 414 414 373 300 356 229 210 218
Fenclová Marta 23 23 25 31 28 27 58 269 224
Hermanová Zuzana 44 44 45 44 44 118 160 264 227
Procházková Michaela 49 49 49 50 59 88 109 238 230
Nádvorníková Tereza 389 384 415 447 403 555 309 294 245
Šediváková Helena 95 97 106 126 141 278 281 235 256
Petráčková Klára 193 277 279 281 292 293 278 272 260
Knapová Lenka 344 335 246 205 205 204 195 225 268
Pavelková Kateřina 0 0 710 472 437 330 310 284 291
Vojtíšková Erika 551 548 436 407 370 369 316 327 336
Procházková Klára 184 215 303 334 331 331 370 360 354
Držková Markéta 0 0 0 0 677 676 429 388 356
Čivrná Karolína 249 255 226 227 233 248 293 305 385
Klimplová Lenka 206 200 144 144 231 319 344 371 391
Valentová Zuzana 0 0 620 629 641 405 406 394 395
Lulayová Zuzana 428 401 420 397 444 484 432 428 408
Weisbauerová Dagmar 269 266 276 377 377 542 528 512 420
Ouředníková Zuzana 0 724 594 603 553 552 539 491 489
Víchová Ladislava 498 558 572 585 507 505 555 477 500
Lennerová Hana 0 0 0 0 593 597 489 478 503
Bolechová Anežka 377 419 482 480 558 557 482 536 508
Odvodyová Šárka 697 664 551 561 633 630 611 598 527
Zitková Radka 300 300 307 308 321 429 591 510 528
Juračková Jana sen. 0 0 552 562 562 562 544 533 547
Vaníčková Jaroslava 706 555 569 583 587 588 569 557 564
Kaplanová Iva 0 0 0 0 0 622 601 586 599
Kulhavá Šárka 0 0 0 0 647 644 625 612 619
Drahorádová Lenka 0 0 0 0 0 0 0 684 685
Klimplová Alena 0 0 0 0 720 713 701 685 686
Kašparová Eva 329 323 363 384 392 520 512 588 691
Rosová Hana 0 0 0 773 731 724 713 697 693
Vaníčková Ivana 704 671 690 698 709 704 692 677 704
Marešová Kristýna 0 0 0 0 0 0 0 715 711
Baštová Martina 430 426 424 428 430 604 583 573 0
Fenclová Markéta 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Procházková Alexandra 443 434 430 436 440 438 0 0 0
Čermáková Renata 461 454 450 452 451 449 0 0 0
Šolcová Hana 369 386 447 573 675 0 0 0 0
Rousková Tereza 571 562 578 588 0 0 0 0 0
Stará Marta 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Mrštíková Hana 627 0 0 0 0 0 0 0 0

Klubový žebříček OB 2010

Poř. Jméno         Kat. Body   Záv.  2009
1.  Zvěřinová Martina   D21 2027.50 (22)  [2]
2.  Knapová Jana      D20 1946.90 (23)  [4]
3.  Lučan Vladimír     H21 1856.34 (14) [119]
4.  Hovorka Jan      H21 1808.91 (26)  [14]
5.  Procházka David    H20 1737.50 (18)  [3]
6.  Udržal Tomáš      H21 1729.24 (17)  [5]
7.  Knapová Iva      D50 1706.33 (30)  [7]
8.  Víchová Ladislava   D50 1689.82 (31)  [13]
9.  Nožka Radek      H20 1635.55 (16) [132]
10. Juračková Jana     D21 1630.13 (23)  [38]
11. Kamenický Matěj    H20 1620.99 (15)  [6]
12. Lučanová Marta     D21 1614.15 (15) [174]
13. Bořil Petr       H20 1607.39 (14)  [10]
14. Knap Jan        H55 1586.31 (28)  [29]
15. Hovorka Lukáš     H20 1579.02 (17)  [20]
16. Klapal Jan       H20 1577.53 (19)  [12]
17. Kulhavá Eliška     D14 1566.59 (31)  [-]
18. Čermák Jan       H18 1566.29 (21)  [8]
19. Knapová Lenka     D18 1559.38 (16)  [9]
20. Kubelka Tomáš     H18 1557.50 (22)  [-]
21. Škodová Petra     D21 1540.15 (26)  [16]
22. Procházková Klára   D16 1526.27 (29)  [21]
23. Štěrba Zbyněk     H21 1469.31 (15) [116]
24. Lenner Miroslav    H21 1463.09 (27)  [36]
25. Kubíková Květa     D60 1446.23 (25)  [32]
26. Petráčková Klára    D18 1418.84 (15)  [19]
27. Fiala Petr       H21 1415.70 (26)  [40]
28. Fridrich Jaroslav   H65 1411.85 (27)  [47]
29. Juračková Jana     D50 1408.84 (24)  [17]
30. Farář Václav      H55 1395.76 (34)  [26]
31. Kaplan Jan       H45 1391.36 (20)  [25]
32. Kulhavá Šárka     D18 1382.96 (29)  [-]
33. Procházka Tomáš    H20 1336.95 (16)  [24]
34. Kárník Jan       H21 1293.29 (23)  [41]
35. Herman Jan       H21 1289.13 (16) [108]
36. Vávra Jaroslav     H35 1283.72 (26)  [92]
37. Kos Tomáš       H18 1247.45 (17)  [27]
38. Záveský Filip     H18 1244.23 (19)  [-]
39. Kaplan Martin     H14 1224.78 (28)  [53]
40. Juračka Vojtěch    H55 1221.98 (24)  [30]
41. Petrová Daniela    D21 1217.20 (19)  [22]
42. Fencl Petr       H40 1211.84 (13)  [33]
43. Kaplanová Iva     D40 1208.50 (28)  [44]
44. Roudný Martin     H10 1200.00 (25)  [39]
45. Procházka Tomáš    H45 1193.54 (24)  [74]
46. Štěrba Pavel      H55 1192.91 (25)  [35]
47. Jirásek Aleš      H21 1190.00 (13)  [31]
48. Valach Petr      H45 1177.08 (28)  [61]
49. Čermáková Renata    D45 1173.53 (26)  [42]
50. Brožová Zuzana     D10 1164.20 (21)  [-]
51. Schvachová Denisa   D14 1136.15 (31)  [68]
52. Novotný Jan      H18 1126.87 (13)  [88]
53. Procházková Alexandra D40 1118.04 (24)  [72]
54. Šrenkelová Ilona    D12 1106.14 (22)  [59]
55. Čivrná Karolína    D35 1089.98 (23)  [70]
56. Švíglerová Pavla    D21 1087.49 (21) [181]
57. Kafka Miloš      H21 1086.66 (19)  [50]
58. Valachová Martina   D20 1084.53 (16)  [18]
59. Držka Štěpán      H21 1082.30 (22)  [55]
60. Koudelka Karel     H70 1076.86 (17)  [54]
61. Schvachová Lucie    D10 1059.31 (26) [102]
62. Kanta Martin      H14 1049.12 (23) [123]
63. Mrštík Václav     H60 1048.32 (21)  [63]
64. Dočkalová Jiřina    D50 1043.18 (23)  [37]
65. Málek Josef      H70 1033.28 (21)  [58]
66. Vojtíšková Viktorie  D10 1031.71 (19)  [64]
67. Třasák Milan      H55 1023.41 (25)  [96]
68. Novotný Vojtěch    H14 1016.17 (16)  [49]
69. Klimpl Petr      H55 1013.52 (35)  [60]
70. Fencl Jonáš      H12 1011.95 (21)  [45]
71. Roudný Václav     H45  998.35 (22)  [56]
72. Demlová Jitka     D40  988.81 (34)  [73]
73. Klimplová Alena    D55  987.86 (29)  [77]
74. Deml Tomáš       H16  987.39 (31)  [67]
75. Roudný Václav     H10  986.78 (25)  [91]
76. Fenclová Tereza    D14  982.64 (21)  [46]
77. Klimplová Zuzana    D21  971.17 (14) [184]
78. Tužil Ondřej      H14  965.51 (26) [152]
79. Kokaislová Eva     D21  947.96 (19)  [69]
80. Sůvová Barbora     D21  939.74 (14) [179]
81. Fridrich Petr     H35  919.94 (15)  [86]
82. Šrenkelová Soňa    D16  912.88 (15)  [99]
83. Novotný Miroslav    H50  911.31 (24)  [66]
84. Duchová Iveta     D21  896.53  (6)  [1]
85. Vícha Vladimír     H50  892.77 (29)  [90]
86. Mrštíková Květa    D21  892.05 (10) [103]
87. Mrštíková Hana     D55  882.38 (20) [126]
88. Držková Berenika    D10  880.37 (22)  [80]
89. Šrenkelová Kateřina  D16  878.31 (14) [110]
90. Sáňka Bedřich     H55  873.18 (20)  [79]
91. Nacu Šárka       D10  868.50 (13)  [82]
92. Lulay Miloš      H55  862.27 (16)  [76]
93. Kokaisl Tomáš     H21  860.37 (19)  [94]
94. Cinkan Zdeněk     H45  855.47 (19)  [75]
95. Krčálová Veronika   D21  853.97  (7)  [34]
96. Nožičková Libuše    D50  832.31 (12) [101]
97. Nádvorníková Tereza  D21  816.02 (10) [155]
98. Schvach Hynek     H12  815.40 (31)  [97]
99. Roudná Eva       D45  815.23 (15)  [83]
100. Kološ Oldřich     H50  793.96 (16) [100]
101. Francová Lucie     D10  792.68 (15) [153]
102. Kisková Klára     D18  784.53 (20)  [85]
103. Zelinka Jan      H16  776.90 (16) [107]
104. Tužilová Štěpánka   D40  776.44 (14) [109]
105. Fukátko Jan      H21  769.69 (12)  [78]
106. Čivrný Pavel      H45  764.21 (28)  [87]
107. Udržalová Pavla    D21  763.92  (7)  [51]
108. Procházka Radek    H45  763.24 (26) [104]
109. Julínková Dana     D45  756.46 (12) [136]
110. Nožička Miroslav    H55  685.61 (10)  [48]
111. Knížek Jiří      H21  668.93  (8) [186]
112. Hermanová Zuzana    D21  668.48 (10)  [28]
113. Šediváková Helena   D21  663.40  (9)  [43]
114. Lehárová Alžběta    D16  660.81  (7)  [-]
115. Fenclová Marta     D21  652.17  (8)  [11]
116. Pavelková Kateřina   D21  647.75 (21)  [-]
117. Schvachová Stanislava D35  631.85 (29) [139]
118. Stránský Dušan     H35  603.23  (8)  [65]
119. Žák Jan        H12  599.46 (15) [130]
120. Burda Jan       H12  577.33 (14) [198]
121. Čepelka Petr      H60  568.03 (23) [113]
122. Procházková Michaela  D21  563.00 (12)  [15]
123. Weisbauerová Blanka  D45  561.12 (16) [114]
124. Konvalinka Jindřich  H10  558.01 (16) [112]
125. Růžička Radek     H10  557.32 (12)  [-]
126. Valachová Jana     D40  554.64 (18) [115]
127. Vojtíšková Erika    D21  534.77  (8) [144]
128. Lennerová Eva     D50  520.60 (17) [129]
129. Malá Marie       D60  518.25 (19) [124]
130. Jurica Jan       H14  483.23 (13)  [-]
131. Bezdíček Kryštof    H14  477.19 (14) [118]
132. Horová Pavla      D16  470.66  (5)  [-]
133. Borský Matěj      H12  462.58 (17) [169]
134. Fukátko Petr      H21  454.38  (9) [178]
135. Šimáček Ondřej     H16  447.25  (4)  [-]
136. Novotný Václav     H16  409.17  (5)  [98]
137. Filičko Marek     H35  404.86  (8) [121]
138. Držková Markéta    D21  385.55 (10)  [-]
139. Kološová Jana     D40  348.72 (15) [143]
140. Macl Jan        H20  336.47  (8) [120]
141. Sůva Petr       H55  313.48  (6) [190]
142. Horák Vojtěch     H14  310.47 (10) [161]
143. Weisbauerová Dagmar  D21  305.42  (5)  [71]
144. Hostinský Jiří     H55  301.62 (13) [134]
145. Provazníková Darja   D14  292.27  (5) [176]
146. Lulayová Zuzana    D21  290.59 (10) [154]
147. Žemlička Jan      H21  286.92  (7)  [-]
148. Habětínek Adam     H14  286.61  (3) [138]
149. Štěrbová Lenka     D55  286.35 (10) [166]
150. Valentová Zuzana    D21  285.59  (4) [164]
151. Nádvorník Pavel    H50  275.09  (6) [128]
152. Lněnička Jakub     H18  270.46  (3)  [-]
153. Baštová Alena     D50  252.70  (4) [167]
154. Lemberk Jakub     H16  238.18  (6) [158]
155. Lennerová Hana     D21  234.07  (5)  [-]
156. Šimáčková Jitka    D40  231.78  (3)  [-]
157. Kroupa Jan       H55  223.17  (4)  [-]
158. Duch Zdeněk      H21  221.97  (4) [142]
159. Žák Michal       H10  221.32 (14) [148]
160. Bolech Filip      H21  219.24  (5) [137]
161. Klimplová Lenka    D21  219.23  (3)  [89]
162. Chalupa Oldřich    H55  213.74  (4) [149]
163. Vávra Jaroslav     H60  207.92  (8) [127]
164. Zitka Adam       H21  207.69  (4)  [95]
165. Herman Jan       H55  198.39  (6) [162]
166. Zitková Radka     D21  197.72  (4) [105]
167. Vilnerová Eva     D50  196.01  (4)  [52]
168. Lněničková Petra    D16  190.23  (3)  [-]
169. Koberová Lenka     D40  186.27  (2)  [-]
170. Udatný Martin     H12  181.28  (4) [133]
171. Ouředníková Zuzana   D21  178.16  (7)  [-]
172. Bolech Jiří      H50  170.31  (7) [160]
173. Hronová Anna      D16  165.05  (3)  [-]
174. Lulayová Věra     D50  163.49  (7) [163]
175. Weisbauer Vojtěch   H20  162.37  (3) [106]
176. Šíblová Zoja      D50  159.16  (9)  [-]
177. Fenclová Markéta    D35  149.98  (3)  [-]
178. Korečková Anežka    D14  145.14  (3)  [-]
179. Valenta Miloslav    H21  145.12  (3) [173]
180. Odvodyová Šárka    D21  145.05  (2) [192]
181. Hovorka Pavel     H21  139.71  (2)  [-]
182. Čermák Petr      H45  136.06  (5) [182]
183. Odvodyová Dana     D21  127.98  (2)  [-]
184. Pučan Martin      H12  126.60  (5)  [-]
185. Stránský Marek     H10  121.38  (6) [177]
186. Sommer Matěj      H16  118.50  (2)  [-]
187. Hermanová Dana     D45  117.18  (2)  [84]
188. Kroupa Jan       H21  113.72  (2)  [-]
189. Tomek Jan       H14  113.33  (4) [125]
190. Frosch Petr      H35  101.02  (4) [175]
191. Vaníčková Jaroslava  D21  96.99  (3) [195]
192. Kříž Libor       H21  89.00  (1)  [62]
193. Rosová Hana      D20  85.75  (3)  [-]
194. Kos Oldřich      H18  85.43  (1)  [23]
195. Kiacová Martina    D40  83.34  (3)  [-]
196. Saisová Andrea     D12  82.90  (7)  [-]
197. Šimáček Martin     H14  79.22  (1)  [-]
198. Kulhavý Tadeáš     H10  77.84  (6)  [-]
199. Čermák Jiří      H14  77.23  (2)  [-]
200. Trávníček Tomáš    H12  75.11  (4) [193]
201. Nádvorník Petr     H12  72.32  (7) [157]
202. Bolechová Anežka    D20  70.49  (3) [146]
203. Dvořák Luboš      H40  69.31  (1)  [-]
204. Juračka Petr      H21  63.98  (4) [183]
205. Fencl Jáchym      H10  62.73  (7)  [-]
206. Hladík Pavel      H14  56.78  (1)  [-]
207. Kiacová Veronika    D12  55.72  (7)  [-]
208. Takáčová Daniela    D12  53.45 (10) [196]
209. Chmelík Jiří      H60  53.42  (4) [165]
210. Tichý Ondřej      H20  43.46  (1) [180]
211. Turský Juraj      H21  40.32  (1) [151]
212. Drahorádová Lenka   D21  39.72  (4)  [-]
213. Kašparová Eva     D21  37.93  (1) [111]
214. Valach Ondřej     H18  36.65  (1) [135]
215. Marešová Kristýna   D20  26.62  (3) [191]
216. Vaníčková Ivana    D21  22.88  (1) [194]
217. Kosová Leona      D35  14.80  (2) [197]
218. Hájek Daniel      H10   0.00  (1)  [-]
Historická tabulka umístění v oddílovém žebříčku - soubor xls