Rok 2014Skončila o-sezóna 2014. Pro pardubický orientační běh byla opět úspěšná. Navázali jsme na úspěchy předchozích let. Ve sportovní oblasti se prezentujeme především skvělými výsledky našich žen jak na domácí, tak i mezinárodní scéně, velmi dobře si vedli i další. Stejně jako v letech předchozích jsme měli zastoupení v české reprezentaci na všech letošních vrcholných světových a evropských o-akcích. Dobře jsme si vedli i pořadatelsky, kdy jsme uspořádali celou řadu závodů, z nich nejvýznamnější byly dva závody Českého poháru štafet.

Organizační činnost: Petr Klimpl (předseda), Karel Haas (místopředseda), Jan Kaplan, Jan Klapal, Miroslav Lenner, Ladislava Víchová, Adam Zitka – to bylo složení výboru klubu. Klub funguje po všech stránkách velmi dobře, k informovanosti členů přispívá měsíčník Jantar a aktuální klubová webová stránka i velmi dobrý je informační systém klubu.

Počet členů: Opět jsme byli jasně nejpočetnějším klubem v České republice, počet členů je přes 360, z toho třetina dětí a mládeže. Závodní registraci v OB mělo v roce 2014 téměř přes 330 závodníků.

Finance: Činnost klubu v roce 2014 stála cca 2 300 000 Kč, výsledek hospodaření je opět mírně přebytkový. Hlavními zdroji jsou příspěvky členů, dále pak příjmy z pořádání závodů, letos byly mimořádně velké granty od města Pardubice, dotace máme i od Pardubického kraje, od Nadace OB máme finance na činnost SCM a SCD, dotace ČSOS jde na talentovanou mládež, letos byly proti rokům minulým o trochu menší příjmy z reklam a darů od sponzorů. Všem, kteří se podíleli na zajištění zdrojů financování, je třeba velmi a velmi poděkovat. Hlavními výdaji pak byly vklady na závodech, doprava na závody, pořádání závodů, příspěvky na soustředění, vydávání map i tréninky (tělocvičny, mapové tréninky), sportovní vybavení a náklady na realizaci činnosti SCM a SCD. Letos jsme měli i mimořádný výdaj – obnovili jsme vozový park, koupili jsme nový autobus.

Pořádání závodů: Uspořádali jsme celou řadu závodů. Hlavní akcí byly dva závody Českého poháru štafet, které jsme uspořádali v květnu u Mikulče, závody byly hodnoceny dobře. V dubnu jsme připravili v Horním Jelení Mistrovství Vč. oblasti na krátké trati, v říjnu u Hořic pak již 22. ročník Rodinných štafet. Stejně jako v předchozích letech jsme opět úspěšně uspořádali i další akce – 4 závody Ligy pardubických škol a krajské finále Olympiády škol. V zimě pak proběhly 3 závody Zimní hradubické ligy a závody Pardubického zimního poháru. Všechny námi pořádané akce proběhly velmi dobře. Všem, kteří se na pořádání těchto závodů podíleli, patří velký dík, za všechny jmenujme Karla Haase, Jana Fukátka, Jana Kaplana, Petra Fencla, Jana Klapala, Štěpána Držku, Miloše Lulaye, Adama Zitku, Václava Faráře, Miroslava Lennera, Lukáše Hovorku, Václava Roudného, Vladimíra Víchu a samozřejmě Petra Klimpla. Celkově na akcích organizovaných naším klubem startovalo v roce 2014 více než 4500 závodníků. Udržovali jsme v roce 2013 otevřený areál pevných kontrol v lese u Slatiňan, na podzim jsme pro veřejnost připravili další areál pevných kontrol v lese na Studánce, na jehož vzniku má hlavní zásluhu Karel Haas.

Mapy: Pro dva závody Českého poháru jsme připravili mapy Černý potok a Opatovský les (1:10000, autor Tomáš Leštínský), mapu Blanická stráň (1:10000, autor Miroslav Nožička) jsme využili pro oblastní mistrovství na krátké trati. Jan Kaplan připravil úplně novou mapu Zástava (1:7500), další reedicí prošly mapy Studánka (Vojtěch Novotný) a Veská (Lukáš Hovorka, Martin Kaplan, Jan Zelinka, Miroslav Nožička), Jan Zelinka připravil výukovou mapu ZŠ bratranců Veverkových (1:1000).

Tréninky: Pro přípravu využíváme pardubické podmínky. Tělocvičny, atletický tunel, tartanová dráha, mapové výjezdy, běžecké tréninky na Kuňce a na Vinici, minisoustředění v okolí Pardubic. Připravili jsme i dost soustředění – žactvo bylo na přelomu ledna a února na soustředění na Blatinách, dorost a dospělí měli v únoru běžecké soustředění v Bělči nad Orlicí, velikonoční soustředění proběhlo v Jindřichově, na přelomu dubna a května byli dorostenci ve Švédsku, kde úspěšně běželi mládežnickou Tiomilu, ve stejné době byli žáci na soustředění v Chotěboři, dorost a dospělí měli v červnu víkendový výcvikový tábor v České Metuji, stejná skupina pak měla na konci srpna soustředění ve Skokovech, v závěru prázdnin byli žáci na Jestřebí boudě a tradičně posledním soustředěním byl čtyřdenní pobyt pro žactvo a dorost v Prkenném dole. Letní tábor Silva o-camp se po letech vrátil na dva týdny do krásných terénů Toulovcových Maštalí (Budislav). V klubu jsme provozovali opět Sportovní centrum mládeže (vedoucí Zuzana Klimplová) i Sportovní centrum dětí (vedoucí Petr Klimpl). Přípravku (mimi) vedly Barbora Kadaňová a Pavla Švíglerová, o mladší žactvo se starali Laďka Víchová, Alena a Petr Klimplovi a Bedřich Sáňka za pomoci Oldy Kološe, Lenky Koberové a Karla Haase, o starší žactvo a mladší dorost pak Renata Čermáková, Vašek Roudný, Jirka Fencl, o dorostenky Jan Kaplan, většina členů od staršího dorostu výše se připravovala individuálně za podpory některého z trenérů (Iva Kaplanová, Jan Kaplan, Tomáš Udržal, Iva Knapová). Všem trenérům patří velké poděkování, bez nich by sportovní výsledky nebyly tak dobré.

Sportovní výsledky: Rok 2014 byl po sportovní stránce pro závodníky OK Lokomotiva Pardubice úspěšný. Závodníci našeho klubu měli opět zastoupení na všech významných světových i evropských o-akcích (to se už podařilo i v předchozích čtyřech letech). Na MS v Itálii reprezentovaly Iveta Šístková, Martina Zvěřinová a Jana Knapová, na ME v Portugalsku Iveta Šístková a Jana Knapová, na akademickém MS v České republice Iveta Šístková a Jana Knapová (obě získaly akademické medaile), v závodech Světového poháru běžel Tomáš Kubelka. Na juniorském MS v Bulharsku reprezentovaly Eliška Kulhavá a Simona Chládková, tyto dvě závodnice spolu s Annou Kopeckou běžely i ME dorostu v Makedonii (Kulhavá získala titul mistryně Evropy ve štafetách).
Na mistrovstvích ČR vybojovali závodníci našeho klubu 10 medailí. Mistrovské tituly získaly Iveta Šístková a Simona Chládková; řada dalších závodníků obsadila velmi cenná umístění v první desítce na republikových šampionátech. Vybojovali jsme i medaili na M ČR klubů – dospělí byli třetí (další dva týmy doběhly na 6. a 7. místě), dorost skončil čtvrtý. V dlouhodobých soutěžích si výborně vedla Martina Zvěřinová, která vyhrála Český pohár, Iveta Šístková skončila třetí, v první desítce ještě skončili Jana Knapová a Tomáš Kubelka. Řadu umístění v první desítce jsme získali i v celostátním žebříčku juniorů a dorostu, na stupních vítězů celkově stáli Jan Grundmann, Pavla Horová a Eliška Kulhavá. V České lize klubů skončili dorost i dospělí na třetích místech, v mistrovství oblasti žactvo vyhrálo. V Českém poháru štafet vyhrály ženy a dorostenky, muži byli třetí. Solidně běhali i veteráni, zdaleka nejúspěšnější byla Ladislava Víchová, která dvakrát vyhrála Veteraniádu ČR.
Přehled těchto výsledků, ale i dalších, najdete na dalších stránkách této ročenky.

Ale nejen orientační běh je náplní činnosti našich členů. Řada našich členů úspěšně startuje i v dalších, příbuzných o-sportech – MTBO (Martin Kanta se dokonce prosadil do juniorské reprezentace), radiový OB, rogaining, horský OB i další. Poměrně bohatý je i další život klubu.NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY 2014

ORIENTAČNÍ BĚH

SVĚTOVÉ SOUTĚŽE
Mistrovství světa 7. místo Martina Zvěřinová ve sprintových štafetách
7. místo Iveta Šístková ve sprintových štafetách
9. místo Martina Zvěřinová ve štafetách
9. místo Iveta Šístková ve štafetách
18. místo Iveta Šístková na krátké trati
20. místo Iveta Šístková ve sprintu
23. místo Martina Zvěřinová na klasické trati
36. místo Jana Knapová na krátké trati
41. místo Jana Knapová ve sprintu
Mistrovství Evropy 10. místo Martina Zvěřinová ve štafetách
10. místo Iveta Šístková ve štafetách
19. místo Iveta Šístková ve sprintu
25. místo Jana Knapová na klasické trati
33. místo Iveta Šístková na klasické trati
34. místo Martina Zvěřinová na krátké trati
73. místo Jana Knapová na krátké trati
Akademické mistrovství světa 2. místo Iveta Šístková na krátké trati
2. místo Iveta Šístková ve štafetách
2. místo Jana Knapová ve štafetách
3. místo Jana Knapová na klasické trati
3. místo Iveta Šístková ve sprintových štafetách
7. místo Iveta Šístková ve sprintu
7. místo Jana Knapová na krátké trati
Světový pohár 41. místo Iveta Šístková
60. místo Jana Knapová
97. místo Martina Zvěřinová
Mistrovství světa juniorů 10. místo Eliška Kulhavá ve sprintu
48. místo Simona Chládková na krátké trati
57. místo Simona Chládková na klasické trati
73. místo Eliška Kulhavá na krátké trati
95. místo Eliška Kulhavá na klasické trati
Mistrovství Evropy dorostu 1. místo Eliška Kulhavá ve štafetách
6. místo Simona Chládková ve sprintu
9. místo Anna Kopecká na klasické trati
16. místo Eliška Kulhavá na klasické trati
17. místo Anna Kopecká ve sprintu
29. místo Eliška Kulhavá ve sprintu
51. místo Simona Chládková na klasické trati
DRUŽSTVA
Mistrovství ČR klubů 3. místo dospělí A
4. místo dorost
6. místo dospělí B
7. místo dospělí C
Veteraniáda ČR 2. místo DH300
5. místo DH275 A
6. místo DH275 B
Česká liga klubů 3. místo dospělí
3. místo dorost
Mistrovství Vč. oblasti 1. místo žactvo
3. místo dorost
1. místo dospělí
1. místo veteráni
JEDNOTLIVCI
Mistrovství ČR 1. místo Simona Chládková v nočním OB (D18)
Iveta Šístková ve sprintu (D21)
2. místo Anna Kopecká ve sprintu (D16)
Martina Zvěřinová na krátké trati (D21)
štafeta dorostenek (Kopecká, Chládková, Kulhavá)
3. místo Eliška Kulhavá v nočním OB (D18)
Štěpánka Kosová v nočním OB (D20)
Simona Chládková ve sprintu (D18)
štafeta žen (Hermanová, J. Knapová, Šístková)
4. místo sprintová štafeta dospělých (Zvěřinová, D. Procházka, J. Knapová, Kubelka)
sprintová štafeta dorostu (Chládková, Rusin, Kulhavá, Fencl)
Anna Kopecká na klasické trati (D16)
Iveta Šístková na klasické trati (D21)
Martina Zvěřinová na klasické trati (D21)
Jan Grundmann na klasické trati (H20)
Tomáš Kubelka na klasické trati (H21)
5. místo Pavla Horová ve sprintu (D20)
Martina Zvěřinová ve sprintu (D21)
Jana Knapová na krátké trati (D21)
Alžběta Lehárová na klasické trati (D20)
6. místo Jana Knapová ve sprintu (D21)
Jan Grundmann ve sprintu (H20)
Kateřina Doleželová na krátké trati (D20)
sprintová štafeta dospělých (Horová, Nožka, Hermanová, Kamenický)
Pavla Horová na klasické trati (D20)
Zuzana Hermanová na klasické trati (D21)
7. místo Doubravka Jansová v nočním OB (D18)
Klára Procházková v nočním OB (D20)
Adam Waněk v nočním OB (H20)
sprintová štafeta dospělých (Przyczková, Štěrba, Šístková, Záveský)
Štěpánka Kosová na klasické trati (D20)
štafeta žen (Udržalová, Horová, Zvěřinová)
8. místo Anna Kopecká v nočním OB (D16)
Alena Voborníková ve sprintu (D20)
Eliška Kulhavá na krátké trati (D18)
Iveta Šístková na krátké trati (D21)
Klára Procházková na klasické trati (D20)
Jana Knapová na klasické trati (D21)
Adam Waněk na klasické trati (H20)
9. místo Pavla Horová v nočním OB (D20)
Matěj Kamenický v nočním OB (H21)
Anna Kopecká na krátké trati (D16)
Simona Chládková na klasické trati (D18)
štafeta mužů (Udržal, Grundmann, Kubelka)
štafeta dorostenců (Kanta, Jurica, Fencl)
10. místo David Procházka v nočním OB (H21)
Eliška Kulhavá ve sprintu (D18)
Kateřina Doleželová ve sprintu (D20)
Simona Chládková na krátké trati (D18)
štafeta mužů (Kamenický, Nožka, D. Procházka)
Český pohár 1. místo Martina Zvěřinová
3. místo Iveta Šístková
5. místo Jana Knapová
Tomáš Kubelka
9. místo Zuzana Hermanová
Ranking 1. místo Martina Zvěřinová
3. místo Iveta Šístková
5. místo Jana Knapová
7. místo Tomáš Kubelka
5. místo Zuzana Hermanová
Žebříček A 2. místo Pavla Horová (D20)
Eliška Kulhavá (D18)
3. místo Jan Grundmann (H20)
5. místo Anna Kopecká (D18)
Simona Chládková (D18)
8. místo Klára Procházková (D20)
10. místo Kateřina Doleželová (D20)
Český pohár štafet 1. místo ženy A
dorostenky
3. místo muži A
4. místo ženy B
9. místo muži B
Žebříček B 1. místo Jan Jurica (H18)
Ladislava Víchová (D55)
2. místo Tomáš Deml (H20)
Václav Farář (H60)
3. místo Květa Kubíková (D65)
5. místo Martin Roudný (H14)
Jan Zelinka (H20)
6. místo Jiřina Novotná (D55)
Martin Kaplan (H18)
Český pohár veteránů 2. místo Ladislava Víchová
Veteraniáda ČR 1. místo Ladislava Víchová v nočním OB (D55)
Ladislava Víchová na klasické trati (D55)
štafeta D135 (Švíglerová, Koberová, Knapová)
2. místo Ladislava Víchová ve sprintu (D55)
sprintová štafeta DH220 (Kaplanová, Novotný, Novotná, Farář)
Květa Kubíková na klasické trati (D65)
3. místo Aleš Jirásek v nočním OB (H35)
Pavla Švíglerová ve sprintu (D35)
Ladislava Víchová na krátké trati (D55)
sprintová štafeta DH240 (Víchová, Sáňka, Kubíková, Třasák)
štafeta H180 (Farář, Juračka, Knap)
4. místo Lenka Koberová na klasické trati (D45)
štafeta D165 (Víchová, Novotná, Juračková)
5. místo Aleš Jirásek ve sprintu (H35)
Václav Farář ve sprintu (H60)
Jana Juračková na krátké trati (D50)
Iva Knapová na krátké trati (D50)
Aleš Jirásek na krátké trati (H35)
štafeta H180 (Novotný, Fridrich, Štěrba)
6. místo Petr Klimpl v nočním OB (H60)
Iva Knapová ve sprintu (D50)
Jaroslav Fridrich na krátké trati (H65)
sprintová štafeta DH140 (Koberová, Roudný, Zitková, Jirásek)
Mistrovství Vč. oblasti 1. místo Tomáš Udržal na krátké trati (H21)
Tereza Filipová ve sprintu (D14)
Anna Kopecká ve sprintu (D16)
Klára Procházková ve sprintu (D20)
David Procházka ve sprintu (H21)
Doubravka Jansová na klasické trati (D18)
Jan Jurica na klasické trati (H18)
Lukáš Hovorka na klasické trati (H21)
štafeta dorostenek (Kulhavá, Peterová, Chládková)
štafeta mužů (Udržal, Nožka, Kubelka)
Veteraniáda Vč. oblasti 1. místo Ladislava Víchová na krátké trati (D55)
Václav Farář na krátké trati (H60)
Lenka Koberová ve sprintu (D40)
Ladislava Víchová ve sprintu (D55)
Ladislava Víchová na klasické trati (D55)
Květa Kubíková na klasické trati (D65)
Václav Farář na klasické trati (H60)
Východočeský pohár 1. místo Daniel Štichhauer (podzim H10C)
Ladislava Víchová (D55C)
Květa Kubíková (D65C)
Vojtěch Novotný (H18C)


JAK PROBÍHALA SEZÓNA 2014

Prosinec 2013
 • Přes 40 pardubických závodníků běželo v neděli dopoledne v Hradci Králové Vánoční sprint (závod Zimní hradubické ligy). V ženách (DE) si výborně vedla Marta Fenclová, která obsadila druhé místo, třetí místo obsadila Lenka Knapová. V mužích (HE) skončil Filip Záveský čtvrtý.
 • Pardubický zimní pohár měl na Štědrý den své další pokračování – Štědrodenní překvapení. Závod připravily tradičně Klimplovy, centrum bylo jako každoročně v budově OSSZ.
 • Maratón 2013 – 21. ročník devítihodinového utkání v míčových hrách (basket, fotbal, volejbal, florbal) mladí vers. staří proběhl v tělocvičnách pardubického Gymnázia. Po 9 hodinách byl stav 418:401 pro černé. Veteráni se v historickém pořadí ujali vedení 11:10.
Leden 2014
 • Pardubický zimní pohár pokračoval dalším závodem – Fenclovi připravili kratší klasiku, běželo se ve vojenském prostoru na Vinici.
 • Na Dubině jsme uspořádali sprint – 4. kolo Zimní hradubické ligy. Závod měli na povel Štěpán Držka a Tomáš Udržal. V DE obsadily naše ženy prvních sedm míst, vyhrála Marta Fenclová před Martinou Zvěřinovou a Janou Knapovou, v HE vyhrál David Procházka před Lukášem Hovorkou byl čtvrtý. V D skončila Šárka Odvodyová druhá, v H vyhrál jasně Jonáš Fencl.
 • Nadace orientačního běhu i v letošním roce podpořila činnost SCD (Středisko talentovaných dětí) a SCM (Středisko talentované mládeže) a přidělila jim granty na provoz v roce 2014.
 • V Sezemicích pokračoval Pardubický zimní pohár sprintem. Na mapě ZŠ Sezemice (1:3000) se běželo v okolí školy a fotbalového hřiště.
 • Ve středu proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Pardubicka 2013. V desítce nejlepších sportovců (bez pořadí) byla vyhlášena Iveta Duchová za své výsledky na světové i domácí scéně, mezi desítkou mládežníků pak byla oceněna Lenka Knapová za titul juniorské mistryně světa ve štafetách a za dva juniorské tituly na M ČR.
 • Na Vysočině se konala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Letos byl poprvé na pořadu i lyžařský orientační běh, všechny tři závody se jely ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Do osmičlenného týmu Pardubického kraje byli vybráni Martin a Václav Roudní, Jonáš Fencl a Anička Kopecká.
 • Nedělní Vinice kros v Pardubicích byl dalším závodem letošní Zimní hradubické ligy. Běželo se na okruhu o délce 1,15 km s převýšením 42 m. V mužích suverénně vyhrál David Procházka, druhý byl Petr Zvěřina a třetí Lukáš Hovorka, v ženách jasně dominovala Marta Fenclová před Martinou Zvěřinovou.
Únor 2014
 • Proběhlo první letošní soustředění našeho žactva (a SCD Pardubicko). Původně to mělo být soustředění lyžařské, ale vzhledem k minimální sněhové pokrývce byl připraven jiný program (OB, turistika, běhání).
 • Pardubický zimní pohár pokračoval v neděli pátým závodem, který připravil Zdeněk Cinkan v Lázních Bohdaneč. Běžela se zkrácená trať s volným pořadím kontrol na starší mapě Rybitví.
 • Dospělí a dorost (a členové sportovního centra mládeže) měli soustředění v Bělči.
 • Přes 50 pardubických závodníků startovalo na závodě Zimní hradubické ligy, který se běžel v okolí golfového hřiště v Dřítči. V mužské elitě vyhrál Tomáš Kubelka, Radek Nožka byl třetí. V dámské elitě obsadily první tři místa Marta Fenclová, Pavla Udržalová a Simona Chládková. V D vyhrála Anička Kopecká.
 • OK Lokomotiva Pardubice provedla registraci OB pro rok 2014. Máme registrováno 311 závodníků. Z LPU odešla Saša Procházková (do VLI), do LPU přišli Jiří Fencl (H50, z PPU), Tereza Filipová (D14, z SRK), Doubravka Jansová (D18, ze ZAM), Štěpánka Kosová (D20, z TRI) a Adam Waněk (H20, z VRL). V závodech štafet a družstev u nás budou hostovat členové SCM, resp. SCD David Lauterbach a Katka Zemanová (ze ZAM), Jana Peterová (z DOB), Honza Rusin a Ondra Volák (z BRU) a Martina Vališová (z OSN).
Březen 2014
 • Vydali jsme novou mapu, jmenuje se Zástava, má měřítko 1:7500, připravil ji Jan Kaplan v lesích kolem obce Zástava, v těsném sousedství golfového hřiště u Dřítče.
 • Pardubický zimní pohár pokračoval 6. kolem. Jan Kaplan připravil zkrácenou trať na mapě Zástava, centrum bylo na parkovišti u golfového hřiště v Dřítči. Dalším závodem (již sedmým) letošního ročníku Zimní hradubické ligy byl nedělní Kuňka kros. V DE vyhrála Marta Fenclová před Ivetou Duchovou, v HE byl Jan Hovorka čtvrtý, na trati D vyhrála Pavla Horová před Aničkou Kopeckou.
 • Dalším závodem Pardubického zimního poháru byla krátká trať ve Vesce. Závod připravili Valentovi a Luboš Macháček.
 • Zimní hradubická liga pokračovala dalším závodem. PHK pořádal v Roudničce Brutus kros. V dámské elitě byla druhá Marta Fenclová, na trati D byla Anička Kopecká také druhá, v H doběhl Jan Václavek třetí.
 • Ve Slovinsku se běžely 5denní závody Lipica open. V mužské elitě dominovalo pardubické trio Radek Nožka, David Procházka a Matěj Kamenický, kteří obsadili první tři místa. V juniorkách vyhrála Simona Chládková před Eliškou Kulhavou, v M50 skončil Jan Kaplan druhý.
 • Prvním závodem letošní o-sezóny v České republice byly Jarní skály na Kosti. V hlavní kategorii mužů obsadil Vladimír Lučan třetí příčku, v D21A obsadila Iveta Duchová 4. místo.
 • Poslední závod letošního Pardubického zimního poháru se běžel na nově aktualizované mapě Studánka. Závod měl hromadný start.
 • V konečném pořadí jubilejního 20. ročníku Pardubického zimního poháru vyhrála v ženách Marta Fenclová před Danielou Petrovou a Šárkou Odvodyovou, v mužích získal nejvíce bodů Lukáš Hovorka, druhé místo obsadil Aleš Jirásek a třetí Jan Čermák.
 • V závodě jednotlivců na Jarním poháru ve Vysoké nad Labem (dlouhá trať, poslední kolo letošní Zimní hradubické ligy) v H21A vyhrál Tomáš Udržal a v D21A Marta Fenclová těsně před Zuzkou Hermanovou.
 • Skončil další ročník Zimní hradubické ligy – devítidílný seriál o-závodů a krosů. Marta Fenclová tuto ligu vyhrála pojedenácté za sebou. Také další naši závodníci si vedli velmi dobře – 5. David Procházka, 6. Petr Zvěřina, 7. Radek Nožka, 8. Lukáš Hovorka, 9. Jana a Lenka Knapovy.
 • Sedm pardubických závodníků (Iveta Duchová, Martina Zvěřinová, Jana Knapová, Lenka Knapová, Tomáš Kubelka, David Procházka a Radek Nožka) bojovalo o nominaci na ME, které se koná v polovině dubna v Portugalsku.
 • V neděli se ve Vysoké nad Labem běžel závod Českého poháru štafet (Jarní pohár). Na startu jsme měli 16 štafet a dost se nám dařilo, byť naši dospělí (muži, ale zvláště ženy) byli hodně oslabeni, neběželi totiž účastníci nominaček na ME. Ženy obsadily první dvě místa, vyhrálo trio Pavla Horová, Marta Fenclová a Klára Procházková. Muži obsadili 10. místo. Skvěle zaběhly dorostenky – trojice Anička Kopecká, Eliška Kulhavá a Simča Chládková vyhrála. Vyhráli nejstarší veteráni, překvapením bylo 2. místo žákyň (Terka Filipová, Berenika Držková, Kačka Koberová).
 • Trio pardubických žen Iveta Duchová, Jana Knapová a Martina Zvěřinová se nominovalo na Mistrovství Evropy v orientačním běhu v Portugalsku. Tomáš Kubelka byl nominován do týmu ČR na dva závody Světového poháru ve Španělsku.
 • Třetí kolo Ligy pardubických škol v orientačním běhu se běželo v lese na Studánce.
 • V Ústí nad Orlicí proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2013. Na podium mezi desítku nejlepších dospělých vystoupila Iveta Duchová, mezi mládeží byla vyhodnocena Lenka Knapová.
 • V sobotu začal na Kolibě Východočeský pohár (pořadatel SHK).
Duben 2014
 • Východočeský pohár pokračoval druhým závodem ve Světlé u Žďáru nad Orlicí (pořadatel TYN).
 • Tomáš Kubelka reprezentoval ČR na dvou závodech Světového poháru v orientačním běhu ve španělské Murcii. V orientačně zajímavé a náročné krátké trati skončil v mužích na 55. příčce.
 • Čtvrté kolo Ligy škol v OB proběhlo se v lese na Studánce.
 • V konečných výsledcích 44. ročníku Ligy škol v orientačním běhu vyhrála ve školním roce 2013/14 Základní škola Benešovo náměstí před Základní školou Závodu míru, třetí místo obsadilo Gymnázium Dašická.
 • V lesích jižně od Horního Jelení jsme pořádali Mistrovství Východočeské oblasti v orientačním běhu na krátké trati. Oblastním mistrem se stali v H21A Tomáš Udržal, veteraniádu vyhráli Laďka Víchová a Václav Farář.
 • V Chocni se běželo Mistrovství Vč. oblasti ve sprintu. Oblastními mistry se stali David Procházka (H21), Tereza Filipová (D14) a Anna Kopecká (D16), ve veteraniádě byli nejlepší Lenka Koberová a Laďka Víchová.
 • Ve finálovém závodě ve sprintu na Mistrovství Evropy v Portugalsku běžela Iveta Duchová, obsadila 19. místo. Na krátké trati doběhla Martina Zvěřinová na 34. místě, Jana Knapová na místě 73. Na klasické trati si Jana Knapová doběhla pro 25. místo, Iveta Duchová byla 33. Ve štafetách Martina Zvěřinová rozbíhala A štafetu žen České republiky a Iveta Duchová ji finišovala, obě přispěly k 10. místu této štafety.
 • Tradiční velikonoční soustředění proběhlo v Jindřichově v Jizerských horách.
 • Východočeský pohár pokračoval 5. kolem ve Slatině nad Zdobnicí (pořadatel SRK).
 • Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu se běžela u Olomouce v obci Daskabát. V mužích skončili Matěj Kamenický a David Procházka na konci první desítky (9. Matěj, 10. David), v ženách Lenka Klimplová doběhla na 13. příčce. V juniorech obsadil Adam Waněk sedmé místo, v juniorkách Štěpánka Kosová skončila na třetím místě a získala tak bronz, Klára Procházková doběhla sedmá, Pavla Horová devátá. Skvěle si vedly starší dorostenky – Simča Chládková vyhrála, Eliška Kulhavá byla třetí, Doubravka Jansová přidala sedmou příčku. V D16 Anička Kopecká obsadila solidní 8. místo. Ve Veteraniádě ČR Laďka Víchová vyhrála D55, Aleš Jirásek byl v H35 třetí, Vašek Roudný v H50 sedmý a v H60 skončili Petr Klimpl a Vašek Farář na 6. a 8. příčce.
 • Český pohár štafet pokračoval v neděli třetím kolem v Tršicích u Olomouce. V ženách naše trio Pavla Udržalová, Štěpánka Kosová a Klára Procházková obsadilo třetí místo, muži skončili na 3. a 4. místě, veteráni byli v H165 třetí.
Květen 2014
 • Další pěkný závod Východočeského poháru pořádala na česko-polském pomezí Lokomotiva Trutnov v Bernarticích.
 • Švédské štafety Tiomila v Eksjö měly na startu i řadu pardubických závodníků. Ti mladší běželi v sobotu mládežnickou Tiomilu za OK Lokomotiva Pardubice a běželi výborně. Ve velmi početné konkurenci skoro 300 týmů doběhla štafeta ve složení Martin Roudný, Bára Chaloupská (host z PHK), Anička Kopecká a Jonáš Fencl na pěkném 21. místě. Celá řada dalších pardubických závodníků běžela štafety v dresu svých severských klubů.
 • Další soustředění žactva našeho klubu (a dalších členů SCD Pardubicko) proběhlo od 1. do 4. května v rekreačním středisku Geofond v Chotěboři. V sobotu jsme se velmi úspěšně zúčastnili závodu Ligy Vysočiny v Leštině.
 • Ve Znojmě se konal český šampionát (a veteraniáda) ve sprintu, hlavní závod mužů a žen se běžel za přítomnosti TV kamer. Skvěle si v ženách vedla Iveta Duchová, která získala mistrovský titul (ZLATO). Martina Zvěřinová byla 5., šestá skončila Jana Knapová. V juniorkách naše závodnice na medaile nedosáhly – 5. Pavla Horová, 8. Alena Voborníková, v juniorech skončil Jan Grundmann šestý. Pro bronz si v kategorii ve starších dorostenkách doběhla Simona Chládková, Eliška Kulhavá byla desátá. V mladších dorostenkách skvěle zaběhla Anička Kopecká, která vybojovala stříbro. Veteránky získaly dvě umístění na stupních vítězů – Laďka Víchová byla v D55 druhá a Pavla Švíglerová v D35 třetí.
 • Další závod Vč. poháru byl na pořadu u Hořic – koupaliště Dachovy (pořadatel HOR).
 • První závodem žebříčku B byla klasika u hradu Landštejn. V mužích obsadil David Procházka druhé a Tomáš Udržal třetí místo, Matěj Kamenický byl osmý. V ženách skončila Pavla Udržalová šestá a Lenka Klimplová byla devátá. V juniorech byl Tomáš Deml druhý. V D14B Terka Filipová desátá, v H14B Martin Roudný pátý, Lenka Koberová (D40) a Laďka Víchová (D55) vyhrály, Vašek Farář byl v H60 třetí.
 • V nedělní krátké trati se sice naši dospělí na stupně vítězů neprosadili, přesto byli ve výsledcích dost vidět. Honza Grundmann skončil šestý, Zbyněk Štěrba sedmý a David Procházka devátý. V ženách skončila Míša Przyczková čtvrtá, hned za ní pak byla Pavla Udržalová, devátá skončila Lenka Klimplová. V juniorech překvapil druhým místem Jan Zelinka. V žactvu vyhrál Martin Roudný H14B, Kačka Koberová byla v D12C čtvrtá, v dorostu v H16 doběhl Jonáš Fencl třetí. Mezi prvními třemi ve veteránských kategoriích byly Laďka Víchová (2. v D55) a Květa Kubíková (3. v D65).
 • V lese na Studánce proběhlo krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu (současně to byl i závod okresní Olympiády základních a středních škol). Mezi základními školami vyhrála ZŠ Benešovo nám. Pardubice, stejný počet bodů získalo Gymnázium Dašická Pardubice, o postupu Benešovky do celostátního finále v Turnově rozhodl lepší součet časů. Mezi středními školami vyhrálo Gymnázium Vysoké Mýto před Gymnáziem Dašická Pardubice (obě školy postoupily do celostátního finále).
 • Český pohár a žebříček A měl na pořadu závod na klasické trati v Rokyté. V dámské elitě vyhrála Martina Zvěřinová před Ivetou Duchová, Lenka Knapová byla čtvrtá a Jana Knapová pátá. V mužské elitě skončil Radek Nožka pátý, David Procházka šestý, Tomáš Kubelka sedmý a Tomáš Udržal desátý. V juniorech byl druhý Jan Grundmann, Adam Waněk přidal šesté místo, v juniorkách byla Katka Doleželová čtvrtá, Klára Procházková pátá, Alena Voborníková sedmá a Štěpánka Kosová devátá. V D18 skončila Simča Chládková třetí a Eliška Kulhavá šestá, v D16 obsadila Anička Kopecká 4. místo. V žácích skončila Kačka Koberová v D12C třetí, v H14B Martin Roudný byl šestý. V H18B s velkou převahou vyhrál Jan Jurica. Ve veteránských kategoriích byla Laďka Víchová druhá v D50 a Květa Kubíková třetí v D65.
 • Nedělní krátká trať Českého poháru a žebříčku A v Rokyté přinesla velkou dominanci pardubických žen – historie nepamatuje, že by pět žen z jednoho klubu skončilo v závodě Českého poháru na prvních 5 místech (Iveta Duchová, Martina Zvěřinová, Jana a Lenka Knapovy a Zuzka Hermanová). V mužské elitě vybojoval Tomáš Kubelka 3. místo, Radek Nožka byl pátý, Tomáš Udržal osmý. V juniorkách vyhrála Pavla Horová, pátá byla Štěpánka Kosová a sedmá Klára Procházková, v juniorech se Jan Grundmann a Adam Waněk podělili o 6. a 7. místo. V D18 vyhrála Eliška Kulhavá, pátá skončila Simča Chládková, Anička Kopecká v D16 skončila sedmá, v H16 byl Jonáš Fencl devátý. V žácích byla v D12C třetí Bára Pušová, v H14B obsadil Martin Roudný páté místo. V H18B vyhrál Jan Jurica. V D55 skončila Laďka Víchová druhá, v H60 byl Vašek Farář třetí.
 • Uspořádali jsme dobře dva závody Českého poháru štafet. Oba závody se běžely v katastru obce Mikuleč.
 • V sobotu sobotních štafetách velmi dobře běžely ženy – áčko vyhrálo (Jana Knapová, Martina Zvěřinová, Iveta Duchová), béčko bylo druhé (Pavla Horová, Zuzka Hermanová, Lenka Knapová) a céčko osmé. Matěj Kamenický, Jan Čermák a Tomáš Udržal skončili čtvrtí v mužích, béčko bylo deváté. Áčko dorostenek skončilo na 6. místě.
 • V České Třebové se běžel závod ve sprintu počítaný do Českého poháru a do žebříčku A. V dámské elitě vyhrála Martina Zvěřinová o sekundu před Ivetou Duchovou. V mužské elitě skončili naši muži ve druhé desítce. V D20A vyhrála Klára Procházková, Bětka Lehárová byla pátá, Pavla Horová šestá, Alena Voborníková osmá a Katka Doleželová devátá. V juniorech skončil Jan Grundmann na 4. místě, v D18A skončily na prvních dvou místech Eliška Kulhavá a Simona Chládková, v D16A obsadila Anička Kopecká 4. místo. Ve veteránkách vyhrála Laďka Víchová v D55.
 • V nedělních štafetách přidaly ženy opět vítězství (Iveta Duchová, Zuzka Hermanová a Martina Zvěřinová), béčko bylo třetí (Klára Procházková, sestry Knapovy), skvělé bylo 6. místo céčka. Trio mužů (Tomáš Udržal, Tomáš Kubelka a Matěj Kamenický) doběhlo na druhé příčce, béčko bylo desáté. Dorostenky vyhrály (Simča Chládková, Anička Kopecká, Eliška Kulhavá).
 • Oblastní soutěže pokračovaly Mistrovstvím oblasti na klasické trati (současně to bylo 8. kolo Vč. poháru). Oblastními mistry se stali: v mužích Lukáš Hovorka, v H18 Jan Jurica, v D18 Doubravka Jansová, oblastní veteraniádu vyhráli v D55C Laďka Víchová, v D65C Květa Kubíková a v H60C Václav Farář.
Červen 2014
 • Trio pardubických závodnic se nominovalo (Iveta Duchová, Jana Knapová a Martina Zvěřinová) na červencové MS v Itálii.
 • V Odranci (na Vysočině) běžela padesátka pardubických závodníků klasiku Českého poháru (a žebříčku A). V ženách vyhrála jasně Jana Knapová, druhá byla Martina Zvěřinová, desáté místo obsadila Lenka Knapová. V mužské elitě skončil třetí Vladimír Lučan, na 5. příčce doběhl Tomáš Kubelka. V juniorech velmi dobře zaběhl Jan Grudmann, který obsadil 2. místo. V D20 skončila Pavla Horová třetí, Štěpánka Kosová šestá a Klára Procházková desátá, v D18 doběhla Eliška Kulhavá druhá a Simča Chládková pátá a v D16 skončila Anička Kopecká sedmá. V H50 obsadil Jan Kaplan 3. příčku, Iva Knapová vyhrála D45.
 • V nedělní krátké trati Českého poháru v Odranci opět dominovaly v elitě naše ženy – Martina Zvěřinová vyhrála, Jana Knapová byla druhá a Zuzka Hermanová třetí, Lenka Knapová přidala šestou příčku a Míša Przyczková desátou. David Procházka skončil čtvrtý, Petr Zvěřina byl osmý. V D16 Anička Kopecká obsadila 3. místo, v D18 vyhrála Eliška Kulhavá a Simča Chládková byla devátá. V H18 Martin Kanta překvapivě obsadil 8. místo, v juniorech byl Adam Waněk sedmý. Ve veteránech vyhrál Jirka Fencl H50 a Iva Knapová byla třetí v D45.
 • 5. a 6. kolo žebříčku B-Čechy připravil na víkend OK Chrastava. Závody byly dalším ročníkem populárního Saxba. V sobotní náročné klasice vyhrála Kačka Koberová v D12C (5. Pušová), v D50 byla Jana Juračková třetí, v D55 Laďka Víchová druhá. V H14B skončil Martin Roudný sedmý, v H16B Jan Jurica třetí, v H20B Tomáš Deml druhý. V nedělní orientačně náročné krátké trati vyhrála Kačka Koberová D12C, Terka Filipová byla v D14B sedmá, v D55 Laďka Víchová druhá. V H14B překvapil Venda Roudný 14. místem, v H20B byl Tomáš Deml druhý.
 • Trojice dorostenek OK Lokomotiva Pardubice Anna Kopecká, Eliška Kulhavá a Simona Chládková se probojovalo do nominace České republiky na Mistrovství Evropy dorostu v Makedonii.
 • Eliška Kulhavá a Simona Chládková byly nominovány na mistrovství světa juniorů v orientačním běhu (konec července, Bulharsko).
 • Další závod Východočeského poháru připravil Sokol Žamberk. Centrum závodu bylo na Kašparově chatě v Českých Petrovicích.
 • O víkendu se v Teplicích nad Metují (v sobotu) a v Adršpachu (v neděli) běželo Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na krátké trati. Ze sobotního semifinále nám do nedělního A-finále v mistrovských kategoriích postoupil rekordní počet pardubických závodníků – 23. Po skvělé sobotě se nám v neděli moc nedařilo, jedinou medaili (stříbro) získala v ženách Martina Zvěřinová, Jana Knapová byla těsně pátá, Iveta Šístková obsadila 8. místo. V mužích zaběhl výborně Tomáš Kubelka, který doběhl na 14. místě. V juniorkách skončila nejlépe Káťa Doleželová, která byla šestá, v D18 Eliška Kulhavá obsadila 8. místo, Simča Chládková byla desátá, v D16 skončila Anička Kopecká devátá. Ve Veteraniádě se na stupně vítězů dostala Laďka Víchová za 3. místo v D55, v první desítce ještě skončili v D50 Iva Knapová a Jana Juračková na 5. a 6. místě, v H35 Aleš Jirásek na 5. místě, v H45 Péťa Fencl na sedmé příčce, v H60 byl Honza Knap osmý a Vojta Juračka devátý a v H65 Jarda Fridrich šestý.
 • Trio dorostenek LPU Anna Kopecká, Eliška Kulhavá a Simona Chládková reprezentovalo ČR na ME dorostu, které se konalo v Makedonii. Skvěle si vedla Simona Chládková ve sprintu v W18, která obsadila 6. místo, Eliška Kulhavá skončila na 29. místě. Anička v W16 obsadila 17. místo. V závodě na klasické trati se dařilo Aničce Kopecké, která skončila na 9. místě, ve starších dorostenkách obsadila Eliška Kulhavá 16. příčku. Závěrečným závodem byl závod štafet. Eliška Kulhavá rozbíhala českou štafetu starších dorostenek, která si doběhla pro zlato.
 • Na Akademickém mistrovství ČR v orientačním běhu, které se běželo v Liberci, startovalo z Pardubic 7 žen a 3 muži. Na krátké trati vyhráli David Procházka a Iveta Šístková, na klasice byla Jana Knapová třetí.
 • V sobotu se v lesích u Bohdašína běžel poslední jarní závod Vč. poháru (pořadatel SNA).
 • Na Akademickém mistrovství světa v orientačním běhu, které proběhne v polovině srpna v okolí Olomouce, byly nominovány Iveta Šístková a Jana Knapová.
Červenec 2014
 • Na prvních letošních letních vícedenních závodech v Sedmihoří si skvěle vedla Zuzka Hermanová, která celkově vyhrála. Z dalších našich závodníků se na stupně vítězů už nikdo nedostal, ale měli jsme několik závodníků v první desítce.
 • Trio pardubických žen Jana Knapová, Iveta Šístková a Martina Zvěřinová reprezentovalo ČR na Mistrovství světa v OB, které se konalo v Itálii. Úvodním závodem byl závod ve sprintu. Iveta obsadila 20. místo, Jana skončila 41. V historických prvních sprintových štafetách doběhla naše čtveřice v sestavě Martina Zvěřinová, Vojtěch Král, Jan Procházka a Iveta Šístková na sedmém místě. Na klasické trati obsadila Martina Zvěřinová 23. místo. V závodě na krátké trati obsadila Iveta Šístková 18. místo, Jana Knapová skončila na 36. místě. V závěrečném závodě štafet obsadilo trio Martina Zvěřinová, Eva Juřeníková a Iveta Šístková 9. místo.
 • 3-denní závody Veteran cup měly centrum v Potštejně. V D16 Anička Kopecká vyhrála (3. Bára Kmentová), v D18 Doubravka Jansová byla také první, Klára Procházková v D21A skončila třetí, v D35 byla Dana Mrskočová druhá, v D40 Léňa Koberová také druhá, v D45 Jitka Demlová třetí. V H10 skončil Dan Štichhauer třetí, Martin a Venda Roudní obsadili v H14 první dvě místa, v H35 byl třetí Honza Václavek, v H45 Míša Kober druhý a v H60 Vašek Farář třetí.
 • Velká výprava pardubických o-běžců startovala na 21. ročníku H.S.H. Vysočina cupu 2014 v Salavici u Třeště. Iveta Šístková vyhrála s přehledem elitu žen (6. Pavla Udržalová), v H21B skončil Adam Zitka druhý, v H21C byl Jarda Krčál třetí. V žactvu vyhrála Markéta Mrskočová D10N, v H10 vyhrál Míša Krpata, v H14 byl Martin Roudný třetí, v dorostenkách vyhrála Anička Kopecká D16. Výborně si vedli veteráni – v D35C obsadily Radka Zitková a Eva Kašparová první dvě místa, v D40B byla Iva Knapová druhá, v D50B Jana Juračková třetí, v D55B Laďka Víchová třetí, v D55C vyhrála Alena Klimplová, v D65 doběhla Květa Kubíková druhá; v H45C byl Jarda Pilný třetí, v H55C obsadili Vláďa Vícha a Mirek Novotný první dvě místa, v H60B byl Honza Knap druhý stejně jako Petr Klimpl v H60C, v H65 doběhl Jarda Fridrich třetí stejně jako v H75 Pepa Málek.
 • Eliška Kulhavá obsadila ve sprintu na Mistrovství světa juniorů, který se běžel v bulharském městě Samokov, skvělé 10. místo, Simona Chládková obsadila 71. příčku. Na klasické trati doběhla Simča Chládková na 57. místě, Eliška Kulhavá byla 95. Na krátké tratě doběhla Simona ve finále A na 48. místě, Eliška ve finále B obsadila 13. příčku. Ve štafetách běžela Eliška na prvním a Simča na třetím úseku, štafeta doběhla v neredukovaném pořadí na 17. místě.
 • Tradiční (již 27. ročník) letní tábor dětí Silva o-camp byl letos v Budislavi. Skoro 90 dětí pod vedením vedoucích a praktikantů strávilo 14 dnů nejen běháním po mapách U Huti, Desinka a Tábor, ale i dalšími aktivitami (hry, koupání, kolo) a celotáborovou hrou s názvem Mise Mars.
Srpen 2014
 • Na Grand prix Silesia ve Vidnavě vyhrál Tomáš Kubelka mužskou elitu (9. Jan Grundmann), v dámské elitě se Klára Procházková a Katka Doleželová podělily o 6. a 7. místo, Radka Zitková vyhrála veteránskou kategorii D35B (3. Eva Kašparová).
 • Několik našich závodníků startovalo na populárním OO cupu ve Slovinsku. V dámské elitě vyhrála Zuzana Hermanová těsně před Martinou Zvěřinovou (10. Pavla Udržalová), v mužské elitě skončil Petr Zvěřina desátý, v D21U a H21U (běželo se na mapách bez cest) obsadili Alena Voborníková a Tomáš Udržel třetí místa.
 • Třídenní závody s názvem Rumpál 2014 měly centrum v Pozlovicích. V elitě skončil Tomáš Kubelka na 3. místě, v ženách skončila Katka Doleželová šestá, Květa Kubíková vyhrála D65 (2. Marie Malá) a Pepa Málek byl druhý v H75.
 • Na Akademickém mistrovství světa v orientačním běhu byly v české reprezentaci Jana Knapová a Iveta Šístková. Iveta Šístková se výrazně podílela na zisku bronzové medaile ve sprintových štafetách (Horčičková, Nykodým, Šístková, Král). Jana Knapová získala bronzovou medaili na klasické trati, Iveta Šístková skončila na 7. místě ve sprintu. Na krátké trati Iveta Šístková získala stříbro, Jana Knapová doběhla sedmá. Ve štafetách se Jana Knapová a Iveta Šístková podílely skvělými výkony na zisku světového akademického stříbra.
 • V okolí Valečova se o víkendu běžely čtyři etapy ve dvou dnech v náročných skalnatých terénech. Zuzka Hermanová vyhrála hlavní kategorii žen, Míša Przyczková přidala čtvrté místo. V hlavní kategorii mužů obsadil Radek Nožka třetí místo. Na stupních vítězů ještě byli Eva Kokaislová v D21C (1. místo), Jana Juračková v D50 (1. místo) a Laďka Víchová v D55 (2. místo).
 • Pěkné prázdniny měly letos centrum na Branžeži. V mužské elitě skončil Tomáš Kubelka těsně čtvrtý, dobře běželi i další – 6. Zbyněk Štěrba, 10. Míra Lenner. V dámské elitě skončila Míša Przyczková na 8. místě. V D10L vyhrála Markéta Mrskočová, v D16 byla Anička Kopecká třetí, v D21B obsadila Pavla Švíglerová druhé místo, v D21C byla Radka Zitková třetí, v D55 skončila Laďka Víchová druhá stejně jako v D65 Květa Kubíková. V H16 vyhrál Jonáš Fencl a v H75 byl Pepa Málek druhý.
 • Přes 100 pardubických závodníků bylo na startu tradiční Ceny východních Čech, která se letos uskutečnila pod taktovkou PHK v Radvanicích. V mužích skončil Jan Grundmann čtvrtý, Tomáš Kubelka pátý a Radek Nožka sedmý, v ženách obsadily Pavla Udržalová a Lenka Knapová 9. a 10. místo. V D14A byla Terka Filipová třetí, v D16 doběhla Anička Kopecká těsně druhá, v D21B jasně vyhrála Iva Knapová. V D35B obsadila Dana Mrskočová třetí místo a v H14B vyhrál Jindra Konvalinka.
 • West cup 2014 v Rájci běžely Laďka Víchová a Andrea Zitková.
Září 2014
 • Dva závody žebříčku B-Čechy se běžely v Toulovcových Maštalích s centrem na louce u Proseče. V sobotní klasice vyhrál Tomáš Udržal, v první desítce ještě skončili Vladimír Lučan a Zbyněk Štěrba, v nedělní krátké trati se trio David Procházka, Radek Nožka a Tomáš Udržal seřadilo na 2. - 4. místě, Vladimír Lučan byl šestý a Zbyněk Štěrba desátý. V ženách v sobotu skončily Míša Przyczková a Pavla Udržalová na 5. a 6. místě, v neděli byla Míša čtvrtá. Velmi dobře po oba dny běžela Terka Filipová, dvakrát v D14 skončila třetí, v H14 byl Martin Roudný v sobotu třetí a v neděli pátý. V H18 Jan Jurica v sobotu vyhrál a v neděli byl druhý. Ve veteránech Václav Farář v H60 v sobotu vyhrál a v neděli byl třetí, Vojta Juračka (také H60) doběhl v sobotu na třetím místě. V H45 skončil Petr Fencl v sobotu třetí. Iva Knapová v D40 doběhla v neděli druhá, v D65 Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová obsadily po oba dny 2. a 3. místo.
 • Dva závody Českého poháru a žebříčku A se konaly v Jeseníkách s centrem v Suché Rudné. V sobotní klasice skončila v dámské elitě Martina Zvěřinová čtvrtá, Lenka Knapová byla pátá a Zuzka Hermanová osmá, v mužské elitě Matěj Kamenický obsadil 7. místo. V D16 doběhla Anička Kopecká osmá, v D18 obsadila Eliška Kulhavá třetí místo a Simča Chládková byla devátá, v D20 obsadila Pavla Horová druhé místo (10. Klára Procházková). V H16 obsadil Jonáš Fencl devátou příčku a v juniorech byl Jan Grundmann čtvrtý. V nedělní krátké trati skončila Martina Zvěřinová v dámské elitě čtvrtá, v mužské elitě se do desítky dostal Tomáš Kubelka (9.). V D16 skončila Anička Kopecká pátá, v D18 doběhla Eliška Kulhavá osmá a Simča Chládková desátá, v juniorkách Pavla Horová byla třetí, Klára Procházková obsadila 5. místo. V H18 běžel dobře Martin Kanta – 9. místo, v juniorech vybojoval vítězství Jan Grundmann (9. Adam Waněk).
 • Letošní žebříček B-Čechy měl celkem 8 závodů, počítalo se 5 nejlepších výsledků. V D14 Terka Filipová a v H14 Martin Roudný vybojovali licenci A, stejně jako Honza Jurica v H18 (vyhrál) a Tomáš Deml v H20 (2. místo). Výborně si vedli i veteráni – Laďka Víchová vyhrála D55, Vašek Farář byl druhý v H60 a Květa Kubíková třetí v D65.
 • V Šárovcově Lhotě-Libíně se běžel další závod Českého poháru štafet. V mužích skončilo trio Tomáš Udržal, Radek Nožka a Tomáš Kubelka na druhém místě, béčko (Matěj Kamenický, Jan Grundmann, Zbyněk Štěrba) doběhlo čtvrté a céčko bylo deváté. Ženy (Pavla Horová, Martina Zvěřinová a Jana Knapová) doběhly třetí, béčko bylo šesté (Katka Doleželová, Míša Przyczková, Zuzka Hermanová). Dorostenky ve složení Eliška Kulhavá, Jana Peterová a Simča Chládková vyhrály. Na stupních vítězů stály i veteránky v D135 a veteráni v H180. V oblastních mistrovstvích skončily žákyně v D14 třetí a kluci v H14 druzí. Na závody se bude vzpomínat především kvůli útoku sršňů, kteří poštípali celou řadu závodníků.
 • Závod ve sprintu, zařazený do Českého poháru a žebříčku A, uspořádala Lokomotiva Trutnov v Hostinném. V ženách skončila Zuzka Hermanová čtvrtá, Martina Zvěřinová pátá a Jana Knapová devátá, v mužích doběhl Tomáš Udržal šestý a David Procházka devátý, v H21A skončil Filip Záveský šestý. Skvěle zaběhla v juniorkách Pavla Horová, která vyhrála, velmi dobře běžely i další – 6. Alena Voborníková, 7. Štěpánka Kosová, 9. Katka Doleželová. V D18 obsadila Simča Chládková pátou příčku. V H18 překvapil Jan Jurica šestým místem. Laďka Víchová vyhrála kategorii veteránek.
 • Ve Smiřicích konal premiérový český šampionát sprintových štafet (smíšené štafeta 2D a 2H). V dospělých naše áčko ve složení Zvěřinová, D. Procházka, J. Knapová a Kubelka doběhlo čtvrté, 9 sekund za ním na šestém místě bylo béčko (Horová, Nožka, Hermanová, Kamenický), o další 3 sekundy na sedmém místě skočilo céčko (Przyczková, Štěrba, Šístková a Záveský). I v dorostu (Chládková, Rusin, Kulhavá a Fencl) jsme obsadili 4. místo. Ve Veteraniádě v DH220 skončila štafeta ve složení Kaplanová, Novotný, Novotná a Farář druhá, v DH240 jsme skončili třetí (Víchová, Sáňka, Kubíková a Třasák).
 • V příměstském lese "Studánka" připravil náš klub ve spolupráci s Městským obvodem Pardubice III areál pevných kontrol pro orientační běh. V lese je připraveno celkem 23 kontrolních stanovišť v podobě barevně zvýrazněného dřevěného kůlu.
 • Východočeský pohár pokračoval prvním podzimním kolem, které uspořádal VRL v horském terénu ve Strážném.
 • U Stráže pod Ralskem (bývalá osada Holičky) proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati. Ze sobotní kvalifikace postoupilo do nedělního finále A 18 pardubických závodníků v mistrovských kategoriích a 15 veteránů. Bramborový podzim pokračoval i ve finále. Nejcennější čtvrté místo vybojoval v mužích Tomáš Kubelka, pěkné je i 17. místo Tomáše Udržala. V ženách se Iveta Šístková a Martina Zvěřinová podělily shodným časem o 4. místo, Zuzka Hermanová přidala šesté místo, Jana Knapová osmé a Pavla Udržalová byla 13. V juniorech Jan Grundmann obsadil čtvrté místo (8. Adam Waněk). V juniorkách se naše čtveřice Bětka Lehárová, Pavla Horová, Štěpánka Kosová a Klára Procházková seřadila za sebou na 5. – 8. místě. V D18 Simča Chládková doběhla devátá, poslední bramboru přidala Anička Kopecká za 4. místo v D16. Ve veteránkách vyhrála Laďka Víchová D55, Květa Kubíková byla druhá v D65, v první desítce ještě skončili v D35 Pavla Švíglerová (10.), v D45 Lenka Koberová (4.), v D50 Iva Knapová (8.) a Jana Juračková (10.), v H50 Jan Kaplan (9.) a v H60 Vojta Juračka (9.).
 • První kolo 45. ročníku Ligy pardubických škol v orientačním běhu se uskutečnilo v lese na Studánce.
 • Výborně si vedli v Českém poháru naši závodníci. V konečném pořadí vyhrála Martina Zvěřinová, Iveta Šístková obsadila třetí, Jana Knapová páté a Zuzka Hermanová deváté místo. V mužích skončil Tomáš Kubelka na výborném 5. místě, David Procházka s Tomášem Udržalem obsadili 16. a 17. příčku.
Říjen 2014
 • 12. kolem pokračoval v sobotu Východočeský pohár. Závod se konal se v Dolním Javoří za pořadatelství SK LOB Nová Paka, běželo se na mapě Malá Opička (i zde asistovala záchranná služba, sršni poštípali závodníky).
 • Jana Knapová reprezentovala ČR na finále Světového poháru, které se konalo ve švýcarské Basileji. V pátečních sprintových štafetách finišovala českému týmu, který doběhl na 8. místě. V sobotní krátké trati skončila na 24. místě. V nedělním sprintu obsadila 26. místo.
 • V konečných výsledcích Světového poháru OB 2014 skončily naše ženy následovně – 55. Iveta Šístková, 60. Jana Knapová, 97. Martina Zvěřinová.
 • V lese na Studánce proběhlo druhé kolo 45. ročníku ligy pardubických škol v orientačním běhu.
 • Další závod Vč. poháru uspořádali pořadatelé z Broumova v Janovičkách u Broumova.
 • Na Mistrovství ČR štafet získalo trio Zuzana Hermanová, Jana Knapová a Iveta Šístková bronz, béčko (Udržalová, Horová, Zvěřinová) skončilo sedmé. Dorostenky (Anna Kopecká, Simona Chládková a Eliška Kulhavá) si doběhly pro druhé místo. V závodě mužů se áčko (Udržal, Grundmann a Kubelka) a béčko (Kamenický, Nožka, D. Procházka) podělily o 9. a 10. místo. Dorostenci (Kanta, Jurica, Fencl) obsadilo 9. příčku. Veteráni získali dvě umístění na stupních vítězů, trio Pavla Švíglerová, Lenka Koberová a Iva Knapová vyhrálo v kategorii D135, v H180 byla štafeta ve složení Václav Farář, Vojtěch Juračka a Jan Knap třetí.
 • Na Mistrovství ČR družstev naši dospělí získali po třech letech opět mistrovskou medaili – Matěj Kamenický, Martina Zvěřinová, Tomáš Udržal, Zuzana Hermanová, Tomáš Kubelka, Jana Knapová a Radek Nožka. Skvěle běžela i další dvě družstva – béčko skončilo na 6. místě, céčko na 7. místě – tak vysoko v historii šampionátů ještě nikdy třetí tým z jednoho klubu neskončil. V dorostu jsme obsadili čtvrté místo (Jonáš Fencl, Anna Kopecká, Jan Žák, Eliška Kulhavá, Martin Kanta, Simona Chládková a Jan Jurica). Ve veteraniádě v nejstarší věkové kategorii (HD300) vybojovala pětice Václav Farář, Jiřina Novotná, Milan Třasák, Ladislava Víchová a Jan Knap 2. místo, v DH275 doběhli naši veteráni pátí a šestí. Pětice žáků (Kačka Koberová, Terka Filipová, Jindra Konvalinka, Martin a Venda Roudní) reprezentovala v družstvech Vč. oblasti. Martin a Kačka přispěli k 5. místu béčka východních Čech, Terka k 13. místu céčka a Jindra s Vendou k 14. místu déčka.
 • Ženy i dorostenky vyhrály Český pohár štafet, muži skončili na výborném 3. místě.
 • Na Vč. poháru v Hrachovišti startovalo skoro 140 pardubických o-běžců (pořadatel PHK).
 • Skoro třicítka pardubických štafet běžela v neděli tradiční Rodinné štafety (již 22. ročník) s centrem na koupališti Dachova (u Hořice). Mezi pardubickými štafetami bylo nejlepší trio Zbyněk Štěrba, Pavel Štěrba, Vladimír Lučan.
 • Další závod Východočeského poháru pořádala KOB Dobruška ve Vršovce.
 • Tradiční soustředění proběhlo v Prkenném Dole. Ti starší zdolali Sněžku na trase Špindlerovka – Prkeňák, ti mladší měli túru ve Vraních horách.
Listopad 2014
 • Závěrečný závod letošního Východočeského poháru se konal v Sopotnici (pořadatel VAM).
 • V konečných výsledcích podzimní části Vč. poháru žactva si naši závodníci vedli dobře. V D12C byla Kačka Koberová třetí, v D12D Tereza Fejfarová druhá, v D14D Lenka Brancuská třetí. V H10C vyhrál Dan Štichhauer, Filip Haas byl třetí a v H14C Martin Roudný skončil třetí. Skončil i celoroční Východočeský pohár dorostu, dospělých a veteránů. V D18 byla Doubravka Jansová druhá, v D35D skončila Táňa Pipková třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová, v D65 vyhrála Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová skončila třetí. V H18 vyhrál Vojta Novotný, v H21D byl první Adam Zitka a v H55D se Miloš Lulay a Jarda Fridrich podělili o 2. a 3. místo.
 • V šestnáctidílném oblastním mistrovství družstev žactva vybojovalo naše žactvo cenné vítězství. Dorost skončil třetí za ZAM a PHK, dospělí vyhráli, stejně jako veteráni.
 • Naši závodníci si vedli výborně v Rankingu 2014. V ženách skončila Martina Zvěřinová první, Iveta Šístková třetí, Jana Knapová pátá, Zuzka Hermanová osmá, Lenka Knapová dvanáctá a Míša Przyczková devatenáctá (15 žen v TOP 100). V mužích Tomáš Kubelka skončil sedmý, David Procházka je jedenáctý a Tomáš Udržal patnáctý (13 mužů v první stovce).
 • Realizační týmy české reprezentace jmenovaly reprezentační družstva na rok 2015. V dospělé reprezentaci figurují Jana Knapová, Pavla Horová, Lenka Knapová a Tomáš Kubelka. V juniorské reprezentaci jsou Eliška Kulhavá a Simona Chládková, mezi sledovanými závodníky je Katka Doleželová. Ve výběru dorostu ČR pro rok 2015 máme Aničku Kopeckou.
 • Na Kuňce začal nový ročník Pardubického zimního poháru pod taktovkou Martina Kaplana.
 • Klokan kros se běžel v lese na Dubince. V DE doběhla Marta Fenclová druhá, Bětka Lehárová obsadila 6. místo a Iva Kaplanová byla desátá. Druhý byl i Petr Zvěřina v HE, Vladimír Lučan doběhl pátý. V D vyhrála Martina Zvěřinová před Šárkou Kulhavou, Anička Kopecká obsadila pátou příčku. V H byl Jonáš Fencl druhý a v HK Martin Roudný třetí.
 • V anketě o nejlepšího o-běžce České republiky 2014 obsadila Iveta Šístková pěkné 4. místo.


NAŠI NEJLEPŠÍ 2014

Nejlepší závodník klubu a nejlepší ženaIVETA ŠÍSTKOVÁ
 • 7. místo na mistrovství světa ve sprintových štafetách
 • 9. místo na mistrovství světa ve štafetách
 • 18. místo na mistrovství světa na krátké trati
 • 20. místo na mistrovství světa ve sprintu
 • 2. místo na akademickém mistrovství světa na krátké trati
 • 2. místo na akademickém mistrovství světa ve štafetách
 • 2. místo na akademickém mistrovství světa ve sprintových štafetách
 • 7. místo na akademickém mistrovství světa ve sprintu
 • 10. místo na mistrovství Evropy ve štafetách
 • 19. místo na mistrovství Evropy ve sprintu
 • mistryně ČR ve sprintu
 • 3. místo na M ČR ve štafetách
 • 3. místo na M ČR klubů
 • 3. místo v Českém poháru
 • 3. místo v Rankingu 2014
Nejlepší mužTOMÁŠ KUBELKA
 • 4. místo na M ČR na klasické trati
 • 5. místo v Českém poháru
 • 3. místo na M ČR klubů
 • 4. místo na M ČR sprintových štafet
 • 9. místo na M ČR štafet
 • 7. místo v Rankingu 2014
Nejlepší v juniorkaPAVLA HOROVÁ
 • 5. místo na M ČR ve sprintu
 • 6. místo na M ČR na klasické trati
 • 6. místo na M ČR sprintových štafet
 • 7. místo na M ČR štafet
 • 2. místo v žebříčku A
Nejlepší v juniorJAN GRUNDMANN
 • 4. místo na M ČR na klasické trati
 • 6. místo na M ČR ve sprintu
 • 9. místo na M ČR štafet
 • 6. místo na M ČR klubů
 • 3. místo v žebříčku A
Nejlepší starší dorostenkaELIŠKA KULHAVÁ
 • 1. místo na Mistrovství Evropy dorostu ve štafetách
 • 10. místo na juniorském mistrovství světa ve sprintu
 • 16. místo na Mistrovství Evropy dorostu na klasické trati
 • 29. místo na Mistrovství Evropy dorostu ve sprintu
 • 3. místo na M ČR v nočním OB
 • 8. místo na M ČR na krátké trati
 • 2. místo na M ČR štafet
 • 4. místo na M ČR sprintových štafet
 • 4. místo na M ČR klubů
 • 2. místo v žebříčku A
Nejlepší starší dorostenecJAN JURICA
 • 1. místo v žebříčku B
 • 9. místo na M ČR štafet
 • 4. místo na M ČR klubů
Nejlepší mladší dorostenkaANNA KOPECKÁ
 • 9. místo na Mistrovství Evropy dorostu na klasické trati
 • 17. místo na Mistrovství Evropy dorostu ve sprintu
 • 2. místo na M ČR ve sprintu
 • 4. místo na M ČR na klasické trati
 • 2. místo na M ČR štafet
 • 4. místo na M ČR klubů
 • 5. místo v žebříčku A
Nejlepší mladší dorostenecJONÁŠ FENCL
 • 12. místo na M ČR na krátké trati
 • 4. místo na M ČR sprintových štafet
 • 9. místo na M ČR štafet
 • 4. místo na M ČR klubů
Nejlepší starší žákyněTEREZA FILIPOVÁ
 • 11. místo v žebříčku B
 • 5. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 7. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • 1. místo na Mistrovství oblasti ve sprintu
Nejlepší starší žákMARTIN ROUDNÝ
 • 5. místo v žebříčku B
 • 4. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • 3. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • člen družstva Vč. oblasti, které na M ČR oblastních výběrů obsadilo 5. místo
Nejlepší mladší žákyněKATEŘINA KOBEROVÁ
 • 3. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • 4. místo ve Východočeském poháru – jaro
 • členka družstva Vč. oblasti, které na M ČR oblastních výběrů obsadilo 5. místo
Nejlepší mladší žákONDŘEJ PIPEK
 • 8. místo ve Východočeském poháru – podzim
Nejlepší nejmladší žákDANIEL ŠTICHHAUER
 • 1. místo ve Východočeském poháru – podzim
 • 5. místo ve Východočeském poháru – jaro
Nejlepší veteránkaLADISLAVA VÍCHOVÁ
 • 2. místo v Českém poháru veteránů
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR na klasické trati
 • 1. místo ve Veteraniádě ČR v nočním OB
 • 2. místo ve Veteraniádě ČR ve sprintu
 • 3. místo ve Veteraniádě ČR na krátké trati
 • 3. místo ve Veteraniádě ČR sprintových štafet
 • 1. místo v žebříčku B
 • 1. místo ve Východočeském poháru
 • 3x 1. místo ve Veteraniádě Východočeské oblasti (krátká trať, sprint, klasická trať)
 • 2. místo ve Veteraniádě ČR klubů
Nejlepší veteránVÁCLAV FARÁŘ
 • 5. místo na Veteraniádě ČR ve sprintu
 • 2x 1. místo ve Veteraniádě Východočeské oblasti (krátká trať, klasická trať)
 • 2. místo ve Veteraniádě ČR sprintových štafet
 • 3. místo ve Veteraniádě ČR štafet
 • 2. místo ve Veteraniádě ČR klubů
 • 2. místo v žebříčku B
Ocenění trenéři RENATA ČERMÁKOVÁ
BEDŘICH SÁŇKA
PAVLA ŠVÍGLEROVÁ
ALENA KLIMPLOVÁ
BARBORA KADAŇOVÁ


Vývoj umístění našich závodníků v rankingu 2014

PÁNI 01 03 04 05 06 07 08 09 10 11
Kubelka Tomáš 30 30 24 23 17 15 11 8 7 7
Procházka David 16 16 13 11 12 12 10 11 11 11
Udržal Tomáš 13 13 10 19 23 22 21 15 15 15
Kamenický Matěj 23 23 22 20 25 25 24 21 21
Grundman Jan 40 39 38 28 26 26 26 23 22 22
Nožka Radek 17 19 17 16 177 177 23 31 32 32
Lučan Vladimír 677 514 449 379 52 51 51 38 38 38
Zvěřina Petr 19 18 16 25 30 30 30 40 40 40
Štěrba Zbyněk 90 78 86 62 62 63 57 45 45 45
Hovorka Lukáš 58 57 62 52 45 46 44 49 53 53
Klapal Jan 56 55 56 63 67 78 75 71 70 70
Lenner Miroslav 118 120 123 110 101 95 94 77 79 79
Záveský Filip 116 115 99 100 114 111 114 121 87 88
Čermák Jan 138 134 128 105 96 96 101 104 104 104
Waněk Adam 0 613 491 210 172 159 158 134 132 132
Kafka Miloš 223 225 199 203 185 181 199 189 168 168
Fiala Petr 196 198 184 184 175 176 173 166 178 178
Držka Štěpán 251 253 254 264 253 247 241 234 226 223
Jirásek Aleš 423 378 308 259 248 249 251 241 246 246
Kárník Jan 289 285 286 286 271 274 273 270 262 264
Zitka Adam 451 443 401 373 364 314 313 292 283 284
Vávra Jaroslav 235 238 245 268 262 264 260 258 280 292
Fukátko Jan 351 345 332 312 302 300 308 305 291 293
Deml Tomáš 841 756 645 476 430 419 345 325 308 308
Vodička Oldřich 350 344 334 327 312 308 316 310 313 326
Filičko Marek 448 458 461 406 388 379 369 356 357 355
Zelinka Jan 440 447 437 453 480 471 399 372 364 362
Kutílek Jakub 463 461 481 451 454 450 438 401 392 390
Haas Karel 0 0 0 920 824 804 595 589 443 394
Fukátko Petr 734 744 595 608 607 592 488 478 474 472
Kokaisl Tomáš 518 513 513 521 515 612 515 504 475 477
Kříž Libor 538 544 686 623 620 602 447 439 433 485
Fencl Petr 738 747 743 761 759 0 577 572 559 559
Fencl Jonáš 0 762 764 782 787 764 766 769 593 594
Kaštánek Petr 614 605 631 633 593 573 580 583 596 633
Krčál Jaroslav 818 838 844 867 768 565 681 682 670 672
Koleš Jan 426 374 540 512 494 512 687 689 675 676
Hovorka Jan 72 85 271 280 422 416 416 543 711 709
Bolech Filip 622 646 818 912 868 856 856 773 724 724
Macl Jan 637 630 613 617 599 578 608 641 699 735
Kos Tomáš 208 205 200 227 332 329 335 659 760 760
Jurica Jan 971 1011 1024 836 829 809 815 824 775 776
Klimpl Petr 952 879 892 843 836 817 824 829 839 839
Šabatka Petr 480 491 562 631 627 611 610 604 731 840
Kos Oldřich 985 1028 846 871 1026 1009 1013 1016 1013 851
Valenta Miloslav 802 819 825 844 837 863 866 871 857 859
Kroupa Jan (81) 0 0 0 1260 1159 1138 1141 1140 875 876
Fatura Jan 0 1193 1213 1154 1157 1136 1138 1137 889 889
Vícha Vladimír 0 1020 1033 943 945 928 932 929 933 935
Kanta Martin 926 964 975 994 996 978 982 983 946 948
Novotný Jan 541 556 605 681 783 762 764 766 756 952
Fencl Jiří 0 900 913 926 929 911 912 909 1026 1023
Farář Václav 1185 1201 1221 1240 1251 1230 1228 1034 1033 1029
Třasák Milan 1094 972 985 927 931 913 912 1040 1039 1035
Kroupa Jan (88) 842 867 760 780 785 1042 1045 1046 1049 1045
Juračka Vojtěch 0 1058 1066 1083 1089 1072 1075 1076 1084 1083
Roudný Václav sen. 1185 1084 1100 1114 1119 1101 1103 1104 1111 1109
Odvody Zdeněk 0 0 0 0 0 0 0 1111 1117 1114
Mrštík Václav 1185 1103 1122 1141 1145 1124 1125 1126 1131 1127
Žemlička Jan 829 782 783 806 824 1150 1151 1153 1160 1155
Novotný Miroslav 1110 1139 1161 1179 1185 1162 1162 1206 1210 1205
Juračka Petr 0 0 0 1220 1230 1209 1208 1210 1216 1211
Kaplan Jan 915 945 959 973 974 957 963 963 0 0
Klabouch Martin 791 806 811 830 825 805 813 820 0 0
Procházka Tomáš 112 111 121 137 316 311 479 0 0 0
Sáňka Bedřich 1111 1181 1198 1216 1224 1203 1202 0 0 0
Weisbauer Vojtěch 747 759 755 775 780 761 0 0 0 0
Pivovarník Jan 1176 1248 1273 1297 1306 1286 0 0 0 0
Valach Ondřej 1114 1185 1204 0 0 0 0 0 0 0
Kološ Oldřich 1263 1263 0 0 0 0 0 0 0 0
Šimáček Ondřej 811 0 0 0 0 0 0 0 0 0

DÁMY 01 03 04 05 06 07 08 09 10 11
Zvěřinová Martina 4 4 4 2 1 1 1 1 1 1
Šístková Iveta 1 1 2 1 2 2 2 3 3 3
Knapová Jana 6 6 6 5 3 3 3 5 5 5
Hermanová Zuzana 13 13 13 10 9 9 10 8 8 8
Knapová Lenka 21 22 21 13 8 8 9 12 12 12
Przyczková Michaela 10 10 10 8 14 13 14 18 19 19
Udržalová Pavla 336 274 315 231 69 31 30 26 24 24
Horová Pavla 83 68 69 56 55 56 59 44 44 44
Procházková Klára 53 51 50 44 43 43 45 48 48 48
Klimplová Lenka 467 303 115 78 66 60 63 64 62 62
Škodová Petra 31 33 37 47 91 68 72 73 72 72
Kosová Štěpánka 117 114 107 87 78 76 80 74 75 75
Doleželová Kateřina 410 361 299 120 88 84 85 80 80 80
Voborníková Alena 106 108 104 80 80 78 82 78 82 82
Kulhavá Šárka 114 109 102 93 93 89 110 144 103 91
Kolešová Helena 131 125 131 121 102 99 109 130 130 131
Petrová Daniela 249 183 153 138 136 131 139 136 137 138
Knapová Iva 259 233 218 258 254 244 171 170 157 153
Švíglerová Pavla 176 176 177 188 182 181 155 157 156 157
Sůvová Barbora 0 611 535 347 295 289 294 218 181 182
Klimplová Zuzana 257 266 263 239 233 220 220 217 212 209
Bolechová Anežka 379 384 423 553 390 382 269 215 237 220
Chládková Simona 0 511 524 524 529 444 278 283 219 221
Fenclová Marta 11 11 11 15 21 20 22 127 261 224
Kokaislová Eva 279 287 289 301 301 384 267 269 252 255
Mrštíková Květa 149 150 188 204 285 344 337 281 266 266
Držková Markéta 303 309 306 318 312 287 293 287 272 273
Petráčková Klára 50 49 52 64 94 91 93 231 273 274
Kašparová Eva 302 308 302 321 313 320 323 315 295 301
Lehárová Alžběta 291 355 327 269 258 250 299 322 312 311
Valachová Martina 78 83 83 90 111 107 223 278 348 348
Kulhavá Eliška 0 492 410 414 422 413 408 402 385 387
Lennerová Hana 493 490 406 408 418 322 421 412 389 393
Baštová Martina 0 0 0 546 551 419 413 408 390 394
Lebedinská Romana 0 867 613 520 506 463 455 452 432 413
Zitková Radka 285 292 297 302 296 295 374 394 442 447
Valentová Zuzana 395 401 473 465 476 502 492 489 480 483
Krčálová Veronika 0 0 515 512 517 510 497 499 489 492
Kadaňová Barbora 344 352 351 369 360 436 473 514 512 513
Lučanová Marta 502 433 380 386 382 374 368 526 514 515
Juračková Jana 0 661 673 668 675 564 557 557 545 544
Odvodyová Šárka 0 0 0 0 743 734 737 583 569 568
Kopecká Anna 0 626 636 640 644 635 632 636 623 628
Koberová Lenka 0 0 0 651 657 651 654 654 646 652
Stryková Kateřina 736 795 798 805 809 805 602 658 651 656
Mrskočová Dana 0 0 0 670 677 671 670 670 665 668
Marešová Kristýna 549 554 552 537 546 537 563 581 605 680
Víchová Ladislava 743 738 741 693 699 691 693 791 774 778
Procházková Michaela 0 0 0 0 0 0 0 797 780 784
Pipková Táňa 0 0 0 0 0 0 0 798 782 786
Šolcová Hana 0 0 0 0 0 0 0 0 807 808
Schvachová Denisa 0 836 841 837 844 842 844 844 838 837
Novotná Jiřina 0 856 869 865 875 869 872 876 866 866
Kaplanová Iva 772 850 861 857 865 860 0 0 0 0
Nádvorníková Tereza 478 472 542 545 550 543 0 0 0 0
Drahorádová Lenka 552 567 588 588 593 0 0 0 0 0
Konečná Kateřina 707 751 755 0 0 0 0 0 0 0
Jahn Odvody Dana 643 668 677 0 0 0 0 0 0 0
Weisbauerová Dagmar 691 729 0 0 0 0 0 0 0 0
Lněničková Petra 653 0 0 0 0 0 0 0 0 0Klubový žebříček OB 2014

Poř. Jméno         Kat. Body   Záv.  2013
 1. Zvěřinová Martina   D21 2034.41 (17)  [1]
 2. Hermanová Zuzana    D21 1901.88 (24)  [7]
 3. Knapová Jana      D21 1871.64 (12)  [3]
 4. Kubelka Tomáš     H21 1827.57 (33)  [9]
 5. Chládková Simona    D18 1814.39 (25)  [17]
 6. Šístková Iveta     D21 1813.26 (12)  [2]
 7. Horová Pavla      D20 1801.16 (21)  [26]
 8. Procházka David    H21 1778.11 (18)  [5]
 9. Kamenický Matěj    H21 1777.41 (21)  [15]
10. Kulhavá Eliška     D18 1769.01 (23)  [46]
11. Grundmann Jan     H20 1763.14 (30)  [16]
12. Knapová Lenka     D21 1757.28 (21)  [6]
13. Udržal Tomáš      H21 1737.20 (21)  [8]
14. Kopecká Anna      D16 1734.12 (35)  [20]
15. Víchová Ladislava   D55 1681.81 (44)  [14]
16. Przyczková Michaela  D21 1667.72 (26)  [4]
17. Procházková Klára   D20 1658.66 (29)  [11]
18. Doleželová Kateřina  D20 1636.60 (24)  [10]
19. Kosová Štěpánka    D20 1617.60 (15)  [-]
20. Hovorka Lukáš     H21 1600.25 (25)  [24]
21. Nožka Radek      H21 1593.63 (19)  [21]
22. Lučan Vladimír     H35 1588.85 (17) [155]
23. Zvěřina Petr      H21 1580.86 (18)  [13]
24. Udržalová Pavla    D21 1568.01 (21) [138]
25. Waněk Adam       H20 1551.67 (27)  [-]
26. Štěrba Zbyněk     H21 1544.68 (26)  [74]
27. Klapal Jan       H21 1488.78 (26)  [18]
28. Lenner Miroslav    H21 1474.80 (27)  [28]
29. Knapová Iva      D50 1467.47 (33)  [19]
30. Farář Václav      H60 1436.33 (45)  [27]
31. Čermák Jan       H21 1432.44 (22)  [23]
32. Kanta Martin      H18 1423.49 (22)  [34]
33. Voborníková Alena   D20 1420.98 (17)  [32]
34. Jirásek Aleš      H35 1418.02 (20) [112]
35. Fencl Jonáš      H16 1410.50 (37)  [38]
36. Roudný Martin     H14 1358.39 (35)  [45]
37. Jurica Jan       H18 1342.42 (26)  [41]
38. Knap Jan        H60 1322.86 (34)  [42]
39. Jansová Doubravka   D18 1322.61 (35)  [-]
40. Fiala Petr       H21 1310.01 (28)  [40]
41. Švíglerová Pavla    D35 1309.09 (23)  [47]
42. Deml Tomáš       H20 1307.93 (29)  [59]
43. Kubíková Květa     D65 1291.53 (36) [154]
44. Juračková Jana     D50 1265.21 (26) [153]
45. Klimplová Lenka    D21 1258.71 (18) [151]
46. Kaplan Jan       H50 1258.61 (19)  [43]
47. Koberová Lenka     D45 1258.60 (26)  [53]
48. Juračka Vojtěch    H60 1234.73 (24) [156]
49. Kafka Miloš      H21 1221.28 (21)  [66]
50. Fridrich Jaroslav   H65 1208.19 (33)  [50]
51. Záveský Filip     H21 1207.54 (11)  [22]
52. Filipová Tereza    D14 1203.52 (36)  [-]
53. Petrová Daniela    D21 1190.63 (19) [116]
54. Držka Štěpán      H35 1186.76 (28)  [57]
55. Kárník Jan       H35 1167.43 (17)  [49]
56. Fencl Jiří       H50 1159.17 (27)  [-]
57. Koberová Kateřina   D12 1156.67 (29)  [48]
58. Kober Michal      H45 1151.72 (29)  [82]
59. Novotná Jiřina     D55 1149.34 (31)  [51]
60. Kulhavá Šárka     D21 1147.79 (10)  [37]
61. Fencl Petr       H45 1147.19 (19)  [58]
62. Čermáková Renata    D45 1140.49 (23)  [35]
63. Štichhauer Daniel   H10 1125.62 (22)  [73]
64. Roudný Václav     H50 1109.01 (28)  [60]
65. Fenclová Tereza    D18 1101.42 (21)  [31]
66. Novotný Vojtěch    H18 1100.71 (12)  [81]
67. Mrskočová Markéta   D10 1094.89 (15)  [-]
68. Zelinka Jan      H20 1090.52 (21)  [54]
69. Krpata Michal     H10 1082.87 (24)  [70]
70. Mrskočová Dana     D40 1078.94 (28)  [87]
71. Štěrba Pavel      H60 1059.47 (22)  [79]
72. Fukátko Jan      H21 1056.88 (23)  [62]
73. Zitka Adam       H21 1054.09 (26) [110]
74. Demlová Jitka     D45 1051.91 (34)  [90]
75. Vojtíšková Viktorie  D14 1048.26 (27)  [71]
76. Pušová Bára      D12 1032.93 (29)  [52]
77. Žák Jan        H16 1028.52 (33) [100]
78. Kolešová Helena    D21 1023.40 (11)  [68]
79. Kellnerová Stanislava D65 1019.64 (18)  [-]
80. Vávra Jaroslav     H40 1016.28 (23)  [44]
81. Klimpl Petr      H60 1013.11 (48)  [56]
82. Václavek Jan      H35 1012.81 (39)  [64]
83. Klimplová Zuzana    D21  991.19 (15)  [98]
84. Kaplanová Iva     D45  970.06 (21)  [36]
85. Zitková Radka     D35  964.71 (24)  [80]
86. Vícha Vladimír     H55  962.61 (37)  [63]
87. Procházka Radek    H45  960.94 (29)  [75]
88. Škodová Petra     D21  953.72 (10)  [25]
89. Kokaislová Eva     D35  948.74 (14) [103]
90. Valach Petr      H45  948.20 (14)  [55]
91. Pipek Ondřej      H12  947.97 (29) [131]
92. Roudný Václav     H14  945.75 (33) [126]
93. Filičko Marek     H40  940.08 (22) [105]
94. Třasák Milan      H60  919.63 (27)  [88]
95. Malá Marie       D65  919.51 (24)  [77]
96. Vodička Oldřich    H35  916.29 (13)  [65]
97. Málek Josef      H75  914.30 (28)  [92]
98. Klabouch Martin    H18  913.95 (10) [142]
99. Klimplová Alena    D55  908.33 (32)  [61]
100. Procházka Tomáš    H45  895.75 (14)  [86]
101. Haas Filip       H10  889.78 (13)  [-]
102. Lehárová Alžběta    D20  879.44  (7) [129]
103. Kašparová Eva     D35  874.89 (22) [101]
104. Fenclová Marta     D35  872.46  (8)  [12]
105. Novotný Miroslav    H55  871.20 (32)  [93]
106. Sáňka Bedřich     H60  861.45 (31)  [91]
107. Pipková Táňa      D40  850.53 (24) [114]
108. Cinkan Zdeněk     H50  847.41 (17)  [95]
109. Držková Berenika    D14  846.47 (32)  [84]
110. Roudná Eva       D45  841.51 (17) [102]
111. Držková Markéta    D35  839.98 (31)  [96]
112. Míča Tomáš       H18  839.09 (20) [108]
113. Sůvová Barbora     D21  828.91  (9)  [-]
114. Belej Jiří       H40  814.92 (15)  [94]
115. Kaplan Martin     H18  806.61 (13) [166]
116. Konvalinka Jindřich  H14  806.37 (22) [122]
117. Lulay Miloš      H55  804.78 (11)  [78]
118. Kutílek Jakub     H21  804.55 (26) [117]
119. Krpatová Zuzana    D35  793.18 (26) [128]
120. Bezdíček Kryštof    H18  779.73 (12)  [-]
121. Kment Libor      H45  771.18 (19) [111]
122. Mrštík Václav     H60  760.48 (16)  [83]
123. Kříž Libor       H35  753.99  (8) [135]
124. Bolechová Anežka    D21  751.88 (11) [204]
125. Haas Karel       H40  736.21 (10)  [-]
126. Kokaisl Tomáš     H35  692.15 (14) [124]
127. Juška Michal      H10  690.36 (20)  [76]
128. Mrskoč Marek      H12  689.20 (15) [184]
129. Šrenkelová Ilona    D16  677.66 (13)  [69]
130. Štichhauer Adam    H10  654.55 (19) [209]
131. Šípek Ondřej      H10  642.57 (17)  [-]
132. Kuhn Jiří       H35  637.76 (17) [147]
133. Valachová Jana     D45  631.79 (20) [118]
134. Mrštíková Květa    D21  629.35  (7)  [89]
135. Kološ Oldřich     H50  618.05 (18) [140]
136. Kološová Veronika   D12  604.46 (20)  [97]
137. Koudelka Karel     H70  594.34 (20)  [99]
138. Keřka Adam       H10  585.81 (13)  [-]
139. Lennerová Eva     D55  581.64 (18) [123]
140. Fencl Jáchym      H12  571.05 (15) [119]
141. Pipek Kamil      H40  555.64 (22)  [-]
142. Froš Štěpán      H40  542.58 (16)  [-]
143. Julínková Dana     D45  538.82  (8)  [67]
144. Hostinský Jiří     H55  526.08 (12) [149]
145. Šimek Viktor      H12  518.56 (13)  [-]
146. Kulhavý Tadeáš     H14  507.91 (24) [137]
147. Weisbauerová Blanka  D50  502.04 (12) [120]
148. Fukátko Petr      H21  497.17  (8) [162]
149. Trlidová Agáta     D10  494.20 (15)  [-]
150. Petráčková Klára    D21  491.60  (5)  [33]
151. Vojtíšková Erika    D35  482.96  (8) [157]
152. Kuhn Vojtěch      H10  479.65 (18)  [85]
153. Brancuská Lenka    D14  460.80 (14)  [-]
154. Tužilová Štěpánka   D40  454.43  (9) [107]
155. Kadaníková Tereza   D10  446.31  (7)  [-]
156. Čepelka Petr      H65  432.19 (19) [113]
157. Valachová Martina   D21  425.71  (4)  [29]
158. Růžička Radek     H12  419.38  (9)  [-]
159. Bürgerová Kateřina   D45  410.86 (11) [158]
160. Sedlák Mikuláš     H14  394.66 (12)  [-]
161. Žáková Marcela     D40  388.96  (8) [164]
162. Lebedinská Romana   D21  386.69 (13)  [-]
163. Baštová Martina    D21  382.50  (6)  [-]
164. Lennerová Hana     D21  376.44  (6) [160]
165. Šišma Vojtěch     H12  371.87 (17) [197]
166. Juška Jiří       H12  360.71 (20) [104]
167. Kaštánek Petr     H21  345.86  (8) [136]
168. Kadaňová Barbora    D21  343.13  (7) [121]
169. Bártová Adéla     D12  334.31  (8) [178]
170. Kmentová Barbora    D16  332.57 (13) [106]
171. Macháček Lubomír    H35  326.07  (6) [163]
172. Schvachová Denisa   D18  320.10  (5)  [-]
173. Fenclová Markéta    D40  311.76 (10) [145]
174. Bolech Filip      H21  311.45  (6)  [-]
175. Vávra Jaroslav     H65  310.16 (17) [134]
176. Francová Lucie     D14  304.73 (11) [109]
177. Šimáček Ondřej     H20  290.11  (3) [200]
178. Pilný Jaroslav     H45  271.49  (5) [168]
179. Krčál Jaroslav     H21  267.74  (4) [186]
180. Pučan Martin      H16  259.94 (10) [187]
181. Koleš Jan       H21  252.30  (3) [125]
182. Kuhnová Alžběta    D10  251.54 (13)  [-]
183. Valentová Zuzana    D35  244.95  (3) [144]
184. Fejfarová Tereza    D12  234.42  (3)  [-]
185. Stryková Kateřina   D35  231.66  (7) [193]
186. Macl Jan        H21  230.54  (5) [143]
187. Šimáček Martin     H18  226.59  (3) [195]
188. Tobiáš Matěj      H18  223.61  (3)  [-]
189. Vodičková Johana    D12  221.05 (16) [180]
190. Sůva Petr       H60  212.28  (4)  [-]
191. Krčálová Veronika   D21  197.98  (2)  [-]
192. Hovorka Jan      H35  195.20  (2)  [72]
193. Rousková Tereza    D21  194.44  (3)  [-]
194. Macek Ondřej      H12  191.78  (3)  [-]
195. Manda Jakub      H12  189.46  (4) [127]
196. Dvořák Luboš      H45  185.81  (3) [205]
197. Kološová Jana     D45  184.70  (3) [133]
198. Kroupa Jan       H21  184.39  (5)  [-]
199. Odvodyová Šárka    D21  180.00  (2)  [-]
200. Fejfar Lukáš      H12  174.26  (3)  [-]
201. Bártová Alžběta    D10  172.75  (4)  [-]
202. Kos Tomáš       H21  172.07  (2)  [39]
203. Lučanová Marta     D35  171.23  (2) [170]
204. Procházková Michaela  D21  159.08  (2)  [-]
205. Koblížek Václav    H12  155.66  (7)  [-]
206. Kos Oldřich      H21  147.97  (2) [191]
207. Bolech Jiří      H55  146.39  (5)  [-]
208. Valenta Miloslav    H35  142.60  (3) [175]
209. Šabatka Petr      H21  136.35  (2) [132]
210. Žák Michal       H14  116.33  (5) [190]
211. Soudek Ondřej     H16  96.99  (3) [152]
212. Fatura Jan       H21  88.99  (6)  [-]
213. Cibulková Veronika   D12  87.27  (4) [203]
214. Šípek Jaroslav     H40  85.92  (6)  [-]
215. Knížek Jiří      H21  81.36  (1)  [-]
216. Odvody Zdeněk     H21  78.04  (1)  [-]
217. Marešová Kristýna   D21  77.46  (5) [165]
218. Baštová Alena     D55  75.89  (1)  [-]
219. Bureš Jan       H12  73.90  (1)  [-]
220. Bürger Matěj      H14  71.34 (12) [177]
221. Novotný Jan      H21  70.18  (1) [139]
222. Schlogerová Pavla   D14  65.25  (5) [172]
223. Kroupa Jan       H21  63.79  (1) [185]
224. Cibulka Radek     H40  56.35  (3)  [-]
225. Kosová Leona      D40  51.80  (2)  [-]
226. Pilná Klára      D10  48.46  (5) [192]
227. Hermanová Dana     D50  47.91  (4) [189]
   Kadaně Marek      H10  47.91  (6)  [-]
229. Haasová Klára     D10  46.03  (1)  [-]
230. Mistriková Kateřina  D12  39.10  (1) [218]
231. Žemlička Jan      H21  34.34  (1) [183]
232. Cachová Mirka     D10  33.03  (1)  [-]
233. Vodičková Lenka    D40  31.98  (1)  [-]
234. Šolcová Hana      D35  26.77  (1)  [-]
235. Kroupa Jan       H55  25.82  (1) [173]
236. Schvachová Stanislava D40  23.85  (4) [206]
237. Švíglerová Kateřina  D10  23.59  (4)  [-]
238. Juračka Petr      H21  18.40  (1)  [-]
239. Jelínek Tomáš     H10  16.30  (3)  [-]
+ 8 závodníků s body 0.00
Historická tabulka umístění v oddílovém žebříčku - soubor xls