11. 4. Marek Mrskoč 18 let
    13. 4. Ondřej Volák  20 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Petra Hančová byla vyhlášena mezi desítkou nejlepších sportovců Pardubic za rok 2019. Byly oceněny především její výsledky na Zimní univerziádě, na MS, ME i na M ČR v lyžařském OB.
  • Školení rozhodčích 3. třídy v Hradci Králové se zúčastnilo trio Ondra Pipek, Ondra Macek a Tomáš Procházka.
  • Dorost měl poslední víkend v únoru minisoustředění. V sobotu dopoledne byl mapový sprintový trénink s hromadným startem a farstovanou tratí (zaměření na nácvik 1. úseku sprintových štafet) na mapě Židov, odpoledne pak objemový trénink s dlouhými táhlými kopci/výběhy z různých směrů na "Andrlák". V neděli dopoledne se dorostenci zúčastnili krátké tratě ZHL na Plachtě v Hradci Králové, odpoledne byl pak středně dlouhý volný výběh (Pardubičky, Nemošická stráň, meandry Chrudimky, Drozdice, Mnětice).
  • David Procházka vyhrál nejdelší trať na závodě Liberec city race.
  • Na konci února skončila řádná registrace v sekci OB. Jsme opět nejpočetnějším klubem v České republice, i když jsme letos zaregistrovali o něco méně závodníků než v loňském roce, s registračním číslem LPU bude běhat 404 závodníků. Sončily i přestupy, z klubu odešli Vojta a Jana Juračkovi (do CHT), Ondra Paleček (do STH) a Simča Chládková (do KUO). Naopak k nám přestoupili sourozenci Jelínkovi (Adéla, Filip a Kryštof) z RUZ a Terka Brožková z KUO. V závodech štafet a klubů budou u nás hostovat Vojta Rusin (BRU), Ema Marková (STE), Míša Srbová (SJI) a Klára Pilná (OSN).
  • Registrace OB 2020: Kluby zaregistrovaly do sekce OB 11 620 závodníků. Tradičně nejpočetnější oblastí je Východočeská (2 253 závodníků). Své závodníky zaregistrovalo celkem 194 klubu, nejvíce závodníků je zaregistrováno v LPU (404), přes 300 registrovaných závodníků mají DKP (361) a PHK (301), přes 200 závodníků mají PGP (254), TJN (245), TBM (244), ZBM (233) a SHK (218), dalších 28 klubů má více než 100 závodníků.
  • Čtveřice našich juniorů (Janča Peterová, Martin Roudný, Ondřej Volák a Jan Rusin) se zúčastnila soustředění juniorského repre OB v Kamenici.
  • Honza Grundmann skončil sedmý v mužích v brněnském závodě Hruška cup.
  • Fenclovy vyhrály 51. ročník Velké pardubická – cross country. Hanička byla první v dívkách (přípravka), Marta byla nejlepší v ženách.
  • Tomáš Kubelka a Jana Knapová se zúčastnili reprezentačního soustředění v Nedamově.
  • Naši nejmladší měli druhý březnový víkend minisoustředění v Pardubičkách (tam v místní tělocvičně i přespali). Trenéři jim připravil bohatý program, vedle řady her se zúčastnili i nočního PZP a nedělní krátké tratě ZHL.
  • Skončil 25. ročník Zimní hradubické ligy. A po 16. (!!!!) vyhrála Marta Fenclová a to s velkým náskokem. Také další si vedli velmi dobře. David Procházka skončil třetí, Martina Zvěřinová čtvrtá, Martin Roudný pátý a Petr Zvěřina šestý. Další naši závodníci – 13. Filip Haas, 17. Jana Peterová, 19. Aleš Jirásek, 24. Klára Haasová a Dája Petrová, 29. Marta Lučanová, 31. Tomáš Kos, 39. Klára Žaloudková, 43. Iveta Šístková. O sedm závodů (1x kros, 3x sprint, 3x krátká trať) byl letos velký zájem, průměrně v závodě startovaly tři stovky závodníků.
  • Iveta Šístková doběhla v závodě Opět na Kozla v Pyšelech na 3. místě.
  • Mezi desítkou nejlepších sportovců Pardubického kraje se umístila Petra Hančová. Vyhlášení bylo ale kvůli koronaviru těsně před zahájením zrušeno.
  • V konečném pořadí Světového poháru v lyžařském OB 2020 obsadila Petra Hančová 15. příčku.
  • Měřený mapový trénink připravil druhou březnovou sobotu Honza Kaplan na nové mapě Sahara v Lázních Bohdaneč. Účast byla omezena do 30 osob, nejrychleji trať zvládl Martin Roudný, ale měl jsednu kontrolu špatně, vyhrál tak Ondra Macek.
  • Fotogalerie LPU: Na webových stránkách klubu je poměrně bohatá fotogalerie z různých akcí (http://lpucz/fotky). Pokud máte nějaké fotky ke zveřejnění, pošlete je Adamu Zitkovi.
  • Reprezentujte náš klub na závodech v klubovém oblečení (dresy, overaly, trička, vesty a mikiny v designu 2016)! Kdo nemá klubové věci, může se spojit s Katkou Strykovou, ve skladu ještě trička, dresy a overaly jsou.
  • Od 16. 3. měly být zahájeny tréninky žactva a dorostu v letním režimu. Koronavirus ale zaúřadoval a co bude s tréninky (se závody, se soustředěními) se neví. Sledujte web LPU, kde budou informace o další činnosti! Snad se ještě letos něco odběhne…
  • Po dobu omezení společné tréninkové činnosti budou připravovány individuální mapové tréninky. V době závěrky Jantaru jsou k dispozici tréninky v Chocni, na Lesním hřbitově a v Lázních Bohdaneč. Mapy jsou k dispozici v IS LPU.
  • Hledáme spozory či donátory pro náš klub. Můžeme nabídnout reklamu na námi pořádaných akcích (především na dvou květnových závodech žebříčku B), ale třeba i jinde (web, atd.). Zkuste někoho najít! V případě zájmu kontaktujte Béďu.
  • Světový den orientačního běhu (World Orienteering Day) připadne letos na týden 13. – 19. května 2020 s mottem „500 000 účastníků v 90 zemích“. Kdo by měl chuť, čas a náladu udělat nějakou náborovou akci, přihlaste se do konce března u Bédi.
  • Prázdninové vícedenní: Hledáme vedoucí na prázdninové vícedenní, zájemci se hlásí Béďovi. Informace o jednotlivých závodech se postupně objevují v IS. S přihláškami na některé ze závodů (Pískovce, Pěkné prázdniny, Rumcajsovy míle) neváhejte, je tam limit počtu startujících (přihlášky zadáváme do ORIS postupně).