8. 4.    Marek Filičko            50 let
    12. 4.    Filip Bolech            35 let
    12. 4.    Jan Macl            30 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Po dvou kolech ZHL je v čele opět Marta Fenclová, Filip Haas je třetí, Vojta Šišma pátý, Martina Zvěřinová sedmá a Zuzka Klimplová je na 16. místě.
  • Shromáždění Vč. oblasti proběhlo on-line za účasti 33 delegátů z klubů Vč. oblasti (z LPU byli přítomni Zitka, Macháček a Klimpl). Byly projednány soutěže na rok 2021, ale hlavně se hovořilo o alternativních postupech při pořádání závodů, tak aby bylo vyhověno platným zákazům a nařízením. Vše bude řešeno operativně včetně rozložení závodu do vln, omezení počtu jen pro registrované závodníky Vč. oblasti či přeložení závodu na jiný termín.
  • Pro pardubický dorost (a pro TSM Pardubicko) bylo na víkend připraveno minisoustředění v okolí Pardubic. Čtyři fáze proběhly za dodržení všech režimových opatření vyhlášených státem z důvodu Covid-19. V sobotu dopoledne byl dlouhý "Švýcarský scorelauf" na dvou mapách ve Studáneckém a Spojilském lese, odpoledne účast na individuálně měřeném Pardubickém zimním poháru, na middlu v lesích v okolí Živanic. V neděli pak byl kultovní náročný lesní krosu "Malá cena Velké Verandy" v kopcích nad Chocní a odpoledne "Micro-O směrové 6-úsekové štafety dvojic" na Vinici.
  • Po třech kolech PZP vede v ženách Marta Fenclová před Kačkou Švíglerovou a Klárou Haasovou, v mužích ovládli první tři místa Roudní – vede Martin před Vaškem a Vendou.
  • Skončila řádná registrace OB pro rok 2021. Do konce února se v seznamu registrovaných závodníků objevilo celkem 11 476 závodníků. Tradičně nejpočetnější oblastí je Východočeská –2194 registrovaných. Své závodníky zaregistrovalo celkem 193 klubů, nejvíce závodníků je zaregistrováno v LPU, přes 300 registrovaných závodníků má i DKP (360), těsně pod hranicí 300 závodníků zůstal PHK (298), dále přes 200 závodníků mají další 4 kluby (PGP, TBM, ZBM a SHK). Přestupů bylo letos nahlášeno 177, hostování dorostu využilo celkem 31 lidí.
  • Pro rok 2021 zaregistroval OK Lokomotiva Pardubice v řádném termínu v sekce OB celkem 306 závodníků. Z LPU přestoupila Pavla Horová do UOL, do LPU přicházejí současní či bývalí členové SCM Lucka Brožková (D20 z KUO), Zuzana Stoklasová (D18 z OSN), Michaela Srbová (D16 ze SJI), Dominik Hájek (H16 z CET) a Marek Fajfr (H16 ze ZAM). Nehostuje nikdo.
  • Na vyhlášení nejlepších sportovců Pardubic za rok 2020 dostali pozvánku Petra Hančová (dospělí) a Martin Roudný (mládež). Vyhlášení, které se mělo konat 1. března bylo kvůli omezujícím opatřením zrušeno....
  • Krátká trať Zimní hradubické ligy, která se měla uskutečnit v neděli 7. března na nové mapě ve Strašově (pořadatel LPU), byla zrušena.
  • Březnové závody v lyžařském OB (Český pohár a Mistrovství ČR), které se měly konat v Rejvízu a v německém Johanngeorgenstadtu, byly zrušeny.
  • Na Mistrovství ČR v hale doběhla Kateřina Koberová v běhu na 3000 m na 11. místě (11:28.30).
  • Byla zrušena řada mezinárodních závodů, třeba březnový Euromeeting v Doksech, série Světového poháru v LOB ve Finsku na konci března, klubové dubnové Velikonoce ve skalách v Doksech či květnová Tiomila.
  • Mezi nejlepšími sportovci Pardubického kraje za rok 2020 měli být 8. března vyhlášení Petra Hančová (dospělí), Martin Roudný a Jana Peterová (mládež) a Iva Knapová (veteráni). Vyhlášení bylo ale zrušeno.
  • První kolo Vč. poháru, které měl pořádat OK 99 Hradec Králové v sobotu 27. března na Stříbrném rybníku, je zrušeno.... Snad se bude závodit v dubnu.
  • Velikonoční soustředění v Doksech se neuskuteční.
  • Fotogalerie LPU: Na webových stránkách klubu je poměrně bohatá fotogalerie z různých akcí (http://lpucz/fotky). Pokud máte nějaké fotky ke zveřejnění, pošlete je Adamu Zitkovi.
    V lesích kolem Pardubic jsou stále připraveny mapové tréninky. Mapy jsou k dispozici v IS LPU. Využívejte je!
  • Hledáme spozory či donátory pro náš klub. Můžeme nabídnout reklamu na námi pořádaných akcích (především na dvou květnových závodech žebříčku B či na srpnové Ceně východnách Čech), ale třeba i jinde (web, atd.). Zkuste někoho najít! V případě zájmu kontaktujte Béďu.
  • Prázdninové vícedenní: Informace o závodech se postupně objevují v IS. S přihláškami neváhejte, je tam limit počtu startujících (přihlášky zadáváme do ORIS postupně).