18. 4.    Šárka Kulhavá        30 let
    Jantar přeje všem jubilantům vše nejlepší!
  • Tradiční Valentýnské motání v Ústí nad Orlicí vyhrál Lukáš Fejfar.
  • Jindra Horáková absolvovala v Hradci Králové školení trenérů 3. třídy.
  • Pro rok 2023 zaregistroval OK Lokomotiva Pardubice v řádném termínu v sekci OB celkem 382 závodníků. Z klubu přestoupili Václav Mrštík (do CHT) a Bára Pušová (do STH). Do klubu přišli Kateřina Hanušová (z VRL), Nela Kubáková (ze SJH). Viktorie Kaplanová (z HJL) a Filip Jirout (ze SNA). V závodech štafet dorostu budou u nás hostovat Adéla Hamáková (SJH), Tereza Ester Kamenická (OSN), Nora a Zita Plachá (STA) a Filiup Hanuš (VRL).
  • Mrazivé TempO 2023 (trail-O v Praze): 4. Ondra Macek, 10. Ondra Pipek.
  • Šimon Mareček a Lukáš Hovorka se zúčastnili FootO Event Advisers’ Clinic v Prostějově (budou dalšími pardubickými IOF Advisory po Zuzce Klimplové).
  • V konečných výsledcích Zimní hradubické ligy 2022/23 vystřídala na prvním místě Martu Fenclovou (ta vyhrála 18x za sebou) jičínská Nikola Zlámalová. Z pardubických závodníků najdeme nejvýše Filipa Haase, který obsadil pátou příčku, v TOP10 je ještě na desátém místě Zvěřina. Další pardubičtí závodníci – 17. Marta Fenclová, 24. Martina Zvěřinová, 26. Hana Fenclová, 32. Klára Haasová a Karolína Pipková, 36. Marek Fajfr a Petr Fencl, 45. Michal Krpata, Ondřej Pipek, Kateřina Švíglerová a Pavla Udržalová. Celkem bodovalo 149 závodníků.
  • V Pardubicích proběhly tři závody trail-O. V TempO u Univerzity skončil Šimon Mareček šestý, v sobotní PreO na polabinských loukách pak byl pátý a v neděli v Pre-O na Červeňáku obsadil šestou příčku. Trail-O si v příchozích vyzkoušelo i pár dalších pardubických závodníků.
  • Danda Štichhauer dostal výjimečně přidělenou licenci A na letošní rok (důvodem bylo jeho loňské zranění).
  • Duo Janča Peterová a Martin Roudný se zúčastnilo týdenního soustředění české reprezentace ve Francii.
  • Pětice pardubických závodníků běžela první letošní oficiální závod – Jarní skály na Kosti. Nejlépe si vedla Iveta Šístková, která v D21A obsadila šestou příčku.
  • Proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubického kraje za rok 2022. OB měl poměrně velké zastoupení. V žactvu byla vyhlášena Monika Munzarová (dvě zlaté z LODM), v dorostu Míša Srbová (za výsledky v LOB i OB) a v družstvech mládeže náš dorost (za vítězství na M ČR klubů).
  • Dorostenci měli další soustředění, tentokráte v lesích kolem Jedovnice. Necelá dvacítka závodníků měla připraveny tréninky od dvojice Tomáš Udržal a Vladimír Lučan.