10. 6. Petr Čepelka 75 let
    20. 6. Petr Zvěřina 40 let
    29. 6. Oldřich Vodička 45 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Čtveřice pardubických závodníků běžela v Praze nominační závod repre OB na Světový pohár a mistrovství světa na 3000 m. A vedli si výborně. Martin Roudný doběhl třetí (8:49), Tomáš Kubelka byl šestý (8:58), Jana Stehlíková měla čtvrtý nejlepší čas (10:37), Jana Peterová doběhla osmá v čase hluboko pod 11 minut (10:48).
  • V žebříčku Valašské a Hanácké oblasti ve Věžkách vyhrál Vladimír Lučan kategorií mužů, Marta Lučanová byla v ženách druhá, Ondra Lučan byl v H12 sedmý.
  • Česká liga klubů: Naši dospělí jsou po třech kolech společně s LCE v čele, dorost je na 3. místě.
  • V krátké trati žebříčku B-Morava v Ochoze u Brna vyhrál v H21B Honza Grundmann.
  • Martin Kanta reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy v MTBO. Nejvíce se mu dařilo na klasice, kde dojel na výborném 9. místě (ve sprintu byl 41.). Rozhovor s Martinem bude v příštím čísle.
  • Iveta Šístková získala na M ČR v radiovém OB v ženách zlato a stříbro.
  • Družstvo žactva LPU je po osmi kolech Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva na prvním místě.
  • Na pražském oblastním žebříčku v Chýňavě skončila Iveta Šístková v ženách druhá.
  • Poslední neděli v květnu proběhlo minisoustředění dorostu a dospělých zaměřené na M ČR na krátké trati. Soustředění připravil Karel Haas (a jeden trénink i David Procházka).
  • Trio pardubických závodníků Jana Stehlíková, Jana Peterová a Martin Roudný bylo na startu první letošní série Světového poháru, která proběhla ve Švédsku. Ve sprintu si nejlépe vedla Janďa, která získala body do Světového poháru za 30. místo, Janča obsadila 72. příčku, v závodě mužů skončil Martin na velmi slušném 52. místě (v obou kategoriích startovalo hodně přes 100 závodníků). V sobotu se běžel knock-out sprint. Z kvalifikace postupovalo z každé skupiny 12 nejlepších, to se nepovedlo Martinovi a Janče, naopak Janďa si postup z 5. místo vybojovala, ve čtvrtfinále skončila ve svém skupině druhá a postoupila dál. V semifinále skončila pátá a do finále se nedostala, přesto byl její výkon skvělý. V závodě sprintových štafet rozbíhala Janďa české áčko, ale moc se jí nedařilo (nakonec byla štafeta v redukovaném pořadí osmá), Martin běžel třetí úsek béčka (ta štafeta byla disk) a Janča finišovala céčko (v celkovém pořadí 32. místo).
  • V Západočeské oblasti vyhrál v mužích klasiku v Třídomí jasně Matěj Kamenický. A druhé vítězství přidal i na krátké trati ve Svatavě.
  • V Rankingu na konci května si výborně vedou naši nejlepší závodníci. V mužích je duo Martin Roudný a Tomáš Kubelka na 5. a 6. místě, Matěj Kamenický se zlepšil na 11. místo, David Procházka postoupil na 22. příčku, Radek Nožka se zlepšil na 41. místo, v TOP 100 je ještě trojice Tomáš Udržal (84.), Petr Zvěřina (90.) a Lukáš Hovorka (99.). V ženách je Jana Stehlíková čtvrtá, Jana Peterová drží sedmé místo, Iveta Šístková se zlepšila na 20. místo, ve čtvrté desítce jsou Marta Fenclová (35.) a Tereza Nováková (38.), Martina Zvěřinová je 42., v první stovce jsou ještě další čtyři ženy - 52. Šárka Kulhavá, 60. Pavla Udržalová, 74. Marta Lučanová a 94. Klára Kosová.
  • Jana Peterová a Jana Knapová byly nominovány na letošní Mistrovství světa v orientačním běhu, které proběhne koncem června v Dánsku. Na MS bude i Martin Roudný v pozici náhradníka za jednoho ze tří nominovaných mužů.
  • V Českém poháru po šesti kolech je v mužích Tomáš Kubelka třetí a Martin Roudný šestý (12. Matěj Kamenický, 14. David Procházka, 53. Nožka). V ženách patří Janě Stehlíkové čtvrté místo, Jana Peterová je osmá (38. Iveta Šístková, 39. Tereza Nováková, 47. Marta Fenclová).
  • Žebříček A po jarní části – D16: 17. Haasová, 20. Pipková, 21. Švíglerová; D18: 9. Srbová; D20: 11. Fejfarová; H16: 13. Srb; H20: 8. Mareček, 17. Pipek, 20. Jelínek, 26. Macek.
  • Klubový žebříček na počátku června vede Tomáš Kubelka před Matějem Kamenickým a Míšou Srbovou (4. Peterová, 5. D. Procházka, 6. Stehlíková, 7. K. Haasová, 8. O. Pipek, 9. Srb ml., 10. Mareček, 11. M. Fenclová, 12. K. Švíglerová, 13. Šabatka, 14. F. Haas, 15. Pekárek, 16. Vodička, 17. Šístková, 18. Srb sen., 19. Udržal, 20. Fejfarová). Bodovalo 270 závodníků.
  • Orienťák ve Sportovním parku Pardubice bude 6. – 8. srpna 2022 (sobota až pondělí). Renatě Čermákové se přihlásili již někteří dobrovolníci, ale stále je možnost přihlášení v IS LPU pro další zájemce o pořádání.
  • Letní tábor Silva o-camp Budislav 2022 zná téma celotáborové hry – „Zlatá horečka“.