• 5 otázek pro... Kryštofa
  • Střípky

Střípky

• Marta Fenclová běžela na dráze trojku v Jičíně v čase 11:02.14.
  • Tomáš Kubelka se s českou reprezentací zúčastnil dvoutýdenní vysokohorské přípravy ve Vysokých Tatrách (Štrbské pleso). V rámci soustředění se zúčastnil i závodu Red Bull 400 – Štrbské pleso (běh nahoru na velký skokanský můstek) a vedl si výborně – 6. místo.
  • Janča Peterová a Martin Roudný byli na týdenním soustředění s juniorskou reprezentací v Maďarsku.
  • Katka Koberová objížděla v srpnu atletické závody a udělala si řadu osobních maxim – 800 m 2:31.98 (Jablonec n. N.), 3000 m 11:23.47 (Praha) a 2000 m překážek 7:58.78 (Nové Město n. M.)
  • Osm pardubických dorostenců se zúčastnilo srovnávacích testů mládeže v Praze a v Trutnově. V Praze v úvodním běhu na 3000 m zaběhli naši závodníci tyto časy – Terka Fejfarová 12:15, Klára Haasová 13:39, Filip Haas 9:47, Mára Mrskoč 9:50, Šimon Mareček 9:54, Vojta Šišma 10:41 a Ondra Šípek 12:55, pak následovali teoretické testy a o-400. V Trutnově pak bojovala Bára Pušová, ale moc se jí nedařilo. Další dorostenci se nechají otestovat na počátku října v Pardubicích.
  • Sedmička pardubických závodníků bojovala na Akademickém M ČR. V úvodním sprintu v Mohelnici vybojovala Jana Knapová v ženách bronzovou medaili, dobře si vedly i další naše ženy - 6. Petra Hančová, 7. Janča Peterová, 14. Pavla Horová. Ve veřejném závodě doběhl Tomáš Kubelka v mužích druhý za Vojtěchem Králem. AM ČR pokračovalo krátkou tratí ve Strážisku. Jana Knapová doběhla do cíle druhá a vybojovala stříbrnou medaili, Petra Hančová byla opět šestá (17. Pavla Horová).
  • Na M ČR v atletice dorostu ve Vítkovicích doběhla Katka Koberová osmá na 2000 m překážek (7:47.46) a devátá na 3000 m (11:08.72), oba časy jsou jejími osobními rekordy.
  • Martin Kanta má další medaili v mužích z MČR v MTBO. Po titulu na krátké trati si dojel v Ostrově u Tisé pro bronz na klasice.
  • Dva závody Ligy Vysočiny v Žumberku běželo i několik pardubických závodníků. V dopoledním sprintu vyhrála Adéla Jelínková D18, Dája Petrová byla čtvrtá v D21C a Kristýna Marešová vyhrála D21D. V odpolední krátké trati byla Adéla druhá v D18, Dája skončila v D21C opět čtvrtá, Terka Fenclová vyhrála v D21D, v H16 byl Filip Jelínek druhý, v H18 Kryštof Jelínek třetí, v H21D vyhrál Honza Macl.
  • Sedm pardubických žáků se zúčastnilo soustředění oblastního výběru žactva o víkendu v Jívce.
  • Monika Chudomelová vyhrála republikové mistrovství Policie ČR na klasice i ve štafetách.
  • V Mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva jsou po třech kolech naši žáci na 2. místě.
  • Red Bull Dolomitenmann absolvoval Filip Záveský. V běhu do vrchu skončil na 43. místě, jeho kolegové v paraglidingu, na kajaku a na horském kole posunuli v tým Czech Outdoor EXtréme Team na konečné 34. místo.
  • Klubový žebříček v půlce září: 1. M. Roudný 737, 2. D. Procházka 737, 3. M. Zvěřinová 670, 4. Fejfarová 662, 5. Šístková 655, 6. K. Jelínek 641, 7. Šabatka 619, 8. Šišma 601, 9. Rusin 598, 10. F. Haas 584, 11. F. Jelínek 566, 12. Zvěřina 561, 13. Farář 555, 14. Hančová 552, 15. K. Kubíková 549.
  • Druhý víkend v září startovala řada závodníků LPU i v jiných oblastech. Na krátké trati Ligy Vysočiny v Dobkově vyhráli Adéla Jelínková (D18) a Kryštof Jelínek (H18), Filip Jelínek (H16) byl druhý a Šimon Mareček (H21) doběhl šestý. V krátké trati v Západočeské oblasti (Volesko) skončil Matěj Kamenický druhý, v nedělní klasice (Chvojkovský mlýn) pak vyhrál. V závodě Hanácké oblasti ve Strážisku (krátká trať) obsadila Pavla Horová v D21 třetí příčku. Ve sprintu Valašské oblasti v Kroměříži obsadil v mužích Lukáš Hovorka čtvrtou příčku a v následné krátké trati v Nové Dědině byl také čtvrtý.
  • Tělocvičny pro žactvo a dorost budou od půlky října. Kde, kdy a kdo se v této době stále ještě upřesňuje.
  • ME juniorů a ME dorostu v Maďarsku (konec října) se neuskuteční. I poslední letošní oficiální mezinárodní o-akce podlehla Covid-19....
  • Máme datovou schránku. Různými okolnostmi jsme byli nuceni si zřídit datovou schránku. Kdybyste za klub náhodou něco vyřizovali, tak její ID je 5x7gyt2 (a je i na webu LPU).
  • Pro letní tábor Silva o-camp Budislav 2021 jsme objednali termín od 1. do 14. srpna.
  • Těsně před uzávěrkou: Lenka Klimplová má druhou dceru. Setra Emmy se narodila 14. 9. v nočních hodinách, jméno stále ještě není známo.