7. 10. Jan Czagan 50 let
    11. 10. Jan Věříš 50 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Jana Knapová se vdala. Nyní se jmenuje Stehlíková. Přeji Janě i jejímu manželovi Petrovi úspěšnou společnou cestu životem.
  • Naše žactvo mělo při Ceně východních Čech soustředění. Vedle běhání ve třech etapách CVČ je čekal i další program. Ubytovaní byli na Milovech (Poslední míle).
  • Jarda Vávra běžel 3-denní závody West cup v Nejdku. V kategorii H45 obsadil třetí místo.
  • Ranking na konci srpna: V mužích je Tomáš Kubelka šestý, Martin Roudný 14., Matěj Kamenický 23. (37. David Procházka, 41. Jonáš Fencl, 57. Petr Zvěřina, 87. Radek Nožka a 89. Lukáš Hovorka). Počet závodníků LPU v TOP 1000 hodně poklesl. V ženách je Jana Stehlíková pátá, Martina Zvěřinová 17., Iveta Šístková 22. a Jana Petrová 24. (31. Petra Hančová, 46. Tereza Nováková, 49. Marta Fenclová, 57. Pavla Udržalová, 60. Lenka Knapová, 88. Klára Žaloudková, 89. Šárka Kulhavá a 99. Doubravka Jansová.
  • Marta Fenclová vyhrála v ženách Desítku Hvězdy Pardubice.
  • V Běhu Broumovskými skalami (25 km) vyhrál v mužích Ondra Volák, ve veteránkách obsadily Pavla Udržalová a Martina Zvěřinová 2. a 3. místo.
  • Trio našich závodníků běželo dva závody ŽB-Čechy (západ) v Krušných horách. V sobotu na klasice v H21A obsadili Radek Nožka a Honza Grundmann 3. a 4. místo, Terka Nováková byla v D21A čtvrtá. v neděli na krátké trati obsadili Zlosyn a Noga první dvě místa, Terka byla pátá.
  • Český pohár po 7 kolech. V ženách je Jana Stehlíková třetí a Jana Peterová 11. (20. Zvěřinová, 40. Hančová). V mužích je Tomáš Kubelka šestý, Martin Roudný osmý a Matěj Kamenický 11. (35. Zvěřina, 45. Procházka).
  • Naši závodníci v žebříčku A po 7. kole – D16A: 7. Srbová, 25. Haasová; D18A: 6. Koberová, 11. Fejfarová, 29. Stoklasová, 33. Brožková, 38. Kološová, 47. Pušová; D20A: 34. Jelínková, 38. Brožková; H16A: 33. Jelínek, 37. Fajfr, 41. Šípek, 44. Štichhauer, 48. Hájek; H18A: 10. Haas, 16. Jelínek, 31. Váňa, 32. Štichhauer; H20A: 9. Mareček, 19. Pipek, 28. Mrskoč, 42. Macek.
  • Skončil žebříček B. Ze šesti závodů se počítaly čtyři nejlepší výsledky. Naši závodníci měli velmi různé výsledky, potěšil zisk licence A Kardou Pipkovou a Vojtou Šišmou, další zůstali jen těsně za ziskem této licence. Přehled nejlepších výsledků našich závodníků - D14: 7. Pipková, 13. Švíglerová; D16: 5. Dvořáková, D18: 4. Bártová, 6. Vodičková, 10. Petrásová; D20: 2. Kovářová; D45: 2. Švíglerová; D65: 5. Novotná; H14: 14. F. Goláň, 15. Frosch; H16: 4. Vališ, 7. Flos; H18: 7. Novák, 10. Krpata; H20: 1. Šišma, 2. Vališ; H40: 2. Šabatka, 4. Vodička, 6. Václavek; H45: 1. Belej; H60: 4. Roudný; H65: 2. Farář.
  • ME dorostu a MS juniorů proběhly letos bez pardubické účasti. Z MED si čeští dorostenci odvezli 10 medailí, dvě zlata v H16 získali Daniel Bolehovský (klasika) a Jan Strýček (sprint). Na MSJ získala Lucie Semíková na klasice stříbro a spolu s Michaelou Dittrichovou a Markétou Mulíčkovou štafetový bronz.
  • Liga Vysočiny měla dva závody. Ve sprintu ve Ždírci nad Doubravou vyhrál Kryštof Jelínek v H18, Filip Jelínek byl třetí v H16. Na krátké trati v Lipnici nad Sázavou Kryštof opět vyhrál a Filip byl zase třetí, Jitka Demlová v D45 skončila druhá.
  • Naši žáci jsou po 8 kolech Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva na prvním místě.
  • Závěrečné přípravy výběru Vč. oblasti před M ČR oblastních výběrů žactva se v Hořicích zúčastnilo sedm pardubických závodníků – D12: Hana Fenclová, Monika Munzarová, Magdalena Froschová, D14: Karolína Pipková, Kateřina Švíglerová, H12: Matyáš Kroupa a H14: Vítek Frosch.
  • Několik pardubických závodníků běželo v Janově Dole žebříček Ještědské oblasti (klasiku). V D20 vyhrála Klára Haasová, v H20 byl první Adam Štichhauer, velmi dobře běželi muži, Martin Roudný byl druhý, David Procházka třetí, Filip Haas sedmý a Tomáš Kos devátý. V H65 obsadil Vašek Farář třetí místo.
  • Dva závody Západočeského žebříčku jasně vyhrál Matěj Kamenický.
  • Monika Chudomelová vyhrála republikové mistrovství Policie ČR jednotlivců.
  • Dva závody v trail-O proběhly v Martinicích a ve Vrchlabí. V PreO skončili Ondra Macek a Šimona Mareček na 2. a 3. místě (7. Ondra Pipek), v TempO byli Ondra Macek a Ondra Pipek na 4. a 5. místě (8. Šimon Mareček).
  • Marek Kadaně pomohl týmu ŠAK Pardubice ke 3. místu na M Čech družstev žáků v atletice, trojku v Jablonci nad Nisou zaběhl za 12:17.28.
  • Klubový žebříček v polovině září: 1. Peterová, 2. Mareček, 3. K. Jelínek, 4. Haas, 5. Pipek, 6. Srbová, 7. Zvěřinová, 8. Lučanová, 9. Fejfarová, 10. M. Roudný.
  • Ve štafetách Vč. oblasti na M ČR oblastních výběrů žactva ve Vysoké nad Labem poběží šest našich závodníků – D12: Hana Fenclová, Monika Munzarová, Ema Nožičková, D14: Karolína Pipková, Kateřina Švíglerová a H12: Matyáš Kroupa (Vítek Frosch byl nominován, ale nepoběží).
  • Na závěrečnou sérii Světového poháru v Itálii na počátku října byli nominovaní tři pardubičtí závodníci – Jana Peterová, Jana Stehlíková a Martin Roudný.
  • Rodinné štafety budou! Po loňské vynucené pauze způsobené COVID-lockdownem se letos uskuteční již 28. ročník Rodinných štafet. Uskuteční se v neděli 24. října v krásném areálu rekreačního střediska v Krasnici.
  • Klubový závěr sezóny bude jednodenní v Pardubicích a okolí ve středu 17. 11. 2021. Hledají se pořadatelé, hlaste se u Bédi.
  • Vysočinská Veteraniáda 2021 bude v termínu 19. – 21. 11. na obvyklém místě na chalupě v Pusté Kamenici. Pořadateli jsou Květa Kubíková, Dana Mrskočová a Mirek Nožička, u nich se zájemci mohou přihlásit s uvedením, zda se zúčastní sobotního závodu (00 = 10:00).
  • Klubové oblečení na skladu: S výjimkou overolů je všeho na skladě dostatek (dresy, tílka, trička, vesty, mikiny, dederonové kalhoty). Prohlídněte svůj šatník, zda něco nepotřebujete. Pokud ano, spojte se s Katkou Strykovou.
  • Závody lyžařského OB v zimě 2021/22 (kdyby chtěl někdo jezdit, musí se zaregistrovat na LOB do půlky listopadu:
    11. – 12. 12. 2021 – společný závod s německým svazem – Grosser Arber (Železná Ruda)