7. 1. Miroslav Klimpl 90 let
    13. 1. Zdeněk Cinkan 55 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • V Malé Pardubické cross country 2016 vyhrál v mužích Filip Záveský.
  • Janča Peterová skončila v závodě SMIK (OB s migrujícími kontrolami) v Jevanech v ženách na 2. místě.
  • Na státní svátek 17. listopadu měli mladší žáci pod vedením Laďky a Bédi vycházku s mapou (sraz je v 9:30 hod. na parkovišti u mlýnů). Přišla dvacítka těch nejmladších.
  • Starší žáci pod vedením Koberů a Karlose měli své první minisoustředění o prodlouženém listopadovém víkendu. Program byl velmi bohatý – ve čtvrtek dopoledně byl mapový trénink v Horním Jelení, odpoledne proběhl sprint na Dukle, v pátek byl běžecký trénink na Kuňce a večer teorie, v sobotu bylo běžecké testování a v neděli bowling a večer noční PZP.
  • Na M ČR v krosu na golfovém hřišti v Praze-Motole skončil Filip Záveský v mužích na 13. místě, v ženách doběhla Marta Fenclová na 14. příčce.
  • Tréninkové centrum mládeže bude při LPU i v roce 2017. Do našeho TSM jsou zařazeni závodníci z Pardubicka a Vysočiny, celkem je tam 21 závodníků (16 ve skupině A a 5 ve skupině B). Z LPU jsou v TSM Jonáš Fencl, Ondřej Volák, Jan Rusin, Martin Roudný, Ondřej Macek, Jana Peterová, Anna Kopecká (A), Ondřej Pipek a Václav Roudný (B). Vedoucí TSM je Zuzana Klimplová, vedoucím trenérem Jan Kaplan.
  • Listopadových seminářů ve Šternberku se zúčastnili Vašek Farář (rozhodčí) a Honza Kaplan (trenéři), schůzovali tam Adam Zitka s Petrem Klimplem.
  • Zimní hradubická liga má za sebou tři kola. Vede obhájkyně vítězství Marta Fenclová před Vojtou Králem a Táňou Metelkovou (8. Zvěřinová, 13. Š. Kulhavá, 22. Kopecká a Hančová).
  • Byli vyhlášení nejlepší o-závodníci roku 2016. Anketu o o-běžce roku 2016 vyhrál Vojta Král, my jsme na podiu v Ústí nad Orlicí zastoupení neměli. Ale dva naši členové byli vyhodnoceni v jiných o-disciplinách. Petra Hančová vyhrála juniorskou kategorii LOB (jezdila za Spartak Vrchlabí) a Martin Kanta byl druhý v juniorech MTBO (tam reprezentuje Pardubice Bikers).
  • Mikuláše oslavili naši nejmladší minizávodem první prosincovou neděli v Tyršových sadech. Dvacítce dětí (i jejich rodičům) se akce, kterou připravili Víchovi, líbila.
  • Škrábalem roku 2016 (čtenáři Jantaru hlasovali o nejpopulárnějším článku) se stal Kamil Pipek, který napsal článek „Jak neběhat NOB aneb Vítr v bedně“, těsně druhý skončil Mirek Ježek se statí „Můj první závod v OB – noční, H35, Biřička“ (oba psali o tom samém závodě).
  • Vyšla Ročenka OK Lokomotiva Pardubice 2016. K dostání u Klimplů.
  • Nejlepší závodníci LPU byla za rok 2016 vyhodnocena Jana Knapová.
  • Školení trenérů 3. třídy bude 20. – 22. 1. 2017 v Libuni. Přihlášky jsou v IS LPU do konce roku. Hlaste se!
  • Školení rozhodčích 2. třídy bude 28. – 29. 1. 2017 v Hradci Králové. Přihlášky jsou v IS LPU do 10. ledna. Hlaste se!