19. 5. Renata Haasová 45 let
    29. 5. Ondřej Kubík 50 let
    Jantar přeje oběma jubilantům vše nejlepší!
  • Lenka Knapová má od 30. dubna syna Kryštofa.
  • V krajském semifinále Juniorského maratónu v parku Na špici vyhrálo družstvo Gymnázia Dašická, z 10 členů bylo sedm našich orienťáků (Tomáš Flos, Kateřina Švíglerová, Adam Štichhauer, Karolína Pipková, Jan Hlavatý, Tomáš Pekárek a Filip Haas). V celostátním finále při Pražském maratónu pak tým Gypce doběhl na 11. místě.
  • Jak si vedou naši závodníci v Rankingu k 30. dubnu? V ženách patří Janče Peterové 4. místo, Jana Stehlíková je 19. a Iveta Šístková 45; v první stovce ještě jsou Míša Srbová, Marta Fenclová, Terka Nožková, Pavla Udržalová, Katka Hanušová, Martina Zvěřinová a Klára Kosová (tedy celkem 10). V mužích je Martin Roudný pátý, Tomáš Kubelka je na 15. místě, David Procházka je 24., Honza Grundmann 31., Matěj Kamenický 33. a Tomáš Udržal 49., v druhé padesátce jsou ještě Šimon Mareček, Radek Nožka, Lukáš Hovorka, Ondra Macek, Tomáš Kos a Petr Zvěřina (v TOP 100 máme 12 závodníků).
  • Naši závodníci v jiných oblastech první květnový víkend. V klasice ŽB-Morava v Nových Heřmínovech vyhrál Tomáš Kubelka s velkým náskokem v mužích jak klasiku, tak i krátkou trať (Lukáš Hovorka byl na krátké trati sedmý). V Jarním trojúhelníku v Mariánských Lázních vyhrál Matěj Kamenický v mužích krátkou trať a na klasice byl třetí.
  • Dorost měl o první víkend v květnu minisoustředění v okolí Prahy a Kamenice.
  • Soustředění výběru žactva Vč. oblasti, které proběhlo první květnový víkend v Býšti, se zúčastnilo 12 žákyň a žáků LPU.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po osmi kolech naše žactvo na prvním místě.
  • Na krátké trati oblastního žebříčku Prahy ve Voznici vyhrála Iveta Šístková v ženách.
  • V České lize klubů po druhém kole jsou dospělí na 6. místě, dorost je třetí.
  • Martin Roudný a Jana Peterová bojovali o nominaci na první sérii Světového poháru, která se uskuteční na přelomu května a června ve Švýcarsku a v Itálii. Oba zaběhli velmi solidní časy v trojce na dráze, Janča dosáhla času 10:25 min., Martin 8:34 min. Oba by se měli na startu ve Švýcarsku i v Itálii objevit.
  • V pořadí Českého poháru po třech kolech je Jana Peterová na 3. místě, Martin Roudný je 11.
  • Bylo odtajněno téma celotáborové hry na letošním letním táboře Silva o-campu. Hra má název „Cesta hlavně na sever“. Hra je volně inspirována motivy života Jan Welzla dle svých slov „Čech moravské národnosti“, byl to cestovatel po Dálném severu, dobrodruh, lovec, obchodník, námořník, zlatokop a vypravěč. Je znám pod pseudonymem Eskymo Welzl.
  • Sportovní park 2024 je naplánován na termín 3. – 11. srpna 2024. Orienťák tam bude mít tři poslední dny svůj stánek. Tentokráte nemá tuto akci na starost Renata Čermáková, ale na pořádání se přihlásili dorostenci (jako koordinátorka pak Bára Kadaňová). Dorostenci budou rádi, když jim pomohou s organizací i ostatní členové klubu.