15. 7.    Tereza Brožková    20 let
    17. 7.    Jaroslav Šípek        50 let
    Jantar přeje oběma jubilantům vše nejlepší!
  • V České lize klubů po třetím kole dospělí těsně vedou, dorost je druhý.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po deseti kolech naše žactvo jasně na prvním místě.
  • Na první sérii Světového poháru v orientačním běhu, která proběhla ve Švýcarsku, startovali Jana Peterová a Martin Roudný. Program začal kvalifikací v KO sprintu. Martinovi se postup do dalších bojů nepodařil, skončil na 19. místě (postupovalo 12 nejlepších). Nepostoupila ani Janča, když několikrát nezvolila nejlepší volbu a nakonec z toho bylo až 22. místo. Ve sprintu naše dvojice nebodovala, Janča obsadila 54. příčku (jako druhá nejlepší z našich závodnic), Martin obsadil 48. místo (také on byl druhý nejlepší z Čechů).
  • Nominačních závodů na MSJ a MED se zúčastnila čtveřice pardubických závodníků. V úvodním testu na 3000 m dosáhl Vládík Srb času 9:18 min., děvčata měla časy – Katka Hanušová 11:28, Katka Švíglerová 11:48 a Karolína Pipková 12:09. Ve sprintu Říčanech výborně zaběhl Vládík, který skončil třetí, děvčatům se moc nedařilo (16. Katka Š., 24. Karda, 25. Katka H.). Dalším závodem byla krátká trať v Odlezlech, pardubickým závodníkům se moc nevydařil – Vládík skončil na 27. místě, Kačka obsadila 18. příčku, Katka 20. a Karda byla 23. V závěrečné klasice doběhl Vládík devátý, Kačka skončila na 11. místě (20. Katka, 21. Karda).
  • SAXBO: Na krátké trati u Liberce se Honza Grundmann a David Procházka podělili v mužích stejným časem o druhé místo, Jirka Fencl vyhrál H60. Na klasice v německém Jonsdorfu vyhrál Jonáš Fencl v H21AK, Doubravka Jansová byla druhá v D21AK, Iva Lehárová byla třetí v D60 a Jirka Fencl skončil čtvrtý v H60.
  • Na Lize Vysočiny v Chotěboři doběhl Filip Jelínek v mužích třetí.
  • V Rankingu na konci května se v ženách Janča Peterová posunula na druhé místo, Janďa Stehlíková je na 19. místě, Míša Srbová je 34., v TOP 100 ještě máme šest dalších (Marta Fenclová, Iveta Šístková, Pavla Udržalová, Kateřina Hanušová, Martina Zvěřinová a Klára Kosová). V mužích je Martin Roudný sedmý, do první desítky se vrátil Tomáš Kubelka (9.), David Procházka je 28., dalších osm je pak v druhé padesátce – Matěj Kamenický, Tomáš Udržal, Jan Grundmann, Lukáš Hovorka, Šimon Mareček, Ondřej Macek, Tomáš Kos a Vláďa Srb.
  • Jana Peterová a Martin Roudný běželi sprint a sprintové štafety Světového poháru v Itálii. Ve sprintu se jim bodovat nepodařilo, Janča skončila 54., Martin byl o dvě příčky horší. Janča rozbíhala české béčko ve sprintových štafetách, které skončilo na 22. místě, Martin parádně zaběhl druhý úsek českého céčka (měl na svém úseku 4. nejlepší čas), které obsadilo konečné 29. místo.
  • Nominačních závodů na ME dorostu v DH16, které se konaly spolu s ŽB ve Zdechovicích se zúčastnila dvojice našich dorostenců. Na krátké trati byl Vítek Frosch 11. a Fanda Goláň 13. V nedělní klasice si svá umístění vyměnili - Fanda byl 11. a Vítek 13.
  • Na Mistrovství Evropy v MTBO, které proběhlo v Polsku, jel i Martin Kanta. Na longu byl devátý, na krátké trati se dostal na velkou bednu za šesté místo.
  • Žebříček B-Čechy po pěti kolech, nejlepší výsledky LPU – D14B: 3. Munzarová, 4. Fenclová, 20. Froschová; D18B: 7. Šmídová; D20B: 7. Brožková; D35B: 1. Zvěřinová; D45B: 1. Lučanová, 4. Haasová, 5. Švíglerová; D50B: 7. Horáková; D65B: 1. Víchová, 7. Novotná; D75B: 2. Kubíková, 3. Kellnerová; H14B: 6. Kadaně, 16. Lučan, 19. Kárník; H16B: 4. Kroupa; H18B: 1. Flos, 2. Hlavatý, 8. Štichhauer; H40B: 1. Šabatka; H45B: 5. Držka; H55B: 3. Fencl; H60B: 2. Jánek; H65B: 5. Novotný.
  • Luboš Macháček byl na M ČR železničářů v H45 ve sprintu v Ústí nad Labem čtvrtý a na klasice v Tisé pátý.
  • Vládík Srb byl nominován na červnové ME dorostu, které proběhne v Polsku.
  • V Českém poháru po pěti kolech je Janča Peterová třetí (31. Míša Srbová, 50. Jana Stehlíková) a Martin Roudný čtvrtý (20. Tomáš Kubelka, 23. David Procházka, 43. Tomáš Udržal, 56. Vládík Srb).
  • Žebříček A po čtyřech kolech – D18: 9. Katka Švíglerová, 25. Anna Kaláčová, 34. Karolína Pipková; D20: 10. Katka Hanušová, 18. Nela Kubáková, 23. Míša Srbová; H16: 12. Vítek Frosch, 18. Fanda Goláň; H18: 6. Vládík Srb, 25. Marek Kadaně; H20: 15. Filip Haas, 25. Michal Krpata, 33. Filip Jelínek, 40. Tomáš Pekárek.