1. 8. Alžběta Hladíková 30 let
    3. 8. Tereza Nádvorníková 35 let
    14. 8. Kateřina Dvořáková 18 let
    Jantar přeje všem jubilantům vše nejlepší!
  • Martin Roudný a Jana Peterová si vybojovali čest reprezentovat Česko na letošním mistrovství světa v OB ve Skotsku.
  • Na Přeboru Hasičského záchranného sboru a Policie ČR v Deštném si dobře vedla Monika Chudomelová. Na krátké trati skončila v ženách druhá a běžela ve vítězné štafetě (mixy).
  • Finské štafety Jukola běželi Martin Roudný a Ondřej Pipek. Martin finišoval áčko Halden SK na 24. místě. Ondra běžel druhý úsek páté štafetě Kalevanu Rasti, která skončila na 145. místě.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po jarní části naše žactvo jasně na prvním místě.
  • V Českém poháru po sedmi kolech je Janča Peterová druhá, Tomáš Kubelka čtvrtý a Martin Roudný pátý.
  • Žebříček A po šesti jarních kolech – D18: 8. Katka Švíglerová; D20: 12. Katka Hanušová; H16: 13. Vítek Frosch, 17. Fanda Goláň; H18: 5. Vládík Srb; H20: 15. Filip Haas.
  • V červnové Malé ceně Monaka skončili Honza Hlavatý a Tomáš Udržal mezi muži na 2. a 3. místě, v ženách doběhly Terka Šmídová a Pavla Udržalová také na 2. a 3. místě. Na kratší trati trio Kuba Nachtigall, Fanda Pýcha a Luky Udržal na 2. – 4. místě.
  • Průběžné výsledky ŽB-Čechy po jarní části – D14: 3. Munzarová, 4. Fenclová, 19. Froschová; D20: 8. Brožková; D35: 1. Zvěřinová; D45: 1. Lučanová, 4. Haasová; D66: 2. Víchová, 6. Novotná; D75: 2. Kubíková, 3. Kellnerová; H14: 6. Lučan, 7. Kadaně, 14. Kárník; H16: 4. Kroupa; H40: 1. Šabatka; H45: 7. Václavek; H55: 3. Fencl; H65: 5. Novotný.
  • Závody žebříčku B-Morava v Roštíně: David Procházka skončil v sobotní klasice na třetím místě v mužích. V nedělní krátké trati obsadil Lukáš Hovorka v mužích sedmé místo, v ženách byla Štěpánka Procházková osmá.
  • Sedm pardubických závodníků běželo na Akademickém M ČR sprint. Nejlépe si vedl Ondra Macek, který skončil mužích na 11. místě (18. Šimon Mareček), v ženách byla Katka Hanušová 20. Na krátké trati skončila Katka Hanušová desátá, Ondra Macek byl 13. (17. Ondra Pipek).
  • Na 3-denních závodech v Itálii Cansiglio Orienteering Meeting si výborně vedli Zvěřinovi. Martina (W35) a Radim (M12) vyhráli své kategorie, Nina (W12) byla druhá, Mirek Novotný (M60) a Jiřka Novotná (W60) obsadili čtvrtá místa. A Petr Zvěřina v hodně silné konkurenci v elitě skončil na 20. místě
  • Sedmička pardubických závodníků absolvovala 3-denní závody Cena střední Moravy – Šumperský divočák v Přemyslově. Celkově si nejlépe vedl Honza Knap, který byl druhý v H65B, Kroupovi obsadili čtvrtá místa (Maty v H16B, Katka v D55C a Honza v H55C).
  • V Rankingu na konci června je Janča Peterová v ženách druhá, Jana Stehlíková je 22., Míša Srbová 39., Iveta Šístková 45. a Pavla Udržalová 50. (osmičku pardubických žen v TOP 100 doplňují 55. Marta Fenclová, 71. Martina Zvěřinová a 72. Kateřina Hanušová). V mužích máme v první desítce dva zástupce – Martin Roudný je sedmý a Tomáš Kubelka devátý, ve třetí desítce je David Procházka (27.) a v páté desítce jsou 45. Matěj Kamenický a 50. Tomáš Udržal (v druhé padesátce najdete 54. Jan Grundmann, 62. Ondřej Macek, 66. Lukáš Hovorka a 96. Šimon Mareček).
  • 5 Days of Italy 2024 se zúčastnilo trio pardubických závodnic, nejlépe si vedla Anička Horáková, která skončila ve W12 na pátém místě.
  • Čtyři etapy Czech o-tour Plzeňsko – to byly doprovodné závody MSJ za účasti sedmičky závodníků LPU. Ti na žádné etapové vítězství nedosáhli. Dobře běhal Matěj Kamenický v elitě. V popředí výsledků byli ve svých kategoriích Petr Šabatka (H35A), Petr Klimpl (H65B) a Lenka Kotrčová (D21B).
  • Odvodyovi běželi ve Švédsku 3-denní závody Eskilstuna Weekend, Vilda (H10) i Niki (D12) obsadili 7. místa.
  • Mezinárodní federace orientačního běhu (IOF) má nového předsedu. Stal se jim Američan žijící ve Švédsku Tom Hollowell.
  • Ve Sportovním parku Pardubice bude po tři dny i stánek orientačního běhu. (poslední tři dny od pátka do neděle 9. – 11. srpna). Realizaci mají na starost dorostenky, pod dohledem Báry Kadaňové. Na pořádání se již přihlásilo dost spolupracovníků. Pokud jste v Pardubicích, vezměte své kamarády a známé do našeho stánku.
  • Hledáme sponzory a donátory pro činnost klubu, či reklamní partnery při pořádání závodů (hlavně letošního M ČR v říjnu).
  • Poslední víkend o prázdninách pořádáme v Krouně tradiční Cenu východních Čech. Je otevřeno přihlašování na pořádání. Pokud máš čas a chuť něco udělat pro klub, přihlas se!
  • V nominaci na významné závody v srpnu jsou Jana Peterová (ME v Maďarsku a akademické MS v Bulharsku) a Martin Roudný (ME v Maďarsku).
  • Máš čip, který nepotřebuješ? Klub hod od Tebe odkoupí. Více u Laďky Víchové.