Novinky

16. prosince
Vyšel Jantar 12/2022
Na titulní straně letošního posledního čísla Jantaru je fotka Jindry Horákové z Malé ceny Velké Verandy. Z obsahu: Brigáda v lese, O-víkend v Chotěboři, 29. ročník Vysočinské veteraniády, Klokan kros, 30. ročník Verandy, PZP začal sprintem ve Svítkově, Jak jsem (ne)byla na skvělém soustředění. A také tradiční rubriky - Pět otázek pro, Program, Střípky. Podívejte se zde.
11. prosince
Soustředění na Mílovech
Dvacítka dorostenců měla víkendové mapové soustředění na Milovech po vedením Tomáše Udržala.
10. prosince
Sprintem ve Svítkově začal PZP
V sobotu odpoledne začal sprintem další ročník Pardubického zimního poháru. Sprint se běžel ve Svítkově za solidního počasí, po sběhu nebylo ani památky. Rychlé tratě byly postaveny v hodně zaroslém lesíku a okolní městské zástavbě. Účast nebyl valná. V mužích s velkým náskokem vyhrál Lukáš Hovorka před Petrem Šabatkou a Fandou Goláněm, v ženách byla nejlepší Dája Petrová před Renatou Haasovou a Hanou Fenclovou. Výsledky jsou tady.
4. prosince
Jubilejní Veranda
Na startu nedělního 30. ročníku krosu Malá cena Velké Verandy v Chocni bylo i 30 závodníků z LPU. A vedli si dobře. V mužích obsadil Martin Roudný třetí příčku, Ondra Volák byl pátý, Lukáš Fejfar obsadil 11. a Ondra Pipek 13. místo. V ženách doběhla Šárka Kulhavá třetí, Martina Zvěřinová obsadila sedmé místo. V žákyních skončila Hana Fenclová třetí (pátá Monika Munzarová), v dorostenkách vyhrála Míša Srbová a Karolína Pipková obsadila třetí místo (5. Anna Kaláčová, 7. Kateřina Švíglerová, 8. Klára Haasová) a v dorostencích obsadil Vláďa Srb třetí příčku (8. Tomáš Pekárek, 10. Adam Štichhauer). Mezi veterány si nejlépe vedl Vláďa Srb, který v mužích nad 40 let obsadil druhé místo.
27. listopadu
Klokan kros
V neděli běžela velká skupina pardubických o-běžců tradiční Klokan kros v Hradci Králové. Na nejdelší trati mužů skončila dvojice dorostenců Filip Haas a Michal Krpata na 3. a 4. místě, Tomáš Pekárek byl sedmý a Petr Doubek devátý. V ženách obsadila Pavla Udržalová páté a Klára Haasová desáté místo. A přehled nejlepších výsledků v dalších kategoriích - H 7,5 km: 4. Adam Štichhauer, 10. Jan Kárník; H 5,0 km: 3. Vítek Frosch, 4. Franta Goláň; H 3,5 km: 1. Matěj Kadaně, 5. Štěpán Kárník, 9. Dan Macek; H 2,5 km: 5. Lukáš Udržal, 7. Fanda Pýcha, 9. Filip Jirout, 10. Martin Kakos; H 1,0 km: 4. Vilém Odvody, 7. Jakub Lučan; D 5,0 km: 3. Kateřina Švíglerová; D 3,5 km: 1. Hana Fenclová, 2. Monika Munzarová, 4. Majda Froschová, 6. Gita Macková; D 2,5 km: 4. Nina Zvěřinová, 7. Bětka Kárníková; D 1,0 km: 6. Zuzana Fenclová, 7. Bětka Horáčková, 10. Soňa Šedová.
26. listopadu
Petra Fiala a Ondřej Macek nejlepší v Anketě
V Chotěboři byla vyhlášena Anketa o nejlepší o-sportovce roku 2022. A závodníci našeho klubu tam byli dost vidět. Petra Fiala vyhrála v kategorii nejlepší o-závodník v lyžařském OB, když byly oceněny její výsledky na Mistrovství světa v LOB. V kategorii nejlepší závodník v trail-O vyhrál Ondřej Macek, který na Mistrovství světa v této disciplíně vyhrál zlato ve štafetách a stříbro v závodě Temp-O.
15. listopadu
Jak si vedli v roce 2022 naši závodníci v Rankingu
V Rankingu na konci sezóny 2022 je v ženách Jana Peterová na 4. místě a Jana Stehlíková je sedmá, v TOP 100 ještě jsou 36. Iveta Šístková, 43. Martina Zvěřinová, 47. Tereza Nováková, 54. Marta Fenclová, 59. Marta Lučanová, 78. Pavla Udržalová a 100. Klára Kosová. V mužích je Tomáš Kubelka pátý a Martin Roudný šestý (14. Matěj Kamenický, 17. David Procházka, 39. Radek Nožka, 62. Jan Grundmann, 68. Lukáš Hovorka, 69. Tomáš Udržal, 78. Petr Zvěřina a 84. Vladimír Lučan). Proti minulým rokům máme v Rankingu méně závodníků, alespoň jeden počítaný závod má 36 žen a 48 mužů (dříve jsme mívali v obou kategoriích skoro 70 závodníků zařazených do tohoto hodnocení). Vývoj umístění našich závodníků v Rankingu najdete tady.
15. listopadu
Vyšel Jantar 11/2022
Listopadové číslo Jantaru shrnuje vše, co se událo v pardubickém OB v druhé polovině října a na počátku listopadu - závěrečné závody Východočeského poháru, Rodinné štafety, soustředění na konci října. A také jsou v něm pravidelné rubriky. Na titulní stránce je fotka Johany Strykové ze závodu Vč. poháru v Chocni. Obsah čísla je tady.
14. listopadu
Reprezentace na rok 2023
V reprezentačním družstvu v orientačním běhu na rok 2023 jsou Jana Peterová (áčko) a Martin Roudný (Naděje).
6. listopadu
Naše družstva vyhrála oblastní mistrovství
V Mistrovství Vč. oblasti družstev vyhrálo naše žactvo před PHK a SHK. Celkově vyhrál i dorost, dospělí i veteráni.
6. listopadu
Podzimní Východočeský pohár žactva a dorostu
Skončil podzimní Východočeského pohár žactva a dorostu. Ze sedmi závodů se každému závodníkovi počítaly čtyři nejlepší výsledky. Naši mladí si vedli dobře. V D10C obsadily Nina Zvěřinová a Anička Horáková 4. a 5. místo, Bětka Kárníková byla desátá, kategorii D12C zcela ovládlo naše trio Hana Fenclová, Majda Froschová a Monča Munzarová, které obsadilo první tři místa, v D14C obsadila Ema Nožičková desátou příčku, v D16C byla Anna Kaláčová druhá, Lea Nožičková čtvrtá, Bětka Kuhnová sedmá a Terka Šmídová osmá a v D18C vyhrála Majda Kubíková. V H10C skončil Kuba Udržal čtvrtý a Fanda Pýcha devátý, v H12C vyhrál Matěj Kadaně, Ondra Lučan byl sedmý a Dan Macek desátý, v H12D skončil Filip Šabatka druhý, v H14C obsadili Fanda Goláň a Vítek Frosch 5. a 6. místo, v H14D vyhrál Petr Kadaník, v H16C byl první Marek Kadaně před Tomášem Flosem a v H18C byl Vojta Vališ sedmý. Ve výsledcích je celkem 83 našich závodníků.
6. listopadu
Vč. pohár dospělých a veteránů
Celoroční Východočeský pohár dospělých a veteránů měl na pořadu 17 závodů, každý závodník si mohl započítat devět nejlepších výsledků. A jak si vedli naši závodníci? V D21C vyhrála Marta Lučanová, Pavla Udržalová skončila třetí (8. Johana Vodičková, 10. Lucka Brožková, 11. Bára Škorpíková), v D21D vyhrála Zuzana Klimplová (4. Verča Barnetová). V H21C obsadili Petr Zvěřina a Tomáš Udržal 2. a 3. místo (11. Tomáš Deml), v H21D vyhrál Tomáš Procházka. V D35C vyhrála Petra Škodová, v D35D byla Eva Kokaislová třetí (9. Bára Kadaňová), v D45C skončila Pavla Švíglerová druhá (6. Jindra Horáková, 8. Táňa Pipková), v D55C obsadily Iva Lehárová a Laďka Víchová 5. a 6. příčku, v D55D byla Jana Kološová třetí, třetí byla i Jiřka Novotná v D65C. V H35C obsadil Petr Šabatka třetí místo, Olda Vodička byl čtvrtý (7. Libor Kříž, 8. Jan Fukátko), v H35D vyhrál Honza Kárník (5. Honza Kroupa, 7. Jirka Kuhn), v H45C obsadil Štěpán Držka druhé místo (5. Petr Fencl, 6. Jirka Belej), v H45D byl Luboš Macháček druhý, v H55C obsadil Láďa Jánek třetí místo (5. Jirka Fencl, 8. Vašek Roudný, 10. Olda Kološ), v H55D patří Zdeňku Cinkanovi šesté místo, v H65C obsadil Pavel Štěrba desátou příčku a v H65D skončili Petr Klimpl a Béďa Sáňka na 2. a 3. místě.
5. listopadu
Poslední letošní závod Vč. poháru
Poslední letošní závod východočeských oblastních soutěží se běžel první listopadovou sobotu v Chocni (Podhradí). Startovalo přes 150 pardubických závodníků. V ženách skončila Jana Peterová druhá, Martina Zvěřinová a Marta Lučanová obsadily 5. a 6. místo. V mužích naši závodníci ovládli kategorii H21C, kde obsadili prvních pět míst (Ondra Macek, Petr Zvěřina, Jonáš Fencl, Ondra Pipek a Michal Krpata), v H21D vyhrál Tomáš Procházka. V žákyních v D10N obsadily Bětka Horáčková a Soňa Šedová 8. a 9. místo, v D10C byla Nina Zvěřinová čtvrtá (9. Anička Horáková), v D12C vyhrála Majda Froschová před Mončou Munzarovou, Hana Fenclová byla šestá. V žácích vyhrál v H10N Kuba Lučan (4. Radim Zvěřina, 6. Martin Kakos), v H10C skončili Fanda Pýcha a Lukáš Udržal na 4. a 5. místě, v H12C vyhrál Matěj Kadaně, Ondra Lučan byl třetí a Štěpán Kárník šestý, v H12D obsadil Filip Šabatka třetí příčku a v H14C skončili Fanda Goláň a Vítek Frosch na 7. a 9. místě. V dorostu vyhrála Karda Pipková v D16 (5. Kačka Švíglerová, 6. Anna Kaláčová), v D18 byla Majda Kubíková šestá a v H16 se trio Marek Fajfr, Dominik Hájek a Tomáš Flos umístilo na 2. - 4. místě (7. Honza Hlavatý). Ve veteránkách skončila v D45C vyhrála Jindra Horáková, v D45D byla Zuzka Dvořáková druhá, v D55D vyhrála Eva Roudná (3. Jana Kološová) a v D65C skončila Jiřina Novotná druhá. Ve veteránech v H35D vyhrál Tomáš Kokaisl, v H45D vyhrál Luboš Macháček a Pepa Horáček byl třetí, v H55C obsadil Láďa Jánek 3. místo a v H65D vyhrál Petr Klimpl a Béďa Sáňka skončil třetí.
30. října
Krátká trať Vč. poháru v lesích u Hradce Králové
V neděli proběhlo v hradeckých lesích 16. kolo letošních oblastních soutěží. Pořadatelé ze SHK zvolili za centrum Biřičku. Startovalo skoro 130 pardubických závodníků, kteří si vedli dobře. V ženách (D21C) skončilo trio našich závodnic Marta Lučanová, Martina Waňková a Šárka Kulhavá na 3. - 5. místě, v D21D byla Zuzana Klimplová druhá. V mužích (H21C) vyhrál Tomáš Udržal a Petr Zvěřina byl třetí, v H21D byl Tomáš Procházka druhý. V žákyních v D10N skončila Bětka Horáčková třetí a Terka Břízová byla sedmá, v D10C se trojice Nina Zvěřinová, Anička Horáková a Bětka Kárníková seřadila na 5. - 7. místě, v D12C vyhrála Hanka Fenclová před Mončou Munzarovou, v D14C byla Ema Nožičková 11. a v D14D vyhrála Nela Kubíčková. V žácích byl v H10N první Radim Zvěřina a Kuba Lučam skončil třetí, v H10C obsadil Fanda Pýcha sedmé místo, v H12C vyhrál Matěj Kadaně, Ondra Lučan byl pátý a Štěpán Kárník sedmý, v H14C skončil Fanda Goláň sedmý. V dorostu v D16 vyhrála Klára Haasová a Anička Kaláčová byla třetí, v D18 skončila Majda Kubíková třetí a v H16 vyhrál Matěj Kadaně před Honzou Hlavatým. Ve veteránkách skončily druhé Petra Škodová v D35C a Kamila Kárníková v D35D, v D45C byla Jindra Horáková třetí, v D55D byla první Eva Roudná, první byla i Jiřka Novotná v D65C. Ve veteránech v H35D vyhrál Adam Zitka, v H45C byl Štěpán Držka druhý a v H65D obsadili Béďa Sáňka a Petr Klimpl druhé a třetí místo.
29. října
Říjnová soustředění
Školních prázdnin a svátku v říjnu využily tréninkové skupiny na svá soustředění. Tréninkové skupiny žactva byly v Prkenném dole, dorost a junioři měli teambuildingové soustředění v Teplicích nad Metují (Bischofstein).