Novinky

 • Jak to vidí Béďa – st 21. 03. 12:58
 • 25. února
  Petra Hančová na akademické MS v lyžařském OB v Estonsku
  Petra Hančová reprezentovala Českou republiku na Akademickém MS v lyžařském OB, které se konalo v Estonsku. V úvodním závodě ve sprintu dojela na solidním 8. místě. V závodě sprintových štafet jela s Petrem Horvátem a obsadili celkově pěkné 6. místo. Ve stíhačce (krátká trať s handicapovým startem podle výsledků sprintu) skončila po velké mapové chybě v úvodu na 11. místě. V závěrečném závodě na krátké trati s hromadným startem dojela na 14. místě.
  19. února
  Vyšel Jantar 2/2018
  Na titulní straně únorového čísla Jantaru jsou fotky ze soustředění nejmladšího žactva v Polničce. A právě články z nejrůznějších přípravných soustředění tvoří podstatnou část tohoto čísla. Vedle toho se v něm dočtete o Zimní olympiádě dětí a mládeže, o jednotlivých závodech Pardubického zimního poháru a Zimní hradubické ligy a další informace z dění v pardubickém OB na přelomu ledna a února. V druhé části je pak anketa Jantaru, představení soutěží OB v roce 2018, rozhovor s Tomášem Kubelkou a tradiční rubriky. Obsah čísla najdete zde.
  18. února
  Pardubický zimní pohár pokračoval v Černé u Bohdanče
  V neděli po obědě pokračoval Pardubický zimní pohár 6. kolem. Honza Věříš pozval na tento závod závodníky do Černé u Bohdanče (centrum bylo na místním obecním úřadě - děkujeme!). Na delší sprint připravil novou mapu Černá u Bohdanče (1:5000, E = 2 m) kolem bývalých písáků. Tratě vedly zpočátku na loukách a místních lesících kolem písáků (místy tam byl nepříjemný podrost), závěr se potom běžel ve vesnické zástavbě, vše bez převýšení. Ač byl únor, tak sníh byl v prostoru velkou vzácností. A počasí bylo na zimní běhání tak akorát - něco nad nulou. Tratě byly orientačně jednodušší (ale v lesících se při dohledávkách dalo něco ztratit), rozhodovala hlavně běžecká výkonost. V ženách byla nejrychlejší Bára Škorpíková, ale koeficientem se před ní dostala Pavla Švíglerová, třetí místo patřilo Laďce Víchové. V mužích dosáhl nejrychlejšího času Tomáš Kos, po přepočtu koeficientem ale úplně stejného výsledku dosáhl i Libor Kříž, takže se ve výsledcích dělí oba o první místo. Třetí místo obsadil Honza Václavek. Výsledky jsou zde.
  18. února
  Soustředění v Novém Městě na Moravě
  V závěru týdne proběhlo v Novém Městě na Moravě soustředění skupiny "14", kterého se zúčastnila dvacítka závodníků staršího žactva a části mladšího dorostu pod vedením Karla Haase. Účastníky čekalo běhání, lyžování a taky trochu teorie.
  11. února
  Martin Roudný vyhrál ZHL na Labských loukách
  V neděli pokračovala Zimní hradubická liga klasikou na Labských loukách v Hradci Králové (6. kolo). Běželo i 40 pardubických závodníků, kteří si vedli dobře. V mužské elitě jsme obsadili první tři místa - vyhrál Martin Roudný před Petrem Zvěřinou a Honzou Rusínem, desátý byl Tomáš Kos. V dámské elitě doběhla Anna Kopecká šestá a Klára Žaloudková osmá. Na trati H vyhrál Honza Václavek, Vojta Rusin byl třetí. V DK skončila Klára Haasová čtvrtá.
  8. února
  Petra Hančová na ME v lyžařském OB
  Petra Hančová reprezentovala ČR na Mistrovství Evropy v lyžařském OB v Bulharsku. Prvním závodem byl sprint, ve kterém dojela Petra na 17. místě (nejlepší z našich žen). Ve sprintových štafetách jela společně s Kubou Škodou a obsadili 7. příčku. Na krátké trati se jí tolik nedařilo, když obsadila 25. místo. Na klasické trati zajela výborně, obsadila 12. místo. V závěrečných štafetách Petra rozjížděla naši štafetu a přispěla k 6. místu České republiky.
  4. února
  Noční sprint PZP na Dukle
  V neděli v podvečer na Dukle pokračoval Pardubický zimní pohár nočním trochu delším sprintem. Petr Fiala připravil mapu U Kašpara III (1:4000, e = 2m, mapový klíč ISSOM 2007) a na ní postavil pěkné tratě. Třetina tratí byla v Dukelském lesíku (převážně dobře průběžný lesopark), zbytek mezi baráky sídliště Dukla. Sešla se čtyřicítka závodníků. V mužích opět vyhrál Libor Kříž, druhý byl Jarda Vávra a třetí Petr Šabatka. V ženách docílila nejlepšího času Viky Vojtíšková, ale koeficientem se před ní dostaly Pavla Švíglerová a Zuzka Klimplová. Kompletní výsledky najdete zde.
  4. února
  Žactvo v Polničce
  V závěru týdne mělo nejmladší žactvo soustředění v Polničce. Sněhu moc nebylo a tak náplní byly dva mapové tréninky, turistika, běžecký trénink, hry venku i v tělocvičně. Dvacítka dětí si to užila.
  2. února
  Zimní olympiáda dětí a mládeže
  Na Zimní olympiádě dětí a mládeže reprezentovala v lyžařském orientačním běhu Pardubický kraj pětice závodníků LPU. V úvodním sprintu vybojovala Agi Moskvová pro Pardubický kraj bronz, z pardubických závodníků si nejlépe vedla Bára Pušová, která v D16 skončila na 11. místě (15. Kačka Koberová), v H16 dojel Lukáš Fejfar 14., v mladších skončili Michal Krpata a Markéta Mrskočová ve třetí desítce. Ve středu se opět v biatlonovém areálu v Letohradě jely mix štafety. Mezi mladšími skončila dvojici Moskvová, Zrník na 13. místě, duo Markéta Mrskočová, Míša Krpatová dojelo ve třetí desítce. Mezi staršími skončily naše štafety skoro za sebou, duo Kačka Koberová a Lukáš Fejfar skončilo na 10. místě, dvě místa za ním dojela dvojice Bára Pušová, Honza Moravec. V závěrečné krátké trati, která se jela v Čenkovicích si výborně vedla Kačka Koberová, která obsadila 5. místo, Lukáš Fejfar byl 17., další opět dojeli ve třetí desítce.
  29. ledna
  Dorost na soustředění v Jizerských horách
  Dorostenci a junioři byli v závěru posledního lednového týdne na lyžařském soustředění v Horním Polubném v Jizerských horách. Sníh byl, lyžování bylo velmi dobré.
  28. ledna
  Vinice kros 2018
  V neděli jsme uspořádali další ročník Vinice kros (závod Zimní hradubické ligy). Za poměrně teplého, ale sychravého počasí běželo 61 závodníků. Šéfem pořádání byl Karel Haas, který si také závod zaběhl a skončil v HE na 6. místě, místo před ním byl Petr Frosch. V dámské elitě doběhla Pavla Horová druhá a Anička Kopecká čtvrtá. Na trati D byla Pavla Švíglerová druhá (5. Renata Haasová), v H jasně vyhrál Fíla Haas (4. Libor Kříž, 5. Štěpán Froš), v DK doběhly spolu na prvním místě Kačka Švíglerová, Klára Haasová a Ema Vošahlíková, v HK se trio Péťa Fencl, Ondra Šípek a Vítek Frosch seřadilo na 3. - 5. místě.
  25. ledna
  Orientační běžci opět mezi nejlepšími
  Na tradičním vyhlášení nejlepších sportovců Pardubic opět nechyběli orientační běžci. Mezi desítkou dospělých byla za své výsledky v roce 2017 vyhlášena Jana Knapová, mezi čtyřmi družstvy mládeže náš tým dorostu (cenu přebírali Martin Roudný a Jonáš Fencl) a mezi šestice trenérů byl oceněn Honza Kaplan.
  22. ledna
  Petra Hančová jede na Mistrovství Evropy
  Petra Hančová bude reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy v lyžařském OB počátkem února v Bulharsku (horské středisko Jundola v pohoří Rila).
  22. ledna
  Lyžařský OB: zlato a stříbro pro Petru Hančovou
  Čtveřice pardubických závodníků jela o víkendu tři celostátní závody v lyžařském OB. V sobotu dopoledne se jel český šampionát ve sprintu v okolí golfu v Mariánských Lázních, Petra Hančová si dojela pro mistrovský titul. Odpoledne se pak v německém lyžařském areálu Silberhütte jelo M ČR na krátké trati, Petra si dojela pro stříbrnou medaili. V nedělním žebříčkovém závodě v Silberhütte skončila Petra v elitě třetí. V dorostenkách jely všechny tři závody Kačka Koberová s Bárou Pušovou, v početně hodně obsazené kategorii si nejlépe vedla Kačka ve sprintu, když skončila osmá, další výsledky - vždy druhá desítka.
  15. ledna
  Vyšlo první číslo Jantaru roku 2018
  Bylo vydáno první letošní číslo Jantaru. Na 32 stránkách je vše podstatné, co se událo v pardubickém OB na přelomu roku (závody Pardubického zimního poháru, závody Zimní hradubické ligy, Maratón míčových her, soustředění), ale i třeba reportáž z orienťácké Číny. Velká pozornost je ale věnována v tomto čísle i novinkám v nadcházející sezóně. V čísle jsou i tradiční rubriky. Obsah 32 stran (na titulní straně je fotka ze startu Štědrodenního překvapení) najdete tady.