Novinky

2. listopadu
Pardubičtí závodníci v reprezentaci OB na rok 2021
V české o-reprezentaci na rok 2021 na pardubický orienťák poměrně velké zastoupení. V elitním týmu je Jana Knapová, v A týmu patří místo Tomáš Kubelkovi, v družstvu nadějí jsou zařazení Jana Peterová a Martin Roudný a mezi sledovanými je Jan Rusin.
Mezi sledovanými juniorské o-reprezentace na rok 2021 je Šimon Mareček.
31. října
Skončily oblastní soutěže družstev
V oblastním mistrovství družstev žactva jsme letos skončili třetí. Na skvělé výkony žactva PHK jsme letos neměli, dost mrzí prohra o pět bodů se SJC, stačilo, kdybychom měli vždy obsazeny po dvou lidech v kategorii ve všech závodech (to bohužel neplatilo pro D12 a občas pro H14). Nejvíce bodů získali holky v D14 (Klára Haasová, Karda Pipková a Kačka Švíglerová), kluci v H12 (Maty Kroupa a Vítek Frosch) a Adámek Štichhauer v H14. Další kategorie se počítaly z konečných výsledků žebříčku jednotlivců. Dorost jasně vyhrál, dospělí nestačili na PHK, veteráni byli první, ale jejich náskok před PHK nebyl tak velký jako obvykle.
29. října
Připravujeme zázemí pro klub
Chceme vybudovat nové zázemí (klubovnu, šatny, sklad) pro náš klub. Koupili jsme pozemek, na kterém nyní proběhla brigáda (posekání trávy, zbavení se náletových dřevin, atd.). A také probíhají přípravy na stavbu (ale to není vůbec jednoduché - přípojky, stavební povolení, peníze). Držte palce, ať to vyjde.
29. října
Skončil letošní Vč. pohár
Skončil Východočeský pohár 2020. Letošní oblastní soutěže ve východních Čechách měly kvůli koronaviru velmi málo závodů. Na jaře se neběhalo vůbec, na podzim se odehrálo jen sedm závodů z 12 naplánovaných. Všechny proběhly v září a první sobotu v říjnu…. Sezóna byla tedy velmi krátká. Ze sedmi závodů se počítaly čtyři nejlepší výsledky. V žactvu a dorostu se z žebříčku dávaly licence, letos ti nejlepší získali i áčko. V konečných výsledcích najdete celkem 210 jmen závodníků LPU.
Žactvo: Naši žáci si vedli se střídavými úspěchy. V D10C si skvěle vedla Hanička Fenclová, která vyhrála dva závody a ve třech skončila na druhém místě a to ji vyneslo vítězství s obrovským náskokem. Velmi milým překvapením byly výkony (a výsledky) Monči Munzarové, čtvrté místo je velmi pěkné. V první desítce skončily ještě Majda Froschová a Verča Zitková. V D12C se nejlépe umístila Julča Dominová, ale rozhodně měla na víc, další holky skončily hodně vzadu. Výborně běhala děvčata v D14C, Klára Haasová vyhrála dva závody, Karda Pipková a Kačka Švíglerová pak jeden; celkově to vyneslo Kláře druhé, Kardě třetí a Kačce páté místo; dobře běhala i Kačaba Dvořáková. V D14D si odnesla vítězství v malé konkurenci Adéla Kubíková. Pěkné jsou výsledky kluků v H10C, Matěj Kadaně skončil čtvrtý a Štěpán Kárník sedmý (oba stáli aspoň jednou na stupních vítězů), hezké je i 11. místo Dana Macka. V H12C skončili v první desítce Maty Kroupa a Vítek Frosch, oba byli v jednom závodě třetí. V H14C se Adamu Štichhauerovi podařilo prosadit do TOP10, celkově skončil na pěkném osmém místě.
Dorost: V D16 Terka Brožková dlouho vedla, pak ale některé závody neběhala kvůli M ČR a nakonec skončila třetí. V D18 výborně běhala Verča Kološová a celý žebříček s jasným náskokem zaslouženě vyhrála, dost se dařilo i Johance Vodičkové, která jen těsně v posledním závodě přišla o druhé místo. V H16 se v TOP 10 umístil jen Vojta Vališ. Kategorii H18 jasně ovládli naši kluci. Ze souboje vyšel překvapivě nejlépe Vojta Váňa, druhý skončil Marek Mrskoč, těsně na třetím místě se umístil Vojta Šišma.
Dospělí: V žebříčku jsou nejvýše ti, kteří absolvovali dostatek závodů. V ženách mile překvapila Bára Škorpíková, která obsadila třetí příčku, Martě Lučanové stačily dva závody k devátému místu. V mužích nikdo z našich závodníků neměl potřebný počet čtyř závodů, aby se objevil v žebříčku na čelných místech.
Veteráni: Veteráni se snažili a letos vybojovali řadu výborných umístění. V D35D vyhrála Radka Zitková, v D45D byla první Simča Petrásová, v D55C obsadila Laďka Víchová druhou příčku. V H35C překvapil Honza Fukátko druhým místem, v H35D vyhrál Pavel Hovorka, v H45C dost překvapivě vyhrál Jirka Belej a Péťa Fencl byl třetí.
20. října
Rušíme
V návaznosti na nařízení vlády rušíme všechny klubové akce do 3. 11. 2020. Pro individuální tréninky sledujte informační systém klubu.
12. října
Vyšel Jantar 10/2020
Trojnásobný juniorský mistr ČR Martin Roudný je vyfocen na titulní stránce letošního desátého čísla Jantaru. V článcích se dočtete o mistrovstvích ČR (klasika, štafety, krátká trať, o veteraniádách ČR (klasika, krátká trať, sprint) i o všech závodech Východočeského poháru na přelomu září a října. Nechybí pravidelné rubriky a také se dozvíte něco nového o přípravě nové klubovky LPU. Obsah čísla je zde.
4. října
Pavla Švíglerová a Květa Kubíková druhé na Veteraniádě ČR ve sprintu
Pětice našich veteránů poběží v neděli Veteraniádu ČR ve sprintu v zámku Kynžvart. Pavla Švíglerová (D40) a Květa Kubíková (D70) si odvezly druhá místa, Olda Vodička (H40) a Vašek Farář (H65) obsadili čtvrtá místa.
4. října
Testy mládeže na Dukle
V neděli proběhly v Pardubicích (Městský atletický stadión na Dukle a ZŠ Staňkova) další srovnávacích testy mládeže. Zúčastnilo se jich i 11 pardubických dorostenců. V úvodní trojce někteří běželi velmi dobře - Kačka Koberová 11:24, Verča Kološová 12:13, Terka Brožková 12:30; Lukáš Fejfar 9:58, Vojta Váňa 10:34, Danda Štichhauer 10:34. Po trojce byl teoretický OB, test pozornosti a O-400 m.
3. října
Dvě juniorská zlata z M ČR na krátké trati
V sobotu startovalo přes 30 našich nejlepších závodníků na Mistrovství ČR na krátké trati, které proběhne ve velmi skalnatých terénech Kunraticích u České Kamenice. Ze šampionátu jsme si dovezli dvě zlaté medaile z kategorie juniorů, několik dalších pěkných výsledků, ale také několik zklamání. V juniorkách jasně vyhrála Jana Peterová. V juniorech si pro své letošní třetí mistrovský titul doběhl s velkým náskokem Marrtin Roudný (chybující Honza Rusin skončil na 11. místě, Venda Roudný byl dvacátý). V ženách Jana Knapová pokazila první dvě kontroly, pak ji už to tak natáhlo a skončila na 9. místě, jedno místo před Ivetou Šístkovou, velmi pěkná je i 13. příčka Martiny Zvěřinové, Petra Hančová doběhla ve třetí desítce. V mužích udělal Tomáš Kubelka několik chyb a to stačilo na 9. místo, solidní je i 18. místo Radka Nožky. V H18 se naše čtveřice Lukáš Fejfar (milé překvapení) Šimon Mareček, Ondřej Pipek a Ondřej Macek seřadila na 11. - 14. místě. Filip Jelínek skončil 23. V H16 pokazil Filip Haas začátek, nakonec skončil na 15. místě, Danda Štichhauer byl deset příček za ním. Vůbec se nedařilo dorostenkám.
3. října
Klasika Vč. poháru v Markoušovicích
Skoro 150 pardubických závodníků bylo na startu 7. kola Východočeského poháru, které pořádala TJ Lokomotiva Trutnov v Markoušovicích. V ženách (D21C) skončily Šárka Kulhavá a Bára Škorpíková na 4. a 5. místě, v D21D obsadila Lenka Žemličková 2. příčku. V mužích (H21C) byl Vladimír Lučan pátý a Tomáš Kos sedmý, v H21D skončil Tomáš Procházka druhý. V žákyních v D10N obsadila Nikča Odvodyová páté místo, v D10C překvapila vítězstvím Majda Froschová, těsně za ní na druhém místě byla Hana Fenclová (7. Monika Munzarová, 10. Verča Zitková), v D14C si pro vítězství doběhla Karda Pipková, pátá byla Kačka Švíglerová, sedmá Lea Nožičková a desátá Kačaba Dvořáková; v D14D byla Adéla Kubíková třetí. V žácích v H10C byl Matěj Kadaně pátý (7. Štěpán Kárník, 9. Ondra Lučan), v H14C byl Adam Štichhauer čtvrtý. V dorostu vyhrála Verča Kološová v D18, v H18 obsadili Vojta Váňa, Mára Mrskoč a Adam Novák první tři místa. Ve veteránkách vyhrála v D35C s velkým náskokem Marta Lučanová, v D35D byla první Šárka Odvodyová, v D45D vyhrála jasně Simča Petrásová, v D55D vyhrála Dana Francová Julínková a v D65C skončila Stáňa Kellnerová druhá. Ve veteránech v H35C doběhl Libor Kříž druhý a v H45C vyhrál Jirka Belej.
28. září
Martina Zvěřinová a Marta Lučanová vyhrály Veteraniádu ČR na krátké trati
Třicítka našich nejlepších veteránů (běželo jich skoro 30) startovalo ve sváteční pondělí v Křižánkách, kde se za deštivého počasí konala Veteraniáda ČR na krátké trati. Skvěle si vedly Martina Zvěřinová (D35) a Marta Lučanová (D40), které své kategorie s velkým náskokem vyhrály. V D70 přidala Květa Kubíková třetí příčku. Přehled umístění v nejlepší desítce - D35: 1. Martina Zvěřinová, D40: 1. Marta Lučanová, 8. Pavla Švíglerová, 9. Radka Zitková, D60: 6. Iva Knapová, 8. Laďka Víchová, D70: 3. Květa Kubíková, H35: 5. Vladimír Lučan, H40: 5. Oldřich Vodička, H60: 10. Pavel Štěrba.
28. září
Deštivá klasika Vč. poháru v Javornici
Závod Východočeského poháru se běžel v pondělí, na státní svátek. Běžela se klasika za pořadatelství SRK s centrem v Javornici. Na stratu bylo 110 pardubických závodníků (bohužel zřejmě kvůli deštivému počasí celá řada přihlášených nedorazila). V ženách skončily Doubravka Jansová a Bára Škorpíková na 4. a 5. místě (7. Martina Valachová, 8. Marta Fenclová), v mužích byl Jonáš Fencl devátý. V žákyních skončila v D10N Nikča Odvodyová čtvrtá, velmi odbře si vedla děvčata v D10C, Hanička Fenclová byla druhá, Monča Munzarová třetí, Majda Froschová pátá a Lída Fukátková devátá, stejně dobře běžely holky v D14C - Klára Haasová vyhrála, Karda Pipková byla třetí, Kačka Švíglerová sedmá a Kačaba Dvořáková devátá. V žácích v H10C skončil Štěpán Kárník pátý a Ondra Lučan desátý, v H12C se trio Vítek Frosch, Matěj Lučan a Matyáš Kroupa seřadilo na 8. až 10. místě, v H14C doběhl Adam Štichhauer devátý. V dorostu v D16 skončila Terka Brožková druhá, druhá byla v D18 i Johanka Vodičková, druhý byl v H16 i Danda Štichhauer, v H18 obsadili Vojta Šišma a Vojta Váňa 2. a 3. místo. Ve veteránkách v D35D vyhrála Šárka Odvodyová a v D45D byla první Simča Petrásová. Ve veteránech vyhrál v H35C Honza Hovorka a Honza Fukátko byl třetí, v H35D byl první Aleš Jirásek a Pavel Hovorka skončil třetí, v H45C se Jirka Fencl a Petr Fencl seřadili na 2. a 3. místě, v H45D byl Luboš Macháček druhý, v H55D byl Petr Valach také třetí, v H65D byl Petr Klimpl druhý, druhý byl i Pepa Málek v H75C.
27. září
Krátká trať Vč. poháru v Konecchlumí
V neděli pokračoval Východočeský pohár 5. kolem, které uspořádal SJC v Konecchlumí. Běželo 120 závodníků LPU (bohužel hodně závodníků, hlavně žactva, na startu nebylo). Na rychlých tratích jsme si vedli s hodně střídavými úspěchy. V mužích (H21C) dokázal po nemoci se zotavující Jonáš Fencl, že umí a s přehledem vyhrál; v H21D vyhrál Mirek Lenner. V ženách doběhla Bára Škorpíková čtvrtá, Marta Fenclová šestá a Doubravka Jansová osmá. V žákyních obsadila Nina Zvěřinová v D10N třetí místo (5. Anička Horáková, 8. Bětka Kárníková), v D10C znovu vyhrála Hanička Fenclová, druhým místem překvapila Monča Munzarová, sedmá byla Eliška Macháčková, v D14C obsadily Klára Haasová a Karda Pipková čtvrté a páté místo (9. Kačka Švíglerová). V žácích v H10C skončil Matěj Kadaně čtvrtý a Štěpán Kárník desátý, v H12C byl Fanda Goláň osmý. V dorostu v D18 vyhrála Verča Kološová před Johankou Vodičkovou (5. Bára Pušová), v H16 byl Fíla Haas třetí, v H18 obsadili Ondra Macek, Vojta Váňa, Mára Mrskoč a Lukáš Fejfar první čtyři místa (6. Vojta Šišma). Ve veteránkách byla v D35C Renata Haasová druhá a v D55C byla Jiřka Novotná třetí. Ve veteránech v H35C vyhrál Honza Hovorka, v H35D byl Pavel Hovorka druhý, v H45C vyhrál Jirka Belej, v H45D byl Honza Vališ třetí a v H55D obsadili Zdeněk Cinkan a Miloš Lulay druhé a třetí místo.
26. září
M ČR štafet: stříbro a dvě čtvrtá místa
V sobotu startovaly pardubické štafety na Mistrovství ČR štafet, které uspořádal AOP v Jakubčovicích (u Opavy). Běželo se za velkého chladu, v "zeleném" lese na zbytečně dlouhých tratích. Skvěle běžely naše ženy, které v sestavě Janča Peterová, Martina Zvěřinová a Janďa Knapová vybojovaly po velmi dobrých výkonech na všech úsecích stříbrnou medaili. Pěkně si vedlo i béčko (Terka Nováková, Petra Hančová a Iveta Šístková), které obsadilo osmou příčku, céčko skončilo na 16. místě. Muži ve složení Matěj Kamenický, Martin Roudný a Tomáš Kubelka se stále pohybovalo na špici závodu, al v závěru na své soupeře nestačili, doběhli na 4. místě a mají stejně jako loni nepopulární bramborovou medaili (další tři naše štafety obsadily 16., 27. a 44. místo. Těsně čtvrtí skončili po nervy drásajícím finiši o bronz i naši dorostenci v sestavě Ondra Pipek, Šimon Mareček a Filip Haas, béčko (Ondra Macek, Danda Štichhauer a Kryštof Jelínek) skončilo osmé, pěkné je 15. místo céčka, další dvě naše štafety doběhly v závěru výsledkové listiny. Áčko dorostenek (Terka Fejfarová, Míša Srbová a Kačka Koberová) po řadě chyb skončilo na 10. místě, béčko bylo v cíli dříve, ale díky špatné kontrole na druhém úseku bylo disk.
20. září
Veteraniáda na klasice - Iva Knapová vyhrála
Veteraniáda ČR na klasické trati proběhla v neděli v kopcích u Vírské přehrady, běželo se ve stejném terénu a na stejné mapě jako den předtím bylo mistrovský závod dospělých, juniorů a dorostu. Běželo i 15 závodníků LPU. Skvěle si vedla Iva Knapová, která vyhrála v kategorii D60. Velkým překvapením bylo třetí místo Pavly Švíglerové v D40. V první desítce ještě doběhl Honza Knap - 10. místo v H60.