Novinky

24. listopadu
Klokan kros vyhráli Marta Fenclová a Martin Roudný
V neděli zamířilo přes 70 pardubických o-běžců na Klokan kros do Hradce Králové. A vedli si velmi dobře. Na nejdelší trati mužů (11 km) vyhrál Martin Roudný a Petr Zvěřina byl čtvrtý, na nejdelší trati žen (7.5 km) byla nejlepší Marta Fenclová, Martina Zvěřinová byla třetí, Iveta Šístková čtvrtá, Pavla Horová šestá a Jana Peterová sedmá. Na trati mužů 7.5 km vyhrál Tomáš udržal před Filipem Haasem (6. Daniel Štichhauer, 8. Jan Václavek, 9. Jan Czagan, 10. Michal Krpata). V ženách (5 km) byla jasně nejrychlejší Marta Lučanová (8. Alžběta Lehárová), na stejné trati mužů byl druhý Matyáš Oberreiter. Na trati 3.5 km byl Adam Štichhauer čtvrtý (6. Patrik Stohanzl) a Karolína Pipková a Klára Haasová obsadily 2. a 3. místo (8. Julie Dominová). Trať 2.5 km - v H byl Ondřej Lučan třetí a Matyáš Kroupa pátý (8. Matěj Kadaně) a vyhrála Barbora Sluková před Hanou Fenclovou (6. Veronika Zitková, 8. Gita Macková). Běžely i nejměnší děti na trati 1 km, kde v děvčatech skončila Markéta Zitková čtvrtá.
24. listopadu
Petra Hančová vyhrála Anketu
Petra Hančová vyhrála anketu Nejlepší LOB závodník roku 2019. Experti ocenili především její bronzovou medaili na Zimní univerziádě, výsledky na MS a ME, ale i dva tituly mistryně ČR v lyžařském OB. Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo na o-gala v Jablonci nad Nisou.
17. listopadu
Zakončení sezóny v Orlických horách
Klubový závěr sezóny proběhl za ideálního počasí v závěru týdne v horské chatě Radost nedaleko Deštného v Orlických horách. Pořadatelský subjekt Zelý a lopaty (Honza Zelinka, bratři Kosové, Honza Juraca a Lukáš Hovorka) připravil bohatý program pro téměř stovku účastníků.
11. listopadu
Vyšel Jantar 11/19
Listopadové číslo Jantaru má na titulní stránce fotku vítězné štafety LPU na Rodinných štafetách (Roudní). To značí, že uvnitř čísla je rozsáhlý článek o této akci. Další články jsou o letošních závěrečných závodech Východočeského poháru (včetně námi pořádaného závodu v Přelovicích), o soustředění v Prkeňáku i o HROBu v Radvanicích. Ale je tam i toho více, vedle tradičních rubrik i další zajímavosti. Obsah čísla je zde.
2. listopadu
Jak jsme si vedli v oblastních soutěžích 2019
Žactvo - podzim (v žebříčku 69 závodníků LPU): V D10C si výborně vedla Hana Fenclová, která skončila třetí, pěkná jsou i další umístění v první desítce - 5. Terka Macháčková, 7. Ema Nožičková, 9. Verča Zitková, 10. Majda Froschová. V D12C stála Karda Pipková na stupních vítězů za třetí místo, Kačka Švíglerová skončila desátá (v D12D byla Adéla Kubíková třetí). V D14C byla Klára Haasová čtvrtá. V H10C skončil Maty Kroupa na třetí příčce, Matěj Kadaně byl osmý, v H12C obsadil Vítek Frosch devátou příčku a v H14C byl Ondra Šípek sedmý.
Dorost a dospělí (61 závodníků LPU): V D16 obsadily Johana Vodišková a Adéla Bártová 7. a 8. místo, v D18 skončila Jana Kovářová čtvrtá, v D21C jasně vyhrála Marta Fenclová, Bára Škorpíková byla šestá. V H16 skončil Lukáš Fejfar pátý, v H18 jasně vyhrál Vojta Šišma, v H21C byl nejlepší Petr Zvěřina na 11. místě.
Veteráni (142 závodníků z LPU): V D35D skončily Simča Petrásová a Eva Kašparová na 4. a 5. místě, v D45C skončila Jitka Demloová na krásném třetím místě, v D55C jasně vyhrála Laďka Víchová a v D65C obsadila Květa Kubíková 3. místo. V H35C skončili Olda Vodička a Petr Šabatka na 2. a 3. místě, v H35D vyhrál Pavel Hovorka, v H45C skončil Jirka Belej na 3., třetí byl i v H55C Vašek Farář, v H55D byl Miloš Lulay druhý a v H65D obsadili Petr Klimpl a Jarda Fridrich první dvě místa.
2. listopadu
Družstva v oblasti - žactvo třetí, dorost, dospělí i veteráni vyhráli
V Mistrovství Vč. oblasti družstev 2019 skončilo naše žactvo na 3. místě za PHK a JIL. Dorost, dospělí i veteráni vyhráli.
2. listopadu
Pořádali jsme Vč. pohár v Přelovicích
V sobotu jsme v Přelovicích uspořádali poslední letošní závod Vč. poháru. Pořádání bylo na poslední chvíli dost zkomplikováno kolizí s velkým honem ve stejném lese, o kterém jsme se dozvěděli v pátek pozdě odpoledne. Po jednání se našlo kompromisní řešení, při kterém jsme se s tratěmi nedostali do půlky lesa a museli jsme tak přestavět 13 tratí (a tedy vytisknout skoro 400 nových map a popisů). Nasazením Honzy Fukátko (stavitel tratí) a pár dalších jsme to zvládli... Běžela se klasika na mapě Černý Nadýmač, kterou připravili Honza Věříš a Ondra Pipek, celému pořádání šéfoval Kamil Pipek. V den závodu proběhlo vše bez problémů, tisícovka závodníků snad byl spokojena, byť počasí moc nevyšlo (oblačno, mrholení, zima).
Přes 150 závodníků LPU běželo a vedli si docela dobře. V ženách v D21C jasně vyhrála Marta Fenclová, Bára Škorpíková byla pátá a Iva Knapová devátá, v D21D obsadily Berenika Držková a Lenka Žemličková 2. a 3. místo. V mužích v H21C doběhl Miloš Kafka na devátém místě, v H21D vyhrál Honza Hovorka a Olda Kos byl třetí. V žákyních v H10N skončila Anička Kroupová čtvrtá, v D10C byla Ema Nožičková třetí a Monika Munzarová devátá, v D12C doběhla Karda Pipková třetí, v D14C skončila Klára Haasová třetí a Markéta Mrskočová byla osmá. V žácích v H10N skončil Vítek Semerád osmý, v H10C byl Maty Kroupa druhý a Matěj Kadaně sedmý, v H12C skončil Vítek Frosch šestý a Franta Goláň byl desátý, v H12D vyhrál Petr Kadaník. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová, v H16 byl první Fíla Haas a třetí skončil Lukáš Fejfar a v H18 byl první Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35D doběhla Eva Kokaislová druhá, v D45D byla Katka Štichahuerová třetí a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35D vyhrál Pavel Hovorka a v H65D byl první Petr Klimpl.
30. října
Soustředění Prkeňák
Od soboty do středy byla sedmdesátka žáků a dorostenců LPU na soustředění v Prkenném dole. V neděli za krásného počasí zdolali ti starší Sněžku (z Karpacze), ti mladší došli do Trutnova přes Stachelberg. I na ostatní dny byl připraven bohatý program (turistika, hry, běhání).
26. října
Východočeský pohár pokračoval ve Vyhnánově
Klasickou trať Východočeského poháru připravil v sobotu OK 99 Hradec Králové v kempu Nesytá ve Vyhnánově. V mužích v H21C s velkou převahou vyhrál Martin Roudný, v H21D skončil Michal Kober na 2. V ženách v D21C skončila Marta Fenclová třetí. V žákyních v D10N byla Markéta Zitková pátá, v D10C obsadily Hana Fenclová a Ema Nožičková 3. a 4. místo (8. Tereza Macháčková, 10. Veronika Zitková), v D12C skončily Karda Pipková a Kačka Švíglerová na 4. a 5. místě, v D14C byla Klára Haasová sedmá. V žácích doběhl v H10N David Flos druhý (5. Ondřej Lučan, 7. Pepa Potůček), v H10C byla Matěj Kadaně šestý, v H12C Vítek Frosch devátý a v H14C Vojta Vališ desátý. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová před Kačkou Koberovou, v H16 byl Fíla Haas druhý, v H18 obsadil Honza Vališ třetí místo. Ve veteránkách v D35C jasně vyhrála Marta Lučanová, v D35D byla Eva Kašparová třetí, v D45D skončila Katka Štichhauerová také třetí a v D55C obsadila Laďka Víchová druhé místo. Ve veteránech v D35C skončil Petr Šabatka druhý.
23. října
Zemřel Jarda Fridrich (*23. 1. 1945; + 23. 10. 2019)
Ve středu 23. října si šel naposledy zaběhat Jaroslav Fridrich (LPU4501), při běhání mu vypovědělo službu jeho srdce. Jarda začal s orienťákem v roce 1981, postupně se vypracoval ve výborného závodníka, patřil dlouho ke špičkovým veteránům své kategorie. Byl výborným trenérem dorostu, který vedl celou řadu našich úspěšných závodníků. Dlouholetý šéf startu na všech námi pořádaných závodech. A hlavně skvělý kamarád a výborný společník. Budeme vzpomínat...
20. října
Juniorská reprezentace na trok 2020
Do juniorské reprezentace na rok 2020 byli zařezení Jana Peterová, Martin Roudný a Jan Rusin, mezi sledovanými jsou Ondra Volák a Hubert Waněk.
20. října
Roudní obhájili vítězství v Rodinných štafetách
27. ročník Rodinných štafet připravili Karel Haas a Jan Kaplan v Brumbárově, kde bylo velmi pěkné centrum v areálu místního sboru dobrovolných hasičů. Závodníky čekal hezký les, pěkné tratě, mapové překvapení, přijatelné počasí a výborná organizace. Startovalo 34 štafet v kategorii LPU. Loňské vítězství s přehledem obhájili Roudní (Venda, Vašek, Martin), se ztrátou skoro devíti minut byli druzí Štěrbovi/Lučanovi (Marta, Pavel, Zbyněk), další čtyři minuty zpět doběhli na třetí příčce Kosáci (Olda, Radek a Tomáš), 4. Haasovi, 5. Fridrichovi, 6. Rusinovi, 7. Hovorkovi, 8. Pipkovi, 9. Kárníkovi/Krpatovi, 10. Fukátkovi.
19. října
Další závod Vč. poháru v Radvanicích
Les nad Radvanicemi byl v sobotu dějištěm dalšího závod Východočeského poháru. Start Náchod tam pořádal kopcovitou klasickou trať, na které běželo přes 140 závodníků LPU. A vedli si docela dobře. V ženách byla Marta Fenclová třetí, v mužích v H21C skončil Jonáš Fencl druhý a Petr Zvěřina čtvrtý (trať tréninkově běžela i Martina Zvěřinová, na 16. místě porazila řadu mužů), v H21D byl Tomáš Procházka třetí. V žákyních v D10N skončila Johana Stryková sedmá, v D10C byla Ema Nožičková čtvrtá, Hana Fenclová, Terka Macháčková, Majda Froschová a Monča Munzarová se seřadily na 6. - 9. místě, v D12C skončila Karda Pipková druhá a Saša Ticháí devátá, v D14C obsadila Klára Haasová třetí místo, Anežka Sádovská byla čtvrtá a Lucka Skořepová sedmá. V žácích v H10C vyhrál Maty Kroupa, Štěpán Kárník tam byl šestý, v H12C skončil Vítek Frosch pátý a v H14C skončil Ondra Šípek druhý a Vojta Vališ pátý. V dorostu v H16 byli Fíla Haas a Vojta Váňa na 2. a 3. místě, v H18 vyhrál Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35C skončila Pavla Švíglerová třetí, v D45C obsadila Renata Čermáková třetí příčku, třetí byla i v D55C Iva Lehárová a v D55D skončila Olima Smrčková druhá. Ve veteránech v H35C vyhrál Petr Šabatka před Oldou Vodičkou, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H55D vyhrál Miloš Lulay před Vláďou Víchou a v H65D byl první Jarda Fridrich.
16. října
Pokračovala Liga škol
Ve středu pokračovala Liga škol v orientačním běhu druhým závodem s centrem na rohu studáneckého lesa (ulice V Zahrádkách a K lesu). Dopolední déšť ustal v poledne, ale bohužel se projevil v účasti, když se na start nedostavilo přes 50 přihlášených dětí, nakonec jich běželo 150. V jednotlivých kategoriích vyhráli - D10: Monika Munzarová, D12: Ema Nožičková, D14: Klára Chrbolková, H10: Matěj Kadaně, H12: Matyáš Kroupa a H14: Filip Haas. Výsledky tohoto kola i pořadí po dvou kolech najdete na webu ligy škol.
14. října
Vyšel Jantar 10/2019
Říjnové číslo Jantaru má 20 stran. Najděte v něm reportáže z českých šampionátů, které se uskutečnily na přelomu září a října (klasika, štafety a družstva), článek z Juniorského evropského poháru, výsledky prvního závodu jubilejního 50. ročníku Ligy škol v orientačním běhu a články z dvou závodů Vč. poháru (z toho u Pecky je i fotka na titulní straně). Pochopitelně nechybí ani tradiční rubriky (Pět otázek, program, střípky). Obsah čísla najdete tady.