Novinky

 • Jak to vidí Béďa – ne 21. 07. 18:41
 • Facebook klubu
  16. června
  Dvoje béčka u Brna
  O víkendu běželo skoro 70 pardubických závodníků dva závody žebříčku B-Čechy ve Vranově (u Brna).
  V sobotu se za velkého tepla běžela fyzicky dost náročná klasika. V žákyních skončila v D10C Hanička Fenclová sedmá, v D14B byla z našich nejlepší Klára Haasová na 18. místě. Výborně si vedla děvčata v D16B, vyhrála Terka Fejfarová před Kačkou Koberovou, Bára Pušová byla čtvrtá, v D18B obsadila Berenika Držková 10. místo, v D20B skončila Bára Škorpíková druhá. V ženách obsadila Marta Fenclová čtvrtou příčku. Ve veteránkách byla v D35 Dana Mrskočová na 9. a 10. místě, v D45 skončila Iva Knapová devátá, v D55 obsadila Jana Juračková čtvrté místo, v D60 obsadily Laďka Víchová a Jiřka Novotná druhé a čtvrté místo a v D70 vyhrála Květa Kubíková. V žácích v H10C skončil Filip Držka devátý, v H16B skončil Filip Haas druhý a Lukáš Fejfar byl pátý, v H18B byl Ondra Paleček druhý, Mára Mrskoč a Šimon Mareček skončili na 5. a 6. místě. Ve veteránech v H35 byl Honza Fukátko devátý, v H40 skvěle běžel Olda Vodička, který byl druhý, Štěpán Držka obsadil šesté místo, v H45 byl Péťa Fencl čtvrtý, v H55 doběhl Vašek Roudný sedmý a Olda Kološ devátý, v H60 byl Mirek Novotný devátý, v H65 vyhrál Vašek Farář, Honza Knap byl třetí a Vojta Juračka šestý a v H70 skončil Jarda Fridrich sedmý.
  V neděli byla na pořadu krátká trať. Našim závodníkům se dařilo stejně jako v sobotu se střídavými úspěchy, dařilo se především dorostu. V žákyních v D10C byla Hana Fenclová čtvrtá, v D12C skončila Katka Švíglerová osmá, v D14B byla opět nejlepší Klára Haasová na 20. místě, v D16B stejně jako v sobotu vyhrála Terka Fejfarová, Bára Pušová byla čtvrtá, Johana Vodičková sedmá a Áďa Bártková devátá, v D18B překvapila Berenika Držková druhým místem, v D20B byla Bára Škorpíková pátá, v ženách obsadila Marta Fenclová 13. místo. Ve veteránkách skončila v D35 Dana Mrskočová devátá, v D45 obsadily Jindra Horáková a Iva Knapová 7. a 8. místo, v D55 doběhla Jana Juračková pátá, v D60 obsadily Laďka Víchová a Jiřka Novotná 2. a 3. místo a v D70 byla Stáňa Kellnerová druhá. V žácích v H10C byl Filip Držka devátý, v H14B byl Ondra Šípek 14., v H16B doběhl Lukáš Fejfar desátý, v H18B vyhrál Ondra Paleček, v mužích v H21B byl Lukáš Hovorka desátý. Ve veteránech skončil v H35 Petr Šabatka čtvrtý a Honza Fukátko sedmý, v H40 obsadil Štěpán Držka třetí místo (7. Honza Václavek), v H45 byl Petr Fencl čtvrtý a Mirek Ježek sedmý, v H50 skončil Petr Valach čtvrtý, v H55 obsadil Vašek Roudný sedmé místo, v H60 byl Pavel Štěrba devátý, v H65 skončili Honza Knap, Vašek Farář a Vojta Juračka v závěru první desítky a v H70 byl Jarda Fridrich desátý.
  13. června
  Trio juniorů nominováno na MSJ v Dánsku
  Na červencové MS juniorů v Dánsku se do české nominace dostali Anna Kopecká, Jan Rusin, Jonáš Fencl (na Martina Roudného zbyla role náhradníka).
  12. června
  Tomáš Kubelka na SP ve Finsku
  Tomáš Kubelka reprezentoval ČR na první sérii závodů Světového poháru v OB ve Finsku. V sobotní krátké trati u Helsinek doběhl na 79. místě. V nedělní stíhačce se startovalo v hancicapech podle výsledků krátké tratí, Píkej si polepšil na 66. místo. V závěrečných sprintových štafetách běžel druhou českou štafetu a přispěl k jejímu 22. místu.
  11. června
  Vyšel Jantar 6/2019
  Na titulní straně červnového čísla Jantaru je fotka vítězné štafety veteránek na oblastní veteraniádě štafet v Hradci Králové. A na dalších 27 stranách je pak vše podstatné, co se událo v pardubickém OB na přelomu května a června, najdete tam články o Přeboru škol (krajské i celostátní finále), o akcích World Orienteering Day, o námi pořádaných šampionátech ve sprintu a sprintových štafet, o závodech Českého poháru v Doksech, o úvodńích béčkových závodech ve Větrném Jeníkově, o závěrečných závodech jarní části Vč. poháru i o nominačkách na MSJ v Dánsku. Nechybí ani tradiční rubriky. Obsah čísla je zde.
  10. června
  Nominačky na MSJ
  Šestice pardubických juniorek a juniorů (Anna Kopecká, Jana Peterová, Jan Rusin, Ondřej Volák, Martin Roudný a Jonáš Fencl) usilovala v Dánsku ve dvou závodecho nominaci na červencový juniorský světový šampionát. V úvodní klasice se jim vedlo se střídavými úspěchy. V juniorkách v úvodu dost chybující Anička skončila nakonec třetí, Janča byla osmá, v juniorech výborně zaběhl Honza, který obsadil třetí příčku, Jonáš skončil o místo zaním, Ondra byl šestý a po zranění se zotavující Martin sedmý. Na krátké trati doběhla Anička druhá (a zajistila si přímou nominaci na MSJ), Janča byla čtvrtá. V juniorech byl Honza také druhý (a má také jistou nominaci na MSJ), Jonáš byl pátý, Martin sedmý a Ondra desátý.
  9. června
  Skončil Vč. pohár žactva - jaro 2019
  Skončil Východočeský pohár žactva - jaro 2019. Výsledky našich žáků trošku zaostaly za výsledky minulých let, přesto někteří běhali velmi dobře - nejlépe si vedli Ondra Šípek a Klára Haasová. V D10C se naše trio Hana Fenclová, Verča Zitková a Terka Macháčková srovnalo na 4. - 6. místě. V D12C obsadila Karda Pipková šesté místo a Kačka Švíglerová byla osmá. V D14C skončila Klára Haasová na pěkné třetí příčce, Markéta Mrskočová obsadila 10. příčku. V H10C se do první desítky prosadil jen Maty Kroupa, který skončil na 6. místě. V H12C jsou naši nejlepší ve druhé desítce, Vítek Frosch obsadil 12. místo. V H14C se Ondra Šípek skvělými výkony v závěrečných závodech probojoval na druhou příčku, Vojta Vališ obsadil 11. místo, v H14D byl nejlepší Matěj Hostinský.
  9. června
  Sprintem v Hradci skončila jarní část Vč. poháru
  V sobotu odpoledne se v Hradci Králové běžel poslední jarní závod Vč. Poháru (sprint) s centrem v areálu TJ Slávie za účasti přes 120 pardubických závodníků. Tratě byly hodně běžecké a nám se na nich docela dařilo. V ženách v D21C vyhrála Marta Fenclová a Petra Hančová byla třetí, v D21D vyhrála Zuzka Klimplová (3. Katka Stryková). V mužích v H21C skončil Ondra Paleček 11. V žákyních skončila Tereza Macháčková v D10C čtvrtá, Gita Macková byla šestá a Verča Zitková devátá, v D12C doběhla Kačka Švíglerová pátá a Saša Tichá devátá, v D12D vyhrála Markéta Růžková, v D14C zaběhla výborně Klára Haasová, která obsadila druhou příčku. V žácích v H10N byl Dan Macek čtvrtý (6. Ondra Domin), v H10C obsadil Matěj Kadaně šestou příčku, v H12C byl Vítek Frosch pátý a v H14C skvěle zaběhl Ondra Šípek, který jasně vyhrál (10. Vojta Vališ). Dorost byl na soustředění, z těch, co běželi byl nejlepší Vojta Váňa na 7. místě v H16. Ve veteránkách skončila v D45C byla Jana Juračková třetí, v D55D byla nejlepší Eva Lennerová a v D65C skončila Květa Kubíková třetí. Ve veteránech v H35C vyhrál Olda Vodička, v H35D v byl nejlepší Pavel Hovorka a v H65D byl nejlepší Petr Klimpl před Jardou Fridrichem.
  9. června
  Úšpěšné oblastní štafety v Hradci
  V Hradci Králové (areál kynologického výcviku Hradečnice) se v sobotu dopoledne běželo oblastní mistrovství štafet , startovalo 34 pardubických štafet a vedly si velmi dobře (hlavně mládež a veteráni). V ženách skončila naše štafeta Marta Fenclová, Petra Hančová a Bára Škorpíková těsně druhá, v mužích byla naše štafeta 11. V dorostu vyhrály štafety kluků i holek, kluci běželi ve složení Bert Waněk, Ondra Pipek a Ondra Paleček (další štafety obsadily 4., 6. a 12. místo), štafeta děvčat pak měla složení Terka Fejfarová, Bára Pušová a Kačka Koberová (další dvě štafety pak obsadily 5. a 7. místo). V žákyních v D12 vyhrála štafeta Kačka Švíglerová, Saša Tichá a Karda Pipková (další štafety - 9., 10. a 16. místo), v D14 byla naše štafeta čtvrtá. V žácích byli kluci v H12 pátí, sedmí a desátí, v H14 skončilo trio Vojta Vališ, Adam Štichhauer a Ondra Pipek druhé místo (béčko bylo sedmé). Ve veteránských kategoriích stálo osm pardubických štafet na stupních vítězů, na nejvyšším stupni byly štafety v D165 (Jana Juračková, Laďka Víchová a Jitka Demlová), v H105 (Olda Vodička, Petr Šabatka a Karel Haas) i v H195 (Vašek Farář, Pavel Štěrba, Vojta Juračka).
  5. června
  Ceostátní finále Přeboru škol v Brně
  Ve středu běželi v Brně žáci ZŠ Benešova nám. a Gymnázia Dašická celostátní finále Přeboru škol v OB. V obou kategoriích (základní i střední školy) skončilo Gymnázium třetí - výborné umístění. Benešovka obsadila celkové 13. místo. V jednotlivcích si nejlépe vedla Terka Fejfarová, která vyhrála kategorii DS. Další výsledky - D7: 5. Klára Haasová, 13. Kačka Švíglerová, 14. Saša Tichá a Lucka Skořepová; D9: 18. Monika Brancuská; DS: 1. Terka Fejfarová, 5. Kačka Koberová; H7: 5. Vojta Vališ, 10. Ondra Šípek; H9: 5. Filip Haas, 19. Matyáš Oberreiter; HS: 10. Ondra Pipek.
  2. června
  Závody Českého poháru a žebříčku A u Doks
  O víkendu startovala padesátka našich nejlepších závodníků na dvou závodech Českého poháru a žebříčku A u Doks.
  V sobotní náročné klasice skončil Tomáš Kubelka v mužské elitě po velké chybě v úvodu (5. kontrola) nakonec slušné 5. místo, Radek Nožka doběhl 12. a Matěj Kamenický 15. V H21A byl Tomáš Kos pátý a Honza Grundmann desátý, v H21B skončil Tomáš Udržal třetí. V dámské elitě na zbytečně dlouhé trati obsadila Martina Zvěřinová velmi pěkné šesté místo, Lenka Knapová doběhla desátá. V kategoriích áčkového žebříčku skončila v D16 Terka Fejfarová šestá, v D20 obsadila Anna Kopecká třetí příčku a Jana Peterová byla sedmá, v H16 skončil Hubert Waněk po velké chybě desátý, v H18 Šimon Mareček dlouho vedl, nakonec skončil pátý, v juniorech byl Jonáš Fencl třetí a Ondra Volák pátý. Z veteránů skončili v první desítce Ivan Knapová (desátá v D35), Jiřina Novotná (osmá v D60), Honza Kaplan (druhý v H55) a Honza Knap (osmý v H65).
  V neděli byla na pořadu krátká trať, opět dost náročná. V mužské elitě skončil Tomáš Kubelka opět na pěkném 5. místě, Matěj Kamenický byl 13. a Radek Nožka 18., v H21A skončili Honza Grundmann a Petr Zvěřina na 5. a 7. místě. V dámské elitě skončily ve druhé desítce Lenka Knapová (13.), Martina Zvěřinová (15.) a Tereza Nováková (16.), v D21A byla Pavla Udržalová třetí. V D16 běžely velmi dobře Kačka Koberová (4.) i Terka Fejfarová (6.), v juniorkách byla Anička Kopecká druhá a Janča Peterová pátá. V H16 skončil Bert Waněk 11., v H18 byl Ondra Pipek 13., v juniorech doběhl Jonáš Fencl čtvrtý, Honza Rusin byl šestý a Ondra Volák sedmý. Ve veteránech skončil Štěpán Držka (H40) čtvrtý, v H55 byl Honza Kaplan šestý a v H65 obsadil Honza Knap třetí místo.
  2. června
  Dva závody žebříčku B ve Větrném Jeníkově
  Šedesát pardubických závodníků běželo dva závody žebříčku B-Čechy ve Větrném Jeníkově.
  V sobotní klasice se pardubickým závodníkům moc nevedlo. V D14 skončila Markéta Mrskočová devátá, v D16 doběhla Bára Pušová na 5. místě, v D18 byla Berenika Držková třetí a Jana Kovářová pátá, v D20 skončila Bára Škorpíková druhá, v H14 byl Ondra Šípek pátý, v H16 Lukáš Fejfar osmý a v H18 Vojta Šišma sedmý. Ve veteránských kategoriích skončili mezi nejlepšími Jindra Horáková (druhá v D45), Jana Juračková (druhá v D55), Laďka Víchová (vyhrála D60), Květa Kubíková (první v D70), Petr Šabatka (vyhrál H35), Honza Fukátko (třetí v H35), Olda Vodička (třetí v H40), Jirka Belej (2. místo v H45), Jirka Fencl (druhý v H55) a Pavel Štěrba (třetí v H60). V žákyních skončila Kačka Švíglerová v D12 druhá a Anička Švíglerová v D10 byla třetí.
  V nedělní krátké trati už byly výsledky trochu lepší. V ženách těsně vyhrála Marta Fenclová, v D14 byla Markéta Mrskočová osmá, v D16 vyhrála Adéla Bártová (6. Bára Pušová), v D18 skončila Berenika Držková čtvrtá, v H14 byl Vojta Vališ šestý a Ondra Šípek osmý, v H16 obsadil Lukáš Fejfar druhé místo a v H18 byl Vojta Šišma šestý. Ve veteránských kategoriích mezi nejlepšími skončili Renata Haasová (5. v D35), Jindra Horáková (druhá v D45), Jana Juračková (vyhrála v D55), Laďka Víchová (vyhrála v D60), Květa Kubíková (druhá v D70), Petr Šabatka (vyhrál v H35), Olda Vodička (vyhrál v H40), Petr Fencl (druhý v H45), Petr Valach (vyhrál v H50), Pavel Štěrba (třetí v H60), Vašek Farář (druhý v H65) a Jarda Fridrich (vyhrál v H70). V žákyních v D10 byly Verča Zitková a Anče Švíglerová na 2. a 3. místě.
  25. května
  Dva jilemnické sprinty
  V sobotu se běžely dva sprinty Východočeského poháru, oba pořádal OK Jilemnice.
  Dopoledne se běželo v Jilemnici, v lese Hraběnka. Běželo přes 160 závodníků LPU. A jak si vedli? V ženách doběhla Marta Lučanová třetí, Klára Procházková byla sedmá, v D21D vyhrála Zuzana Klimplová. V mužích byl Honza Čermák druhý, Honza Grundmann obsadil čtvrtou příčku a Adam Waněk byl desátý, v H21D obsadil Honza Macl třetí příčku. V žákyních v D10N obsadily Lída Fukátková a Markéta Zitková 2. a 3. místo, v D10C byla Verča Zitková třetí (7. Terka Macháčková, 8. Amálka Horklová, 9. Anča Švíglerová), v D12C vyhrála Karolína Pipková (5. Kačka Švíglerová), v D14C skončila Klára Haasová čtvrtá. V H10N byl Dan Macek šestý, v H10C byl Maty Kroupa osmý a Štěpán Kárník desátý, v H12C překvapil Marek Kadaně sedmým místem, v H12D byl Petr Kadaník třetí, v H14C byl Ondra Šípek pátý a v H14D vyhrál Matěj Hostinský. V dorostu v H16 vyhrál Fíla Haas a v H18 skončil Ondra Pipek druhý. Ve veteránkách v D35D vyhrála Šárka Odvodyová, v D45C byla Jindra Horáková třetí, v D55C obsadily první dvě místa Jiřka Novotná a Laďka Víchová, v D55D byla Alena Klimplová třetí a v D65C vyhrála Květa Kubíková. Ve veteránech v H35C byl Petr Šabatka druhý, v H35D vyhrál Pavel Hovorka a Zdenda Odvody byl třetí, v H45C obsadili Petr Valach a Jirka Belej 2. a 3. místo, v H55C skončil Vašek Roudný třetí, v H55D byl Vláďa Vícha, v H65C byl Milan Třasák třetí a v H65D skončili Petr Klimpl a Jarda Fridrich na 1. a 2. místě.
  Odpoledne se běžel sprint ve Vysoké nad Jizerou, na startu bylo necelých 150 závodníků LPU. V ženách vyhrála Marta Fenclová před Klárou Procházkovou, Marta Lučanová byla osmá, v D21D opět vyhrála Zuzka Klimplová. V mužích skončili Honza Čermák a Honza Grundmann na 3. a 4. místě, v H21D byl Tomáš Procházka třetí. V žákyních v D10N vyhrála Lída Fukátková, v D10C byla Verča Zitková čtvrtá a Terka Macháčková pátá (7. Hana Fenclová, 9. Anče Švíglerová, 10. Elen Hovorková), v D12C byla Karda Pipková pátá a Kačka Švíglerová sedmá, v D14C obsadily Klára Haasová a Markéta Mrskočová 7. a 9. místo. V žácích byl v H10N Dan Macek čtvrtý, v H10C skončil Maty Kroupa třetí, Matěj Kadaně a Štěpán Kárník skončili na 6. a 7. místě, v H12C byl Vítek Frosch pátý, v H12D obsadil Petr Kadaník druhé místo, v H14C skončil Ondřej Šípek sedmý a v H14D skončil Matěj Hostinský druhý. V dorostu v H16 byl Fíla Haas třetí a v H18 Ondra Pipek také třetí. Ve veteránkách v D35D skončila Šárka Odvodyová třetí, v D45C vyhrála Jindra Horáková, v D55C vyhrála Iva Lehárová před Laďkou Víchovou, v D55D skončila Alena Klimplová druhá. Ve veteránech v D35C doběhl Olda Vodička druhý, v H35D vyhrál Pavel Hovorka a Jirka Kuhn byl druhý, v H55D obsadili Vláďa Dvořák a Miloš Lulay 2. a 3. příčku, v H65C skončil Vašek Mrštík druhý a v H65D byli Petr Klimpl a Jarda Fridrich na 1. a 2. místě.
  22. května
  Word Orienteering Day
  OK Lokomotiva Pardubice připravil v rámci Světové dne orientačního běhu (Word Orienteering Day) celkem 5 akcí. Ve středu 15. května se za velmi nepříznivého počasí (déšť) konaly dvě akce. Katka Štichhauerová a Laďka Víchová akci připravili v okolí ZŠ Závodu míru, které se zúčastnilo 325 účastníků. Ve stejný den pak pod taktovkou Kamila Pipka proběhla akce na ZŠ Dubina a ve Studáneckém lese, zúčastnilo se 126 osob. Ve čtvrtek 16. 5. byla náborová akce v lese na Studánce jako součást o-tréninku pod vedením Petra Klimpla (připravily Bára Kadaňová, Laďka Víchová a Renata Haasová), bylo tam 92 účastníků. V neděli 19. 5. proběhla akce pro veřejnost jako doprovodná akce M ČR sprintových štafet v městské části Polabiny 3, orientačního bludiště a na sprintové trati se zúčastnilo 462 startujících. V úterý 21. 5. 2019 připravili Oldřich Vodička a Táňa Pipková akci v lázeňském parku v Lázních Bohdaneč, celkem se zúčastnilo 240 lidí.
  19. května
  Sprintové štafety v Polabinách - bronz dorostu
  Máme za sebou nedělní Mistrovství a Veteraniádu ČR sprintových štafet. Běželo se na sídlišti Polabiny 3, cílová aréna byla v letním kině u Wonkova mostu. Závod byl za krásného počasí v přímém televizním přenosu. Pro veřejnost bylo v aréně připraveno o-bludiště, po závodě si zájemci mohli proběhnout mistrovskou trať. Šampionátu šéfoval Karel Haas. Běžely i tři štafety dospělých a 3 štafety dorostu. Áčko dospělých doběhlo šesté, čtveřice Anna Kopecká, Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Martina Zvěřinová běžela velmi dobře. Béčko (Marta Fenclová, David procházka, Radek Nožka a Iveta Šístková) skončila na pěkném 9. místě, céčko byl 13. (také pěkné). V dorostu se čtveřice Tereza Fejfarová, Šimon Mareček, Ondřej Paleček a Kateřina Koberová stále pohybovala v čelní skupině, nakonec z toho byla po dramatickém závěru bronzová medaile za třetí místo. Další dvě štafety byly kvůli špatným kontrolám bohužel disk.
  18. května
  Mistrovství ČR ve sprintu v Čáslavi - Kopecká stříbrná
  V sobotu jsme pořádali v Čáslavi Mistrovství a Veteraniádu ČR ve sprintu. Závodu šéfoval Dušan Stránský, tratě postavili Zbyněk Štěrba a Petr Fencl, závod pořádalo za krásného počasí kolem stovky pořadatelů. Někteří naši závodníci běželi (ale některé naše naděje kvůli zdravotním komplikacím na startu nebyli). Jedinou medaili vybojovala v juniorkách Anna Kopecká, která skončila druhá. V mužích skončil Tomáš Kubelka šestý, když o lepší umístění přišel chybou v závěru, v závěru druhé desítky skončili David Procházka (18.) a Radek Nožka (19.), v H21A vyhrál Matěj Kamenický. V ženách doběhla Martina Zvěřinová na 16. místě a Lenka Knapová byla 19. v juniorech zůstal Ondra Volák těsně za medailí - 4. místo (10. Honza Rusin, 14. Venda Roudný). V H18 se dařilo jen Šimonu Marečkovi, který skončil sedmý, v D16 obě naše závodnice Kačka Koberová a Terka Fejfarová v závěru chybovaly a obsadily 10. a 12. příčku. Výborně zaběhl v H16 Filip Haas, ve dvou třetinách trati se pohyboval na medailové pozici, v závěru trochu ztratil - 5. místo (18. Michal Krpata Michal).