Novinky

26. září
M ČR štafet: stříbro a dvě čtvrtá místa
V sobotu startovaly pardubické štafety na Mistrovství ČR štafet, které uspořádal AOP v Jakubčovicích (u Opavy). Běželo se za velkého chladu, v "zeleném" lese na zbytečně dlouhých tratích. Skvěle běžely naše ženy, které v sestavě Janča Peterová, Martina Zvěřinová a Janďa Knapová vybojovaly po velmi dobrých výkonech na všech úsecích stříbrnou medaili. Pěkně si vedlo i béčko (Terka Nováková, Petra Hančová a Iveta Šístková), které obsadilo osmou příčku, céčko skončilo na 16. místě. Muži ve složení Matěj Kamenický, Martin Roudný a Tomáš Kubelka se stále pohybovalo na špici závodu, al v závěru na své soupeře nestačili, doběhli na 4. místě a mají stejně jako loni nepopulární bramborovou medaili (další tři naše štafety obsadily 16., 27. a 44. místo. Těsně čtvrtí skončili po nervy drásajícím finiši o bronz i naši dorostenci v sestavě Ondra Pipek, Šimon Mareček a Filip Haas, béčko (Ondra Macek, Danda Štichhauer a Kryštof Jelínek) skončilo osmé, pěkné je 15. místo céčka, další dvě naše štafety doběhly v závěru výsledkové listiny. Áčko dorostenek (Terka Fejfarová, Míša Srbová a Kačka Koberová) po řadě chyb skončilo na 10. místě, béčko bylo v cíli dříve, ale díky špatné kontrole na druhém úseku bylo disk.
20. září
Veteraniáda na klasice - Iva Knapová vyhrála
Veteraniáda ČR na klasické trati proběhla v neděli v kopcích u Vírské přehrady, běželo se ve stejném terénu a na stejné mapě jako den předtím bylo mistrovský závod dospělých, juniorů a dorostu. Běželo i 15 závodníků LPU. Skvěle si vedla Iva Knapová, která vyhrála v kategorii D60. Velkým překvapením bylo třetí místo Pavly Švíglerové v D40. V první desítce ještě doběhl Honza Knap - 10. místo v H60.
20. září
Pěkný Vč. pohár ve Špindlu
Čtvrté kolo Východočeského poháru bylo v neděli ve Špindlerově Mlýně. A byl to moc hezký závod (za hezkého počasí). Běželo přes 120 závodníků LPU. V ženách (D21C) obsadila Marta Lučanová čtvrté místo a Marta Fenclová byla osmá, v D21D skončily Berenika a Markéta Držkovy na 2. a 3. místě. V mužích byl v H21C nejlepší Štěpán Držka na 17. místě, v H21D skončil Tomáš Procházka třetí. V žákyních v D10C vyhrála Hana Fenclová, Verča Zitková byla čtvrtá a Monča Munzarová šestá; v D14C vyhrála Klára Haasová, Karda Pipková byla čtvrtá a Kačaba Dvořáková desátá. V žácích skončili v H10C tři kluci v první desítce - 4. Matěj Kadaně, 6. Štěpán Kárník a 8. Dan Macek, v H12C byl Vítek Frosch třetí, v H12D Petr Kadaník také třetí a v H14C obsadil Tomáš Flos desáté místo. V dorostu v D18 vyhrála Kačka Koberová a v H18 Ondra Macek (Vojta Váňa byl druhý). Ve veteránkách v D35D vyhrála Radka Zitková, v D45D byla první Simča Petrásová a v D65C skončila Květa Kubíková třetí. Ve veteránech v H35C vyhrál Honza Hovorka, v H35D byl první Ondra Nekvapil, v H45C obsadil Jirka Belej třetí místo, v H55D skončil Zdeněk Cinkan na 3. místě, v H65C byl třetí Milan Třasák a v H65D vyhrál Petr Klimpl.
19. září
M ČR na klasice - zlato pro Martina, stříbro pro Janďu a Janču
V sobotu startovalo třicet našich nejlepších závodníků na Mistrovství ČR v OB na klasické trati, které pořádal ZBM v kopcích u Vírské přehrady. Z fyzicky náročných tratí jsme vytěžili tři medaile - zlato a dvě stříbra. V ženách skvěle zaběhla Jana Knapová, která potvrdila, že po mateřské přestávce se vrátila ve výborné formě. Na trati vedla, pak nezvolila optimální postup na jednu kontrolu, klesla na druhé místo a to udržela až do cíle a vybojovala stříbro s minimální ztrátou. Další naše závodnice skončily ve třetí desítce (22. Martina Zvěřinová, 26. Iveta Šístková, 28. Petra Hančová a 30. Marta Fenclová). V mužích Tomáš Kubelka dělal chyby, přesto to stačilo na "velkou bednu" - byl šestý (Matěj Kamenický skončil ve čtvrté desítce). V juniorech Martin Roudný vedl po celou trať, svůj náskok stále zvyšoval a v cíli měl obrovský náskok, získal tak druhé zlato v letošní sezóně. Ondra Volák skončil sedmý a Honza Rusin byl desátý. V juniorkách trochu zdravotně indisponovaná Janča Peterová skvěle zaběhla, dlouho bojovala o zlato, nakonec z toho bylo těsné druhé místo. V dorostenkách skončily Kačka Koberová (D18) a Terka Brožková (D16) v závěru druhé desítky. V H18 skončila trojice Šimona Mareček, Ondra Pipek a Ondra Macek ve druhé desítce. V H16 doběhl do cíle Fíla Haas ve druhém nejlepším čase, ale orazil špatnou kontrolu a tak z toho byl disk... Dalším dorostencům se nedařilo.
14. září
Vyšel Jantar 9/2020
Fotka Matěje Kamenického na doběhu M ČR ve sprintu v Hradci Králové je na titulní stránce letošního devátého čísla Jantaru. Vedle článku o sprintovém šampionátu tam najdete i řadu dalších článků o dění v pardubickém OB na přelomu srpna a září, přečtete si o posledních prázdninových vícedenních, o soustředěních na Pláních a ve Dvoře Králové, o úvodních třech závodech Východočeského poháru, ale i o tom, jak jsme pořádali Mistrovství ČR sprintových štafet v Ohrazenicích. Poslední tři stránky jsou věnovány tradičním rubrikám - program, 5 otázek pro... a střípky. Obsah čísla je zde.
13. září
Klasika Vč. poháru v Kamenském Mlýně
Na nedělní klasiku ke Kopidlnu přijelo podstatně méně pardubických závodníků, startovalo jich jen necelých 120. Dařilo se jim skoro tak dobře jako v sobotu. V ženách (D21C) doběhla Bára Škorpíková desátá, v D21D byla Zuzka Klimplová druhá. V mužích skončil Martin Roudný třetí. V žákyních v D10N obsadila Kája Gojná třetí místo a Nikča Odvodyová byla pátá, v D10C se do desítky vešly Veronika Zitková (4.) a Eliška Macháčková (7.), opět běžely výborně holky v D14C, Kačka Švíglerová a Klára Haasová stály na stupních vítězů za 2. a 3. místo, Karda Pipková byla šestá a Kačaba Dvořáková desátá. V žácích obsadil Pepa Potůček třetí místo v H10N, třetí byl i Matěj Kadaně v H10C (7. Štěpán Kárník), třetí místa obsadili i Maty Kroupa v H12C a Adam Štichhauer v H14C. V dorostu v D18 jasně vyhrála Terka Fejfarová před Verčou Kološovou a Janou Kovářovou, v H18 vyhrál Mára Mrskoč před Vojtou Váňou. Ve veteránkách v D35D vyhrála Radka Zitková a Bára Kadaňová byla třetí, v D45D skončila Katka Štichhauerová druhá a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech skvěle v H35C zaběhl Honza Fukátko, který vyhrál, v H35D byla Pavel Hovorka druhý, druhý byl i Jirka Belej v H45C a v H45D byl Luboš Macháček třetí.
12. září
Krátká trať Vč. poháru v Kopidlně
Východočeský pohár pokračoval v sobotu u Kopidlna krátkou tratí, která se běžela za krásného počasí za pořadatelství SK Studenec. Nám se dost dařilo (startovalo 155 závodníků z LPU). V ženách byla Martina Zvěřinová třetí, Marta Fenclová čtvrtá a Marta Lučanová osmá, v mužích (H21C) doběhl Martin Roudný třetí, v první desítce ještě byli Tomáš Udržal (7.) a Petr Zvěřina (9.), v H21D byl Tomáš Procházka třetí. V žákyních v D10N skončily Nikča Odvodyová a Nina Zvěřinová 4. a 5. místo, v D10C byla Hana Fenclová druhá (6. Majda Froschová a 8. Eliška Macháčková), v D12C obsadila Julča Dominová osmou příčku, výborně si vedla v D14C naše děvčata, Kačka Švíglerová jasně vyhrála, v první desítce ještě skončily Klára Haasová, Katka Dvořáková a Karda Pipková. V žácích v H10C skončili Štěpán Kárník a Matěj Kadaně na 3. a 4. místě, v H12C byl Maty Kroupa čtvrtý (9. Vítek Frosch, 10. David Maloch), v H14C se Adam Štichhauer probojoval na třetí místo (10. Tomáš Flos). Výborně si vedl dorost, v D16 skončila Terka Brožková čtvrtá, v D18 vyhrála Terka Fejfarová před Verčou Kološovou, v H16 byl nejlepší Fíla Haas, druhý byl Danda Štichhauer a v H18 vyhrál Ondra Macek před Ondrou Pipkem. Ve veteránkách skončila v D35C Pavla Švíglerová druhá, v D35D vyhrála Radka Zitková a Eva Kokaislová byla třetí, v D45D vyhrála Simča Petrásová, v D55C byla Laďka Víchová druhá a v D65C vyhrála Květa Kubíková. Ve veteránech v H35D vyhrál Pavel Hovorka před Jirkou Kuhnem, v H45C byl první Petr Fencl a druhý Jirka Belej a v H65D byl Petr Klimpl druhý.
6. září
M ČR sprintových štafet - úspěšné pořádání a dvě bramborové medaile
V neděli odpolene jsme pořádali v Ohrazenicích u hotelu TRIM Mistrovství ČR sprintových štafet. Šéfem pořádání byl Kamil Pipek, hlavní rozhodčí Zuzka Klimplová, stavitel tratí Lukáš Hovorka, mapu připravil Petr Fiala. Organizačně vše klapalo, tratě byly velmi rychlé, závody hodně vyrovnané. Na startu byly i štafety LPU, v obou kategoriích na nás zbyly "brambory". Na prvním úseku Terka Nováková v závěru ztratila a předávala na 12. místě s více než minutovou ztrátou, Martin Roudný posunul štafetu na sedmé místo se ztrátou pod minutu, Tomáš Kubelka nejrychlejším časem na třetím úseku předával čtvrtý se ztrátou 35 sekund, Jana Knapová na posledním úseku bojovala o medaili, ale těsně před cílem byla předstižena a bylo z toho čtvrté místo. Béčko výborně rozběhla Iveta Šístková, následující trojice Matěj Kamenický, Radek Nožka a Jana Peterová po vyrovnaném výkonu doběhla na 10. místě, céčko bylo 19., déčko pak bohužel disk. Běželo i 5 štafet dorostu. Terka Fejfarová rozběhla závod velmi dobře, předávala třetí s malou ztrátou, Šimon Mareček doběhl do cíle druhého úseku ve vedoucí skupině čtvrtý, Filip Haas posunul naši štafetu na druhou příčku, na posledním místě Míša Srbová v závěru upadla a pak ji v posledních metrech předběhla soupeřka a byla z toho "brambora". Další dvě štafety obsadily 19. a 36. místo, bohužel další dvě byly disk.
6. září
Sprintový šampionát v Hradci - dva juniorské tituly a bronz v ženách
V neděli dopoledne se běžel v Hradci Králové český o-šampionát ve sprintu. Na startu bylo i 26 pardubických závodníků. Na orientačně velmi pěkných tratích si naši závodníci vedli velmi dobře - do Pardubic putuje bronz z kategorie žen a oba mistrovské tituly z juniorských kategorií. Jana Knapová, která se vrací po roční mateřské odmlce, běžela velmi dobře, na sběrce byla druhá, ale kolize na doběhu ji o 2 sekundy odsunula na třetí místo (bronz). Překvapila Petra Hančová, která vybojovala velmi pěkné páté místo, Iveta Šístková byla 15. (25. Tereza Nováková, 26. Marta Fenclová). V mužích patřil Tomáš Kubelka k favoritům, ale protože orazil jinou kontrlu, tak byl disk., Matěj Kamenický byl 16. a Radek Nožka 19. (30. David Procházka). V juniorkách vybojovala Janča Peterová po vyrovnaném výkonu zlato, stejný kov po jasném vítězství získal i Martin Roudný v juniorech (19. Venda Roudný). V H18 skvěle zaběhl Šimon Mareček, ale stačilo to jen na těsné 4. místo, v H16 obsadil Filip Haas šesté místo, dalším dorostencům se ale nedařilo. V D18 doběhla Terka Fejfarová sedmá, velmi milým překvapením byla sedmá příčka Terky Brožkové v D16.
5. září
Vč. pohár začal v Jívce
V sobotu začal prvním závodem letošní Východočeský pohár. Pořadatelé ze Startu Náchod zavolili za krásné centrum důl Bohumír v Jívce. Startovalo skoro 150 závodníků LPU, kteří si vedli docela dobře. V ženách vyhrála Martina Zvěřinová, Petra Hančová byla pátá a Bára Škorpíková desátá. Také v mužích putovalo vítězství do rodiny Zvěřinových, Petr byl první (5. Tomáš Udržal). V žákyních byla v D10N Nina Zvěřinová třetí (5. Anička Horáková), v D10C obsadila Hana Fenclová čtvrtou příčku (10. Majda Froschová), dobře běžely holky v D14C - 3. Karda Pipková, 5. Kačka Švíglerová, 6. Klára Haasová a v D14D byla první Adéla Kubíková. V H10C skončil Matěj Kadaně na druhé příčce, v H12C obsadili Maty Kroupa a Vítek Frosch 4. a 5. místo, v H14D by první Honza Hlavatý. V dorostu v D16 skončila Terka Brožková pátá, v D18 jasně vyhrála Verča Kološová (2. Johana Vodičková, 5. Jana Kovářová) a v H18 vyhrál Vojta Šišma (4. Adam Novák). Ve veteránkách skončila v D35D byla Radka Zitková třetí, třetí byla i Jindra Horáková v D45C, v D45D byla druhá Katka Štichhauerová, v D55C vyhrála Laďka Víchová a Jiřka Novotná byla třetí, první byla v D65C Květa Kubíková. Ve veteránech v H35C doběhl Petr Šabatka druhý, v H35D byl Pavel Hovorka také druhý, v H55C obsadil Mirek Novotný druhé místo, v H55D byl Zdeněk Cinkan druhý a v H65D vyhrál Petr Klimpl.
4. září
Dvě medaile z Akademického M ČR
Sedmička pardubických závodníků bojovala na Akademickém M ČR. V úvodním sprintu ve středu v Mohelnici vybojovala Jana Knapová v ženách bronzovou medaili, dobře si vedly i další naše ženy - 6. Petra Hančová, 7. Janča Peterová, 14. Pavla Horová. Ve veřejném závodě doběhl Tomáš Kubelka v mužích druhý za Vojtěchem Králem. AM ČR pokračovala ve čtvrtek krátkou tratí ve Strážisku. Jana Knapová doběhla do cíle druhá a vybojovala stříbrnou medaili, Petra Hančová byla opět šestá (17. Pavla Horová).
30. srpna
Soustředění žactva ve Dvoře Králové
Od čtvrtka do neděle mělo téměř 40 pardubických žákyň a žáků soustředění ve Dvoře Králové nad Labem. Vedle účasti na třech etapách Ceny východních Čech je čekal i výlet a hry.
30. srpna
Na Ceně východních Čech jsme byli úspěšní
Přes 100 pardubických závodníků bylo na startu 3-denních závodů Cena východních Čech, které pěkně uspořádal OK 99 Hradec Králové u Dvora Králové nad Labem. V dámské elitě se poprvé po mateřské dovolené představila na závodech Jana Knapová a vítězstvím dokázala, že stále umí; mezi nejlepšími ji doplnily Martina Zvěřinová na čtvrtém a Iveta Šístková na šestém místě. V mužích obsadil Petr Zvěřina šestou příčku. Velmi dobře si vedlo naše žactvo. V D10C vyhrála Hana Fenclová a Majda Froschová byla sedmá, v D10N skončila Nina Zvěřinová osmá, v D12B se trio Terka Macháčková, Elen Hovorková a Anče Švíglerová sežadilo na 6. - 8. místě, v D14A skončila Kačka Švíglerová sedmá a Klára Haasová desátá a v D14B obsadila Ája Zitková druhou příčku. V H10C skončil Matěj Kadaně druhý a Ondra Lučan byl osmý, v H12B byl Dan Šípek druhý, Matěj Lučan čtvrtý a Tonda Goláň šestý a v H14B skončili Marek Kadaně a Tomáš Flos na 4. a 5. místě. V dorostu v D18 skončily Adéla Jelínková a Johana Vodičková na 6. a 7. místě, v H16 byl Filip Haas těsně druhý, v H18 byl Šimon Mareček také druhý (4. Kryštof Jelínek, 6. Ondra Macek). A veteráni? V D40B byla Renata Haasová pátá (9. Eva Kašparová), v D45B skončily Jindra Horáková a Iva Knapová na 5. a 6. místě, v D45C byla Zuzka Krpatová druhá, v D50B skončila Jitka Demlová devátá a v D60 byla Laďka Víchová druhá a Jiřka Novotná pátá. V H35C byl Honza Kroupa pátý, v H40C Filip Kroupa skončil také pátý, v H50B obsadil Petr Fencl také pátou příčku, v H55B skončil Jirka Fencl třetí, v H60 skončil Mirek Novotný čtvrtý a Olda Kološ desátý a v H65 skončil Honza Knap pátý a Vašek Farář osmý.
24. srpna
Pěkné prázdniny v Českém ráji
Třicet závodníků LPU běželo v závěru týdne 3-denní závody Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, které měly centrum v Malé Skále. První etapou byl lesní sprint, další dvě byly krátké tratě na Drábovně (vše ve skalách). Suverénní vítězství si odnesl v H35 Petr Šabatka, druhá místa obsadily Terka Fejfarová (D18 a Iva Knapová (D50). V mužské elitě obsadil vyrovnaně běhající David Procházka sedmou příčku. A další výsledky - D10: 4. Majda Froschová, D14: 8. Kačka Švíglerová, D18: 7. Kačka Koberová, D21A: 6. Zuzka Losmanová, D40: 9. Pavla Švíglerová, D55: 6. Eva Roudná, H10: 9. Matěj Kadaně, H60: 8. Mirek Novotný, H65: 5. Honza Knap.
23. srpna
3-denní závody Helfenburk 2020
Deset pardubických závodníků bylo na startu 4-etapových závodů Helfenburk 2020, které proběhly u Bavorova. Páteční krátká trať se běžela v kopcích za velkého vědra, druhou etapou byl krásný lesní sprint v okolí hradu Helfenburk, třetí etaou byl velmi rychlý a orientačně jednodušší městský sprint v Bavorově a závěčnou etapou byla v neděli dobře postavená klasika. Vítězství si odnesli Adéla Jelínková, která vyhrála v D18 všechny etapy, Kryštof Jelínek v H18 (Vojta Šišma v této kategorii skončil třetí) a Adam Lehár v H21K. Třetí místa obsadili Filip Jelínek (H16) a Táňa Pipková (D45). Dobře běhal i Matěj Kamenický v H21L, ale v první etapě po poštípání vosami vynechal kontrolu a byl celkově disk.