Novinky

 • Jak to vidí Béďa – pá 18. 01. 16:22
 • Facebook klubu
  25. listopadu
  Jana Knapová a Petra Hančová v Anketě třetí
  Jana Knapová skončila v anketě Nejlepší o-běžec roku 2018 na třetím místě za Vojtou Králem a Milošem Nykodýmem. Stejně úspěšně si vedla i Petra Hančová, která skončila třetí mezi českými lyžařskými orientačními běžci. Výsledky ankety byly vyhlášeny na slavnostním večeru v Plzni.
  18. listopadu
  Závěr sezóny ve Sněžném
  V závěru týdne proběhlo klubové zakončení sezóny ve Sněžném (v Orlických horách). Pro zhruba stovku účastníků připravili pořadatelé pod vedením Honzy Fukátka program na téma "100 let naší republiky".
  13. listopadu
  Vyšel Jantar 11/2018
  Bylo vydáno listopadové číslo Jantaru. Na titulní stránce je fotka Renaty Čermákové z Rodinných štafet, což je upoutávka na reportáž z 26. ročníku této populární akce. Další články jsou o posledních závodech letošního Východočeského poháru či o soustředění žactva a mladšího dorostu v Prkenném dole. Nechybí pochopitelně tradiční rubriky a také pozvánka na prosincovou výroční schůzi LPU. Obsah čísla najdete tady.
  3. listopadu
  Žactvo druhé v oblastním mistrovství družstev
  V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva skončili naši žáci na druhém místě. O nejvíce bodů se v průběhu 18 kol nejvíce zasloužili Klára Haasová, Karolína Pipková, Markéta Mrskočová, Natka Losmanová, Adam Štichhauer, Tomáš Flos, Filip Haas, Danda Štichhauer a Míša Krpata.
  3. listopadu
  Vč. pohár žactva - podzim 2018
  Skončila podzimní část Východočeského poháru žactva. Naši žáci (v žebříčku jich najdeme 72) si v něm vedli se střídavými úspěchy, někteří se dostali na stupně vítězů, některým se moc nedařilo, potěšitelné je, že se rozšířila skupina těch, kteří získali pro příští rok licenci B. Z nejlepších výsledků: V D10C skončily Julča Dominová a Verča Zitková na 14. a 16. místě, v D12C obsadily Klára Haasová druhou a Karda Pipková třetí příčku, ve druhé desítce skončily Kačka Dvořáková, Kačka Švíglerová, Ema Vošahlíková, Lucka Skořepová a Ája Zitková (všechny mají béčko), v D14C byla nejlepší Natka Losmanová na 22. místě (také má licenci B), v D14D skončily Anežka Sádovská a Majda Kubíková na 2. a 3: místě. V H10C překvapil Vítek Frosch pěkným druhým místem, ve druhé desítce skončili Maty Kroupa a Matěj Kadaně, v H12C se do první desítky prosadil Tomáš Flos (9.), Adam Štichhauer obsadil 17. příčku (oba mají béčko), v H14C stejně jako na jaře jasně vyhrál Filip Haas, Danda Štichhauer skončil šestý a Míša Krpata devátý, licenci B ještě získali Ondra Šípek (15.) a Patrik Stohanzl (23.), v H14D skončil nováček Matyáš Oberreiter druhý.
  3. listopadu
  Skončil Vč. pohár dorostu, dospělých a veteránů
  Jak si vedli naši dorostenci, dospělí a veteráni v celoročním Východočeském poháru (celkem tam najdeme jména 206 našich závodníků)? V D16 obsadila Verča Kološová čtvrté a Johanka Vodičková páté místo, v D18 je Bára Škorpíková čtvrtá, v D21C skončila Zuzka Losmanová třetí, Šárka Kulhavá osmá a Dája Petrová devátá, v D21D obsadila Zuzka Klimplová třetí místo. V H16 obsadil Vojta Šišma třetí místo, Lukáš Fejfar byl sedmý, Honza Vališ osmý a Adam Novák devátý, v H18 obsadil Ondra Paleček osmou příčku, v H21C skončil Karel Haas sedmý, v H21D vyhrál Adam Zitka (5. Kuba Kutílek, 6. Tomáš Kokaisl). V D35C obsadily Pavla Švíglerová a Renata Haasová 8. a 9. místo, v D35D skončila Simča Petrásová třetí , v D45C vyhrála Lenka Koberová, Táňa Pipková byla pátá a Jitka Demlová sedmá, v D55C vyhrála Laďka Víchová a Jiřka Novotná skončila sedmá, v D55D byla první Alena Klimplová, v D65C vyhrála Květa Kubíková. V H35C skončil Olda Vodička pátý (7. Jirka Belej, 8. Honza Fukátko, 10. Petr Šabatka), v H35D obsadil Ondra Nekvapil šesté a Pavel Hovorka osmé místo, v H45C vyhrál Petr Fencl, v H45D skončil Zdeněk Cinkan šestý, v H55C byl Vojta Juračka sedmý a Mirek Novotný devátý, v H55D obsadili Vláďa Vícha a Petr Klimpl druhé a třetí místo a v H70C byl Pepa Málek desátý.
  3. listopadu
  Poslední závod Vč. poháru v Holovousích
  V sobotu proběhl letošní poslední závod Východočeského poháru. Běželo se v Holovousích za účasti i 130 závodníků LPU, kteří si vedli docela dobře. V ženách vyhrála Marta Fenclová před Martinou Zvěřinovou, pátá skončila Šárka Kulhavá. V mužích (H21C) byl druhý Orhan Kutlu a třetí Petr Zvěřina, v H21D vyhrál Aleš Jirásek. V žákyních v D10N vyhrála Majda Froschová, Markéta Zitková byla desátá, v D12C skončila Karda Pipková druhá a Klára Haasová byla pátá, v D12D obsadila Míša Janáčková třetí příčku a v D14D byla Anežka Sádovská také třetí. V žácích v H10C doběhl Vítek Frosch druhý, v H14C vyhrál Fíla Haas před Míšou Krpatou a Danda Štichhauer byl pátý a v H14D skončil Matyáš Oberreiter druhý. V dorostu doběhla v D16 Hanka Petrásová druhá. Ve veteránkách v D35D byla Simča Petrásová druhá, v D55C obsadila Laďka Víchová 2. místo. Ve veteránech v H35D byl Pavel Hovorka druhý a v H55D vyhrál Vláďa Vícha.
  27. října
  Deštivý Vč. pohár v Prochodech
  Předposlední závod Východočeského poháru proběhl v sobotu v Prochodech (Újezd u Chocně) za deštivého počasí. Běželo skoro 170 závodníků LPU a docela se jim dařilo. V mužích (H21C) skončil Petr Zvěřina druhý, v první desítce ještě skončili Honza Rusin (5.) a Orhan Kutlu (7.), v H21D vyhrál Aleš Jirásek před Adamem Zitkou (6. Tomáš Kokaisl). V ženách (D21C) doběhla Marta Lučanová čtvrtá, Zuzka Losmanová byla šestá, Marta Fenclová devátá a Šárka Kulhavá desátá, v D21D vyhrála Zuzka Klimplová, Katka Stryková byla třetí. V žákyních v D10N skončily Monika Munzarová a Majda Froschová na 4. a 5. místě, v D10C byla Verča Zitková devátá, v D12C obsadily Karda Pipková a Klára Haasová druhé a třetí místo a v D14D vyhrála Majda Kubíková. V žácích skončil Vítek Frosch v H10C čtvrtý a Maty Kroupa tam by osmý, v H14C vyhrál Danda Štichhauer, Fíla Haas byl pátý a Míša Krpata devátý, v H14D skončil Matyáš Oberreiter třetí. V dorostu v D16C jasně vyhrála Kačka Koberová a Terka Fejfarová byla třetí, v H16C vyhrál Mára Mrskoč před Ondrou Mackem. Ve veteránkách doběhla v D35D vyhrála Eva Kokaislová, v D45C byla první Léňa Koberová, v D55C obsadila Laďka Víchová druhé místo a v D55D byla Alena Klimplová třetí. Ve veteránech v H35D byl Luboš Macháček druhý a v H55D Jarda Fridrich a Miloš Lulay skončili na 2. a 3. místě.
  25. října
  Šest závodníků LPU v juniorské reprezentaci 2019
  Do juniorské reprezentace na rok 2019 byla zařazena šestice závodníků LPU - Anna Kopecká, Jana Peterová, Jonáš Fencl, Martin Roudný, Jan Rusin a Ondřej Volák.
  21. října
  Rodinné štafety - Roudní obhájili
  26. ročník Rodinných štafet proběhl v neděli v lesním komplexu v okolí Kostelecké Lhoty (centrum bylo vedle areálu fotbalového hřiště Sokola Kostelecká Lhota v Korytech). Startoval rekordní počet pardubických štafet, bylo jich 46. Vítězství s přehledem obhájili Roudní (Venda, Vašek, Martin), druzí byli Procházkovi (Klára, Saša, David), třetí doběhli ŠtěLuč, ale vzali si špatnou mapu, takže nebyli klasifikováni a z třetího místa se radovali Kosáci (Olda, Radek, Tomáš), 4. Záveští, 5. Hermanovi-Losmanovi, 6. Pipkovi. Karel Haas a Honza Kaplan opět připravili skvělou akci, za krásného počasí a ve velmi hezké atmosféře to byla fakt pěkné.
  20. října
  Oblastní závod na Andrlově chlumu
  V sobotu startovalo skoro 150 pardubických závodníků na dalším závodě Vč. poháru, který uspořádal KOB Ústí nad Orlicí na Andrlově chlumu. A jak se nám vedlo? V ženách vyhrála vyhrála Marta Fenclová a Šárka Kulhavá byla pátá, v mužích (H21C) skončili Lukáš Hovorka a Filip Záveský na 3. a 4. místě, v H21D byla Adam Zitka třetí. V žákyních v D10C skončila Julie Dominová šestá a Verča Zitková byla desátá, v D12C doběhla Klára Haasová těsně druhá, Karda Pipková čtvrtá a Kačka Dvořáková desátá, v D14C skončila Markéta Mrskočová sedmá. V H10C skončil Vítek Frosch šestý, v H12C Tomáš Flos desátý a v H14D byl Matyáš Oberreiter druhý. V dorostu skončily Kačka Koberová a Áďa Bártová druhá a třetí v D16 a v D18 byla Bára Škorpíková druhá. Ve veteránkách vyhrála v D45C Léňa Koberová a Jana Juračková byla třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová, v D55D byla první Alena Klimplová a v D65C obsadily Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová druhé a třetí místo. Ve veteránech skončil Petr Šabatka třetí, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H55C obsadil Vojta Juračka druhou příčku a v H55D skončil Vláďa Vícha.
  16. října
  Vyšel Jantar 10/2018
  Na titulní straně desátého letošního čísla Jantaru je fotka našich úspěšných dorostenců z M ČR klubů a nadpis "Medailové žně". Na přelomu září a října proběhla tři štafetová mistrovství, kde jsme byli úspěšní a reportáže jsou uvnitř čísla. Velká reportáž je i z finále Světového poháru, které proběhlo na počátku října v Česku. Nechybí ani články z Juniorského evropského poháru, ze závodů Vč. poháru, z ligy škol, ze soustředění. Na dalších stranách (je jejich celkem 28) pak najdete klasické rubriky, kde je mnoho zajímavostí. Obsah čísla najdete tady.
  15. října
  Česká liga klubů - dorost jasně nejlepší, dospělí čtvrtí
  V České lize klubů skončili naši dospělí na 4. místě (škoda dvou disků áčka mužů ve Zlíně na M ČR štafet, to bychom byli druzí), dorost vyhrál a obhájil loňské vítězství.
  15. října
  Dorostenci vyhráli Český pohár štafet
  V Českém poháru štafet se nám nedařilo jako v minulých letech, na stupně vítězů se probojovali jen dorostenci (ti ale naprosto suverénně vyhráli). Přehled umístění našich štafet - H21: 5. LPU A, 11. LPU B, 20. LPU, 42. LPU D, 64. LPU E; D21: 7. LPU A, 14. LPU B, 22. LPU C; H18: 1. LPU A, 14. LPU B, 25. LPU C; D18: 5. LPU A, 25. LPU B, 38. LPU C.
  15. října
  Dospělí bronzoví, dorost obhájil titul
  V Krajničku v neděli proběhl český šampionát klubů. Naše týmy obhájily své loňské pozice. Áčko dospělých ve složení Matěj Kamenický, Martina Zvěřinová, David Procházka, Lenka Knapová, Tomáš Kubelka, Jana Knapová a Radek Nožka doběhlo po boji na třetím místě a získalo bronzové medaile. Dobře běželo i béčko, které doběhlo na pěkném 10. místě, jeho sestava byla Filip Záveský, Anna Kopecká, Lukáš Hovorka, Petra Hančová, Jonáš Fencl, Tereza Nováková a Petr Zvěřina. Další dva naše týmy skončily na 18. místě (moc pěkné) a 38. místě. Tým dorostu (Ondřej Volák, Kateřina Koberová, Václav Roudný, Tereza Fejfarová, Martin Roudný, Jana Peterová a Jan Rusin) s přehledem obhájil loňský titul! Béčko skončilo na 14. příčce. Ze 4 štafet veteránů se do první desítky dostala jen jedna, která doběhla v kategorii DH275 na 9. místě. V družstvech Vč. oblasti na M ČR oblastních výběrů žactva běželo pět závodníků LPU. V áčku byli Klára Haasová, Karda Pipková, Fíla Haas, Danda Štichhauer, kteří se podíleli na 4. místě, Míša Krpata byl v céčku, které skončilo na 9. příčce.