Novinky

8. října
Český pohár - Kubelka čtvrtý v elitě, Waněk třetí v dorostu
V Českém poháru si skvěle i letos vedl Tomáš Kubelka, který v celkovém pořadí skončil čtvrtý. Solidní je i 16. místo Matěje Kamenického, v ženách byla nejlepší Martina Zvěřinová na 21. místě. V dorosteneckých a juniorských kategoriích se na stupně vítězů probojoval jediný závodník LPU - Bert Waněk byl třetí v H16. V D16 skončily obě naše závodnice Terka Fejfarová a Kačka Koberová v závěru první desítky. V juniorech si dobře vedli Jonáš Fencl a Honza Rusin, kteří obsadili 4. a 5. místo, stejné příčky obsadily v juniorkách i Anička Kopecká a Janča Peterová.
8. října
Skončila Česká liga klubů a Český pohár štafet
V České lize klubů skončili naši dospělí těsně čtvrtí (stejně jako loni), dorost se hodně pohoršil - po loňském vítězství letos až 12. příčka. V konečných výsledcích Českého poháru štafet si výborně vedli muži, kteří skončili na 2. a 7. místě. Do první desítky se ještě dostaly ženy (7.) a dorostenky (10).
6. října
Žáci ve výběru Vč. oblasti
Naši žáci byli ve výběru Vč. oblasti žactva na závodech v Tisu u Blatna. V sobotním závodě štafet byly Katka Švíglerová a Karda Pipková ve vítězsné štafetě D12, Klára Haasová byla ve štafetě D14, která doběhla čtvrtá a Ondra Pipek v týmu H14 - 7. místo. V nedělním M ČR oblastních výběrů žactva běžely výborně Kačka a Karda v céčku Vč. oblasti, které skončilo na 12. místě, Klára a Ondra byli v béčku, které obsadilo 17. příčku.
6. října
M ČR klubů - dospělí čtvrtí a sedmí, dorost sedmý
V neděli v Tisu u Blatna běželo 13 družstev Mistrovství a veteraniádu ČR klubů. Áčko dospělých dlouho bojovalo o medaili, po prvním úseku jsme vedli (Matěj Kamenický), po druhém úseku (Pavla Udržalová) byla naše štafeta pátá, Tomáš Kubelka posunul na třetím úseku naši štafetu na čtvrté místo, Jana Peterová předávala po čtvrtém úseku druhá, na pátém úseku skvěle zaběhl Martin Roudný, který posunul naši štafetu do vedení, bohužel na šestém úseku Iveta Šístková chybovala a doběhla čtvrtá, Radek Nožka dofinišoval do cíle na stejném místě. Velmi dobře běželo i béčko (Jan Rusin, Tereza Nováková, Jonáš Fencl, Petra Hančová, David Procházka, Lenka Knapová a Petr Zvěřina), které doběhlo na sedmém místě jako nejlepší ze všech B-týmů. Céčko skončila na velmi solidním 15. místě, déčko bylo 37. Dorostenci (Ondřej Paleček, Kateřina Koberová, Ondřej Pipek, Štěpánka Shánělová, Hubert Waněk, Tereza Fejfarová a Filip Haas) bylo sedmé, béčko skončilo na 19. místě a céčko bylo 25. Ve veteránech bojovala o stupně vítězů jen štafeta v nejstarší kategorii DH325, v cíli byla třetí, ale Vašek Farář neměl v čipu sběrku, takže štafeta byla disk. V DH175 byly naše dvě štafety na 13. a 14. místě, v DH275 skončila naše štafeta šestá (Jan Kaplan, Renata Čermáková, Václav Roudný, Iva Knapová, Jiří Fencl).
5. října
M ČR štafet - muži čtvrtí
Na Mistrovství a Veteraniádě štafet jsme postavili celkem 25 štafet. V mistrovských kategoriích si nejlépe vedli muži, kteří patřili k medailovým favoritům, nakonec z toho byla medaile bramborová, trio Matěj Kamenický, Radek Nožka a Tomáš Kubelka doběhlo na čtvrtém místě, béčko složené z juniorů (Martin Roudný, Jan Rusin, Jonáš Fencl) skončilo na 10. místě, céčko bylo 22. a déčko 25. Áčko žen (Pavla Udržalová, Petra Hančová a Iveta Šístková) doběhlo na sedmém místě, béčko (Jana Peterová, Tereza Nováková a Martina Zvěřinová) skončilo desáté (céčko bylo 17.). Dorostenky (Tereza Fejfarová, Ema Marková a Kateřina Koberová) obsadily osmé místo, béčko bylo 17. Dorostenci se do první desítky nevešli - 13., 16. a 24. místo. Výborně si vedly veteránky v D135 - trio Jindra Horáková, Renata Čermáková a Lenka Klimplová vyhrálo, druhá štafeta doběhla čtvrtá. Štafeta v D165 byla osmá. Trio Václav Farář, Jan Knap a Pavel Štěrba skončilo v H195 třetí (a druhá štafeta skončila sedmá).
29. září
Trio juniorů na Juniorském evropském poháru
Na Juniorském evropském poháru ve Francii reprezentovali Českou republiku Jana Peterová, Jan Rusin a Martin Roudný. V úvodním sprintu se jim moc nedařilo. Janča skončila ve W20 na 36. místě, Honza byl v juniorech 40. a Martin byl disk, protože neorazil diváckou kontrolu. V sobotní klasice běžel velmi dobře v juniorech Martin, který skončil na 11. místě, Honza byl 43., Janča skončila v juniorkách na 35. místě. V závěrečných štafetách přispěla Jana Peterová na druhém úseku k 18. místu našeho áčka v juniorkách, Martin Roudný zaběhl výborně třetí úsek českého áčka juniorů a výrazně přispěl k celkovému 13. místu.
29. září
Tomáš Kubelka získal body do Světového poháru
Tomáš Kubelka startoval na třetí série Světového poháru v OB ve Švýcarsku. V úvodní krátké trati obsadil velmi pěkné 38. místo (běželo přes 120 závodníků) a zíkal tři body v hodnocení Světového poháru. SP pokračoval knock-out sprintem, Píkej skončil v kvalifikaci ve své skupině 20. a do dalších bojů nepostoupil. Tři body v klasifikace SP nestačily na to, aby se dostal do A-finále závěrečného sprintu, běžel finále B. Tam se mu ale moc nedařilo a skončil na 35. místě.
28. září
Klasika Vč. poháru v Červené Vodě
Další závod Východočeského poháru byl na pořadu v sobotu v Červené Vodě (pořádal ZAM). Startovalo skoro 170 závodníků LPU. V ženách s velkým náskokem vyhrála Marta Fenclová, Iva Knapová byla pátá. V žákyních v D10N byla Markéta Zitková čtvrtá, výborně běžely holky v D10C - vyhrála Hana Fenclová, Tereza Macháčková byla třetí (8. Gita Macková, 9. Veronika Zitková), v D12C skončila Katka Švíglerová třetí, Saša Tichá byla čtvrtá a Karda Pipková šestá, v D12D byla Adéla Kubíková druhá, v D14D vyhrála Terka Janáčková. V žácích skončil v H10N Ondra Domin čtvrtý, v H10C byl Matěj Kadaně sedmý, v H12D vyhrál Petr Kadaník a v H14C skončil Ondra Šípek sedmý. V dorostu obsadila v D16 Bára Pušová pátou příčku, v D18 byla Jana Kovářová třetí, v H16 skončil Danda Štichhauer těsně druhý, v H18 vyhrál Ondra Pipek. Ve veteránkách vyhrála v D35C Marta Lučanová, v D35D byla první Eva Kokaislová, v D55C byla Laďka Víchová druhá, v D55D vyhrála Alena Baštová a v D65C skončila Stáňa Kellnerová třetí. Ve veteránech v H35C vyhrál Olda Vodička a Petr Šabatka byl druhý, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H45C doběhl Jarda Vávra druhý, v H55C obsadil Honza Knap třetí místo, v H55D byl Miloš Lulay druhý a v H65D skončili Petr Klimpl a Jarda Fridrich na prvních dvou místech.
22. září
Dva juniorské bronzy z M ČR na klasice
O víkendu běželo 70 pardubických závodníků Mistrovství a Veteraniádu ČR na klasické trati, kterou uspořádal TJN v Jizerských horách (Hraničná). Po oba dny se běželo v pěkném terénu, na hezkých, ale zbytečně dlouhých tratích. Ze sobotní kvalifikace postoupilo do finále A celkem 17 pardubickcýh závodníků v mistrovských kategoriích, Jonáš Fencl (H20) a Tomáš Kubelka (H21) vyhráli své kvalifikační skupiny. Ve veteránech se do A finále dostalo 13 závodníků LPU. V nedělním finále skvěle běžel v mužích Tomáš Kubelka, který v mužích obsadil výborné čtvrté místo, velmi pěkné je i 14. příčka Matěje Kamenického (24. David Procházka). V ženách dosáhla Martina Zvěřinová sedmého nejlepšího času, ale v cíli se zjistilo, že zapomněla orazit občerstvovačku..., Tereza Nováková a Pavla Udržalová obsadili 18. a 19. místo (22. Lenka Knapová). Velmi dobře běželi junioři, Jonáš Fencl vybojoval bronz, za ním na čtvrtém a pátém místě skončili Martin Roudný a Ondřej Volák (13. Jan Rusin). Bronz vybojovala v juniorkách i Jana Peterová, Viky Vojtíšková vyhrála finále B. Nedařilo se dorostu, v D16 skončily Tereza Fejfarová a Kateřina Koberová na 14. a 15. místě, v H16 byl Dan Štichhauer 16. a v H18 Ondra Pipek 12. Z veteránů se na stupně vítězů nikdo z pardubických závodníků neprobojoval. V D50 skončila Renata Čermáková šestá, v D55 Iva Knapová pátá, v D60 Laďka Víchová čtvrtá, v D70 byla Květa Kubíková šestá, v H45A byl Karel Haas sedmý a v H65 obsadili Václav Farář a Jan Knap 4. a 7. místo.
16. září
Vyšel Jantar 9/2019
Další číslo Jantaru je na světě! Na 20 stránkách se dočtete vše podstatné, co se událo v pardubickém OB na přelomu srpna a září. Články z posledních prázdninových vícedenních (na titulní stránce je nejstarší aktivní člen klubu Pepa Málek na stupních vítězů na Ceně východních Čech), z podzimních závodů celostátních soutěží i z úvodních závodů Východočeského poháru. Nechybí ani tradiční rubriky. Obsah čísla najdete zde.
15. září
Muži vyhráli závod Českého poháru štafet v Českém Dubu
Další závod Českého poháru štafet se běžel v neděli u Českého Dubu. Skvěle si vedli naši muži, kteří vyhráli, jejich složení bylo Matěj Kamenický, Radek Nožka a Tomáš Kubelka. Velmi dobře bežely i další dvě štafety, které obsadily 8. a 9. místo (Martin Roudný, Jan Rusin, Jonáš Fencl resp. David Procházka, Tomáš Udržal, Petr Zvěřina), body do Českého poháru získala i čtvrtá štafeta. V ženách běžely všechny tři naše štafety vyrovnaně, nejlepší trio Jana Peterová, Klára Procházková a Iveta Šístková skončilo deváté, další štafety obsadily 11. a 13. místo. Dorostenci v sestavě Ondra Paleček, Filip Haas a Bert Waněk skončili na 9. místě, do poháru bodovalo už jen béčko (16.). Dorostenky v sestavě Terka Fejfarová, Štěpánka Shánělová a Bára Pušová skončily desáté (další štafety nebodovaly).
16. září
Sprint Českého poháru v Českém Dubu
V sobotním odpoledním sprintu Českého poháru v Českém Dubu skočil Tomáš Kubelka na výborném 5. místě v elitě, další naši muži skončili ve třetí a čtvrté desítce, stejně jako naše ženy v D21E. V D21A jasně vyhrála Iveta Šístková (5. Tereza Nováková, 6. Klára Procházková). V juniorech obsadil Honza Rusin třetí místo a Martin Roudný byl pátý, v juniorkách obsadila Janča Peterová třetí příčku. V H16 výborně běžel Bert Waněk, který byl třetí, v D16 doběhla Kačka Koberová osmá a Terka Fejfarová 11.
16. září
Vč. pohár pokračoval na Benecku
Necelých 130 závodníků zamířilo v sobotu na 14. kolo Východočeského poháru, které pořádal VRL v Benecku, Žálém. V náročném terénu se nám moc nedařilo, výjimky se ale našly. V ženách skončila Marta Fenclová druhá a Iva Knapová pátá, v mužích byl Jarda Vávra 12. V žákyních v D10N skončila Markéta Zitková druhá a Johana Stryková šestá, v D10C byla Tereza Macháčková také druhá, první desítce ještě skončily Verča Ziková, Majda Froschová a Eliška Macháčková, v D12C byla Karda Pipková sedmá a v D14C Klára Haasová šestá. V žácích byl v H10N Ondra Lučan druhý, v H10C skončili tři kluci v první desítce - 7. Maty Kroupa, 8. Matěj Kadaně, 10. Filip Držka, v H12C byl Vítek Frosch sedmý a v H14C skončil Vojta Vališ devátý. Ve veteránkách vyhrála v D35C Marta Lučanová, v D35D byla Radka Zitková třetí, v D45D obsadila Katka Štichhauerová druhé místo a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35C skončil Honza Fukátko třetí, v H35D byl Jirka Kuhn také třetí, v H45C doběhl Péťa Fencl druhý, v H55C byl Olda Kološ druhý, v H55D skončil Béďa Sáňka druhý a v H65D skončili Petr Klimpl a Jarda Fridrich na prvních dvou místech.
16. září
Ženy druhé ve štafetách v Českém poháru
V sobotních štafetách v Kořenově si výborně vedly ženy. Trio Terka Nováková, Martina Zvěřinová a Iveta Šístková běželo celý závod v čelní skupině a v cíli bylo těsně druhé. Béčko a céčko skončily na krásném 10. a 12. místě. Áčko a béčko mužů obsadily 5. a 6. místo (Matěj Kamenický, Jan Rusin, Radek Nožka resp. Tomáš Udržal, David Procházka, Martin Roudný), bodovaly i další dvě štafety. Dorostenky skončily na 6. místě (Terka Fejfarová, Ema Marková, Kateřina Koberová), bodovala jen jedna další štafeta. V áčku dorostenců na prvním úseku Bert Waněk pomohl zraněnému soupeři a štafeta tak nedokončila, další dvě štafety skončily v poli poražených.
8. září
Skončil žebříček B
Konečné výsledky žebříčku B-Čechy východ nám přinesly tři nové licence A (H14 Ondra Šípek, H16 Lukáš Fejfar, D16 Bára Pušová), několik našich závodníků zůstalo těsně za limitem pro zisk nejvyšší licence pro žactvo a dorost (zranění, nemoc). Nejlepší výsledky - D14: 12. Markéta Mrskočová, 13. Klára Haasová, 18. Kateřina Dvořáková; D16: 3. Bára Pušová, 9. Adéla Bártová, 10. Johana Vodičková; D18: 5. Berenika Držková; D20: Barbora Škorpíková; D35: 1. Renata Haasová, 2. Dana Mrskočová; D45: Iva Knapová, 2. Jindra Horáková; D55: 1. Jana Juračková; D60: 1. Ladislava Víchová, 2. Jiřina Novotná; D70: 1. Květa Kubíková, 2. Stanislava Kellnerová; H14: 8. Ondřej Šípek, 9. Vojtěch Vališ, 16. Patrik Stohanzl; H16. 3. Lukáš Fejfar; H18: 5. Vojtěch Šišma; H35: 1. Petr Šabatka, 3. Jan Fukátko; H40: 2. Oldřich Vodička; H45: 3. Petr Fencl, 4. Jiří Belek, 5. Marek Filičko; H55: 2. Václav Roudný, 3. Oldřich Kološ; H60: 2. Pavel Štěrba, 4. Miroslav Novotný; H65: 1. Václav Farář, 2. Jan Knap, 4. Vojtěch Juračka; H70: 2. Jaroslav Fridrich.