Novinky

 • Jak to vidí Béďa – pá 19. 01. 20:42
 • 13. listopadu
  Licence pro rok 2018
  Získané licence pro rok 2018 – E (4): J. Knapová, Zvěřinová, Nožka, Kubelka; R (10): Zvěřina, Čermák, Grundmann, Udržal, Kamenický, D. Procházka, Šístková, Hančová, Fenclová, K. Procházková; R: A (17): Fencl, Kopecká, Waňková, V. Roudný, M. Roudný, Rusin, Volák, Borovičková, Peterová, Pipek, Waněk, Koberová, Pušová, Fejfarová, H. Petrásová, Haas, Krpata; B (27): Žák, Barnetová, Vojtíšková, Filipová, Škorpíková, Držková, Kubíčková, Šišma, Mrskoč, Macek, Fejfar, Novák, Kološová, Bártová, Vodičková, D. Štichhauer, Šípek, Stohanzl, V. Vališ, Mrskočová, Trlidová, Kay, A. Štichhauer, Haasová, Dvořáková, Vošahlíková, M. Petrásová.
  12. listopadu
  Jana Knapová přezimuje v čele Rankingu
  Jak jsou na tom naši dospělí závodníci v Rankingu na konci letošní sezóny? V ženách si skvěle vedla v průběhu celého roku Jana Knapová, která je v čele celkového pořadí, Martina Zvěřinová je na 16. místě (26. Šístková, 31. Hančová, 37. Fenclová, 46. Procházková, 56. L. Knapová, 61. Horová, 69. Udržalová, 78. Chládková). V mužích jsou Radek Nožka a Tomáš Kubelka na 10. a 11. místě, ve třetí desítce jsou David Procházka (24.) a Matěj Kamenický (28.), páté desítce jsou Jan Grundmann, Jan Čermák, Tomáš Udržal a Petr Zvěřina, Filip Záveský uzavírá první stovku. Vývoj pořadí v Rankingu závodníků LPU letos i v letech minulých najdete zde.
  9. listopadu
  Klubový žebříček 2017 vyhrál Radek Nožka
  Do klubového žebříčku se v roce 2017 hodnotily výsledky ze 70 závodů, každému závodníkovi se počítalo 12 nejlepších výsledků. Jasně vyhrál Radek Nožka se ziskem 1916 bodů (2. Fencl 1815, 3. Kamenický 1810, 4. Procházka 1804, 5. Kopecká 1802, 6. Peterová 1789, 7. M. Roudný 1788, 8. Kubelka 1787, 9. Grundmann 1765, 10. Zvěřinová 1714. Body získali 303 závodníci, největší počet závodů z těch 70 absolvoval Vašek Farář (47). Kompletní pořadí je v IS LPU.
  5. listopadu
  Žactvo obhájilo vítězství v mistrovství oblasti
  V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva obhájilo družstvo žactva LPU. Na vítězství se svými body podíleli Klára Haasová, Ema Vošahlíková, Markéta Mrskočová, Agáta Trlidová, Míša Petrásová, Kačka Dvořáková (D12), Kačka Koberová, Tereza Fejfarová, Bára Pušová, Hanka Petrásová (D14), Ondra Šípek, Vojta Valš, Partik Stohanzl, Adam Štichhauer (H12), Hubert Waněk, Filip Haas, Michal Krpata, Adam Novák, Dan Štichhauer, Lukáš Fejfar (H14).
  V soutěži družstev byl dorost LPU třetí, dospělí a veteráni našeho klubu vyhráli.
  5. listopadu
  Jak jsme si vedli ve Vč. poháru dorostu, dospělých a veteránů 2017
  Skončil celoroční Východočeský pohár dorostu, dospělých a veteránů. V dorostu v D18 obsadily Bára Škorpíková a Verča Barnetová 3. a 4. příčku, v H16 obsadil Vojta Šišma deváté místo. V dospělých si v D21C nejlépe vedla Markéta Držková, která skončila na 10. místě, v D21D vyhrála Eva Kokaislová, v mužích skončil Štěpán Držka čtvrtý, Tomáš Míča byl sedmý a Karel Haas devátý, v H21D skončil Honza Žemlička sedmý. Ve veteránkách v D35C obsadila Pavla Švíglerová skončila osmá, v D35D vyhrála Simča Petrásová, Eva Kašparová skončila čtvrtá a Zuzka Krpatová desátá, v D45C obsadila Táňa Pipková třetí místo, Renata Čermáková skončila pátá a Léňa Koberová devátá, v D45D obsadila Eva Roudná šestou příčku, v D55C vyhrála Laďka Víchová, Jiřka Novotná obsadila šestou příčku, v D65C skončila Květa Kubíková třetí a Stáňa Kellnerová čtvrtá. V H35C obsadil Honza Fukátko druhou příčku, Honza Václavek byl sedmý a Jirka Belej desátý, v H35D obsadil Lubomír Macháček druhé místo, Ondra Nekvapil byl sedmý a Honza Kroupa osmý, v H45C vyhrál Péťa Fencl a Petr Valach byl čtvrtý, v H45D obsadil Zdeněk Cinkan druhé místo, v H55C obsadil Honza Knap desátou příčku, v H55D byl Vláďa Vícha druhý a Petr Klimpl třetí (4. Béďa Sáňka, 9. Vláďa Dvořák, 10. Jarda Fridrich) a v H70 obsadil Pepa Málek šestou příčku (8. Petr Čepelka).
  5. listopadu
  Skončil podzimní Východočeský pohár žactva
  V podzimním Vč. poháru žactva si naše žactvo vedlo docela dobře. V D10C si výborně vedla Karda Pipková, která skončila druhá, v první desítce máme i další 3 závodnice - 6. Kačka Švíglerová, 7. Saša Tichá, 9. Ája Zitková. V D12C skončila Klára Haasová na pěkném 4. místě, Ema Vošahlíková obsadila osmou příčku. V D14C obsadila Kačka Koberová třetí příčku (byť měla zdravotní problémy), v první desítce skončily i Terka Fejfarová (7.) a Bára Pušová (9.). V H12C si velmi dobře vedl Ondra Šípek, který obsadil 4. místo, Vojta Vališ obsadil devátou příčku, v H12D vyhrál Matěj Hostinský, Tomáš Flos obsadil třetí příčku. V H14C byl Bert Waněk druhý a Fíla Haas třetí, Michal Krpata obsadil pátou příčku.
  4. listopadu
  Poslední letošní závod Vč. poháru na Biřičce
  V sobotu byl na pořadu poslední závod Východočeského poháru v letošním roce. Závod upořádal OK Slavia Hradec Králové s centrem u jejich šatnového objektu v Klukách (nedaleko rybníka Biřička). Startovalo necelých 180 závodníků LPU, kteří si vedli docela dobře. V ženách s přehledem vyhrála Šárka Kulhavá, Marta Fenclová byla třetí a Janča Peterová desátá, v D21D obsadila Eva Kokaislová druhé místo. V početně hodně obsazené kategorii mužů si nejlépe vedl Štěpán Držka, který obsadil 12. místo, v H21D vyhrál Aleš Jirásek. V žákyních v D10N Amálka Horklová byla třetí, v D10C Karolína Pipková skončila čtvrtá, Saša Tichá šestá a Kačka Švíglerová sedmá, v D12C obsadily Ema Vošahlíková 4. a 5. místo, v D12D skončila Natka Losmanová druhá, v D14C doběhla Kačka Koberová třetí, Terka Fejfarová, Hana Petrásová a Bára Pušová se seřadily na 8. - 10. místě. V žacích v H10N překvapil vítězstvím Franta Goláň, v H12C doběhl Ondra Šípek třetí a Patrik Stohanzl byl devátý, v H12D vyhrál Matěj Hostinský, v H14C byl Fíla Haas druhý a Bert Waněk třetí, Adam Novák a Danda Štichhauer obsadili 7. a 8. místo. V dorostu v D16 skončila Berenika Držková druhá. Ve veteránkách v D45C byla Léňa Koberová druhá, v D55C vyhrála Laďka Víchová a v D65C byla Květa Kubíková druhá. Ve veteránech v H35D jasně vyhrál Honza Kárník, v H45C vyhrál Péťa Fencl a Honza Kaplan obsadil třetí místo, v H45D byl Zdeněk Cinkan třetí, v H55D byl první Vláďa Vícha a Petr Klimpl skončil třetí.
  31. října
  Medailová bilance z českých šampionátů
  Medailová bilance z Mistrovství ČR roku 2017 je pro nás velmi lichotivá. Ze sedmi šampionátů získali nejvíce medailí závodníci PHK 20 (8 – 7 – 5), za nimi je ZBM 18 (5 – 9 – 4), borci LPU získali 14 medailí, naši závodníci vybojovali 4x zlato, 7x stříbro a 3x bronz. Celkem získali na M ČR medaile závodníci z 24 klubů. Z jednotlivců byla z našich nejlepší Jana Knapová (1 – 1 – 0), Anna Kopecká vybojovala tři stříbra.
  29. října
  Soustředění v Prkeňáků, závod v Holovousech odvál vítr
  Soustředění žactva a dorostu proběhlo od čtvrtka do neděle na chatě TJ Tesla v Prkenném dole u Žacléře. Soustředění ovlivnilo nepříznivé počasí (déšť), ale i tak mělo přes 70 účastníků bohatý program (ti starší v pátek zdolali Sněžku). Soustředění mělo být zakončeno závodem Vč. poháru v Holovousech, ten ale byl kvůli velkému větru (a padajícím stromům) odvolán.
  22. října
  Závodníci LPU v reprezentaci na rok 2018
  Do reprezentace OB na rok 2018 byli stejně jako letos zařazení i dva pardubičtí závodníci Jana Knapová a Tomáš Kubelka. Do juniorské reprezentace OB byly zařazeni pro rok 2018 Jonáš Fencl, Anna Kopecká a Jana Peterová, mezi sledovanými jsou Martin Roudný a Jan Rusin.
  22. října
  25. ročník Rodinných štafet - vyhráli Roudní
  Jubilejní 25. ročník Rodinných štafet proběhl v neděli ve Vrbatově Kostelci. Počasí nepřálo, v noci dost pršelo a déšť různé intenzity trval po celý závod. To se dost negativně projevilo v části, která se běžela v údolí potoka Žejbro s prudkými svahy s občasnými kamennými/skalnatými objekty, kde to dost smekalo. Tratě měly druhou část v pěkném, porostově i podrostově rozmanitém svažitém lese podhůří Železných hor, s hustou sítí komunikací. Dvojice Karel Haas a Honza Kaplan opět připravila závod pro téměř stovku štafet (z toho 33 pardubických) na velmi dobré úrovni. Mezi pardubickými štafetami slavili premiérové vítězství Roudní (Venda, Vašek, Martin), s pětiminutovou ztrátou doběhli na druhém místě Rusinovi (Honza sen., Alena, Honza jun.), další 4 minuty zpět zůstali Štěrbovi (Daniela, Pavel, Zbyněk). Web závodu najdete zde.
  21. října
  O oblastní body v Újezdě u Chocně
  Východočeský pohár pokračoval v sobotu 15. kolem, pořadatelé z KOB Choceň zvolili za centrum Prochody u Újezda u Chocně (rybník Svatba). Běželo přes 170 pardubických závodníků, kterým se vedlo se střídavými výsledky. V ženách skončily Marta Fenclová a Simona Chládková na 5. a 6. místě, Iva Knapová a Martina Waňková obsadily 8. a 9. příčku, v D21D byla Zuzka Klimplová druhá. V H21C doběhli Martin Roudný a Filip Záveský na 4. a 5. místě, v H21D byl Kuba Kutílek třetí. V žákyních v D10C se do první desítky vešla čtyři děvčata - 5. Ája Zitková, 6. Karda Pipková, 8. Kačka Švíglerová, 9. Lea Nožičková, v D12C byla Klára Haasová čtvrtá a Ema Vošahlíková šestá, v D14C skočila Terka Fejfarová třetí, Bára Pušová čtvrtá a Hana Petrásová sedmá. V žácích v H10N obsadil Dan Šípek druhou příčku, v H12D obsadil Vojta Dvořák druhou příčku, v H14C se trio Bert Waněk, Fíla Haas a Míša Krpata seřadilo na 2. - 4. místě. V dorostu v D16 vyhrála Iva Kubíčková, v H16 obsadil Ondra Pipek druhé místo a v H18 byl Venda Roudný také druhý. Ve veteránkách v D35D byla Eva Kašparová druhá, v D45C obsadila Léňa Koberová druhé místo a Táňa Pipková byla třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová a v D65C byla Květa Kubíková také první. Ve veteránech v H35D vyhrál Honza Kárník, v H45C obsadil Petr Fencl třetí místo, v H55D vyhrál Vláďa Vícha a Petr Klimpl byl třetí, v H70C obsadil Pepa Málek druhou příčku.
  16. října
  Vyšel Jantar 10/2017
  Na titulní straně letošního 10. čísla Jantaru je fotka týmu dorostu LPU, který vyhrál Českou ligu klubů, která byla vyhlášena na pro nás úspěšném šampionátu štafet a klubů v Moravském Karlově. A právě této akci je věnována nejrozsáhlejší reportáž. V čísle najdete i články o M ČR na klasice v Raspenavě, o závěru Světového poháru ve Švýcarsku, o Evropském juniorském poháru v Rakousku, o čtyřech závodech Vč. poháru i dvou kolech Ligy škol. A také pravidelné rubriky. Obsah čísla je zde.
  15. října
  Oblastní žebříček v Podkrkonoší
  V neděli proběhla zkrácená klasika Východočeského poháru v Martinicích v Krkonoších (rybník Zákřežník), kterou uspořádal JIL. Na startu bylo přes 120 pardubických závodníků, kteří si vedli se střídavými výsledky. V ženách jasně vyhrála Marta Fenclová, Klára Žaloudková byla šestá. V mužích skončil Tomáš Kos třetí, Adam Waněk byl pátý a Štěpán Držka desátý. V žákyních vyhrála v D10N Anika Trlidová, v D10C byla Karda Pipková první, Kačka Švíglerová čtvrtá, Saša Tichá pátá a Ája Zitková osmá, v D12C obsadila Klára Haasová pátou příčku, Mirka Cachová byla devátá, v D14C obsadila Adéla Bártová šesté místo. V žácích v H10N skončil Daniel Šípek druhý, v H12C obsadil Ondra Šípek druhou příčku a Vojta Vališ byl čtvrtý, v H12D skončil Vojta Dvořák třetí a v H14C skončili Fíla Haas a Míša Krpata na 2. a 3. místě. V dorostu v D18 skončila Verča Barnetová třetí. Ve veteránkách v D35D byla Eva Kašparová třetí, v D45C vyhrála Léňa Koberová a Táňa Pipková byla třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová a v D65C obsadily Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová první a třetí příčku. Ve veteránech v H45C obsadil Petr Fencl třetí místo a v H55D vyhrál Vláďa Vícha.
  14. října
  Úspěšný Vč. pohár v Kostelecké Lhotě
  V sobotu se běžel další závod Východočeského poháru - krátká trať v Kostelecké Lhotě (pořádaly VAM a KOR). Za krásného podzimního počasí se na start postavilo přes 160 pardubických závodníků, kterým se dost dařilo. V ženách (D21C) vyhrála Šárka Kulhavá, Janča Peterová byla pátá, Míša Klapalová šestá a Iva Knapová osmá, v D21D vyhrála Eva Kokaislová. V mužích doběhl Petr Zvěřina čtvrtý a Jonáš Fencl sedmý. V žákyních v D10N obsadila Katka Valentová 3. místo, v D10C byla Karda Pipková druhá, Kačka Švíglerová pátá a Saša Tichá desátá, v D12C skončila Klára Haasová druhá, Markéta Mrskočová a Ema Vošahlíková doběhly na 7. a 8. místě, v D14C skončila Kačka Koberová druhá, Hanka Petrásová a Terka Fejfarová obsadily 5. a 6. místo. V žácích v H10N byl Daneček Šípek třetí, v H10C obsadil Marek Kadaně desátou příčku, v H12C skončil Ondra Šípek třetí a Vojta Vališ desátý, v H14C skončili Bert Waněk a Fíla Haas na 3. a 4. místě, Míša Krpata byl sedmý a Adam Novák devátý, v H14D překvapil vítězstvím Vojta Ježek. Ve veteránkách v D35D byla Eva Kašparová druhá, v D45C doběhla Léňa Koberová druhá, v D55C skončila Laďka Víchová druhá a Jiřka Novotná desátá a v D65 obsadila Stáňa Kellnerová druhé místo. Ve veteránech v H35D vyhrál Luboš Macháček, v H55C vyhrál Honza Knap, v H55D vyhrál Petr Klimpl před Béďou Sáňkou a Vláďou Víchou.