Novinky

 • Jak to vidí Béďa – út 21. 05. 22:56
 • Facebook klubu
  16. dubna
  Skončil 49. ročník Ligy škol v OB
  Letošní ročník Ligy škol měl stejně jako v předchozích letech na pořadu 4 kola, dvě na podzim a dvě na jaře. Celkem se těchto 4 kol zúčastnilo 688 dětí z 15 škol. Vítězství mezi školami suverénně obhájila ZŠ Benešovo nám. Výsledky najdete na stránce ligy škol.
  16. dubna
  Vyšel Jantar 4/2019
  Bylo vydáno dubnové číslo Jantaru. Na titulní stránce jsou dvě nejmladší žákyně (D10C) při vyhlášení výsledků závodu Východočeského poháru. V jednotlivých článcích jsou informace z proběhlých prvních pěti závodů ve východních Čechách. Jsou tam i další zajímavé reportáže - ze soustředění TSM ve Francii, z MS v lyžařském OB ve Švédsku, ze soustředění juniorské repre v Dánsku, z CEYOC. A také mnoho dalšího, vedle tradičních rubrik třeba i informace o tom, jak připravíme květnové české šampionáty ve sprintu v Čáslavi a v Pardubicích. Elektronický obsah čísla 4/2019 je zde.
  14. dubna
  Krátká trať ŽA a Vč. poháru v Bohaňce
  Závod na krátké trati, který se počítal do žebříčku A a do Východočeského poháru připravil SHK na neděli v lese u obce Bohaňka - Skála. Na startu bylo necelých 180 závodníků LPU, moc se nám nedařilo. V kategoriích žebříčku A v D16A skončila chybující Terka Fejfarová desátá, v D20A obsadila Anička Kopecká slušné 4. místo. Výborně zaběhl v H16A Bert Waněk, který skončil těsně druhý, ostatním dorostencům se vůbec nedařilo. V juniorech se trio Martin Roudný, Honza Rusin a Jonáš Fencl srovnalo na 5. - 7. místě. V D21A byla Martina Zvěřinová šestá, v D21B obsadila Zuzana Klimplová třetí příčku. V H21A si nejlépe vedl Matěj Kamenický, který skončil osmý, v H21B byl Adam Waněk čtvrtý. A jak jsme si vedli v kategoriích Vč. poháru? V žákyních v D10N byla Majda Froschová sedmá, Kája Gojná osmá a Monča Munzarová desátá, v D10C skončily Hana Fenclová a Ema Nožičková na 4. a 5. místě (9. Verča Zitková), v D12C obsadily Kačka Švíglerová a Saša Tichá 8. a 9. příčku, v D14C vyhrála Klára Haasová a Markéta Mrskočová byla sedmá. V žácích v H10C obsadil Maty Kroupa 9. místo, v H14C byl Vojta Vališ osmý a v H14D Kuba Munzar skončil třetí. V dorostu v D16C byla Hanka Petrásová čtvrtá, v D18C byla Jana Kovářová třetí, v H16C vyhrál Lukáš Fejfar a v H18C byl první Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35C s přehledem vyhrála Marta Lučanová, v D35D byla třetí Eva Kokaislová, v D45C skončila Iva Knapová druhá, v D45D obsadila Katka Štichhauerová druhou příčku, v D55C obsadila Jiřka Novotná třetí místo a D65C skončila Stáňa Kellnerová také na 3. místě. Ve veteránech v H35C výborně zaběhl Olda Vodička, který skončil druhý, v H45D skončil Ondra Kubík třetí, v H55D skončil Vláďa Vícha druhý a v H65D byl první Petr Klimpl.
  14. dubna
  Tři medaile z nočního šampionátu
  V sobotu večer se běžel u obce Bohaňka - Skála první letošní o-šampionát - Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB. Na startu bylo téměř 40 závodníků LPU, kteří si vedli docela dobře (na noční se moc nepřipravujeme). Pardubičtí závodníci si odvezli tři medaile (0-2-1) i řadu pěkných umístění v první desítce. Výborně si vedli muži. Radek Nožka vybojoval svou první individuální medaili v mužích, po velmi dobrém výkonu doběhl druhý = STŘÍBRO. Velmi pěkně běželi i další, trio Matěj Kamenický, David Procházka a Petra Zvěřina se srovnalo na 4. - 6. místě. V ženách skončila Terka Nováková devátá (14. Pavla Horová). V juniorech skončil Martin Roudný druhý (STŘÍBRO), těsně za medailí na 4. a 5. místě doběhli Honza Rusin a Jonáš Fencl (15. Venda Roudný). V juniorkách skončila Anička Kopecká sedmá. Starší dorostenci se do první dvacítky nevešli, ve starších dorostenkách skončila Berenika Držková 20. V mladších dorostencích se dařilo Bertu Waňkovi, který v konečném účtování skončil osmý, Danda Štichhauer byl 12. V D16 výborně běžela Terka Fejfarová, která obsadila třetí příčku (BRONZ), Bára Pušová skončila na 13. místě. Běželi i veteráni, v D40 byla Markéta Držková osmá, v D50 Renata Čermáková čtvrtá a Jitka Demlová osmá, v H35 byl Honza Fukátko devátý, v H45 obsadil Karel Haas sedmou příčku, v H55 byl Honza Kaplan čtvrtý a Vašek Roudný desátý a v H65 doběhl Vašek Farář třetí a Petr Klimpl šestý.
  10. dubna
  Čtvrté kolo Ligy škol
  Čtvrté (poslední) kolo 49. ročníku ligy škol v orientačním běhu proběhlo ve středu po obědě v lese na Studánce (centrum bylo na Slovanech). Hlavním pořadatelem byl Luboš Macháček, na stratu se nakonec sešlo jen 160 žáků základních škol. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší - D10: Ema Nožičková (ZŠ Studánka), D12: Klára Haasová (ZŠ Benešovo), D14: Kamila Kahoutová (ZŠ Benešovo), H10: Matyáš Kroupa (ZŠ Závodu míru), H12: Tomáš Flos (ZŠ Studánka), H14: Filip Haas (ZŠ Benešovo), ve školách opět vyhrála ZŠ Benešovo náměstí.
  7. dubna
  Tomáš Kubelka na soustředění repre OB
  Tomáš Kubelka se účastní skoro dvoutýdenního soustředění repre OB v Norsku. V sobotní krátké trati skončil na 14. místě (byl z našich závodníků druhý nejlepší). V nedělní klasice byl opět druhý nejlepší z českých závodníků, celkově to znamenalo ve velmi silné konkurenci 15. příčku. Tato umístění by me měla vynést přímou nominaci na první kolo Světového poháru v OB ve Finsku.
  7. dubna
  Tereza Fejfarová a Filip Haas na Středoevrsopkém poháru dorostu
  V závěru týdne reprezentovali Terka Fejfarová (D16) a Filip Haas (H16) Českou republiku na Středoevropském poháru dorostu, který proběhl na severu Moravy. V pátečním sprintu v Ostravě se Terce moc nedařilo, skončila v polovině výsledkové listiny na 16. místě, když ji z první desítky odsunula 40 sekundách chyba, Fíla si vedl lépe, skončil na 12. místě, ale ani on se nevyvaroval těsně před koncem velké chyby, která ho odsunula z lichotivé 6. příčky. V sobotní klasice v Háji ve Slezsku zaběhla výborně Terka, která v W16 obsadila pěkné 4. místo, když jí na stupně vítězů chyběla minuta; Fíla skončil po chybách opět na 12. místě. V závěrečných štafetách se Terka výborným výkonem podílela na druhém místě české štafety dorostenek, Fíla rozbíhal štafetu, která ale pak nebyla klasifikována (disk na třetím úseku).
  6. dubna
  Dva závody Vč. poháru na Jičínsku
  V sobotu proběhly dva závody oblastních soutěží.
  Dopoledne proběhla v Dřevěnicích kopcovitá krátká trať, kterou běželo s různým úspěchem 182 závodníků LPU. V ženách vyhrála Martina Zvěřinová, v mužích skončil Martin Roudný čtvrtý, Ondra Volák pátý a Petr Zvěřina osmý. V žákyních byla Monika Munzarová druhá v D10N, druhá byla i v D10C Ema Nožičková, Terka Macháčková byla čtvrtá, v D14C byla Markéta Mrskočová pátá. V žácích v H10C obsadil Maty Kroupa třetí příčku, v H12C byl Marek Kadaně osmý, v H14C Ondra Šípek obsadil druhou příčku a Vojta Vališ devátý a v H14D obsadili Kuba Munzar a Matěj Hostinský 2. a 3. místo. V dorostu byla v D16 Kačka Koberová třetí, v H16 vyhrál Bert Waněk, v H18 obsadil Ondra Pipek druhou příčku. Ve veteránkách skončila Eva Kokaislová třetí v D35D, v D55C vyhrála Laďka Víchová a Iva Lehárová byla třetí a v D65C skončila Květa Kubíková třetí. Ve veteránech byl Petr Šabatka třetí v H35C, v H35D byl Ondra Nekvapil také třetí, v H55C skončili Mirek Novotný a Olda Kološ na 2. a 3. místě, v H55D skončil Miloš Lulay třetí, v H65C byl Vašek Mrštík třetí a v H65D byl Petr Klimpl druhý.
  Odpoledne se pak v Hořicích běželo oblastní mistrovství ve sprintu (startovalo skoro 150 pardubických závodníků). V ženách se trio našich závodnic Klára Procházková, Marta Fenclová a Martina Zvěřinová seřadilo na 2. - 4. místě. V mužích byl Martin Roudný třetí, David Procházka čtvrtý a Lukáš Hovorka devátý. V žákyních v D10N skončila Anička Kroupová pátá, v D10C vyhrála Hanička Fenclová před Terkou Macháčkovou, v D12C byla Kačka Švíglerová sedmá a Karda Pipková osmá, v D12D obsadila Míša Janáčková druhé místo, v D14C skončila Klára Haasová pátá a Markéta Mrskočová sedmá. V žácích v H10N byl Vítek Semerád pátý, v H10C skončil Maty Kroupa šestý a Filip Držka osmý, v H14C byl Ondra Šípek pátý a v H14D Matěj Hostinský třetí. V dorostu v D16 doběhla Bára Pušová čtvrtá, v H16 byl Bert Waněk druhý, Míša Krpata čtvrtý a Lukáš Fejfar šestý, v H18 vyhrál Ondra Paleček, Ondra Pipek byl pátý a Vojta Šišma šestý, v juniorkách vyhrála Bára Škorpíková. Ve veteránkách se v D35D umístily Zuzka Dvořáková a Zuzka Krpatová na 2. a 2. místě, v D45C byla Dita Waňková druhá, v D45D byla Katka Štichhauerová také druhá, v D55C vyhrála Iva Lehárová, v D60C byla první Laďka Víchová a v D70C vyhrála Stáňa Kellnerová (3. Květa Kubíková). Ve veteránech v H35C byl Petr Šabatka třetí, v H35D skončil Honza Žemlička třetí, v H40C byl Honza Václavek druhý, v H55D skočil Miloš Lulay druhý a Vláďa Dvořák třetí, v H60C vyhrál Vašek Farář, v H65C byl Vašek Mrštík druhý a v H65D byl první Petr Klimpl.
  30. března
  Východočeský pohár pokračoval v Byzhradci
  Východočeský pohár pokračoval druhým kolem. Běželo se v rovinatém a dost zarostlém terénu v Byzhradci, startovalo 180 závodníků LPU. Dost se nám dařilo. V ženách obsadila Marta Fenclová 3. příčku, v mužích byl z našich závodníků nejlepší na 9. místě Karel Haas. V žákyních v D10N skočila Monika Munzarová čtvrtá, v D10C byla Ema Nožičková třetí a Verča Zitková skončila hned za ní na 4. místě (9. Elen Hovorková, 10. Terka Macháčková), v D12C byla Karda Pipková třetí, sedmým místem překvapila Julča Dominová, Saša Tichá byla desátá, v D14C doběhla Klára Haasová druhá, Markéta Mrskočová byla sedmá. V žácích v H10C stál Maty Kroupa na stupních vítězů za třetí místo, v H12C byl Dan Šípek devátý, v H14C skončili Ondra Šípek a Vojta Vališ na 4. a 6. místě. V dorostu byl v D16 Terka Fejfarová třetí, v H16 obsadila naše čtveřice Danda Štichhauer, Filip Haas, Bert Waněk a Míša Krpata první čtyři místa, v H18C vyhrál Ondra Pipek, Vojta Šišma byl čtvrtý. Ve veteránkách vyhrála v D35D Šárka Odvodyová, v D45C vyhrála Jindra Horáková před Ivou Knapovou, v D55C byla první Laďka Víchová a Jiřka Novotná byla třetí, v D55D obsadily Alena Klimplová a Olina Smrčková 2. a 3. místo a v D65 vyhrála Květa Kubíková (3. Stáňa Kellnerová). Ve veteránech vyhrál v H35C Olda Vodička před Petrem Šabatkou, v H35D vyhrál Pavel Hovorka a Luboš Macháček byl třetí, v H45D byl Ondra Kubík třetí, v H55C skončili Vašek Farář a Honza Knap na 2. a 3. místě, v H55D byl Petr Klimpl druhý a Vláďa Vícha třetí.
  27. března
  3. kolo Ligy škol
  Proběhlo 3. kolo 49. ročníku Ligy škol v orientačním běhu. Konala se za solidního jarního počasí v lesíku ve Svítkově. Na start se nakonec postavilo 172 závodníků, kteří tratě zvládli velmi dobře. Mezi školami vyhrála opět ZŠ Benešovo nám. Kompletní výsledky jsou zde.
  24. března
  Marta Fenclová vyhrála Zimní hradubickou ligu
  Jarním pohárem skončil další ročník Zimní hradubické ligy. S přehledem vyhrála Marta Fenclová. V závěru se na druhé místo probojoval Petr Zvěřina, Martina Zvěřinová obsadila čtvrtou příčku. Další umístění pardubických závodníků v popředí - 8. Anna Kopecká, 10. Pavla Horová, 11. Ondřej Paleček, 12. Martin Roudný, 13. Šárka Kulhavá, 18. Jana Peterová, 28. Orhan Kutlu, 28. Filip Záveský, 33. Oldřich Vodička, 39. Filip Haas.
  24. března
  Jarní pohár na Stříbrném rybníku
  Nedělní závod Jarního poháru na Stříbrném rybníku v Hradci Králové (klasická trať) se počítá do Východočeského poháru (žactva a veteránů). Na start se za chladného počasí postavilo téměř 200 závodníků LPU. Elitní kategorie měly hromadný start a naši závodníci si vedli dobře. V mužích vyhrál Tomáš Kubelka, Matěj Kamenický byl čtvrtý a Martin Roudný osmý, v ženách obsadily Marta Fenclová a Pavla Horová šesté a sedmé místo. V D21A vyhrála Martina Zvěřinová, v D21B byla Viky Vojtíšková sedmá, v H21B vyhrál David Procházka a Lukáš Hovorka byl třetí. V žákyních vyhrála Majda Froschová D10N (6. Markéta Zitková, 8. Anna Kroupová), v D10C byla Veronika Zitková druhá, Hana Fenclová čtvrtá a Gita Macková šestá (7. Tereza Macháčková, 10. Elen Hovorková), v D12C byla Karda Pipková druhá, v D14C Klára Haasová třetí a Markéta Mrskočová desátá, v D14D skončilo trio Alžběta Kuhnová, Nikola Holcová a Nathalie Kay na prvních třech místech. V žácích skončil v H10N Maty Kroupa na 4. místě, v H12C byl Franta Goláň desátý. Ve veteránkách v D45C vyhrála Lenka Koberová před Ivou Knapovou, v D55C vyhrála Laďka Víchová před Jiřkou Novotnou a v D65C obsadily Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová 2. a 3. místo. Ve veteránech v H35C skončil Olda Vodička, v H35D byl Pavel Hovorka druhý a Aleš Jirásek třetí, v H45C obsadil Honza Kaplan druhé místo, v H55C vyhrál Jirka Fencl, v H55D skončil Béďa Sáňka druhý, v H65C obsadil Vašek Farář druhou příčku a v H65D byli Jarda Fridrich a Petr Klimpl na prvních dvou místech.
  24. března
  Petra Hančová na mistrovství světa LOB ve Švédsku
  Petra Hančová reprezentovala ČR na mistrovství světa v lyžařském OB, které se jelo ve švédském Piteå. V úvodním závodě na klasické trati dojela jako nejlepších z českých závodnic na 16. místě. Druhým závodem byl sprint, Petra si o tři příčky proti klasice polepšila a skončila jako nejlepší z našich na 13. příčce. V dalším závodě na krátké trati s hromadným startem dojela na 19. místě. V závěrečných štafetách rozjížděla naši štafetu a velmi dobrým výkonem přispěla ke konečnému 6. místu.
  23. března
  Český pohár štafet začal na Stříbrném rybníku
  V úvodním závodě Českého poháru štafet startovalo 28 našich štafet. Moc se nám nedařilo, výjimky se ale našly. V mužích naše trio Matěj Kamenický, Petr Zvěřina a Tomáš Kubelka doběhlo třetí, béčko (junioři) doběhlo na pěkném osmém místě, ale pro chybějící kontrolu bylo disk (18. LPU C, 25. LPU D). V ženách se v cíli objevila naše štafeta na druhé příčce, ovšem Pája Horová si na startu vzala mapu třetího úseku, takže naše štafeta byla disk. Béčko (Klára Procházková, Jana Peterová, Anna Kopecká) skončilo osmé, céčko (Klára Žaloudková, Tereza Nováková, Iveta Šístková) bylo desáté. V dorostu se žádná naše štafeta nedostala do první desítky, dorostenky doběhly na 11., 14. a 23. místě, dorostenci pak byli na 14., 16., 22. a 33. příčce. V žactvu v D14 trio Kateřina Dvořáková, Klára Haasová a Markéta Mrskočová skončilo druhé, čtvrtá byla naše štafeta v DH12. Ve veteránech skončila naše štafeta v H135 druhá, druhé byly i ženy v D105, v D165 obsadily naše štafety první dvě místa.
  18. března
  Vyšel Jantar 3/2019
  Na titulní stránce třetího letošního čísla Jantaru je fotka Petry Hančové s medailí získanou na zimní Univerziádě v Rusku. V čísle najdete pochopitelně o tomto zimním svátku vysokoškoláků reportáž. Článek je i o pro nás medailovém M ČR v lyžařském OB v Jeseníkách. Další reportáže najdete o závodech PZP (i konečné výsledky jubilejního 25. ročníku) a ZHL. Nechybí pravidelné rubriky - Znáte ho?, Pět otázek pro..., Program či Střípky. Obsah čísla je zde.