Novinky

25. března
Pořádali jsme 2. kolo Východočeského poháru
V sobotu jsme pořádali 2. kolo Východočeského poháru v orientačním běhu (44. ročník O pardubického půlkoně). Centrem byla Veská, ředitelem závodu byl Karel Haas, hlavním rozhodčím Zuzka Klimplová, tratě postavil Honza Fukátko. Za krásného jarního počasí běželo 948 závodníků. Organizačně vše proběhlo hladce a bez závad. Skoro 150 našich závodníků také běželo (především žactvo). V D10N stály na stupních vítězů Lea Nožičková a Terezka Macháčková za 2. a 3. místo, v D10C si vedla nejlépe Kačka Švíglerová, která skončila čtvrtá (6. Karolína Pipková), v D12C byla Agáta Trlidová, výborně si vedly v H14C Kačka Koberová a Terka Fejfarová, které obsadily 2. a 3. příčku. V H10N se na stupně vítězů prosadil Matyáš Kroupa (3. místo), v H10C byl Vítek Frosch šestý, v H12C překvapil Vojta Vališ 5. místem, v H12D vyhrál nováček Vojta Váňa, v H14C byl Bert Waněk čtvrtý, v H14D vyhrál Vojta Kuhn. V ženách velmi dobře běžela Klára Procházková, která skončila těsně třetí, Marta Fenclová byla pátá a Bětka Lehárová sedmá, v mužích obsadil Honza Grundmann sedmou příčku. Ve veteránkách obsadily v D35D Zuzka Valentová a Simča Petrásová 2. a 3. místo, v D45C vyhrála Léňa Koberová, v D45D byla Eva Roudná třetí. Ve veteránech obsadil Petr Hostinský v H35D druhou příčku.
22. března
Druhé kolo ligy škol
Druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu bylo na podzim 3x z důvodu počasí zrušeno a bylo přeloženo na jaro. Ve středu předpověď počasí byla opět nepříznivá, pořadatelé ale vydrželi a závod se uskutečnil. Po desáté přestalo pršet, postupně se vyjasňovalo, na půlku závodu svítilo sluníčko. Stovka se přihlášených však nepřízně počasí zalekla a nepřišla, běželo jen 170 dětí. Vše se uskutečnilo ve Studáneckém lese, hlavním pořadatelem byl Milan Třasák. Mezi školami vyhrála tradičně ZŠ Benešovo nám., v jednotlivých kategoriích byli nejlepší - H10: Adam Štichhauer (ZŠ Závodu míru), H12: Filip Haas (ZŠ Benešovo); H14: Radek Růžička (ZŠ Studánka); D10: Klára Haasová (ZŠ Benešovo); D12: Alžběta Bártová a D14: Kateřina Koberová (obě Gymnázium Dašická). Výsledky 2. kola najdete na stránce ligy škol.
19. března
Marta Fenclová opět vyhrála Zimní hradubickou ligu
Marta Fenclová po 14. za sebou vyhrála Zimní hradubickou ligu. V 10 kolech posbírala jasně největší počet bodů ze všech závodníků a s přehledem vyhrála. V první desítce ještě skončily Martina Zvěřinová (6.) a Anna Kopecká (9.). V první padesátce najdeme i další závodníky LPU - 13. Šístková, 16. Václavek, 18. Zvěřina, 26. Rusin, 33. Kamenický, 40. Š. Kulhavá a Držka, 46. Lehár, Jurica, Vojtíšková a Švíglerová.
19. března
Začal Východočeský pohár
První závod Východočeského poháru 2017 (a také se jako poslední závod počítal do Zimní hradubické ligy) pořádal OK 99 Hradec Králové v Újezdě u Přelouče. Na start se postavil rekordní počet závodníků z našeho klubu, poprvé v historii překročil počet startujících v jednom závodě z našeho klubu číslo 200, ve výsledcích najdeme 205 pardubických závodníků. A jak jsme si vedli? Docela dobře. V mužské elitě doběhl Matěj Kamenický třetí, v dámské elitě pak Marta Fenclová pátá a Iveta Šístková šestá. V D21A vyhrála Martina Zvěřinová, v početně hodně obsazené kategorii D21C skončila Anička Kopecká třetí a Janča Peterová sedmá. V H21A doběhl Honza Čermák čtvrtý, v H21C vyhrál David Procházka a Honza Rusin skončil třetí. V žactvu v D10C skončila Saša Tichá čtvrtá, v D12C byla Markéta Mrskočová pátá, v D14C vyhrála Kačka Koberová a Terka Fejfarová byla sedmá, v D14D doběhla Klára Chrbolková druhá. V H12C skončil Ondra Šípek osmý, v H12D byl Vojta Dvořák třetí, v H14C skončili Bert Waněk a Míša Krpata na 8. a 9. místě a v H14D byl Filip Dvořáček třetí. Na veteránských tratích skončila vyhrála v D35D Zuzka Valentová, v D45C obsadila Léňa Koberová 3. místo, v D55C byla Laďka Víchová třetí stejně jako v D65C Květa Kubíková a v H35D vyhrál Pavel Hovorka.
19. března
Český pohár štafet na Přeloučsku
Sobotní štafety počítané do Českého poháru štafet byly v Újezdě u Přelouče. Postavili jsme 24 štafety, ty si vedly velmi doběře, ve všech hlavních kategoriích byli naši závodníci na stupních vítězů. Muži ve složení Matěj Kamenický, David Procházka a Tomáš Kubelka skončili jen těsně třetí, béčko (Honza Čermák, Honza Grundmann a Petr Zvěřina) obsadilo 10. místo. V ženách štafeta "maminek" (Pavla Udržalová, Martina Zvěřinová, Iveta Šístková - foto) obsadila také třetí příčku, béčko (Klára Procházková, Petra Hančová a Marta Fenclová) doběhlo šesté. V dorostenkách trio Janča Peterová, Martina Waňková a Anička Kopecká vyhrálo, béčko obsadilo pěkné 10. místo. Dorostenci (Ondra Volák, Jonáš Fencl, Honza Rusin) skončilo druhé, velmi pěkné je sedmé místo béčka. V žactvo obsadila štafeta Adam Štichhauer, Vojta Vališ a Ondra Šípek třetí místo ve dvanáctkách, holky ve čtrnáctkách (Terka Fejfarová, Áďa Bártová a Kačka Koberová) jasně vyhrály, kluci ve čtrnáctkách doběhli na 4. místě. Dobře si vedli i veteráni, štafety v H105 (Petr Šabatka, Honza Václavek a Jirka Belej) a v D135 (Jindra Horáková, Renata Čermáková, Pavla Švíglerová) vyhrály, trio Karel Haas, Petr Valach a Mára Filičko skončilo třetí v H135 a Mirek Novotný, Vláďa Vícha a Vašek Farář doběhli v H165 na 2. místě.
17. března
Noční závod Jarního poháru
Tradiční Jarní pohár pořádá na úvod sezóny OK Hradec Králové. Páteční noční se běžel v Michnovce. Na startu byla necelá třicítka pardubických závodníků. V mužské elitě skončil Petr Zvěřina desátý, v D18 byla Viky Vojtíšková pátá (7. Terka Filipová, 8. Berenika Držková), v D21A doběhla Bětka Lehárová šestá, v D35 byla Markéta Držková třetí, v D45 vyhrála Renata Čermáková (4. Laďka Víchová), v žactvu obsadily Kačka Koberová a Terka Fejfarová 5. a 6. příčku, v H18 byl Ondra Pipek šestý, v H35 obsadil Štěpán Držka druhé, Jarýn Vávra čtvrté a Aleš Jirásek šesté místo, v H45 byl Míša Kober osmý a v H55 skončili Vašek Farář a Vašek Roudný na 5. a 6. místě.
13. března
Jana Knapová a Petra Hančová mezi nejlepšími v kraji
Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2016 proběhlo v Pardubicích. Mezi desítkou nejlepších dospělých byla vyhlášena Jana Knapová především za své výsledky na MS, ME a akademickém MS, ale i za zisk titulu mistryně ČR. Petra Hančová pak byla vyhlášena v desítce nejlepších nadějí, v anketě byly oceněny její výsledky na M ČR i na MSJ.
13. března
Vyšel Jantar 3/2017
Na titulní stránce třetího letošního čísla klubového časopisu Jantar je fotka Štěpána Držky z Kuňky krosu. Uvnitř pak čtenáři najdou reportáže ze závodů Pardubického zimního poháru a Zimní hradubické ligy, které se konaly na přelomu února a března, a také články o soustředěních v Doksech (dorost) a v Novém Městě na Moravě (žactvo). Pochopitelně nechybí ani pravidelné rubriky a další věci. Obsah čísla najdete tady.
12. března
Pardubický zimní pohár 2016/2017 vyhráli Marta Fenclová a Martin Roudný
Celkovými vítězi 23. ročníku Pardubického zimního poháru se stali Marta Fenclová a Martin Roudný. V 8 závodech se na startu objevilo celkem 149 závodníků. Marta vyhrála naprosto přesvědčivě, když získala 120 bodů, druhá Pavla Švíglerová získala 94 bodů (3. Laďka Víchová 59, 4. Berenika Držková 52, 5. Zuzka Klimplová 48). V mužích to bylo daleko vyrovnanější, o vítězi rozhodl jediný bod. Vítězný Martin Roudný jich posbíral 80, Druhý Tomáš Kos 79 a třetí Štěpán Držka 72 (4. Aleš Jirásek 52, 5. Venda Roudný 51). Kompletní výsledky najdete tady.
12. března
Poslední kolo Pardubického zimního poháru.
V neděli proběhl za chladného počasí poslední závod (8. kolo) letošního Pardubického zimního poháru. Petr Fiala vybral za dějiště prostor mezi obchodním domem Albert u nádraží a Labem, kde jsou slepá ramena Labe, louky, remízky, roští a také dost skládek (a též pár bezdomovců). Běžel se delší sprint na úplně nové mapě Albert (1:4000, mapový klíč ISSOM), muži měli délku tratě 4,0 km, ženy 2,8 km. Kontroly byly dost blízko sebe (neměly kódy), chtělo to přesné mapování, což ne všichni zvládli a tak bylo dost disků. V ženách jasně vyhrála Marta Fenclová, na druhé a třetí místo se díky koeficientům probojovaly Dana Mrskočová a Zuzana Klimplová. V mužích byl nejrychlejší Martin Roudný, druhého nejlepší času dosáhl Tomáš Kos, ale koeficientem se před něj dostal Aleš Jirásek. Výsledky jsou zde.
11. března
Na Kosti začala oficiální o-sezóna 2017
V sobotu běžela dvacítka našich závodníků první oficiální závod letošní sezóny Jarní skály, v okolí Kosti, na startu byla skoro tisícovka závodníků. V H14 skončil Bert Waněk druhý, v H65 byl Vašek Farář čtvrtý a Honza Knap sedmý, v D21C obsadily Danuše Jahn Odvody a Berenika Držková 5. a 6. příčku.
5. března
Kuňka kros 2017
V neděli se běžel Kuňka kros. Závodníky čekal okruh o délce 1750 Kč s převýšením 40 m, který v terénu vytyčil Honza Vališ. V dámské elitě jasně vyhrála Marta Fenclová, za ní doběhly Iveta Šístková a Anička Kopecká, v mužské elitě byl Štěpán Držka třetí a Honza Jurica čtvrtý. V D skončila Viky Vojtišková druhá, v H byl také druhý Honza Václavek.
1. března
Registrace v sekci OB
OK Lokomotiva Pardubice zaregistroval v sekci OB pro rok 2017 v řádném termínu celkem 370 závodníků. Jsme opět suverénně nejpočetnějším o-klubem v České republice (počet registrovaných závodníků v celé republice překročil magickou hranici 10 000 závodníků). Do klubu nikdo nepřestoupil, z klubu odešli Květa Mrštíková (do CHT) a Igor Vodička (do UOL). V dorosteneckých štafetách budou hostovat Jana Kovářová (z CET) a Vojta Rusin (z BRU).
26. února
Soutředění v Novém Městě na Moravě
Skupina mládeže "14" (starší žactvo a mladší dorostenci) měla soustředění v Novém Městě na Moravě. Původně to mělo být lyžařské soustředění, ale sníh zmizel a tak byly připraveny dva tréninky běžecké, dva tréninky mapové a jeden trénink v tělocvičně. Pro třicítku účastníků vše zajišťoval Karel Haas.
26. února
Brutus kros v Roudničce
V neděli byl na pořadu Brutus kros, který byl zařazen do Zimní hradubické ligy. Běželo se na lesním okruhu nad Roudničkou nad Labem. Startovalo i několik pardubických závodníků. V dámské elitě obsadily Marta Fenclová a Martina Zvěřinová 2. a 3. místo, v mužské elitě doběhl Petr Zvěřina na 4. místě, na trati H byl nejrychlejší Honza Václavek.