Novinky

14. srpna
Orienťák na Sportovním parku Pardubice
Sportovní park Pardubice - prázdninová akce v Pardubicích, která má v 9 dnech připravit sportovní zábavu pro všechny. Tři dny v parku Na špici patřily i orientačnímu běhu. Od úterý do čtvrtka vždy od 9 do 18 hod. tam byl stánek OB, kde bylo velmi navštěvované o-bludiště, ale i dvě mapy s tratěmi pro OB (Zámek, Na špici). Vše připravila Renata Čermáková s řadou pomocníků. Zájem byl velký, přišly hlavně děti, ale bylo dost i dospělých. Účast nebyla tak horentní, jako v minulých letech - na zájmu se podepsalo velké horko, o týden dřívější termín než loni a hlavně obavy z Covid 19. Počítadlo účasti se na orienťáckém stánku po třetím dnu na číslu 2382 účastníků.
2. srpna
Začal letní tábor Silva o-camp Budislav 2020
V neděli začal 33. ročník Silva o-campu. Letos je tento dvoutýdenní letní tábor dětí opět v Budislavi, v táboře TOS Svitavy. 94 dětí od osmi do 15 let je rozděleno do osmi družstev, na pořadu je i celotáborová hra s názvem "Argonauti".
2. srpna
Jana Peterová vyhrála v pískovcích
Menší skupina pardubických závodníků startovala na 3-denních závodů Sandstones | Pískovce v Doksech. V elitě si výborně vedl Tomáš Kubelka, který ve velmi kvalitní konkurenci (první dvě místa obsadili švýcarští mistři světa bratři Hubmannové) obsadil čtvrtou příčku; Martin Roudný byl 13. (výborně zaběhl především úvodní krátkou trať) a Davis Procházka skončil 15. V juniorkách výborně běhala Janča Peterová, která vyhrála všechny tři etapy a celkově tak byla jasně první. Další výsledky - D18: 8. Kačka Koberová, D50A: 4. Iva Knapová, 5. Jindra Horáková, D70: 3. Květa Kubíková, H21B: 4. Marek Moravec, H35A: 2. Petr Šabatka, H60: 6. Mirek Novotný, H65: 5. Vašek Farář, 7. Honza Knap.
19. července
Rumcajsovy míle na Valečově
Přes 30 pardubických závodníků startovalo o víkendu na dalším ročníku Rumcajsových mílí (dvoudenní 3-etapové závody ve skalních terénech), které měly centrum pod hradem Valečov. V sobotu dopoledne se běžela kopcovitá krátká trať, odpoledne lesní sprint, v neděli pak další krátká trať. V H21A si výborně vedl v konkurenci řady výborných závodníků z domova i ciziny výborně vedl junior Martin Roudný, který po vyrovnaných výkonech obsadil velmi pěkné páté místo (třetí nejlepší z Čechů). V ženách skončila Martina Zvěřinová na 8. místě (12. Iveta Šístková). Z dalších výsledků - D10N: 5. Nina Zvěřinová, D18: 6. Bára Pušová, D40: 4. Pavla Švíglerová, D50: 3. Jindra Horáková, 8. Jitka Demlová, D55: 9. Eva Roudná, D60: 9. Jiřina Novotná, D70: 3. Květa Kubíková, H16: 8. Michal Krpata, H21C: 3. Tomáš Deml, H35: 2. Petr Šabatka, H45B: 5. Ondřej Nekvapil, 7. Pavel Macek, H60: 5. Mirek Novotný, H65: 6. Vašek Farář.
19. července
Grand prix Silesia
Pětičlenná skupina závodníků LPU startovala v závěru týdne na 3-denních čtyřetapových závodech Grand prix Silesia v Bohdanovicích. Běželo se v břidlicových terénech. Velmi dobře si v hlavní kategorii mužů vedl Honza Rusin, který v celkovém pořadí obsadil 2. příčku (vyhrál první etapu). V D18 skončila na druhém místě Jana Kovářová.
13. července
Vyšel Jantar 7/2020
Na titulní straně červencového čísla Jantaru je fotka Verči Kološové z utkání TSM, které se běželo v Novém Městě na Moravě. V obsahu čísla jsou články o přípravě na sezónu (soustředění, tréninkové závody, supersprint, atd.), ale i článek o prvních letošních vícedenních, které se běžely u Smrčku na Chrudimsku (Botas). Je tam i několik věcí týkajících se podzimní sezóny, nechybí tradiční rubriky. Na 16 stranách je rozhodně co číst. Obsah čísla najdete Jantar.
12. července
H.S.H. Vysočina cup ve Smrčku - Martina Zvěřinová nejlepší
Přesně sto pardubických závodníků bylo na startu 3-denních závodů H.S.H. Vysočina cup, které připravili pořadatelé z SK Chrast v pěkných terénech u Smrčku. Výborně se vedly naše ženy (D21A), Martina Zvěřinová vyhrála, třetí byla Iveta Šístková, pátá Terka Nováková, šestá Jana Peterová a devátá Marta Lučanová. V mužích (H21A) běhal výborně Martin Roudný, který vyhrál jasně druhou etapu a až v závěrečném handicapu nestačil těsně na vítězného Petrželu. V D10N skončila Nina Zvěřinová pátá, v D10 jasně vyhrála Hana Fenclová, v D14 skončila Klára Haasová těsně druhá, v D40B skončila Renata Haasová pátá, v D40C doběhla Radka Zitková druhá, v D40C byla Tuzka Krpatová pátá, pátá byla i Renata Čermáková v D55B, v D55C obsadila Eva Roudná třetí příčku, v D60 byla Laďka Víchová čtvrtá a v D70 doběhla Květa Kubíková třetí. V H10 obsadil Ondra Lučan páté místo, v H16 skončil Filip Haas těsně druhý, v H18 byl Filip Jelínek pátý, pátý byl i Libor Kříž v H21C, v H35C obsadili Adam Zitka a Honza Kroupa první dvě místa, v H55C byl Petr Čermák čtvrtý, v H60C doběhli Petr Klimpl a Vláďa Vícha na prvních dvou místech, v H65 vyhrál Vašek Farář a v H80 obsadil Pepa Málek třetí místo.
12. července
Pokračoval Hejkal o-camp
V závěru týdne běželi naši závodníci další tři závody Hejkal o-campu. V pátek byla krátká trať v Březinách. V dámské elitě skončila Pavla Udržalová druhá, v mužské elitě doběhl Vojta Šišma čtvrtý. V D14 vyhrála Karda Pipková, v H21K byl nejlepší Olda Vodička a na fáborcích byl první Dan Macek. V sobotu byla klasika také v Březinách, byla hodně náročná, navíc za stálého deště. V pánské elitě byl Vojta Šišma opět čtvrtý. Páteční vítězství zopakovali Karda Pipková (D14), Olda Vodička (H21K) i Dan Macek (DH10L), vyhrál i Honza Kaplan (H40). V neděli program Hejkala skončil krátkou tratí v Křižánkách. V D12 vyhrála Gita Macková, v D14 byla první Karda Pipková, v D21K vyhrála Zuzana Klimplová, v DH10L byl první Dan Macek a v H21K vyhrál Olda Vodička.
5. července
První dva závody Hejkal o-campu
Třicítka pardubických závodníků běžela o víkendu první dva závody seriálu Hejkal o-camp v Odranci na Vysočině.
V sobotní moc hezké klasice vyhrála Janča Peterová jasně elitu žen, druhá byla Pavla Udržalová. V elitě mužů skončil Tomáš Udržal třetí, Filip Haas byl osmý. V D14 skončila Klára Haasová těsně druhá a Karda Pipková byla pátá, v D40 obsadila Renata Haasová čtvrtou příčku, v H12 byl Dan Šípek čtvrtý, v H21K obsadili Filip Jelínek a Adam Lehár 2. a 3. místo, v H40 byla Jirka Fencl čtvrtý a Honza Kaplan devátý a v H60 doběhl Petr Klimpl osmý.
V nedělní orientačně zajímavé krátké trati vyhrála Pavla Udržalová dámskou elitu, v pánské elitě se hned pět našich závodníků dostalo do TOP 10 - 5. Tomáš Udržal, 7. Filip Haas, 8. Ondra Pipek, 9. Kryštof Jelínek, 10. Marek Mrskoč. V D14 obsadily Klára Haasová a Karda Pipková první dvě místa, v D21K skončily Zuzka Klimplová a Týna Stohanzlová na 9. a 10. místě, v D40 výborně zaběhla Renata Haasová, která skončila druhá (9. Táňa Pipková), v D50 byla Jiřka Novotná desátá. V H12 skončil Dan Šípek třetí, v H21K obsadil Ondra Šípek čtvrté a Adam Lehár šesté místo a v H60 byl Petr Klimpl osmý.
28. června
Utkání TSM v Novém Městě na Moravě
Dvacítka pardubických dorostenců běžela o víkendu utkání TSM v Novém Městě na Moravě s centrem na přírodním koupališti. Tratě po oba dny byly připraveny na mapě Ochoza ve vysočinském kopcovitém terénu, kde byla hustá síť komunikací, a který byl porostově velmi pestrý. V sobotu se běžela dost kopcovitá klasická trať, kterou připravil Miloš Nykodým. Bylo teplo, v lese po deštích bylo hodně mokro. V H18 vyhrál Šimon Mareček před Markem Mrskočem, v D18 byla první Terka Fejfarová před Kačkou Koberovou, v H16 doběhl Filip Haas druhý, v D16 byla z našich nejlepší Terka Brožková na 5. místě. V neděli bylo teplo ještě větší, velmi pěknou krátkou trať postavil Dan Hájek. V H18 opět vyhrál Šimon Mareček, druhý byl Kryštof Jelínek a třetí Ondra Pipek. V D18 si na prvních dvou místech vyměnily Kačka Koberová a Terka Koberová sobotní umístění, tentokráte vyhrála Kačka, třetí byla Verča Kološová. V H16 byl opět druhý Filip Haas, v D16 obsadila Terka Brožková pátou příčku. Celkově jsme Brno stejně jako před měsícem porazili.
24. června
Jana Knapová zpět v repre OB
Pardubická závodnice Jana Knapová se po více než roční mateřské přestávce vrací do reprezentace. Přejeme mnoho zdaru v boji o nominaci na MS 2021, které se uskuteční příští rok v České republice.
24. června
Supersprint v parku Na špici
Ve středu v podvečer se běžel další supersprint, letos již třetí. Pavel Hovorka připravil závod v parku Na špici. Pěkné, velmi rychlé tratě byly připraveny na mapě v měřítku 1:2000, v parku byla celá řada kontrol, takže se dost vyplatilo podrobně číst mapu, ale i kódy kontrol. Centrem byla louka kousek od restaurace U Lupťáka. Běželo 70 závodníků. V ženách vyhrála Marta Fenclová před Verčou Kološovou a Klárou Haasovou, v mužích patřilo první místo Odrovi Pipkovi, druhý byl další Ondra (Macek), o třetí místo se podělila hned trojice závodníků se stejným časem - Vojta Šišma, Danda Štichhauer a Vojta Váňa. Mezi nejmladšími byl jasně nejlepší Štěpán Kárník. Do návazného knock-out sprintu postoupilo 8 nejlepších mužů a žen. V ženách jasně vyhrála Terka Fejfarová, druhá doběhla Verča Kološová a třetí Klára Haasová, v mužích byl první Danda Štichhauer, druhý Ondra Macek, trio závodníků (Libor Kříž, Vojta Šišma a Vojta Váňa) orazili cíl (bezdotykový) najednou a skončili spolu na 3. místě.
21. června
Měřený mapový trénink ve Vysoké nad Labem
Na neděli dopoledne připravili Krpatovi a Mackovi měřený mapový trénink ve Vysoké nad Labem. Necelou padesátku účastníků čekaly za dost značného chladu a po dešti tři tratě na trochu starší mapě. Na nejdelší trati byl jasně nejrychlejší Petr Šabatka před Martou a Petrem Fenclovými, na střední trati vyhrála Karda Pipková a na krátké trati měl nejlepší čas David Maloch.
15. června
Vyšel Jantar 6/2020
Na titulní stránce červnového čísla Jantaru jsou fotky z mistrovství LPU sprintových štafet, které se běželo na Dukle. V čísle jsou články nejen o sprintových štafetách, ale i o ostatních akcích, které v době pokoronavirové proběhly (supersprinty, měřené tréninky, měření na dráze, utkání TSM Brno vers. Pardubice, soustředění v Krasnici). Vedle tradičních rubrik je tam i povídání s Kamilem Pipkem o přípravě šampionátu sprintových štafet. Obsah čísla najdete tady.
14. června
Soustředění žactva v Krasnici
Závěr týdne (od pátku do neděle) strávilo 35 pardubických žáků a 8 jejich trenérů na soustředění v Krasnici, celé soustředění vedl Petr Klimpl. Pátek a sobota vyšly velmi dobře, nedělní program utrpěl obrovským lijákem, hromy a blesky...