Novinky

8. března
Marta Fenclová opět vyhrála ZHL - již po 16.!!!!
Skončil 25. ročník Zimní hradubické ligy. A po 16. (!!!!) vyhrála Marta Fenclová a to s velkým náskokem. Také další si vedli velmi dobře. David Procházka skončil třetí, Martina Zvěřinová čtvrtá, Martin Roudný pátý a Petr Zvěřina šestý. Další naši závodníci - 13. Filip Haas, 17. Jana Peterová, 19. Aleš Jirásek, 24. Klára Haasová a Dája Petrová, 29. Marta Lučanová, 31. Tomáš Kos, 39. Klára Žaloudková, 43. Iveta Šístková.
8. března
Krátká trať ZHL na Studánce
Krátkou tratí na Studánce skončila v neděli Zimní hradubická liga. Honza Fukátko zvolil za centrum ZŠ Studánka, tratě postavil na dvou mapách (Studánka a Slovany), organizace klapala, bylo to pěkné. Za pěkného počasí se na startu sešly skoro tři stovky závodníků, z toho více než stovka závodníků LPU. A ti si vedli velmi dobře. V dámské elitě vyhrála Martina Zvěřinová, Marta Fenclová skončila třetí, jen sekundu za ní skončila Marta Lučanová, pátá byla Klára Žaloudková (8. Bártová, 9. Kovářová). V HE obsadili naši závodníci první čtyři příčky v pořadí David Procházka, Martin Roudný, Tomáš Kos a Petr Zvěřina (7. F. Haas, 8. Šabatka, 10. Držka, 12. Mrskoč, 14. Deml, 15. Šišma). Kategorii D ovládly naše ženy a dívky, v první desítce jich bylo osm, vyhrála Klára Haasová před Monikou Chudomelovou a Dájou Petrovou (5. P. Švíglerová, 6. Odvodyová, 7. B. Držková, 8. K. Pipková, 9. K. Švíglerová). V početně hodně obsazené kategorii H jsme měli v TOP 10 šest zástupců, nejlépe si vedl Aleš Jirásek, který vyhrál (4. Zitka, 6. Flos, 8. Czagan, 9. O. Šípek, 10. Filičko). V DK obsadily Hana Fenclová a Ája Zitková 4. a 5. místo, v HK byl Maty Kroupa pátý.
7. března
26. ročník Pardubického zimního poháru - vítězství obhájili Šabatka a Fenclová
Skončil 26. ročník Pardubického zimního poháru. Letos byl o běhání velký zájem. Osmi kol se zúčastnilo 108 mužů a 79 žen. Vítězi se stali stejní závodníci jako v ročníků minulém - prvenství obhájili Marta Fenclová a Petr Šabatka. Marta vyhrála s velkým náskokem před Klárou Haasovu, třetí skončila Klára Žaloudková (4. R. Haasová, 5. K. Švíglerová, 6. K. Dvořáková). Šábrle to tak jednoznačné neměl, rozhodlo až poslední kolo. Na druhém a třetím místě skončili Karel a Filip Haasovi (4. T. Kos, 5. M. Roudný, 6. Držka). Konečné výsledky jsou na stránce PZP.
7. března
Noční PZP na Vinici
Pardubický zimní pohár měl v sobotu večer na pořadu poslední závod. Petr Fiala připravil noční. Sraz byl na dřevěném mostu na Vinici. Padesátku závodníků čekaly kontroly nejdříve v parku na Vinici, pak byl dlouhý přeběh do bývalého vojenského prostoru Červeňák (kontroly tam rozhodně nebyly zadarmo, zarostlý a nepřehledný terén dával dost zabrat), po dalším dlouhém přeběhu byly poslední kontroly opět v parku na Vinici (děti běharly jen v parku). V ženách si pro těsné vítěztsví díky rychlému závěru doběhla Marta Fenclová, těsně druhá skončila Zuzka Klimplová a třetí byla Klára Haasová. V mužích vyhrál naprosto jasně Martin Roudný, druhé a třetí místo obsadili Štěpán Držka a Aleš Jirásek. Kompletní výsledky najdete tady.
1. března
7. kolo PZP v Rybitví
Běželo se předposlední (7.) kolo letošního Pardubického zimního poháru. Pořadatelé Jan Věříš, Jan Czagan, Kamil Pipek a Zdeněk Brancuský pozvali závodníky do Rybitví (centrum bylo na fotbalovém hřišti). Tratě vedly v městské zástavbě, v bývalé dělnické kolonii, na hřištích a půlka byla v příměstském lese. Běželo se na mapě Rybitví (1:5000, autor Honza Věříš). Na startu za teplého počasí (občas se objevilo i sluníčko) bylo přes 90 závodníků. V ženách s přehledem vyhrála Marta Fenclová, na druhém a třetím místě skončily žákyně Kačka Švíglerová a Kačaba Dvořáková. V mužích byl nejrychlejší Olda Vodička, druhý skončil Ondra Macek a třetí Petr Šabatka. Mezi dětmi byl nejrychlejší Maty Kroupa. Kompletní výsledky najdete tady.
29. února
Provedli jsme o-registraci na rok 2020
Na konci února skončila řádná registrace v sekci OB. Jsme opět nejpočetnějším klubem v České republice, i když jsme letos zaregistrovali o něco méně závodníků než v loňském roce, s registračním číslem LPU bude běhat 404 závodníků. Skončily i přestupy, z klubu odešli Vojta a Jana Juračkovi (do CHT), Ondra Paleček (do STH) a Simča Chládková (do KUO). Naopak k nám přestoupili sourozenci Jelínkovi (Adéla, Filip a Kryštof) z RUZ a Terka Brožková z KUO. V závodech štafet a klubů budou u nás hostovat Vojta Rusin (BRU), Ema Marková (STE), Míša Srbová (SJI) a Klára Pilná (OSN).
26. února
Petra Hančová na Světovém poháru LOB ve Švédsku
Petra Hančová startovala na sérii závodů Světového poháru v lyžařském OB ve Švédsku. V úvodním sprintu obsadila 17. příčku. V následující klasické trati to bylo ještě lepší, Petra dojela na 14. příčce. Na krátké trati s hromadným startem bojovala Petra dlouho o TOP 10, nakonec z toho byla 13. příčka. V závěrečných štafetách jela první úsek a přispěla tak k celkovému 5. místu české štafety.
23. února
Minisoustředění dorostu
Dorost měl o víkendu minisoustředění. V sobotu dopoledne byl mapový sprintový trénink s hromadným startem a farstovanou tratí (zaměření na nácvik 1. úseku sprintových štafet) na mapě Židov, odpoledne pak objemový trénink s dlouhými táhlými kopci/výběhy z různých směrů na "Andrlák". V neděli dopoledne se dorostenci zúčastnili krátké tratě ZHL na Plachtě v Hradci Králové, odpoledne byl pak středně dlouhý volný výběh (Pardubičky, Nemošická stráň, meandry Chrudimky, Drozdice, Mnětice).
23. února
Zvěřinovi vyhráli krátkou trať ZHL v Hradci
Zimní hradubická liga pokračovala krátkou tratí v Hradci Králové (pořádal SHK) na Plachtě. Startovalo přes 60 závodníků LPU a dost se jim dařilo. V dámské elitě vyhrála Martina Zvěřinová, Janča Peterová byla třetí, Marta Fenclová šestá a Zuzka Losmanová desátá. V HE byl první Petr Zvěřina, v závěru první desítky doběhlo i trio našich dorostenců - 7. Ondřej Macek, 9. Ondřej Pipek, 10. Marek Mrskoč. V kategorii D překvapila druhým místem Karda Pipková, třetí byla Dája Petrová a čtvrtá Monika Chudomelová (7. Markéta Mrskočová, 8. Pavla Švíglerová, 10. Zuzka Klimplová). Na trati H byl nejlepší Aleš Jirásek, čtvrtý skončil Jan Vališ a šestý Ondra Šípek. V DK byla Hana Fenclová sedmá a v HK skončil Milan Třasák také sedmý.
17. února
Petra Hančová vyhrála Český pohár 2020 v lyžařském OB
Skončil Český pohár v lyžařském OB. Během 9 dnů se odjely čtyři závody, každému závodníkovi se počítaly dva nejlepší výsledky. Skvěle si vedla Petra Hančová, která vyhrála konečné pořadí v elitě žen. V pánské elitě skončil Honza Grundmann na 19. místě (a udržel licenci E), Petr Fiala skončil 30. V dorostenkách skončily Bára Pušová a Kačka Koberová na 9. a 15. místě (obě mají na další rok licenci B). V žákyních obsadila Karda Pipková na 23. místě. A v D35 skončila Dana Mrskočová čtvrtá.
17. února
Vyšel Jantar 2/2020
Dvacetistránkové druhé letošní číslo Jantaru má titulní stránce fotku Filipa Držky na doběhu jednoho ze závodů Pardubického zimního poháru. V obsahu najdete články právě o PZP, o závodech Zimní hradubické ligy, o závodech v lyžařském OB (Olympiáda dětí a mládeže, M ČR a Český pohár), ale i o soustředěních v průběhu zimy (Jizerky, Nové Město na Moravě, Polnička, Portugalsko). Vedle tradičních rubrik v tomto čísle je i rozsáhlý článek o tom, kde a kdy budou letos nejdůležitější o-závody. Obsah čísla najdete zde.
16. února
6. kolo Pardubického zimního poháru - sprint u Univerzity
V neděli odpoledne pokračoval 6. kolem Pardubický zimní pohár. Vojta Šišma připravil pro necelou stovku závodníků sprint na mapě Univerzita pro houmlessy (měřítko 1:5000), běželo se po sídlišti a v závěru v příměstském špatně průběžném lesíku, kde se dost hledalo (a taky tam bylo dost disků). Centrum bylo na parkovišti před rektorátem Univerzity Pardubice. V ženách měla nejlepší čas Klára Žaloudková, ale díky koeficientu se před ní dostala Marta Fenclová, třetí skončila Renata Haasová. Také v mužích rozhodl o vítězi koeficient, nejlepšího času dosáhl Filip Haas, ale díky koeficientu se před něj dostali hned tři závodníci - vyhrál Libor Kříž před Karlem Haasem a Petrem Šabatkou. Kompletní výsledky najdete tady.
16. února
Petra Hančová mistryní ČR v lyžařském OB
Malá skupina pardubických závodníků startuje o víkendu na dvou závodech v lyžařském OB v Harrachově.
V sobotu M ČR na krátké trati si skvěle vedla Petra Hančová, která v ženách vybojovala mistrovský titul!!!! V dorostenkách dojela Bára Pušová na 14. místě. Ve Veteraniádě ČR obsadila Dana Mrskočová v D35 šestou příčku.
V neděli se jela pohárová klasika. Petra v ženách zopakovala své sobotní vítězství. Bára v dorostenkách dojela na 20. místě, Dana v D35 byla čtvrtá.
16. února
Soustředění TSM v Portugalsku
Členové TSM Pardubicko byli pod vedením Honzy Kaplana o jarních prázdninách na soustředění v Portugalsku. Program zajišťoval v rámci svazového stacionárního tréninkového kempu v Aguiar de Beira (cca 100 km JV od Porta) i Tomáš Kubelka. Závodníky čekaly od úterý do soboty každý den 2 mapové tréninky v převážně zvlněném polootevřeném terénu se skalními plotnami, balvany a bujnou vegetací, byl i jeden městský sprint.
9. února
Krátká trať ZHL na Biřičce
Druhou neděli v únoru pokračovala Zimní hradubická liga krátkou tratí na Biřičce v Hradci Králové (pořádal PHK). Startovala necelá čtyřicítka pardubických závodníků. Výborně si vedli naši závodníci v HE, s převahou vyhrál David Procházka před Filipem Haasem, devátý byl Tomáš Kos. V DE se naše trio Klára Žaloudková, Marta Fenclová a Anna Kopecká seřadilo na 8. - 10. příčce. Velmi dobře běžely naše závodnice v D, jasně vyhrála Klára Haasová, za ní se seřadily Renata Haasová a Johanka Vodičková, šestá skončila Zuzana Klimplová. V HK byl Milan Třasák čtvrtý a Petr Klimpl šestý, v DK doběhla Hana Fenclová pátá.