Novinky

9. prosince
Začal další ročník Pardubického zimního poháru
Krátkou tratí začal letošní Pardubický zimní pohár (již 26. ročník). Centrum bylo na zahradě u Lučanů (Veská), Lučanovi na mapě Veská připravili krátkou trať, za krásného teplého počasí startovalo přes osm desítek závodníků na třech tratích - D, H a děti. Mezi muži byl jasně nejrychlejší Martin Roudný, který téměř o tři minuty porazil Petra Zvěřinu, třetí skončil po zranění opět běhající Ondřej Macek. V ženách jasně vyhrála hradecká Daniela Štěrbová, za ní skončily žákyně Karolína Pipková a Kateřina Dvořáková. Výsledky najdete tady.
6. prosince
Členská schůze klubu 2019
V jídelně Gymnázia Dašická proběhla letošní členská schůze OK Lokomotiva Pardubice. Hodnotil se rok 2019 a spřádaly se plány na rok 2020. Nejlepší závodnicí klubu byla vyhlášena Petra Hančová (na fotce s Laďkou Víchovou, která ji cenu předávala), nejlepším mužem Tomáš Kubelka, nejlepší ženou Martina Zvěřinová, nejlepším juniorem Jonáš Fencl, nejlepší juniorkou Anna Kopecká, v dorostu byli ocenění Tereza Fejfarová a Hubert Waněk, v žactvu Klára Haasová, Ondřej Šípek, Karolína Pipková, Vítek Frosch, Hana Fenclová a Matyáš Kroupa, ve veteránech pak Renata Čermáková a Václav Farář. Byli oceněni i trenéři Barbora Kadaňová, Renata Haasová, Kateřina Štichhauerová a Jan Kaplan a také Alena Klimplová za dlouholetou práci s žactvem.
6. prosince
Ročenka OK Lokomotiva Pardubice 2019
Byla vydána ročenka našeho klubu za rok 2019. Na obálce je fotografie Lukáše Hovorky. V ročence jsou zachyceny všechny podstatné události v činnosti klubu v uplynulém roce, jsou tam nejlepší výsledky roku 2019, jsou zde vyhodnoceni nejlepší závodníci klubu, je tam kompletní klubový žebříček za rok 2019 i výsledkový servis. V závěrečné části pak je i kalendář a plán činnosti na nadcházející rok 2020. Ročenku připravili Jan Jurica a Petr Klimpl.
5. prosince
Vyšel Jantar 12/2019
Bylo vydáno poslední letošní číslo Jantaru. Má jen 12 stran, na titulní stránce je fotka z Klokan krosu, na které je Pavla Horová. V čísle najdete reportáž z MS v běhu do vrchu v Argentině, článek o letošním závěru sezóny, reportáže z Klokan krosu, z Malé ceny Velké Verandy či z úvodního soustředění TSM v Chocni. Jsou tam i pravidelné rubriky a také posezónní povídání s Béďou. Obsah čísla najdete tady.
1. prosince
Malá cena Velké verandy v Chocni
Malá cena Velké verandy (lesní kros na 4300 m) se za krásného slunečného počasí běžela v neděli za účasti téměř 40 pardubických závodníků. Na startu byly čtyři stovky závodníků, konkurence jak atletů, tak orientačních běžců byla velmi dobrá. A naši závodníci běželi velmi dobře. V ženách skončila Marta Fenclová mezi daleko mladšími soupeřkami obsadila druhou příčku, Pavla Udržalová doběhla na osmém a Jana Peterová na desátém místě. V mužích velmi dobře běžel Ondra Volák, který skončil sedmý. V dorostenkách skončila Terka Ferfarová třetí, Katka Koberová hned za ní, v dorostencích byl Filip Haas desátý. V žákyních doběhla Klára Haasová druhá a Anežka Sádovská šestá, Jáchym Sádovský v žácích obsadil sedmou příčku. Běžela i celá řada veteránů, nejlépe si vedl Olda Vodička, který mezi skoro 70 soupeři v H40 skončil čtvrtý.
28. listopadu
Tréninkové středisko mládeže
Při našem klubu už několik let funguje Tréninkové středisko mládeže pro Pardubicko a Vysočinu. Pro rok 2020 do něj bylo zařazeno celkem 16 závodníků (4 do TSM A, 7 do TSM B a 5 do TSM C). V áčku jsou z našeho klubu tři - Hubert Waněk, Martin Roudný a Jan Rusin), v béčku pak další tři (Tereza Fejfarová, Jana Peterová, Filip Haas), pět je jich pak v céčku. Úvodní akcí naplánoval vedoucí trenér Jan Kaplan na přelom listopadu a prosince, kdy proběhne úvodní soustředění v Chocni.
24. listopadu
Klokan kros vyhráli Marta Fenclová a Martin Roudný
V neděli zamířilo přes 70 pardubických o-běžců na Klokan kros do Hradce Králové. A vedli si velmi dobře. Na nejdelší trati mužů (11 km) vyhrál Martin Roudný a Petr Zvěřina byl čtvrtý, na nejdelší trati žen (7.5 km) byla nejlepší Marta Fenclová, Martina Zvěřinová byla třetí, Iveta Šístková čtvrtá, Pavla Horová šestá a Jana Peterová sedmá. Na trati mužů 7.5 km vyhrál Tomáš udržal před Filipem Haasem (6. Daniel Štichhauer, 8. Jan Václavek, 9. Jan Czagan, 10. Michal Krpata). V ženách (5 km) byla jasně nejrychlejší Marta Lučanová (8. Alžběta Lehárová), na stejné trati mužů byl druhý Matyáš Oberreiter. Na trati 3.5 km byl Adam Štichhauer čtvrtý (6. Patrik Stohanzl) a Karolína Pipková a Klára Haasová obsadily 2. a 3. místo (8. Julie Dominová). Trať 2.5 km - v H byl Ondřej Lučan třetí a Matyáš Kroupa pátý (8. Matěj Kadaně) a vyhrála Barbora Sluková před Hanou Fenclovou (6. Veronika Zitková, 8. Gita Macková). Běžely i nejměnší děti na trati 1 km, kde v děvčatech skončila Markéta Zitková čtvrtá.
24. listopadu
Petra Hančová vyhrála Anketu
Petra Hančová vyhrála anketu Nejlepší LOB závodník roku 2019. Experti ocenili především její bronzovou medaili na Zimní univerziádě, výsledky na MS a ME, ale i dva tituly mistryně ČR v lyžařském OB. Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo na o-gala v Jablonci nad Nisou.
17. listopadu
Zakončení sezóny v Orlických horách
Klubový závěr sezóny proběhl za ideálního počasí v závěru týdne v horské chatě Radost nedaleko Deštného v Orlických horách. Pořadatelský subjekt Zelý a lopaty (Honza Zelinka, bratři Kosové, Honza Juraca a Lukáš Hovorka) připravil bohatý program pro téměř stovku účastníků.
11. listopadu
Vyšel Jantar 11/19
Listopadové číslo Jantaru má na titulní stránce fotku vítězné štafety LPU na Rodinných štafetách (Roudní). To značí, že uvnitř čísla je rozsáhlý článek o této akci. Další články jsou o letošních závěrečných závodech Východočeského poháru (včetně námi pořádaného závodu v Přelovicích), o soustředění v Prkeňáku i o HROBu v Radvanicích. Ale je tam i toho více, vedle tradičních rubrik i další zajímavosti. Obsah čísla je zde.
2. listopadu
Jak jsme si vedli v oblastních soutěžích 2019
Žactvo - podzim (v žebříčku 69 závodníků LPU): V D10C si výborně vedla Hana Fenclová, která skončila třetí, pěkná jsou i další umístění v první desítce - 5. Terka Macháčková, 7. Ema Nožičková, 9. Verča Zitková, 10. Majda Froschová. V D12C stála Karda Pipková na stupních vítězů za třetí místo, Kačka Švíglerová skončila desátá (v D12D byla Adéla Kubíková třetí). V D14C byla Klára Haasová čtvrtá. V H10C skončil Maty Kroupa na třetí příčce, Matěj Kadaně byl osmý, v H12C obsadil Vítek Frosch devátou příčku a v H14C byl Ondra Šípek sedmý.
Dorost a dospělí (61 závodníků LPU): V D16 obsadily Johana Vodišková a Adéla Bártová 7. a 8. místo, v D18 skončila Jana Kovářová čtvrtá, v D21C jasně vyhrála Marta Fenclová, Bára Škorpíková byla šestá. V H16 skončil Lukáš Fejfar pátý, v H18 jasně vyhrál Vojta Šišma, v H21C byl nejlepší Petr Zvěřina na 11. místě.
Veteráni (142 závodníků z LPU): V D35D skončily Simča Petrásová a Eva Kašparová na 4. a 5. místě, v D45C skončila Jitka Demloová na krásném třetím místě, v D55C jasně vyhrála Laďka Víchová a v D65C obsadila Květa Kubíková 3. místo. V H35C skončili Olda Vodička a Petr Šabatka na 2. a 3. místě, v H35D vyhrál Pavel Hovorka, v H45C skončil Jirka Belej na 3., třetí byl i v H55C Vašek Farář, v H55D byl Miloš Lulay druhý a v H65D obsadili Petr Klimpl a Jarda Fridrich první dvě místa.
2. listopadu
Družstva v oblasti - žactvo třetí, dorost, dospělí i veteráni vyhráli
V Mistrovství Vč. oblasti družstev 2019 skončilo naše žactvo na 3. místě za PHK a JIL. Dorost, dospělí i veteráni vyhráli.
2. listopadu
Pořádali jsme Vč. pohár v Přelovicích
V sobotu jsme v Přelovicích uspořádali poslední letošní závod Vč. poháru. Pořádání bylo na poslední chvíli dost zkomplikováno kolizí s velkým honem ve stejném lese, o kterém jsme se dozvěděli v pátek pozdě odpoledne. Po jednání se našlo kompromisní řešení, při kterém jsme se s tratěmi nedostali do půlky lesa a museli jsme tak přestavět 13 tratí (a tedy vytisknout skoro 400 nových map a popisů). Nasazením Honzy Fukátko (stavitel tratí) a pár dalších jsme to zvládli... Běžela se klasika na mapě Černý Nadýmač, kterou připravili Honza Věříš a Ondra Pipek, celému pořádání šéfoval Kamil Pipek. V den závodu proběhlo vše bez problémů, tisícovka závodníků snad byl spokojena, byť počasí moc nevyšlo (oblačno, mrholení, zima).
Přes 150 závodníků LPU běželo a vedli si docela dobře. V ženách v D21C jasně vyhrála Marta Fenclová, Bára Škorpíková byla pátá a Iva Knapová devátá, v D21D obsadily Berenika Držková a Lenka Žemličková 2. a 3. místo. V mužích v H21C doběhl Miloš Kafka na devátém místě, v H21D vyhrál Honza Hovorka a Olda Kos byl třetí. V žákyních v H10N skončila Anička Kroupová čtvrtá, v D10C byla Ema Nožičková třetí a Monika Munzarová devátá, v D12C doběhla Karda Pipková třetí, v D14C skončila Klára Haasová třetí a Markéta Mrskočová byla osmá. V žácích v H10N skončil Vítek Semerád osmý, v H10C byl Maty Kroupa druhý a Matěj Kadaně sedmý, v H12C skončil Vítek Frosch šestý a Franta Goláň byl desátý, v H12D vyhrál Petr Kadaník. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová, v H16 byl první Fíla Haas a třetí skončil Lukáš Fejfar a v H18 byl první Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35D doběhla Eva Kokaislová druhá, v D45D byla Katka Štichahuerová třetí a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35D vyhrál Pavel Hovorka a v H65D byl první Petr Klimpl.
30. října
Soustředění Prkeňák
Od soboty do středy byla sedmdesátka žáků a dorostenců LPU na soustředění v Prkenném dole. V neděli za krásného počasí zdolali ti starší Sněžku (z Karpacze), ti mladší došli do Trutnova přes Stachelberg. I na ostatní dny byl připraven bohatý program (turistika, hry, běhání).
26. října
Východočeský pohár pokračoval ve Vyhnánově
Klasickou trať Východočeského poháru připravil v sobotu OK 99 Hradec Králové v kempu Nesytá ve Vyhnánově. V mužích v H21C s velkou převahou vyhrál Martin Roudný, v H21D skončil Michal Kober na 2. V ženách v D21C skončila Marta Fenclová třetí. V žákyních v D10N byla Markéta Zitková pátá, v D10C obsadily Hana Fenclová a Ema Nožičková 3. a 4. místo (8. Tereza Macháčková, 10. Veronika Zitková), v D12C skončily Karda Pipková a Kačka Švíglerová na 4. a 5. místě, v D14C byla Klára Haasová sedmá. V žácích doběhl v H10N David Flos druhý (5. Ondřej Lučan, 7. Pepa Potůček), v H10C byla Matěj Kadaně šestý, v H12C Vítek Frosch devátý a v H14C Vojta Vališ desátý. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová před Kačkou Koberovou, v H16 byl Fíla Haas druhý, v H18 obsadil Honza Vališ třetí místo. Ve veteránkách v D35C jasně vyhrála Marta Lučanová, v D35D byla Eva Kašparová třetí, v D45D skončila Katka Štichhauerová také třetí a v D55C obsadila Laďka Víchová druhé místo. Ve veteránech v D35C skončil Petr Šabatka druhý.