Novinky

7. června
Měřený mapový trénink u Bohdanče
Na nedělní odpoledne byl připraven další měřený trénink. Běželo se na mapě Gočárova Sahara (1:7500) u Lázní Bohdaneč v rovinatém lese s hustou sítí komunikací, který byl porostově hodně různorodý, místy se sníženou průběžností a podrostem, v některých místech dost mokrý. Pro 60 závodníků ho připravili Pipkovi. Na nejdelší trati byl nejrychlejší Petr Šabatka před Martou Fenclovou a Petrem Fenclem, na střední trati vyhrála Lea Nožičková a na krátké Pavel Maloch.
3. června
Supersprint a knock-out sprint v Tyršových sadech
Ve středu v podvečer se běžel v Tyršových sadech druhý letošní pardubický supersprint. Centrum bylo v severní části zámeckého parku. Hodně rychlé tratě s poměrně málo kontrolami byly postaveny na mapě v měřítku 1:2000 v městském parku. Vše velmi pěkně připravil Petr Šabatka ve spolupráci s Kamilem Pipkem. Supersprint běželo skoro 70 závodníků. V ženách byla tradičně nejrychlejší Marta Fenclová, druhá skončila Tereza Fejfarová, o třetí místo se stejným časem podělily Verča Kološová a Martina Zvěřinová. V mužích byli nejlepší dorostenci, vyhrál Filip Haas před Ondrou Mackem a Ondrou Pipkem. Mezi žáky byl nejlepší Štěpán Kárník. Nadstavbou pak byl knock-out sprint, kde bylo připraveno finále A a B pro muže i ženy (postoupilo tam po 6 závodnících ze supersprintu). Obě kategorie byly velmi vyrovnané. V ženách byla v cíli první Marta Fenclová před Verčou Kološovou a Terkou Fejfarovou. V mužích byl první v cíli Mára Mrskoč, ale kvůli průběhu zakázaným prostorem byl disk, vítězství si tak odnesl Fíla Haas, druhý skončil zkušený Petr Zvěřina a třetí Ondra Macek.
31. května
Sprint na Dubině
Téměř šedesátka závodníků běžela v neděli v podvečer měřený mapový trénink ve sprintu na Dubině, který připravili Držkovi. Tratě byly dost dlouhé, mezi kontrolami byly varianty postupu. Na nejdelší trati vyhrál těsně Petr Šabatka před Liborem Křížem, třetí byla Marta Fenclová, na střední trati byla nejrychlejší Kačka Švíglerová a na krátké trati měl nejlepší čas Matěj Kadaně.
31. května
Krátká trať v Čachnově
Krátká trať (třetí část utkání TSM/SCM Brno vers. Pardubicko) se opět běžela v lese u Čachnova. Tentokrát za vytrvalého deště, velké zimy, les byl opět krásný, mapa výborná, orientačně velmi pěkné tratě v dobře promapovaných hustnících. Brno jsme v tomto závodě dost jasně porazili a tím i celkově, v jednotlivcích si opět nejlépe vedl junior Martin Roudný, k němu se v juniorkách přidala Jana Peterová.
30. května
TSM/SCM Brno vers. Pardubice - klasika v Čachnově
V lese u Čachnova proběhla druhá část utkání TSM/SCM Brno vers. Pardubicko. Chladné polojasné počasí, centrum uprostřed lesa, krásný les, mapa patnáctka, pěkné (a pěkně dlouhé) tratě od Šimona Marečka, osmdesátka startujících - to byla charakteristika závodu. Boje na tratích byly vyrovnané, bodování s Brnem skončilo na klasice nerozhodně. V jednotlivcích si z našich závodníků nejlépe vedli junior Martin Roudný a dorostenec Filip Haas.
29. května
Test na dráze
V pátek v podvečer proběhly testy na dráze TSM Pardubicko (a přebor LPU v běhu na 3000 m), běželo se na Městském atletickém stadiónu na Dukle za slunečného počasí, ale časy dost brzdil velmi nepříjemný nárazový vítr. Přesto zaběhnuté časy byly velmi dobré. Junior Martin Roudný zaběhl čas 9:06, dorostenec Filip Haas 9:51, dorostenka Kačka Koberová 11:31, v mužích byl nejrychlejší David Procházka (9:15) a v ženách Marta Fenclová (10:50). Běželo přes 50 závodníků, kompletní výsledky najdete tady.
24. května
Víkend - trénink v Českém ráji a Přebor LPU sprintových štafet
Sobota dopoledne: Měřený mapový trénink pro dorost a dospělé proběhl za hodně deštivého počasí v Českém ráji na mapě Přivýšina. Pěkné tratě v hodně rozmanitém terénu připravil David Procházka. Na dlouhé trati vyhrál Radek Nožka před Markem Prášilem a Martinem Roudným, na kratší trati byla nejlepší Terka Fejfarová.
Neděle podvečer: Druhý ročník Přeboru LPU sprintových štafet (dvoučlenné 4-úsekové štafety) proběhl v okolí Krtkovy arény na Dukle. Bylo pod mrakem, avízovaný déšť naštěstí nepřišel. Závod připravil Tomáš Deml, který postavil zajímavé tratě pro necelou padesátku štafet. První dva úseky se běžely v dukelském lesíku, další dva pak na sídlišti. Boj nejen o čelní příčky, ale i o další místa, byl hodně zajímavý. Mezi dospělými obhájili loňské vítězství manželé Zvěřinovi, těsně za nimi doběhla dvojice Kačka Koberová a Ondra Paleček, třetí skončili Janča Peterová a Lukáš Hovorka. Mezi veterány byli stejně jako loni jasně nejlepší manželé Haasovi, v žactvu vyhrála dvojice Kačka Švíglerová a Karda Pipková.
19. května
Vyšel Jantar 5/2020
Na přelomu dubna a května docházelo k postupnému uvolňování striktních omezení vyplývajících z koronovirové epidemie. Postupně se tak rozjel i tréninkový (a trochu i závodní) život v našem klubu. O tom se dočtete v tomto čísle Jantaru. Jsou tam i další důležité věci - program do pololetí či plán podzimních závodů. Rozsah je nezvykle malý (jen 12 stránek), na titulní straně je Danda Štichhauer v cíli měřeného tréninku v Toulovcových Maštalích. Obsah čísla je zde.
16. května
Trénink u Miletína
V sobotu proběhl měřený mapový trénink (middle s tempovými úseky) v Miletínských Lázních, který připravila Zuzka Klimplová, běželo přes 50 závodníků, na nejdelší trati byl nejlepší Jonáš Fencl. V neděli pak byl měřený mapový trénink v lese u Spojila za účasti přes 70 lidí.
9. května
Měřené mapové tréninky
Po dobu omezení jsou pro členy klubu připraveny měřené mapové tréninky. Po Báře a Přelovicích to byly dvoufázové sobotní tréninky v Pusté Rybné a v Toulovcových Maštalích. Vše proběhlo v souladu se všemi omezeními - skupiny maximálně 10 osob, vzdálenosti 2 metry, mimo sportování roušky, atd. Bylo to pěkné.
24. dubna
Klubové akce
Poslední dubnový víkend budou obnoveny společné tréninky žactva a dorostu LPU (za dodržení všech podmínek stanovených v Usnesení vlády z 23. 4. 2020), sledujte e-maily, kde budou pokyny. Připravena je i řada mapových tréninků po okolí Pardubice, které jsou připraveny pro individuální tréninky (podrobnosti v IS LPU). Je připraven i seriál měřených mapových tréninků LPU pro dobu koronavirové karantény "SI krabkami proti koronaviru". Striktní podmínky pro konání čtěte v IS LPU (a hlavně se jimi řiďte). Po premiéře na Monaku (Bára proti koronaviru) je připraveno další pokračování v neděli v Přelovicích.
14. dubna
Vyšel Jantar 4/2020
I v době světové pandemie (koronavirus) vychází Jantar. Čtvrté letošní číslo (na obálce pozvánka do lesa) má 20 stran. Na prvních 4 stranách popisuje Honza Hovorka, jak ujel Vasaloppet, Laďka Víchová vzpomíná na pořádání Ligy škol, od Petra Kadeřávka jsme převzali článek Svaz zváží alespoň některé disciplíny, Šimon Mareček odpověděl na pět otázek, připraveno je i nějaké luštění (o-osmisměrka), velmi rozsáhlá je anketa Jantaru mezi členy klubu co dělají v době koronaviru, následuje rozhovor s Béďou o tom, co nás čeká po skončení omezení, a před střípky se našlo místo i na kvíz pro volnou chvíli. Obsah čísla najdete zde.
5. dubna
Béčka zrušena
Dva závody žebříčku B-Čechy (47. ročník O pardubického půlkoně), které jsme měli pořádat 30. - 31. 5. 2020 ve Vysoké u Holic, byly po dohodě se sekcí OB zrušeny. Závody se uskuteční na přelomu května a června 2021.
2. dubna
Skončil 50. ročník Ligy škol v OB
Kvůli pandemii koronaviru byl předčasně ukončen 50. ročník Ligy škol v orientačním běhu. Jubilejní ročník byl vůbec smolný, na podzim se dvě kola překládala kvůli špatnému počasí, což se výrazně projevilo na účasti, dvě jarní kola musela být zrušena úplně.... Vítězství obhájila ZŠ Benešovo nám., překvapením je 2. místo ZŠ Studánka, na třetím místě skončila ZŠ Závodu míru (4. Gymnázium Dašická, 5. ZŠ Sezemice, 6. ZŠ Spořilov). V kategoriích jednotlivců si vítězství odnesli - H10: Matěj Kadaně (ZŠ Benešovo nám.), D10: Monika Munzarová (ZŠ Polabiny 1), H12: Matyáš Kroupa (ZŠ Závodu míru), D12: Ema Nožičková (ZŠ Studánka), H14: Ondřej Šípek (Gymnázium Dašická), D14: Klára Haasová (ZŠ Benešovo nám.). Konečné výsledky najdete na webu ligy škol.
16. března
Vyšel Jantar 3/2020
Fotka Tomáše Flose ve finiši jednoho ze závodů Pardubického zimního poháru je na titulní stránce letošního třetího čísla Jantaru. Na 20 stranách v něm jsou články o závěrečných závodech PZP i Zimní hradubické ligy, o několika soustředěních, o sezóně lyžařského OB i stálé rubriky, ale i některé články k nové sezóně. Obsah čísla je zde.