• Jak to vidí Béďa – po 22. 04. 18:34
  • Facebook klubu
    24. února
    Závod Pardubického zimního poháru v Srchu
    Pardubický zimní pohár měl v neděli odpoledne na pořadu další, již šesté kolo. Honza Václavek a Jirka Belej pořádali v Srchu (krásné shromaždiště bylo na fotbalovém hřišti FC Titanic Srch) lesní krátkou trať a návazný městský sprint, běželo se na mapách Srch I. – les (1:4000) a Srch II – obec (1:4000), které připravili Fiala a Jiří Belej, v rovinatém terénu, v první části trati přilehlý městský les (dost zarostlý), ve druhé části závodu většinou asfaltový povrch chodníků a silnic obce. Na startu bylo přes 90 závodníků, které čekaly hodně běžecké, orientačně jednodušší tratě. V ženách vyhrála Marta Fenclová, druhé místo obsadila Marta Lučanová a třetí byla Iveta Šístková, v mužích s přehledem vyhrál Petr Zvěřina, druhé místo obsadil Petr Šabatka a třetí byl Marek Mrskoč. Výsledky najdete zde.
    19. února
    Vyšel Jantar 2/2019
    Druhé letošní číslo Jantaru je na světě. Na 24 stránkách se dozvíte to, co se dělo v pardubickém OB na přelomu ledna a února - závody PZP a ZHL, domácí závody v LOB, soustředění dorostu v Novém Městě na Moravě a v Krasnici, ale něco i o ME v lyžařském OB v Turecku. Velká část čísla je věnována tomu, co nás letos čeká v jednotlivých soutěžích (celostátních i oblastních). Nechybí ani pravidelné rubriky - Pět otázek pro..., Zeptali jsme se..., Program a Střípky. Na titulní straně je fotka Pavla a Elen Hovorkových z jednoho ze závodů PZP. Obsah čísla najdete zde.
    17. února
    ZHL u Orlice
    V neděli pokračovala ZHL kratší klasikou v Hradci Králové (Slezská plovárna na Orlici). Na tratích kolem Orlice běželo za krásného slunečného počasí přes 50 pardubických závodníků. V dámské elitě vyhrála jasně Marta Fenclová, Martina Zvěřinová obsadila třetí příčku. V mužské elitě byl Ondra Paleček třetí a Lukáš Hovorka desátý. Na trati D obsadily Dája Petrová a Pavla Švíglerová 3. a 5. místo, v závěru TOP10 byly Lenka Žemličková a Iva Lehárová. V H skončili Petr Fencl a Aleš Jirásek na 9. a 10. místě. V DK skončila Karda Pipková třetí (5. Jana Kovářová).
    17. února
    Dorost v Krasnici
    Dorost měl soustředění v Krasnici. Pro třicítku účastníků připravili trenéři pod vedením Honzy Kaplana a Karla Haase mapové i běžecké tréninky. Od pátečního večera do nedělního odpoledne za nádherného slunečného počasí (přes noc mráz až -6°C, přes den až +10°C
    11. února
    Petra Hančová pátá ve štafetách na ME v LOB
    Na Mistrovství Evropy v lyžařském OB se po dni volna se jela poměrně dlouhá klasická trať s hromadným startem, Petra dojela na 19. místě. V závěrečném závodě štafet jela Petra první úsek, zajela ho výborně a výrazně tak přispěla k 5. místu ženské štafety ČR na ME.
    10. února
    Sprint PZP na Zborovském nám.
    V neděli odpoledne pokračoval Pardubický zimní pohár. Závod připravil Zdeněk Cinkan. Běžel se paměťák v parku na Zborovském náměstí na ručně zpracované mapě. Bylo to pěkné. Na startu byla jen padesátka závodníků (konec jarních prázdnin a řada dalších akcí). V ženách byla nejrychlejší Viky Vojtíšková, koeficientem se ale před ní dostaly Zuzka Klimplová a Klára Haasová. V mužích vyhrál Karel Haas, další dvě místa obsadili Petr Šabatka a Libor Kříž. Výsledky pátého závodu PZP jsou zde.
    8. února
    Mistrovství Evropy v lyžařském OB v Rurecku - Petra 10. a 11.
    Petra Hančová reprezentuje na Mistrovství Evropy v lyžařském OB, které se jede v Turecku. Po strastiplné cestě (kvůli poruše letadla se letělo den později) si v prvním závodě, ve sprintu, vedla velmi dobře, když obsadila 11. příčku (před ní byly 4 Rusky, 5 Švédek a jedna Finka). Ve sprintových štafetách dojela s Petrem Horvátem (A-štafeta) na 14. místě, těsně za českým béčkem. Na krátké trati se poprvé v životě Petra dostala do TOP10 na ME - dojela na 10. místě, když to v průběhu závodu vypadalo ještě lépe (ve dvou třetinách tratě byla sedmá).
    28. ledna
    Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubic
    Na tradičním vyhlášení nejlepších sportovců Pardubic byli opět vidět orientační běžci. V kategorii dospělých byla v desítce nejlepších vyhlášena Jana Knapová, v desítce dorostu Jana Peterová a mezi trojicí družstev dorostu byli oceněni dorostenci OK Lokomotiva Pardubice (cenu převzali Jana Peterová a Martin Roudný).
    27. ledna
    Soustředění dorostu v Novém Městě na Moravě
    V závěru týdne byla třicítka dorostenců a jejich trenérů na lyžařském soustředění v Novém Městě na Moravě (Bělisko). Účastníky čekaly celkem čtyři náročné tréninkové fáze ve dvou dnech (2 běžecké fáze absolvované ve sněhu zaměřené na běžeckou sílu, tempo a objem + 2 lyžařské "skejtové" fáze ve Vysočina Aréně). Večerní regenerační fáze pak byla v bazénu. A navrch ještě večerní taktická tréninková porada k hlavním závodům sezóny 2019.
    27. ledna
    Závody v lyžařském OB v Krušných horách
    Sedmička pardubických závodníků závodila o víkendu na dvou závodech Českého poháru v lyžařském OB, které se jely za těžkých podmínek (sněžení) v Krušných horách. V sobotním sprintu na Cínovci vyhrála Petra Hančová elitu žen (stala se tak akademickou mistryní ČR), v D21A byla Klára Procházková druhá, v dorostenkách obsadily Kačka Koberová a Bára Pušová 10. a 11. místo. V elitě mužů výborně zajel Honza Grundmann, který skončil 7. místo (19. Čermák), v H21A byl Petr Fiala osmý. V nedělní zkrácené klasice v německé Biathlon Arena Altenberg skončila Petra Hančová v dámské elitě čtvrtá, v D21A byla Klára Procházková čtvrtá, Bára Pušová v dorostenkách zopakoval 11. příčku. V elitě mužů obsadili Honza Grundmann a Jan Čermák 12. a 18. místo, v H21A byl Petr Fiala opět osmý.
    27. ledna
    Vinice kros 2019
    Vinice kros - to byl další závod Zimní hradubické ligy. Běžel se v parku na Vinici s centrem u dřevěného mostu. Hlavním pořadatelem byl Míra Ježek. Podmínky ideální nebyly - rozbředlý sníh, místy uklouzáno, přesto běžela padesátka závodníků. V mužské elitě vyhrál Petr Zvěřina (7. Šabatka), v dámské elitě doběhla Marta Fenclová druhá (4. Anna Kopecká, 5. Pavla Horová, 6. Jana Peterová). V H vyhrál Ondra Paleček, v DK Zuzka Klimplová a v HK byl Maty Kroupa třetí. Web závodu je tady.
    21. ledna
    Vyšel Jantar 1/2019
    Bylo vydáno první letošní číslo Jantaru. Na titulní straně klubového měsíčníku jsou fotky z Maratónu 2018 (devítihodinové utkání na konci roku mezi mladými a starými). A v obsahu pochopitelně nechybí reportáž z této akce. Na 24 stranách tohoto čísla je ale i celá řada dalších článků, z různých soustředění (bylo jich dost) i ze závodů Zimní hradubické ligy a Pardubického zimního poháru. V čísle najde i novoroční anketu, povídání s Béďou o tom, co čeká klub v letošním roce, ale i další nadčasové články. Obsah čísla je tady.
    20. ledna
    Petra Hančová získala další titul mistryně ČR v LOB.
    Český šampionát v lyžařském OB na krátké trati se jel v rakouském Ramsau. Petra Hančová po výborném výkonu, kdy vedla po celou trať, zaslouženě vyhrála. V dorostenkách skončila Bára Pušová na 17. místě. Mistrovství předcházely v témže prostoru dva žebříčkové závody ve sprintu, Petra byla v obou z českých žen druhá.
    20. ledna
    Sprint PZP v Lázních Bohdaneč
    V neděli odpoledne pokračoval Pardubický zimní pohár. Běžel se delší sprint s centrem v Lázeňském areálu Lázně Bohdaneč (díky ochotě Lázní jsme mohli využít zázemí lázeňského pavilonu Gočár). Tratě připravil Honza Věříš, běželo se v lázeňském parku, v areálu budov lázní a v přilehlém příměstském lesíku (ten byl dost zarostlý) na mapě Veselý Gočár (1:4000, autor Jan Věříš). Někteří závodníci doplatili na neznalost mapového klíče ISSOM a byli disk za překonání Rajské strouhy (modrá byla černě orámována). Při závodě bylo krásné slunečné počasí, teplota těsně nad nulou, po sněhu ani památky. Organizačně vše výborně připravil Kamil Pipek. Na start se postavilo přes 70 závodníků. V mužích vyhrál s převahou Ondra Paleček, druhé místo obsadil Štěpán Držka a třetí Kamil Koblížek. V ženách byla nejlepší Marta Fenclová, druhé a třetí místo obsadily Renata Haasová a Zuzka Klimplová. Kompletní výsledky najdete zde.
    13. ledna
    Petra Hančová obhájila mistrovský titul
    Petra Hančová obhájila titul mistryně ČR ve sprintu v lyžařském OB. Šampionát se jel v Novém Městě na Moravě a Petra jela výborně, bez větších chyb a zaslouženě vybojovala zlato (Klára Procházková obsadila 17. místo). Výborně v mužích zajel Honza Grundmann, který skončil na osmém místě (27. Čermák, 40. Fiala). V dorostenkách obsadila Bára Pušová sedmou příčku, Kačka Koberová byla 14. V neděli pak jelo 6 našich závodníků žebříčkový závod na krátké trati (Petra už nestartovala). V mužské elitě si opět výborně vedl Jan Grundmann, který skončil pátý, Jan Čermák obsadil 11. příčku. V D21A dojela Klára Procházková sedmá, v dorostenkách si velmi dobře vedla Bára Pušová, která obsadila pátou příčku, Kačka Koberová byla devátá.