Novinky

8. dubna
Vč. pohár u Kopidlna
V sobotu startovalo přes 150 pardubických závodníků na 5. kole Východočeského poháru, které se běželo v rovinatém terénu u Kamenského Dvora u Kopidlna. V žákyních v D10C stála Karolína Pipková na bronzovém stupínku, v D12C skončila Markéta Mrskočová na pěkném 3. místě, do desítky se ještě dostaly sedmá Klára Haasová a osmá Kačka Dvořáková, v D14C Kačka Koberová jasně vyhrála, Terka Fejfarová byla čtvrtá a Bára Pušová pátá. Mezi žáky v H12C výborně běžel Ondra Šípek, který byl čtvrtý, Patrik Stohanzl doběhl sedmý, v H12D byl Matěj Hostinský třetí (foto), v H14C se dařilo Fílipu Haasovi, který obsadil třetí místo, Adam Novák byl osmý a Danda Štichhauer desátý. V dorostenkách v D18C skončila Bára Škorpíková na 3. místě. V ženách v D21C byla Marta Fenclová těsně druhá, v D21D vyhrála Eva Kokaislová před Šárkou Odvodyovou. V mužích v H21C byl Tom Kos čtvrtý, v H21D obsadil Tomáš Kokaisl druhou příčku. Ve veteránkách v D35D vyhrála Zuzka Valentová, v D55C byla Laďka Víchová třetí a Květa Kubíková v D65C druhá. Ve veteránech v H35C skončil Honza Fukátko třetí, v H45D byl Zdeněk Cinkan druhý, v H55D Vláďa Vícha třetí a v H70C skončil Petr Čepelka překvapivě druhý.
5. dubna
Třetí kolo ligy škol
Ve středu odpoledne proběhlo 3. kolo letošního ročníku Ligy škol v orientačním běhu. Běželo se na Dubině za chladného a nevlídného počasí, což značně snížilo počet startujících dětí, celkem jich ve výsledcích najdeme jen 160. Vše proběhlo bez problémů pod taktovkou Laďky Víchové a Martina Roudného. Ve školách vyhrála ZŠ Benešovo náměstí, v jednotlivcích byli nejlepší Klára Haasová (D12), Alžběta Bártová (D12), Kateřina Koberová (D14), Adam Štichhauer (H10), Filip Haas (H12) a Ondřej Pipek (H14). Poslední kolo je připraveno na středu 19. dubna. Výsledky 3. kola i průběžné pořadí po třech kolech najdete tady.
2. dubna
Trio dorostenců na Středoevropském poháru dorostu
Dorostenky Anna Kopecká a Jana Peterová a dorostenec Jan Rusin reprezentovali na Středoevropském poháru dorostu, který se běžel v Polsku. V úvodním sprintu začal Honza v H18 výborně, na mezičase vedl, v závěru trochu ztratil a v cíli byl šestý. Obdobně běžela Janča v D18, v polovině trati byla druhá, v cíli ji patřila pátá příčka, v této kategorii Anička naopak dost ztratila v úvodu a v cíli z toho bylo 12. místo. V sobotní krátké trati obsadil Honza opět šesté místo, Anička skončila sedmá a Janča obsadila 11. příčku. V závěrečných štafetách Janča (D18) a Honza (H18) běželi ve vítězných štafetách České republiky, Anička běžela poslední úsek druhé štafety v D18, doběhla na 4. místě.
1. dubna
Dva závody Vč poháru na apríla
Východočeský pohár měl v sobotu na pořadu dva závody, dopoledne se běžela krátká trať ve Slatině nad Zdobnicí (startovalo přes 170 pardubických závodníků), odpoledne proběhl sprint v Kostelci nad Orlicí (ve výsledcích najdeme přes 130 závodníků LPU). Jak jsme si vedli? Posuďte sami:
Krátká trať dopoledne: V mužích výborně zaběhl dorostenec Martin Roudný, který skončil druhý, další dorostenec Jonáš Fencl obsadil pátou příčku. V ženách obsadily Simča Chládková a Petra Hančová 5. a 6. příčku (9. Marta Fenclová), v D21D skončily Lenka Drahorádová a Eva Kašparová na 2. a 3. místě. V žactvu v D10C byla Karolína Pipková druhá, v D12C skončila Agáta Trlidová devátá, v D12D byla Anežka Dvořáková druhá, opět výborně zaběhly holky v D14C - Terka Fejfarová byla druhá, Bára Pušová třetí, Kačka Koberová pátá a Hanka Petrásová osmá. V H12C doběhl Vojta Vališ čtvrtý, Patrik Stohanzl šestý a Ondra Šípek osmý, v H14C výborně běžel Bert Waněk, který obsadil druhou příčku, Michal Krpata byl šestý, Dan Štichhauer osmý a Lukáš Fejfar desátý, v H14D vyhrál Tomáš Pinke před Vojtou Kuhnem. V dorostu v D18 vyhrála Martina Waňková a Viky Vojtíšková byla třetí, v H18 skončil Venda Roudný druhý. Ve veteránkách v D45C doběhla Jindra Horáková druhá, v D55C vyhrála Laďka Víchová a v D65C skončila Květa Kubíková třetí. Ve veteránech v H45D vyhrál Zdeněk Cinkan, v H55C byl první Vašek Farář, v H55D obsadili Béďa Sáňka a Vláďa Vícha druhé a třetí místo.
Sprint odpoledne: V ženách obsadilo naše trio Marta Fenclová, Martina Zvěřinová a Petra Hančová první tři příčky, Simča Chládková doběhla šestá, v D21D obsadily Lenka Drahorádová a Eva Kokaislová první dvě místa. V mužích výborně zaběhl dorostenec Jonáš Fencl, který skončil těsně druhý, Petr Zvěřina byl šestý a Martin Roudný sedmý. V žactvu v D10N skončila Julča Dominová druhá, v D12C doběhla Markéta Mrskočová šestá a Mirka Cachová byla desátá, v D14C skončila Kačka Koberová druhá, Bára Pušová čtvrtá a Terka Fejfarová sedmá. V H12C byl Ondra Šípek sedmý, v H12D Marek Lacina třetí, v H14C skončila v první desítce pětice našich závodníků - 2. Bert Waněk, 5. Filip Haas, 8. Dan Štichhauer, 9. Michal Krpata a 10. Lukáš Fejfar, v H14D vyhrál Tomáš Pinke. V dorostu v D18 byla Terka Filipová třetí a v H18 obsadil Venda Roudný druhou příčku. Ve veteránkách vyhrála v D35D Simča Petrásová, v D45C byla Jindra Horáková druhá, v D55C vyhrála Laďka Víchová a v D65 skončila Květa Kubíková druhá. V H35C byl Honza Fukátko třetí, v H55C skončil Vašek Farář třetí stejně jako Vláďa Dvořák v H55D.
25. března
Pořádali jsme 2. kolo Východočeského poháru
V sobotu jsme pořádali 2. kolo Východočeského poháru v orientačním běhu (44. ročník O pardubického půlkoně). Centrem byla Veská, ředitelem závodu byl Karel Haas, hlavním rozhodčím Zuzka Klimplová, tratě postavil Honza Fukátko. Za krásného jarního počasí běželo 948 závodníků. Organizačně vše proběhlo hladce a bez závad. Skoro 150 našich závodníků také běželo (především žactvo). V D10N stály na stupních vítězů Lea Nožičková a Terezka Macháčková za 2. a 3. místo, v D10C si vedla nejlépe Kačka Švíglerová, která skončila čtvrtá (6. Karolína Pipková), v D12C byla Agáta Trlidová, výborně si vedly v H14C Kačka Koberová a Terka Fejfarová, které obsadily 2. a 3. příčku. V H10N se na stupně vítězů prosadil Matyáš Kroupa (3. místo), v H10C byl Vítek Frosch šestý, v H12C překvapil Vojta Vališ 5. místem, v H12D vyhrál nováček Vojta Váňa, v H14C byl Bert Waněk čtvrtý, v H14D vyhrál Vojta Kuhn. V ženách velmi dobře běžela Klára Procházková, která skončila těsně třetí, Marta Fenclová byla pátá a Bětka Lehárová sedmá, v mužích obsadil Honza Grundmann sedmou příčku. Ve veteránkách obsadily v D35D Zuzka Valentová a Simča Petrásová 2. a 3. místo, v D45C vyhrála Léňa Koberová, v D45D byla Eva Roudná třetí. Ve veteránech obsadil Petr Hostinský v H35D druhou příčku.
22. března
Druhé kolo ligy škol
Druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu bylo na podzim 3x z důvodu počasí zrušeno a bylo přeloženo na jaro. Ve středu předpověď počasí byla opět nepříznivá, pořadatelé ale vydrželi a závod se uskutečnil. Po desáté přestalo pršet, postupně se vyjasňovalo, na půlku závodu svítilo sluníčko. Stovka se přihlášených však nepřízně počasí zalekla a nepřišla, běželo jen 170 dětí. Vše se uskutečnilo ve Studáneckém lese, hlavním pořadatelem byl Milan Třasák. Mezi školami vyhrála tradičně ZŠ Benešovo nám., v jednotlivých kategoriích byli nejlepší - H10: Adam Štichhauer (ZŠ Závodu míru), H12: Filip Haas (ZŠ Benešovo); H14: Radek Růžička (ZŠ Studánka); D10: Klára Haasová (ZŠ Benešovo); D12: Alžběta Bártová a D14: Kateřina Koberová (obě Gymnázium Dašická). Výsledky 2. kola najdete na stránce ligy škol.
19. března
Marta Fenclová opět vyhrála Zimní hradubickou ligu
Marta Fenclová po 14. za sebou vyhrála Zimní hradubickou ligu. V 10 kolech posbírala jasně největší počet bodů ze všech závodníků a s přehledem vyhrála. V první desítce ještě skončily Martina Zvěřinová (6.) a Anna Kopecká (9.). V první padesátce najdeme i další závodníky LPU - 13. Šístková, 16. Václavek, 18. Zvěřina, 26. Rusin, 33. Kamenický, 40. Š. Kulhavá a Držka, 46. Lehár, Jurica, Vojtíšková a Švíglerová.
19. března
Začal Východočeský pohár
První závod Východočeského poháru 2017 (a také se jako poslední závod počítal do Zimní hradubické ligy) pořádal OK 99 Hradec Králové v Újezdě u Přelouče. Na start se postavil rekordní počet závodníků z našeho klubu, poprvé v historii překročil počet startujících v jednom závodě z našeho klubu číslo 200, ve výsledcích najdeme 205 pardubických závodníků. A jak jsme si vedli? Docela dobře. V mužské elitě doběhl Matěj Kamenický třetí, v dámské elitě pak Marta Fenclová pátá a Iveta Šístková šestá. V D21A vyhrála Martina Zvěřinová, v početně hodně obsazené kategorii D21C skončila Anička Kopecká třetí a Janča Peterová sedmá. V H21A doběhl Honza Čermák čtvrtý, v H21C vyhrál David Procházka a Honza Rusin skončil třetí. V žactvu v D10C skončila Saša Tichá čtvrtá, v D12C byla Markéta Mrskočová pátá, v D14C vyhrála Kačka Koberová a Terka Fejfarová byla sedmá, v D14D doběhla Klára Chrbolková druhá. V H12C skončil Ondra Šípek osmý, v H12D byl Vojta Dvořák třetí, v H14C skončili Bert Waněk a Míša Krpata na 8. a 9. místě a v H14D byl Filip Dvořáček třetí. Na veteránských tratích skončila vyhrála v D35D Zuzka Valentová, v D45C obsadila Léňa Koberová 3. místo, v D55C byla Laďka Víchová třetí stejně jako v D65C Květa Kubíková a v H35D vyhrál Pavel Hovorka.
19. března
Český pohár štafet na Přeloučsku
Sobotní štafety počítané do Českého poháru štafet byly v Újezdě u Přelouče. Postavili jsme 24 štafety, ty si vedly velmi doběře, ve všech hlavních kategoriích byli naši závodníci na stupních vítězů. Muži ve složení Matěj Kamenický, David Procházka a Tomáš Kubelka skončili jen těsně třetí, béčko (Honza Čermák, Honza Grundmann a Petr Zvěřina) obsadilo 10. místo. V ženách štafeta "maminek" (Pavla Udržalová, Martina Zvěřinová, Iveta Šístková - foto) obsadila také třetí příčku, béčko (Klára Procházková, Petra Hančová a Marta Fenclová) doběhlo šesté. V dorostenkách trio Janča Peterová, Martina Waňková a Anička Kopecká vyhrálo, béčko obsadilo pěkné 10. místo. Dorostenci (Ondra Volák, Jonáš Fencl, Honza Rusin) skončilo druhé, velmi pěkné je sedmé místo béčka. V žactvo obsadila štafeta Adam Štichhauer, Vojta Vališ a Ondra Šípek třetí místo ve dvanáctkách, holky ve čtrnáctkách (Terka Fejfarová, Áďa Bártová a Kačka Koberová) jasně vyhrály, kluci ve čtrnáctkách doběhli na 4. místě. Dobře si vedli i veteráni, štafety v H105 (Petr Šabatka, Honza Václavek a Jirka Belej) a v D135 (Jindra Horáková, Renata Čermáková, Pavla Švíglerová) vyhrály, trio Karel Haas, Petr Valach a Mára Filičko skončilo třetí v H135 a Mirek Novotný, Vláďa Vícha a Vašek Farář doběhli v H165 na 2. místě.
17. března
Noční závod Jarního poháru
Tradiční Jarní pohár pořádá na úvod sezóny OK Hradec Králové. Páteční noční se běžel v Michnovce. Na startu byla necelá třicítka pardubických závodníků. V mužské elitě skončil Petr Zvěřina desátý, v D18 byla Viky Vojtíšková pátá (7. Terka Filipová, 8. Berenika Držková), v D21A doběhla Bětka Lehárová šestá, v D35 byla Markéta Držková třetí, v D45 vyhrála Renata Čermáková (4. Laďka Víchová), v žactvu obsadily Kačka Koberová a Terka Fejfarová 5. a 6. příčku, v H18 byl Ondra Pipek šestý, v H35 obsadil Štěpán Držka druhé, Jarýn Vávra čtvrté a Aleš Jirásek šesté místo, v H45 byl Míša Kober osmý a v H55 skončili Vašek Farář a Vašek Roudný na 5. a 6. místě.
13. března
Jana Knapová a Petra Hančová mezi nejlepšími v kraji
Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2016 proběhlo v Pardubicích. Mezi desítkou nejlepších dospělých byla vyhlášena Jana Knapová především za své výsledky na MS, ME a akademickém MS, ale i za zisk titulu mistryně ČR. Petra Hančová pak byla vyhlášena v desítce nejlepších nadějí, v anketě byly oceněny její výsledky na M ČR i na MSJ.
13. března
Vyšel Jantar 3/2017
Na titulní stránce třetího letošního čísla klubového časopisu Jantar je fotka Štěpána Držky z Kuňky krosu. Uvnitř pak čtenáři najdou reportáže ze závodů Pardubického zimního poháru a Zimní hradubické ligy, které se konaly na přelomu února a března, a také články o soustředěních v Doksech (dorost) a v Novém Městě na Moravě (žactvo). Pochopitelně nechybí ani pravidelné rubriky a další věci. Obsah čísla najdete tady.
12. března
Pardubický zimní pohár 2016/2017 vyhráli Marta Fenclová a Martin Roudný
Celkovými vítězi 23. ročníku Pardubického zimního poháru se stali Marta Fenclová a Martin Roudný. V 8 závodech se na startu objevilo celkem 149 závodníků. Marta vyhrála naprosto přesvědčivě, když získala 120 bodů, druhá Pavla Švíglerová získala 94 bodů (3. Laďka Víchová 59, 4. Berenika Držková 52, 5. Zuzka Klimplová 48). V mužích to bylo daleko vyrovnanější, o vítězi rozhodl jediný bod. Vítězný Martin Roudný jich posbíral 80, Druhý Tomáš Kos 79 a třetí Štěpán Držka 72 (4. Aleš Jirásek 52, 5. Venda Roudný 51). Kompletní výsledky najdete tady.
12. března
Poslední kolo Pardubického zimního poháru.
V neděli proběhl za chladného počasí poslední závod (8. kolo) letošního Pardubického zimního poháru. Petr Fiala vybral za dějiště prostor mezi obchodním domem Albert u nádraží a Labem, kde jsou slepá ramena Labe, louky, remízky, roští a také dost skládek (a též pár bezdomovců). Běžel se delší sprint na úplně nové mapě Albert (1:4000, mapový klíč ISSOM), muži měli délku tratě 4,0 km, ženy 2,8 km. Kontroly byly dost blízko sebe (neměly kódy), chtělo to přesné mapování, což ne všichni zvládli a tak bylo dost disků. V ženách jasně vyhrála Marta Fenclová, na druhé a třetí místo se díky koeficientům probojovaly Dana Mrskočová a Zuzana Klimplová. V mužích byl nejrychlejší Martin Roudný, druhého nejlepší času dosáhl Tomáš Kos, ale koeficientem se před něj dostal Aleš Jirásek. Výsledky jsou zde.
11. března
Na Kosti začala oficiální o-sezóna 2017
V sobotu běžela dvacítka našich závodníků první oficiální závod letošní sezóny Jarní skály, v okolí Kosti, na startu byla skoro tisícovka závodníků. V H14 skončil Bert Waněk druhý, v H65 byl Vašek Farář čtvrtý a Honza Knap sedmý, v D21C obsadily Danuše Jahn Odvody a Berenika Držková 5. a 6. příčku.