OK Lokomotiva Pardubice - orientační běh

Novinky

28. května
Klára Haasová a Karda Pipková třetí na Vyzývacím poháru
Východočeskou oblast o víkendu v Plzni na Vyzývacím poháru žactva reprezentovaly dvě děvčata v D12 Klára Haasová a Karda Pipková. Další z našeho klubu nominovaní závodníci se z účasti omluvili. V sobotních i nedělních štafetách běžely holky ve štafetě, která obsadila třetí příčku (Klára rozbíhala, Karda finišovala), v sobotním sprintu skončila Klára v D12 třetí. Obě tak přispěly k třetímu místu Vč. oblasti v této soutěži.
27. května
Muži první, dorostenky druhé, dorostenci třetí
Nedělní závod Českého poháru štafet se běžel opět v Třemošné. A nám závod vyšel více než ten sobotní. Muži (Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Radek Nožka) překvapili a po výborném výkonu na všech třech úsecích si doběhli pro jasné vítězství, ještě větším překvapením bylo páté místo béčka (David Procházka, Tomáš Udržal a Filip Záveský), bodovaly i další dvě štafety. V ženách jsme postavili jen jednu štafetu, ta doběhla na 13. místě. Dorostenci nabrali desetiminutovou ztrátu na prvním úseku (Ondra Pipek), pak však Honza Rusin a Martin Roudný předvedli parádní stíhačku a byla z toho konečná třetí příčka. Dobře běžely i dorostenky, po velmi vyrovnaném výkonu skončilo trio Kačka Koberová, Terka Fejfarová a Janča Peterová na druhém místě. Dalším štafetám dorostenců a dorostenek se ale vůbec nedařilo.
27. května
Nepovedený sprint v Plzni
Český pohár a žebříček A pokračovaly v Plzni sprintem. Závod se vůbec nepovedl pořadatelům (vedle řady technických problémů se snažili postavit zajímavý sprint, až to přehnali), ale hlavně našim závodníkům (i když výjimky se našly). V mužské elitě nakonec skončil Tomáš Kubelka sedmý, Radek Nožka 11., David Procházka 12., Tomáš Udržal 14. a Matěj Kamenický 18. (32. Grundmann, 36. Čermák). V dámské elitě byl Klára Procházková desátá (22. Hančová), v D21A byla Klára Žaloudková čtvrtá. Závod vůbec nevyšel děvčatům v D16, v D18 skončila Janča Peterová 13., v D20 byla Anička Kopecká také 13. V H16 dobře zaběhli Marek Mrskoč (13.), Ondřej Pipek (14.) a Ondra Macek (18.). Výborně si opět vedl Martin Roudný, který byl v H18 druhý, Honza Rusin obsadil 9. příčku. A v juniorech po zranění se zotavující Jonáš Fencl obsadil 10. příčku.
27. května
Sobotní štafety Českého poháru v Třemošné
V sobotních dopoledních štafetách se nám dařilo hodně střídavě. Muži běželi dobře, áčko (Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Radek Nožka) přes chyby na všech úsecích obsadilo 5. příčku, béčko (Filip Záveský, David Procházka, Tomáš Udržal) doběhlo sedmé, bodovaly i další dvě štafety na 18. a 35. místě. Ženy se potýkaly se zdravotními problémy - 19. a 21. místo. Velmi dobře běželi dorostenci - áčko ve složení Martin Roudný, Ondra Pipek a Honza Rusin jasně vyhrálo, béčko v oslabeném složení byl desáté. Dorostenky (Terka Fejfarová, Janča Peterová a Kačka Koberová) bodovaly na sedmém místě. Dalším štafetám dorostenců a dorostenek to nevyšlo.
20. května
Radek Nožka třetí v elitě
V neděli pokračovaly u Tábora (les Pintovka) Český pohár a žebříček A krátkou tratí. Padesátce pardubických závodníků se vedlo se střídavými úspěchy. V mužích skvěle zaběhl Radek Nožka, který obsadil třetí příčku za našimi v současné době nejlepšími závodníky Nykodýmem a Králem, David Procházka byl 17. a Matěj Kamenický 20. V dámské elitě Jana Knapová pro zdravotní indispozic nedokončila, nejlepší z našich žen byla Klára Procházková na 22. místě. Velmi dobře si vedli starší dorostenci, Honza Rusin vyhrál a Martin Roudný byl druhý (12. Ondra Volák), v D18 obsadila Janča Peterová 9. místo. Nedařilo se mladším dorostencům, naopak výborně zaběhly mladší dorostenky - 4. Terka Fejfarová, 11. Kačka Koberová.
19. května
Sprintové mistrovství - Jana Knapová stříbrná, Martin Roudný vyhrál
Skoro šedesátka našich nejlepších závodníků běžela v sobotu český šampionát ve sprintu (sobota). V ženách si v TV přenosu výborně vedla Jana Knapová, která obsadila druhou příčku a vybojovala stříbrnou medaili (Martina Zvěřinová obsadila 22. místo). V mužích v úvodu chybující Tomáš Kubelka obsadil solidní 8. příčku, Radek Nožka byla 12. a David Procházka 23. Druhou medaili a to hned zlatou získal v H18 Martin Roudný, který běžel skvěle a v cíli se radoval z jasného vítězství, Honza Rusin byl sedmý a Ondra Volák osmý. Janča Peterová v D18 skončila šestá, v D16 byla Kačka Koberová 15. a Terka Fejfarová 20., v H16 se z našich závodníků nejlépe vedl starší žák Filip Haas, který obsadil 28. místo. V D21A obsadily Terka Nováková a Petra Hančová 5. a 6. místo (to je 34. a 35. místo v M ČR), v H21A byl Matěj Kamenický čtvrtý (36. místo na M ČR). A jak si vedli veteráni? Nic moc, úspěšné byly hlavně veteránky - Květa Kubíková vyhrála D70, Laďka Víchová byla čtvrtá v D60, Zuzka Klimplová obsadila v D35 pátou příčku.
15. května
Vyšel Jantar 5/2018
Bylo vydáno květnové číslo Jantaru. Na obálce je fotka Martina Roudného na nevyšším stupínku po jeho vítězství v závodě žebříčku A. To naznačuje, že v čísle najdete reportáž ze závodů žebříčku A, žebříčku B i Východočeského poháru. Velký prostor je věnován různým soustředěním, Tiomile, nominačkám na ME i evropskému šampionátu, kde Jana Knapová popisuje, jak se jí ve Švýcarsku dařilo. Nechybí ani tradiční rubriky a další zajímavé články. Obsah čísla najdete tady.
13. května
Jana Knapová šestnáctá na klasice ME
Druhou část Mistrovství Evropy ve Švýcarsku začala Jana Knapová v závodě štafet, na posledním úseku bojovala, ale neměla ražení v pořádku a tak česká štafeta byla disk. V závěrečné klasice, která byly orientačně i fyzicky hodně náročná) si vedla Jana výborně, v cíli se nakonec radovala z 16. místa.
12. května
Klasika v Byzhradci
V sobotu proběhl další závod Vč. poháru (bylo to současně i mistrovství oblasti na klasické trati). Běželo se za velkého vedra v rovinatém, hodně zarostlém terénu u Byzhradce. Běželo přes 150 závodníků LPU. V ženách v D21C skončil Simča Chládková třetí, Petra Hančová byla čtvrtá, v první desítce ještě skončily Zuzka Hermanová, Klára Žaloudková, Anička Kopecká a Dája Petrová, v D21D byla Eva Kokaislová třetí a Zuzka Klimplová čtvrtá. V mužích v H21C doběhl Martin Roudný třetí, Jarda Vávra byl devátý a Petr Fiala desátý, v D21D vyhrál Tomáš Kokaisl. V žákyních v D10N vyhrála Verča Zitková, Elen Hovorková byla pátá, v D12C vyhrála Karda Pipková, Klára Haasová byla třetí a Kačka Dvořáková devátá, v D12D vyhrála Lucka Skořepová. V žácích v H10C skončil Dan Šípek sedmý, Vítek Frosch obsadil devátou příčku, v H12C byl Adam Štichhauer osmý, v H14C vyhrál Danda Štichhauer a Fíla Haas byl těsně druhý. V dorostu byla v D16 Terka Fejfarová třetí, v D18 vyhrála Janča Peterová, v D20 byla první Verča Barnetová, v H16 byl Ondra Pipek pátý a Bert Waněk devátý, v H18 skončili Ondra Paleček a Venda Roudný na 3. a 4. místě. Ve veteránkách v D45C byla Jitka Demlová druhá, v D50C byla Jindra Horáková třetí, v D55D Alena Klimplová druhá, v D60C Laďka Víchová také druhá, v D65 skončila Stáňa Kellnerová třetí a v D70 Květa Kubíková druhá. Ve veteránech obsadil Honza Fukátko druhou příčku v H35C, v H40C byl Jirka Belej třetí, v H55C byl Mirek Novotný třetí, v H55D vyhrál Miloš Lulay a v H60C skončil Vašek Farář třetí.
11. května
Krajské finále Přeboru škol
V pátek jsme připravili krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu. Hlavní organizátor Kamil Pipek zvolil za centrum Lázeňský areál Lázně Bohdaneč. Běželo se na úplně nové mapě Veselý Gočár (1:4000), kterou připravil Honza Věříš, tratě vedly lázeňským parkem, areálem budov lázní a přilehlým příměstským lesíkem. Za pěkného počasí se nakonec moc startujících nesešlo, běželo jen 116 závodníků (řada tradičních účastníků nedorazila). V jednotlivých kategoriích si vítězství odnesli - D5: Klára Haasová (ZŠ Benešovo nám. Pardubice), D7: Kateřina Dvořáková (ZŠ Závodu míru Pardubice), D9: Kateřina Koberová (Gymnázium Dašická Pardubice), DS: Kateřina Chaloupková (Gymnázium Vysoké Mýto), H5: Matyáš Kroupa (ZŠ Závodu míru Pardubice), H7: Filip Haas (ZŠ Benešovo nám. Pardubice), H9: Daniel Štichhauer (ZŠ Závodu míru Pardubice) a HS: Martin Roudný (Gymnázium Dašická Pardubice). Do celostátního finále, které proběhne 6. června na dostihovém závodišti v Pardubicích, se probojovaly mezi základními školami Gymnázium Dašická Pardubice a ZŠ Benešovo nám. Pardubice, mezi středními školami Gymnázium Vysoké Mýto a Gymnázium Dašická Pardubice. Výsledky najdete tady.
10. května
První část ME - Jana čtvrtá ve sprintových štafetách
Na Mistrovství Evropy v orientačním běhu, které se koná ve Švýcarsku, reprezentují Českou republiku i dva pardubičtí závodníci - Jana Knapová a Tomáš Kubelka. Oba běželi úvodní závod ve sprintu. Píkej skončil v kvalifikaci na 26. místě a do finále se neprobojoval, Jana zaběhla dobře a skončila šestá. V odpoledním finále udělala ale velkou chybu, která ji odsunula až na 29. místo. V úterní kvalifikaci krátké trati Píkej po několika chybách skončil ve svém rozběhu až 30. a do finále nepostoupil, naopak Jana zaběhla skvěle, svůj rozběh vyhrála (to se už dlouho žádnému českému závodníkovi nepodařilo) a ve středečním finále vyběhne na trať poslední. Ve finále se Janě už tak nedařilo, obsadila 22. místo, po dobrém začátku, kdy se pohybovala v první desítce, udělala dvě velké chyby na 6. a 7. kontrole, pak přidala další na 14. Jana v dalším závodě finišovala českou sprintovou štafetu a vedla si skvěle, ze sedmého místa vytáhla český tým na konečnou čtvrtou příčku a jen těsně zůstala za bronzovou medailí.
8. května
Mistrovství oblasti na krátké trati v Lánech
V úterý pokračoval Východočeský pohár dalším závodem (bylo to i oblastní mistrovství na krátké trati) za pořadatelství SK LOB Nová Paka. Centrum závodu bylo v Lánech. Startovalo 150 pardubických o-běžců. A jak si vedli? V ženách v D21C byla Janča Peterová druhá (ale stala se mistryní oblasti), Pavla Udržalová doběhla na 10. místě, v D21D vyhrála Zuzka Klimplová. V mužích obsadil v H21C Tomáš Udržal třetí příčku, v H21D byl Adam Zitka druhý. V žákyních v D10N byla Verča Zitková pátá a Hana Fenclová osmá, v D10C Julča Dominová obsadila osmé místo, v H12C obsadily Klára Haasová a Karda Pipková první dvě místa, v D14D byla Natka Losmanová druhá a Radka Zajícová třetí. V H10C skončili Dan Šípek a Vítek Frosch na 5. a 6. místě (9. Maty Kroupa), v H14C vyhrál Danda Štichhauer před Fílou Haasem. Dorost a junioři - v D16 skočily Áďa Bártová a Bára Pušová na 9. a 10. místě, v D18 byla Bára Škorpíková desátá, v D20 skončila Verča Barnetová třetí, v H16 se naši závodníci seřadili za sebou na 4. - 7. místě v pořadí Ondra Macek, Lukáš Fejfar, Marek Mrskoč a Bert Waněk (10. Vojta Šišma), v H18 byl Ondra Paleček šestý, v H20 vyhrál Jonáš Fencl. Ve veteránkách skončila v D35D byla Šárka Odvodyová druhá, v D45C byla Léňa Koberová druhá, v D50C obsadila Jindra Horáková druhou příčku, v D60C vyhrála Laďka Víchová a Jiřka Novotná byla třetí, v D65C obsadila Stáňa Kellnerová třetí místo a Květa Kubíková vyhrála D70C. Ve veteránech v H35C skončil Petr Šabatka třetí, v H35D vyhrál Zdenátko Odvody a v H65C byl Vašek Farář třetí.
7. května
Dva závody žebříčku A ve Lšteni
Přes 30 našich nejlepších běželo dva závody žebříčku A ve Lšteni u Hostomic.
V sobotu se tam běžela krátká trať, orientačně velmi pěkná. Naši závodníci si vedli se střídavými úspěchy, chyb se snad nevyvaroval nikdo. Velmi dobře zaběhli muži. v H21A byl Radek Nožka druhý a Tomáš Udržal čtvrtý, v H21B byl osmý Míra Lenner. V ženách v D21A doběhla Lenka Knapová devátá. V dorostenkách v D16 skončila Kačka Koberová desátá (17. Terka Fejfarová), v D18A byla Janča Peterová sedmá, v juniorkách v D20A obsadila Anička Kopecká 11. příčku. V dorostencích v H16A překvapil Ondra Pipek pátým místem, v H18A zaběhl skvěle Martin Roudný, který jasně vyhrál, Honza Rusin byl šestý (19. Venda Roudný). Ve veteránech v H65B obsadil Vašek Farář šestou příčku.
V nedělní klasice vyhrál v mužích Radek Nožka, Matěj Kamenický byl pátý a David Procházka šestý, v H21B byl Adam Waněk sedmý. V ženách doběhly Lenka Knapová a Pavla Horová na 11. a 12. místě . v dorostenkách v D16 byla Kačka Koberová pátá a Terka Fejfarová 12., v D18 obsadila Janča Petrová 8. místo, v juniorkách byla Anička Kopecká 17. V H16 výborně běžel Bert Waněk, chyba v závěru ho ale odsunula na 8. místo, Ondra Pipek skončil 16., v H18 byl Ondra Volák druhý, Honza Rusin pátý a Martin Roudný sedmý, Venda Roudný obsadil 16. příčku. Ve veteránech v H55 byl Vašek Roudný desátý a v H65 Vašek Farář šestý.
7. května
Béčka a Vč. pohár v Radvanicích
V Radvanicích se v sobotu běžel závod na klasické trati, který se počítal společně do žebříčku B i do Východočeského poháru. Na fyzicky náročných tratích běželo 137 pardubických závodníků, kterým se moc nedařilo, i když výjimky se našly. V ženách v D21B vyhrála Martina Zvěřinová a Marta Fenclová byla třetí, v D21D skončila Terka Fenclová třetí. V mužích v H21B byl Filip Záveský druhý a Petr Zvěřina hned za ním, v H21D byl Adam Zitka druhý. V žákyních v D10N obsadila Ema Nožičková druhé místo, Verča Zitková byla čtvrtá, v D12C byla Klára Haasová čtvrtá, Saša Tichá, Kačka Dvořáková a Ája Zitková se seřadily na 6. - 8. místě, v D12D byla Lucka Skořepová třetí, v D14D vyhrála Natka Losmanová. V žácích v H10C skončili Maty Kroupa a Vítek Frosch na 6. a 7. místě, v D14B obsadili Fíla Haas a Danda Štichhauer druhou třetí příčku. V dorostu v D16B skončila Áďa Bártová na druhém místě, v D18B byla Berenika Držková třetí, v D20B skončila Verča Barnetová druhá, v H16B obsadili Adam Novák a Lukáš Fejfar 5. a 6. příčku, v H18B doběhl Ondra Paleček třetí a v H20B byl Honza Žák také třetí. Ve veteránkách skončila Renata Haasová v D35B druhá, v D35D obsadila Šárka Odvodyová také druhé místo, v D60B vyhrála Laďka Víchová (3. Jiřka Novotná), vítězství vybojovaly v D65B Stáňa Kellnerová a v D70B Květa Kubíková. Ve veteránech v H45B opět vyhrál Petr Fencl, v H55B byl první Jiří Fencl a Mirek Novotný doběhl třetí a v H60B skončil Vojta Juračka druhý.
V neděli se opět v Radvanicích běžel další závod žebříčku B, tentokráte krátká trať. Jak si vedla šedesátka našich závodníků? V ženách obsadila Martina Zvěřinová druhé místo, v mužích byl Petr Zvěřina čtvrtý. V žactvu v D14B byla Markéta Mrskočová pátá, v H14B vyhrál Danda Štichhauer a Fíla Haas byl třetí. V dorostu skončila v D16 Áďa Bártová třetí, v D20 vyhrála Verča Barnetová, v H16 vyhrál Marek Mrskoč před Lukášem Fejfarem, v H18 vyhrál Ondra Paleček. Ve veteránských kategoriích byla druhá Renata Haasová v D35, v D60 vyhrála Laďka Víchová a Jiřka Novotná byla třetí, v D65 vyhrála Stáňa Kellnerová, v D70 byla Květa Kubíková druhá, v H35 byl Petr Šabatka třetí, v H40 skončil Honza Kárník také třetí, třetí byl i Kamil Pipek v H45.
1. května
Naši na Tiomile
O víkendu několik našich závodníků běželo ve Švédsku tradiční štafety Tiomila. Náš mladší dorost postavil dvě štafety LPU v mládežnické kategorii (běželi tam závodníci pardubického TSM), další (starší dorost a dospělí) pak běžel za své skandinávské kluby. V mládeži běželi naši výborně. Áčko TSM ve složení Karlová, Nechanický, Blažková a Mareček skončilo na skvělém 3. místě (nejlepší umístění české štafety v historii Tiomily), druhá štafeta (Fejfarová, Waněk, Koberová/Kinštová, Pipek) doběhlo v konkurenci téměř 350 štafet na 18. místě. V ženách přispěla Jana Knapová výborným výkonem na 3. úseku k 18. místo štafety Södertälje-Nykvarn OF, Janča Peterová běžela také třetí úseku ve štafetě Finspangs SOK, která obsadila 92. příčku. V mužích běžel velmi dobře Tomáš Kubelka za štafetu Malungs OK Skogsmårdarna (14. místo), trio Matěj Kamenický, David Procházka a Radek Nožka za OK Kåre (celková 44. příčka)a čtveřice dorostenců (bratři Roudní, Volák a Čech) za Finspangs SOK - 96. místo.