Novinky

 • Jak to vidí Béďa – st 21. 03. 12:58
 • 14. ledna
  Pardubický zimní pohár v Přelovicích
  Na neděli odpoledne byl připraven další závod Pardubického zimního poháru. Pořadatelé Pipkovi situovali centrum do nového společenského domu v Přelovicích, běžela se kratší krátká trať na sprintové mapě. Tu připravil Ondra Pipek, měla název Přelovice (1:5000, stav 2018). Pěkné tratě byly připraveny v lese a ve vesnické zástavba, vše bez převýšení, některé kontroly v lese v nepřehledných porostech nebyly určitě zadarmo. Za nepříliš zimního počasí (po sněhu ani památky, skoro sucho, zataženo, pár stupínků nad nulou) bylo na startu přes 110 závodníků, mezi nimi i desítka příchozích (někteří i z Přelovic). Na trati mužů (3,6 km) byl nejrychlejší Tom Kos, ale po přepočtu koeficientem se před něj dostal Libor Kříž, třetí místo obsadil Štěpán Držka, na dalších místech skončili Danda Štichhauer, Honza Fukátko a Petr Šabatka. V ženách (3,4 km) měla nejrychlejší Klára Žaloudková, ale stejně jako řada dalších závodnic neměla v pořádku ražení (dvě kontroly byly blízko sebe a na to doplatila více jako polovina startujících), z vítězství se tak radovala Zuzka Klimplová před Šárkou Odvodyovou a Markétou Držkovou (4. Kristýna Marešová, 5. Jitka Demlová, 6. Květa Kubiková). Mezi dětmi (1,6 km) byla nejlepší Kačka Dvořáková před Vítkem Froschem. Kompletní výsledky jsou tady. V průběžném pořadí Pardubického zimního poháru po 4 kolech vedou Libor Kříž a Marta Fenclová.
  7. ledna
  Zimní hradubická liga na Studánce
  Na první lednovou neděli připravil Honza Fukátko další závod Zimní hradubické ligy. Závod mě název delší sprint Studánka, jeho centrum v ZŠ Studánka a byl velmi hezký. Část se běžela na sprintové mapě v okolí školy (městská část Slovany), další část pak v lese na Studánce. Startovalo přes sto závodníků LPU, kteří si vedli velmi dobře. V DE vyhrála Marta Fenclová před Pavlou Horovou, Bětka Lehárová byla čtvrtá a Klára Žaloudková devátá. V mužské elitě vyhrála s převahou David Procházka, druhý byl Ondra Paleček, čtvrtý Petr Zvěřina a sedmý Tomáš Kos. Na trati obsadila Dája Petrová čtvrtou příčku, v H vyhrál Fíla Haas, třetí byl Aleš Jirásek, čtvrtý Míša Krpata a pátý Danda Štichhauer. V DK obsadila Karda Pipková druhé místo a v HK byl Filda Bolech také druhý.
  31. prosince
  Pětice nominována na ZODM
  Na Zimní olympiádě dětí a mládeže (konec ledna v Pardubickém kraji) bude v lyžařském orientačním běhu reprezentovat Pardubický kraj pětice závodníků LPU - D14: Markéta Mrskočová, D16: Bára Pušová, Kateřina Koberová, H14: Michal Krpata a H16: Lukáš Fejfar.
  26. prosince
  Maratón míčových her
  Proběhl další ročník Maratónu, hrál se jubilejní 25. ročník. Devítihodinové utkání mladých a starých v basketu, fotbale, florbale a volejbalu se hrálo od devíti do šesti v tělocvičnách Gymnázia Dašická. Černí (staří) tentokráte jasně vyhráli (452:387) a snížili celkové skóre na 13:12.
  24. prosince
  Štědrodenní překvapení
  Na Štědrý den dopoledne bylo připraveno tradiční Štědrodenní překvapení, závod počítaný do PZP. Akci připravila Zuzana Klimplová s centrem v budově OSSZ (ul. U stadiónu). Děti měly klasickou trať na mapě, dospělí pak kombinovaný závod na azimuty i znalost centra Pardubic (délka trati byla pak odlišena koeficientem závodníka). Ve výsledcích je 120 závodníků, řada dalších absolvovala závod bez odevzdání průkazky. V ženách dominovala Marta Fenclová, která vyhrála s velkým náskokem před Laďkou Víchovou a Pavlou Švíglerovou. V mužích byl nejlepší Libor Kříž, který vyhrál před Štěpánem Držkou a Štěpánem Frošem. V početně dost obsazené kategorii dětí byl nejlepší Martin Ježek před Jáchymem Sádovským a Vojtou Ježkem. Výsledky najdete tady.
  17. prosince
  Vánoční sprint v Hradci
  V neděli se běžel další závod ZHL - Vánoční sprint v Hradci Králové. V Šimkových sadech a v okolí Aldisu běželo necelých 40 pardubických závodníků. V dámské elitě byla Marta Fenclová těsně druhá, Klára Žaloudková obsadila čtvrté místo, Bětka Lehárová skončila šestá a Anička Kopecká osmá. V mužské elitě se do první desítky probojoval jen Tomáš Kos, skončil čtvrtý (12. Koleš). Na trati D obsadila Dája Petrová čtvrté a Bára Škorpíková páté místo, v H skončil Aleš Jirásek pátý a Kamil Pipek desátý, v HK obsadil Vláďa Vícha třetí příčku, Petr Klimpl byl pátý.
  16. prosince
  PZP pokračoval krátkou tratí ve Svítkově
  V sobotu odpoledne pokračoval Pardubický zimní pohár krátkou tratí, kterou připravili Víchovi za pěkného počasí ve Svítkově pro více než 60 závodníků. Úvod tratí byl v ulicích Svítkova, zbytek pak v hodně zarostlém svítkovském lesíku. V ženách s přehledem vyhrála Marta Fenclová, druhá byla Bára Škorpíková a třetí Dana Mrskočová. V mužích byl jasně nejlepší David Procházka, druhé místo obsadil Tomáš Kos, třetí byl Honza Kárník. Mezi dětmi byli nejlepší Ája Zitková a Igi Vodička. Výsledky najdete zde.
  10. prosince
  Nočním začal Pardubický zimní pohár
  Další ročník Pardubického zimního poháru začal v neděli večer prvním kolem - nočním závodem na mapě Veská. Sraz byl u Čermáků (Veská), běželo se za dost velké zimy a drobného sněžení na dost těžkých tratích - tratě 5,8 km (H), 4,2 km (D) a 2,7 km (děti). Na start se postavilo 40 závodníků. V mužích suverénně vyhrál Lukáš Hovorka, druhé místo obsadil Aleš Jirásek, třetí byl Honza Kárník. V ženách byla s přehledem první Pavla Švíglerová, druhé místo obsadila Iva Filipová a třetí Zuzka Klimplová. Mezi dětmi byl nejrychlejší Ondra Šípek. Výsledky jsou tady.
  10. prosince
  Soustředění a minisoustředění
  V Šachově (farma Bílý mrak) proběhlo o víkendu krátké soustředění TSM Pardubicko (a některých dalších našich dorostenců). V sobotu dopoledne byl běžecký trénink, odpoledne mapový trénink (krátká trať na mapě Mírov), v podvečer informace o TSM v roce 2018 a rozbor mapového tréninku (foto), po večeři pak přednáška a diskuse s Radkem Novotným (směrovaný vývoj orientačního běžce). V neděli byl program zakončen vytrvalostním tréninkem.
  Skupina "14" (starší žactvo a někteří dorostenci) měla víkendové minisoustředění v Pardubicích pod vedením Karla Haase. V sobotu proběhl rychlostně-tempový trénink na dráze TJ Sokol Na Olšinkách, odpoledne byla spolu s dorostem krátká trať na mapě Mírov. Na neděli dopoledne byl připraven okruhový městský sprint jednotlivců s hromadným startem na Dukle (běželi i mladší žáci a někteří veteráni), odpoledne pak společné bruslení na zimní stadión v Chrudimi a večer noční závod Pardubického zimního poháru.
  8. prosince
  Členská schůze klubu
  V pátek proběhla v jídelně Gymnázia Dašická výroční schůze OK Lokomotiva Pardubice. Hodnotil se rok 2017 a spřádaly se plány na rok 2018. Nejlepší závodnicí klubu byla vyhlášena Jana Knapová, nejlepším mužem Tomáš Kubelka, nejlepší dorostenkou Anna Kopecká, nejlepším dorostencem Jonáš Fencl, nejlepší starší žákyně Kateřina Koberová, nejlepší starší žák Hubert Waněk, nejlepší mladší žákyně Klára Haasová, nejlepší mladší žák Ondřej Šípek, nejlepší nemladší žákyně Karolína Pipková, nejlepší veteránka Iva Knapová, nejlepším veteránem Vašek Farář. Byli vyhodnoceni i nejlepší trenéři Barbora Kadaňová, Laďka Víchová, Renata Haasová, Lenka Koberová a Jan Kaplan.
  5. prosince
  Ročenka OK Lokomotiva Pardubice 2017
  Byla vydána ročenka našeho klubu za rok 2017. Na obálce je fotografie Honzy Grundmanna na doběhu M ČR na krátké trati. V ročence jsou zachyceny všechny podstatné události v činnosti klubu v uplynulém roce, jsou tam nejlepší výsledky roku 2017, jsou zde vyhodnoceni nejlepší závodníci klubu, je tam kompletní klubový žebříček za rok 2017 i výsledkový servis. V závěrečné části pak je i kalendář a plán činnosti na nadcházející rok 2018. Ročenku připravili Jan Fukátko, Laďka Víchová a Petr Klimpl. Elektronická verze ročenky je zde.
  3. prosince
  Malá cena Velké verandy
  Třicítka pardubických závodníků se zúčastnila 25. ročníku krosu Malá cena Velké verandy v Chocni. V ženách výborně běžela Šárka Kulhavá, která obsadila třetí místo (Klára Žaloudková byla osmá). Ve veteránkách běžící Marta Fenclová (jasně vyhrála) měla ale lepší čas než Šárka. Ve starších veteránkách obsadila Jana Juračková čtvrté místo. V mužích Petr Zvěřina obsadil 9. příčku (14. Miloš Kafka, 16. Tomáš Kos), ve veteránech nad 40 let byl Olda Vodička šestý, v mužích nad 60 let obsadil Vojta Juračka třetí místo a Vašek Farář byl pátý. V žákyních skončila Kačka Koberová třetí (5. Bára Pušová), v žácích obsadil Filip Haas páté místo, v dorostencích doběhli Ondra Macek a Ondra Pipek na 9. a 10. místě.
  26. listopadu
  Klokan kros
  Klokan krosem začal další ročník Zimní hradubické ligy. Letošní 22. ročník krosu se běžel na Novém Hradci Králové. Na startu byla skoro padesátka pardubických závodníků. V mužské elitě výborně běžel dorostenec Martin Roudný, který obsadil třetí místo, v první desítce ještě skončili Jonáš Fencl (5.), Petr Zvěřina (6.), Honza Rusin (8.) a Tomáš Udržal (9.). V dámské elitě tentokrát obhájkyně loňského vítězství Marta Fenclová skončila druhá, třetí místo obsadila Šárka Kulhavá, dorostenky Jana Petrová a Anna Kopecká skončily na 6. a 8. místě. Na trati H byl Venda Roudný šestý a Bert Waněk sedmý, v HK pak skončil Danda Štichhauer druhý, v HN vyhrál Míša Krpata (5. Adam Štichhauer), v D doběhla Terka Fejfarová třetí a Johanka Vodičková pátá, v DK vyhrála Kačka Koberová a v HN byla Karda Pipková druhá.
  14. listopadu
  Vyšel Jantar 11/2017
  Listopadové číslo Jantaru se věnuje všemu, co se událo v pardubickém OB na přelomu října a listopadu. Na 20 stránkách najdete články ze posledních závodů Vč. poháru, z Rodinných štafet, ze soustředění v Prkenném dole i v Maďarsku či ze závěru sezóny v Daňkovioích. A také pravidelné rubriky a další zajímavosti. Obsah čísla je zde.
  13. listopadu
  Licence pro rok 2018
  Získané licence pro rok 2018 – E (4): J. Knapová, Zvěřinová, Nožka, Kubelka; R (10): Zvěřina, Čermák, Grundmann, Udržal, Kamenický, D. Procházka, Šístková, Hančová, Fenclová, K. Procházková; R: A (17): Fencl, Kopecká, Waňková, V. Roudný, M. Roudný, Rusin, Volák, Borovičková, Peterová, Pipek, Waněk, Koberová, Pušová, Fejfarová, H. Petrásová, Haas, Krpata; B (27): Žák, Barnetová, Vojtíšková, Filipová, Škorpíková, Držková, Kubíčková, Šišma, Mrskoč, Macek, Fejfar, Novák, Kološová, Bártová, Vodičková, D. Štichhauer, Šípek, Stohanzl, V. Vališ, Mrskočová, Trlidová, Kay, A. Štichhauer, Haasová, Dvořáková, Vošahlíková, M. Petrásová.