Novinky

21. dubna
Východočeský pohár pokračoval v Krkonoších
Východočeský pohár pokračoval čtvrtým závodem v Mladých Bukách (krásné centrum bylo v Retroparku Sejfy), krátkou trať v náročném terénu pořádala Lokomotiva Trutnov. Účast pardubických závodníků byla tentokráte slabší, za krásného slunečného počasí běželo jen 130 závodníků. A jak si vedli? V ženách v D21C skončila Petra Hančová třetí, v mužích byl v H21C Tomáš Kos pátý, v H21D vyhrál Adam Zitka. V žákyních v D10N skončily Ema Nožičková a Veronika Zitková na 2. a 3. místě (5. Monika Munzarová, 7. Elen Hovorková, 9. Gita Macková), v D10C obsadila ve svém prvním závodě bez fáborků Terka Macháčková 6. místo, v D12C vyhrála Karda Pipková před Klárou Haasovou, Ema Vošahlíková byla devátá. V žácích v H10N překvapil třetím místem Štěpán Kárník, Matěj Lučan byl pátý, v H14C ovládlo závod trio Filip Haas, Míša Krpata a Danda Štichhauer. Dorost nestartoval (soustředění). Ve veteránkách v D45C vyhrála Léňa Koberová, v D55D obsadila Alena Klimplová druhé místo a v D65C vyhrála Květa Kubíková. Ve veteránech skončil Honza Kárník v H35C druhý, v H45C opět vyhrál Petr Fencl, v H55C byli Vojta Juračka a Vašek Farář na 2. a 3. příčce a v H55D vyhrál Miloš Lulay.
17. dubna
Vyšel Jantar 4/2018
Dubnové číslo Jantaru popisuje na 24 stranách dění v pardubickém orientačním běhu na přelomu března a dubna. Najdete v něm reportáže z různých soustředění, z prvních závodů letošní o-sezóny, z nočního šampionátu i z jičínského sprintu Českého poháru. Nechybí ani tradiční rubriky. Na titulní fotce je Adam Štichhauer na jednom z tréninků na velikonočním soustředění v Doksech. Obsah čísla je tady.
16. dubna
Skončil 48. ročník Ligy škol v OB
Skončil 48. ročník Ligy škol v orientačním běhu (2017/18). Ve 4 kolech běželo 637 dětí. Vítězství obhájila ZŠ Benešovo nám. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší - H10: Matyáš Kroupa (ZŠ Závodu míru), D10: Andrea Zitková (ZŠ Závodu míru), H12: Vojtěch Vališ (Gymnázium Dašická), D12: Klára Haasová (ZŠ Benešovo nám.), H14: Daniel Štichhauer (ZŠ Závodu míru), D14: Kateřina Koberová (Gymnázium Dašická). Výsledky najdete zde.
15. dubna
Sprintem v Jičíně začaly celostátní žebříčky - Jana Knapová nejlepší
V neděli začal v Jičíně sprintem letošní Český pohár a žebříček A. Běželo i více než 50 závodníků LPU. Skvěle si vedla Jana Knapová, která jasně vyhrála závod ženské elity (byl to i první nominační závod na ME a MS), Pája Horová byla 14., Klára Procházková a Petra Hančová se podělily o 20. a 21. místo. V D21A doběhla Martina Zvěřinová druhá. V mužské elitě obsadil Tomáš Kubelka 5. příčku (a také si připsal body do nominačního žebříčku na MS a ME), Matěj Kamenický obsadil 22. místo (25. Honza Čermák, 27. Honza Grundmann, 34. David Procházka), v H21A skončil Lukáš Hovorka druhý. Dobře se vedlo našim závodníkům v dorostu, v D18 obsadila Janča Peterová druhé místo, v D16 byla Kačka Koberová šestá, v H18 se trio Martin Roudný, Honza Rusin a Ondra Volák podělilo o 4. - 6. příčku (12. Ondra Paleček), v H16 doběhl Bert Waněk na 14. místě. A v juniorkách si doběhla Martina Waňková pro 14. příčku. Ve veřejném závodě žactva vyhráli Klára Haasová (D12) a Filip Haas (H14). Ve veteránech skončil H65 Vašek Farář třetí.
15. dubna
M ČR v nočním OB - zlato a bronz
V sobotu večer se v Horní Brusnici konalo Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB. Na startu bylo skoro 40 závodníků LPU. Šampionát nám přinesl titul Janči Peterové v D18 a bronz Martina Roudného v H18. V závodě žen výborně zaběhla Pája Horová, která obsadila 6. příčku (20. Terka Nováková). V mužích Matěj Kamenický získal cenné umístění v TOP 10, skončil na 7. místě (24. Lukáš Hovorka, 25. Tomáš Udržal, 36. Petr Zvěřina). V juniorských kategoriích obsadili shodně 8. místo Martina Waňková a Honza Žák. V D18 Jana Peterová jasně vyhrála (25. Valerie Borovičková), v H18 Martin Roudný vybojoval bronz (10. Honza Rusin, 16. Ondra Volák, 18. Venda Roudný, 26. Ondra Paleček). V D16 skončila Kačka Koberová na pěkném sedmém místě (29. Terka Fejfarová) a H16 byl Ondra Pipek 19. (39. Bert Waněk). Běžela i řada veteránů. V D40 byla Markéta Držková sedmá, v D60 Laďka Víchová třetí, v H40 Vladimír Lučan sedmý a Štěpán Držka desátý, v H45 překvapil třetím místem Jarda Vávra, v H55 byl Vašek Roudný čtvrtý a v H65 Vašek Farář druhý.
14. dubna
Vč. pohár ve Vojicích
V sobotu se běžel třetí závod Východočeského poháru, který uspořádal SJC ve Vojicích. Startovalo přes 150 závodníků LPU, kteří si vedli docela slušně. V ženách v D21C obsadily Petra Hančová a Martina Zvěřinová 2. a 3. příčku, Klára Žaloudková byla osmá, v D21D skončila Katka Stryková pátá. V mužích v H21C skončil Tomáš Kos třetí, v H21D vyhrál Adam Zitka. V žákyních v D10N obsadily Terka Macháčková a Verča Zitková 2. a 3. místo, Hana Fenclová byla osmá, v D10C byla Julča Dominová třetí, v D12C skončily Klára Haasová a Karda Pipková na prvních dvou místech, Ema Vošahlíková byla sedmá. V žácích v H10N jsme měli v první desítce tři kluky - 4. Štěpán Kárník, 6. Vojta Juška, 9. Matěj Lučan, v H10C překvapil vítězstvím Vítek Frosch, v H12C doběhl Adam Štichhauer sedmý, v H14C vyhrál Danda Štichhauer, Fíla Haas byl pátý. V dorostu v D16 byla Johanka Vodičková čtvrtá, v D18 obsadila Bára Škorpíková čtvrtou příčku, v H16 naši kluci dominovali - vyhrál Mára Mrskoč, druhý byl Vojra Rusin, třetí Adam Novák a pátý Honza Vališ, v H18 vyhrál Ondra Paleček. Ve veteránkách v D35C vyhrála Marta Lučanová, v D45C skončily Léňa Koberová a Jana Juračková na 2. a 3. místě a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35D skončil Vráťa Trlida třetí, v H45C vyhrál Petr Fencl a v H55C byl Vojta Juračka třetí.
12. dubna
Čtvrté kolo Ligy škol na Studánce
Čtvrté (závěrečné) kolo ligy škol v orientačním běhu 2017/18 proběhlo ve středu odpoledne v lese na Studánce. Za krásného počasí běželo 172 dětí. Závod (hlavní pořadatelé Luboš Macháček a Viky Vojtíšková) proběhl velmi hladce, nikdo se neztratil. V jednotlivých kategoriích vyhráli - D10: Lucie Faltejsková (ZŠ Benešovo nám.), D12: Klára Haasová (ZŠ Benešovo nám.), D14: Kačka Koberová (Gymnázium Dašická), H10: Matyáš Kroupa (ZŠ Závodu míru), H12: Ondřej Šípek (Gymnázium Dašická), H14: Daniel Štichhauer (ZŠ Závodu míru). Výsledky najdete zde.
7. dubna
Úspěšně vystoupení na pěkných závodech ve Zdobíně
Další závod Východočeského poháru proběhl za krásného počasí v pěkném terénu v okolí Zdobína za pořadatelství SHK. Na startu bylo 186 pardubických závodníků, kterým se docela dařilo. V mužích v H21C skončil Martin Roudný druhý, Petr Zvěřina byl třetí, Honza Rusin čtvrtý a Ondra Volák šestý, v H21D vyhrál Adam Zitka. V ženách v D21C naše závodnice obsadily také 2.- 4. příčku v pořadí Martina Zvěřinová, Petra Hančová a Jana Peterová, Zuzka Hermanová byla desátá, v D21D byla Anežka Bolechová třetí. V žactvu, v D10C obsadila Julča Dominová třetí příčku a Anika Trlidová skončila šestá. Skvěle si vedla v D12C Klára Haasová, která přesvědčivě vyhrála, jí výborně sekundovala Karda Pipková, která skončila třetí, Ema Vošahlíková doběhla osmá, v D14D skončila dvojice Natka Losmanová a Majda Kubíková na 2. a 3. místě. V H10N skončil David Maloch pátý, v H10C výborně zaběhl Dan Šípek, když skončil druhý a Vítek Frosch byl pátý. Tradičně výborně si vedli kluci v H14C, vyhrál Fíla Haas před Dandou Štichhauerem, Míša Krpata byl čtvrtý a Ondra Šípek osmý. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová (4. Kačka Koberová), v D18 byla Bára Škorpíková druhá, v H16 vyhrál Ondra Pipek (6. Bert Waněk). Ve veteránkách v D55C vyhrála Laďka Víchová, v D55D byla Alena Klimplová druhá a v D65C skončila první Květa Kubíková. Ve veteránech v H35C byl Olda Vodička třetí, v H35D jasně vyhrál Honza Kárník, v H55C doběhl Vašek Farář druhý a v H55D byl Vláďa Vícha také druhý.
4. dubna
Třetí kolo Ligy škol
Ve středu odpoledne proběhlo ve Svítkově 3. kolo ligy škol v orientačním běhu. Bylo pěkné počasí, přesto přišlo méně dětí než obvykle, běželo jich něco přes 150. Závod měl hladký průběh, nikdo se neztratil. V jednotlivých kategoriích vyhráli - D10: Horálková (ZŠ Benešovo nám.), D12: Haasová (ZŠ Benešovo nám.), D14: Koberová (Gymnázium), H10: Kohout (ZŠ Benešovo nám.), H12: Vališ (Gymnázium), H14: Štichhauer (ZŠ Závodu míru). Výsledky závodu najdete zde.
1. dubna
Velikonoce ve skalách
Desítka pardubických závodníků startovala na 20. ročníku 3-denních závodů Velikonoce ve skalách v Nedamově a Jestřebí. V mužské elitě skončil Tomáš Kos desátý, v H21B byl Marek Moravec čtvrtý. V D70 vybojovala Květa Kubíková třetí příčku, v H65 byl Vašek Farář šestý.
25. března
Skončila Zimní hradubická liga - Pavla Horová druhá
Skončila devítidílná Zimní hradubická liga. 14-násobná vítězka této soutěže Marta Fenclová absolvovala kvůli zranění jen čtyři závody, přesto byli pardubičtí závodníci v konečných výsledcích vidět. Za vítěznou hradeckou Táňou Metelkovou skončila na druhém místě Pavla Horová, třetí místo obsadila Marta Fenclová, Petr Zvěřina skončil pátý. Celkem v ZHL bodovalo (z toho 52 z LPU), tady jsou další nejlepší umístění - 12. M. Roudný, 14. Lehárová, 15. Š. Kulhavá, 17. J. Rusin, Žaloudková a Kopecká, 21. D. Procházka, 22. Kamenický, 26. T. Kos, 28. F. Haas, 30. Paleček.
25. března
V Praseku začal Východočeský pohár
V neděli začal Východočeský pohár, běželo se opět v lese u Praseku. Startovalo 170 závodníků LPU, kteří si vedli se střídavými úspěchy. V závodě elity mužů (běželo se s hromadným startem) skvěle běžel Matěj Kamenický, který závod vyhrál, v dámské elitě skončila Pavla Horová na pěkném 9. místě. Kategorie D21 a H21 byly početně hodně obsazené, v D21A byla Klára Procházková desátá, výborně si v D21C vedla Kačka Koberová, která skončila na 11. místě. V mužích v H21A byl Petr Zvěřina třetí (9. L. Hovorka, 10. T. Kos) a v H21B vyhrál David Procházka (3. O. Šimáček). V žactvu v D10N skončily Verča Zitková a Hana Fenclová na 2. a 3. místě, v D12C vyhrála Klára Haasová (9. Vošahlíková) a v D14D byla první Nathalie Kay (3. A. Dvořáková). V H10N byl Tonda Goláň druhý, v H14C byl první Fíla Haas, Danda Štichhauer byl čtvrtý a Míša Krpata sedmý, v H14D byl Vojta Dvořák třetí. Dobře si vedli veteráni - v D35C byla Marta Lučanová druhá, v D35D vyhrála Simona Petrásová, v D45C vyhrála Lenka Koberová, v D65C byla Květa Kubíková první, v H35C obsadil Petr Šabatka třetí příčku, v H35D vyhrál Pavel Hovorka, a v H55D skončil Petr Klimpl druhý a Béďa Sáňka byl třetí. Na Jarním poháru se hodnotila i soutěž klubů, vyhráli jsme před PHK a ZBM.
24. března
První kolo Českého poháru štafet v Praseku
V sobotu byl v Praseku závod Českého poháru štafet, běželo 24 pardubických štafet, v kterých chyběla řada našich nejlepších jak dospělých, tak dorostenců (jsou na přípravě mimo republiku). Tradičně dobře zaběhli muži, trio Kamenický, Nožka, Procházka obsadilo druhé místo, béčko bodovalo na 10. místě. Ženy také běžely dobře, trojice Nováková, Procházková, Horová skončila čtvrtá. Dorostu se moc nedařilo, výjimkou byly dorostenky v sestavě Fejfarová, Vodičková a Koberová, které skončily šesté, dorostenci obsadili 10. místo, rozhodně ale měli na víc. Dařilo se žactvu. Trojice Štichhauer, Krpata a Haas byla jasně první v H14, v DH12 naše dvě štafety stály na stupních vítězů za 2. a 3. místo (Pipková, Vomlelová, Haasová resp. Flos, Dvořáková, Štichhauer - foto). Vidět byli i veteráni, byli jsme první v H105, v H165 skončila naše štafeta druhá, v D135 byly naše štafety na prvních dvou místech.
23. března
Noční Jarní pohár
V pátek večer se běžel noční závod Jarního poháru na Biřičce, startovalo 40 pardubických závodníků, kteří si vedli velmi slušně. V H21E byl Tomáš Udržal druhý, v H21A suverénně vyhrál Radek Nožka. V ženách v D21A doběhla Terka Nováková čtvrtá. V žácích byl Filip Haas druhý, v dorostencích Ondra Macek třetí, v dorostenkách skončila Bára Pušová čtvrtá. Úspěšní byli veteráni - v D35 vyhrála Pavla Švíglerová a Markéta Držková byla třetí, v D45 byla první Renata Čermáková a Laďka Víchová skončila třetí, v H35 byl Štěpán Držka druhý, v H45 byl Honza Kaplan čtvrtý a v H55 Vašek Roudný druhý.
19. března
Vyšel Jantar 3/2018
Bylo vydáno březnové číslo klubového časopisu Jantar. Na titulní stránce je fotka Petry Hančové z Akademického MS v lyžařském OB v Estonsku. I to naznačuje, že část čísla je věnována LOB. Dále v čísle jsou reportáže ze zimní přípravy (soustředění, tréninky) i ze zimních závodů (Zimní hradubická liga, Pardubický zimní pohár). A také pravidelné rubriky i třeba povídání o přípravě dvou závodů Vč. poháru, které pořádáme na konci dubna. Obsah čísla najdete zde.