Novinky

2. listopadu
Družstva v oblasti - žactvo třetí, dorost, dospělí i veteráni vyhráli
V Mistrovství Vč. oblasti družstev 2019 skončilo naše žactvo na 3. místě za PHK a JIL. Dorost, dospělí i veteráni vyhráli.
2. listopadu
Pořádali jsme Vč. pohár v Přelovicích
V sobotu jsme v Přelovicích uspořádali poslední letošní závod Vč. poháru. Pořádání bylo na poslední chvíli dost zkomplikováno kolizí s velkým honem ve stejném lese, o kterém jsme se dozvěděli v pátek pozdě odpoledne. Po jednání se našlo kompromisní řešení, při kterém jsme se s tratěmi nedostali do půlky lesa a museli jsme tak přestavět 13 tratí (a tedy vytisknout skoro 400 nových map a popisů). Nasazením Honzy Fukátko (stavitel tratí) a pár dalších jsme to zvládli... Běžela se klasika na mapě Černý Nadýmač, kterou připravili Honza Věříš a Ondra Pipek, celému pořádání šéfoval Kamil Pipek. V den závodu proběhlo vše bez problémů, tisícovka závodníků snad byl spokojena, byť počasí moc nevyšlo (oblačno, mrholení, zima).
Přes 150 závodníků LPU běželo a vedli si docela dobře. V ženách v D21C jasně vyhrála Marta Fenclová, Bára Škorpíková byla pátá a Iva Knapová devátá, v D21D obsadily Berenika Držková a Lenka Žemličková 2. a 3. místo. V mužích v H21C doběhl Miloš Kafka na devátém místě, v H21D vyhrál Honza Hovorka a Olda Kos byl třetí. V žákyních v H10N skončila Anička Kroupová čtvrtá, v D10C byla Ema Nožičková třetí a Monika Munzarová devátá, v D12C doběhla Karda Pipková třetí, v D14C skončila Klára Haasová třetí a Markéta Mrskočová byla osmá. V žácích v H10N skončil Vítek Semerád osmý, v H10C byl Maty Kroupa druhý a Matěj Kadaně sedmý, v H12C skončil Vítek Frosch šestý a Franta Goláň byl desátý, v H12D vyhrál Petr Kadaník. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová, v H16 byl první Fíla Haas a třetí skončil Lukáš Fejfar a v H18 byl první Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35D doběhla Eva Kokaislová druhá, v D45D byla Katka Štichahuerová třetí a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35D vyhrál Pavel Hovorka a v H65D byl první Petr Klimpl.
30. října
Soustředění Prkeňák
Od soboty do středy byla sedmdesátka žáků a dorostenců LPU na soustředění v Prkenném dole. V neděli za krásného počasí zdolali ti starší Sněžku (z Karpacze), ti mladší došli do Trutnova přes Stachelberg. I na ostatní dny byl připraven bohatý program (turistika, hry, běhání).
26. října
Východočeský pohár pokračoval ve Vyhnánově
Klasickou trať Východočeského poháru připravil v sobotu OK 99 Hradec Králové v kempu Nesytá ve Vyhnánově. V mužích v H21C s velkou převahou vyhrál Martin Roudný, v H21D skončil Michal Kober na 2. V ženách v D21C skončila Marta Fenclová třetí. V žákyních v D10N byla Markéta Zitková pátá, v D10C obsadily Hana Fenclová a Ema Nožičková 3. a 4. místo (8. Tereza Macháčková, 10. Veronika Zitková), v D12C skončily Karda Pipková a Kačka Švíglerová na 4. a 5. místě, v D14C byla Klára Haasová sedmá. V žácích doběhl v H10N David Flos druhý (5. Ondřej Lučan, 7. Pepa Potůček), v H10C byla Matěj Kadaně šestý, v H12C Vítek Frosch devátý a v H14C Vojta Vališ desátý. V dorostu v D16 vyhrála Terka Fejfarová před Kačkou Koberovou, v H16 byl Fíla Haas druhý, v H18 obsadil Honza Vališ třetí místo. Ve veteránkách v D35C jasně vyhrála Marta Lučanová, v D35D byla Eva Kašparová třetí, v D45D skončila Katka Štichhauerová také třetí a v D55C obsadila Laďka Víchová druhé místo. Ve veteránech v D35C skončil Petr Šabatka druhý.
23. října
Zemřel Jarda Fridrich (*23. 1. 1945; + 23. 10. 2019)
Ve středu 23. října si šel naposledy zaběhat Jaroslav Fridrich (LPU4501), při běhání mu vypovědělo službu jeho srdce. Jarda začal s orienťákem v roce 1981, postupně se vypracoval ve výborného závodníka, patřil dlouho ke špičkovým veteránům své kategorie. Byl výborným trenérem dorostu, který vedl celou řadu našich úspěšných závodníků. Dlouholetý šéf startu na všech námi pořádaných závodech. A hlavně skvělý kamarád a výborný společník. Budeme vzpomínat...
20. října
Juniorská reprezentace na trok 2020
Do juniorské reprezentace na rok 2020 byli zařezení Jana Peterová, Martin Roudný a Jan Rusin, mezi sledovanými jsou Ondra Volák a Hubert Waněk.
20. října
Roudní obhájili vítězství v Rodinných štafetách
27. ročník Rodinných štafet připravili Karel Haas a Jan Kaplan v Brumbárově, kde bylo velmi pěkné centrum v areálu místního sboru dobrovolných hasičů. Závodníky čekal hezký les, pěkné tratě, mapové překvapení, přijatelné počasí a výborná organizace. Startovalo 34 štafet v kategorii LPU. Loňské vítězství s přehledem obhájili Roudní (Venda, Vašek, Martin), se ztrátou skoro devíti minut byli druzí Štěrbovi/Lučanovi (Marta, Pavel, Zbyněk), další čtyři minuty zpět doběhli na třetí příčce Kosáci (Olda, Radek a Tomáš), 4. Haasovi, 5. Fridrichovi, 6. Rusinovi, 7. Hovorkovi, 8. Pipkovi, 9. Kárníkovi/Krpatovi, 10. Fukátkovi.
19. října
Další závod Vč. poháru v Radvanicích
Les nad Radvanicemi byl v sobotu dějištěm dalšího závod Východočeského poháru. Start Náchod tam pořádal kopcovitou klasickou trať, na které běželo přes 140 závodníků LPU. A vedli si docela dobře. V ženách byla Marta Fenclová třetí, v mužích v H21C skončil Jonáš Fencl druhý a Petr Zvěřina čtvrtý (trať tréninkově běžela i Martina Zvěřinová, na 16. místě porazila řadu mužů), v H21D byl Tomáš Procházka třetí. V žákyních v D10N skončila Johana Stryková sedmá, v D10C byla Ema Nožičková čtvrtá, Hana Fenclová, Terka Macháčková, Majda Froschová a Monča Munzarová se seřadily na 6. - 9. místě, v D12C skončila Karda Pipková druhá a Saša Ticháí devátá, v D14C obsadila Klára Haasová třetí místo, Anežka Sádovská byla čtvrtá a Lucka Skořepová sedmá. V žácích v H10C vyhrál Maty Kroupa, Štěpán Kárník tam byl šestý, v H12C skončil Vítek Frosch pátý a v H14C skončil Ondra Šípek druhý a Vojta Vališ pátý. V dorostu v H16 byli Fíla Haas a Vojta Váňa na 2. a 3. místě, v H18 vyhrál Vojta Šišma. Ve veteránkách v D35C skončila Pavla Švíglerová třetí, v D45C obsadila Renata Čermáková třetí příčku, třetí byla i v D55C Iva Lehárová a v D55D skončila Olima Smrčková druhá. Ve veteránech v H35C vyhrál Petr Šabatka před Oldou Vodičkou, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H55D vyhrál Miloš Lulay před Vláďou Víchou a v H65D byl první Jarda Fridrich.
16. října
Pokračovala Liga škol
Ve středu pokračovala Liga škol v orientačním běhu druhým závodem s centrem na rohu studáneckého lesa (ulice V Zahrádkách a K lesu). Dopolední déšť ustal v poledne, ale bohužel se projevil v účasti, když se na start nedostavilo přes 50 přihlášených dětí, nakonec jich běželo 150. V jednotlivých kategoriích vyhráli - D10: Monika Munzarová, D12: Ema Nožičková, D14: Klára Chrbolková, H10: Matěj Kadaně, H12: Matyáš Kroupa a H14: Filip Haas. Výsledky tohoto kola i pořadí po dvou kolech najdete na webu ligy škol.
14. října
Vyšel Jantar 10/2019
Říjnové číslo Jantaru má 20 stran. Najděte v něm reportáže z českých šampionátů, které se uskutečnily na přelomu září a října (klasika, štafety a družstva), článek z Juniorského evropského poháru, výsledky prvního závodu jubilejního 50. ročníku Ligy škol v orientačním běhu a články z dvou závodů Vč. poháru (z toho u Pecky je i fotka na titulní straně). Pochopitelně nechybí ani tradiční rubriky (Pět otázek, program, střípky). Obsah čísla najdete tady.
12. října
Krátká trať Vč. poháru u Pecky.
Další závod Východočeského poháru (16. kolo) měl centrum na louce pod hradem Pecka (pořádal SK LOB Nová Paka), za krásného teplého slunečného počasí se běžela krátká trať. Na startu bylo přes 170 závodníků LPU a vedli si dobře. V ženách v D21C vyhrála Martina Zvěřinová, Pavla Udržalová byla třetí, Marta Fenclová čtvrtá a Marta Lučanová osmá, v D21D obsadily Markéta Držková a Zuzana Klimplová 2. a 3. místo. V mužích v H21C ve velmi početné konkurenci si nejlépe vedl Petr Zvěřina, který obsadil 15. příčku, v H21D vyhrál Tomáš Procházka a Kuba Kutílek byl třetí. V žákyních v D10N skončila Anička Kroupová čtvrtá (8. Markéta Zitková, 10. Nina Zvěřinová), v D10C byla Monča Munzarová čtvrtá a Hana Fenclová sedmá, v D12C obsadila Karda Pipková druhé a Kačka Švíglerová osmé místo, v D12D ve svém prvním závodě vyhrála Bára Sluková, v D14C skončila Klára Haasová třetí, Ema Vošahlíková pátá, Lucka Skořepová šestá a Natka Losmanová desátá. V žácích v H10N vyhrál Ondra Lučan, v H10C byl Maty Kroupa čtvrtý, David Maloch šestý a Matěj Lučan desátý, v H14C skončili Ondra Šípek a Patrik Stohanzl na 5. a 6. příčce. V dorostu doběhla v D16 Johanka Vodičková druhá, v D18 byla Berenika Držková třetí, v H16 obsadil Vojta Váňa druhé místo (5. Matyáš Obereiter) a v H18 skončili Vojta Šišma a Honza Vališ na 2. a 3. místě. Ve veteránkách byla v D35D skončily Eva Kokaislová a Simča Petrásová na 2. a 3. místě, v D45C byla Táňa Pipková třetí, v D45D vyhrála Katka Štichhauerová, v D55C obsadily Laďka Víchová a Jiřka Novotná 2. a 3. místo. Ve veteránech byl v H35C třetí Petr Šabatka, v H35D obsadil Jirka Kuhn také třetí místo, v H55D byl Miloš Lulay třetí a v H65D byli na prvních dvou místech Petr Klimpl a Jarda Fridrich.
9. října
Začal jubilení 50. ročník Ligy škol v orientačním běhu
Ve středu proběhlo 1. kolo jubilejního (!!!) 50. ročníku ligy škol v orientačním běhu v lese na Studánce. Závodu se zúčastnilo 156 dětí z 11 škol, což bylo vzhledem k hodně proměnlivému počasí úspěchem. A kdo byl v jednotlivých kategoriích nejlepší? D10: Hana Fenclová, H10: Matěj Kadaně, D12: Tereza Šmidová, H12: Matyáš Kroupa, D14: Karolína Pipková, H14: Matyáš Oberreiter. Výsledky najdete tady. Druhé kolo se poběží ve středu 16. října na Dubině.
8. října
Český pohár - Kubelka čtvrtý v elitě, Waněk třetí v dorostu
V Českém poháru si skvěle i letos vedl Tomáš Kubelka, který v celkovém pořadí skončil čtvrtý. Solidní je i 16. místo Matěje Kamenického, v ženách byla nejlepší Martina Zvěřinová na 21. místě. V dorosteneckých a juniorských kategoriích se na stupně vítězů probojoval jediný závodník LPU - Bert Waněk byl třetí v H16. V D16 skončily obě naše závodnice Terka Fejfarová a Kačka Koberová v závěru první desítky. V juniorech si dobře vedli Jonáš Fencl a Honza Rusin, kteří obsadili 4. a 5. místo, stejné příčky obsadily v juniorkách i Anička Kopecká a Janča Peterová.
8. října
Skončila Česká liga klubů a Český pohár štafet
V České lize klubů skončili naši dospělí těsně čtvrtí (stejně jako loni), dorost se hodně pohoršil - po loňském vítězství letos až 12. příčka. V konečných výsledcích Českého poháru štafet si výborně vedli muži, kteří skončili na 2. a 7. místě. Do první desítky se ještě dostaly ženy (7.) a dorostenky (10).
6. října
Žáci ve výběru Vč. oblasti
Naši žáci byli ve výběru Vč. oblasti žactva na závodech v Tisu u Blatna. V sobotním závodě štafet byly Katka Švíglerová a Karda Pipková ve vítězsné štafetě D12, Klára Haasová byla ve štafetě D14, která doběhla čtvrtá a Ondra Pipek v týmu H14 - 7. místo. V nedělním M ČR oblastních výběrů žactva běžely výborně Kačka a Karda v céčku Vč. oblasti, které skončilo na 12. místě, Klára a Ondra byli v béčku, které obsadilo 17. příčku.