Novinky

 • Jak to vidí Béďa – čt 18. 01. 11:31
 • 9. října
  Lokomotiva Pardubice úspěšná v České lize klubů
  V České lize klubů 2047 skončili dospělí na výborném třetím místě, dorost s přehledem vyhrál. Na úspěchu se mezi dospělými podíleli Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka, Radek Nožka, David Procházka, Jan Grundmann, Iveta Šístková, Jana Knapová, Martina Zvěřinová, Pavla Udržalová, Marta Fenclová. V dorostu pak Anna Kopecká, Jana Peterová, Martina Waňková, Jonáš Fencl, Jan Rusin, Martin Roudný, Ondřej Volák a Ondřej Pipek.
  8. října
  M ČR klubů - dospělí s bronzem, dorost s titulem
  Na českém šampionátu klubů se naše týmy vedly skvěle! Naše áčko po vyrovnaném výkonu (po celou trať se drželo na třetím místě) vybojovalo bronzovou medaili - složení družstva bylo Matěj Kamenický, Iveta Šístková, Jan Grundmann, Martina Zvěřinová, Tomáš Kubelka, Jana Knapová a Radek Nožka. Dobře bojovalo i béčko, které obsadilo 11. příčku ve složení Filip Záveský, Klára Procháková, Jan Čermák, Lenka Knapová, Tomáš Udržal, Pavla Udržalová a Petr Zvěřina (27. LPU C, 37. LPU D). V závodě dorostu naše sedmička Martin Roudný, Jana Peterová, Ondřej Volák, Martina Waňková, Jonáš Fencl, Anna Kopecká a Jan Rusin vedla po celou trať a s převahou vybojovala mistrovský titul, dobře běželo i béčko, které obsadilo 14. místo. Ve veteraniádě získala štafeta nejstarších veteránů (DH325) třetí místo ve složení Bedřich Sáňka, Jiřina Novotná, Josef Málek, Laďka Víchová a Petr Klimpl, v početně velmi obsazené kategorii DH275 skončila štafeta Václav Farář, Renata Čermáková, Jan Knap, Iva Knapová a Jan Kaplan sedmé místo.
  8. října
  Bert Waněk a Kačka Koberová ve stříbrném družstvu Vč. oblasti
  V nedělním M ČR oblastních výběrů žactva v Moravském Karlově se Hubert Waněk a Kačka Koberová podíleli na zisku stříbra áčka Vč. oblasti. V béčku, které skočilo osmé, běželi Filip Haas a Terka Fejfarová, v déčku (13. místo) běžel Danda Štichhauer a v céčku (17. příčka) Bára Pušová, Ondra Šípek a Markéta Mrskočová.
  7. října
  M ČR štafet - stříbro mužů a dvě zlata dorostu
  Skvěle si vedly pardubické štafety na Mistrovství ČR štafet v Moravské Karlově - dvě zlata v dorostu a stříbro mužů! Muži (Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka, Radek Nožka) po 11 letech získali pro LPU stříbro, Matěj spolehlivě rozběhl, Píkej na druhém úseku běžel výborně, Noga na posledním úseku nedal pronásledovatelům šanci a po skvělém výkonu finišoval druhý. Velmi dobře běželo i béčko (Filip Záveský, Honza Grundmann a Petr Zvěřina), které obsadilo 9. místo, céčko skončilo na 17. příčce. Ženy dost chybovaly, áčko (Pavla Udržalová, Iveta Šístková a Jana Knapová) nakonec skončilo na 7. místě, béčko skončilo dvanácté. Dorostenky (Martina Waňková, Janča Peterová a Anička Kopecká) po dramatickém finiši těsně vyhrály. Dorostenci (Martin Roudný, Honza Rusin a Jonáš Fencl) kralovali naprosto jasně - vyhráli o 12 minut, velmi dobře běželo i béčko (Ondra Pipek, Ondra Volák a Venda Roudný), které obsadilo 7. příčku. Ve Veteraniádě naše štafeta obsadila v D165 třetí příčku (Laďka Víchová, Jiřka Novotná a Renata Čermáková), v H165 bylo trio Honza Kaplan, Vašek Farář a Jirka Fencl sedmé.
  7. října
  Východočeský pohár v Hlavňově
  V sobotu se běžel další závod Vč. poháru v Hlavňově u Police nad Metují (pořádal Start Náchod). Na startu bylo skoro 130 závodníků LPU. V žákyních v D10C obsadila Kačka Švíglerová druhé místo, Saša Tichá byla čtvrtá, Karda Pipková osmá a Ája Zitková devátá, v D12C obsadila Klára Haasová čtvrté místo, v D12D skončila Anežka Dvořáková třetí, v D14C obsadila Kačka Koberová druhé místo (6. Bára Pušová, 8. Terka Fejfarová). V žácích v H10B vyhrál Daneček Šípek, v H12C překvapil druhým místem Ondra Šípek, v H14C byl Lukáš Fejfar druhý, Fíla Haas třetí, Míša Krpata pátá, Bert Waněk sedmý a Danda Štichhauer devátý, v H14D skončil Vojta Kuhn druhý. V dorostenkách v D18 vyhrála Bára Škorpíková. V mužích výborně zaběhl Vojta Novotný, který skončil třetí, Karlos Haas byl sedmý. Ve veteránkách v D35D byla Simča Petrásová druhá a Zuzka Krppatová třetí, v D45C skončila Léňa Koberová druhá. Ve veteránech obsadili Olda Vodička a Jirka Belej 2. a 3. místo, v H35D jasně vyhrál Honza Kárník, v H55D vyhrál Vláďa Vícha a v H70 skončil Pepa Málek na 3. místě.
  4. října
  Druhé kolo Ligy škol
  Ve středu odpoledne proběhlo ve Studáneckém lese s centrem na Studánce 2. kolo 48. ročníku Ligy škol v orientačním běhu. Přihlášeno bylo přes 200 dětí, po propršeném úterý řada dětí opět nepřišla a tak za polojasného chladného počasí běželo 168 dětí. Nikdo se neztratil, vše bylo velmi rychlé. V jednotlivých kategoriích vyhráli D10: Andrea Zitková (ZM), H10: Marek Kadaně (Benešovka), D12: Kačka Dvořáková (ZM), H12: Ondra Šipek (Gymnázium Dašická), D12: Terka Fejfarová (Po 3) a H14: Ondra Pipek (Lázně Bohdaneč). Výsledky najdete na webu.
  1. října
  Jana Knapová a Tomáš Kubelka na Světovém poháru ve Švýcarsku
  Jana Knapová a Tomáš Kubelka reprezentovali ČR na závěrečné sérii závodů Světového poháru, která proběhla ve Švýcarsku. V úvodní vysokohorské klasice v alpském terénu si vedli oba dobře. Jana doběhla po drobných chybách na 18. místě, Píkej jen těsně nebodoval do SP, obsadil 42. příčku. V sobotní krátké trati v členitém horském terénu u městečka Grindelwald doběhla Jana na 37. místě, Píkej si vedl skvěle, když obsadil 20. místo, získal své první body do Světového poháru a nechal za sebou spoustu světových es. V závěrečných sprintových štafetách oba běželi za české áčko a velmi dobrým výkonem přispěli k celkovému 6. místu České republiky.
  V celkovém hodnocení Světového poháru 2017 skončila Jana Knapová na 42. místě, Tomáš Kubelka obsadil 73. příčku.
  1. října
  Evropský juniorský pohár - Jonáš Fencl druhý na klasice
  Na Evropském juniorském poháru v Rakousku reprezentovali ČR tři pardubičtí závodníci - Jana Peterová, Jonáš Fencl a Martin Roudný. V úvodních štafetách přispěl Jonáš velmi dobrým výkonem k 7. místu našeho céčka, Martin běžel v déčku, které obsadilo 21. místo. Janča rozbíhala béčko juniorek, které skončilo v konečném pořadí na 17. příčce. V sobotní klasice skvěle zaběhl Jonáš, který v dorostencích nestačil jen na vítězného Nora a skončil na výborném 2. místě - foto na stupních vítězů (Martin byl 30.), Janča v dorostenkách byla nejlepší z českých závodnic a obsadila 11. příčku. Závěrečný sprint našim závodníkům moc nevyšel - Jonáš s Martinem skončili na 26. a 27. místě. Janča po chybě v závěru obsadila 33. příčku.
  30. září
  Východočeský pohár na Benecku
  V sobotu začala podzimní část letošního Východočeského poháru krátkou tratí, kterou uspořádal v náročném horském terénu VRL. Centrum bylo na Benecku (u hotelu Žalý). Startovalo necelých 150 závodníků LPU, kteří si vedli dobře. V mužích s přehledem vyhrál Tomáš Udržal před Tomášem Kosem, Ondra Volák obsadil 11. příčku. V ženách skončily Helena Kolešová a Klára Žaloudková na 5. a 6. místě, v D21D vyhrála Míša Procházková. V žactvu v D10N skončila Majda Stará druhá a Terka Macháčková třetí, v D10C stála Karda Pipková na stupních vítězů za 2. místo, Saša Tichá byla šestá. V D12C obsadila Klára Haasová sedmé a Markéta Mrskočová deváté místo, v D12D vyhrála Natka Losmanová. V D14C skončila Kačka Koberová druhá, v první desítce ještě skončily Hanka Petrásová, Bára Pušová a Terka Fejfarová. V H10C skončil Martin Ježek sedmý a Marek Kadaně devátý, v H12C se trojice Vojta Vališ, Ondra Šípek a Patrik Stohanzl seřadila na 5. - 7. místě, v H12D obsadili Matěj Hostinský a Tonda Horkel 2. a 3. příčku, v H14C vyhrál jasně Bert Waněk, Fíla Haas byl čtvrtý, Míša Krpata pátý a Adam Novák sedmý. V dorostu v D16 byla Berenika Držková čtvrtá, stejně jako v D18 Verča Barnetová, v H16 skončil Ondra Pipek třetí a Ondra Macek čtvrtý, v H18 byl Venda Roudný pátý. Ve veteránkách v D35D vyhrála Simča Petrásová, v D45D byla Eva Roudná třetí a v D65C Stáňa Kellnerová třetí. Ve veteránech v H35D vyhrál jasně Honza Kárník před Lubošem Macháčkem, v H55D vyhrál Béďa Sáňka těsně před Béďou Klimplem a v H70C obsadili Jarda Vávra a Petr Čepelka druhé a třetí místo.
  26. září
  Iva Knapová vyhrála Český pohár veteránů
  V Českém poháru veteránů (z 32 závodů se každému závodníkovi počítalo 10 jeho nejlepších bodových zisků) si letos vedla skvěle Iva Knapová, která získala mezi ženami druhý největší bodový zisk a při slavnostním vyhlášení soutěže bude stát na stříbrném stupínku. V první stovce ještě máme v ženách Laďku Víchovou (28.), Květu Kubíkovou (34.) a Jiřku Novotnou (57.), v mužích pak Vaška Faráře (27.) a Honzu Knapa (88.).
  26. září
  Jana Peterová a Jonáš Fencl třetí v žebříčku A
  V konečném pořadí žebříčku A v roce 2017 si nejlépe vedli Jana Peterová (D18) a Jonáš Fencl (H18), kteří obsadili třetí místa, řada dalších skončila v první desítce. Přehled umístění - D18: 3. Jana Peterová, 4. Anna Kopecká, 16. Martina Waňková, 26. Valerie Borovičková, 35. Viktorie Vojtíšková, 45. Tereza Filipová; H16: 18. Ondřej Pipek, 40. Ondřej Macek; H18: 3. Jonáš Fencl Fencl, 4. Martin Roudný, 6. Jan Rusin, 10. Ondřej Volák, 26. Václav Roudný; H20: 27. Jan Žák.
  26. září
  První kolo Ligy škol
  Ve středu 20. září ve studáneckém lese (z Dubiny) proběhlo za velmi nepříznivého počasí (chladno, déšť, vítr) první kolo 48. ročníku Ligy škol. Počasí se negativně projevilo v počtu startujících, bylo přihlášeno přes 200 závodníků, nakonec jich běželo jen 144 z 9 škol. Nejvíce bodů získala Základní škola Benešovo nám. Kompletní výsledky najdete na webu ligy škol.
  25. září
  Jana Knapová Vyhrála Český pohár
  V jedenáctidílné sérii Manufaktura Českého poháru si vedla výborně Jana Knapová a poměrně s převahou vyhrála. Martina Zvěřinová obsadila 19. místo (32. Petra Hančová, 34. Iveta Šístková, 38. Klára Procházková, 46. Marta Fenclová). V mužích skončil Radek Nožka na výborném sedmém místě, další tři závodníci skončili v druhé desítce - 12. David Procházka, 13. Matěj Kamenický, 17. Tomáš Kubelka (22. Tomáš Udržal, 56. Petr Zvěřina, 64. Jan Grundmann a Filip Záveský, 71. Jan Čermák).
  24. září
  Tři medaile z klasiky do Pardubic
  O víkendu startovalo přes 60 pardubických závodníků na Mistrovství a Veteraniádě ČR na klasické trati, které uspořádal v Raspenavě OK Chrastava. V sobotní kvalifikaci se nám dařilo se střídavými úspěchy. Do finále A (tj. do bojů o medaile) se probojovalo 14 závodníků LPU, Anna Kopecká, Martin Roudný, Jonáš Fencl a Tomáš Kubelka dokonce své rozběhy vyhráli. Bohužel řada našich (Lenka Knapová, Tomáš Udržal, Matěj Kamenický, Ondra Volák i další) zůstala jen těsně za postupovým místem. Do A finále Veteraniády ČR se probojovalo celkem 12 lidí. Na orientačně i fyzicky náročných finálových tratích vybojovali pardubičtí závodníci tři stříbrné medaile (vždy jen těsně za vítězi) - Jana Knapová (ženy), Anička Kopecká (D18) a Jonáš Fencl (H18). Jana ještě tři kontroly před vedla, po chybě se však musela spokojit s druhým místem, jen 11 sekund za vítězkou. Velmi dobře běžely i Iveta Šístková a Martina Zvěřinová, které obsadily 8. a 10. místo (24. Marta Fenclová), ve finále B byla Pavla Horová šestá. V mužích Tomáš Kubelka bojoval po celé trati (na rozdíl od většiny soupeřů) na trati sám, nakonec z toho bylo velmi pěkné 6. místo; velmi dobře běžel i Radek Nožka, který obsadil 11. místo (19. David Procházka, 26. Jan Grundmann, 28. Petr Zvěřina), ve finále B byl Tomáš Udržal druhý a Matěj Kamenický pátý. Ve starších dorostenkách Anička Kopecká skoro celou trať vedla, v cíli na vítězku měla ztrátu jen 11 sekund, velmi dobře běžela i Janča Peterová, na kterou zbyla za 4. místo nepopulární bramborová medaile, Valerie Borovičková si druhým místem v B finále vybojovala licenci A. V D16 vyhrála věkem ještě starší žákyně Kačka Koberová finále B. Ve starších dorostencích to skoro po celý závod vypadalo na zlato pro Jonáše Fencla, chybná postup v závěru ho odsunula na stříbrnou příčku, pěkné je i 7. místo po nemoci se zotavujícího Honzy Rusína, Martin Roudný skončil po velké chybě na 9. místě. Ve Veteraniádě vyhrála Iva Knapová D55 (6. Laďka Víchová), v D40 byla Pavla Švíglerová osmá, v D70 Květa Kubíková sedmá a v H65 byl Honza Knap devátý.
  19. září
  Vyšel Jantar 9/2017
  Na titulní stránce zářijového čísla Jantaru je fotka dvou protagonistů muzikálu "Kudy kam", který byl uveden Ceně východních Čech. Této akci (přípravě a průběhu) je věnován také poměrně obsáhlý článek. Ale to není vše - v čísle jsou články o veškerém dění v pardubickém OB na přelomu srpna a září (závody doma i v zahraničí, soustředění), pochopitelně nechybí ani pravidelné rubriky. Obsah čísla je tady.