Novinky

11. ledna
Míša Srbová úspěšná na LOB v Rakousku
Vládík a Míša Srbovi jeli v juniorských kategoriích tři závody Ski O-tour v rakouském Tauplitzalm (byla to i nominační závody na letošní MS juniorů a ME dorostu v lyžařském OB). V pondělí se jel sprint, který zajela skvěle Míša a s velkým náskokem vyhrála; Vládík skončil na 11. místě (čtvrtý nejlepší český dorostenec). V úterý byla krátká trať (hodně nasněžilo), Míša opět s převahou vyhrála, Vládík byl zase mezi dorostenci čtvrtý, celkově obsadil 13. místo. Ve středeční stíhačce opět Míša vyhrála, Vládík byl 11. (čtvrtý z dorostenců). Na pořádání těchto závodů (spolu se Ski O-tour se jely i závody Světového poháru) se podílelo pardubické trio Šimon Mareček, Ondřej Macek a Ondřej Pipek.
8. ledna
Sprint ZHL v Polabinách
V neděli jsme pořádali v Polabinách další závod ZHL - sprint, pěkné centrum bylo v tělocvičně Gymnáziu Mozartova. Závod připravila tréninková skupina žáků DH12 pod vedením svých trenérů, ředitelkou závodu byla Pavla Švíglerová, tratě postavil Ondra Macek. Pořádání se vydařilo. Na startu bylo i přes 70 závodníků LPU, kteří si vedli se střídavými výsledky. V mužské elitě výborně zaběhl Filip Haas, který startoval minutu před největší favoritem Vojtou Králem, ten ho na trati nedoběhl a Fíla obsadil třetí příčku, hned za ním skončil Petr Zvěřina (12. Pekárek, 13. Flos, 17. Kafka, 19. Hlavatý). V DE skončila Klára Haasová pátá (13. Petrová). Na trati H vyhrál Marek Kadaně, Matěj Kadaně byl třetí. V D obsadily Hana Fenclová a Renata Haasová 5. a 6. místo. Na trati HK skončil Pavel Macek druhý.
26. prosince
29. ročník Maratónu
Na Štěpána (pondělí 26. prosince) proběhl v tělocvičnách Gymnázia Dašická 29. ročník Maratónu - devítihodinové utkání mladí vers. staří v míčových hrách (basket, volejbal, fotbal a florbal). Starší (hrající v černých dresech) tentokráte suverénně vyhráli a porazili ty mladší (bílé dresy) 469:390. Celkový stav je tak vyrovnaný 14,5:14,5.
24. prosince
Štědrodenní překvapení
Pardubičtí orientační běžci měli na Štědrý den dopoledne tradiční Štědrodenní překvapení (počítalo se i jako druhý závod i do Pardubického zimního poháru). Pořadatelky Zuzka Klimplová a Katka Stryková zvolily za centrum osvědčenou budovu OSSZ (ulice U Stadiónu). Pro dospělé byla připravena "Vánoční hvězda" se startem na nádvoří pardubického zámku, kde závodníci dostali papír jen se startem a kontrolami (měřítko 1:5000), úkolem bylo najít za půl hodiny co nejvíce kontrol. Děti měly start na shromaždišti, měly plnohodnotnou mapu a úkol měly stejný. Za skoro slunečného a teplého počasí závodila skoro stovka lidí, řada dalších se přišla jen podívat. Pěkné zakončení letošního běhání. A výsledky: V mužích posbírali tři závodníci všechny kontroly, jediný ale nepřekročil časový limit Ondra Pipek, a tak si odnesl cenné vítězství, na druhém a třetím místě skončili Karel a Filip Haasovi. V ženách našla 20 kontrol Dája Petrová, za ní skončily Viky Vojtíšková a Terka Kadaníková. Mezi dětmi byl nejlepší Lukáš Kozel, který v půlhodinovém limitu posbíral úctihodných 23 kontrol. Výsledky najdete tady.
18. prosince
Vánoční sprint v Hradci
Vánočním sprintem v Hradci Králové pokračovala Zimní hradubická liga. Na startu bylo i téměř 50 závodníků LPU. Výsledkově jsme ale neoslnili. V DE se trio našich dorostenek Klára Haasová, Karolína Pipková a Kateřina Švíglerová seřadilo na 9. - 11. místě (14. Dája Petrová). V HE obsadil Filip Haas 6, příčku (13. Petr Zvěřina). V kategorii skončily Pavla Švíglerová a Renata Haasová na 6. resp. 8. místě, v H skončil Honza Czagan třetí (7. Luboš Macháček). V DK skončil Květa Kubíková pátá a v HK byl Petr Klimpl šestý.
16. prosince
Proběhla členská schůze OK Lokomotiva Pardubice
V pátek v podvečer proběhla v jídelně Gymnázia Dašická členská schůze OK Lokomotiva Pardubice. Hodnotil se rok 2022, dělaly se plány na rok 2023, byli vyhodnoceni nejlepší závodníci klubu (OB - Jana Stehlíková, LOB - Petra Fiala, trail-O - Ondra Macek) a také se na dva roky volilo - předseda (Petr Klimpl) a výbor klubu (Karel Haas, Laďka Víchová, Petr Fiala, Olda Vodička, Pavla Švíglerová, Adam Zitka).
16. prosince
Byla vydána Ročenka LPU 2022
Vyšla Ročenka OK Lokomotiva Pardubice 2022. Na 40 stranách je shrnuta činnost klubu v letošním roce.
16. prosince
Vyšel Jantar 12/2022
Na titulní straně letošního posledního čísla Jantaru je fotka Jindry Horákové z Malé ceny Velké Verandy. Z obsahu: Brigáda v lese, O-víkend v Chotěboři, 29. ročník Vysočinské veteraniády, Klokan kros, 30. ročník Verandy, PZP začal sprintem ve Svítkově, Jak jsem (ne)byla na skvělém soustředění. A také tradiční rubriky - Pět otázek pro, Program, Střípky. Podívejte se zde.
11. prosince
Soustředění na Mílovech
Dvacítka dorostenců měla víkendové mapové soustředění na Milovech po vedením Tomáše Udržala.
10. prosince
Sprintem ve Svítkově začal PZP
V sobotu odpoledne začal sprintem další ročník Pardubického zimního poháru. Sprint se běžel ve Svítkově za solidního počasí, po sběhu nebylo ani památky. Rychlé tratě byly postaveny v hodně zaroslém lesíku a okolní městské zástavbě. Účast nebyl valná. V mužích s velkým náskokem vyhrál Lukáš Hovorka před Petrem Šabatkou a Fandou Goláněm, v ženách byla nejlepší Dája Petrová před Renatou Haasovou a Hanou Fenclovou. Výsledky jsou tady.
4. prosince
Jubilejní Veranda
Na startu nedělního 30. ročníku krosu Malá cena Velké Verandy v Chocni bylo i 30 závodníků z LPU. A vedli si dobře. V mužích obsadil Martin Roudný třetí příčku, Ondra Volák byl pátý, Lukáš Fejfar obsadil 11. a Ondra Pipek 13. místo. V ženách doběhla Šárka Kulhavá třetí, Martina Zvěřinová obsadila sedmé místo. V žákyních skončila Hana Fenclová třetí (pátá Monika Munzarová), v dorostenkách vyhrála Míša Srbová a Karolína Pipková obsadila třetí místo (5. Anna Kaláčová, 7. Kateřina Švíglerová, 8. Klára Haasová) a v dorostencích obsadil Vláďa Srb třetí příčku (8. Tomáš Pekárek, 10. Adam Štichhauer). Mezi veterány si nejlépe vedl Vláďa Srb, který v mužích nad 40 let obsadil druhé místo.
27. listopadu
Klokan kros
V neděli běžela velká skupina pardubických o-běžců tradiční Klokan kros v Hradci Králové. Na nejdelší trati mužů skončila dvojice dorostenců Filip Haas a Michal Krpata na 3. a 4. místě, Tomáš Pekárek byl sedmý a Petr Doubek devátý. V ženách obsadila Pavla Udržalová páté a Klára Haasová desáté místo. A přehled nejlepších výsledků v dalších kategoriích - H 7,5 km: 4. Adam Štichhauer, 10. Jan Kárník; H 5,0 km: 3. Vítek Frosch, 4. Franta Goláň; H 3,5 km: 1. Matěj Kadaně, 5. Štěpán Kárník, 9. Dan Macek; H 2,5 km: 5. Lukáš Udržal, 7. Fanda Pýcha, 9. Filip Jirout, 10. Martin Kakos; H 1,0 km: 4. Vilém Odvody, 7. Jakub Lučan; D 5,0 km: 3. Kateřina Švíglerová; D 3,5 km: 1. Hana Fenclová, 2. Monika Munzarová, 4. Majda Froschová, 6. Gita Macková; D 2,5 km: 4. Nina Zvěřinová, 7. Bětka Kárníková; D 1,0 km: 6. Zuzana Fenclová, 7. Bětka Horáčková, 10. Soňa Šedová.
26. listopadu
Petra Fiala a Ondřej Macek nejlepší v Anketě
V Chotěboři byla vyhlášena Anketa o nejlepší o-sportovce roku 2022. A závodníci našeho klubu tam byli dost vidět. Petra Fiala vyhrála v kategorii nejlepší o-závodník v lyžařském OB, když byly oceněny její výsledky na Mistrovství světa v LOB. V kategorii nejlepší závodník v trail-O vyhrál Ondřej Macek, který na Mistrovství světa v této disciplíně vyhrál zlato ve štafetách a stříbro v závodě Temp-O.
15. listopadu
Jak si vedli v roce 2022 naši závodníci v Rankingu
V Rankingu na konci sezóny 2022 je v ženách Jana Peterová na 4. místě a Jana Stehlíková je sedmá, v TOP 100 ještě jsou 36. Iveta Šístková, 43. Martina Zvěřinová, 47. Tereza Nováková, 54. Marta Fenclová, 59. Marta Lučanová, 78. Pavla Udržalová a 100. Klára Kosová. V mužích je Tomáš Kubelka pátý a Martin Roudný šestý (14. Matěj Kamenický, 17. David Procházka, 39. Radek Nožka, 62. Jan Grundmann, 68. Lukáš Hovorka, 69. Tomáš Udržal, 78. Petr Zvěřina a 84. Vladimír Lučan). Proti minulým rokům máme v Rankingu méně závodníků, alespoň jeden počítaný závod má 36 žen a 48 mužů (dříve jsme mívali v obou kategoriích skoro 70 závodníků zařazených do tohoto hodnocení). Vývoj umístění našich závodníků v Rankingu najdete tady.
15. listopadu
Vyšel Jantar 11/2022
Listopadové číslo Jantaru shrnuje vše, co se událo v pardubickém OB v druhé polovině října a na počátku listopadu - závěrečné závody Východočeského poháru, Rodinné štafety, soustředění na konci října. A také jsou v něm pravidelné rubriky. Na titulní stránce je fotka Johany Strykové ze závodu Vč. poháru v Chocni. Obsah čísla je tady.