Novinky

 • Jak to vidí Béďa – út 19. 02. 11:01
 • Facebook klubu
  13. listopadu
  Vyšel Jantar 11/2018
  Bylo vydáno listopadové číslo Jantaru. Na titulní stránce je fotka Renaty Čermákové z Rodinných štafet, což je upoutávka na reportáž z 26. ročníku této populární akce. Další články jsou o posledních závodech letošního Východočeského poháru či o soustředění žactva a mladšího dorostu v Prkenném dole. Nechybí pochopitelně tradiční rubriky a také pozvánka na prosincovou výroční schůzi LPU. Obsah čísla najdete tady.
  3. listopadu
  Žactvo druhé v oblastním mistrovství družstev
  V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva skončili naši žáci na druhém místě. O nejvíce bodů se v průběhu 18 kol nejvíce zasloužili Klára Haasová, Karolína Pipková, Markéta Mrskočová, Natka Losmanová, Adam Štichhauer, Tomáš Flos, Filip Haas, Danda Štichhauer a Míša Krpata.
  3. listopadu
  Vč. pohár žactva - podzim 2018
  Skončila podzimní část Východočeského poháru žactva. Naši žáci (v žebříčku jich najdeme 72) si v něm vedli se střídavými úspěchy, někteří se dostali na stupně vítězů, některým se moc nedařilo, potěšitelné je, že se rozšířila skupina těch, kteří získali pro příští rok licenci B. Z nejlepších výsledků: V D10C skončily Julča Dominová a Verča Zitková na 14. a 16. místě, v D12C obsadily Klára Haasová druhou a Karda Pipková třetí příčku, ve druhé desítce skončily Kačka Dvořáková, Kačka Švíglerová, Ema Vošahlíková, Lucka Skořepová a Ája Zitková (všechny mají béčko), v D14C byla nejlepší Natka Losmanová na 22. místě (také má licenci B), v D14D skončily Anežka Sádovská a Majda Kubíková na 2. a 3: místě. V H10C překvapil Vítek Frosch pěkným druhým místem, ve druhé desítce skončili Maty Kroupa a Matěj Kadaně, v H12C se do první desítky prosadil Tomáš Flos (9.), Adam Štichhauer obsadil 17. příčku (oba mají béčko), v H14C stejně jako na jaře jasně vyhrál Filip Haas, Danda Štichhauer skončil šestý a Míša Krpata devátý, licenci B ještě získali Ondra Šípek (15.) a Patrik Stohanzl (23.), v H14D skončil nováček Matyáš Oberreiter druhý.
  3. listopadu
  Skončil Vč. pohár dorostu, dospělých a veteránů
  Jak si vedli naši dorostenci, dospělí a veteráni v celoročním Východočeském poháru (celkem tam najdeme jména 206 našich závodníků)? V D16 obsadila Verča Kološová čtvrté a Johanka Vodičková páté místo, v D18 je Bára Škorpíková čtvrtá, v D21C skončila Zuzka Losmanová třetí, Šárka Kulhavá osmá a Dája Petrová devátá, v D21D obsadila Zuzka Klimplová třetí místo. V H16 obsadil Vojta Šišma třetí místo, Lukáš Fejfar byl sedmý, Honza Vališ osmý a Adam Novák devátý, v H18 obsadil Ondra Paleček osmou příčku, v H21C skončil Karel Haas sedmý, v H21D vyhrál Adam Zitka (5. Kuba Kutílek, 6. Tomáš Kokaisl). V D35C obsadily Pavla Švíglerová a Renata Haasová 8. a 9. místo, v D35D skončila Simča Petrásová třetí , v D45C vyhrála Lenka Koberová, Táňa Pipková byla pátá a Jitka Demlová sedmá, v D55C vyhrála Laďka Víchová a Jiřka Novotná skončila sedmá, v D55D byla první Alena Klimplová, v D65C vyhrála Květa Kubíková. V H35C skončil Olda Vodička pátý (7. Jirka Belej, 8. Honza Fukátko, 10. Petr Šabatka), v H35D obsadil Ondra Nekvapil šesté a Pavel Hovorka osmé místo, v H45C vyhrál Petr Fencl, v H45D skončil Zdeněk Cinkan šestý, v H55C byl Vojta Juračka sedmý a Mirek Novotný devátý, v H55D obsadili Vláďa Vícha a Petr Klimpl druhé a třetí místo a v H70C byl Pepa Málek desátý.
  3. listopadu
  Poslední závod Vč. poháru v Holovousích
  V sobotu proběhl letošní poslední závod Východočeského poháru. Běželo se v Holovousích za účasti i 130 závodníků LPU, kteří si vedli docela dobře. V ženách vyhrála Marta Fenclová před Martinou Zvěřinovou, pátá skončila Šárka Kulhavá. V mužích (H21C) byl druhý Orhan Kutlu a třetí Petr Zvěřina, v H21D vyhrál Aleš Jirásek. V žákyních v D10N vyhrála Majda Froschová, Markéta Zitková byla desátá, v D12C skončila Karda Pipková druhá a Klára Haasová byla pátá, v D12D obsadila Míša Janáčková třetí příčku a v D14D byla Anežka Sádovská také třetí. V žácích v H10C doběhl Vítek Frosch druhý, v H14C vyhrál Fíla Haas před Míšou Krpatou a Danda Štichhauer byl pátý a v H14D skončil Matyáš Oberreiter druhý. V dorostu doběhla v D16 Hanka Petrásová druhá. Ve veteránkách v D35D byla Simča Petrásová druhá, v D55C obsadila Laďka Víchová 2. místo. Ve veteránech v H35D byl Pavel Hovorka druhý a v H55D vyhrál Vláďa Vícha.
  27. října
  Deštivý Vč. pohár v Prochodech
  Předposlední závod Východočeského poháru proběhl v sobotu v Prochodech (Újezd u Chocně) za deštivého počasí. Běželo skoro 170 závodníků LPU a docela se jim dařilo. V mužích (H21C) skončil Petr Zvěřina druhý, v první desítce ještě skončili Honza Rusin (5.) a Orhan Kutlu (7.), v H21D vyhrál Aleš Jirásek před Adamem Zitkou (6. Tomáš Kokaisl). V ženách (D21C) doběhla Marta Lučanová čtvrtá, Zuzka Losmanová byla šestá, Marta Fenclová devátá a Šárka Kulhavá desátá, v D21D vyhrála Zuzka Klimplová, Katka Stryková byla třetí. V žákyních v D10N skončily Monika Munzarová a Majda Froschová na 4. a 5. místě, v D10C byla Verča Zitková devátá, v D12C obsadily Karda Pipková a Klára Haasová druhé a třetí místo a v D14D vyhrála Majda Kubíková. V žácích skončil Vítek Frosch v H10C čtvrtý a Maty Kroupa tam by osmý, v H14C vyhrál Danda Štichhauer, Fíla Haas byl pátý a Míša Krpata devátý, v H14D skončil Matyáš Oberreiter třetí. V dorostu v D16C jasně vyhrála Kačka Koberová a Terka Fejfarová byla třetí, v H16C vyhrál Mára Mrskoč před Ondrou Mackem. Ve veteránkách doběhla v D35D vyhrála Eva Kokaislová, v D45C byla první Léňa Koberová, v D55C obsadila Laďka Víchová druhé místo a v D55D byla Alena Klimplová třetí. Ve veteránech v H35D byl Luboš Macháček druhý a v H55D Jarda Fridrich a Miloš Lulay skončili na 2. a 3. místě.
  25. října
  Šest závodníků LPU v juniorské reprezentaci 2019
  Do juniorské reprezentace na rok 2019 byla zařazena šestice závodníků LPU - Anna Kopecká, Jana Peterová, Jonáš Fencl, Martin Roudný, Jan Rusin a Ondřej Volák.
  21. října
  Rodinné štafety - Roudní obhájili
  26. ročník Rodinných štafet proběhl v neděli v lesním komplexu v okolí Kostelecké Lhoty (centrum bylo vedle areálu fotbalového hřiště Sokola Kostelecká Lhota v Korytech). Startoval rekordní počet pardubických štafet, bylo jich 46. Vítězství s přehledem obhájili Roudní (Venda, Vašek, Martin), druzí byli Procházkovi (Klára, Saša, David), třetí doběhli ŠtěLuč, ale vzali si špatnou mapu, takže nebyli klasifikováni a z třetího místa se radovali Kosáci (Olda, Radek, Tomáš), 4. Záveští, 5. Hermanovi-Losmanovi, 6. Pipkovi. Karel Haas a Honza Kaplan opět připravili skvělou akci, za krásného počasí a ve velmi hezké atmosféře to byla fakt pěkné.
  20. října
  Oblastní závod na Andrlově chlumu
  V sobotu startovalo skoro 150 pardubických závodníků na dalším závodě Vč. poháru, který uspořádal KOB Ústí nad Orlicí na Andrlově chlumu. A jak se nám vedlo? V ženách vyhrála vyhrála Marta Fenclová a Šárka Kulhavá byla pátá, v mužích (H21C) skončili Lukáš Hovorka a Filip Záveský na 3. a 4. místě, v H21D byla Adam Zitka třetí. V žákyních v D10C skončila Julie Dominová šestá a Verča Zitková byla desátá, v D12C doběhla Klára Haasová těsně druhá, Karda Pipková čtvrtá a Kačka Dvořáková desátá, v D14C skončila Markéta Mrskočová sedmá. V H10C skončil Vítek Frosch šestý, v H12C Tomáš Flos desátý a v H14D byl Matyáš Oberreiter druhý. V dorostu skončily Kačka Koberová a Áďa Bártová druhá a třetí v D16 a v D18 byla Bára Škorpíková druhá. Ve veteránkách vyhrála v D45C Léňa Koberová a Jana Juračková byla třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová, v D55D byla první Alena Klimplová a v D65C obsadily Květa Kubíková a Stáňa Kellnerová druhé a třetí místo. Ve veteránech skončil Petr Šabatka třetí, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H55C obsadil Vojta Juračka druhou příčku a v H55D skončil Vláďa Vícha.
  16. října
  Vyšel Jantar 10/2018
  Na titulní straně desátého letošního čísla Jantaru je fotka našich úspěšných dorostenců z M ČR klubů a nadpis "Medailové žně". Na přelomu září a října proběhla tři štafetová mistrovství, kde jsme byli úspěšní a reportáže jsou uvnitř čísla. Velká reportáž je i z finále Světového poháru, které proběhlo na počátku října v Česku. Nechybí ani články z Juniorského evropského poháru, ze závodů Vč. poháru, z ligy škol, ze soustředění. Na dalších stranách (je jejich celkem 28) pak najdete klasické rubriky, kde je mnoho zajímavostí. Obsah čísla najdete tady.
  15. října
  Česká liga klubů - dorost jasně nejlepší, dospělí čtvrtí
  V České lize klubů skončili naši dospělí na 4. místě (škoda dvou disků áčka mužů ve Zlíně na M ČR štafet, to bychom byli druzí), dorost vyhrál a obhájil loňské vítězství.
  15. října
  Dorostenci vyhráli Český pohár štafet
  V Českém poháru štafet se nám nedařilo jako v minulých letech, na stupně vítězů se probojovali jen dorostenci (ti ale naprosto suverénně vyhráli). Přehled umístění našich štafet - H21: 5. LPU A, 11. LPU B, 20. LPU, 42. LPU D, 64. LPU E; D21: 7. LPU A, 14. LPU B, 22. LPU C; H18: 1. LPU A, 14. LPU B, 25. LPU C; D18: 5. LPU A, 25. LPU B, 38. LPU C.
  15. října
  Dospělí bronzoví, dorost obhájil titul
  V Krajničku v neděli proběhl český šampionát klubů. Naše týmy obhájily své loňské pozice. Áčko dospělých ve složení Matěj Kamenický, Martina Zvěřinová, David Procházka, Lenka Knapová, Tomáš Kubelka, Jana Knapová a Radek Nožka doběhlo po boji na třetím místě a získalo bronzové medaile. Dobře běželo i béčko, které doběhlo na pěkném 10. místě, jeho sestava byla Filip Záveský, Anna Kopecká, Lukáš Hovorka, Petra Hančová, Jonáš Fencl, Tereza Nováková a Petr Zvěřina. Další dva naše týmy skončily na 18. místě (moc pěkné) a 38. místě. Tým dorostu (Ondřej Volák, Kateřina Koberová, Václav Roudný, Tereza Fejfarová, Martin Roudný, Jana Peterová a Jan Rusin) s přehledem obhájil loňský titul! Béčko skončilo na 14. příčce. Ze 4 štafet veteránů se do první desítky dostala jen jedna, která doběhla v kategorii DH275 na 9. místě. V družstvech Vč. oblasti na M ČR oblastních výběrů žactva běželo pět závodníků LPU. V áčku byli Klára Haasová, Karda Pipková, Fíla Haas, Danda Štichhauer, kteří se podíleli na 4. místě, Míša Krpata byl v céčku, které skončilo na 9. příčce.
  14. října
  Dorostenci ve štafetách zlatí
  V sobotu se běželo Mistrovství ČR štafet, které uspořádal Ekonom Praha v Krajníčku. Jedinou medaile (ale zlatou) získali dorostenci, kteří v sestavě Martin Roudný, Ondra Volák a Honza Rusin s přehledem vyhráli, když běželi stylem start - cíl. Béčko skončilo na 13. a céčko na 16. místě. Muži dlouho vypadali na medaili, nakonec doběhli těsně na čtvrtém místě, ale na posledním úseku neměli správně kontrolu a byli disk. Velmi dobře dopadlo béčko, které v sestavě Filip Záveský, David Procházka a Jonáš Fencl obsadilo 7. příčku, céčko bylo 20. a déčko 33. V ženách jsme ztratili hned na prvním úseku, nakonec trio Tereza Nováková, Martina Zvěřinová a Jana Knapová skončilo desáté, béčko obsadilo 13. a céčko 22. příčku. Dorostenky doběhly v sestavě Kačka Koberová, Terka Fejfarová a Janča Petrová šesté (béčko bylo 19.). Veteránky skončily 13. (D105) a 15. (D135), veteráni 10. (H105), 33. (H135) a 14. (H165).
  13. října
  Vč. pohár pokračoval v Brumbárově
  Další závod Vč. poháru byl v sobotu v Brumbárově (pořádal VAM). Na startu bylo téměř 140 závodníků LPU. V D21C obsadily naše ženy první tří místa, vyhrála Marta Fenclová před Martou Lučanovou a Šárkou Kulhavou, pátá skončila Dája Petrová a devátá Iva Knapová. V mužích v H21C byl Lála Lučan druhý, Karel Haas a Míra Lenner obsadili 7. a 8. místo, v H21D skončil Aleš Jirásek třetí. V žákyních v D10N skončila Majda Froschová sedmá, , v H10C byla Julča Dominová třetí a Verča Zitková desátá, v D12C se čtveřice našich děvčat dostala do první desítky - 5. Kačka Dvořáková, 7. Ema Vošahlíková, 8. Lucka Skořepová a 9. Kačka Švíglerová, v D14C Natka Losmanová devátá a v D14D Anežka Sádovská třetí. V H10N skončil Vojta Juška osmý, v H10C obsadil Franta Goláň šesté a Maty Kroupa deváté místo, v H12C překvapil druhým místem Tomáš Flos, Adam Štichhauer byl šestý, v H14C byl Patrik Stohanzl osmý a v H14D obsadil Matyáš Oberreiter třetí příčku. V dorostu v D16 skončila Hanka Petrásová druhá, v D18 byla Bára Škorpíková třetí, v H16 vyhrál Vojta Šišma a Lukáš Fejfar byl třetí. Ve veteránkách byla v D35D Eva Kokaislová druhá, v D45C vyhrála Lenka Koberová před Janou Juračkovou, v D65C byla Stáňa Kellnerová třetí. Ve veteránech byl v H35C Jirka Belej třetí, v H35D vyhrál Pavel Hovorka, v H45C skončil Jirka Fencl třetí a v H55D byl Vláďa Vícha druhý.