Novinky

28. září
Klasika Vč. poháru v Červené Vodě
Další závod Východočeského poháru byl na pořadu v sobotu v Červené Vodě (pořádal ZAM). Startovalo skoro 170 závodníků LPU. V ženách s velkým náskokem vyhrála Marta Fenclová, Iva Knapová byla pátá. V žákyních v D10N byla Markéta Zitková čtvrtá, výborně běžely holky v D10C - vyhrála Hana Fenclová, Tereza Macháčková byla třetí (8. Gita Macková, 9. Veronika Zitková), v D12C skončila Katka Švíglerová třetí, Saša Tichá byla čtvrtá a Karda Pipková šestá, v D12D byla Adéla Kubíková druhá, v D14D vyhrála Terka Janáčková. V žácích skončil v H10N Ondra Domin čtvrtý, v H10C byl Matěj Kadaně sedmý, v H12D vyhrál Petr Kadaník a v H14C skončil Ondra Šípek sedmý. V dorostu obsadila v D16 Bára Pušová pátou příčku, v D18 byla Jana Kovářová třetí, v H16 skončil Danda Štichhauer těsně druhý, v H18 vyhrál Ondra Pipek. Ve veteránkách vyhrála v D35C Marta Lučanová, v D35D byla první Eva Kokaislová, v D55C byla Laďka Víchová druhá, v D55D vyhrála Alena Baštová a v D65C skončila Stáňa Kellnerová třetí. Ve veteránech v H35C vyhrál Olda Vodička a Petr Šabatka byl druhý, v H35D byl první Pavel Hovorka, v H45C doběhl Jarda Vávra druhý, v H55C obsadil Honza Knap třetí místo, v H55D byl Miloš Lulay druhý a v H65D skončili Petr Klimpl a Jarda Fridrich na prvních dvou místech.
22. září
Dva juniorské bronzy z M ČR na klasice
O víkendu běželo 70 pardubických závodníků Mistrovství a Veteraniádu ČR na klasické trati, kterou uspořádal TJN v Jizerských horách (Hraničná). Po oba dny se běželo v pěkném terénu, na hezkých, ale zbytečně dlouhých tratích. Ze sobotní kvalifikace postoupilo do finále A celkem 17 pardubickcýh závodníků v mistrovských kategoriích, Jonáš Fencl (H20) a Tomáš Kubelka (H21) vyhráli své kvalifikační skupiny. Ve veteránech se do A finále dostalo 13 závodníků LPU. V nedělním finále skvěle běžel v mužích Tomáš Kubelka, který v mužích obsadil výborné čtvrté místo, velmi pěkné je i 14. příčka Matěje Kamenického (24. David Procházka). V ženách dosáhla Martina Zvěřinová sedmého nejlepšího času, ale v cíli se zjistilo, že zapomněla orazit občerstvovačku..., Tereza Nováková a Pavla Udržalová obsadili 18. a 19. místo (22. Lenka Knapová). Velmi dobře běželi junioři, Jonáš Fencl vybojoval bronz, za ním na čtvrtém a pátém místě skončili Martin Roudný a Ondřej Volák (13. Jan Rusin). Bronz vybojovala v juniorkách i Jana Peterová, Viky Vojtíšková vyhrála finále B. Nedařilo se dorostu, v D16 skončily Tereza Fejfarová a Kateřina Koberová na 14. a 15. místě, v H16 byl Dan Štichhauer 16. a v H18 Ondra Pipek 12. Z veteránů se na stupně vítězů nikdo z pardubických závodníků neprobojoval. V D50 skončila Renata Čermáková šestá, v D55 Iva Knapová pátá, v D60 Laďka Víchová čtvrtá, v D70 byla Květa Kubíková šestá, v H45A byl Karel Haas sedmý a v H65 obsadili Václav Farář a Jan Knap 4. a 7. místo.
16. září
Vyšel Jantar 9/2019
Další číslo Jantaru je na světě! Na 20 stránkách se dočtete vše podstatné, co se událo v pardubickém OB na přelomu srpna a září. Články z posledních prázdninových vícedenních (na titulní stránce je nejstarší aktivní člen klubu Pepa Málek na stupních vítězů na Ceně východních Čech), z podzimních závodů celostátních soutěží i z úvodních závodů Východočeského poháru. Nechybí ani tradiční rubriky. Obsah čísla najdete zde.
15. září
Muži vyhráli závod Českého poháru štafet v Českém Dubu
Další závod Českého poháru štafet se běžel v neděli u Českého Dubu. Skvěle si vedli naši muži, kteří vyhráli, jejich složení bylo Matěj Kamenický, Radek Nožka a Tomáš Kubelka. Velmi dobře bežely i další dvě štafety, které obsadily 8. a 9. místo (Martin Roudný, Jan Rusin, Jonáš Fencl resp. David Procházka, Tomáš Udržal, Petr Zvěřina), body do Českého poháru získala i čtvrtá štafeta. V ženách běžely všechny tři naše štafety vyrovnaně, nejlepší trio Jana Peterová, Klára Procházková a Iveta Šístková skončilo deváté, další štafety obsadily 11. a 13. místo. Dorostenci v sestavě Ondra Paleček, Filip Haas a Bert Waněk skončili na 9. místě, do poháru bodovalo už jen béčko (16.). Dorostenky v sestavě Terka Fejfarová, Štěpánka Shánělová a Bára Pušová skončily desáté (další štafety nebodovaly).
16. září
Sprint Českého poháru v Českém Dubu
V sobotním odpoledním sprintu Českého poháru v Českém Dubu skočil Tomáš Kubelka na výborném 5. místě v elitě, další naši muži skončili ve třetí a čtvrté desítce, stejně jako naše ženy v D21E. V D21A jasně vyhrála Iveta Šístková (5. Tereza Nováková, 6. Klára Procházková). V juniorech obsadil Honza Rusin třetí místo a Martin Roudný byl pátý, v juniorkách obsadila Janča Peterová třetí příčku. V H16 výborně běžel Bert Waněk, který byl třetí, v D16 doběhla Kačka Koberová osmá a Terka Fejfarová 11.
16. září
Vč. pohár pokračoval na Benecku
Necelých 130 závodníků zamířilo v sobotu na 14. kolo Východočeského poháru, které pořádal VRL v Benecku, Žálém. V náročném terénu se nám moc nedařilo, výjimky se ale našly. V ženách skončila Marta Fenclová druhá a Iva Knapová pátá, v mužích byl Jarda Vávra 12. V žákyních v D10N skončila Markéta Zitková druhá a Johana Stryková šestá, v D10C byla Tereza Macháčková také druhá, první desítce ještě skončily Verča Ziková, Majda Froschová a Eliška Macháčková, v D12C byla Karda Pipková sedmá a v D14C Klára Haasová šestá. V žácích byl v H10N Ondra Lučan druhý, v H10C skončili tři kluci v první desítce - 7. Maty Kroupa, 8. Matěj Kadaně, 10. Filip Držka, v H12C byl Vítek Frosch sedmý a v H14C skončil Vojta Vališ devátý. Ve veteránkách vyhrála v D35C Marta Lučanová, v D35D byla Radka Zitková třetí, v D45D obsadila Katka Štichhauerová druhé místo a v D55C vyhrála Laďka Víchová. Ve veteránech v H35C skončil Honza Fukátko třetí, v H35D byl Jirka Kuhn také třetí, v H45C doběhl Péťa Fencl druhý, v H55C byl Olda Kološ druhý, v H55D skončil Béďa Sáňka druhý a v H65D skončili Petr Klimpl a Jarda Fridrich na prvních dvou místech.
16. září
Ženy druhé ve štafetách v Českém poháru
V sobotních štafetách v Kořenově si výborně vedly ženy. Trio Terka Nováková, Martina Zvěřinová a Iveta Šístková běželo celý závod v čelní skupině a v cíli bylo těsně druhé. Béčko a céčko skončily na krásném 10. a 12. místě. Áčko a béčko mužů obsadily 5. a 6. místo (Matěj Kamenický, Jan Rusin, Radek Nožka resp. Tomáš Udržal, David Procházka, Martin Roudný), bodovaly i další dvě štafety. Dorostenky skončily na 6. místě (Terka Fejfarová, Ema Marková, Kateřina Koberová), bodovala jen jedna další štafeta. V áčku dorostenců na prvním úseku Bert Waněk pomohl zraněnému soupeři a štafeta tak nedokončila, další dvě štafety skončily v poli poražených.
8. září
Skončil žebříček B
Konečné výsledky žebříčku B-Čechy východ nám přinesly tři nové licence A (H14 Ondra Šípek, H16 Lukáš Fejfar, D16 Bára Pušová), několik našich závodníků zůstalo těsně za limitem pro zisk nejvyšší licence pro žactvo a dorost (zranění, nemoc). Nejlepší výsledky - D14: 12. Markéta Mrskočová, 13. Klára Haasová, 18. Kateřina Dvořáková; D16: 3. Bára Pušová, 9. Adéla Bártová, 10. Johana Vodičková; D18: 5. Berenika Držková; D20: Barbora Škorpíková; D35: 1. Renata Haasová, 2. Dana Mrskočová; D45: Iva Knapová, 2. Jindra Horáková; D55: 1. Jana Juračková; D60: 1. Ladislava Víchová, 2. Jiřina Novotná; D70: 1. Květa Kubíková, 2. Stanislava Kellnerová; H14: 8. Ondřej Šípek, 9. Vojtěch Vališ, 16. Patrik Stohanzl; H16. 3. Lukáš Fejfar; H18: 5. Vojtěch Šišma; H35: 1. Petr Šabatka, 3. Jan Fukátko; H40: 2. Oldřich Vodička; H45: 3. Petr Fencl, 4. Jiří Belek, 5. Marek Filičko; H55: 2. Václav Roudný, 3. Oldřich Kološ; H60: 2. Pavel Štěrba, 4. Miroslav Novotný; H65: 1. Václav Farář, 2. Jan Knap, 4. Vojtěch Juračka; H70: 2. Jaroslav Fridrich.
8. září
Dva závody Českého poháru v Lukovečku
O víkendu startovala dvacítka pardubických závodníků na dvou závodech Českého poháru a žebříčku A, které se běžely na Zlínsku. V sobotní deštivé klasice si skvěle Tomáš Kubelka, který v elitě skončil druhý(!), ve druhé desítce skončili i další dva naši závodníci - 15. Matěj Kamenický, 16. David Procházka. V H21A byl Lukáš Hovorka sedmý, v H21B skončil Karel Haas těsně druhý. Výborně v juniorech zaběhl Jonáš Fencl, který vyhrál, Honza Rusin byl sedmý. V juniorkách skončila Jana Peterová čtvrtá. V H18 obsadili Ondřej Paleček a Ondřej Pipek 18. a 19. místo. V D16 byla Kateřina Koberová osmá (14. Terka Fejfarová). V H16 obsadil Hubert Waněk sedmou příčku, Filip Haas byl desátý a Danda Štichhauer 18. V neděli se běžela krátká trať a naši závodníci si opět vedli dobře. Tomáš Kubelka v elitě skončil tentokráte na pátém místě, David Procházka byl 11. (19. Matěj Kamenický), v H21B byl Karel Haas opět druhý. V juniorech výborně zaběhl Honza Rusin, který vyhrál, sobotní vítěz Jonáš Fencl skončil na 3. místě. V juniorkách zopakovala Jana Peterová 4. příčku. V H18 byl Ondra Pipek 17. V D16 dobře zaběhla Terka Fejafrová, která byla čtvrtá (13. Kačka Koberová) a velmi dobře běželi i kluci v H16 - Bert Waněk byl čtvrtý, Filip Haas osmý a Danda Štichhauer 12.
8. září
Krátká trať v Chocni
V neděli se opět v Chocni běžela krátká trať se 150 závodníky LPU na startu. Zase se nám dařilo dost střídavě. V ženách opět s přehledem vyhrála Martina Zvěřinová, Marta Fenclová byla pátá a Dája Petrová osmá. V mužích běžel velmi dobře Petr Zvěřina, byl těsně třetí (9 sekund za prvním). V žákyních v D10N byla Markéta Zitková druhá a Johana Stryková šestá, v D10C vyhrála Hana Fenclová (7. Majda Froschová, 8. Veronika Zitková, 10. Elen Hovorková), v D12C skončila Karda Pipková devátá. V žácích byl Dan Macek šestý v H10N a v H10C obsadil Matyáš Kroupa druhou příčku. Moc se nedařilo dorostu, v D16B byla Johana Vodičková čtvrtá, v D20 skončila Bára Škorpíková pátá, v H16B byl Lukáš Fejfar osmý a osmý byl v H18B i Vojta Šišma. Ve veteránkách vyhrála v D35D Simona Petrásová, v D45B byla Iva Knapová druhá, v D45D vyhrála Katka Štichahuerová, první byly i Jana Juračková v D55B a Alena Klimplová v D55D, v D60C obsadila Laďka Víchová druhou příčku a v D70B skončily Stanislava Kellnerová a Květa Kubíková na 2. a 3. místě. Ve veteránech v H45B byl Petr Fencl třetí, v H55B skončil Vašek Roudný také třetí, v H55D byl Miloš Lulay druhý, v H65B byl Honza Knap druhý, v H65D vyhrál Petr Klimpl a v H75B byl první Pepa Málek.
7. září
Klasická trať v Chocni
V sobotu se v Chocni běžela klasika žebříčku B-Čechy, která se počítala i do Východočeského poháru. Na startu bylo přes 130 závodníků LPU (dost jich ale nepřijelo), kteří si vedli se střídavými úspěchy. V ženách si výborně vedla Martina Zvěřinová, která jasně vyhrála, Marta Fenclová obsadila čtvrtou příčku. V mužích (H21B) byl Petr Zvěřina pátý. V žákyních v D10N skončila Eliška Macháčková třetí, v D10C byla Hana Fenclová druhá a Ema Nožičková šestá, v D12C vyhrála Karda Pipková, v D14D skončila Tereza Janáčková třetí. V žácích byl v H10N Dan Macek druhý, v H10C skončil Matyáš Kroupa pátý. Moc se nedařilo dorostu, v D16 byla Bára Pušová šestá, v D18 Jana Kovářová pátá, v D20 Bára Škorpíková třetí, v H16 Lukáš Fejfar čtvrtý a v H18 Vojtěch Šišma také čtvrtý. Ve veteránkách v D35D vyhrála Simona Petrásová, v D45B byla Iva Knapová druhá, v D45D obsadily Katka Štichhauerová a Eva Roudná 2. a 3. místo, v D55B skončila Jana Juračková třetí, v D60B byla Laďka Víchová druhá. Ve veteránech obsadil v H35C Petr Šabatka 3. místo, v H55D vyhrál Vláďa Vícha před Milošem Lulayem, v H65B vyhrál Vašek Farář a v H65D byl první Petr Klimpl.
1. září
Pořádali jsme Cenu východních Čech
Na závěr posledního prázdninového týdne jsme připravili 3-denní závody Cena východních Čech. Pěkným centrem letošního, již 34. ročníku tohoto závodu, bylo rekreační středisko Krasnice, startovalo skoro 600 závodníků, řada z nich přišla poděkovat za pěkné závody. Šéfovou pořádání byla Pavla Švíglerová, jednotlivé etapy postavili Honza Žák (E1), Martin Roudný s Petrem Fenclem (E2) a Vladimít Lučan (E3).
Běželo přes 100 pardubických závodníků, řada z nich si vedla velmi dobře. V D21A skončila Marta Fenclová druhá (vyhrála E2), v H21A byl David Procházka také druhý (vyhrál E1). Řadu pěkných výsledků dosáhlo žactvo a dorost. V D10N byla Eliška Macháčková pátá, v D10C se na prvních čtyřech místech seřadily Hana Fenclová, Magdaléna Froschová, Tereza Macháčková a Veronika Zitková, v D12A skončily Karda Pipková a Kačka Švíglerová na 2. a 3. místě, v D14A byla Klára Haasová čtvrtá, v D16 vyhrála Terka Fejfarová a v D18 Jana Kovářová. V H10N obsadili první dvě místa Ondra Lučan a Pepa Potůček, v H10C byl Maty Kroupa čtvrtý, v H12A Vítek Frosch pátý, stejně tak byl pátý i Ondra Šípek v H14A, v H16 skončil Lukáš Fejfar čtvrtý a v H18 jasně vyhrál Ondra Pipek. Ve veteránských kategoriích byla v D55B Jiřka Novotná třetí, v D55C vyhrála Laďka Víchová, v D65 byla druhá Stáňa Kellnerová, v H35C obsadili Pavel Hovorka a Zdeněk Odvody 2. a 3. místo, v H55B byl druhý Vašek Roudný, v H55C skončil Petr Klimpl také druhý a v H75 skončil Pepa Málek třetí.
Na sobotu odpoledne jsme připravili doprovodný sprint v Čáslavi, který měl na povel Kamil Pipek, pěkné tratě postavil Ondra Pipek. V ženách jasně vyhrála Marta Fenclová, v mužích byl David Procházka třetí. Vítězství vybojovali Tereza Macháčková (D10), Karda Pipková (D12), Anna Tučková (D18), Matyáš Kroupa (H10) a Marek Mrskoč (H18).
Web CVČ s informacemi je tady.
1. září
Soustředění žactva v Krasnici
V závěru posledního prázdninového týdne (od čtvrtka do neděle) proběhlo v Krasnici soustředění našich nejmladších. Přes 40 žákyň a žáků se zúčastnilo tři etap Ceny východních Čech a sprintu v Čáslavi, vedle toho měli účastníci soustředění připraven i další program (hry, výlety).
26. srpna
Pořádáme Cenu východních Čech
Na závěr posledního prázdninového týdne připravujeme 3-denní závody Cena východních Čech. Centrem letošního, již 34. ročníku tohoto závodu je rekreační středisko Krasnice. Na závod je přihlášeno téměř 600 závodníků. Šéfovou pořádání je Pavla Švíglerová, jednotlivé etapy postavili Honza Žák (E1), Martin Roudný s Petrem Fenclem (E2) a Vladimít Lučan (E3). Více o závodě je na webu CVČ.
25. srpna
Soustředění v Harrachově
Pro více než dvacítku našich nejlepších dospělých (a pár dorostenců) připravil v závěru týdne Tomáš Udržal soustředění v Harrachově. V pátek je čekal noční uphill výběh na Kotel, pak následovaly čtyři mapové tréninky v nedalekých Jakuszycích (v sobotu middle a 4 x mapové tempíčko, v neděli klasika a 5x okruhy).