Novinky

19. září
Vyšel Jantar 9/2017
Na titulní stránce zářijového čísla Jantaru je fotka dvou protagonistů muzikálu "Kudy kam", který byl uveden Ceně východních Čech. Této akci (přípravě a průběhu) je věnován také poměrně obsáhlý článek. Ale to není vše - v čísle jsou články o veškerém dění v pardubickém OB na přelomu srpna a září (závody doma i v zahraničí, soustředění), pochopitelně nechybí ani pravidelné rubriky. Obsah čísla je tady.
17. září
Štafety ve Vojicích - dorost nejlepší, muži druzí
A v neděli 13 štafet bojovalo o body v závodě Českého poháru štafet, tentokráte ve Vojicích (stejně jako sobotní sprint byl pořadatelem Sportcentrum Jičín). Naše štafety opět běžely velmi dobře. Muži ve složení Matěj Kamenický, Radek Nožka a Tomáš Kubelka byli těsně druzí (B štafeta skončila ve druhé desítce). Áčko žen (Pavla Udržalová, Klára Procházková, Jana Knapová) doběhlo osmé (béčko bylo ve druhé desítce). Dorostenky (Martina Waňková, Jana Peterová, Anna Kopecká) i dorostenci (Jonáš Fencl, Ondra Pipek, Martin Roudný) si doběhli pro vítězství (béčka dorostu skončila ve druhé a třetí desítce). Žáci běželi za Východočeskou oblast, na stupních vítězů stáli - Klára Haasová (třetí v D12), Terka Fejfarová a Kačka Koberová (první v D14), Bára Pušová (druhá v D14) a Bert Waněk (první v H14).
16. září
Sprint v Láních Bělohrad
V sobotu odpoledne za hodně deštivého počasí pak bylo přes 70 pardubických závodníků na startu sprintu Českého poháru a žebříčku A v Lázních Bělohrad, který pořádal Sportcentrum Jičín. V dámské elitě Jana Knapová skončila těsně druhá, v D21A vyhrála Klára Procházková, v D21C byla Dája Petrová třetí. V mužské elitě skončil Tomáš Kubelka po dobrém výkonu šestý, do první desítky se ještě vešel Radek Nožka (10.), 12. David Procházka, 18. Matěj Kamenický. V H21A byl Honza Grundmann druhý a Lukáš Hovorka pátý, v H21C s velkým náskokem vyhrál Filip Záveský. V dorostu si výborně vedly Jana Peterová a Anna Kopecká v D18, které obsadily druhé a třetí místo (20. Martina Waňková), v H16 byl Ondra Pipek 21., v H18 skvěle běželi Jonáš Fencl a Martin Roudný - 2. a 3. příčka (15. Venda Roudný). V žactvu v D10 skončily Saša Tichá a Kačka Švíglerová na 3. a 4. místě (10. Karda Pipková), v D12 byla Klára Haasová desátá, v D14 byla Kačka Koberová čtvrtá, Bára Pušová sedmá a Terka Fejfarová desátá, v H12 skončil Ondra Šípek sedmý, v H14 byl Bert Waněk sedmý, Fíla Haas osmý a Míša Krpata desátý. Mezi nejlepšími skončili i veteráni, Laďka Víchová byla třetí v D55, Vašek Farář druhý v H65.
16. září
Štafety v Miletíně - muži vyhráli
V sobotu dopoledne běželo 28 pardubických štafet závod Českého poháru štafet v Miletínských Lázních. Naše štafety si vedly velmi dobře, ve všech hlavních kategoriích (muži, ženy, dorost, žactvo) byly s výjimkou kategorie H12 na stupních vítězů. Skvěle zaběhli muži ve složení Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Radek Nožka, kteří se s minutovým náskokem doběhli pro první místo. Céčko (Filip Záveský, Jan Čermák, Jan Grundmann) skočilo na 12. místě, béčko skončilo na 18. místě (první dva úseky běželi Tomáš Udržal a David Procházka, finišoval Petr Zvěřina, který si na trati udělal nepříjemné zranění v obličeji); další dvě štafety do poháru štafet nebodovaly. V ženách dobře běželo naše áčko, které ve složení Pavla Udržalová, Martina Zvěřinová a Jana Knapová obsadilo třetí místo (béčko bylo 15.). V dorostenkách trio Anna Kopecká, Martina Waňková a Jana Petrová bylo druhé, v dorostencích trojice Martin Roudný, Ondra Pipek a Jonáš Fencl obsadila místo třetí (dalším štafetám dorostenců a dorostenek se ale moc nevedlo). V D14 naše trio Bára Pušová, Terka Fejfarová a Kačka Koberová bylo třetí, v H14 trojice Bert Waněk, Adam Novák a Fíla Haas doběhla druhá (béčko bylo desáté), milým překvapením bylo druhé místo děvčat v D12 (Klára Haasová, Agáta Trlidová a Karda Pipková), béčko skončilo šesté. Ve veteránkách v D165 byla naše štafeta Laďka Víchová, Jiřka Novotná a Táňa Pipková třetí. Závod současně byl i oblastním mistrovstvím štafet a tam jsme měli celou řadu mezi nejlepšími třemi - v D12 byly naše štafety na 1. a 3. místě, v D14 druhé, v D18 druhé, v D21 první místo, v H12 třetí, v H14 první, v H18 druhé a v H21 první místo. Neztratili se ani veteráni (D105 - 3., D165 - 2., H135. - 3. a H165 - 2.).
10. září
Skončil žebříčk B-Čechy
V konečných výsledcích žebříčku B-Čechy skončila v D14B Kačka Koberová druhá a Terka Fejfarová šestá (byť pro zranění nemohla běžet poslední dva závody), licenci A si ještě vyběhly Bára Pušová (13.) a Hanka Petrásová (16.), o místo to nevyšlo Ádě Bártové (23.). Hubert Waněk byl v H14B čtvrtý, áčko ještě vybojovali Filip Haas (12.) a Míša Krpata (25.). V dorostu skončila Berenika Držková 13. a těsně jí uniklo áčko, v juniorech skončil Tomáš Míča šestý. Ve veteránských kategoriích si nejlépe vedli - D45B: 2. Iva Knapová, 5. Jindra Horáková; D55B: 4. Laďka Víchová; D60B: 6. Jiřka Novotná; D65B: 6. Stáňa Kellnerová; D70B: 1. Květa Kubíková; H35B: 6. Jan Fukátko, 8. Jan Václavek; H50B: 7. Jiří Fencl; H55B: 10. Miroslav Novotný; H60B: 8. Jan Knap, 9. Pavel Štěrba; H65B: 1. Václav Farář; H70B: 6. Jaroslav Fridrich.
10. září
Krátká trať na béčkách v Klukách
Posledním závodem letošního žebříčku B-Čechy byla nedělní krátká trať v lesním komplexu Mehelník v Klukách u Písku. V D14B doběhla Bára Pušová osmá, Kačka Koberová 11. a Hanka Petrásová 15., v D10C byla Ája Zitková pátá, v H14B skončil Bert Waněk na 5. místě. V dorostu v D16B vyhrála Iva Kubíčková, Berenika Držková skončila na 5. místě, v D18B byla Bára Škorpíková osmá, stejně jako Marek Mrskoč v H16B, v juniorech (H20B) byl Tomáš Míča osmý. V hlavní kategorii žen (D21A) doběhla Lenka Knapová devátá, v D21B vyhrála Míša Klapalová, v D21C Eva Kokaislová. V mužích v H21B skončil Jan Klapal sedmý, v H21C byl Tomáš Kokaisl třetí. Ve veteránských kategoriích doběhla v D35B Renata Haasová desátá, v D45B byla Iva Knapová druhá, v D55B vyhrála Jana Juračková, Laďka Víchová skončila šestá, v D60B byla Jiřino Novotná devátá, v D70B byla Květa Kubíková třetí. V H35B byl Honza Fukátko devátý, v H60B skončil Honza Knap sedmý a Pavel Štěrba desátý, v H65B byl Vašek Farář třetí.
10. září
Klasika v Pusté Polom
V nedělní "porostové" krátké trati Českého poháru a žebříčku A v Pusté Polom skončila Jana Knapová v dámské elitě na 3. místě, v D21A obsadily Klára Procházková a Martina Valachová první dvě místa. Dobře běželi naši muži v elitě, Radek Nožka byl šestý, David Procházka desátý, místo za ním Matěj Kamenický, v druhé desítce ještě skončili Tomáš Udržal a Jan Grundmann, do Českého poháru bodoval i Jan Čermák. V H18A opět velmi dobře běžel Jonáš Fencl, který obsadil druhou příčku, Martin Roudný byl pátý, v H16A se znovu dařilo Ondrovi Pipkovi, který skončil osmý, osmá byla v D18A i Anna Kopecká, místo za ní skončila Jana Peterová. Ve veteránech v H60B byl Petr Klimpl čtvrtý.
10. září
Český pohár u Opavy - Jana Knapová a Jonáš Fencl vyhráli klasiku
Naši nejlepší závodníci startovali v Pusté Polom (u Opavy) na závodech Českého poháru a žebříčku A. V sobotní klasice vyhrála Jana Knapová s přehled elitu žen. V D21A byla Klára Procházková sedmá a Martina Valachová desátá. Velmi dobře běželi naši muži v elitě - Radek Nožka obsadil osmé místo, hned za ním na 9. místě byl Tomáš Udržal (14. Kamenický, 15. Procházka, 18. Záveský), V H21A byl Jan Grundmann druhý a Jan Čermák sedmý, v H21B doběhl Lukáš Hovorka druhý. Výborně si v H18A vedl Jonáš Fencl, který vyhrál, Martin Roudný obsadil šesté místo. V H16A překvapil Ondra Pipek pátou příčkou. V D18A byla Jana Peterová třetí, Anička Kopecká obsadila devátou příčku, Terka Filipová vyhrála D18B.
10. září
Klasika u Písku - Kačka Koberová druhá, Iva Knapová vyhrála
Padesátka závodníků LPU běží závody žebříčku B-Čechy v Klukách u Písku. V sobotní klasice skončila Kačka Koberová v D14B druhá, Bára Pušová byla devátá, v D10C doběhla Ája Zitková šestá, v D12C Klára Haasová devátá. V H14B byl Bert Waněk jedenáctý. V D16B patří Berenice Držkové šestá příčku, v H20B byl Tomáš Míča sedmý. A veteráni? V D35B byla Renata Haasová devátá, v D45B vyhrála Iva Knapová, Renata Čermáková byla pátá, V H55B se Laďka Víchová a Jana Juračková seřadily na 5. a 6. příčce, v H70B byla Květa Kubíková třetí, v H35B byl Honza Fukátko desátý, v H50B Jirka Fencl pátý, v H60B doběhl Vojta Juračka šestý a Honza Knap devátý a v H65B byl Vašek Farář čtvrtý.
3. září
Pořádali jsme Cenu východních Čech 2017
První tři dny v září jsme připravili 3-denních závody Cena východních Čech 2017 (32. ročník). Centrem byla krásná louka v Pusté Kamenici, šéfem pořádání byl Jarda Vávra, startovalo 1100 závodníků. Bohužel vůbec nevyšlo počasí, v pátek byl celodenní liják (byl i v průběhu závodu, v lese byla tma, nebylo skoro vidět), v sobotu se počasí trochu umodřilo (nepršelo, ale zima byla velká), v neděli pro změnu v průběhu celého závodu pršelo (a byla zima...). Počasí určitě ovlivnilo dojem z celého závodu, který jinak proběhl bezproblémově.
Běžela i více než stovka závodníků LPU, kteří si vedli se střídavými úspěchy. V ženách si pro 6. místo doběhla Marta Fenclová, v mužích skončil Tomáš Kos osmý. V žactvu v D10C obsadila Karolína Pipková páté místo, Kačka Švíglerová byla osmá a Saša Tichá desátá, v D10C byla Verča Zitková, v D12B vyhrála Klára Haasová, Ema Vošahlíková byla pátá a Mirka Cachová osmá. Skvěle si vedla děvčata v D14A, Kačka Koberová vyhrála, trio Bára Pušová, Adéla Bártová a Hana Petrásová se seřadilo na 4. - 6. místě (a to ještě vítězka E1 Terka Fejfarová pro zranění ze sobotního výletu v neděli neběžela). V H10N doběhl Matyáš Kroupa druhý, v H12A Ondra Šípek desátý, v H12B vyhrál Patrik Stohanzl (4. Adam Štichhauer, 5. Vojta Dvořák, 8. Jáchym Sádovský). V H14A v silné konkurenci skončil Filip Haas druhý, Lukáš Fejfar byl pátý, Adam Novák osmý a Michal Krpata desátý. V dorostu D16 byla Berenika Držková desátá, v H16B Marek Mrskoč pátý, Ondra Macek sedmý a Ondra Pipek desátý. Ve veteránkách v D35B skončila Renata Haasová devátá, v D35C Simča Petrásová šestá, v D45B byla Iva Knapová druhá a Lenka Koberová sedmá a v D55C skončila Alena Klimplová třetí. Ve veteránech v H35B obsadil Honza Václavek 6. místo, v H35C byl Pavel Hovorka pátý a v H55C obsadili Olda Kološ sedmé, Jarda Fridrich deváté a Petr Klimpl desáté místo.
3. září
Soustředění žactva v Pusté Rybné
Od čtvrtka do neděle mělo žactvo LPU soustředění v Pusté Rybné (hájenka Damašek). Pro skoro padesátku dětí byly vedle účasti na Ceně východních Čech připraveny i výlety a hry.
3. září
Tomáš Kubelka úspěšný v Norsku
Tomáš Kubelka reprezentoval v prvních zářijových dnech Českou republiku na Euromeetingu v norském Østfoldu. V pátečním prologu doběhl jako nejlepší z našich na pěkném 16. místě. V sobotní krátké tratě s handicapovým startem na základě výsledků v prologu si vedl v těžkém severském terénu výborně, běžel v první skupině a skvělým finišem se ve velmi kvalitní konkurenci vybojoval nádherné třetí místo. V závěrečné klasice si vedl také velmi dobře, v silné konkurenci obsadil 16. příčku.
30. srpna
Pořádáme Cenu východních Čech 2017
V závěru týdne pořádáme 3-denní závody Cena východních Čech 2017 (32. ročník). Centrem je louka v Pusté Kamenici, šéfem pořádání je Jarda Vávra, přihlášeno je přes 1100 závodníků. Předpověď počasí zatím není vůbec příznivá... Běží i více než stovka závodníků LPU.
30. srpna
Dorostenci byli v Černé Horře
Šestice dorostenců (Martin Roudný, Honza Rusin, Ondra Volák, Jonáš Fencl, Janča Peterová a Anička Kopecká) byla s juniorským a dorosteneckým výběrem na více než týdenním soustředění v Černé Hoře. Po 6 mapových trénincích se v závěru běžely čtyřdenní závody Durmitor Challenge. Našim se dařilo rozdílně. V H18 byl Jonáš těsně druhý, Honza obsadil 4. příčku, Martin byl osmý a Ondra 12., v D18 jasně vyhrála Janča (byla první ve všech čtyřech etapách - foto ze sprintu), v D20 skončila Anička sedmá.
28. srpna
Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji
V závěru týdne startovala padesátka závodníků našeho klubu na 3-denních závodech Pěkné prázdniny v Českém ráji, které měly centrum pod Troskami a tratě zavedli účastníky do skalnatých terénů v Českém ráji. V mužské elitě si dobře vedl David Procházka, který přes zdravotní problémy obsadil pěkné páté místo, v dámské elitě skončila Klára Procházková 11. V D10 obsadila Ája Zitková třetí příčku (10. Kačka Švíglerová), v D21B skončila Hana Lennerová druhá (Šárka Odvodyová obsadila čtvrtou příčku), v D40 byla Pavla Švíglerová osmá, v D55 obsadila Laďka Víchová třetí příčku a v D60 byla Jiřka Novotná sedmá. V H10L si odnesl vítězství Matyáš Kroupa, v H14 skončil Bert Waněk druhý, v H16 byl Ondra Macek devátý, v H18 byl Venda Roudný pátý, v H21B vyhrál Petr Fiala, druhý byl Marek Moravec (pod pseudonymem Marco Morecchio), v H35 byl Petr Šabatka čtvrtý a Honza Fukátko devátý a v H65 obsadil Vašek Farář třetí příčku.