ČSOS Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
Nepřihlášen | pomoc
Login:
Heslo:

Úvod

Pravidla hodnocení

Závody 2018:
ČPŠ 24. 3. PHK
MČR NOB 14. 4. STH
ČP SP 15. 4. SJC
ŽBM KLT 21. 4. LCE
ČPŠ 22. 4. LCE
ŽA KT 5. 5. PGP
ŽBČ-V KLT 5. 5. PHK
ŽBM KLT 5. 5. OOL
ŽA KLT 6. 5. PGP
ŽBČ-V KT 6. 5. PHK
ŽBM KT 6. 5. OOL
MČR SP 19. 5. VTA
ČP KT 20. 5. VTA
ČPŠ 26. 5. LPM
ČP SP 26. 5. VPM
ČPŠ 27. 5. LPM
ČP KT 9. 6. ASU
ŽBČ-Z KLT 9. 6. KRL
ŽBČ-V KLT 9. 6. SJH
ČP KLT 10. 6. ASU
ŽBČ-Z KT 10. 6. KRL
ŽBČ-V KT 10. 6. SJH
MČR KT 23.-24.6. TBM
ČP KT 8. 9. BOR
ŽBČ-V KLT 8. 9. SJI+RUZ
ŽBM KLT 8. 9. AOP
ČP KLT 9. 9. BOR
ŽBČ-V KT 9. 9. SJI+RUZ
ŽBM KT 9. 9. AOP
MČR KLT 15.-16.9. JPV+KON
MČR SPŠT 28. 9. TZL
ČPŠ 29. 9. TZL
ČPŠ 30. 9. TZL
MČR ŠT 13. 10. EKP+PVD
MČR KLB 14. 10. EKP+PVD

Přehled známek

Návod pro hodnotitele (pdf)

Diskuze

Hodnocení 2017
Hodnocení 2016
Hodnocení 2015
Hodnocení 2014
Hodnocení 2013
Hodnocení 2012
Hodnocení 2011
Hodnocení 2010
Hodnocení 2009


Žebříček B-Čechy západ - klasická trať

Datum: 9. 6. 2018
Centrum: Hluboká
Pořadatel: KRL
Stránky závodu: http://zb2018.kometakrl.cz
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Klasická trať
Mapa: DH16B – DH21C = Rabštejn nad Střelou, 1:15 000, E= 5 m; ostatní = Železný Hamr, 1:10 000, E= 5 m

Hodnocení závodu už bylo uzavřeno.

 
Celková vážená známka: 2.15
Závod hodnotilo: 7 lidí

ATERÉN (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Na klasiku svou morfologií rozhodně zajímavý. Jako jeden z mála českých terénů umožňuje postavit zásadní volby postupů. V některých pasážích ovšem na hranici běhatelnosti.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Krásná příroda s krásnými výhledy  (2 - Novotný D., TJN)
=>Jakou známku asi dát prostoru pro mistrovství světa? Konečně zase terén, kde nebily kilometry zadarmo.  (1 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Bartoš L., MLA)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:---
Poznámky:
--- nejsou žádné poznámky ---

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Tratě nebyly špatné. Z daného terénu se ale dalo vytěžit mnohem více. Pokud se podívám na svou trať H21A, tak na ní byly 3 velice pěkné volby. Jednu ovšem trochu degradovala poloha občerstvovačky pouze na jedné z variant. Některé části byly ovšem dost hluché, jako například rovinatý začátek nebo čistě fyzická smyčka do údolí Střely v druhé polovině trati. Dobře byl ovšem trefen směrný čas. Ostatní kategorie jsem bohužel viděl jen z rychlíku, jelikož zatím nejsou zveřejněny online, takže nemohu hodnotit především veterány, které v daném terénu zajisté nebylo snadné postavit.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Zpestření brodění Střely bylo zábavné, ale tam, kde trať nešla ve svazích k řece, se mi zdálo vedení trati jednodušší.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Nahoru dolu, několikero voleb. Má trať (H21A) se mi velmi líbila, ale co ostatní? (tratě na obpostupy chybí) Nemohu proto dát zamýšlenou 1.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Volba postupu zajímavá. Fyzicky náročné. Po veterány asi až moc náročné - ale to bylo možná ovlivněno počasím.  (1 - Bartoš L., MLA)

Mapa: (váha 0,20)
Průměrná známka:3.00
Poznámky:
=>Přemýšlel jsem zda dát 3 nebo 4, ale nedostatky byly místy opravdu větší. V severní části mapy byla naprosto ustřelená klasifikace porostů. Dvojkovým hustníkem jsem projel jako nůž máslem. Naopak některé jedničky nebo i bílé lesy byly hůře průběžné, než to vypadalo z mapy. Některé jedničkové, především neotečkované, hustníky jsem pak za běhu ani nezaznamenal. Mapa také byla poznamenána čiností lesáků před závodem (stržené oplocenky nové světliny), což mělo být řešeno buď revizí a nebo zaznamenáním nejvýraznějších změn do mapy na startu závodu. V mapě také chybělo několik výrazných objektů. Nejvíce mě do očí praštil chybějící velmi výrazný listnatý remízek v blízkosti jedné z občerstvovaček. Subjektivně mám také pocit, že v některých pasážích mapy neseděly výšky (K11 a K18 na H21A), ale to bych se tam musel jít znovu podívat. Celkově se na mapu nedalo plně spolehnout a v některých pasážích mohla její kvalita mít vliv na regulérnost závodu.  (4 - Zelinka J., MBM)
=>Někde bych trochu jinak hodnotil hustníky konkrétně rozhraní a někde bych vynechal i světle zelenou.  (2 - Borovička M., FSP)

Mapa (Hodnotitelé): (váha 0,00)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>hodnotím jinde  (0 - Zelinka J., MBM)
=>Mapa seděla. Tentokrát si myslím, že pro delší tratě i veteránů mohlo být použito měřítko 1:15000. Takhle byla velká plachta a těch detailů tam moc nebylo.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Některé porosty byly klasifikačně o stupeň neprůchodnější v mapě než byly v terénu. S podstatnými tvary jsem problém neměl.  (2 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Bartoš L., MLA)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.00
Poznámky:
=>Velice pěkné. Kompaktní, ale dostatečně prostorné. Výborná byla poloha parkoviště a prostoru pro stanování přes noc. Evidentní byla i dobrá příprava na mokrou variantu. Vytknout lze snad jen tradičně nižší počet ToiToiek, ale výrazné fronty jsem nezaznamenal  (1 - Zelinka J., MBM)
=>Shromaždiště standartní + možnost spaní ve stanu.  (1 - Novotný D., TJN)
=>Pěkné  (2 - Procházka J., PGP)
=>Výborně promyšlené shromaždiště, občerstvení, výsledky kryté proti případnému dešti ve stanu. Navíc velmi klidné, civilní a tím pádem příjemné komentováni - bez zbytečných soudů o tom, kdo jak běžel a co se od něj čekalo. bylo cítit, že si váží každého závodníka. To se mi líbilo.  (1 - Bartoš L., MLA)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Velmi dobrá. Jedničku nedávám jen kvůli pár drobnostem, jakými byl třeba slabší spíkr. Velice kladně hodnotím vyvěšení startovek na neděli již v sobotu odpoledne na shromaždišti a vodu na startu. Za organizací závodu bylo vidět spousta dobře odvedené práce.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>---  (2 - Novotný D., TJN)
=>Bylo znát, že to byla Bčka, ale to je v pořádku.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Vše výborně připravené. Nebýt toho, že pán na jedné z občerstvovaček nestihl občerstvit první startující :-(, tak bych dal jedničku.  (2 - Bartoš L., MLA)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,10)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>Hele parada, jen ty kontroly zbytecne svitily - teren byl sice krasny ale sam o sobe nebyl moc obtizny a kdyz jeste clovek videl kontrolu z 200 m tak trochu zamrzelo, ze uz je zbytecne koukat jeste do mapy...  (2 - Navrátil Š., PGP)
=>Nádherný terén pro klasiku, některé postupy vyloženě vyhlídkové, nadstandardní občerstvovačky. Nějaké drobné nesrovnalosti v mapě (ale spíše z doslechu). Pěkné využití alternativ se svahem a řekou.  (1 - Šmahel L., OPI)

Mimo les: (váha 0,10)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>Asi taky vse parada.  (2 - Navrátil Š., PGP)
=>Velmi nadstandardní. Různé možnosti ubytování zajištěné pořadatelem od stanu až po ubytovnu s vlastním sociálním zařízením (jaký to rozdíl proti MČR v krátké!), díky několika stánkům s občerstvením nebyly fronty, zajištěná školka, dostatek vody na mytí...  (1 - Šmahel L., OPI)

Diskuze k závodu je pro přihlášené hodnotitele.

nahoru
Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
azitka@seznam.cz