ČSOS Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
Nepřihlášen
Login:
Heslo:

Úvod

Pravidla hodnocení

Závody 2017:
ČPŠ 18. 3. PHK
MČR NOB 8. 4. SJI
ČPŠ 9. 4. SJI
ŽBM KLT 22. 4. TZL
ČPŠ 23. 4. TZL
MČR SPŠT 6. 5. ZBM
MČR SP 7. 5. ZBM
ČP KLT 13. 5. SSU
ŽBČ KLT 13. 5. VLI
ČP KT 14. 5. SSU
ŽBČ KT 14. 5. VLI
ČPŠ 20. 5. ASU
ČP SP 20. 5. ASU
ČPŠ 21. 5. ASU
ČP KT 3. 6. VSP
ŽBM KLT 3. 6. VRB
ČP KLT 4. 6. KAM
ŽBM KT 4. 6. VRB
MČR KT 10.-11. 6. OSN+JHB
ŽBČ KLT 17. 6. LPU
ŽBM KLT 17. 6. MOV
ŽBČ KT 18. 6. LPU
ŽBM KT 18. 6. MOV
ČP KLT 9. 9. AOP
ŽBČ KLT 9. 9. OPI+VCB
ČP KT 10. 9. AOP
ŽBČ KT 10. 9. OPI+VCB
ČPŠ 16. 9. SHK
ČP SP 16. 9. SJC
ČPŠ 17. 9. SJC
MČR KLT 23.-24. 9. CHA
MČR ŠT 7. 10. KSU
MČR KLB 8. 10. KSU

Přehled známek

Návod pro hodnotitele (pdf)

Diskuze

Hodnocení 2016
Hodnocení 2015
Hodnocení 2014
Hodnocení 2013
Hodnocení 2012
Hodnocení 2011
Hodnocení 2010
Hodnocení 2009


Mistrovství a veteraniáda ČR na krátké trati

Datum: 10.-11. 6. 2017
Centrum: Lipnice nad Sázavou, louka SV od obce
Pořadatel: OSN+JHB
Stránky závodu: http://osn-cz.eu/middle2017/
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Krátká trať
Mapa: Zlatý voči, 1:10000, E = 5 m

Hodnocení závodu už bylo uzavřeno.

 
Celková vážená známka: 1.73
Závod hodnotilo: 27 lidí

ATERÉN (váha 0,00)
Průměrná známka:1.71
Poznámky:
=>Pro závod ŽA nebo ŽB bych dal za jedna, pro závod nejvyšší úrovně pěkná dvojka.  (2 - Novotný T., ZLH)
=>---  (2 - Sysel O., PGP)
=>Bylo by to skoro na 1, kdyby bylo možné lepší využití terénních členitostí kolem lomů pomocí zvětšeného detailu mapy (podobně jako to bylo například na závodu WRE v Itaálii v roce 2013). Vím že to není jen záležitost pořadatele, ale s volbou terénu to souvisí.  (2 - Koč Z., MKP)
=>---  (0 - Pekárek E., TZL)
=>---  (0 - Drábek J., ZBM)
=>Vhodný terén pro MČR middle.  (2 - Chromý A., TBM)
=>Velmi dobrý, pestrý, místy atraktivní. Sice zas tak technicky náročný nebyl, ale chyby se dělat daly (a dělaly).  (2 - Weiner J., SHK)
=>Krásný terén s terénními detaily, lomy, skalky, členitost, odpovídající náročnost pro MČR KT  (1 - Matras T., CHT)
=>Terén pro semifinále byl poměrně velká atletika. Terén pro finále už byl důstojný pro MČR.  (2 - Procházka J., PGP)
=>těžký, ale odpovídající MČR  (1 - Krejčíková M., TZL)
=>moc hezký  (1 - Fiala J., BBM)
=>Velmi pěkný členitý prostor  (2 - Novotný D., TJN)
=>---  (0 - Slezák L., LCE)
=>vhodný  (2 - Kolovský F., LPM)
=>Terén odpovídající požadavkům na krátkou trať  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Vynikající obtížný terén s různými obtížnostmi a průběžnostmi  (1 - Zbranek R., ASU)
=>Krásný a náročný terén na KT.  (1 - Ondráček R., EKP)
=>---  (2 - Picek J., TJN)
=>pěkný, adekvátní MČR  (2 - Cahel M., LCE)
=>Na MČR middle vhodný. Především část použitá pro finálový závod na české poměry extrémně náročná. Kombinace těžké podložky se spoustou detailů, vysokým počtem kontrol na všech tratích a umístění kontrol tak, že nebyly do poslední chvíle vidět, vytvořila specifický závod, kdy bylo potřeba dát si na čas s načítáním postupů a pozornou realizací.  (2 - Petržela J., PHK)
=>Nádherný. Líbilo se mi rozhozeni so/ne - orientačně zajímavé oba dny, v neděli navíc fyzická náročnost.  (1 - Pospíšil O., DKP)
=>Asi to, co jsme od toho ocekavali.  (2 - Flašar J., PGP)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:2.75
Poznámky:
=>- nedodržení směrných časů v semifinále u D50, D55, H70, ve finále pak u řady (více než 20-ti) dorosteneckých a veteránských kategorií
- v semifinále byl podán protest a v protokolu o závodu není vůbec zmínka o tom, že byl podán, a jak byl vyřešen
(4 - Sysel O., PGP)
=>Zakázaný prostor a Prostor závodu/Závodní prostor není totéž, obojí je v Pravidlech definováno rozdílně. Do Zakázaného prostoru je vstup zakázán i v době závodu, a to všem účastníkům sportovní akce ...  (2 - Fiala J., BBM)
=>v neděli H21 mírně překročen směrný čas  (2 - Kolovský F., LPM)
=>Ve finále M ČR většina tratí finále A a B překročila směrný čas včetně tolerance (D16B, D18B, D20A, D21B, H16A, H16B, H18A, H18B, H21A).  (3 - Klimpl P., LPU)

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:2.10
Poznámky:
=>Za sebe podobně jako u terénu. Celkově (so+ne, všechny tratě co jsem viděl) určitě pěkná dvojka. Jenom jsem si nenašel žádný X faktor, který by to v mých očích vystřelil k jedničce.  (2 - Novotný T., ZLH)
=>- přenosové vozy ČT stály přímo v trase postupu na semifinálovou sběrku
- řetízek kontrol bez delšího postupu (semifinále)  (2 - Sysel O., PGP)
=>Většina tratí DH35 a vyšších byla v SF zbytečně nakličkovaná v hluché části terénu, nebo mapově zajímavější část překonávala jen delším postupem s oběhnutím toho zajímavě členitého reliefu. Ve finale i veteráni do toho pěkného terénu maličko nakoukli, ale bylo zde i pár kontrol na náhodu - např. 197 na mé trati (já jsem na ní sice čas neztratil, ale když jsem ji náhodou v houští zahlídl, tak jsem si liboval jakou mám kliku, řada dalších zde skutečně dost ztratila), ale podle poněkud zmateného kličkování některých reprezentantů patrně i na tratích DH21 byly některé kontroly v zeleném na náhodu. Mistrovské trati byly z hlediska využití zajímavých částí prostoru OK, ale i kategoria DH35 a vyšší si za své startovné zaslouží, aby si užili i to nejhezčí z terénu. Takže bohužel 3 (a to jsem byl z toho že jsem se většinou pohyboval jen v blízkosti krásného terénu rozladěn i v pondělí...)  (3 - Koč Z., MKP)
=>---  (2 - Pekárek E., TZL)
=>---  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Sobotní tratě byly až příliš jednoduché, terén nebyl využit na maximum. Nedělní tratě byly zajímavé a těžké, používaný typ navigace i rychlost běhu byla různá v průběhu trati. Jen časy vítězů byly na horní délkové hranici. V H21A mi přišla zbytečná kontrola 22, která jen zbytečně přidala převýšení - následující postup měl obrovské převýšení a byl velmi jednoduchý. Při vynechání kontroly by mohla být na další kontrolu volba. Žádný z nedostatků ale není natolik podstatný, aby bylo potřeba snížit hodnocení.  (2 - Chromý A., TBM)
=>Naprosté využití terénu, který byl k dispozici. Vzhledem k poloze startu a úvodní zajímavé partie byl potom menší prostor pro vedení zbytku trati. Na delších tratích to patrné nebylo, H21A například vynikající. Nekritizuji, s tím se nic jiného dělat nedalo. Stejně jako s tím, že podle konfigurace terénu byla koncepce tratí velmi očekávatelná. Na to konto si nejsem jist, jestli bylo nutné v sobotu na tréninkové mapce prozradit téměř přesnou pozici nedělního startu.  (2 - Weiner J., SHK)
=>Semifinále: pěkné, citlivě postavené tratě, které měly spád, rytmus, orientační obtížnost, pouze závodníci byli o něco málo rychlejší, než stavitel předpokládal. Finále: velmi vydařené tratě, obtížnější terén, orientační náročnost, pestrost, členitost, lomy skalky, ale i hustníkové pasáže  (1 - Matras T., CHT)
=>Přijde mi, že řada stavitelů krátké tratě si ani nedá práci, aby si přečetly delší definici této disciplíny IOF a staví pak tratě jenom podle té kraťoučké. Stavitelé oba dny sice nabídli změny směrů a v neděli i pak pěkné technické dohledávky. Zejména však v sobotu u kratších tratí chyběla jakákoliv změna délky postupů, která by nutila měnit i tempo (zrychlit-zpomalit). V neděli byla situace o něco lepší, ale změny byli minimální.
Dalším problémem, který se týkal pouze semifinálového závodu, pak byl počet kontrol v lese. Stav, kdy jednotlivé rozběhy byly téměř z poloviny shodné a shodnost s rozběhy ostatních kategorií byla umenšena pouze rozdílem v délce, ve výsledku vedl k jasnému přetížení kontrol při mistrovském závodě. Situace při veteraniádě, jejíž tratě kopírovaly stejný trend, pak podle ohlasů byla ještě horší.  (3 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>V drtivé většině velmi pěkné tratě  (2 - Fiala J., BBM)
=>V neděli podstatně lepší stavba tratí.
V sobotu většina tratí bez nápadu - pouze pospojované kontroly bez změny rytmu. Nyní připravujeme OŽ a přesně za tenhle koncept trati je stavitel plísněn. Pak přijede na mistrovství a vidí že to bohužel postavit takto jde.
V neděli to byla pěkná krátká, která splnila požadavky. Škoda, že se všechny kategorie nemohli podívat více do části pod silnicí, ale chápu, že z kapacitních důvodů to takto muselo být. Sobota za 3 a neděle za 1.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Sobota celkem jednoduchá, ale pěkná. Neděle z pohledu mojí tratě za jedna. Ale po diskusích s řadou eletních závodníků dávám dvojku. Pár kontrol "náhodu" by se na mistrovské trati objevit nemělo.  (2 - Slezák L., LCE)
=>sobotní trať nebyl nic moc, ale vynahradila to ta nedělní  (2 - Kolovský F., LPM)
=>Semifinále velmi pěkné. Finále také pěkné, ale pro některé kontroly muselo být štěstí (na 13. kontrole v H21A má z 31 mužů více než polovina v mezičasech IS ORIS červené políčko, to svědčí o náročnosti této kontroly, ale i o tom, že tam asi neměla být).  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Q: Hodně kategorií mělo celou trať jako řetízek velmi stejně dlouhých postupů, žádné změny směrů. Trošku nuda.
Q: Nebyla vyřezána kolečka ani postupy!
F: Tratě už lepší, trošku mi tam chyběly i delší postupy na rozbití tempa.
F: Kolečka sice vyřezána, ale úplně špatně (málo kolem objektů a jen u kamenů). Ty se přitom přetisknou, daleko důležitější je vyřezávat kolečka u vrstevnicových tvarů.  (3 - Zbranek R., ASU)
=>Stavitel se pečlivě vyhýbal většině zajímavých míst, za to se vyžíval v kontrolách v zelené, kde to bylo občas dost na náhodu.
Několik postupů kolmo přes 10 vrstevnic na vrchol kopce se na tenhle typ závodu taky moc nehodí, obzvlášť nadšení museli být závodníci kratších kategorií, kteří podobný měli hned po startu.  (3 - Ondráček R., EKP)
=>Celkově pěkné tratě, drobné subjektivní připomínky: finále-časté kontroly v jedné linii, semifinále-postupy se stejnou délkou, některé kontroly až moc jednoduché na krátkou trať.  (2 - Picek J., TJN)
=>semifinále většinou jednodušší, finále moc pěkné, jen si nejsem jistý některými kontrolami v zeleném (na některých jsem chyboval a nedokážu posoudit, zdali jsem se v daný moment zvolil slabší taktiku či šlo o náhodu, protože jsem situaci vyloženě nepodcenil...)  (2 - Cahel M., LCE)
=>Před závodem mě děsil počet kontrol (na mužské trati 29) a obával jsem se navlékání korálků typické pro české middly. Při závodě to tak nepůsobilo a bylo potřeba celé postupy promapovat, odbíhání jen tak na směr a vyhlížení kontrol trestalo. Díky střídajícímu se charakteru terénu nakonec nechyběly ani změny tempa.  (2 - Petržela J., PHK)
=>Nápadité. I finále H21D byla celkem sichta. Obecně prepalene délky finále, osobně mi to určitě nevadilo.  (1 - Pospíšil O., DKP)
=>V sobotu trosku slabsi - kratsi a stale stejne postupy + spousty lidi v lese a na kontrolach. V nedeli trate dustojne pro finalovy zavod, ale nektere vybehy na Holy vrch byly lehce sadisticke.  (2 - Flašar J., PGP)

Mapa: (váha 0,20)
Průměrná známka:2.17
Poznámky:
=>Mapa celkem srozumitelná, pečlivě mapovaná. Ale díky špatné generalizaci některých značek místy obtížně čitelná (kamenné pole 1 tečka, balvanové pole 1 trojúhelník, podměrečné zelené plochy)  (2 - Borovička M., FSP)
=>Bez připomínek, čitelná.  (2 - Chromý A., TBM)
=>Subjektivní pocit z mapy při i po závodě velmi dobrý, polohově mi snad vše sedělo. Trochu problém jsem měl s čitelností některých detailů, terénních i porostových. To bylo způsobeno jednak asi ne úplně ideální kvalitou použitého papíru a/nebo tisku (žlutá a asi i hnědá barva světlejší), jednak i některými (objektivními) prohřešky proti mapové normě:
- na řadě míst nedodržena minimální mezera mezi sousedními hnědými čarami (v 1:10000 má být min. 0,21mm), některé vrstevnicové detaily (údolíčka) příliš malé
-výrazně zmenšené hnědé tečky (Rozbitý povrch - min. 0,27mm) a trochu i černé (Kamenitý povrch - min. 0,24mm). Přitom rozměry ostatních symbolů byly v pořádku, kromě trochu zmenšené bodové bažinky a malé budovy, ale s tím já osobně souhlasím:)
- řada podměrečných hustníčků a světlinek (ale tomu je v našich lesích těžké se úplně vyhnout)
- několikrát chybějící dashpointy na křižovatkách cest.
Celkově ale podle mě velice dobrá mapa docela složitého a krásného terénu, jen by si zasloužila kvalitnější papír a tisk!
Jinak znalci si ještě všimli chybných barev některých log sponzorů (Žaket, Sporticus), přitom na www.obpostupy.cz jsou barvy jiné, asi správné.  (2 - Drbal J., PGP)
=>- nadměrné používání zbytečných pomocných vrstevnic
- podměrečný kamenný povrch
- velmi slabá žlutá 50%  (3 - Zbranek R., ASU)
=>Dobře a přehledně zgeneralizovaná mapa.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>Bez větších připomínek (drobné výtky ke kresbě - malé mezery mezi vyříznutým hnědým symbolem ve vrstevnici). Slabší laserový tisk - např. žlutá pro paseky byla velmi nevýrazná.  (2 - Picek J., TJN)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.30
Poznámky:
=>Jen u toho občerstvení byly stále obrovské fronty, ale jinak nacházím spoustu důvodů, pro které sám sobě jedničku v pohodě zdůvodním. Včetně toho, že mělo shromaždiště vysokou estetickou úroveň a vegetací byly nádherně odděleny jednotlivé zóny.  (1 - Novotný T., ZLH)
=>- absence odpadkových košů v prostoru oddílových stanů
- zřízenci na parkování byli dost laxní
- dost dlouhá fronta na občerstvení (to se netýkalo nápojové fronty)  (2 - Sysel O., PGP)
=>Celkově lepší standard, mínusem byla malá kapacita stravování pro tak velký počet závodníků a přehnaně hlasité ozvučení - v místech pro sezení u kafe nebo jídlo nebylo prakticky rozumět vlastnímu slovu.  (2 - Koč Z., MKP)
=>vše nadstandardní, děkuji  (1 - Pekárek E., TZL)
=>Krásné: televize, místo i ve stínu stromů, dostatek toike, mytí, lavičky.
Frotna u občerstvení, málo odpadkových košů kolem oddílových stanů.  (1 - Drábek J., ZBM)
=>Velmi pěkné shromaždiště, které dělalo dobrou vizitku orientačnímu běhu. Oceňuji i schopnost pořadatelů uzavřít některé ulice a tím předejít dopravním problémům.  (1 - Chromý A., TBM)
=>Vše důležité z mého pohledu úplně bezproblémové.  (1 - Weiner J., SHK)
=>Krásné přehledné zázemí pro závodníky jak pro diváckou kulisu, tak pro samotné potřeby závodníků.  (1 - Matras T., CHT)
=>Poloha i rozloha ideální. Sad přišel poměrně vhod. Klasická slabina, catering. Jeden poskytovatel, respektive jedno výdejní místo nemohlo v žádném případě stačit, to si mohl pořadatel snadno spočítat. I kdyby dorazilo 500 lidí méně, tak by nestačil.  (2 - Procházka J., PGP)
=>malá kapacita výdeje jídla = neustálá fronta  (3 - Krejčíková M., TZL)
=>Výborné ozvučení, dostatek ToiToi, velké parkoviště, nenacházím slabých míst  (1 - Fiala J., BBM)
=>Pěkné shromaždiště v aleji. Vše přehledné. Důstojné pro MČR.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Krásné, velké, přehledné . Výborné ozvučení a k tomu Petrův komentář. Moc se mi to líbilo.
Jen snad na jídlo se někdy stálo v dlouhé frontě.  (1 - Slezák L., LCE)
=>perfektní  (1 - Kolovský F., LPM)
=>Pěkné, nadstandard lavičky.  (1 - Klimpl P., LPU)
=>Vynikající! Správně dimenzované.  (1 - Zbranek R., ASU)
=>Opravdu malé občerstvení pro těch 1600 lidí. Jak pak chcete ostatní udržet až do vyhlášení?
Chyběla vyvěšená předchozí verze mapy.  (3 - Ondráček R., EKP)
=>Velmi pěkné se vším potřebným. Důstojné pro MČR na KT.  (1 - Picek J., TJN)
=>krásné  (1 - Cahel M., LCE)
=>Úžasné. Zároveň kompaktní a přehledné. Stromy v sadu vytvářely příjemný polostín, který byl v horkém počasí velmi ceněn.  (1 - Petržela J., PHK)
=>Útulné, přehledné, dostatek wc..  (1 - Pospíšil O., DKP)
=>Za obrazovku, lavicky a parkovani.  (1 - Flašar J., PGP)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.42
Poznámky:
=>Ze všeho bylo poznat, že bylo nasazeno hodně pořadatelů a hlavně účelně. Moc pěkné závody.  (1 - Novotný T., ZLH)
=>- na shromaždišti chyběla vyvěšená předchozí mapa závodního prostoru
- kontroverzní rozhodnutí hlavního rozhodčího o oddisknutí závodníků, kteří neměli označen průchod kontrolní jednotkou na startu = porušení pravidel, které ovlivnilo postupy do finálových běhů  (3 - Sysel O., PGP)
=>Vše klapalo na výbornou, zvlášť oceňuji uzavírky silnic pro zajištění bezpečnosti závodníků, kladem byla i blízkost parkoviště.  (1 - Koč Z., MKP)
=>bezproblémová + spousta práce s přímým přenosem  (1 - Pekárek E., TZL)
=>Trochu horší orientace na stránkách, záložek po straně jsem si všimnul až po závodech.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>bez připomínek.  (2 - Chromý A., TBM)
=>Vše důležité z mého pohledu úplně bezproblémové.  (2 - Weiner J., SHK)
=>Organizačně velmi dobře zvládnuté závody, vše klapalo na výbornou a bylo perfektně zajištěno. Pouze drobné problémy s vyčítáním (tradiční problém)  (1 - Matras T., CHT)
=>Organizace perfektní, řada nadstandartních věci, karanténa připravena na mokrou variantu.  (1 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>Podle mého prozatím nejhezčí letošní závod, včetně TV, velkoplošné obrazovky ... skvělá propagace OB!  (1 - Fiala J., BBM)
=>---  (0 - Novotný D., TJN)
=>Neviděl jsem chybu a navíc ten přenos ČT. Pořadatelsky skvěle zvládnuté.  (1 - Slezák L., LCE)
=>vzhledem k náročnosti pořádání to bylo zvládnuto perfektně - bez jediného zaváhání  (1 - Kolovský F., LPM)
=>Bez problémů.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>+ gps
+ velkoploška
+ tv přenos
+ obecně velmi pěkně uspořádané závody bez zádrhelů.  (1 - Zbranek R., ASU)
=>Pořadatelů bylo na místě dost a snažili se, bylo to znát.  (1 - Ondráček R., EKP)
=>- samotný závod byl po organizační stránce téměř bezchybný
- velmi se mi nelíbil přístup pořadatelů (resp. ŘEDITELE ZÁVODU) k přihlašování. Našemu vedoucímu se poprvé v životě podařilo přihlásit na závody celý klub o ŠEST HODIN později, než byl stanovený termín pro základní startovné. Napsal e-mail s prosbou, zda by nešlo nám dát za základní vklad. Jednalo se téměř o 40 závodníků. Ředitel závodu jen arogantně několikrát odpověděl s tím, že jim bereme zisk, který by mohli dát do trénování jejich dětí. Podobný přístup jsem v životě na o-závodech nezažil. Jen mimochodem - když nás o to samé požádal na podzim 2016 (ČP Hrabětice, TJN) Milan Venhoda (hl. rozhodčí MČR), pochopitelně jsme mu vyhověli. Jsme jen lidi.  (3 - Picek J., TJN)
=>výborná, diváci si to museli užít jak na místě, tak potom v TV  (1 - Cahel M., LCE)
=>Velmi dobře zvládnuté pořádání. Televize, obrazovka, pěkný doběh a shromaždiště, tak má MČR na úrovni vypadat. Tratě a terén bez problému. Neodpustím si subjektivní poznámku k mapě a především tisku (sekci mapa hodnotit nemůžu, tak to píšu sem). Generalizace bodových objektů mi přišla dobře provedená, při závodě jsem však měl velký problém se čtením vrstevnic, kdy i v místech jasných terénních zlomů jsou vrstevnice jakési plytké a nevýrazné. To je umocněno tiskem na pretex, kdy vrstevnice nejsou tak ostré a výrazné jako na normálním papíře. I na obpostupech mi však přijdou vrstevnice vybledlé, takže to je možná částečně způsobeno i nastavením barev.  (2 - Petržela J., PHK)
=>Pěkný přenos, karanténa. Jediná výtka - kamiony ČT před sběrkou (so)  (1 - Pospíšil O., DKP)
=>No, tech toiek v karantene mohlo byt klasicky vic, ale davam 1 mj. za vydavani map v sobotu a svizne zpracovane startovky. A to jsem ty startovky opravdu hodne brzdil :)  (1 - Flašar J., PGP)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,15)
Průměrná známka:1.00
Poznámky:
=>Les nádherný, stavba taky, kvalifikace trochu jednodušší, ale na kvalifikaci úplně v pohodě, akorát škoda těch kontrol na hraně dohledatelnosti a trochu delších časů, mě osobně ani jedno z toho nevadilo, ale mrčouni se našli. Kdybych ale ani tady neměl dát 1 tak už nevím kde.  (1 - Navrátil Š., PGP)
=>- podměrečné mapové značky

ve finále:
stavitel by si neměl dovolit umístit kontrolu na místo, které z důvodu členitosti terénu nelze dostatečně zmapovat do měřítka mapy - viz. 24. kontrola H21A
některé kontroly na náhodu ("mrdka jedna zašitá"), ale jinak co se týče nápaditosti trati to bylo velmi pěkné, škoda, že jedna kontrola dokáže zkazit zážitek z celé trati  (2 - Hovorka L., LPU)
=>- les velmi vhodny na krátkou trať - za to ta 1
- sobotní tratě standard, nedělní mapové náročnější, za což muže spis terén než stavba  (1 - Hlavová H., ZBM)

Mimo les: (váha 0,15)
Průměrná známka:1.00
Poznámky:
=>Shromaždiště opravdu exkluzivní, všechno perfektní - stromy, blízké parkoviště, obrazovka, doběh... A k tomu navíc i hrad a počasí, prostě skvělý.  (1 - Navrátil Š., PGP)
=>oba dny:
pěkné shromaždiště, které obsahovalo vše co by měl mistrovský závod mít, velkoplošná obrazovka, mezičasy z RACOMu, sluníčko, pohoda - pěkné závody  (2 - Hovorka L., LPU)
=>-skvěle zázemí, televizní obrazovka, super počasí, proste ideálně strávený víkend:)  (1 - Hlavová H., ZBM)

Diskuze k závodu je pro přihlášené hodnotitele.

nahoru
Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
azitka@seznam.cz