Mapa: všechny kategorie Střel_A_nice, 1:10 000, E= 5 m

Závod hodnotilo: 6 lidí

ATERÉN (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Na middle dost extrémní svým výškovým profilem, ale při citlivé stavbě tratí v něm bylo vzhledem k množství skalek a porostových detailů možné postavit zajímavý middle.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>---  (2 - Novotný D., TJN)
=>I na krátkou našel pořadatel adekvátní prostor.  (2 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Bartoš L., MLA)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:---
Poznámky:
--- nejsou žádné poznámky ---

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Poznámky:
=>Tratě, které jsem měl možnost vidět byly postaveny pěkně. Výhrady mám pouze k některým traverzům prudkými svahy na kontroly, které byly vidět z dálky a staly se tak jen fyzickými přeběhy. Jako zásadnější nedostatek vidím odběh od mapového startu, kde se závodníci na delších tratích otáčeli u startovního lampionu zpět a běželi kolem výdejny map. Nepoctivcům se tak nabízelo zkrácení trati o 150 metrů. Délky tratí byly voleny s ohledem na fyzickou náročnost terénu, přesto některé z nich mohly být o pár set metrů kratší.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Je mi to líto, ale čekal jsem něco složitějšího. Kontoly byli viditelné téměř po celý postup a trať prověřila pouze fyzickou připravenost. Zároveň spojení žákovských a veteránských kategorií mi též nepřijde moc šťastné.  (3 - Novotný D., TJN)
=>e, stavba mé trati (H21A) se mi líbila. Stavitel střídal technické kontroly s rychlými a na přechodech se pak dělali chyby. Chybí však tratě na obpostupy a nemohu tak provést hlubší analýzu.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Spíše mapově jednodušší krátká trať, což se projevilo i ve výsledkách - málokdo chyboval. Uvítal bych trochu těžší dohledávky. Ale všichni závodníci vlastně byli spokojeni, tak dobrý.  (2 - Bartoš L., MLA)

Mapa: (váha 0,20)
Průměrná známka:2.50
Poznámky:
=>Na rozdíl od včerejška jsem dnes nenarazil na zásadní do očí bijící chyby. Přesto byla klasifikace porostů v některých psážích dosti podivná. Problémem byl i způsob generalizace, kdy stejné objekty v terénu byly v mapě zachyceny různě. Nejvýrazněji jsem to zaznamenal u K12 na trati H21A, kde byly dvě v terénu dvě výrazné skalky a v mapě byla jedna a pár teček kameného pole.  (3 - Zelinka J., MBM)
=>Někde bych trochu jinak hodnotil hustníky konkrétně rozhraní a někde bych vynechal i světle zelenou.  (2 - Borovička M., FSP)

Mapa (Hodnotitelé): (váha 0,00)
Poznámky:
=>hodnotím jinde  (0 - Zelinka J., MBM)
=>Seděla.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Některé porosty byly klasifikačně o stupeň neprůchodnější v mapě než terénu. S podstatnými tvary jsem problém neměl.  (2 - Procházka J., PGP)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.50
Poznámky:
=>Stejné jako na sobotní klasice, tudíž stejné hodnocení.  (1 - Zelinka J., MBM)
=>Paráda.  (2 - Novotný D., TJN)
=>Pěkné  (2 - Procházka J., PGP)
=>Výborně promyšlené shromaždiště, občerstvení, výsledky kryté proti případnému dešti ve stanu. Navíc velmi klidné, civilní a tím pádem příjemné komentováni - bez zbytečných soudů o tom, kdo jak běžel a co se od něj čekalo. Bylo cítit, že si váží každého závodníka. To se mi líbilo.  (1 - Bartoš L., MLA)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Poznámky:
=>Organizace závodu se odehrála ve vysokém standardu nastaveném během soboní klasiky, proto stejné hodnocení.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Bylo znát, že to byla Bčka, ale to je v pořádku.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Vše od parkování až po vyhlášení výborně promyšlené, připravené a zrealizované.  (1 - Bartoš L., MLA)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,10)
Poznámky:
=>Plus: Terén pěkný, první polovina s přeběhy přes údolí, druhá polovina méně náročná (možná až příliš jednoduchá).
Minus: Protiběhy! Kategorie D18 a H35 (a ještě některé další) měly dva, a to startovaly ve stejnou dobu. Na vrstevnicovém běhu v příkrém svahu velmi nepraktické.
Místy také nejasnější klasifikace hustníků, v mapě méně vývratů než ve skutečnosti.  (2 - Šmahel L., OPI)

Mimo les: (váha 0,10)
Poznámky:
=>Plusy: Shromaždiště vysoce nadstandardní, občerstvení díky několika stánkům bez front, školka, různé možnosti ubytování zajištěné pořadatelem.
Minusy: Na rozdíl od soboty mi přišel komentátor už lehce unavený, takže se člověk moc zajímavých věcí nedozvěděl.
Vyhlašovat mistrovství oblasti v době, kdy jsou závodníci několika kategorií ještě v lese. Velký zmatek u závěrečného vyhlášení v kategorii H10C.
Závěrečné výsledky vyvěšeny až na konci vyhlašování, lepší by bylo těsně před ním, aby si lidé mohli zkontrolovat, koho se to týká (pak by bylo asi i méně prázdných stupínků).  (2 - Šmahel L., OPI)